2 spółki kwartalnie - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

2 spółki kwartalnie

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wpisów: 39
Wysłane: 31 stycznia 2019 21:46:31
Dziękuję za odpowiedź na pewno będę zaglądał w oba miejsca. Widzę że tutaj na stockwatch i na blogu s a różne spółki z różnymi terminami realizacji - bardzo fajnie. Chciałbym nauczyć się inwestować w średnim terminie bazując na fundamentach - myślę, że na pewno te dwie pozycje (forum oraz blog) zasiadam do czytania bloga.

pozdrawiam

B.

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wysłane: 12 lutego 2019 22:04:36
Z technicznego pkt widzenia na obu Twoich spółkach jest szansa na ruch w górę. Szczególnie na Cognor widać skok wolumenu - myślę, że przed raportem możemy spodziewać się wzrostów. Moje targety na Cognor to ~2,02 i ~2,2

Arys
Arys PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 6
Wysłane: 15 lutego 2019 12:49:05
Witam,czy ten portfel jest Twój?. https://www.investpedia.pl/portfel[/quote]

investped
Wpisów: 62
Wysłane: 18 lutego 2019 09:39:33
Cześć,

tak, to ja prowadzę portfel na investpedii, a IKE to już inni. Za kilkanaście dni rewizja portfela na StockWatch.

Do tej pory wartość wygląda następująco:

Cognor 3,26%
Ropczyce 5,54%
Wig 2,61%

Jednym słowem szału nie ma. Pozdrawiam!

investped
Wysłane: 21 lutego 2019 10:01:36
Powoli zaczynam sprzedaż Ropczyc i Cognor i wchodzę za wszystko w DinoPl.

Przy takich obrotach będzie to trochę trwało

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wysłane: 21 lutego 2019 11:40:35
Jeżeli mogę - czy jest sens wychodzenia na Cognor na tydzień przed raportem? Wyniki mają być bardzo dobre, widać pojawiający się w ostatnich sesjach popyt.

investped
Wysłane: 21 lutego 2019 16:24:29
Jeśli chodzi o te wszystkie wyniki i oczekiwania inwestorów co do nich, to sprawa moim zdaniem wygląda tak, że przeważnie to już jest w cenach. No chyba, że pojawi się skokowy i nieoczekiwany mega wynik. Czy można się takiego spodziewać? Pewnie, że można. Tak samo jak i gorszego. Firma miała już 3 miesiące czasu żeby się wykazać. Teraz kolej na inną. Trudno. System to system. Nie naginamy reguł bo się nie opłaca.

Na wykresie zaznaczone miejsca publikacji raportów:

kliknij, aby powiększyć

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wysłane: 21 lutego 2019 19:59:01
3 masz równe 3 miesiące?,
nie patrzysz na raporty?,
patrzysz tylko na wskaźniki w danej chwili?
- przepraszam, ze tyle pytań, ale jestem po prostu ciekawy. Tak jak piszesz, raport może być a nie musi być dobry, a jeżeli będzie jego wyniki mogą być zdyskontowane już w cenie kursu. Co do Cognor i moich oczekiwań (tak życzeniowo) liczę na 100 mln zysku netto za 2018 r.

investped
Wysłane: 22 lutego 2019 12:30:09
W końcu Cognor sprzedany po 1.87 co daje brutto 1,63% zysku. Co w przeliczeniu wynosi ok 200 zł. Odliczając od tego prowizje wyszedłem z 1-procentowym zyskiem.

Sprzedałem także 200 sztuk Ropczyc po 35 zł co daje 7.69% zysku i za całą tę kwotę kumuluję Dino. Pozostała część Ropczyc zostanie sprzedana w następnym tygodniu ponieważ oczekuję jeszcze na dniach wzrostu. gdybym już sprzedał teraz wynik portfela wyglądałby następująco:

Cognor 1.63%
Ropczyce 7,69%
= 4,66% zysku za 3 miesiące, a od prowadzenia portfela (pół roku) jest to już 27,5%

---

Jest prawie 3 miesiące od założeń systemu, więc można rewidować. Czy patrzę na raporty? Oczywiście, że tak ale nieco inaczej postrzegam to wszystko, ponieważ rynek jest miejscem, które dyskontuje przyszłość i wie doskonale co się wydarzy od 6 do 9 miesięcy w przyszłości. Cognor po prostu za słabo wzrósł i został wyrzucony przez system. Nie jestem technikiem. Żaden wskaźnik analizy technicznej mi nie odpowiada. Zresztą są to wskaźniki podążające za ceną, a nie wyprzedzające. No może z wykluczeniem pewnej grupy oscylatorów. Tak samo jest z większością raportów - one podążają za ceną, a nie odwrotnie. Szkoda tylko, że większość myśli odwrotnie i tego nie rozumie.

Wykorzystuję wyłączni AF. To połączenie Buffetta, Twona, i O'Neila. Mnie interesuje raport za rok następny.

Pozdrawiam :)
Edytowany: 22 lutego 2019 12:31

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wysłane: 22 lutego 2019 20:45:27
Pytając o wskaźniki miałem na myśli wskaźniki analizy fundamentalnej C/Z; ROE itp.

Dziś Cognor mogłeś sprzedać bez problemu za ~2,00 zł, i skoro go kupiłeś 3 grudnia to 3 miesiące mijają 3 marca.

Rozumiem, że masz system - najważniejsze by był skuteczny.

pozdrawiam

investped
Wysłane: 25 lutego 2019 10:13:33
Moja metoda ma aż 10 kryteriów fundamentalnych, 2 techniczne oraz 4 jeśli chodzi o zarządzanie portfelem, bo wartości procentowe dla firm będą różne. Jeśli tylko jeden z nich będzie niewłaściwy, omijam firmę szerokim łukiem.

Oto niektóre z nich:

- zyskowność firmy wzrasta,
- trend głównego stopnia wzrostowy
- brak emisji akcji
- zadłużenie na "zdrowym" poziomie (współczynnik 3)
- wiarygodna kadra zarządzająca

uwzględniam również rotację, majątek, przepływy

zarządzanie też b. ważne. Stosuję regułę 7%

Cognor idzie w zapomnienie. Niestety czy stety :) Pozdrawiam

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wysłane: 26 lutego 2019 23:08:51
Pozwól, że z pkt widzenia czytelnika od początku wątku wytknę Ci małą niekonsekwencję co do założeń:

1) "W portfelu znajdować się będą tylko 1-2 spółki, sztywno wytyczone ze skanera i rewidowane co 3 miesiące (kupno i sprzedaż ostatniego miesiąca lutego, maja, sierpnia i listopada)" - Cognor sprzedałeś przed ostatnim dniem lutego.

2)"Stosuję metodę gry całkowicie mechaniczną. Wybieram firmy według 13 kryteriów wg skanera. Od wielu lat nie kieruję się własnymi przeświadczeniami, bo prawie zawsze na tym gorzej wychodziłem." - "Pozostała część Ropczyc zostanie sprzedana w następnym tygodniu ponieważ oczekuję jeszcze na dniach wzrostu" - to chyba nie do końca mechanicznie i kierowałeś się tutaj swoimi przeświadczeniami.

Nie odbieraj tego jako krytykę z mojej strony czy czepialstwo. Na rynku jestem od niedawna i skłaniam się w kierunku zagrań fundamentalnych w połączeniu z AT.

Czy mógłbyś napisać gdzie znajdę więcej o "zarządzanie też b. ważne. Stosuję regułę 7%"

Temat na pewno ciekawy o będę do niego wracał.

pozdrawiam

B.

investped
Wysłane: 27 lutego 2019 05:22:13
Sprzedaż Cognor odbyła się 5 dni sesyjnych przed końcem, a Ropczyc 3 dni przed końcem kwartału, a tylko dlatego, że spodziewam się bardzo silnej zwyżki na Dino. Baardzo. Ale racja – to niekonsekwencja i łamanie reguł.

Krótkie podsumowanie:

Ropczyce s 200 x 35, 383 x 37 wynik: 11,72%.

Jeżeli chodzi o Ropczyce to sprzedałem je sam sobie do innego portfela :) Powinny dalej rosnąć

Dino kupione w dwóch transzach, zaraz po sprzedaży Cognor oraz Ropczyc

201 x 97,72, + 135 x 103,45 razem: 336 x 100 zł

Reguła 7% to po prostu założenie, że jeśli twój rachunek spadnie w ciągu miesiąca o 7% to zamykasz wszystkie pozycje i przez kolejny nie przeprowadzasz transakcji. Pisał o niej Schwager w Mistrzowie rynków, Komar Sztuka spekulacji. zasada ta bardziej dotyczy rynków futures, ale ja z niej korzystam.

„Reguła 7%. Jeśli stracisz 7% odejdź od giełdy na jakiś czas. Daj sobie czas na przemyślenia i analizę sytuacji. Nawet świetne strategie muszą się ze sobą zsynchronizować. Wracaj powoli i stopniowo. Traktuj powrót jak wejście do zimnego oceanu. Zamiast od razu do niego wskoczyć, sprawdź najpierw jaka jest woda”.

To drugi kwartał od prowadzenia portfela. Wynik od początku prowadzenia wzrósł do 35%, co przewyższa założenia początkowe 15% na kwartał. A więc wszystko zgodnie z planem. Do 50 tys. zł jadę na 1-2 spółkach, które nie mają nic wspólnego z GetBackiem. To już 4 transakcja od 6 miesięcy. Trochę powyżej średniej. Mam nadzieje, że w tym roku już żadnej transakcji nie przeprowadzę, bo prowizje oraz slippage są przeciwko nam.

kliknij, aby powiększyć

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wysłane: 3 marca 2019 21:22:03
Gratulacje Dino pięknie odpalił. Raport na Cognor nie do końca tak dobry jak zakładałem.

investped
Wysłane: 3 marca 2019 22:04:53
Raport Cognor można porównać w ten sposób, a Dino zgodnie z założeniami :)

kliknij, aby powiększyć

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wysłane: 3 marca 2019 22:33:38
Liczę na korektę na Dino przy ~112 historycznych szczytach.

Co do Cognor fajnie sytuację opisał Remigiusz Iwan z portalu analiz który uczestniczył w piątkowej wynikowej telekonferencji. W skrócie - w końcówce roku spadł popyt, nie chcieli obniżać cen tego co wyprodukowali a wyszło ~20 ton co daje ~40 mln. Wzrost zapasów widać zdecydowanie w 4Q co by się zgadzało. Wg spółki zapasy te są sprzedawane w 1Q2019 czy czeka miła niespodzianka przy wynikach za 1Q należy poczekać. 36mln na dywidendę uratowało przynajmniej w piątek kurs przed spadkiem. Jednak rynek wiedział już wcześniej bo na 2-3 sesje przed raportem kurs zachowywał się mnie niepokojąco.

investped
Wysłane: 8 marca 2019 15:07:54
Dino znajduje się w ciekawym miejscu. To czas i miejsce, gdzie poznamy jego siłę. Jeśli trend ma być kontynuowany powinien bez problemu poradzić sobie z obszarem oporu na poziomie +/-113 zł i spotęgować nową falę zakupów. Jeśli ceny się odbiją - tym samym pokaże swą słabość.

kliknij, aby powiększyć

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wysłane: 9 marca 2019 20:20:41
Na interwale dziennym już też mamy nowe szczyty - podaży nie widać. ~112 będzie stanowiło teraz wsparcie. RSI i STS trochę przegrzane więc początek tyg. bardzo ważny dla kursu. Chciałem zakupić przy korekcie przy szczycie ale kurs nawet się nie zawahał.
Edytowany: 9 marca 2019 20:22

investped
Wysłane: 13 marca 2019 17:16:11
Jutro wyniki, w piątek wiedźmy i wycena rekordowego LOP na opcjach, a pod koniec miesiąca zgodnie z założeniami rewizja portfela. Już teraz wiem, że najprawdopodobniej algorytm wybierze Lotos, Asseco Pl a co do Dino to zobaczymy po raporcie - czy spełni oczekiwania czy też nie.

Pozdrawiam

Ps. W piątek wiedźmy i Dino mogą być ciekawe :) (przynajmniej mam taką nadzieję)
Ps2. Bartas kupiłeś?
Edytowany: 13 marca 2019 17:17

Bartas_Gda
Bartas_Gda PREMIUM
Wysłane: 13 marca 2019 23:17:00
Nie - czekam na stabilizację na tych poziomach.

Na razie skróciłem się nieco dziś z Ropczyc za 38,30.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4