SystemTrader.pl - blogbook - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

SystemTrader.pl

System Trader
Wpisów: 14
Wysłane: 8 lutego 2018 12:32:25
Cześć,

Uruchomiłem blog & podcast poświęcony szeroko pojętemu tradingowi i inwestowaniu.

Stawiam przede wszystkim na merytorykę i wiarygodność. Będę regularnie zamieszczał wywiady z interesującymi osobami z branży oraz dzielił się również własnymi doświadczeniami.

Gorąco zapraszam na stronę https://systemtrader.pl, oraz do słuchania podcastu:

• iTunes
  • Android
  • YouTube

Pozdrawiam,
    Jacek

• krewa
    krewa PREMIUM
    Grupa: Zespół StockWatch.pl
    Wpisów: 4 987
    Wysłane: 8 lutego 2018 12:50:02
    Hej!

Zasady na początek:
    1. Wzajemność. Chcesz promować się na SW - promuj także SW, umieszczając logo i link do strony głównej na swoim blogu.

więcej tutaj

System Trader
    Wysłane: 8 lutego 2018 12:52:52
    Na początek wrzucam dotychczasowe materiały, jakie opublikowałem:

• Polemiczny artykuł na temat użycia algorytmów do inwestowania.

• Kompendium wiedzy o inwestowaniu dla początkujących. Niebawem pojawi się wersja tekstowa, gdyż obecnie materiał jest dostępny w formie podcastu tylko. Jest to 6 godzin nagrania, gdzie każdy początkujący znajdzie masę wartości. Praktyczna wiedza.

• Wywiad na temat wolności finansowej poprzez inwestowanie w mieszkania na wynajem. Rozmawiam z bliskim kolegą o jego strategii na uzyskanie wolności finansowej w 5 lat.

• Wywiad z zawodowym traderem na rynku kontraktów terminowych, Krzysztofem Łucjanem. Krzysiek handluje kontraktami na GPW, NYSE i DAX, opowiada o podejściu do rynków finansowych i jak wygląda życie profesjonalnego tradera.

• Podcast o tym jak w XXI wieku wykorzystywane są algorytmy na rynkach finansowych. Materiał dla początkujących.

Miłego czytania i słuchania. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi :)

Pozdrawiam,
    Jacek

• System Trader
    Wysłane: 8 lutego 2018 12:53:33
    krewa napisał(a):
    Hej!

Zasady na początek:
    1. Wzajemność. Chcesz promować się na SW - promuj także SW, umieszczając logo i link do strony głównej na swoim blogu.

więcej tutaj

Jasne, zaraz się tym zajmę.

System Trader
    Wysłane: 19 lutego 2018 09:51:37
    Petarda! Wywiad z Lindą Bradford Raschke, prawdziwą legendą w świecie tradingu. Obecna jest na rynkach finansowych od 1981 roku, posiada licencję CTA, czyli profesjonalnego doradcy inwestycyjnego w Stanach Zjednoczonych. Prowadziła swój fundusz hedgingowy, który był sklasyfikowany na 17 miejscu pośród 4500 innych funduszy, jako fundusz generujący najlepsze stopy zwrotu przez okres 5 lat.

Jack Schwager dostrzegł talent Lindy już w 1992 roku, robiąc z niej jedną z bohaterek jego słynnej serii książek Market Wizards (Czarodzieje Rynku). Linda jest również współautorką bardzo cenionej książki Street Smarts: High Probability Trading Strategies for the Futures and Equities Markets.

W tym odcinku Linda opowiada między innymi o swoim podejściu do tradingu, o zmianach jakie zaszły w ostatnich dekadach na rynkach finansowych, czy o swoich doświadczeniach podczas wielkich krachów finansowych. Daje również wiele praktycznych porad dla każdego kto chce zarabiać na rynkach finansowych.

Zapraszam Angel

https://systemtrader.pl/005

System Trader
    Wysłane: 21 lutego 2018 11:04:09
    Nieco przeciąga się w czasie publikacja transkrypcji po polsku wywiadu z Lindą Raschke – przepraszam.

Natomiast zdradzę już teraz, że "w drodze" są kolejne dwa wywiady z osobami z najwyższej półki. Stay tuned! wave

Myślę, że dla każdego, kto poważnie podchodzi do tematu tradingu, a przy tym być może w wydaniu algorytmicznym, będzie to nie lada gratka.

System Trader
    Wysłane: 5 marca 2018 10:47:51
    Zapraszam do trzyczęściowego cyklu podcastów pod tytułem „Umiesz liczyć, licz na siebie, czyli samodzielnie oszczędzamy na emeryturę„. Dziś na tapecie Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, czyli IKZE.

W tym odcinku mówię:

• Dlaczego warto jak najwcześniej rozpocząć samodzielne oszędzanie na swoją emeryturę
  • Jak zbudowany jest system emerytalny w Polsce
  • Czym jest III filar emerytalny
  • Czym jest Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE)
  • Jakie korzyści podatkowe uzyskujemy decydując się na oszczędzanie w ramach IKZE
  • Kto może otworzyć sobie IKZE
  • Gdzie i w jakiej formie można otworzyć IKZE
  • Jakie są limity wpłat do IKZE
  • Kiedy i w jaki sposób można wypłacić oszczędności z IKZE

Zapraszam do słuchania! :)

https://systemtrader.pl/006

• System Trader
    Wysłane: 6 marca 2018 14:00:29
    Właśnie przeprowadziłem interesujący wywiad z Thomasem Stridsmanem. Myślę, że to bardzo ciekawy i wartościowy materiał dla traderów, zwłaszcza tych handlujących w oparciu o podejście systemowe. Premiera 19 marca Angel

A w ten piątek nagrywam kolejny wywiad z mega postacią w świecie tradingu. Stresik już jest, bo to osoba szczególnie ceniona w branży.

Stay tuned salute

System Trader
    Wysłane: 19 marca 2018 11:54:29
    Thomas Stridsman, specjalista od krótkoterminowych strategii podążania za trendem

Dziś mam przyjemność porozmawiać z Thomasem Stridsmanem. Jest to osoba bardzo dobrze znana w branży system tradingu, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynkach finansowych. Był redaktorem w magazynie Futures, napisał również dwie książki: Trading Systems That Work oraz Trading Systems and Money Management. Obecnie Thomas prowadzi swój fundusz w ramach Alfakraft w Szwecji, w którym wykorzystuje strategie oparte o krótkoterminowe podążanie za trendem.

W tym odcinku rozmawiamy o jego podejściu do tradingu, ważności zarządzania wielkością pozycji, budowaniu stabilnych strategii oraz sztucznej inteligencji.

Wywiad z Thomasem był świetną okazją nie tylko porozmawiać z profesjonalnym traderem zarządzającym funduszem hedgingowym, ale też i osobą, która w swoim życiu poznała wielu najznakomitszych traderów. Początkowa praca Thomasa w roli redaktora magazynu Futures, gdzie jego rolą było m.in. dotarcie do najlepszych traderów, umożliwiła mu naukę tradingu u najlepszych.

Thomas potwierdził też w gruncie rzeczy, to co w tradingu jest kluczowe: dyscyplina i zarządzanie ryzykiem. Cóż z tego, że zarobimy fortunę, której nie jesteśmy w stanie utrzymać przy sobie? Mistrzem prostej może być wielu z nas, ale niewielu potrafi utrzymać się w tym biznesie latami, gdy pojawiają się zakręty.

Profesjonalnego tradera cechuje też jeszcze jeden atrybut: brak powiązania stratnych pozycji ze swoim ego. Thomas w swoim podejściu do rynku, krótkoterminowego podążania za rynkiem, przeciętnie ma na każdą zyskowną transakcję, dwie transakcje stratne.

Bardzo ciekawe jest też to jak Thomas postrzega trading dyskrecjonalny. Szczególnie u początkujących adeptów tradingu jest tu wiele nieporozumień. Thomas mając okazję obserwowania wielu najznakomitszych traderów potwierdza, że w gruncie rzeczy to co nazywamy podejściem intuicyjnym, w wydaniu profesjonalnym jest tak naprawdę działaniem w bardzo zaplanowany i zdyscyplinowany sposób. Intuicja nie oznacza tu tyle wyczuwania rynku, brawury emocjonalnej, a wynika przede wszystkim z ogromnego doświadczenia i chłodnej kalkulacji prawdopodobieństw i ryzyka.

PS. W moim poprzednim wywiadzie rozmawiałem z Lindą Raschke. Przypadkiem okazało się, że Thomas świetnie zna Lindę, blisko współpracowali razem przed laty (Thomas do dziś nie oddał Lindzie pożyczonej książki ;-)).

Zapraszam do słuchania! :)

https://systemtrader.pl/007
    Edytowany: 19 marca 2018 11:57

System Trader
    Wysłane: 9 kwietnia 2018 09:48:41
    Indywidualne Konto Emerytalne - podcast

Dziś w podcaście mówię o Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE). Polecam zwłaszcza tym, którzy nie oszczędzają nic z myślą o własnej emeryturze. Nawet jeśli ktoś IKE i tak nie jest zainteresowany.

W tym odcinku dowiesz się:

- Czym jest Indywidualne Konto Emerytalne (IKE)
    - Jakie korzyści podatkowe stoją za IKE
    - Kto może oszczędzać w ramach IKE
    - Jakie są limity wpłat na konto IKE
    - Kiedy i jak można wypłacić środki zgromadzone na IKE
    - Gdzie i w jakiej formie można otworzyć konto IKE
    - Czy można przenieść konto IKE do innej instytucji finansowej
    - Czy środki zgromadzone w IKE są dziedziczone
    - Czy państwo nie buchnie moich pieniędzy na IKE (OK, tego sam nie wiem :))
    - Dlaczego warto oszczędzać samodzielnie na emeryturę

https://systemtrader.pl/008

System Trader
    Wysłane: 16 kwietnia 2018 11:20:51
    Perry Kaufman, czyli jak przełożyć doświadczenia programu Apollo na trading algorytmiczny

Dziś mam ogromną przyjemność zaprezentować wywiad z prawdziwą ikoną tradingu opartego o algorytmy. Panie i Panowie, zapraszam do wysłuchania wywiadu z Perry Kafuman’em.

Rozpoczął swoją karierę w przemyśle kosmicznym (sic!) przy budowie rakiet. Jego praca była wykorzystana m.in. w programie Gemini i Apollo. Następnie swoją karierę pokierował w stronę tradingu.

W 1971 roku zaczął handlować kontraktami terminowymi i od początku wykorzystywał do tego algorytmy budując systemy transakcyjne. Pracował z najlepszymi CTA w branży.

Perry jest autorem wielu uznanych książek. W tym odcinku rozmawiamy m.in. o tematyce poruszonej w jego książce zatytułowanej „A Guide to Creating A Successful Algorithmic Trading Strategy„.

https://systemtrader.pl/009

System Trader
    Wysłane: 24 maja 2018 09:05:40
    Umiesz liczyć, licz na siebie. Michał Sadowski z bloga Moja Przyszła Emerytura porównuje IKE z IKZE

W odcinku podcastu System Trader numer 6 i 8, przybliżyłem, w ramach serii pt. „Umiesz liczyć, licz na siebie, czyli samodzielnie oszczędzamy na emeryturę„, odpowiednio IKE i IKZE. Jeśli nie słyszałeś tamtych odcinków, a tematyka III filaru emerytalnego jest Ci obca, gorąco zapraszam do ich wysłuchania. Teraz zaś przyszła pora na małe podsumowanie tematyki emerytalnej.

Na początku miałem zrobić to samodzielnie, ale finalnie doszedłem do wniosku, że lepiej, gdy poproszę o pomoc kogoś, kto w temacie siedzi znacznie głębiej niż ja. I w taki oto sposób mam przyjemność zaprosić Was do wysłuchania rozmowy z Michałem Sadowskim, który prowadzi bloga Moja Przyszła Emerytura. Michał na swoim blogu opisuje zasady działania IKE i IKZE, analizuje oferty instytucji finansowych, promuje dobre nawyki i praktyki oraz prezentuje realizacje projektów inwestycyjnych w swoim portfelu emerytalnym.

- Kim jest Michał i o czym pisze na swoim blogu
    - Dlaczego warto zainteresować się samodzielnym oszczędzaniem na emeryturę
    - Czy warto korzystać z III filaru emerytalnego
    - Co to jest IKE i IKZE
    - Gdzie bardziej opłaca się odkładać swoje pieniądze — na IKE, czy na IKZE?
    - W jakiej formie można otworzyć konto IKE/IKZE?
    - Jak zbudować własny portfel emerytalny i na co zwrócić uwagę?
    - Czy ktoś nie zabierze moich oszczędności emerytalnych w przyszłości?

https://systemtrader.pl/010
    Edytowany: 24 maja 2018 09:11

System Trader
    Wysłane: 24 maja 2018 12:37:19
    Języki programowania wykorzystywane w tradingu

https://systemtrader.pl/011

Ponad 20 lat temu, gdy pierwszy raz zetknąłem się z programowaniem, poza środowiskami profesjonalnie zajmującymi się informatyką, było to zagadnienie bardzo mało znane i rozumiane. Nic w tym dziwnego, bo i same komputery osobiste w owym czasie nieśmiało dopiero wkraczały do naszych domów. Od tamtego czasu świat przeżył dosłownie rewolucje.

Obecnie umiejętność programowania nie jest zarezerwowana tylko dla profesjonalistów i coraz powszechniej jest nauczana w szkołach. Coraz więcej też osób chce poświęcić się programowaniu profesjonalnie ze względu choćby na wielość ofert pracy (oby to tylko nie był jedyny powód), gdzie od lat notuje się rekordowe wręcz niedobory kandydatów.

W tym odcinku opowiem na bazie własnych doświadczeń i przemyśleń, na ile wiedza z zakresu programowania może być pomocna w tradingu, spekulacji czy szerzej — inwestowaniu. Mowię o tym czy każdy może poznać choćby podstawy programowania, oraz przybliżę kilka języków programowania, podając ich praktyczne zastosowania.

Programowanie kojarzy się często z czymś, co jest bardzo skomplikowane. Wcale tak być nie musi. Współczesne języki programowania wysokiego poziomu zostały zaprojektowane tak, by programista mógł jak najbardziej skupić się na rozwiązywanym problemie, przy jak najmniejszym zaangażowaniu w kwestie techniczne.

Traderzy (w szczególności indywidualni traderzy) mogą korzystać ze specjalnie stworzonych dla nich środowisk programowania, tak by poświęcając na naukę dosłownie kilka dni, startując od zera, móc zacząć tworzyć i testować strategie transakcyjne. Do tego nie ma potrzeby kończenia studiów informatycznych i lat nauki czy poznawania zaawansowanych paradygmatów programowania.

Dla znakomitej większości traderów języki typu Assembler, C/C++ czy nawet Java są całkowicie zbędne. Dużo szybciej i sprawniej można odnaleźć się w językach skryptowych, dostępnych na wielu platformach stworzonych dla traderów (np. AmiBroker, TradeStation, MetaQuotes). Jeśli więc rozpoczynasz swoją przygodę z programowaniem na potrzeby tradingu, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę – zyskasz masę czasu, a całkiem możliwe, że i pieniędzy.

W tym odcinku dowiesz się

- Jakie mam kwalifikacje do tego, by wypowiadać się na temat programowania

- Czym jest programowanie
    Bardzo krótka historia programowania
    Czym jest język programowania
    Podstawowe grupy języków programowania

- Czy nauka programowania jest trudna?

- Do czego można wykorzystać umiejętność programowania w tradingu

- Krótka charakterystyka języków programowania wykorzystywanych w tradingu
    C/C++ (jako przykład języków kompilowanych do kodu maszynowego)
    Java, C# (C Sharp), Visual Basic .NET (jako przykład języków kompilowanych do kodu pośredniego, uruchamianego na maszynie wirtualnej) 1
    Python (jako przykład języka interpretowanego z kaczym typowaniem :D)
    MATLAB
    R
    Excel + Visual Basic for Applications (VBA)
    MetaQuotes Language (MQL)
    EasyLanguage (TradeStation)
    TradersStudio
    AmiBroker Formula Language (AFL)
    TradeSense (TradeNavigator)
    Ninja Script (oparty na C# w ramach platformy Ninja Trader)

https://systemtrader.pl/011

System Trader
    Wysłane: 4 czerwca 2018 09:41:38
    Andrea Unger, czterokrotny mistrz świata w tradingu (EN)

Zapraszam do wysłuchania wywiadu jaki przeprowadziłem z Andrea Unger. Facet nie dość, że zarobił grube miliony dolarów na tradingu, którym zajmuje się zawodowo od niemal dwóch dekad, to jeszcze 4 krotnie zdobył w tej dziedzinie tytuł mistrza świata. Miazga!

https://systemtrader.show/004
    Edytowany: 4 czerwca 2018 09:41

System Trader
    Wysłane: 18 czerwca 2018 08:56:10
    Artur Biały — czy technologia blockchain zrewolucjonizuje świat?

Bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie, technologia blockchain (łańcuch bloków) w nieodwracalny sposób zmieniła podejście w myśleniu o realizacji transakcji we współczesnym świecie. I nie chodzi tu tylko o transakcje płatnicze, ale i wiele innych zastosowań biznesowych, w których technologia blockchain sprawdza się wręcz idealnie. Oczywiście, jest to wciąż novum, co z kolei rodzi wiele nieporozumień i emocji, ale wydaje się, ze odwrotu od tego sposobu realizacji transakcji już nie będzie. Rodzi się raczej pytanie jak głęboko technologia blockchain zmieni nasze dotychczasowe życie.

W tym odcinku gości u mnie Artur Biały — człowiek, który nie tylko posiada ogromną wiedze techniczno-biznesową w zakresie technologii blockchain, ale jest też praktykiem realizującym unikatowy i innowacyjny projekt softwareowy rozwiązujący problemy z jakimi borykają się, uwaga, linie lotnicze. 🙂

Nie będziemy tu wiele mówić o tradingu jako takim. Wiedza zawarta w tym odcinku stanowi natomiast świetny fundament wiedzy dla każdego, kto chce zrozumieć o co chodzi chociażby w kryptowalutach. A blockchain to technologia, bez której nie byłoby kryptowalut.

W tym odcinku podcastu dowiesz się
    - Kim jest Artur Biały
    - Co to jest kryptowaluta
    - Co to jest kryptografia i dlaczego jest tak istotna w świecie kryptowalut
    - Zalety i wady kryptowalut
    - Co to jest blockchain
    - Na czym polega kopanie walut (mining)
    - Jakie zastosowania biznesowe może mieć technologia blockchain
    - Co to jest tzw. smart contract
    - Co to jest ICO (ang. Initial Coin Offerings)
    - Co to jest Ethereum i czym różni się od projektu Bitcoin
    - Przyszłość kryptowalut i technologii blockchain

https://systemtrader.pl/013

System Trader
    Wysłane: 9 lipca 2018 08:44:46
    🔊 Mój warsztat pracy tradera, czyli z jakich narzędzi i usług korzystam na codzień

W tym odcinku podcastu przybliżam zestaw narzędzi i usług, z których korzystam do tradingu na własny rachunek, kładąc specjalny nacisk na automatyzacje handlu. Wyjaśniam dlaczego akurat wybrałem taki a nie inny zestaw, podając plusy i minusy każdego elementu.

Staram się też odpowiedzieć na pytania, które otrzymuję mailem od Was, gdzie często pytacie od czego zacząć — jakiego brokera, jakie oprogramowanie, czy wręcz jaki rynek wybrać do tradingu.

https://systemtrader.pl/014

- Jakimi instrumentami handluję
    - Moje podejście do tradingu
    - Z jakiego oprogramowania korzystam w ramach tradingu na własnym rachunku
    - Jakie rynki i oprogramowanie nadają się do nauki tradingu
    - Z jakich brokerów korzystam i dlaczego
    - Strony i serwisy finansowe które wykorzystuję na potrzeby tradingu
    - Infrastruktura sprzętowa na której opieram swój zautomatyzowany trading
    - Koszty stałe (dane, oprogramowanie, prowizje brokerskie, serwisy, itd.)

https://systemtrader.pl/014
    Edytowany: 9 lipca 2018 08:48

System Trader
    Wysłane: 4 września 2018 10:47:24
    🔊 ST 015: Państwo prawa, czy państwo prawników? Ryszard Styczyński wyjaśnia problem tak zwanych kredytów frankowych (część 1)

Nietypowy jak na mój podcast temat odcinka. Ale do rzeczy...

Powszechne rozumienie problemu kredytów frankowych w Polsce jest takie: grupa cwaniaków chciała zarobić, to zadłużyli się w walucie obcej. Przy skokowym wzroście kursu franka szwajcarskiego względem złotówki, wyciągają rękę po pomoc. Naturalną konkluzją myślącego człowiek jest, że:

- jest to niemoralne, aby pomagać jednym, a już innym nie
    - nie można robić precedensu podważania podpisanych umów
    - pomoc tzw. frankowiczom jest szkodliwa ekonomicznie

Przyznam szczerze, że miałem pewne wątpliwości, czy w podcaście zająć się tematem tak zwanych kredytów walutowych, mocno odbiegającym od tematyki tradingowej, którą się zajmuję.

Postanowiłem w pewnym sensie zostać adwokatem diabła, mając świadomość pomyj, które będą wylane na moją głowę. Śmiało – to mi akurat nie przeszkadza. :-)

Zdecydowałem jednak, że warto to zrobić z przynajmniej dwóch powodów:

1. Setki tysięcy ludzi w Polsce realnie mierzy się z problemem spłaty tych kredytów, niejednokrotnie walcząc dosłownie o przeżycie.
    2. Powszechne zrozumienie tego problemu, nawet pośród osób z branży finansowej jest bardzo często dalekie od rzeczywistości.

Wielu też z Was zrozumie po wysłuchaniu podcastu, że problem jest znacznie szerszy niż tylko krąg osób z kredytami walutowymi.

Osoby zadłużone w złotówkach również mają niemal pewność, że w najbliższych latach ich miesięczne raty bardzo mocno podrożeją. Dziwne się to może wydawać w erze historycznie niskich stóp procentowych i powtarzanego sloganu, niczym mantra – zadłużaj się w walucie, w której zarabiasz. Co za bzdura!

Niestety media niechętnie przedstawiają rzetelnie ten problem z prostego powodu: konflikt interesów. Jeśli bank X kupuje reklamę w stacji Y, to oczywistym jest, że nie mają interesu w tym, by tworzyć materiał o tym, jak ten bank, mówiąc wprost, oszukał tysiące osób.

Również i wielu blogerów finansowych w Polsce widać powiela powszechną propagandę, lub doradza jaką strategię przyjąć w spłacie zadłużenia, jak gdyby nie rozumieli o jakim produkcie piszą. Nieliczni wskazują rzetelne argumenty wskazujące na to, że znakomita większość umów kredytów walutowych jest zwykłym oszustwem.

Ryszard Styczyński będzie gościł u mnie w 2-3 odcinkach podcastu, starając się wyjaśnić, na czym polega sedno problemu. I dlaczego ośmielam się mówić wprost o oszustwie ze strony banków.

System Trader
    Wysłane: 10 września 2018 08:59:22
    🔊 ST 016: Tom Basso, rynkowa legenda podążania za trendem (EN)

Tom Basso to kolejny bohater słynnej serii książek J. Schwager’a, Czarodzieje Rynku, który zgodził się udzielić ekskluzywnego wywiadu dla Was w ramach mojego podcastu. Nadarzyła się niecodzienna okazja zadania pytania co słychać u niego w 26 lat od pamiętnego wywiadu. Jak postrzega rynki przez pryzmat niemal czterech dekad doświadczeń?

Jack Schwager przyznał, że z pośród wszystkich interlokutorów to właśnie Tom zaprezentował styl podejścia do rynków i życia, który sam najchętniej by wdrożył w swoim przypadku. I to pomimo tego (a może właśnie dlatego), że bynajmniej nie był kimś szczególnie barwnym. Wyróżniał się natomiast wielkim opanowaniem i zorganizowaniem.

Osoba Toma Basso pojawiła się też w kilku książkach Van Tharp’a (m.in. szeroko znanej Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta), z którym współpracował przez pewien czas.

W szczytowym momencie swojej kariery zarządzał kapitałem przekraczającym kwotę 600 milionów dolarów amerykańskich. W wieku 51 lat szczęśliwie przeszedł na emeryturę z solidnie wypchanym portfelem, chociaż tak naprawdę swoją wolność finansową uzyskał wiele lat wcześniej. I pomimo, że od 2003 roku jest formalnie emerytem, to nie znaczy to, że nie jest aktywny na rynku. Zamknął swój biznes, ale nadal handluje tymi samymi metodami na swoim prywatnym rachunku.

Uwaga: Wywiad dostępny jest do wysłuchania w języku angielskim. Nie przewiduję tłumaczenia na język polski w najbliższej przyszłości. Zapraszam jednak do artykułu na mojej stronie, który mam nadzieję, okaże się wartościowym dodatkiem do wywiadu.

System Trader
    Wysłane: 11 września 2018 17:22:06
    W podcaście niebawem wystąpi u mnie Kevin Davey.

Jest to bardzo uznany i ceniony trader, ze sporym doświadczeniem (ponad 20 lat). Zdobywca I i II miejsca (dwukrotnie) w World Cup Trading Championships. Będzie dużo konkretów, zwłaszcza dla algotraderów.

Jeśli ktoś chciałby zadać swoje pytanie, proszę bardzo, można to zrobić w tym wątku. wave

System Trader
    Wysłane: 9 października 2018 08:53:14
    🔊 ST 017: Kevin Davey, czyli jak wygląda profesjonalny trading na automacie (EN)

W dzisiejszym odcinku podcastu gości u mnie Kevin Davey, profesjonalny trader, który trzykrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata w tradingu kontraktami terminowymi. Uzyskał on w latach 2005, 2006 i 2007 odpowiednio roczne stopy w wysokości 148%, 107% i 112%. Jest to zarazem już u mnie drugi gość, po Andrea Unger, który święcił triumfy w tym zacnym konkursie. I coś mi mówi, że nie ostatni. 😉

W roku 2008 postanowił zostać pełnoetatowym traderem, którym jest do dziś, i co jak możecie usłyszeć w wywiadzie, bardzo sobie chwali. Ale droga do pełnego zawodowstwa nie była usłana różami. Okres nauki przeciągał się wiele lat, Kevin był bliski poddania się, popełniając po drodze wiele, nierzadko kosztownych błędów. W pewnym momencie miał wręcz przekonanie, że się do tego nie nadaje: cokolwiek by nie zrobił na rynku, wynik był zawsze ten sam – strata finansowa.

Serdecznie zapraszam do słuchania i czytania! :-)
    Edytowany: 9 października 2018 08:53

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
    1 2