pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mackopl

mackopl

Ostatnie 10 wpisów
Zainwestowałeś kasę w akcje, i pytasz ludzi których nie znasz, co dalej robić?Sick

Answear - spółka rozwojowa, ostatni kwartał to wzrost sprzedaży +37 r/r. Otoczenie cały czas sprzyja sklepom internetowym, które mają rosnąć szybciej niż rynek, a branża odzieżowa jako jedna z nielicznych w galeriach handlowych ma problemy okołocovidowe19(sieci kom, C+, AGD/RTV i inne pozostają otwarte). Porównując C/P na tle zachodniej konkurencji Answear wypada całkiem dobrze, wartość ok.1 dla C/P Zalando ok. 3,4. O Allegro nie wspomnę :)
Dodatkowym atutem jest fakt, że funduszowi sprzedającemu część akcji dość mocno zależało na wyjściu, kiedy ostatnio taką sytuację obserwowałem na Synektiku, spółka zliczyła zjazd na 10 zł, następnie nastąpiło spor odbicie.

Proszę o sprzedaż na dzisiejszej sesji Introlu oraz zakup AnswearPDA. Uzasadnienie dzisiaj jeszcze napiszę :)

Proszę o zakup spółki Introl.
Mocne wyniki, wzrost zysku netto, wysoka dywidenda, niski wskaźnik C/Z.
Technicznie jesteśmy na oporze, który liczę, że zostanie przełamany.

Proszę o zapisanie mnie do grona uczestników, spółkę podam w najbliższym czasie.

strefainwestorow.pl/artykuly/g...
Cytat:
Kancelaria prawna Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz ogłasza dochodzenie w imieniu amerykańskich akcjonariuszy CD PROJEKT

Atmosfera wokół spółki gęstnieje.

Biorąc pod uwagę wczorajsze obroty to z kwotą 20 mln zł za bardzo na kurs nie są w stanie wpłynąć.

Big Bee napisał(a):
Pozwolę sobie jeszcze raz wspomnieć o tym o czym pisałem wczoraj. O ile nowe moce to nic innego i rynek to ignorował, o tyle kosmiczny wzrost kosztów lateksu nitrylowego to jest kwestia ostatnich trzech, czterech tygodni (ca 100% up). Liczyłem to dla MC, to jest ładne kilkadziesiąt mln kosztów kwartalnie więcej.

Masz jakieś źródło wzrostu cen surowca?
Joker napisał(a):

Duży kapitał woli wezwania niż dywidendy- względy podatkowe.

Czuje się jakbym miał duży kapitał hello1
orzech napisał(a):

Jutro webinar...mrzonki już chyba nie wystarczą, pora na jakieś konkrety Panie Prezesie..

Nie bardzo rozumiem. To Prezes jest zobowiązany do tego aby wzrost cen akcji następował w każdym miesiącu, kwartale? Jest jakiś próg? Think

Szutnik napisał(a):
Dzisiejsza przecena na MRC prawdopodobnie związana z tym:

JP Morgan twierdzi, że "wartość godziwa" producentów rękawic to jakieś 50% ceny, a super dochodowy cykl, który podniósł ich notowania w kosmos, to już historia

www.theedgemarkets.com/article...

www.pb.pl/kurs-mercatora-zanur...
Cytat:
Notowania Mercatora spadają w dwucyfrowym tempie, kontynuując przecenę, zapoczątkowaną sprzedażą akcji przez głównego akcjonariusza. Najprawdopodobniej związane jest to z rekomendacjami, opublikowanymi przez bank JP Morgan.

O ile znany slogan o ff mnie nie rusza, często podnoszony argument, o tyle myślę że większość osób(przynajmniej jahello1 ) zdywersyfikowała by sobie portfel, i przynajmniej odłożyło coś do skarpety na czarną godzinę, bo tak można traktować sprzedaż tego pakietu. Z dużych spółek ciężko znaleźć spółki z większym zaangażowaniem głównego akcjonariusza. Gdybym miał szukać problemów które przemawiają aby nie posiadać akcji, to szukałbym ich gdzie indziej.

strefainwestorow.pl/artykuly/g...
Cytat:
Recenzja Cyberpunk 2077 na bazowej wersji konsoli PS4 z punktu widzenia analizy fundamentalnej - po 10 godzinach rozgrywki

Jeżeli ktoś należy do sekty CDR, to dla własnego zdrowia, lepiej niech nie czyta.

aircanada15 napisał(a):
Raz jeszcze można zacytować "Psy szczekają, karawana idzie dalej".
Nakład pudełek PS4 i Xbox w Amazon US wyczerpany. Dostępne 5-15 stycznia.

No tak, faktycznie, bo w obecnej wycenie CDR chodzi o ilość sprzedanych kopii w pierwszych dwóch miesiącach.

aircanada15 napisał(a):
igen: pre-produkcja Cyberpunka rozpoczęła się dopiero w połowie 2016. Kurs rósł po oczekiwaną sprzedaż, a nie uwielbienie fanów.
Podejrzewam, że przez ostatnie lata często używałeś w odniesieniu do CDR słowa "balon" i teraz wydaje ci się, że masz prawo powiedzieć "a nie mówiłem".
Tylko, że monetyzacja produktu póki co nie zawodzi, a założenia "nadmuchanych" rekomendacji są jak najbardziej możliwe do spełnienia. Ciekawe co napiszesz w momencie publikacji kolejnych wyników sprzedażowych. Moim zdaniem nic...

Rozumiem frustrację, jednak lepiej wyładować swoje emocje poprzez sport, nie na innych użytkownikach.

@Kokospl - widzę, że po skrajnym optymizmie i "górnych widłach" nastąpiła spora zmiana nastroju ;)

Powtarzanie, że na Steam jest super świadczy o tym, ze ktoś nie rozumie problemu. To nie o PC się rozchodzi.
Ten rower miał jechać na dwóch kołach, w chwili obecnej jedzie na jednym, przednim.
Tak można powiedzieć patrząc na to co się dzieje z konsolami, bo czy ktoś w tym hiper optymizmie zakładał miesiąc temu taki odbiór konsol? Sukces był w cenie akcji, a jego brak na konsolach musi zostać zweryfikowany i to obecnie dzieje się na kursie akcji. Bo te obroty nie świadczą o wyjściu z akcji wkurzonej ulicy.
Ja w obecnej sytuacji mając możliwość gry na krótko i długo, wolę jednak poczekać z boku i nie uczestniczyć w tej wojnie nerwów.

Scarry napisał(a):

gdyby korporacje podejmowały tylko sluszne decyzje to wszyscy bylibyśmy bogaczami na wiecznie rosnącym rynku, no to tak nie działa niestety, CDP poległ na skali biznesu.

powiem Wam że "mała" konkurencja spod znaku 11bit czy CRJ wychodzi przy CDP nad podziw poważnie, przesuwając terminy zamiast dopuścić do pokazania tak niedopracowanego produktu.

Problemem korporacji jest to, że często decyzje podejmowane są w oparciu o interes jednostki, bądź wąskiej grupy ludzi, którzy skupiają się na doraźnym interesie, a nie na przyszłości firmy. Liczy się "target" na 2020, a nie to co będzie w 2022. Można mieć wrażenie, że to dotknęło CDR.

biznes.pap.pl/pl/news/all/info...
Cytat:
Gracze konsolowi negatywnie oceniają "Cyberpunk 2077" - średnia pierwszych ocen na portalu Metacritic dla wersji gry na Sony PlayStation 4 wynosi 1,8 pkt, a wersji na Microsoft Xbox One to 2,1 pkt, w dziesięciostopniowej skali.

Pewnie będą wymieniać sprzęt i kupować gry. Spółka zarobi też ładnych parę mld, tylko czy przypadkiem oczekiwania nie były większe? Inna sprawa czyje te oczekiwania były? Z pewnością założyciel firmy będzie żył godnie przez długie lata, i jego praprapra-wnuki również :)

MR_MONEY napisał(a):
Problem w tym że większość tych opinii to totalny trash talk Wielu z nich nawet nie rozumie w co gra że to role play i umiejętności się rozwija i na początku gry muszą być mało ciekawe bo taka jest idea RPG .Czytam gościa który marudzi że machanika gry jest nudna jak kompletnie nie rozwinal drzewka umiejętności i mechanik gry a w gre zagra przez chwile często na słabym sprzecie . Wiele komentarzy to bełkot ludzi którzy gierki nie ogarnęli i jej nawet nie przeszli .

Ach ci źli klienci, mają czelność być niezadowoleni - gamonie!
Jeżeli się w takich celuje, tak jak ktoś tu napisał, reklamując grę przy prognozie pogody, stawiając na każdego klienta, nawet na tego który kupuje te dmuchane bułki w Lidlu, po czym przy okazji dorzuca do koszyka grę na prezent na Mikołaja, to założenia są takie, że to gra dla każdego, nie tylko dla koneserów.
Niepokojące jest to, że przekładając premierę gry, wiedzieli prawdopodobnie o błędach, a i tak czasu nie starczyło na poprawkę, to czy teraz na biegu będą w stanie ją zrobić?
Z racjonalnego punktu widzenia, będąc właścicielem spółki, który jest perfekcjonistą, oddanym sprawie i idei, lepiej było zrobić grę na PC, dopracować i portować.
Tylko pytanie czy zachodni kapitał nie miał innych pomysłów? Nie wywierał presji na ilość i czas? Czy to nadal jest garstka pasjonatów, czy jednak korporacyjny Excel wygrał?

Nie wiem czy jest ktoś zaskoczony? Tym bardziej czy będzie zaskoczony "rynek"?
Było do przewidzenia, że projekt będzie zaakceptowany przez branżę, a ciągłe przesunięcia i przecieki sugerowały, że bugi bugi będzie długi.
Jedyne co może dziwić, to to, że nie przełożyli premiery gry i niedopracowani tych błędów. Przecież powtarzane tutaj po wielokroć, że przesunięcie gry nie zmieni sytuacji finansowej ani wyceny spółki, aż się prosiło, aby wykorzystać otoczenie i jeszcze dajmy na to, z 4 lata popracować, dopieścić.

baks napisał(a):

Brak matmy na maturze w pewnym okresie widać ....

Po co wprowadzasz ludzi w błąd ?
Celowo czy w wyniku błędnego myślenia ?
Jak masze redukcję 99% to faktycznie masz przydzielone tyle co zostało z redukcji czyli 1%.
Jednak zysk zależy od otwarcia i momentu sprzedaży.
Redukcja 99% dałaby otwarcie takie jak Pyramid Games .... ok 500% .... czyli zysk byłby większy niż 1% .... Think
O ile wiem redukcja na Pyramid nie była tak wysoka.

Redukcja 99% świadczyłaby o tym, że inwestorzy złożyli zapisy na 400 mln akcji.
Czyli dysponowali 16 MLD zł.

Boże, widzisz i nie grzmisz. Warto robić taki bałagan na forum?
PCF to fundacja non-profit, ma sprzedawać akcje 4 zł taniej, dla czyjegoś wydumanego FF?? binky

W rzeczywistości będą dokładać do biznesu, GPW ich nie zwolni ze swoich prowizji.
Biorąc pod uwagę że to grudzień, to świetna wiadomość. Będzie można obrócić pozycjami w celach optymalizacji podatkowej. hello1 hello1

Dokładnie, tak jak pisze Joker, planować każdy może. Postawiłbyś kasę na podany na forum termin? W dodatku gdy emisja w drodze, a "rynek" chce to usłyszeć? Brak płynności to ryzyko, w tym przypadku jest jej całkowity brak. To powoduje, że oczekiwania co do zwrotu z inwestycji powinny być większe. Teraz jest 20 mln kapitalizacji, jakie oczekiwania w debiucie? Sick
Incuvo miało zadebiutować na NC do końca roku, coś wiadomo na ten temat?
Co do PCF i ING, konto wróciło, zlecenie widoczne, zobaczymy czy jakieś akcje wpadną 8 grudnia :)

Vox napisał(a):
Oby tylko długo pieniędzy nie przetrzymywali sa inne debiuty w drodze,
np. Omnioxy czy Sunday Energy albo Dedalo

Zacznij być precyzyjny, Ominoxy nie zadebiutuje przez najbliższe dwa lata, aby przez ten czas pana Prezesa, którego teraz tak dużo, nie zabrakło jak będzie potrzebny.

Jestem/byłem użytkownikiem kont w DM Alior, mbank(emakler), ING, DB, Bossa.
- obecnie najwięcej transakcji robię przez ING - 0,19% jest dla mnie kluczowe. System oceniam pozytywnie, do tej pory kojarzę jedną awarię, dzisiejszą. Na całe szczęście tego dnia nie musiałem nic sprzedawać/kupować.
- Alior, bezwzględnie LIDER o przejrzystość, analizy, rozliczenia, monitoring. Niestety moim zdaniem również lider awaryjności.
- Bossa ch.jowo, ale stabilnie. System rodem z Windowsa 95, jednak stabilność to duży atut. Do tego wszystkie IPO.
- mbank, dla mnie mało czytelny, cenowo jak to mbank, nigdy tani nie był.
- DB niestety wynieśli się z Polski. Było tanio i dobrze!

Ciekawi mnie jak się spisuje XTB?

tgolik napisał(a):
Glitch Mob napisał(a):

.... oraz politycznych (wpływ środowisk LGBT - z tego względu The Last of Us 2 miało 2/10 na metacritic od graczy po 2 dniach od premiery i z tego też powodu sam nie zakupiłem tej gry mimo że długo na nią czekałem).

Serio, nie kupiłeś gry bo inaczej widzisz rzeczywistość niż twórcy?
Możesz być spokojny. Przytłaczająca, cicha większość graczy jest tolerancyjna i uwielbia podejmowanie trudnych tematów w utworach. Woli też gdy bohaterowie są ludźmi z krwi i kości, którym, tak jak Joelowi, mogą się przydarzyć rzeczy nieoczekiwane.

To chyba naturalne, że nie wspiera się środowisk politycznych, które uważa się za szkodliwe. Do CP są duże oczekiwania już w obecnej wycenie, zobaczymy czy je spełni? Premiera jest przekładana, a błędy cały czas występują w grze. Napięcie i nerwowość będzie rosło.

Cytat:
Trzeba przyznać, że są to parametry dość atrakcyjne, ale po wyjściu TVN media możemy mieć do czynienia z drugą Dębicą.

Co autor ma na myśli?

Możesz podać źródło tego "przybliżenia' ceny? Ciekawe, akcje rosły, mimo znanego już wcześniej sporego rozwodnienia akcjonariatu, 2 mln to dodruk na poziomie ok 15% vs obecny stan. Jednak trzeba zaznaczyć, że pieniądze mają pójść głownie na projekty związane z rakiem.

Miloszdobro napisał(a):

Z tego co mówili na konferencji wynikowej to raczej nie chcą wybudować nowej fabryki. Problemem nie jest postawienie samego obiektu, ale ograniczona podaż lateksu syntetycznego.

Dzięki. Wydaję się, że to trafna decyzja aby nie budować fabryki. Jednak cytowany autor, wydaje mi się, że zakładał inny scenariusz aniżeli ten wspomniany przez Ciebie z brakiem lateksu ;)

anty_teresa napisał(a):
Albo wybudować kolejną fabrykę, albo wypłacić dywidendę...

Naprawdę nie mogą wybudować kolejnej fabryki i zarazem wypłacić dywidendy? Chodzi o brak gotówki?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...
Cytat:
NanoSanguis (spółka zależna NanoGroup) opracowała na rzecz Marion Sp. z o.o. z Gdyni innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych.

Takie info może nam ukształtować nowego mistrza spekulacji.

orzech napisał(a):
Nie ma co już dzisiaj chyba gdybać dlaczego tak a nie inaczej...
Mnie zaskoczył taki rozwój sytuacji po wczorajszych kapitalnych szacunkach, tego nie ukrywam.
Widać jednak wielu czekało na tą sesję by wyjść i zrealizować zysk, czy postąpili słusznie...hmmm ...czas pokaże....

Orzech, jesteśmy w innym miejscu niż kwartał temu. Wtedy oczekiwania były na Q2 30 mln, a wyszło 210. Teraz oczekiwania na poziomie 250 mln, wyszło 350 mln przy zupełnie innej kapitalizacji liczonej w mld, z której ciężko o szybkie wybicie, no może poza Allegro. Także gdy liczyć w %, wynik/oczekiwania spadły dość mocno z 700% na 40%. O drugim takim wyskoku jak w Q2 mowy być nie może. Do tego w ostatnich dniach kurs rósł codziennie i łącznie wyszło ok. 40%
Dzisiejsza luka, która została domknięta na wysokich obrotach, nie wygląda bajkowo.

Adagio napisał(a):

To jest kurs w malezyjskiej walucie... wykres nie uwzględnia quasi-splitu akcji - akcjonariusze dostali niedawno za każda akcje dwie nowe... dlatego kurs historyczny to 28 max dzieląc przez 3 wychodzi 9 wiec się wszystko zgadza...

Dzięki, tu faktycznie wykres po tych zabiegach wygląda lepiej.
www.marketwatch.com/investing/...
@Tomcio, lider rynku z reguły wyceniany jest lepiej. Jednak patrząc na C/P gdzie Mercator ma 7,5, TOPGlove ok.10, wszyscy pracują nad poprawą marży, to rzekłbym że różnice nie są znaczące.

Moderator:
usunięto fragment wpisu niedotyczący spółki, pozostała część wkrótce też powędruje do kosza w ramach jesiennych porządków

pl.investing.com/equities/top-... - ktoś jest bardziej obeznany w spółkach zagranicznych? Ta wycena jest w $$?

Największym zwycięzca debiutu Allegro będzie GPW? Patrząc na obroty i potencjalną prowizje z nowej struktury WIG20, powinno to pomóc w wynikach za Q4.

Uczestniczyłem w IPO choć jak dla mnie cena była od początku abstrakcyjna, jednak to popyt na akcje decyduje o wycenie, z pewnością w krótkim terminie.
Kolega powyżej pisze, że cały rynek jest wart 51 mld, ja dodam, że wycena jednego użytkownika Allegro to na ten moment ok. 7600 zł. Z tego co czytałem nie planują mocnej ekspansji na inne kraje.

Co przemawia za tym aby spółka rosła?

Adagio napisał(a):
tomcio46 napisał(a):
Skoro kurs dyskontuje przyszłość to proponuję zamknąć GPW blah5 Czy kurs przed podaniem prognozy zysków za 2 kwartał tez dyskontował przyszłość? Not talking

Też, ale było „lekkie” niedoszacowanie...;-)
Imo dużo jest już zdyskontowane, okaże się po wynikach i komentarzach zarządu na przyszłość ile jest już w cenie...

robo68 napisał(a):
chłodna i rzeczowa analiza z której wynika że fundamentalnie obecny wzrost kursu z 8 zł do 15 zł nie ma uzasadnienia. niestety podzielam wnioski tej analizy że istnieje duże ryzyko że pozytywny wpływ epidemii koronawirusa na wyniki spółki będzie mocno ograniczony

jeszcze jedna (kolejna negatywna ) uwaga do tabeli ze skorygowaną EBITDA w relacjach inwestorskich
skorygowana EBITDA za rok 2018 powinna wynosić nie 30,5 mln ale o 2 mln mniej gdyż spółka miała jednorazowy przychód - odszkodowanie z tytułu nieterminowej realizacji prac budowlanych przy fabryce w Tajlandii - żonglowanie liczbami nie świadczy dobrze o spółce. tłumaczenia zdarzeń jednorazowych w 4Q19 też kuriozalne.

Już od 15 zł z dużą regularnością pojawiają się głosy rozsądku mówiące o złym rynku, który niesłusznie skazuje Mercatora na wzrosty. Spółka cały czas pozytywnie zaskakuje, potencjalne załamanie rynku rękawiczek oddala się. Okoliczności i perspektywy cały czas sprzyjają. Prezes zawsze był wiarygodny, nawet jak były problemy - cieszę się, że stał się miliarderem.

pl.investing.com/news/stock-ma...

Cytat:
Na otwarciu europejskich giełd we wtorek obserwujemy mieszane nastroje, a inwestorzy otrzymali sprzeczne impulsy: z jednej strony mocne danych o chińskim eksporcie, z drugiej natomiast pogorszenie w postępach ku wynalezieniu szczepionki na Covid-19.

Proponuje zacząć czytać fakty i wyciągać z nich to co ważne, zamiast próbować zaczarować kurs.

To nie możne być aż tak proste i perfidne. violent2

Dzięki, nie wiem skąd ja sobie przyjąłem, że "podstawka" to coś w rodzaju "podkładki" pod myszkę blackeye

anty_teresa napisał(a):
Port TWOM na konsole tradycyjne kosztował więcej niż podstawka na PC.
Można prosić o tłumaczenie przenośni na polski dla tych mniej sprawnych.

Vox napisał(a):
Żałuję że nie wziałem na kredyt, a miałem taką możliwość.
Piękny debiut, 50% ładny wynik.

Gdzie są wszyscy malkontenci?

Ciekawi mnie fakt, że część osób wylicza zysk w oparciu o redukcję oraz ewentualny koszt kredytu. Wygląda to tak jakby te osoby były zapakowane w akcje w 100%.
Już w piątek był komunikat o prawdopodobnej redukcji, kto czytał ten bez problemu mógł odpowiednio zaregować i dać większe zlecenie.

Moderator:
Usunąłem fragment wpisu. Proszę skupić się na spółce, nie na moderacji

rrafal napisał(a):
Ciekawy komunikat się pojawił. Macie jakieś interpretacje ? Chyba nie często w dniu debiuty rozwiązywana jest Rada Nadzorcza.

Dziwna sprawa, jeszcze bardziej dziwny moment.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...
Cytat:
Do trzeciego w rankingu największych spółek na GPW PGNiG dystans wynosi blisko 37 mln zł.

Na profilu Allegro wycena 670 miliardów.
Panowie ze SW, rozumiem udany weekend jeszcze trzyma blackeye

Wujot1980 napisał(a):
Dlaczego to spada?

Ponieważ jest więcej sprzedających aniżeli kupujących.

Opcje są dwie. Rynek lubi się droczyć, tak jak to było np. na Mercatorze gdy nagle zjechał do 10 zł, co było zwykłym wyciskaniem akcji.
Nr.2 Wyniki za Q3 będą jednak przeciętne. O tym wiedzą tylko pracujący w firmie.

Biedny ten prezes, internauci się na niego uwzięli i zmusili go do odejścia. Pewnie jeszcze żonę musiał wspierać, jak poszedł hejt ze strony KNF. Taka uczciwa rodzina.

stooq.pl/n/?f=1377590&c=1&...
Cytat:

Tarczyński odnotował 16,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2020 r. wobec 8,56 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie."

Spółka ładnie się rozwija, ciekawe czy fundy podniosą swoje widełki cenowe dla właścicieli. To fajny przykład, że jednak nie wszystkie dają się robić w ciula.

Raport potwierdza wcześniejsze szacunki. Środki pieniężne i inne aktywa pieniężne 37 178 mln hello1

Grubas skupił dziś prawie wszystko. Z 3,2 mln wziął 2,75, dla osłody zostawił parę rodzynek dla ulicy. Chojny waćpan.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/a...
Cytat:
"Żółkiewicz zwrócił jednocześnie uwagę na to, że do inwestorów indywidualnych skierowane jest zaledwie ok. 4% całej oferty, w związku z czym należy się spodziewać „ogromnej nadsubskrypcji”."

Kiedy dowiemy się ile dokładnie wynosi ta nadsubskrypcja?

No tak, bo każdy inny debiut można dokładnie określić, z 6 cyfrą po przecinku hello1
@Vox to jak to jest z tymi akcjami z pakietu stabilizującego? Poważnie pytam. Sprzedając kursu nie podciągną, będą mieli jeszcze jakąś kasę do dyspozycji? Czy będą mieli po sprzedaniu?

No właśnie, w większości opinie są o IPO Allegro złe, czy kolejny raz będzie tak, że "większość" na giełdzie nie ma racji? Jedno jest pewne, taki debiut da trochę życia, polotu i finezji w tym smutnym.... GPW
Nie licząc tych debiutów akcji na NC, gdzie podzielone 10 akcji (w prywatnych subskrypcjach) na 12 osób windowały TKO, kiedy był jakiś poważny udany IPO?

Podawana C/Z na poziomie 104 jest na obecną chwilę archiwalna.
Biorąc pod uwagę 2020 można oczekiwać 600 mln zysku, przy 44 mld kapitalizacji daję nam C/Z 73.
Allegro jak na spółkę e-commerce, rosnącą, może pochwalić się realnym zyskiem, co dla niektórych firm jest w dalszym ciągu czymś wyjątkowym. Będąc fundem ktoś w forumowiczów nie chciałby jej mieć w portfelu? Lepiej doważać PGE, Aliora z "ciężkim portfelem" kredytów?
Jedno jest pewne, największymi beneficjentami IPO są: Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Inwestycja w większości się spłaciła, a oni dalej będą pociągali za sznurki, posiadając spory portfel akcji. Do dalszej dystrybucji? salute

@Vox - posiadając akcje będą mogli podbijać ich cenę? Czy to aby nie można zrobić tylko poprzez ich zakup?

addison napisał(a):

Przykład Stelmetu to powinna być książka, no dobra solidny reportaż.

Jesteś w stanie to rozwinąć? :)

Znalazłeś jakieś z realnym zabezpieczeniem?

@Jarek1111
kurs rósł pod opublikowane prognozy anali że zysk za 2020 będzie z 883 mln zł.
Moderator:
komentujemy spółkę, nie użytkowników

To póki co jest spółka, która zaskakuje nawet największych optymistów.

To może napisz do specjalistów z zagranicy, że na GPW jest perełka do przejęcia za półdarmo?

Produkcja komunikatów idzie lepiej od produkcji oprogramowania Dancing thumbright

anty_teresa napisał(a):
Jest dokładnie jak napisał Utnapisztim. W dniu wygasania kontraktów terminowych (4 sesje w roku) pod koniec handlu gracze posiadający otwarte pozycje na kontraktach starają się wpłynąć na ostateczną cenę rozliczeniową więc kupują/sprzedają akcje. Po rozliczeniu oczywiście pozbywają się tych instrumentów lub uzupełniają posiadany pakiet. Zachowanie ceny w dniu wygasania kontraktów nie ma żadnego znacznie prognostycznego i fundamentalnego. Tak się dzieje na bardzo wielu akcjach i... indeksach. Jeśli obserwowałbyś notowania to mógłbyś zauważyć, że realizowane są transakcje koszykowe (zlecenia na wszystkich akcjach wchodzących w skład indeksu w jednym momencie).

Jak to było możliwie w przypadku Mercatora, skoro kontrakty terminowe będą dopiero wprowadzane?

@Limonka - myślisz, że tego nie rozważali? Nie bym był tego taki pewien. Jednak obecna wycena powoduje, że to jest wariant mało prawdopodobny.

@Mrk
płyn jest bardziej powszechny, częściej stosowany w życiu codziennym aniżeli rękawice. Orlen miał duże problemy z linią produkcyjną, u innych producentów (Selena, Exol) przełożyło się to na wyniki w stopniu umiarkowanym. Niewątpliwe Krynica potrafiła najlepiej wykorzystać swoje szanse, przynajmniej w Q2.

Faktycznie, choć jeżeli mieli w tej kwestii jakieś chwile zawahania, to obecnie wydaje się, że przy tych cenach stało się to nierealne.
Wszyscy zastanawiają się nad powtarzalnością wyników Mercatora, tutaj będzie to jeszcze trudniejsze do oszacowania. Obecnie c/z tylko za dwa kwartały 2020 roku, po obecnych wzrostach kursu wynosi 10.

Chcieli skupić akcje półdarmo, a teraz publikują rewelacyjne wyniki niemal dwa tygodnie przed terminem. Skąd ta zmiana podejścia? Think

www.pb.pl/zysk-krynicy-vitamin...
"Zarząd Krynicy Vitamin przedstawił wstępne dane finansowe za I półrocze. Przychody niemal podwoiły się do 263,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 52,55 mln zl - 14 razy więcej niż w analogicznym okresie 2019 r"
Zysk za H1 2020 to połowa obecnej kapitalizacji - ciekawy przypadek.

Elemis napisał(a):

Możemy zacząć chyba wróżyć z fusików wcześniej niż wielu by się spodziewało

Wiara ma to do siebie, że jest ślepa headbang

-60% w ciągu dwóch miesięcy - bardzo mocno się trzyma.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Jeden insider zszedł poniżej progu 5%, drugi sprzedał pakiet poza sesją. Jest info w jakiej cenie?

Adagio napisał(a):

Koledzy po prostu nie odróżniają sytuacji spółki od jej wyceny giełdowej...

Tak jak pisałem chaos, próbujesz coś komuś imputować i w sumie nie wiadomo już o co Ci chodzi.
Spółka jest w trendzie wzrostowym na wszystkich poziomach, technicznie również widać co króluje. To, że trzeba uważać, ponieważ może dojść do przesilenia to każdy wie.
Taki Datawalk nie pamiętam już od kiedy ma się rozwijać i jest bardzo perspektywiczny. Kurs cały czas pod to rośnie, kapitalizacja kosmiczna, prawie 1 mld, a oni tak się rozwijają, że po paru latach działalności będą mieli 15 mln przychodu w 2020. Zysk? C/Z? Mercator ma w kasie "10 lat działalności firmy".

@Adagio, widzę chaos...
Spółka ma 230 mln zysku, poparte przepływami, 150 mln gotówki, perspektywę kolejnych dobrych kwartałów. Obecnie C/Z 17.
Z tym rozwojem to ważne, aby niczego na siłę nie szukać. Kolejne Możejki nie są potrzebne.

Adagio napisał(a):
Może tak, może nie...
Kłania się wcześniejsza analiza anty_teresa której chyba nikt nie zrozumiał...

Nawet tak wnikliwa osoba jak Ty tego nie zrozumiała? Boo hoo!
Niby giełda dyskontuje pół rok do w przód. 17 stycznia spółka wyceniana była na 100 mln, czyli niecałą połowę zysku po H1 - wtedy king wirus szalał w Chinach.

"Prościej mówiąc cena akcji zdyskontowała już dużo więcej niż się niektórym wydaje..." - równie dobrze można napisać: prościej mówiąc cena akcji póki co nie zdyskontowana jeszcze tak dużo jak się co niektórym wydaje...

pl.investing.com/news/stock-ma...
"Przypomnijmy, że w zeszły czwartek Komisja Europejska opublikowała zaktualizowaną listę 30 surowców strategicznych dla gospodarki UE, na której znalazł się między innymi węgiel koksowy."
"Wiele mówi się o zielonej energetyce. Bez nas i bez hut nie będzie wiatraków, bo na każdy z nich potrzeba czterysta ton stali"

Dobrze mieć na forum insidera, który przybliży co nie co kto tam pracuje, zna ich zainteresowania i pasje. Czasami nawet zerknie na stan konta.
Powoli zbliża się premiera gry, ciekawi mnie czy nie będzie kolejnych komunikatów, że jest dobrze, jednak jeszcze trochę poczekamy.

Przestańcie nadużywać powiedzenia "rynek wycenia" wartość zespołu. Prawda jest taka, że wycenie podlega 70 tys akcji z prawie 1,9 mln. , i to też nie do końca, ponieważ mamy notoryczne +/-30% w jedną, bądź drugą stronę.

Szacunki ładne, w tym tygodniu potwierdzenie. Kurs ładnie dzisiaj urwał.

stooq.pl/n/?f=1372340&c=1&...
"Wstępny szacowany zysk netto grupy kapitałowej Inter Cars w pierwszym półroczu 2020 roku wyniósł ok. 134 mln zł i był wyższy o ok. 16 proc. rdr - poinformował Inter Cars w komunikacie. Konsensus PAP Biznes zakładał, że spółka będzie miała 72,3 mln zł zysku netto." - ładnie.

@absmak
ciekawi mnie jaki masz portfel chwili obecnej z perspektywą dwóch lat, i jaki on będzie za np. rok? Rozumiem niezmienny.
Czuję niemienienie wysoką troskę, ale czy warto? Nie żal tak trwonić energię na taką spółkę jak Mercator, nie lepiej poszukać w tym czasie czegoś na czym można zarobić?
Jeżeli szacujecie 600 mln w drugim półroczu, to zakładacie zysk większy ode mnie. Powrót do marży sprzed pandemii to jak dla mnie scenariusz bardzo nadwyrężony. Shhh

sasky napisał(a):
mackopl napisał(a):
@Sasky, ceny jeszcze nie znamy, nie niższa niż 1,20 może być wyższa niż obecny kurs, jednak realnie obstawiam 1,32.

Cena 1,20 zł, czyli minimalna.

Ja wiem, że co niektórzy powiedzą "człowiek niby wiedział, ale się łudził", ale chyba każdy średnio rozgarnięty inwestor wie, czego oczekiwać po spółce...

Gdyby była znacząco wyższa, można by uwierzyć, że rzeczywiście przyszedł inwestor i powiedział że chce zainwestować w spółkę. Po 1,20 zł to chyba spółka szukała inwestora, obiecując z góry cenę z dyskontem.

Ja się nie łudziłem, jest mi to obojętne, nie jestem stroną, jednak myślałem że mimo wszystko mały PR zadziała ;)

Szkoda że ci dobrzy ludzie, nie snuli swoich wizji i wyliczeń jak spółka była po 10 zł, wtedy zabrakło tej empatii thumbright Zastawia mnie metodologia wyceny przy zysku rzędu 600 mln w H2, wtedy docelowa cena to 60 zł za akcje?

"Od strony fundamentalnej kurs zawiera znaczniej więcej niż 600 mln w drugiej połowie roku." - skąd te wyliczenia?

Ile % sprzedaży stanowi płyn i pochodne?
Do tej pory większość produkcji stanowiły surfaktanty do zastosowań przemysłowych, ta linia w H1 powoduje ogólny spadek sprzedaży, za to mimo wszystko mamy lepszą marżę. Jednak o takim kosmosie jak na Mercatorze to nie ma co marzyć.

Covidowcy mogą być niezadowoleni, pytanie czy z takich wyników główny akcjonariusz ma podobne odczucia?

Do oceny potencjału spółki bierzesz 4 ostatnie kwartały, czy jednak kolejne? Jaki wtedy wyjdzie wskaźnik? Jaka wyjdzie dywidenda? CRJ ma c/z 55.

Produkcja środków do odkażania nie jest ich kluczowa działalnością.
Ta firma broni się stabilnym biznesem, regularną dywidendą, cały czas inwestuje.

Raport mocno średni, biorąc oczywiście pod uwagę oczekiwania co niektórych ;)
Na duży plus przepływy.

Dość szybko poszły dolne widły wave

@Sasky, ceny jeszcze nie znamy, nie niższa niż 1,20 może być wyższa niż obecny kurs, jednak realnie obstawiam 1,32.

@Andiago Ty tak na poważnie?
pl.investing.com/equities/semp...
Przychody ogółem 199,1 Wynik finansowy netto -1,8 Okres kończący się: 31.03.2020
pl.wikipedia.org/wiki/Semperit...
(3 różne segmenty przemysłowe – taśmy przenośnikowe TRANS, węże gumowe FLEX oraz wyroby z form (FORM) oraz medyczne MED)

krewa napisał(a):
Łendi napisał(a):
Wybicie powinno nastąpić na początku września

Można prosić o kilka słów uzasadnienia? Istotna informacja pojawi się? Strefa czasowa Fibo wypada? Apeks?

Zasada powinna dotyczyć wszystkich jednakowo, jakieś uzasadnienie do tych malunków ciężko znaleźć :P

GRAF78 napisał(a):
Rozumiem Panowie że chcecie kupić taniej ale trzeba było się zapisać w grudniu 2019, a jeśli wam sie nie chciało/niemogliscie to czekać cierpliwie może kiedyś będą tu spadki na kursie i zrobi sie "lokalnie" tanio.

Zapachniało bankierem.

Stockinger napisał(a):
Z braku lepszego porównania dla ilustracji "patrzenia w przód". Facebook Inc w 2012 roku:

Może w takim razie SI powinien zająć się mediami społecznościowymi, można rzec ze branża z mniejszą konkurencją, a potencjalnie perspektywy większego zysku blackeye
Rif napisał(a):

Kapitalizacja z TKO na ten moment to kpina.

Taki jest rynek, nie ma co się obrażać. Spekulacja przy tak niewielu akcjach może zrobić z kursem bardzo dużo, to nie znaczy że taka jest wycena spółki, tzn że chwilowo takie są emocje na rynku.

Czytając wątek, każdy kto nie ma gorącej głowy jest hejterem.3some
A sądzę, że tak jak ja, wszyscy życzą dobrze tej spółce, tylko nie wszyscy są w stanie zaakceptować tak duże ryzyko. salute
Przy tak niskim FF mogą dziać się tu cuda przy TKO i w pierwszym miesiącu notowań.
Moim zdaniem za rok poznamy realną wycenę, nie emocjonalną jak jest teraz.
Co do wzrostu notowań indeksu growego, który jest podawany jako potencjalny motor napędowy dla wzrostu wyceny SI, aby nie skończyło się to przegrzaniem kapitalizacji, nie daj Bóg w połączeniu z mocną korektą na szerokim rynku, może okazać się kupno na TKO, zakupem na ostrej górce i leczeniem ran przez długie miesiące.
Chciał nie chciał to jest startup, mimo doświadczenia ekpiy, to chyba ludzie decydują(kupujący) o potencjalnym sukcesie - tak dla przypomnienia, no chyba że będziecie z nimi rozmawiać po swojemu thumbright

To WD ma te 5%?

kliknij, aby powiększyć

www.stockwatch.pl/gpw/starward...

Mimo wszystko obecnym posiadaczom akcji gratuluję wyniki z tej inwestycji :)

Koronohossa dość mocno rozgrzała umysły i wyobraźnie. Przestawić produkcje z rur na rękawiczki? Przecież to jest zupełnie inny produkt. Może jeszcze szczepionkę mają wyprodukować? Anxious

Chung napisał(a):

W pesymistycznym przypadku inne podmioty stworzą nowe fabryki i marża spadnie do 0 albo i poniżej...

Jest jakaś branża która nie ma konkurencji? W innych branżach marża również spadnie poniżej 0 czy tylko w rękawiczkach? Masz jakieś konkretne informacje kto podjął się budowy nowych fabryk czy to tylko bezpodstawne życzeniowe spekulacje?
@Pandorinium - uważam, że mając akcje trzeba być bardziej sceptycznym, aniżeli jak się ich nie ma ;) Czarowanie kursu nikomu na dobre nie wyszło ;)

Spółka się rozwija, jest nowa umowa:
"Zarząd Spółki Pointpack S.A. ("Emitent", "Spółka") informuje, o podpisaniu ramowej umowy o współpracy z Phillip Morris Polska Distribution Sp. z o.o."

Czytaj więcej na biznes.interia.pl/gieldy/rapor...
biznes.interia.pl/gieldy/rapor...

@Tomcio, w moim odczuciu to powinieneś się cieszyć, że są osoby które chcą grać na krótko. Gdy wszyscy wieszczą wzrosty, to kończy się to zazwyczaj spadkami. W marcu większość żyła w przekonaniu że giełdy będą dalej spadać, one od tego czasu rosną.
Martwi jedynie słaba argumentacja, spółka która zarobi miliardy ma być wyceniana na miliony. Nie mniej uważam, że teraz nie jest tanio, i główny rajd na północ mamy już za nami.
Powtórzę się: szkoda, że tej przenikliwości wobec kursu i przyszłości firmy nie mieliście, jak kurs szorował w okolicy 10 zł.
Jak znajdziecie możliwość gry na spadki to prośba o podrzucenie linku, może kiedyś się przyda.

absmak napisał(a):

Mając wzgląd na powyższe, nie wierzę w utrzymanie wieloletniego popytu na rękawiczki. Ot, prawdopodobnie będzie stale wyższe zapotrzebowanie ze strony medycznej, ale reszta ludzi będzie miała to w nosie.

A ja wierzę. O ile sam nie noszę rękawiczek, o tyle jestem przekonany, że będą jednak osoby które będą nosiły, co ważniejsze, dojdą nowe branże w których rękawiczki będą standardem.
Szkoda, że tej przenikliwości wobec kursu i przyszłości firmy nie mieliście, jak kurs szorował w okolicy 10 zł Anxious

Cena z dnia zakupu PCC Exol to 7,26 - proszę o poprawienie.

Jestem aktywnym uczestnikiem rynku m.in. na Mercatorze i Exolu, jednak większe wahania są moim zdaniem na tym drugim. Dzisiaj to jest esencja tego co się tu gra. Do giełdy trzeba mieć dystans i chłodną głowę, dzienny trading to zabawa zmniejszająca szanse na sukces.

"W I półroczu 2019 r. wśród " - nie ma tu błędu?
"Na rynku NewConnect największą rolę odgrywają krajowi inwestorzy indywidualni a ich udział systematycznie rośnie. W pierwszej połowie tego roku odpowiadali za 93 proc. obrotów, co stanowi wzrost o 9 pkt proc. r/r. Inwestorzy zagraniczni w tym samym czasie wygenerowali 2 proc. obrotów, o 1 pkt proc. mniej r/r. Instytucje odpowiadały za 5 proc. obrotów – o 8 pkt proc. mniej niż w tym okresie przed rokiem i o 4 pkt proc. mniej niż w drugim półroczu 2019 r. – czytamy dalej."
- czyli za hossę na NC odpowiadają praktycznie drobni akcjonariusze? Przyznam, że to dla mnie duże zaskoczenie.

Proszę o zakup ma dzisiejszej sesji PCC Exol. Do tej pory była to zdrowa, płacąca regularnie dywidendę spółka. Niektórzy ostatnie wybicie tratowali jako spekulacje, ja uważam, że otoczenie im sprzyja i gram pod poprawę wyników. Obecna korekta to szansa na zakup w rozsądnej cenie.
Ile mi jeszcze zmian zostało do wykorzystania? :)

Elemis napisał(a):

Nie sądzę, żebym był fanem "Starej ekonomii", nie wiem nawet czym się różni od nowej. Nie stosuję też 5 sił Portera i analizy SWOT przy wyborze spółek growych do portfela... Sorry. Przeczytałem też troszkę lepiej cały wątek, bo wystraszyłem się, że coś mi umknęło. Z dotcomami, elektowniami i bankami to wyjechałeś Ty - nikt inny nie ich do GD nie porównywał wave

Potwierdzam king
To co jest siłą o której @Leszek piszesz jest również dużym zagrożeniem. Mianowicie, jak tych kilka osób stanowiących sukces spółki uzna, że w sumie sprzedają akcje, zabierają resztę zabawek, i tworzą nowe studio, to firma i jej kapitalizacja szybko znika.

Jeżeli kurs leci -30% na dużych obrotach, to jak byście tego nie nazywali, jak nie czarowali, to więcej jest sprzedających aniżeli kupujących.

Czym innym są fundamenty, a czym innym pisanie, że ktoś zajmuje pozycje, w momencie gdy kurs leci -30%.

niedźwiedź napisał(a):
Nie sądzę by za ruchami na XTB, stali zwykli inwestorzy. Tylko na cdr był dzisiaj większy obrót. Tu gra jakiś gracz instytucjonalny. Jestem przekonany, ze to fundusze zajmują pozycję na tych akcjach przed wejściem do mwig40........no chyba, ze to XTB gra na akcjach XTB.

Po kursie widać, że większość tych co zajmowała pozycje, zwłaszcza tych dużych, grała pod wyjście.

Proszę o sprzedaż Vivid. Zadziało zlecenie ochronne kapitału.

@Antyteresa - uprzejmie donoszę, że Twoją pracę ktoś z użytkowników przykleił na zacny portal.
www.bankier.pl/forum/temat_wyc...

Łendi napisał(a):
Jak interpretujecie dzisiejszą sesje?

Moim zdaniem coś może być na rzeczy, ponieważ od dwóch dni jest zbierane w okolicy 385. Na 400 postawiony baton, żeby nie rosło. Obiektywnie zebrałem sobie przesłanki, o których na ten moment wiemy i doszedłem do wniosku, ze albo jesteśmy na etapie chwilowego boczniaka, albo faktycznie ktoś teraz trzyma kurs, jak miało to miejsce przed skupem akcji przez spółkę. Proszę o swoje spojrzenie innych. Dzięki!

Zdecydowanie baton, a obok stoi przebaton, jednak niebawem uderzą fanatycy batonów. To będzie powyżej 400 albo poniżej 400.Sick

www.pb.pl/nie-zdrowe-zwyzki-na...
"Analitycy DM BOŚ w raporcie z 8 lipca prognozowali 140,5 mln zł zysku netto… za cały rok."
Mi ta prognoza gdzieś umknęła, a do tej pory przed publikacją wyników Q2, z resztą nawet i po, nie widziałem aby znalazł się ktoś kto wyszedłby z czymś bardziej odważnym.Whistle

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2021 00:16:21
Liczba wpisów: 1 038
[0,28% wszystkich postów / 0,28 postów dziennie]
Punkty respektu: 35

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,729 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d