pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mackopl

mackopl

Ostatnie 10 wpisów
Możesz podać źródło tego "przybliżenia' ceny? Ciekawe, akcje rosły, mimo znanego już wcześniej sporego rozwodnienia akcjonariatu, 2 mln to dodruk na poziomie ok 15% vs obecny stan. Jednak trzeba zaznaczyć, że pieniądze mają pójść głownie na projekty związane z rakiem.

Miloszdobro napisał(a):

Z tego co mówili na konferencji wynikowej to raczej nie chcą wybudować nowej fabryki. Problemem nie jest postawienie samego obiektu, ale ograniczona podaż lateksu syntetycznego.

Dzięki. Wydaję się, że to trafna decyzja aby nie budować fabryki. Jednak cytowany autor, wydaje mi się, że zakładał inny scenariusz aniżeli ten wspomniany przez Ciebie z brakiem lateksu ;)

anty_teresa napisał(a):
Albo wybudować kolejną fabrykę, albo wypłacić dywidendę...

Naprawdę nie mogą wybudować kolejnej fabryki i zarazem wypłacić dywidendy? Chodzi o brak gotówki?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...
Cytat:
NanoSanguis (spółka zależna NanoGroup) opracowała na rzecz Marion Sp. z o.o. z Gdyni innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych.


Takie info może nam ukształtować nowego mistrza spekulacji.

orzech napisał(a):
Nie ma co już dzisiaj chyba gdybać dlaczego tak a nie inaczej...
Mnie zaskoczył taki rozwój sytuacji po wczorajszych kapitalnych szacunkach, tego nie ukrywam.
Widać jednak wielu czekało na tą sesję by wyjść i zrealizować zysk, czy postąpili słusznie...hmmm ...czas pokaże....


Orzech, jesteśmy w innym miejscu niż kwartał temu. Wtedy oczekiwania były na Q2 30 mln, a wyszło 210. Teraz oczekiwania na poziomie 250 mln, wyszło 350 mln przy zupełnie innej kapitalizacji liczonej w mld, z której ciężko o szybkie wybicie, no może poza Allegro. Także gdy liczyć w %, wynik/oczekiwania spadły dość mocno z 700% na 40%. O drugim takim wyskoku jak w Q2 mowy być nie może. Do tego w ostatnich dniach kurs rósł codziennie i łącznie wyszło ok. 40%
Dzisiejsza luka, która została domknięta na wysokich obrotach, nie wygląda bajkowo.

Adagio napisał(a):

To jest kurs w malezyjskiej walucie... wykres nie uwzględnia quasi-splitu akcji - akcjonariusze dostali niedawno za każda akcje dwie nowe... dlatego kurs historyczny to 28 max dzieląc przez 3 wychodzi 9 wiec się wszystko zgadza...

Dzięki, tu faktycznie wykres po tych zabiegach wygląda lepiej.
www.marketwatch.com/investing/...
@Tomcio, lider rynku z reguły wyceniany jest lepiej. Jednak patrząc na C/P gdzie Mercator ma 7,5, TOPGlove ok.10, wszyscy pracują nad poprawą marży, to rzekłbym że różnice nie są znaczące.

Moderator:
usunięto fragment wpisu niedotyczący spółki, pozostała część wkrótce też powędruje do kosza w ramach jesiennych porządków

pl.investing.com/equities/top-... - ktoś jest bardziej obeznany w spółkach zagranicznych? Ta wycena jest w $$?

Największym zwycięzca debiutu Allegro będzie GPW? Patrząc na obroty i potencjalną prowizje z nowej struktury WIG20, powinno to pomóc w wynikach za Q4.

Uczestniczyłem w IPO choć jak dla mnie cena była od początku abstrakcyjna, jednak to popyt na akcje decyduje o wycenie, z pewnością w krótkim terminie.
Kolega powyżej pisze, że cały rynek jest wart 51 mld, ja dodam, że wycena jednego użytkownika Allegro to na ten moment ok. 7600 zł. Z tego co czytałem nie planują mocnej ekspansji na inne kraje.

Co przemawia za tym aby spółka rosła?

Adagio napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Skoro kurs dyskontuje przyszłość to proponuję zamknąć GPW blah5 Czy kurs przed podaniem prognozy zysków za 2 kwartał tez dyskontował przyszłość? Not talking


Też, ale było „lekkie” niedoszacowanie...;-)
Imo dużo jest już zdyskontowane, okaże się po wynikach i komentarzach zarządu na przyszłość ile jest już w cenie...


robo68 napisał(a):
chłodna i rzeczowa analiza z której wynika że fundamentalnie obecny wzrost kursu z 8 zł do 15 zł nie ma uzasadnienia. niestety podzielam wnioski tej analizy że istnieje duże ryzyko że pozytywny wpływ epidemii koronawirusa na wyniki spółki będzie mocno ograniczony

jeszcze jedna (kolejna negatywna ) uwaga do tabeli ze skorygowaną EBITDA w relacjach inwestorskich
skorygowana EBITDA za rok 2018 powinna wynosić nie 30,5 mln ale o 2 mln mniej gdyż spółka miała jednorazowy przychód - odszkodowanie z tytułu nieterminowej realizacji prac budowlanych przy fabryce w Tajlandii - żonglowanie liczbami nie świadczy dobrze o spółce. tłumaczenia zdarzeń jednorazowych w 4Q19 też kuriozalne.Już od 15 zł z dużą regularnością pojawiają się głosy rozsądku mówiące o złym rynku, który niesłusznie skazuje Mercatora na wzrosty. Spółka cały czas pozytywnie zaskakuje, potencjalne załamanie rynku rękawiczek oddala się. Okoliczności i perspektywy cały czas sprzyjają. Prezes zawsze był wiarygodny, nawet jak były problemy - cieszę się, że stał się miliarderem.

pl.investing.com/news/stock-ma...

Cytat:
Na otwarciu europejskich giełd we wtorek obserwujemy mieszane nastroje, a inwestorzy otrzymali sprzeczne impulsy: z jednej strony mocne danych o chińskim eksporcie, z drugiej natomiast pogorszenie w postępach ku wynalezieniu szczepionki na Covid-19.


Proponuje zacząć czytać fakty i wyciągać z nich to co ważne, zamiast próbować zaczarować kurs.


Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 2 stycznia 2011
Ostatnia wizyta: 30 października 2020 21:55:16
Liczba wpisów: 1 003
[0,28% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]
Punkty respektu: 27

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,203 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,22% +26 443,67 zł 46 443,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d