Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pink Floyd

Pink Floyd

Ostatnie 10 wpisów
Najbardziej negatywnie zaskakuje Duda: lamie konstytucje, na ktora przysiegal. Mam nadzieje, ze dozyje dnia w Polsce, kiedy trafi za to do pierdla. Moze stanie sie to za 5 lat, moze za 20, a moze i za 30 -- ale ja mu tego nie zapomne, jak i wiele milionow ludzi w Polsce. I przy kazdej mozliwej okazji bede to mowil.

Cale te wszystkie analizy, a tak, a srak, to pusty smiech ogarnia mnie niestety. O czym my w ogole mowimy? Placzemy, ze mamy problemy z prawem w Polsce. Slusznie. Ale jesli prezydent seryjnie lamie ustawe zasadnicza, to ja przepraszam, jak moze byc lepiej na nizszym szczeblu? I zyjemy sobie jak by wszystko bylo git. Niektorzy jajcarze nawet sie zastawiaja nad jego reelekcja. Super :)

A ja od dzis bede jezdzil na czerwonym. A co, kto powiedzial, ze nie wolno?

007 napisał(a):
@mackopl, dyskusja na poziomie piaskownicy mnie nie interesuje. Trochę szacunku dla osoby, która otrzymała prawie 9 mln głosów Polaków. Niepotrzebnie obrażasz większość z nich. Jeżeli nie widzisz porządnych, normalnych ludzi w polityce, to po co się tym w ogóle interesujesz.

Niestety Pan Adrian na porzadnego nie wyglada. Przysiegal na konstytucje, ktora zdazyl zlamac juz wielokrtonie. Jak mowimy o liczbach, to przypomne, ze na te konstytucje glosowalo wiecej osob, niz na PiS w obecnej kadencji. Wydarzen politycznych nie da sie przewidziec, ale jednego jestem pewien: Panu Adrianowi do konca zycia bedzie juz ciazyc to co zrobil. A, ze jest mlody, to tym gorzej dla niego -- jak dozyje 80-tki to i wtedy nie jeden raz jeszcze bedzie sluchal o tym jak lamal konstytucje, ktorej mial byc straznikiem. A jak bedzie mial mniej szczescia, to i gorzej byc moze dla niego.

Suweren tez zaglosowal w liczbie ponad 13 mln za przystapieniem do UE, z ktorej teraz tak ochoczo chcemy sie wymiksowac dzieki obecnemu rzadowi.

Nigdy od wprowadzenia w 1997 roku konstytucji w Polsce, nie bylo przypadku tak ordynarnego jej lamania przez Rzad i Prezydenta. Odmowa publikacji wyroku TK to bardzo powazne zanizenie standardow demokratycznych. I to nie jest kwestia wrazliwosci, tylko stosowania prawa. Ignorowanie konstytucji, bo jest "zla i nam sie nie podoba" to bezprawie.

O wrazliwosci mozemy mowic przy debacie np. czy 500+ jest OK. Moge uwazac, ze to ekonomicznie jest badz nie jest OK itd., mozemy sie spierac, ale Rzad mial prawo to zrobic i nie lamal prawa wdrazajac ten pomysl. Chociaz zamysl wprowadzenia 500+ jak dla mnie jest nader oczywisty.

Jesli prawo bedziemy zastepowac opowiadaniami o wrazliwosci, to gdy kogos zabije, to juz zlamalem prawo, czy moge tez mowic, ze w sumie to kwestia wrazliwosci? A moze to zalezy kogo zabilem i kim jestem?

A tak na koniec: obecna wladza obiecywala odnowe moralna. Jesli ktos ja dostrzega, to dalsza dyskusja dla mnie jest strata czasu.

Jesli lamanie prawa czy dobrych obyczajow przez jedna ekipe, ma usprawiedliwiac lamanie prawa przez kolejna, to sam zauwaz, ze Polska jest na rowni pochylej. Wybacz, ale nie wezme udzialu w konkursie na najbardziej bulwersujace wydarzenie historii najnowszej Polski.

Elementarny brak poszanowania prywatnej wlasnosci (np. podany przyklad przez Ciebie w postaci I czesci OFE, teraz kroi sie II czesc OFE, chociaz nieco trudniej sie do niej dobrac, bo jest w postaci akcji), tylko mnie utwierdza w przekonaniu, ze wyprowadzanie mojego wlasnego kapitalu z Polski ma jak najbardziej NIESTETY sens.

Mnie w tym momencie nie chodzi o wrazliwosc, tylko o kwestie elementarnego poszanowania dla prawa na najwyzszym szczeblu w Panstwie. Jesli klasa polityczna nie pojdzie po rozum do glowy, to obawiam sie, ze w najlepszym przypadku wielu obecnych decydentow skonczy kariery w klimacie nie lepszym niz wspomniany gen. Jaruzelski.

Uwazam, ze nie doceniamy wplywu zanizania standardow demokratycznych w Polsce. Wydaje sie, ze nic zlego sie nie stalo, wrecz przeciwnie -- jest coraz to lepiej. Szczerze watpie, by Polska byla zielona wyspa dobrobytu posrodku Europy, sklocona ze wszystkimi dookola, bedac przy tym nieprzewidywalnym partnerem na arenie miedzynarodowej.

Poki co muzyka gra, sondaze dla rzadu sa super, demografia cieszy itd. Nawet specjalnie nie dziwi to wszystko czemu tak jest. Gdy nastapi tapniecie gospodarcze, a nastapi, bo pomysly PiS sa kosztowne, a poza tym UE niedlugo zacznie zawieszac wyplaty z funduszy, to chcialbym sie mylic, ze perspektywy dla Polski nie beda tak fajne...

ik2015 napisał(a):

Gdy kończą się merytoryczne argumenty, to zawsze można zarzucić komuś sympatię do PiS.

Nie mieszajmy w to preferencji politycznych, bo bedzie po herbacie. Poprzednicy wszak moga sobie pluc w morde, ze nie zrobili tego sami wczesniej :) Przeciez wiadomo, ze wszyscy politycy nie kieruja sie dobrem Polski, tylko dobrem wlasnej partii.

krewa napisał(a):
Chyba jednak nie czytasz - innowacje ma wymusić wzrost kosztów robocizny

Zgodzimy sie chyba, ze istnieja tansze sposoby na osiagniecie tego efektu, hmm? ;-)

anty_teresa napisał(a):
A mnie ciekawi, że prawie nikt w rozmowach o tym programie nie dostrzega pewnych możliwych pozytywnych aspektów... Przecież znaczna część pracodawców po prostu będzie musiała podnieść płace, co z resztą już zrobiły Llidle czy inne Biedronki. Wzrost kosztów siły roboczej może w końcu wymusi coś o czym wszyscy marzą, czyli pchnie innowacyjność do przodu. Skoro polskim podmiotom zmniejszy się przewaga konkurencyjna w postaci kosztów pracy to aby zostać na rynku będą musiały szukać innych przewag, w tym innowacyjności. A to jest przecież to o co powinniśmy walczyć i to co wskazywano wielokrotnie jako pułapkę rozwoju. Oczywiście część pewnie przejdzie do szarej strefy. Pytanie jaki będzie podział. Jeśli chodzi o składki zus, to jest wiele możliwości podniesienia wpływów, tylko potrzeba odwagi politycznej. Krus, umowy o dzieło, działalność gospodarcza itd.

Jesli powyzsza hipoteza jest prawdziwa, to znaczy, ze droga do sukcesu gospodarki krajowej prowadzi przez publiczne rozdawnictwo. Mozna by pojsc i krok dalej -- zamiast 500+ zrobic 5000+, dla wzmocnienia pozytywnego efektu. Wtedy szybciej dogodnimy naszych zachodnich sasiadow ;-)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 16 listopada 2017 21:19:13
Liczba wpisów: 177
[0,05% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,445 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d