pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

investped

investped

Ostatnie 10 wpisów
Na PZU powinno być lada dzień zakończenie tego trendu bocznego.

Witam po dłuższej przerwie związanej z wakacjami. Dino powoli zaczyna być dla mnie ryzykowne w związku z powyższym przechodzę na Kruka 50% oraz PZU również połowa. Pozdrawiam cierpliwych i zdyscyplinowanych.

nie upublicznię strategii, która r/r zarabia tak dużo. jak ty to sobie wyobrażasz?

sprzedany 11 Bit po 371,50... zgodnie z zasadą "zachowaj połowę zysku".

za zgromadzone środki dokupione Dino po 121,30

--

portfel: 100% w Dino

Z perspektywy czasu (od 25 lat się intensywnie interesuję GPW) mógłbym przytoczyć wiele historii, w których zachowałem się jak osioł - jedna to taka, że sprzedaję 60 akcji LPP po cenie 50 zł i jadę do ich sklepu nakupić za to ciuchów :D ale najważniejsze to, że miałem straszne, ale to straszne opory przed zarabianiem. Niby czytałem jakieś tam książki (internet był na modem więc nie siedziało się w sieci dłużej niż 15 minut, a do sprawdzania akcji służyła telegazeta) ale wyjątkowo byłem odporny na zarabianie.

3x bankrutowałem, przed 5 lat, a może i więcej, nadal dopłacałem do tego interesu, później zrezygnowałem, wyjechałem za ocean, zarobiłem kupę szmalu, którą później zjadła bessa na śniadanie, i... Tak to trwało bardzo długo. Każdy mi odradzał giełdę bo wiedział, że przegrywam. Każdy. ale się nie poddałem. Wiedziałem, że można na tym zarobić, tylko... robiłem to w zły sposób. I widzę jak 80% tutaj osób popełnia te same błędy co ja wtedy. Ale nie pouczam ich, bo wiem, że gdyby mnie ktoś z forum pouczał to wyśmiałbym go i tyle... Kiedyś sam to zrozumiesz. Pytanie tylko czy na łozu smierci czy wcześniej :)

Szkoda tylko, że w wśród moich znajomych nie miałem żadnego autorytetu do naśladowania. Może to by mi pomogło. Każdy na etacie i to samo tobie doradzał. Pracuj, nie jesteś taki jak oni. Nie pisane ci miliony. Ale udało się. Paradoksalnie im więcej mam tym mniej mi do szczęścia potrzeba. Na początku było inaczej.

Dziś już wiem, że jak masz cel to choćby nie wiem co, realizuj go i nie poddawaj się. Nie słuchaj innych, ale też wyciągaj z własnej głupoty wnioski. Nie bądź mułem tak jak ja i nie idź w zaparte. Wyryj na ścianie napis, że NIGDY NIE WIESZ WSZYSTKIEGO I TO CO WYDAJE CI ZA SŁUSZNE MOŻE BYĆ ŚLEPĄ ULICZKĄ.

Tak było ze mną i analizą techniczną i absolutną blokadą do fundamentalnej i przede wszystkim PSYCHOLOGII GRY. Rysowałem trójkąty, średnie, rgry itp. Testowałem tysiące systemów... Itd itd.

Zacząłem rozumieć swój błąd dopiero po przeczytaniu kilkudziesięciu książek. Ale to takie prawdziwe czytanie, a właściwie to studiowanie ich. Zdanie po zdaniu... Dopiero wtedy przyszły pieniądze.

Długa droga kolego przed tobą. Czytaj, studiuj, naśladuj np. Buffetta - zamyka się w biurze i studiuje. Zdanie po zdaniu. Nie fora i wypowiedzi innych, ale książki znacznie wartościowsze (nie obrażając nikogo).

Powodzenia!

3 kwartał portfela zakończony z przytupem king

Połowa Dino (168 sztuk) sprzedana z zyskiem 22% (122,40 zł) i kupiony 11 Bit w cenie 336 zł

Bieżąca wartość portfela sięga na tę chwilę 70%

--

Dlaczego dwie firmy a nie 20? Dlatego, że lepiej jest posiadać mniejszą ilość świetnych firm, niż większą ilość przeciętnych. Oczywiście należy bardzo rygorystycznie selekcjonować takie firmy i właśnie moim zdaniem to jest klucz do sukcesu na giełdzie - posiadać kilka najlepszych firm w najlepszym czasie.

A może razem w oparciu o drzewo decyzyjne zaprogramujemy algorytm, który sam będzie znajdował takie firmy? Ktoś chętny?


kliknij, aby powiększyć


Pozdrawiam

Testy dowiodły, że jeśli będziesz kupował w obrębie +/- 10 dni zakończenia kwartału to i tak w dłuższym terminie wynik będzie podobny.

Zapisz się proszę Bartas - #Aurora

A co do dzisiaj/jutro - przecież to jeden jedyny dzień, a właściwie kilka godzin sesyjnych. To naprawdę nie ma znaczenia w dłuższym terminie. Pozdrawiam i gratuluję dobrych inwestycji (DINO, LOTOS, 11BIT) :)

Na pewno nie krócej niż do 1 lipca. Później zobaczymy co powie Aurora.

Zgodnie z algorytmem sprzedałem Dino z 22,6% zyskiem. Kupione 11Bit.

Skład portfela na kolejny kwartał:

- Dino 50% (zaangażowanie)
- 11Bit 50%

Hey,

szukamy do zespołu dwóch programistów w C, C++, Python.

#deep learning, #machine learning, #financial AI

pozdrawiam

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 29 sierpnia 2018
Ostatnia wizyta: 18 lipca 2019 16:52:13
Liczba wpisów: 64
[0,02% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,305 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d