Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

System Trader

System Trader

Ostatnie 10 wpisów
Ale sa tez takie kobiety, ktore jak juz sie wezma za inwestowanie na rynkach finansowych, to wiekszosc facetow moze co najwyzej pomarzyc o takich wynikach. Mam na mysli Linde Bradford Raschke. :-)


Witam,

Czy ktos zna zrodlo (nie licze na darmowe, liczy sie przede wszystkim jakosc), gdzie mozna otrzymac oczyszczone dane (splity, dywidendy) wszystkich spolek za ostatnie 20 lat?

To co jest kluczowe, to aby byly uwzglednione spolki, ktore juz nie sa na parkiecie.

Idealem byloby tez, aby byla informacja w jakich okresach spolka nalezala do glownych indeksow (W20/40/80).

Znane mi darmowe zrodla nie spelniaja takich warunkow. Nie znalazlem tez dostawcy danych "premium". :)

Dzieki i pozdrawiam!

Tak, ale co do zasady najlepszym zabezpieczeniem jest dywersyfikacja kapitalu pomiedzy roznymi brokerami oraz przechowywanie wiekszej wolnej gotowki w bankach, jesli taka mamy sytuacje.

Link do kompletnego procesu budowy i testowania przykladowej strategii krotkoterminowej: Praktyczny przyklad budowy strategii

Opis mega kompletny.

UWAGA: nie chodzi o strategie jako taka, bo to jedna z miliarda strategii, ale raczej kompletny proces tego jak w ogole ugryzc taki temat profesjonalnie.

Pozdrawiam :)

📖 Budujemy strategię transakcyjną, czyli o co w tym wszystkim chodzi? Praktyczny przykład.

UWAGA: Nie jest to typowy wpis blogowy na 3 minuty przy kawie. Ale jeśli interesuje Cię poważne podejście do tradingu, to zaprszam do przeczytania tego materiału. :-)

Artykuł pokazuje całą ścieżkę, „od pomysłu, do przemysłu”, budowy i wdrożenia własnej, krótkoterminowej strategii transakcyjnej. Same konkrety, twarde liczby, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka. Solidne rzemiosło.

Pewnie powinienem był zacząć w stylu: poznaj strategię zarabiającą 40% w rok. :-) Tak, to poprawiłoby klikalność artykułu. Ale byłoby też nieuczciwe, bez podania ryzyka z tym związanego.

Aby nie przerazić większości, dla celów edukacyjnych wybrany przykład jest prosty. Co nie znaczy, że ułomny — wręcz przeciwnie — pokazuje, że rozwiązanie proste, nie prostackie, może być piękne i efektywne.

Będę wdzięczny za informację zwrotną — dzięki temu mogę wiedzieć, czy to co robię ma dla Ciebie sens.

Zapraszam! :-)

—————

PS1. Jeśli uznasz ten materiał za wartościowy, będę Ci wdzięczny, jeśli podzielisz się nim z innymi. Dzięki!

PS2. W przygotowaniu mam dwa *mega* pogłębione wywiady z *mega* gośćmi. Będzie to kawał solidnej, rzetelnej wiedzy. Między innymi o tradingu w wydaniu profesjonalnym, gdzie zarządza się gruuuuuubymi milionami. Będzie też podsumowanie kariery kogoś, kto na rynku spędził niemal 40 lat... Wiedza unikatowa! Stay tuned!

🔊 ST023: Szkolenia z zakresu inwestowania – czy warto za nie płacić?

Temat płatnych szkoleń, które mają nas uczyć jak inwestować swoje pieniądze na rynkach finansowych, wzbudza wiele emocji. Niestety nierzadko dość negatywnych emocji. Dlaczego?

Jest wiele różnych skrajnych opinii odnośnie szkoleń finansowych. Jedni mówią, że jeśli ktoś wie jak inwestować, to nie będzie tego zdradzał innym, bo jego metody przestaną zarabiać. Drudzy mówią, że jeśli ktoś robi szkolenia z zakresu inwestowania, to pewnie sam nie umie zarabiać na rynku, i mówiąc wprost stara się wciskać kit innym właśnie na szkoleniach, biorąc za to pieniądze. Jeszcze inni stoją na stanowisku, że szkolenia o inwestowaniu nie różnią się niczym od innego rodzaju szkoleń, a za zwyczajnie dobrze wykonaną robotę jak najbardziej należy się płaca.

W tym odcinku postaram się wyważyć argumenty każdej ze stron. Jak to w życiu bywa – prawda zwykle ulokowana jest gdzieś pośrodku skrajnych opinii. Czy i tak jest w tej sytuacji?

W tym odcinku podcastu uslyszysz:
- Czy w ogóle, nie tylko w dziedzinie finansów, warto inwestować w płatne szkolenia?
- Czy szkolenia z zakresu tradingu można przyrównać do innego rodzaju szkoleń?
- Błędne oczekiwania względem szkoleń
- Czy można stać się zyskownym traderem bez czytania książek i uczestniczenia w szkoleniach?
- Czy warto płacić za szkolenia z zakresu tradingu/inwestowania?
- Czy moralne jest pobieranie pieniędzy za szkolenia z zakresu tradingu/inwestowania?

A na koniec, prowokacyjny cytat: 😉

Cytat:
The more you actually know, the less confident you become. I advise you not to read any books. Including this one.

Charles Dow

🔊 ST 021: Larry Connors, czyli o tym jak kupować strach i sprzedawać chciwość

Larry Connors to człowiek z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem na rynkach finansowych, bardzo poważany w branży, zwłaszcza w kontekście krótkoterminowego handlu algorytmicznego. Jest autorem wielu uznanych pozycji książkowych, takich jak How Markets Really Work czy Short Term Trading Strategies That Work.

Larry jest również współautorem książki Street Smarts, którą napisał wraz z Lindą Raschke, moim gościem odcinka numer 5. Książka ta została wybrana przez magazyn The Technical Analysis of STOCKS & COMMODITIES jako klasyka XX wieku, pośród książek poświęconych tradingowi.

W tym odcinku rozmawiam z Larrym o jego najnowszej książce zatytułowanej Buy the fear, sell the greed: 7 behavioural quant strategies for traders. Jest to świetny dowód na to, że ekonomia behawioralna nie tylko działa, ale można ją skwantyfikować i użyć na rynku.

Na stronie znajdziecie też kompletną przykładową strategię. :-)

W tym odcinku:

- Przebieg profesjonalnej kariery Larry’ego
- Dlaczego traderom ciężko jest zawierać transakcje, które statystycznie dają duże prawdopodobieństwo osiągnięcia sporych zysków?
- Dlaczego emocje odgrywają tak istotną rolę na rynkach finansowych?
- Co oznacza termin trading the data?
- Jak zmieniają się rynki pod wpływem rewolucji technologicznej?
- Dlaczego strategie oparte na strachu i chciwości generują bardzo stabilne wyniki?
- Dlaczego podejście algorytmiczne pomaga w realizowaniu strategii opartej na strachu i chciwości?

Zapraszam do słuchania i oglądania. :-)

Pozdrawiam,
Jacek

🔊 ST 020: Budujemy strategię transakcyjną, czyli o co w tym wszystkim chodzi? (część 2)

Ostatnio, w odcinku numer 18, zaprezentowałem wprowadzenie do tematu, tłumacząc między innymi takie kwestie jak różne podejścia do inwestowania, czy w ogóle potrzebę zdefiniowania własnej strategii. Wspomniałem również dlaczego nie da się prosto przenieść na rynek finansowy naszej intuicji i życiowego doświadczenia. Wreszcie przedstawiłem podejście rynkowe oparte na algorytmach, wskazując jego wady i zalety.

W tym odcinku omawiam w szczegółach proces budowy i cykl życia algorytmicznej strategii inwestycyjnej, czy też systemu transakcyjnego, jak ktoś woli. Jest to krytyczny element naszej rynkowej egzystencji, od którego zależy czy wdrażana strategia ma szansę spełniać nasze oczekiwania.

W tym odcinku:
- Po co i jak ustalić cel strategii
- Jak zrealizować obrany cel stawiany przed strategią
- Implementacja strategii i testy wstępne na ograniczonym zbiorze danych historycznych
- Rozbudowane testy strategii: jak je przeprowadzić, wskazówki i pułapki
- Co to jest inkubacja i w czym może pomóc
- Wdrożenie strategii na rynek oraz konserwacja i monitorowanie
- Kiedy wycofać strategię z rynku

Wszystko co tu znajdziesz, traktuj jako co najwyżej inspirację. Podchodź do wszystkiego krytycznie. Weryfikuj. Trust, but verify. 😉

🔊 ST 019: Robert Pardo, legendarny trader i wieloletni zarządzający funduszami hedgingowymi

Robert Pardo to człowiek legenda w świecie tradingu. Współpracował z najlepszymi funduszami hedge na świecie jak np. Dunn Capital Management, czy bankami inwestycyjnymi jak Goldman Sachs. Robert jest pionierem handlu opartego na algorytmach oraz twórcą tzw. Walk Forward Analysis. W oparciu o to podejście rynkowe w samym tylko roku 2008 podczas krachu światowej ekonomii zarobił 142%.

Obiecywałem wcześniej, że w ramach serii podcastowej o budowie własnej strategii, pojawi się gość, który ma ogromny wkład w tym temacie. Przyznam, że 10 lat temu, gdy pierwszy raz zetknąłem się z książką Roberta Pardo, przez myśl mi nie przeszło, że kiedykolwiek będę miał możliwość rozmowmy z nim. Siła podcastu. 🙂

A już niebawem pojawi się kolejny odcinek o tym jak budować własną strategię transakcyjną.

Zapraszam!

🔊 ST 018: Budujemy strategię transakcyjną, czyli o co w tym wszystkim chodzi? (część 1)

Aby móc myśleć o osiągnięciu sukcesu w inwestowaniu, musimy opracować rzetelny plan działania, a następnie wykazać się dyscypliną w podążaniu za nim. Oczywiście, żaden, nawet najlepszy plan nie jest gwarancją sukcesu, ale jego brak, jest już za to gwarancją porażki. Cóż, zarabianie na rynkach finansowych nie jest proste, chociaż sprawia czasami takie wrażenie, co właśnie przyciąga zawsze wielu zainteresowanych. 🙂

W tym odcinku przybliżę sposób, w jaki możemy budować własną strategię inwestycyjną. Będzie to dość specyficzna strategia, bowiem oparta o algorytm. Ale nie obawiaj się — wszystko przedstawione jest prostym, ludzkim językiem. 🙂 Wyjaśnię, dlaczego właśnie takie podejście ma sens, ba, jest wręcz pożądane. Omówię poszczególne kroki w procesie budowy strategii inwestycyjnej oraz wskażę wiele pułapek, jakie na nas czyhają po drodze.

Żeby nie było tylko teoretycznie, niebawem pojawi się również notka blogowa, w której zbudujemy i wytestujemy konkretną strategię dla jednego z rynków kontraktów terminowych.

A na koniec całego cyklu planowana jest jeszcze jedna niespodzianka: wywiad z człowiekiem, który jest światowym pionierem budowania, testowania i używania strategii mechanicznych. Doradzał m.in. Goldman Sachs oraz Daiwa Securities. Stay tuned! 🙂

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 8 lutego 2018
Ostatnia wizyta: 16 lutego 2019 07:51:57
Liczba wpisów: 22
[0,01% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,187 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d