Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

investped

investped

Ostatnie 10 wpisów
Całą tą szopkę można podsumować następująco:


kliknij, aby powiększyć

Cześć,

tak, to ja prowadzę portfel na investpedii, a IKE to już inni. Za kilkanaście dni rewizja portfela na StockWatch.

Do tej pory wartość wygląda następująco:

Cognor 3,26%
Ropczyce 5,54%
Wig 2,61%

Jednym słowem szału nie ma. Pozdrawiam!

Cześć,

Strategią posługuję się od 10 lat - oczywiście z modyfikacjami. Na rynku jestem już ponad 20.

A co do poprzedniego wątku to go nie ma - chodziło mi o poprzedni wykres. Ale to nic. Tutaj też prowadzę portfel także zapraszam. A kolejny (systematycznego oszczędzania) już wkrótce. Wszystko za free, bo to organizacja. https://www.investpedia.pl/portfel

Inwestuje zgodnie z filozofią Buffetta, a on raczej stopów nie składa Not talking


może się przyczepić bo jest nawet paragraf na to:

art. 119a § 1.:

Czynność dokonana przede wszystkim w celu osiągnięcia korzyści podatkowej, sprzecznej w danych okolicznościach z przedmiotem i celem przepisu ustawy podatkowej, nie skutkuje osiągnięciem korzyści podatkowej, jeżeli sposób działania był sztuczny (unikanie opodatkowania).

ale...

Jest taki Pan od małej książeczki, która podbija rynek i jego strategia inwestycyjna polega na kupowaniu wzrostowych fundamentalnie akcji w styczniu, a sprzedaż tych stratnych końcem grudnia do 27 grudnia w systemie rozliczenia 2+T i ponowny zakup w styczniu nowego roku.

Powinieneś zainspirować się jego metodą, gdyż idea jest bardzo spójna i nastawiona na sukces inwestycyjny, mianowicie: sprzedajesz końcem roku te akcje, które tracą i nie kupujesz tych samych, tylko wybierasz inne, a te, które rosną, pozostawiasz na kolejny rok.

Bardzo dobrze, że poruszasz kwestię optymalizacji, bo mało kto z niej korzysta. Ja zawsze sprzedaję te firmy, które generują mi stratę, po czym zaraz je z powrotem odkupuję. A robię to w pierwszym tygodniu grudnia, bo nie warto czekać na tłum pod koniec miesiąca.

Widzę, że wszystkie twoje firmy generują stratę, więc warto sprzedać wszystkie. Kolejny rok może być zyskowny - pamiętaj o tym.

Stosuję metodę gry całkowicie mechaniczną. Wybieram firmy według 13 kryteriów wg skanera. Od wielu lat nie kieruję się własnymi przeświadczeniami, bo prawie zawsze na tym gorzej wychodziłem. Kupuję firmy raz na kwartał i nie gram pod dywidendy i przejęcia. Oczywiście jeśli metoda każe mi kupić 15-go marca, a dywidenda będzie 14-go to kupię firmę 10-go, bo wiem z wyprzedzeniem co mam mieć w portfelu. Jedyne co unikam to praw poboru. Co do Lotos to tak się złożyło, że skaner wytypował tę spółkę w chwili wypłaty dywidendy. Moim zdaniem ona nie miała żadnego wpływu na zysk, bo kiedy się skończyła ceny były zbliżone do poziomu zakupu, dopiero niedawno ceny zaczęły rosnąć.

Chwileczkę! A Soros to co? Zamykał pozycje zawsze gdy go plecy bolały (z książki: Guya Spier). Twierdził, że podświadomie wie więcej niż jest w stanie ogarnąć to świadomością :)

Buffett też wierzy w moc podświadomości, i kanadyski Buffett też :)

tej nocy miałem sen. Ropczyce były notowane po 77 zł*. Serio. Nie lekceważę tego, ale tez nie popadam w skrajność. Po prostu obserwuje. Sen proroczy?

*Dziś jest po 34 zł.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 29 sierpnia 2018
Ostatnia wizyta: 18 lutego 2019 13:29:39
Liczba wpisów: 37
[0,01% wszystkich postów / 0,21 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,205 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d