pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

timon

timon

Ostatnie 10 wpisów
Ciekawe kto ze spółki udziela się na forum pod nickiem mily66 binky

Kolejni wywali akcje w rynek

Cytat:
Orenore sp. z o.o. w imieniu swoim oraz Adiuvo Investments S.A.zawiadamia, że w związku z transakcjami zbycia przez Orenore na rynku regulowanym w dniach 18 oraz 19 sierpnia 2020 r. łącznie 2.215.603 akcji Airway Medix S.A., łączny stan posiadania akcji Airway Medix przez Adiuvo oraz Orenore uległ zmianie o co najmniej 1% ogólnej liczby głosów w Airway Medix.


www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Teraz pewnie przerwa, żeby kurs odbił i żeby upchnąć kolejne pakiety po wyższym kursie

Oświadczenie pożal się Boże...
Robią z inwestorów głupków. Sprzedajemy, bo wierzymy w potencjał projektu Sick

Po wpisaniu w Google tego oznaczenia pojawia się informacja, że to seria BST0622. Od BST0222 różni się terminem wykupu i marżą ponad wibor. Obie możesz znaleźć w wyszukiwarce portalu
www.stockwatch.pl/obligacje/em...
www.stockwatch.pl/obligacje/em...

W przeciwieństwie do Kruka, Best skupuje swoje przecenione obligacje bez ogłoszenia skupu. Na niektórych seriach rentowność takich zakupów to ponad 20 % :)

W raporcie za 2019 r. jest ocena wpływu epidemii na dzień publikacji raportu.
Cytat:
Prowadzenie biznesu w takim otoczeniu to duże wyzwanie. Obecnie spółki Grupy PCC Rokita, poza wprowadzeniem wewnętrznych zasad mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, nie odczuwają istotnych skutków z tym związanych.
(...)
Potencjalnymi ryzykami, w związku z eskalacją sytuacji związanej z wirusem wywołującym COVID-19, mogą być m.in: problem z dostępnością personelu, potencjalne utrudnienia logistyki surowców oraz produktów, problemy z płynnością finansową, ograniczone możliwości sprzedaży ze względu na
niższy poziom zamówień od kontrahentów z różnych branż, jak i brak dostępności surowców na rynkach międzynarodowych.

W chwili obecnej Grupa bezpośrednio nie odczuwa istotnych zmian spowodowanych pandemią w obszarze dostępności personelu (część pracowników wykonuje pracę zdalnie), zaopatrzenia w kluczowe surowce, w procesie produkcji czy też w zakresie sprzedaży.
(...)
Biorąc pod uwagę, iż podstawowym obszarem działalności operacyjnej PCC Rokita, generującej w 2019 roku około 91% przychodów Grupy, jest produkcja i handel wyrobami chemicznymi, wykorzystywanymi w przemyśle tworzyw sztucznych oraz w segmencie chemii przemysłowej, jak również między innymi w przemyśle meblarskim, budowlanym i papierniczym. Zmiany w tych obszarach gospodarki mogą mieć wpływ również na sytuację Grupy. Powyższe ryzyka i zjawiska, w przypadku ich materializacji, mogą docelowo przełożyć się na trudności operacyjne spółek Grupy, a dalej na obniżenie sprzedaży i uzyskiwanych z niej przychodów i na sytuacje finansową. Taka sytuacja mogłaby mieć istotnie negatywny wpływ, w szczególności ze względu na wysoki poziom zobowiązań i kosztów stałych związanych z utrzymaniem infrastruktury do prowadzenia produkcji chemicznej. W pierwszej kolejności Grupa dokonuje przeglądu wydatków inwestycyjnych i remontowych (część z nich, ze względu na otrzymane dotacje i finansowanie wymaga uprzedniej zgody odpowiedniej instytucji na zmianę zakresu lub harmonogramu), analizuje możliwe oszczędności w obszarze działalności operacyjnej spółki, utrzymuje bieżący kontakt z dostawcami i klientami oraz monitoruje ogólną sytuację rynkową.

Wiecie czy spółka normalnie teraz funkcjonuje? Jaki wpływ na jej działalność może mieć epidemia?

dei napisał(a):
nie za bardzo wiem co chcecie mi udowodnić? Że macie rację bo minęło 14 lat a nie 17, a ja jestem nieprecyzyjny? Tak pokazują systemy biur maklerskich i nie interesuje mnie co jest standardem analizy dzisiaj w sytuacji, gdy najważniejszy na końcu jest efekt finansowy oraz zarobek na koncie.
(...)
Argument, że w tym czasie PEO wypłaciło 100 zł dywidendy należy, jak wcześniej wspomniałem, porównać z rentownością 10-letnich obligacji bez ryzyka, które podejrzewam, zwrot z tamtych lat miałyby solidny i niewiele mniejszy. BEZ RYZYKA.

To trzeba było napisać o porównaniu zwrotu z inwestycji w Pekao z uwzględnieniem wypłacanych dywidend z rentownościami obligacji skarbowych. Nikt by raczej tego nie podważał. Napisałeś jednak o najniższym poziomie kursu od kilkunastu lat i zwrócono Ci uwagę. Jeżeli rzeczywiście najważniejszy jest dla Ciebie zarobek na koncie, to może lepiej nie analizuj wykresów w NOLu, bo inwestor trzymający od kilkunastu lat akcje Pekao jest na plusie. Inna sprawa, że może podobnie by wyszedł na obligacjach skarbowych, ale inwestowanie w akcje może skończyć się nawet stratą, a nie tylko zyskiem mniejszym od oczekiwanego.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Cytat:
Zarząd BEST S.A. z siedzibą w Gdyni (Emitent) informuje, że w dniu 22 lipca 2019 r. otrzymał od osoby pełniącej obowiązki zarządcze u Emitenta Pana Marka Kucnera Wiceprezesa Zarządu Emitenta powiadomienia o przeprowadzonych transakcjach nabycia obligacji Emitenta.


Osoby powiązane nadal kupują przecenione obligacje. W lipcowych transakcjach wiceprezes wydał na to blisko 300 000 zł.
Po aferze Getback na rynku jest deficyt zaufania, a szczególnie do windykatorów. Dodatkowo sprawozdania Besta nie są łatwe do analizy. Ostatnia w stockwatchu jest z 2017 r.
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Jedni za nic nie ruszą tych obligacji, inni będą się cieszyć z zamieszania i kupią papiery z rentownością bliską 10 %.

mlody79 napisał(a):
Wycena na ten moment (bez Driftu) jest niższa niż niektórych spółek z sektora.
Trochę przesadzona ta panika.

Możesz pokazać jak to liczysz i do jakich firm porównujesz?

Ciekawa sytuacja ma miejsce na obligacjach Besta. Afera GetBacku doprowadziła do znaczącej przeceny papierów na Catalyst, a z okazji korzystają osoby związane ze spółką. Wg zawiadomień kupiły już 1860 sztuk, czyli za za jakieś 170 tys. zł.
www.stockwatch.pl/gpw/best,kom...

Przy aktualnych cenach rentowności wynoszą nawet ok. 10 %.
www.stockwatch.pl/obligacje/em...

Dzisiaj ktoś się skusił na BST0421, bo weszły w nowy okres odsetkowy.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 21 czerwca 2014
Ostatnia wizyta: 30 czerwca 2020 21:48:02
Liczba wpisów: 208
[0,06% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,359 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +133,14% +26 628,08 zł 46 628,08 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d