pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

timon

timon

Ostatnie 10 wpisów
dei napisał(a):
nie za bardzo wiem co chcecie mi udowodnić? Że macie rację bo minęło 14 lat a nie 17, a ja jestem nieprecyzyjny? Tak pokazują systemy biur maklerskich i nie interesuje mnie co jest standardem analizy dzisiaj w sytuacji, gdy najważniejszy na końcu jest efekt finansowy oraz zarobek na koncie.
(...)
Argument, że w tym czasie PEO wypłaciło 100 zł dywidendy należy, jak wcześniej wspomniałem, porównać z rentownością 10-letnich obligacji bez ryzyka, które podejrzewam, zwrot z tamtych lat miałyby solidny i niewiele mniejszy. BEZ RYZYKA.

To trzeba było napisać o porównaniu zwrotu z inwestycji w Pekao z uwzględnieniem wypłacanych dywidend z rentownościami obligacji skarbowych. Nikt by raczej tego nie podważał. Napisałeś jednak o najniższym poziomie kursu od kilkunastu lat i zwrócono Ci uwagę. Jeżeli rzeczywiście najważniejszy jest dla Ciebie zarobek na koncie, to może lepiej nie analizuj wykresów w NOLu, bo inwestor trzymający od kilkunastu lat akcje Pekao jest na plusie. Inna sprawa, że może podobnie by wyszedł na obligacjach skarbowych, ale inwestowanie w akcje może skończyć się nawet stratą, a nie tylko zyskiem mniejszym od oczekiwanego.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Cytat:
Zarząd BEST S.A. z siedzibą w Gdyni (Emitent) informuje, że w dniu 22 lipca 2019 r. otrzymał od osoby pełniącej obowiązki zarządcze u Emitenta Pana Marka Kucnera Wiceprezesa Zarządu Emitenta powiadomienia o przeprowadzonych transakcjach nabycia obligacji Emitenta.


Osoby powiązane nadal kupują przecenione obligacje. W lipcowych transakcjach wiceprezes wydał na to blisko 300 000 zł.
Po aferze Getback na rynku jest deficyt zaufania, a szczególnie do windykatorów. Dodatkowo sprawozdania Besta nie są łatwe do analizy. Ostatnia w stockwatchu jest z 2017 r.
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Jedni za nic nie ruszą tych obligacji, inni będą się cieszyć z zamieszania i kupią papiery z rentownością bliską 10 %.

mlody79 napisał(a):
Wycena na ten moment (bez Driftu) jest niższa niż niektórych spółek z sektora.
Trochę przesadzona ta panika.

Możesz pokazać jak to liczysz i do jakich firm porównujesz?

Ciekawa sytuacja ma miejsce na obligacjach Besta. Afera GetBacku doprowadziła do znaczącej przeceny papierów na Catalyst, a z okazji korzystają osoby związane ze spółką. Wg zawiadomień kupiły już 1860 sztuk, czyli za za jakieś 170 tys. zł.
www.stockwatch.pl/gpw/best,kom...

Przy aktualnych cenach rentowności wynoszą nawet ok. 10 %.
www.stockwatch.pl/obligacje/em...

Dzisiaj ktoś się skusił na BST0421, bo weszły w nowy okres odsetkowy.

Pesto napisał(a):
A nie zastanawia Was dlaczego ktoś inny chce kupić te portfele lub inne aktywa lub z platformą windykacyjną za kwotę > 0.

Uwaga, to znaczy, że ktoś ocenił, że te portfele są jednak coś warte ...

Kupowali normalne portfele. Co jest dziwnego w tym, że są coś warte? Normalnie działający Kruk jest w stanie ściągać z nich pieniądze. Z kolei w GB panuje chaos, brakuje ludzi i narzędzi, a dłużnicy liczą na to, że tak zarządzana spółka nie ściągnie z nich pieniędzy, a niedługo upadnie.
Słusznie już tu zostało zauważone, że portfele są "jeszcze" coś warte. Im dłużej sprawa się przeciąga, tym są starsze i mniej warte.

mar56 napisał(a):
AsGBK napisał(a):

Na forum SW nie ma przekazu, że obligatariusze są sami sobie winni i że muszą przegrać. Niestety odzyskanie 100% od banków może nie być takie proste, szybkie i oczywiste. Obligatariusze nie są winni, winne są przepisy prawa, które pozwalają oszustom na takie przekręty, winne są „profesjonalne” podmioty nadzorujące i kontrolujące.

Wśrod tzw wyrozniajacych forumowiczow niestety taki przekaz jest, to widac i czuc, szczegolnie jesli nie dotyczy go fizycznie, stawianie ofiary na rowni z kims kto wpedzil go w klopoty, jej wybielanie nie słuzy poprawie wizerunku rynku finansowego, mam wrazenie ze broni się doradcow ze o niczym nie wiedzieli, a przeciez powinni wiedziec bo to ich zawod i podstawa.

Dla jasności, nie jest moją intencją stawianie obligatariuszy i doradców na równi, czy wybielanie tych drugich. Wielu z nich nie zastanawiało się, czy obligacje GB to dobra propozycja dla starszej osoby, która do tej pory miała tylko lokaty. Problem w tym, że taka sytuacja ma miejsce nie tylko w przypadku tych instytucji i obligacji GetBack. Wszyscy są zadowoleni dopóki szambo się nie rozleje.

Zgadzam się też, ze nie powinna panować wolna amerykanka, ale niestety do tej pory funkcjonowała. W związku z tym osoby, które podpisały odpowiednie papiery nie będą miały argumentów w sądzie.
Ktoś zarzuci, że nie został poinformowany - nagrania rozmowy nie ma, doradca stwierdzi, że informował, na papierze jest podpis potwierdzający że klient zapoznał się z ofertą i ją rozumie.
Ktoś zarzuci, że doradca nie powinien mu oferować nawet obligacji - dla ofert prywatnych nie ma obowiązku sporządzania ankiety.
Ktoś zarzuci, że bank celowo wepchnął go na minę - wg dostępnych w chwili oferowania informacji spółka była wypłacalna, a dane finansowe potwierdzał również renomowany audytor.

W efekcie, walka o odzyskanie pieniędzy od banków to tysiące indywidualnych przypadków, tysiące indywidualnych spraw sądowych i lata walki o odzyskanie pieniędzy. W mojej ocenie uda się to tylko wtedy, gdy doszło do rażącego naruszenia procedur bankowych przez doradcę np. na dyspozycjach zapisu są podpisy doradców, a nie klienta lub gdy są mocne dowody na to, że wprowadzał on w błąd (maile, nagrane rozmowy).

NerfMe napisał(a):
Czy ktoś jest w stanie napisać wniosek do prokuratury na zaniedbania audytora, czy to jest przestępstwo ścigane z urzędu?
Może jak wpłynie kilkaset wniosków na Deloitte to będziemy mieli kolejny punkt zaczepienia. A przynajmniej zrobi się głośniej o audytorze i jego odpowiedzialności.

Po to chyba powstała ta grupa i wybierano przedstawicieli poszkodowanych. Trzeba sprawdzić, czy coś już się dzieje w tej sprawie lub czy coś da się zrobić i jak. Deloitte to wspólny cel dla wszystkich poszkodowanych w sprawie Getback - obligatariuszy, domów maklerskich, TFI, banków, a nawet obecnego zarządu GB. Wszystkim powinno zależeć na wyciągnięciu konsekwencji i odszkodowania. Jest nawet pole do popisu dla nieposzkodowanych w samej sprawie polityków PiS, którzy w tej chwili mają to w d... Ukarzą przecież międzynarodową instytucję za oszukanie tysięcy Polaków i zbiorą za to głosy wyborców.

mar56 napisał(a):

pkt.7 Wciskanie na siłe niczego nieswiadomym staruszkom ,to fakt bezsporny
6.Dyskredytujesz juz po raz kolejny ze mieli szkolenia jak wciskac ten badziew,a sprzedaz prowadzili z wiedzy podrecznikowej,skad ta wiedza?

Myślę, że po części to właśnie takie myślenie sprawia, że sprawy obligatariuszy są rozwadniane.
osoba starsza=bez wiedzy, nieświadoma co kupuje i oszukana
doradca w banku=oszust, który wiedział że GetBack to bankrut i wciskał ludziom papier dla prowizji

To zbyt daleko idące uogólnienia. Potem taki Artiom mówi w telewizji w imieniu obligatariuszy, że chce 100% włożonej kasy w rok, max dwa lata. Inny poszkodowany krzyczy na doradcę bankowego, że ktoś musi pójść siedzieć za to, że on stracił pieniądze. Ludzie to oglądają i wierzą, że tak się da i próbują walczyć na wielu frontach, mimo że na wielu jest to od początku skazane na porażkę. Trzeba na chłodno ocenić każdy indywidualny przypadek i ocenić od kogo jest szansa na uzyskanie pieniędzy.

W walce z instytucjami o odzyskanie kasy nie wystarczy stwierdzenie "jestem emerytem, nie wiedziałem o co chodzi". Jeżeli odpowiednie papiery dotyczące nabycia obligacji są podpisane przez poszkodowanych, to nie uda się nic odzyskać. Nawet jeżeli rzeczywiście ktoś nie bardzo wiedział co podpisuje i dał się naciągnąć, to już niestety jego wina, że nie czytał. Ten człowiek w programie TVN mówi, że żona mu powiedziała "tutaj podpisz" i on podpisał. Nie wiedział jaką umowę i na co podpisuje, ale ktoś musi pójść za to siedzieć...

Dlatego zasadne jest dzielenie sprzedawców:
- na takich, którzy dopełnili procedur w banku i sprzedawali obligacje dużej, wiarygodnej firmy (przed ujawnieniem afery, nawet eksperci oceniali spółkę co najmniej dobrze)
- na takich co podpisywali za klientów papiery, mówili że to lokata i wciskali każdemu bez skrupułów obligacje, aby dostać wysoką prowizję
Tych drugich da się pociągnąć do odpowiedzialności. Pieniądze odda instytucja (Idea już zawiązała rezerwy), a doradca straci pracę i pewnie może liczyć się ze sprawą w sądzie dotyczącą zaniedbań prowadzących do strat instytucji.

Przy cenie apartamentów równej kilkaset tysięcy trzeba mieć miliony aby kupić kilka, czyli zdywersyfikować portfel.

Co do plynności, to sprzedaż każdej nieruchomości wymaga czasu, a tu mamy szczególny jej rodzaj.

O oszustach, czy wątpliwej rentowności napisali w artykule.

Poszukałem trochę informacji i nie zdecydowałbym się na taką inwestycję. Żeby dobrze wybierać projekty trzeba się na tym znać, a żeby rozsądnie zdywersyfikować portfel trzeba mieć z 10 mln zł na ten cel. W razie chęci wycofania pieniędzy mamy małą płynność rynku i koszty transakcyjne. Ryzyko, że rentowność projektu będzie niska lub że trafimy na oszustów jest w mojej ocenie wysokie. To już wolę inwestycje na giełdzie.

Polecam przeczytać :
Cytat:
Należy pamiętać, że nie każdy obiekt noclegowy generuje zyski. Do tego niezbędna jest bardzo dobra lokalizacja, odpowiednia kadra i wiedza oraz zawsze intuicja. I to należy wziąć pod uwagę, gdy ktoś ma ochotę zainwestować pieniądze. Oferty z siedmioprocentowym i wyższym kilkunastoprocentowym obiecywanym zyskiem to mrzonka i trzeba to sobie powiedzieć otwarcie - mówi Jan Wróblewski, twórca firmy Zdrojowa Invest & Hotels.

Co to oznacza? Że hotel w fatalnym miejscu będzie tak długo wypłacał środki inwestorom, jak długo będzie w stanie rozpoczynać kolejne inwestycje i ściągać od następnych inwestorów pieniądze. Skojarzenia z piramidą finansową? Całkiem słuszne. Kiedy rynek się nasyci i kluczowe stanie się operowanie tym, co już się wybudowało, będzie problem. Zamiast zysków, będą pustki w kasie. Inwestorom zostanie przynajmniej mieszkanie.

Źródło: m.money.pl/wiadomosci/artykul/...

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 21 czerwca 2014
Ostatnia wizyta: 28 listopada 2019 21:29:52
Liczba wpisów: 201
[0,06% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,526 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d