pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mackopl

mackopl

Ostatnie 10 wpisów
Morasek napisał(a):
INo cóż, można by się kłócić że czemu 16 i 17 latkowie mieliby kupić grę 18+... ale sami wiemy jak jest. Natomiast jeśli ktoś został 'chwycony' przez coś takiego jak lody 'ekipa'... Komentarz zostawię dla siebie :)

Starość nie wszystko zrozumie, każde pokolenie ma swojego bzika.

Czasami mam zajęcia sportowe z ludźmi w wieku 20-26, studenci czy też klasy maturalne i zazwyczaj staram się wsłuchać w ich zainteresowania. Podpytałem co sądzą o CP77 i czy kupią? Generalnie o grze mówią z uśmiechem, że CDR 7 lat nad nią pracował i wyszedł bubel. Gry nie zamierzają kupować.
Gra się zrobiła memiczna, takie postrzeganie ciężko odkręcić.
Wyniki to potwierdzają, a pozycja na Steamie wskazuje, że Q2 też nie będzie należał do nich.
Trzeba być dużym optymistą aby wierzyć że w pół roku zrobią łatkę, która rozwiążę problemy gry, jeżeli nie potrafili tego zrobić przez kilka lat.
Nie ma rzeczy niemożliwych, jednak zaangażowanie najlepiej dopasać do ryzyka.Boo hoo!

imp-p napisał(a):


Nie rozumiem twojego stwierdzenia że może było grane pod ten komunikat. Wzrosty wczorajsze tak były spowodowane plotkami od rana które mówiły o rychłym powrocie do sklepu sony. Ale wcześniejsze wzrosty wynikały z czegoś innego.

Z czego? Tu raczej nie miałem wątpliwości, cały tydzień plotki i fakty na to wskazywały.
Ja się na tych kreskach, ptaszkach, pędzących pelikanach itp nie znam, jednak czy po dzisiejszej sesji to my nie mamy domknięcia luki oraz objęcia bessy?

335? Jakieś uzasadnienie fundamentalne? Gra będzie coś więcej aniżeli grywalna? Jakie będą oceny? Jakie zakładasz wolumeny sprzedaży?
Póki co wszystko jest piękne dla ucha, ładne komunikaty, tylko jak to się w rzeczywistości przełoży na sprzedaż?
Na PC nowi fani zachwyceni zbytnio nie są, średnia za ostatnie 30 dni spada do 64%.
Ostatnie wzrosty na spółce były związane z dobrymi wynikami za Q1 czy może było grane pod ten komunikat?

www.pb.pl/rekordowe-krotkie-po...
"Efekt jest taki, że krótkie pozycje wzrosły w czerwcu do ponad 15 proc. free floatu na CD Projekcie."
Ciekawe skąd IHS Market bierze takie dane.

cmc napisał(a):
Wstyd to jest kraść.
A jak ludzie w Stanach wyciskają shorty, skrzykują się na forach, a u nas napiszę ci że to wstyd.

Oprócz struktury obrotów są pewne różnice w ilości krótkich pozycji, tam dochodziło do patologii gdzie łącznie było ponad 100% pozycji krótkich, tu jest ich raptem 3%...trudno szukać podobnych podstaw i analogii.

@Krewa
a odwracając kota ogonem co zobaczymy? Właściwie to niedźwiedzia.
@Bartas_Gda
obok kwietnia dałem znaki zapytania, ponieważ jakoś ta data utkwiła mi w pamięci.

Bartas_Gda napisał(a):

- aktualny poziom pozytywnych ocen jest >75% (steamdb.info/app/1091500/graph...) - skąd te 65%?

Aktualne, mam tu na myśli te z ostatnich 30 dni.
Dla porównania Red Dead Redemption 2 ma 92%.
Można odnieść wrażenie, że te ostatnie łatanie gry niewiele zmieniło.

Większość złych wieści jest w cenie? Tzn kolejne raporty spółki wartej 17 mld będą adekawtne do kapitalizacji? To te 35 mln kwartalnie? Gra roku wskoczyła na Steam do TOP20 sprzedaży? Gra po poprawkach trafiła jak było planowane w kwietniu?? do sklepu PS? Ostatnie oceny na Steamie podskoczyły z ambitnych 65% poz? Prezes przestał kłamać?
Generlanie średnio to wygląda, panowie z BOSiu wydaje sie, że stworzyli adekwatną wycenę (137zł), mają bardzo dobre rozeznanie odnośnie przewidywanych wyników.
To co może działać in plus, to napływ pięniędzy do funduszy, które mając mały wybór spółek o dużej kapitalizacji będą kupować akcje CDR. Ogólnie wokół permanentny dodruk wspomaga wyceny wszystkich firm, także tych które zawodzą.
Wydaje się że jak pęknie 150 zł to krew się poleje, obecnie wygląda to jak wlewanie nadziei w ulicę, tak aby uwierzyła, że to już zmiana trendu.
Co by nie powiedzieć, zabawa i przepychanka na CDR będzie trwała, ocena do tego kto będzie mocniejszy jest niezwykle trudna, niektórym może skończyć się kasa na udowodnienie swojej racji.

cmc napisał(a):
Pomińmy zysk netto, bieżące rozliczanie CP
Ale 197,6 mln zł przychodów, to doopy nie urywa, jest źle, i nie wiem co by się musiało stać, (chyba ogłoszenie że przejmują Techland) żeby jutro było dobrze.

@cmc można powiedzieć że w porównaniu do Twoich prognoz to anale są bezbłędni.

slider napisał(a):
a dzisiaj BOŚ dał rekomendację z ceną 137 zł

Możesz podać źródło, loguje się na koncie BOS i nic takiego nie widać, ostatnia jest z 10.05 z ceną 142 zł.

Nie, ten skup nie wpłynie znacząco na kurs, ponieważ % skupionych akcji vs ich całkowita ilość jest mały.

Po wolumenach wygląda jakby wczoraj była podbitka, a dzisiaj nastąpiła dystrybucja.

Kolejny dzień promocji na Steamie i miejsce w ścisłym TOP 20. Przy obecnym tempie sprzedaży w Q2, jest szansa na powtórzenie wyniku oczekiwanego przez Antyterese w Q1 na poziomie 900.000 szt?

Trzeba pamiętać, że spółce cały czas ciąży sprawa VAT no i proces sanacji również pozostaje otwarty, jak to się zakończy to dość spora spekulacja. Jednak te 4 zł, to był wręcz magiczny opór, który padł dość spektakularnie.
Dobrze pamiętam, że EBITDA CCC to 60 mln? love4

ir.novavax.com/news-releases/n...
NVX-CoV2373 is being evaluated in two pivotal Phase 3 trials: a trial in the U.K. that demonstrated 100% protection against severe disease, efficacy of 96.4% against the original virus strain, 86.3% against the B.1.1.7/501Y.V1 variant and 89.7% overall; and the PREVENT-19 trial in the U.S. and Mexico that began in December 2020.

anty_teresa napisał(a):
PS: To omówienie jest nieco inne niż się przyzwyczailiście czytać na SW. Proszę o feedback, czy tak jest fajniej, czy wręcz odwrotnie. Czego Wam brakuje i w jakim kierunku należałoby dalej iść

Bardzo fajne omówienie, dużo istotnych informacji dający obraz co się w spółce wydarzyło. Ciekawe porównanie CB2077 z W3. Myślę, że warto by zrobić tabele bardziej czytelną, z opisem oraz dodać estymacje sprzedaży i na podstawie tego oszacować potencjalny wynik. W tym przypadku porównanie do W3 uważam za mały dodatek w omówieniu, ponieważ scenariusz z Wiedźmina przez te wtopy CDR na CP nigdy się nie powtórzy.
W chwili obecnej C/Z 15, kolejny rok to będzie spory regres C/Z 30??, a strata wizerunkowa również zmienia sentyment i nie daje podstaw do premii na kursie.
Fajnie by było zobaczyć zestawienie + i - które mogą kształtować przyszła wycenę.

Trwa sypanie akcjami, po co się oszukiwać? Nawet nie było sentymentu do obrony wsparcia.

Kakarotto napisał(a):
Są jakieś "shorty" na Mercatora?

Możesz grać na kontraktach. Bardzo płynne, co nie jest normą.

Dzerzi napisał(a):
Luka bo wynik nizszy o 4.5% od okreslonego od Ciebie minimum? ;)

Jak widać to wystarczy salute blackeye

https://stooq.pl/n/?f=1417120
Cytat:
Mercator Medical szacuje, że miał w I kwartale 2021 roku ok. 287,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 20,6 mln zł rok wcześniej i 348,6 mln zł kwartał wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie. Zarząd zaobserwował w marcu pierwsze spadki cen rękawic i spodziewa się dalszej presji cenowej w II kwartale

Wynik oczekiwany był jak dla mnie na min 300 mln netto, 2Q2021 może również wyglądać gorzej. Zapowiada się otwarcie luką.

GRAF78 napisał(a):

masz na chyba myśli drobnicę (albo tych bez akcji których najwiecej sie udziela na forum i robi szum) bo z tego co wiem żaden duży inwestor nie sprzedał akcji ba nawet nie był zaskoczony przełożeniem premiery, a średni rozważają skorzystać z okazji i powiększyć swoje pozycje

GRAF78 napisał(a):

Skoro nie masz akcji to jaki masz cel w produkowaniu się na forurm? rozumiem że chcesz kupić taniej jak większość tutaj no chyba że jesteś opłacany przez grubszy kapitał?

@Graf78, patrząc na Twoją znajomość akcjonariatu: drobnicy, grubasów i średniego kapitału domniemam, że jesteś w stanie podać ile ta opłata za grę na spadki wynosiła.
Forumowicze bieżącego wątku zapowiadali, że z chęcią kupią akcje w cenie z nowej emisji dla funduszu, patrząc na obecny kurs to nie widzę konsekwencji.
Myśląc i wyliczając bardzo skrótowo, w spółkę zainwestowano ok.10 mln (jeżeli jest nieścisłość, to proszę o korektę), obecna wycena to 160 mln, czyli talent 10-cio osobowego zespołu w chwili obecnej to 150 mln, 15 mln na osobę. Jest już tanio?

GRAF78 napisał(a):

masz na chyba myśli drobnicę (albo tych bez akcji których najwiecej sie udziela na forum i robi szum) bo z tego co wiem żaden duży inwestor nie sprzedał akcji ba nawet nie był zaskoczony przełożeniem premiery, a średni rozważają skorzystać z okazji i powiększyć swoje pozycje


Przepraszam, a o której godzinie będą kupować?

slawek_wr napisał(a):


Przy takim zysku na 1 akcję i obecnym żenująco niskim kursie 347 zł. c/z wyniósłby ok. 2,6 !!!
.


O ile mnie pamięć nie myli to rok temu JSW miało C/Z ok 2 i parę wagonów gotówki.

Oceny tragiczne, notoryczne problemy z serwerem i ze stabilnością rozgrywki.
twitter.com/Outriders/status/1...
Jednak sama sprzedaż i zainteresowanie grą wydaje się, że są zgodne z oczekiwaniami. Ilość graczy on-line po naprawach serwera dynamicznie rośnie.
Z ciekawostek to profil na tt ma już ponad 150 tys obserwujących i dały czas dynamicznie rośnie.

DJ1910 napisał(a):
Cyrku ciąg dalszy.

W ciągu ostatnich dni wyszli z shortów....dziś już - 12%

CDR ogłosił upadłość czy co ?

Czego oczekiwano od REDów aby nie zgnoić tej spółki do końca ?

Nasza giełda to jest nie do zrozumienia patologia.


Gnojenie, patologia, mityczny grubas czuwający nad kursem.
I tylko dlatego, że wycena spółki z 1 przyzwoitą grą oraz 1 bardzo przeciętną, nad którą pracowali 5 lat? W dodatku gra z takim budżetem i marketingiem stała się niechlubnym prekursorem do zawieszenia sprzedaży przez Sony.
Przy zmianie trendu i sentymentu oczekuj niemożliwego, nie takie rzeczy miały miejsce na giełdach, jeszcze może dojść do przereagowania.

Na ćwierkaczu potwierdzony czerwcowy termin premiery na konsolach.

Outriders w TOP5, a podobno PCF strasznie drogo wyceniane, 2 mld. Za to super hit CP2077 w promocji -20% 4 msc po wydaniu jest w ścisłej TOP20, ze średnią ostatnich ocen na poziomie 59%. Jakże zasłużona ta kapitalizacja 21 mld, a powinna co najmniej zrównać się z Orlenem Pana Obajtka.

anty_teresa napisał(a):
Naprawdę nie rozumiem o co są zarzuty... Przecież ten skup akcji jest formą dywidendy. Przedstawiasz do wykupu całość kupią proporcjonalnie i masz gotówkę. Udział w akcjonariacie będzie taki sam. Ewentualnie możesz nie brać udziału w skupie i odpowiednikiem jest to, że za dywidendę kupisz akcje z rynku. Tylko skup jest fajniejszy, bo nikt nie zabierze Ci podatku z automatu i można coś pooptymalizować - rozliczyć jakieś straty ewentualne straty z lat ubiegłych, albo sprzedać i kupić coś co jest teraz na minusie w portfelu.
Deklaracji o tym, że nie będzie sprzedawał nie łączył bym z udziałem w skupie. To dwie różne sprawy.

Acha, skup zamiast dywidendy zawsze odbywa się po wysokim kursie i poza rynkiem. On nie służy do tego, żeby ciągnąć kurs, czy pokazywać wartość spółki. On służy jedynie do dystrybucji gotówki w podatkowo efektywniejszej formie niż dywidenda.

Każdy na miejscu prezesa zrobiłby to samo, najlepsze rozwiązanie dla akcjonariuszy długoterminowych.

www.bankier.pl/wiadomosc/Gra-w...
Cytat:
Gra "Shoe Race", wydana przez grupę BoomBit, zajmuje pierwsze miejsce w rankingach najczęściej pobieranych tytułów free-to-play na urządzeniach Apple w pięciu krajach, w tym USA i Niemczech - podała spółka w komunikacie prasowym.

Różnica notowań akcji vs kontrakty (nie licząc tych piątkowych) to jakaś abstrakcja = 30% Think

mackopl napisał(a):
pytek21 napisał(a):
Cytat:
3 marca 2021 13:50:16 przez cmc
Nie wątpię że okazja będzie, ale sprecyzuje, okazja to już była ;)

Chyba żarty. Spółka, która nie jest samodzielnie w stanie produkować białka na większą skalę żeby leczyć chorych, będzie na dużą skalę produkować białko dla zdrowych? Ja już nie wspomnę, że białka rekombinowane są wielokrotnie droższe od syntezy RNA (nawet modyfikowanych) i ich produkcja w bakteriach jest narażona na szereg procesów niekorzystnych dla człowieka (od fałdowania, czy innych postranslacyjnych modyfikacji) czy też oczyszczania.... więc w dłuższym terminie jest to średnio opłacalne nie mówiąc już o ewentualnych mutacjach wirusa i dostosowaniu się do tego - znów przegrywa z RNA (z Ad też).
To wybicie jest 100% spekulacja, którą lepiej wykorzystać do pozbycia się akcji niż inwestycji (w mojej opinii oczywiście...).

e-dtp.pl/szczepionka-novavax-k...
Cytat:
28 stycznia 2021 r. firma Novavax poinformowała, że jej szczepionka przeciw COVID-19 miała 89,3 proc. skuteczności w zapobieganiu chorobie w badaniach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii.

Chyba coś słabo przegrywa: 95% do 89,%.

Smrodek, że kupił po komunikacie? Ciekawe.
Oczywiście wykorzystywanie pozycji insidera to rzadkość na skalę światową. Zdarza się jedynie w Polsce.wave

finance.yahoo.com/video/novava...
Cytat:
Novavax COVID-19 vaccine candidate 96.4% effective in Phase 3 trial in UK

https://stooq.pl/n/?f=1409023
Cytat:
Cena emisyjna akcji Mabionu ustalona na 55 zł, inwestorzy chcą objąć całą oferowaną pulę

Cena akcji wydaję się być uczciwa.
stooq.pl/n/?f=1408793&sear...
Cytat:
Według szczegółowych informacji od akcjonariuszy, które otrzymał Mabion, Glatton zadeklarował opłacenie ceny emisyjnej za akcje nowej emisji wyłącznie w drodze jej potrącenia z całością lub częścią wierzytelności Glatton w łącznej wysokości 5 mln zł z tytułu umowy pożyczki zawartej z Mabionem w sierpniu 2020 r.

Twiti Investments Limited zadeklarował opłacenie ceny emisyjnej za akcje nowej emisji w drodze jej potrącenia z całością lub częścią wierzytelności w łącznej wysokości 11,2 mln zł z tytułu umów pożyczek zawartych z Mabionem 12 sierpnia 2020 r. oraz 5 lutego 2021 r. oraz gotówką w kwocie 5 mln zł.

Z kolei Polfarmex zadeklarował opłacenie ceny emisyjnej za akcje nowej emisji gotówką w kwocie 1,98 mln zł.

Nie wiem gdzie ja robię błąd w obliczeniach, ale nie wychodzi mi z tych kwot, aby starczyło na objęcie całej emisji. Chyba, że dochodzi jeszcze PFR?

pytek21 napisał(a):
Cytat:
3 marca 2021 13:50:16 przez cmc
Nie wątpię że okazja będzie, ale sprecyzuje, okazja to już była ;)

Chyba żarty. Spółka, która nie jest samodzielnie w stanie produkować białka na większą skalę żeby leczyć chorych, będzie na dużą skalę produkować białko dla zdrowych? Ja już nie wspomnę, że białka rekombinowane są wielokrotnie droższe od syntezy RNA (nawet modyfikowanych) i ich produkcja w bakteriach jest narażona na szereg procesów niekorzystnych dla człowieka (od fałdowania, czy innych postranslacyjnych modyfikacji) czy też oczyszczania.... więc w dłuższym terminie jest to średnio opłacalne nie mówiąc już o ewentualnych mutacjach wirusa i dostosowaniu się do tego - znów przegrywa z RNA (z Ad też).
To wybicie jest 100% spekulacja, którą lepiej wykorzystać do pozbycia się akcji niż inwestycji (w mojej opinii oczywiście...).

e-dtp.pl/szczepionka-novavax-k...
Cytat:
28 stycznia 2021 r. firma Novavax poinformowała, że jej szczepionka przeciw COVID-19 miała 89,3 proc. skuteczności w zapobieganiu chorobie w badaniach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii.

Chyba coś słabo przegrywa: 95% do 89,%.

Smrodek, że kupił po komunikacie? Ciekawe.
Oczywiście wykorzystywanie pozycji insidera to rzadkość na skalę światową. Zdarza się jedynie w Polsce.wave

www.stockwatch.pl/wiadomosci/d...
Cytat:
Premiera gry ma się odbyć w 2021 roku.

Moim zdaniem w 2022.

GRAF78 napisał(a):
Widzę ze fundusz pokrzyżował plany wielu forumowiczom nastawiającym już koszyki na poziomach 60-70PLN... i stąd taki lament i próba obrócenia dobrej informacji w złą Shame on you
ps: faktycznieThink jest to zła informacja dla osób nieposiadających akcji


Ile osób planuje skup akcji po te 70 zł?
Rozwadnianie to faktycznie zła informacja dla osób nieposiadających akcji. Sick
Będąc akcjonariuszem to bardziej bym się martwił o swoje papiery, a nie o tych co ich nie mają.

anty_teresa napisał(a):


PS: Ja lub moje osoby bliskie posiadamy zaangażowanie w akcje podmiotu.


Czy to jest zmiana? Bo wcześniej wydawało mi się, że nie było zaangażowania.

A może po prostu już teraz jest przygotowywany grunt pod przesunięcie terminu premiery?
Sytuacja jest komfortowa, za pól roku emisja mogłaby być np za 50 zł.

anty_teresa napisał(a):

Oczywiście z punktu widzenia inwestorów ważniejsze jest aby dobrze dobrać założenia na początku, sprawdzić mechaniki i możliwości silnikowe, niż dokonywać grubych zmian w połowie produkcji, co wcale nie jest taką rzadkością. Niestety rzutuje to na oczekiwany harmonogram premier i tym samym na wycenę spółki.

Jakże odmienny wniosek w stosunku do CDR.binky

Jeżeli wszyscy wieszczą spadki i ubranie, to znak że będzie się działo i to niekoniecznie w zakładanym kierunku. Speak to the hand

grelmann napisał(a):
Zaskakujący jest tu dość duży rozjazd cen między akcjami i PDA (podchodzacy pod 10%).

Ktoś kto inwestuje średnio/długoterminowo powinien wejść w PDA. Pewnie za ok 1-2 tygodnie zostaną zamienione na akcje.

Jeżeli Medium już się zwróciło, to ciekawy jestem jaki będzie wynik GH skoro jest przed produkcją Bloobera?
store.steampowered.com/search/...
Cytat:
Zarząd spółki Bloober Team S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej jako "Emitent") przekazuje do publicznej wiadomości, że zgodnie z szacunkami Emitenta sprzedaż gry "The Medium" (dalej jako "Gra") osiągnęła poziom, który pokrył koszty produkcji i marketingu Gry.


biznes.pap.pl/pl/news/espi/inf...(4-2021)-zwrot-kosztow-produkcji-i-marketingu-the-medium

ps
Szkoda tej obniżki o 30%

Zainwestowałeś kasę w akcje, i pytasz ludzi których nie znasz, co dalej robić?Sick

Answear - spółka rozwojowa, ostatni kwartał to wzrost sprzedaży +37 r/r. Otoczenie cały czas sprzyja sklepom internetowym, które mają rosnąć szybciej niż rynek, a branża odzieżowa jako jedna z nielicznych w galeriach handlowych ma problemy okołocovidowe19(sieci kom, C+, AGD/RTV i inne pozostają otwarte). Porównując C/P na tle zachodniej konkurencji Answear wypada całkiem dobrze, wartość ok.1 dla C/P Zalando ok. 3,4. O Allegro nie wspomnę :)
Dodatkowym atutem jest fakt, że funduszowi sprzedającemu część akcji dość mocno zależało na wyjściu, kiedy ostatnio taką sytuację obserwowałem na Synektiku, spółka zliczyła zjazd na 10 zł, następnie nastąpiło spor odbicie.

Proszę o sprzedaż na dzisiejszej sesji Introlu oraz zakup AnswearPDA. Uzasadnienie dzisiaj jeszcze napiszę :)

Proszę o zakup spółki Introl.
Mocne wyniki, wzrost zysku netto, wysoka dywidenda, niski wskaźnik C/Z.
Technicznie jesteśmy na oporze, który liczę, że zostanie przełamany.

Proszę o zapisanie mnie do grona uczestników, spółkę podam w najbliższym czasie.

strefainwestorow.pl/artykuly/g...
Cytat:
Kancelaria prawna Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz ogłasza dochodzenie w imieniu amerykańskich akcjonariuszy CD PROJEKT

Atmosfera wokół spółki gęstnieje.

Biorąc pod uwagę wczorajsze obroty to z kwotą 20 mln zł za bardzo na kurs nie są w stanie wpłynąć.

Big Bee napisał(a):
Pozwolę sobie jeszcze raz wspomnieć o tym o czym pisałem wczoraj. O ile nowe moce to nic innego i rynek to ignorował, o tyle kosmiczny wzrost kosztów lateksu nitrylowego to jest kwestia ostatnich trzech, czterech tygodni (ca 100% up). Liczyłem to dla MC, to jest ładne kilkadziesiąt mln kosztów kwartalnie więcej.

Masz jakieś źródło wzrostu cen surowca?
Joker napisał(a):

Duży kapitał woli wezwania niż dywidendy- względy podatkowe.

Czuje się jakbym miał duży kapitał hello1
orzech napisał(a):

Jutro webinar...mrzonki już chyba nie wystarczą, pora na jakieś konkrety Panie Prezesie..

Nie bardzo rozumiem. To Prezes jest zobowiązany do tego aby wzrost cen akcji następował w każdym miesiącu, kwartale? Jest jakiś próg? Think

Szutnik napisał(a):
Dzisiejsza przecena na MRC prawdopodobnie związana z tym:

JP Morgan twierdzi, że "wartość godziwa" producentów rękawic to jakieś 50% ceny, a super dochodowy cykl, który podniósł ich notowania w kosmos, to już historia


www.theedgemarkets.com/article...

www.pb.pl/kurs-mercatora-zanur...
Cytat:
Notowania Mercatora spadają w dwucyfrowym tempie, kontynuując przecenę, zapoczątkowaną sprzedażą akcji przez głównego akcjonariusza. Najprawdopodobniej związane jest to z rekomendacjami, opublikowanymi przez bank JP Morgan.

O ile znany slogan o ff mnie nie rusza, często podnoszony argument, o tyle myślę że większość osób(przynajmniej jahello1 ) zdywersyfikowała by sobie portfel, i przynajmniej odłożyło coś do skarpety na czarną godzinę, bo tak można traktować sprzedaż tego pakietu. Z dużych spółek ciężko znaleźć spółki z większym zaangażowaniem głównego akcjonariusza. Gdybym miał szukać problemów które przemawiają aby nie posiadać akcji, to szukałbym ich gdzie indziej.

strefainwestorow.pl/artykuly/g...
Cytat:
Recenzja Cyberpunk 2077 na bazowej wersji konsoli PS4 z punktu widzenia analizy fundamentalnej - po 10 godzinach rozgrywki

Jeżeli ktoś należy do sekty CDR, to dla własnego zdrowia, lepiej niech nie czyta.

aircanada15 napisał(a):
Raz jeszcze można zacytować "Psy szczekają, karawana idzie dalej".
Nakład pudełek PS4 i Xbox w Amazon US wyczerpany. Dostępne 5-15 stycznia.

No tak, faktycznie, bo w obecnej wycenie CDR chodzi o ilość sprzedanych kopii w pierwszych dwóch miesiącach.

aircanada15 napisał(a):
igen: pre-produkcja Cyberpunka rozpoczęła się dopiero w połowie 2016. Kurs rósł po oczekiwaną sprzedaż, a nie uwielbienie fanów.
Podejrzewam, że przez ostatnie lata często używałeś w odniesieniu do CDR słowa "balon" i teraz wydaje ci się, że masz prawo powiedzieć "a nie mówiłem".
Tylko, że monetyzacja produktu póki co nie zawodzi, a założenia "nadmuchanych" rekomendacji są jak najbardziej możliwe do spełnienia. Ciekawe co napiszesz w momencie publikacji kolejnych wyników sprzedażowych. Moim zdaniem nic...

Rozumiem frustrację, jednak lepiej wyładować swoje emocje poprzez sport, nie na innych użytkownikach.

@Kokospl - widzę, że po skrajnym optymizmie i "górnych widłach" nastąpiła spora zmiana nastroju ;)

Powtarzanie, że na Steam jest super świadczy o tym, ze ktoś nie rozumie problemu. To nie o PC się rozchodzi.
Ten rower miał jechać na dwóch kołach, w chwili obecnej jedzie na jednym, przednim.
Tak można powiedzieć patrząc na to co się dzieje z konsolami, bo czy ktoś w tym hiper optymizmie zakładał miesiąc temu taki odbiór konsol? Sukces był w cenie akcji, a jego brak na konsolach musi zostać zweryfikowany i to obecnie dzieje się na kursie akcji. Bo te obroty nie świadczą o wyjściu z akcji wkurzonej ulicy.
Ja w obecnej sytuacji mając możliwość gry na krótko i długo, wolę jednak poczekać z boku i nie uczestniczyć w tej wojnie nerwów.

Scarry napisał(a):

gdyby korporacje podejmowały tylko sluszne decyzje to wszyscy bylibyśmy bogaczami na wiecznie rosnącym rynku, no to tak nie działa niestety, CDP poległ na skali biznesu.

powiem Wam że "mała" konkurencja spod znaku 11bit czy CRJ wychodzi przy CDP nad podziw poważnie, przesuwając terminy zamiast dopuścić do pokazania tak niedopracowanego produktu.


Problemem korporacji jest to, że często decyzje podejmowane są w oparciu o interes jednostki, bądź wąskiej grupy ludzi, którzy skupiają się na doraźnym interesie, a nie na przyszłości firmy. Liczy się "target" na 2020, a nie to co będzie w 2022. Można mieć wrażenie, że to dotknęło CDR.

biznes.pap.pl/pl/news/all/info...
Cytat:
Gracze konsolowi negatywnie oceniają "Cyberpunk 2077" - średnia pierwszych ocen na portalu Metacritic dla wersji gry na Sony PlayStation 4 wynosi 1,8 pkt, a wersji na Microsoft Xbox One to 2,1 pkt, w dziesięciostopniowej skali.

Pewnie będą wymieniać sprzęt i kupować gry. Spółka zarobi też ładnych parę mld, tylko czy przypadkiem oczekiwania nie były większe? Inna sprawa czyje te oczekiwania były? Z pewnością założyciel firmy będzie żył godnie przez długie lata, i jego praprapra-wnuki również :)

MR_MONEY napisał(a):
Problem w tym że większość tych opinii to totalny trash talk Wielu z nich nawet nie rozumie w co gra że to role play i umiejętności się rozwija i na początku gry muszą być mało ciekawe bo taka jest idea RPG .Czytam gościa który marudzi że machanika gry jest nudna jak kompletnie nie rozwinal drzewka umiejętności i mechanik gry a w gre zagra przez chwile często na słabym sprzecie . Wiele komentarzy to bełkot ludzi którzy gierki nie ogarnęli i jej nawet nie przeszli .

Ach ci źli klienci, mają czelność być niezadowoleni - gamonie!
Jeżeli się w takich celuje, tak jak ktoś tu napisał, reklamując grę przy prognozie pogody, stawiając na każdego klienta, nawet na tego który kupuje te dmuchane bułki w Lidlu, po czym przy okazji dorzuca do koszyka grę na prezent na Mikołaja, to założenia są takie, że to gra dla każdego, nie tylko dla koneserów.
Niepokojące jest to, że przekładając premierę gry, wiedzieli prawdopodobnie o błędach, a i tak czasu nie starczyło na poprawkę, to czy teraz na biegu będą w stanie ją zrobić?
Z racjonalnego punktu widzenia, będąc właścicielem spółki, który jest perfekcjonistą, oddanym sprawie i idei, lepiej było zrobić grę na PC, dopracować i portować.
Tylko pytanie czy zachodni kapitał nie miał innych pomysłów? Nie wywierał presji na ilość i czas? Czy to nadal jest garstka pasjonatów, czy jednak korporacyjny Excel wygrał?

Nie wiem czy jest ktoś zaskoczony? Tym bardziej czy będzie zaskoczony "rynek"?
Było do przewidzenia, że projekt będzie zaakceptowany przez branżę, a ciągłe przesunięcia i przecieki sugerowały, że bugi bugi będzie długi.
Jedyne co może dziwić, to to, że nie przełożyli premiery gry i niedopracowani tych błędów. Przecież powtarzane tutaj po wielokroć, że przesunięcie gry nie zmieni sytuacji finansowej ani wyceny spółki, aż się prosiło, aby wykorzystać otoczenie i jeszcze dajmy na to, z 4 lata popracować, dopieścić.

baks napisał(a):

Brak matmy na maturze w pewnym okresie widać ....

Po co wprowadzasz ludzi w błąd ?
Celowo czy w wyniku błędnego myślenia ?
Jak masze redukcję 99% to faktycznie masz przydzielone tyle co zostało z redukcji czyli 1%.
Jednak zysk zależy od otwarcia i momentu sprzedaży.
Redukcja 99% dałaby otwarcie takie jak Pyramid Games .... ok 500% .... czyli zysk byłby większy niż 1% .... Think
O ile wiem redukcja na Pyramid nie była tak wysoka.

Redukcja 99% świadczyłaby o tym, że inwestorzy złożyli zapisy na 400 mln akcji.
Czyli dysponowali 16 MLD zł.

Boże, widzisz i nie grzmisz. Warto robić taki bałagan na forum?
PCF to fundacja non-profit, ma sprzedawać akcje 4 zł taniej, dla czyjegoś wydumanego FF?? binky

W rzeczywistości będą dokładać do biznesu, GPW ich nie zwolni ze swoich prowizji.
Biorąc pod uwagę że to grudzień, to świetna wiadomość. Będzie można obrócić pozycjami w celach optymalizacji podatkowej. hello1 hello1

Dokładnie, tak jak pisze Joker, planować każdy może. Postawiłbyś kasę na podany na forum termin? W dodatku gdy emisja w drodze, a "rynek" chce to usłyszeć? Brak płynności to ryzyko, w tym przypadku jest jej całkowity brak. To powoduje, że oczekiwania co do zwrotu z inwestycji powinny być większe. Teraz jest 20 mln kapitalizacji, jakie oczekiwania w debiucie? Sick
Incuvo miało zadebiutować na NC do końca roku, coś wiadomo na ten temat?
Co do PCF i ING, konto wróciło, zlecenie widoczne, zobaczymy czy jakieś akcje wpadną 8 grudnia :)

Vox napisał(a):
Oby tylko długo pieniędzy nie przetrzymywali sa inne debiuty w drodze,
np. Omnioxy czy Sunday Energy albo Dedalo

Zacznij być precyzyjny, Ominoxy nie zadebiutuje przez najbliższe dwa lata, aby przez ten czas pana Prezesa, którego teraz tak dużo, nie zabrakło jak będzie potrzebny.

Jestem/byłem użytkownikiem kont w DM Alior, mbank(emakler), ING, DB, Bossa.
- obecnie najwięcej transakcji robię przez ING - 0,19% jest dla mnie kluczowe. System oceniam pozytywnie, do tej pory kojarzę jedną awarię, dzisiejszą. Na całe szczęście tego dnia nie musiałem nic sprzedawać/kupować.
- Alior, bezwzględnie LIDER o przejrzystość, analizy, rozliczenia, monitoring. Niestety moim zdaniem również lider awaryjności.
- Bossa ch.jowo, ale stabilnie. System rodem z Windowsa 95, jednak stabilność to duży atut. Do tego wszystkie IPO.
- mbank, dla mnie mało czytelny, cenowo jak to mbank, nigdy tani nie był.
- DB niestety wynieśli się z Polski. Było tanio i dobrze!

Ciekawi mnie jak się spisuje XTB?

tgolik napisał(a):
Glitch Mob napisał(a):

.... oraz politycznych (wpływ środowisk LGBT - z tego względu The Last of Us 2 miało 2/10 na metacritic od graczy po 2 dniach od premiery i z tego też powodu sam nie zakupiłem tej gry mimo że długo na nią czekałem).


Serio, nie kupiłeś gry bo inaczej widzisz rzeczywistość niż twórcy?
Możesz być spokojny. Przytłaczająca, cicha większość graczy jest tolerancyjna i uwielbia podejmowanie trudnych tematów w utworach. Woli też gdy bohaterowie są ludźmi z krwi i kości, którym, tak jak Joelowi, mogą się przydarzyć rzeczy nieoczekiwane.

To chyba naturalne, że nie wspiera się środowisk politycznych, które uważa się za szkodliwe. Do CP są duże oczekiwania już w obecnej wycenie, zobaczymy czy je spełni? Premiera jest przekładana, a błędy cały czas występują w grze. Napięcie i nerwowość będzie rosło.

Cytat:
Trzeba przyznać, że są to parametry dość atrakcyjne, ale po wyjściu TVN media możemy mieć do czynienia z drugą Dębicą.

Co autor ma na myśli?

Możesz podać źródło tego "przybliżenia' ceny? Ciekawe, akcje rosły, mimo znanego już wcześniej sporego rozwodnienia akcjonariatu, 2 mln to dodruk na poziomie ok 15% vs obecny stan. Jednak trzeba zaznaczyć, że pieniądze mają pójść głownie na projekty związane z rakiem.

Miloszdobro napisał(a):

Z tego co mówili na konferencji wynikowej to raczej nie chcą wybudować nowej fabryki. Problemem nie jest postawienie samego obiektu, ale ograniczona podaż lateksu syntetycznego.

Dzięki. Wydaję się, że to trafna decyzja aby nie budować fabryki. Jednak cytowany autor, wydaje mi się, że zakładał inny scenariusz aniżeli ten wspomniany przez Ciebie z brakiem lateksu ;)

anty_teresa napisał(a):
Albo wybudować kolejną fabrykę, albo wypłacić dywidendę...

Naprawdę nie mogą wybudować kolejnej fabryki i zarazem wypłacić dywidendy? Chodzi o brak gotówki?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...
Cytat:
NanoSanguis (spółka zależna NanoGroup) opracowała na rzecz Marion Sp. z o.o. z Gdyni innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych.


Takie info może nam ukształtować nowego mistrza spekulacji.

orzech napisał(a):
Nie ma co już dzisiaj chyba gdybać dlaczego tak a nie inaczej...
Mnie zaskoczył taki rozwój sytuacji po wczorajszych kapitalnych szacunkach, tego nie ukrywam.
Widać jednak wielu czekało na tą sesję by wyjść i zrealizować zysk, czy postąpili słusznie...hmmm ...czas pokaże....


Orzech, jesteśmy w innym miejscu niż kwartał temu. Wtedy oczekiwania były na Q2 30 mln, a wyszło 210. Teraz oczekiwania na poziomie 250 mln, wyszło 350 mln przy zupełnie innej kapitalizacji liczonej w mld, z której ciężko o szybkie wybicie, no może poza Allegro. Także gdy liczyć w %, wynik/oczekiwania spadły dość mocno z 700% na 40%. O drugim takim wyskoku jak w Q2 mowy być nie może. Do tego w ostatnich dniach kurs rósł codziennie i łącznie wyszło ok. 40%
Dzisiejsza luka, która została domknięta na wysokich obrotach, nie wygląda bajkowo.

Adagio napisał(a):

To jest kurs w malezyjskiej walucie... wykres nie uwzględnia quasi-splitu akcji - akcjonariusze dostali niedawno za każda akcje dwie nowe... dlatego kurs historyczny to 28 max dzieląc przez 3 wychodzi 9 wiec się wszystko zgadza...

Dzięki, tu faktycznie wykres po tych zabiegach wygląda lepiej.
www.marketwatch.com/investing/...
@Tomcio, lider rynku z reguły wyceniany jest lepiej. Jednak patrząc na C/P gdzie Mercator ma 7,5, TOPGlove ok.10, wszyscy pracują nad poprawą marży, to rzekłbym że różnice nie są znaczące.

Moderator:
usunięto fragment wpisu niedotyczący spółki, pozostała część wkrótce też powędruje do kosza w ramach jesiennych porządków

pl.investing.com/equities/top-... - ktoś jest bardziej obeznany w spółkach zagranicznych? Ta wycena jest w $$?

Największym zwycięzca debiutu Allegro będzie GPW? Patrząc na obroty i potencjalną prowizje z nowej struktury WIG20, powinno to pomóc w wynikach za Q4.

Uczestniczyłem w IPO choć jak dla mnie cena była od początku abstrakcyjna, jednak to popyt na akcje decyduje o wycenie, z pewnością w krótkim terminie.
Kolega powyżej pisze, że cały rynek jest wart 51 mld, ja dodam, że wycena jednego użytkownika Allegro to na ten moment ok. 7600 zł. Z tego co czytałem nie planują mocnej ekspansji na inne kraje.

Co przemawia za tym aby spółka rosła?

Adagio napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Skoro kurs dyskontuje przyszłość to proponuję zamknąć GPW blah5 Czy kurs przed podaniem prognozy zysków za 2 kwartał tez dyskontował przyszłość? Not talking


Też, ale było „lekkie” niedoszacowanie...;-)
Imo dużo jest już zdyskontowane, okaże się po wynikach i komentarzach zarządu na przyszłość ile jest już w cenie...


robo68 napisał(a):
chłodna i rzeczowa analiza z której wynika że fundamentalnie obecny wzrost kursu z 8 zł do 15 zł nie ma uzasadnienia. niestety podzielam wnioski tej analizy że istnieje duże ryzyko że pozytywny wpływ epidemii koronawirusa na wyniki spółki będzie mocno ograniczony

jeszcze jedna (kolejna negatywna ) uwaga do tabeli ze skorygowaną EBITDA w relacjach inwestorskich
skorygowana EBITDA za rok 2018 powinna wynosić nie 30,5 mln ale o 2 mln mniej gdyż spółka miała jednorazowy przychód - odszkodowanie z tytułu nieterminowej realizacji prac budowlanych przy fabryce w Tajlandii - żonglowanie liczbami nie świadczy dobrze o spółce. tłumaczenia zdarzeń jednorazowych w 4Q19 też kuriozalne.Już od 15 zł z dużą regularnością pojawiają się głosy rozsądku mówiące o złym rynku, który niesłusznie skazuje Mercatora na wzrosty. Spółka cały czas pozytywnie zaskakuje, potencjalne załamanie rynku rękawiczek oddala się. Okoliczności i perspektywy cały czas sprzyjają. Prezes zawsze był wiarygodny, nawet jak były problemy - cieszę się, że stał się miliarderem.

pl.investing.com/news/stock-ma...

Cytat:
Na otwarciu europejskich giełd we wtorek obserwujemy mieszane nastroje, a inwestorzy otrzymali sprzeczne impulsy: z jednej strony mocne danych o chińskim eksporcie, z drugiej natomiast pogorszenie w postępach ku wynalezieniu szczepionki na Covid-19.


Proponuje zacząć czytać fakty i wyciągać z nich to co ważne, zamiast próbować zaczarować kurs.


To nie możne być aż tak proste i perfidne. violent2

Dzięki, nie wiem skąd ja sobie przyjąłem, że "podstawka" to coś w rodzaju "podkładki" pod myszkę blackeye

anty_teresa napisał(a):
Port TWOM na konsole tradycyjne kosztował więcej niż podstawka na PC.
Można prosić o tłumaczenie przenośni na polski dla tych mniej sprawnych.

Vox napisał(a):
Żałuję że nie wziałem na kredyt, a miałem taką możliwość.
Piękny debiut, 50% ładny wynik.

Gdzie są wszyscy malkontenci?


Ciekawi mnie fakt, że część osób wylicza zysk w oparciu o redukcję oraz ewentualny koszt kredytu. Wygląda to tak jakby te osoby były zapakowane w akcje w 100%.
Już w piątek był komunikat o prawdopodobnej redukcji, kto czytał ten bez problemu mógł odpowiednio zaregować i dać większe zlecenie.

Moderator:
Usunąłem fragment wpisu. Proszę skupić się na spółce, nie na moderacji


rrafal napisał(a):
Ciekawy komunikat się pojawił. Macie jakieś interpretacje ? Chyba nie często w dniu debiuty rozwiązywana jest Rada Nadzorcza.


Dziwna sprawa, jeszcze bardziej dziwny moment.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...
Cytat:
Do trzeciego w rankingu największych spółek na GPW PGNiG dystans wynosi blisko 37 mln zł.

Na profilu Allegro wycena 670 miliardów.
Panowie ze SW, rozumiem udany weekend jeszcze trzyma blackeye

Wujot1980 napisał(a):
Dlaczego to spada?

Ponieważ jest więcej sprzedających aniżeli kupujących.

Opcje są dwie. Rynek lubi się droczyć, tak jak to było np. na Mercatorze gdy nagle zjechał do 10 zł, co było zwykłym wyciskaniem akcji.
Nr.2 Wyniki za Q3 będą jednak przeciętne. O tym wiedzą tylko pracujący w firmie.

Biedny ten prezes, internauci się na niego uwzięli i zmusili go do odejścia. Pewnie jeszcze żonę musiał wspierać, jak poszedł hejt ze strony KNF. Taka uczciwa rodzina.

stooq.pl/n/?f=1377590&c=1&...
Cytat:

Tarczyński odnotował 16,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2020 r. wobec 8,56 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie."

Spółka ładnie się rozwija, ciekawe czy fundy podniosą swoje widełki cenowe dla właścicieli. To fajny przykład, że jednak nie wszystkie dają się robić w ciula.

Raport potwierdza wcześniejsze szacunki. Środki pieniężne i inne aktywa pieniężne 37 178 mln hello1

Grubas skupił dziś prawie wszystko. Z 3,2 mln wziął 2,75, dla osłody zostawił parę rodzynek dla ulicy. Chojny waćpan.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/a...
Cytat:
"Żółkiewicz zwrócił jednocześnie uwagę na to, że do inwestorów indywidualnych skierowane jest zaledwie ok. 4% całej oferty, w związku z czym należy się spodziewać „ogromnej nadsubskrypcji”."

Kiedy dowiemy się ile dokładnie wynosi ta nadsubskrypcja?

No tak, bo każdy inny debiut można dokładnie określić, z 6 cyfrą po przecinku hello1
@Vox to jak to jest z tymi akcjami z pakietu stabilizującego? Poważnie pytam. Sprzedając kursu nie podciągną, będą mieli jeszcze jakąś kasę do dyspozycji? Czy będą mieli po sprzedaniu?

No właśnie, w większości opinie są o IPO Allegro złe, czy kolejny raz będzie tak, że "większość" na giełdzie nie ma racji? Jedno jest pewne, taki debiut da trochę życia, polotu i finezji w tym smutnym.... GPW
Nie licząc tych debiutów akcji na NC, gdzie podzielone 10 akcji (w prywatnych subskrypcjach) na 12 osób windowały TKO, kiedy był jakiś poważny udany IPO?

Podawana C/Z na poziomie 104 jest na obecną chwilę archiwalna.
Biorąc pod uwagę 2020 można oczekiwać 600 mln zysku, przy 44 mld kapitalizacji daję nam C/Z 73.
Allegro jak na spółkę e-commerce, rosnącą, może pochwalić się realnym zyskiem, co dla niektórych firm jest w dalszym ciągu czymś wyjątkowym. Będąc fundem ktoś w forumowiczów nie chciałby jej mieć w portfelu? Lepiej doważać PGE, Aliora z "ciężkim portfelem" kredytów?
Jedno jest pewne, największymi beneficjentami IPO są: Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Inwestycja w większości się spłaciła, a oni dalej będą pociągali za sznurki, posiadając spory portfel akcji. Do dalszej dystrybucji? salute

@Vox - posiadając akcje będą mogli podbijać ich cenę? Czy to aby nie można zrobić tylko poprzez ich zakup?

addison napisał(a):


Przykład Stelmetu to powinna być książka, no dobra solidny reportaż.

Jesteś w stanie to rozwinąć? :)

Znalazłeś jakieś z realnym zabezpieczeniem?

@Jarek1111
kurs rósł pod opublikowane prognozy anali że zysk za 2020 będzie z 883 mln zł.
Moderator:
komentujemy spółkę, nie użytkowników

To póki co jest spółka, która zaskakuje nawet największych optymistów.

To może napisz do specjalistów z zagranicy, że na GPW jest perełka do przejęcia za półdarmo?

Produkcja komunikatów idzie lepiej od produkcji oprogramowania Dancing thumbright

anty_teresa napisał(a):
Jest dokładnie jak napisał Utnapisztim. W dniu wygasania kontraktów terminowych (4 sesje w roku) pod koniec handlu gracze posiadający otwarte pozycje na kontraktach starają się wpłynąć na ostateczną cenę rozliczeniową więc kupują/sprzedają akcje. Po rozliczeniu oczywiście pozbywają się tych instrumentów lub uzupełniają posiadany pakiet. Zachowanie ceny w dniu wygasania kontraktów nie ma żadnego znacznie prognostycznego i fundamentalnego. Tak się dzieje na bardzo wielu akcjach i... indeksach. Jeśli obserwowałbyś notowania to mógłbyś zauważyć, że realizowane są transakcje koszykowe (zlecenia na wszystkich akcjach wchodzących w skład indeksu w jednym momencie).Jak to było możliwie w przypadku Mercatora, skoro kontrakty terminowe będą dopiero wprowadzane?
www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...

@Limonka - myślisz, że tego nie rozważali? Nie bym był tego taki pewien. Jednak obecna wycena powoduje, że to jest wariant mało prawdopodobny.

@Mrk
płyn jest bardziej powszechny, częściej stosowany w życiu codziennym aniżeli rękawice. Orlen miał duże problemy z linią produkcyjną, u innych producentów (Selena, Exol) przełożyło się to na wyniki w stopniu umiarkowanym. Niewątpliwe Krynica potrafiła najlepiej wykorzystać swoje szanse, przynajmniej w Q2.

Faktycznie, choć jeżeli mieli w tej kwestii jakieś chwile zawahania, to obecnie wydaje się, że przy tych cenach stało się to nierealne.
Wszyscy zastanawiają się nad powtarzalnością wyników Mercatora, tutaj będzie to jeszcze trudniejsze do oszacowania. Obecnie c/z tylko za dwa kwartały 2020 roku, po obecnych wzrostach kursu wynosi 10.

Chcieli skupić akcje półdarmo, a teraz publikują rewelacyjne wyniki niemal dwa tygodnie przed terminem. Skąd ta zmiana podejścia? Think

www.pb.pl/zysk-krynicy-vitamin...
"Zarząd Krynicy Vitamin przedstawił wstępne dane finansowe za I półrocze. Przychody niemal podwoiły się do 263,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 52,55 mln zl - 14 razy więcej niż w analogicznym okresie 2019 r"
Zysk za H1 2020 to połowa obecnej kapitalizacji - ciekawy przypadek.

Elemis napisał(a):

Możemy zacząć chyba wróżyć z fusików wcześniej niż wielu by się spodziewało

Wiara ma to do siebie, że jest ślepa headbang

-60% w ciągu dwóch miesięcy - bardzo mocno się trzyma.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Jeden insider zszedł poniżej progu 5%, drugi sprzedał pakiet poza sesją. Jest info w jakiej cenie?

Adagio napisał(a):

Koledzy po prostu nie odróżniają sytuacji spółki od jej wyceny giełdowej...

Tak jak pisałem chaos, próbujesz coś komuś imputować i w sumie nie wiadomo już o co Ci chodzi.
Spółka jest w trendzie wzrostowym na wszystkich poziomach, technicznie również widać co króluje. To, że trzeba uważać, ponieważ może dojść do przesilenia to każdy wie.
Taki Datawalk nie pamiętam już od kiedy ma się rozwijać i jest bardzo perspektywiczny. Kurs cały czas pod to rośnie, kapitalizacja kosmiczna, prawie 1 mld, a oni tak się rozwijają, że po paru latach działalności będą mieli 15 mln przychodu w 2020. Zysk? C/Z? Mercator ma w kasie "10 lat działalności firmy".

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 2 stycznia 2011
Ostatnia wizyta: 19 czerwca 2021 11:32:27
Liczba wpisów: 1 081
[0,28% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]
Punkty respektu: 41

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,283 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło