pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mackopl

mackopl

Ostatnie 10 wpisów
Podziwiam odwagę tych którzy łapią spadający, związkowy, rządowo-polityczny nóż.

czyli albo będzie rosło albo będzie spadało ;) headbang

Ze wszystkim się zgadzam. Jednak są plusy, przepływy no i pojawił się zysk operacyjny, kolejna pozycja również na plusie. Biorąc pod uwagę zwiększająca się skale biznesu, można odbierać pozytywne rokowanie.
Mnie to dziwi na tej spółce jedno, wielkie obroty w stosunku do kapitalizacji. Porównajmy choćby te dwie wartości do WP. binky

Pierwszy opór pokonany przy wysokich obrotach i bardzo pozytywnym info o przychodach w Q3 oraz w roku 2019.

Wybrać 7 spółek z 40 (z tego połowa to banki, energetyka, nie zapominając o udziale najlepszego akcjonariusza z możliwych, Mateuszka Kłamczuszka) to uważam za niezły wyczyn. Później dokonywać w takim małym "garnku" zmian uważam za jeszcze większy.

director W akcjonariacie to tu jest niezły bałagan :P

Pierwszy raz jak zobaczyłem nową emisję akcji i obligacji to lekko mi się nóż otworzył w kieszeni. W mojej ocenie i pisałem to już nieraz wcześniej, tego typu działania powinny podlegać ocenie regulatora (Państwowego), który musi widzieć korzyści dla samej spółki, a nie tylko dla głównego akcjonariusza, tudzież emisje przeprowadzać obligo z PP.
Sądziłem, że rynek mocniej przeceni spółkę po info o druku, ale również dzisiaj myślałem, że kurs po info o cenie wystrzeli do góry, przynajmniej do 3,5 zł, którą to uważam za minimum przyzwoitości (chyba faktycznie nie ma wysokich oczekiwań co do ludzi zarządzających, jak i do ich etyki).

Pamiętam inna spółkę, w którą inwestowałem, a główny akcjonariusz również chciał ją ściągnąć z GPW, ostatecznie udało się coś na niej zarobić. Piszę o Epigonie, to trochę apropo PB i winny mniejszościowych.
Pierwszy raz wtedy chciałem pójść na walne, poszedłem do maklera po kwit, wydałem 30 zł, poświeciłem czas, po czym te ch....dzień przed odwołali zebranie.
Póki będzie takie poszanowanie mniejszościowych i brak wsparcia urzędów, giełdy itp, to z tych 13% za który teraz odpowiadają zostaną jakieś promile.

Czy ja coś przeoczyłem? Widzę cenę akcji w nowej emisji za min. 4 zł, a nie 3,60.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Uchwała nr 17:

"1. Zarząd jest upoważniony do podwyższenia kapitału zakładowego w drodze jednego lub kilku podwyższeń o kwotę łącznie nie większą niż 97.939,40 zł (słownie: dziewięćdziesiąt siedem tysięcy dziewięćset trzydzieści dziewięć 40/100 złotych) (kapitał docelowy) poprzez emisję nie więcej niż 979.394 (słownie: dziewięćset siedemdziesiąt dziewięć tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt cztery) akcji zwykłych na okaziciela kolejnych serii na następujących zasadach:
a. upoważnienie zostaje udzielone na okres do dnia 15 września 2022 roku;
b. uchwała Zarządu ustalająca cenę emisyjną akcji emitowanych w ramach kapitału docelowego nie wymaga zgody Rady Nadzorczej;
c. akcje wyemitowane w ramach kapitału docelowego mogą zostać objęte wyłącznie za wkład pieniężny, a minimalna cena emisji nie może być niższa niż 4 zł (słownie: cztery zł) za jedną akcję;"

Myślałem że raport audytora będzie gwoździem do trumny spółki a tu wychodzi na to że jest lepiej niż było.
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Czy leci z nami pilot? 1406,16 mln zł przychodu w Q4? Kurs z dnia 05.06?

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 16 października 2019 21:08:22
Liczba wpisów: 604
[0,18% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,387 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d