pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

morfeusz

morfeusz

Ostatnie 10 wpisów
Ireno - pozwolisz inwestorom spokojnie spać ?

Minął piątek weekendu początek. Najbardziej oczekiwany dzień przez inwestorów na całym świecie. O godzinie 16 wszystkie oczy i uszy skierowane były na usta Bena Bernanke. Szef Fed-u zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami analityków odłożył w czasie szczegółową dyskusję na temat luzowania ilościowego. Do kiedy ? Już wiemy że do 20 września kiedy to rozpocznie się dwudniowe spotkanie FOMC (Federal Open Market Committee). Sporym zaskoczeniem była decyzja o dwudniowym spotkaniu ponieważ wcześniej to spotkanie zaplanowane było na jeden dzień. W związku z tym możemy się spodziewać, że takie spotkanie nie będzie służyło tylko wymianie opinii ale również podjęciu wstępnych decyzji.

Peter Hooper główny ekonomista Deutsche Bank powiedział, że spodziewał się małej ilości konkretnych informacji na temat QE ale nie spodziewał się, że będzie ich aż tak mało. Taka wypowiedź daje do myślenia. Dlatego pisałem właśnie o wstępnych decyzjach ponieważ wydaje się, że w tym momencie FED jest mocno zdezorientowany. Były szef FED Randy Krozner jeszcze przed wypowiedzią Bena Bernanke powiedział że zapowiedź utrzymania stóp w okolicach zera przynajmniej do połowy 2013 roku była jedyną rzeczą jak mógł zrobić do czasu wrześniowego spotkania FOMC. Ben Bernanke odniósł się również do ostatnich zawirowań na rynkach finansowych i powiedział, że trudno powiedzieć jak te zmiany wpłynęły na gospodarstwa domowe i zaufanie przedsiębiorców do tej pory ale jest niemal pewne, że stanowią one ogromne ryzyko dla wzrostu gospodarczego.

Tyle o Benie więc teraz napiszę coś o Irenie.

Łzy Ireny dotarły już do wybrzeży USA. Mimo że huragan delikatnie zwolnił (wiatr wieje z prędkością 140 km/h a sam huragan porusza się 20 km/h) to nadal Irena ma potencjał do zniszczenia lokalnej gospodarki na Wschodnim Wybrzeżu. Irena swoim zasięgiem obejmie 65 mln ludzi i 12 mld $ wymiany handlowej. Amerykańskie doświadczenia z huraganami mówią, że na ogół huragany mają destrukcyjny wpływ na gospodarkę ale w krótkim okresie. Na razie ponad 1 mln osób otrzymało nakaz ewakuacji. W sobotę o 7 rano huragan został zdegradowany do kategorii 1. Mimo to burmistrz Nowego Jorku nakazał zamknięcie wszystkich środków transportu publicznego w południe. No i dobrze, lepiej dmuchać na zimne.

Jeżeli chcecie wiedzieć co wydarzy się na giełdach w poniedziałek to zamiast TVN CNBC czy Bloomberga pooglądajcie telewizje typu meteo ;)

Miłego weekendu :) zapraszam na bloga http://oinwestycjach.blogspot.com/

Dzięki buldi ;)

Nie jestem, bo przypuszczam że koniec końców poleci QE3 i będziemy mieć jeszcze pół roku, rok wzrostów.

Czekając na piątek.

Temat kojarzy się z kontrowersyjnym filmem dokumentalnym "Czekając na sobotę" albo zdaniem które ciśnie się na usta wszystkim pracownikom korporacji, fabryk czy biedronki. Oj nie moi drodzy nie o hulankach i swawolach będę dziś pisał. Jedno jest pewne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Piątek tygodnia koniec weekendu początek. O tak ! Tylko jaki koniec ? Już w piątek coroczne spotkanie przedstawicieli banków centralnych w Jackson Hole, Wyoming. Pewnie zastanawiacie się dlaczego już teraz o tym piszę ? Dlatego, że jest gorąco jak cholera! I to nie tylko na Mokotowie. Mamy poniedziałek, godzina 22:02 cena złota to 1894.85 $/ozt !!! Ci co zakupili strukturyzowane certyfikaty depozytowe rynku złota mogą śmiało zacierać łapki. Ale do rzeczy do rzeczy. Jeżeli Mark Gertler, profesor ekonomii z New York University mówi że Ben Bernanke nie jest prezesem banku centralnego, który pozwoli rynkom finansowym przetopić się i doprowadzić do depresji w gospodarce to wiedz że coś się dzieje. Co więcej zacny Pan powiedział, że wszystkie opcje są możliwe wliczając w nie kolejną rundę zakupów aktywów czy słynnego już luzowania - łagodzenia ilościowego. W tym przypadku Q wcale nie znaczy jakość a już tym bardziej nie QE3. Trochę historii, między grudniem 2008 roku a marciem 2010 r. Fed kupił aktywa za 1,7 biliona $!, w drugiej rundzie od listopada 2010 do czerwca 2011 Fed wydał kolejnie 600 mld $ na skub obligacji skarbowych. Nie zdziwię się jeżeli tym razem przerwa będzie o połowę krótsza i QE3 ruszy w październiku.

Rick Perry republikański kandydat na prezydenta powiedział, że ewentualne QE3 będzie prawie jak spisek. Wszyscy w USA wiedzą, że Fed ma spore zamieszanie we własnych szeregach. Wrogie środowisko polityczne to nie wszystko. Głos zabierają także ekonomiści. Marvin Goodfriend, były wysoki urzędnik Fed a obecnie profesor ekonomii w Carnegie Mellon University powiedział że "Byłoby błędem sygnalizowanie skłonności do kolejnej rundy zakupów aktywów. Stopa inflacji jest w trendzie wzrostowym i znajduje się blisko górnej nieformalnej granicy Fed". Przypomnę tutaj, że inflacja bazowa wzrosła w lipcu do 1,8 % rok do roku. Goodfriend zaznaczył, że "jesteśmy w okresie skrajnej niepewności co do przyszłego kierunku gospodarki". Zaleca On po prostu odczekać i później zobaczyć co się stało - moim zdaniem bardzo wesołe stanowisko.

W USA mówi się o opcji "Put" na Bernanke - narzekał na ten temat ostatnio prezes Fed-u Dallas Pan Richard Fischer. Mówił, że "niektórym obserwatorom może wydawać się iż Fed luzuje politykę tylko wtedy gdy na rynku akcji jest korekta, a jeżeli jest silny trend wzrostowy to Fed trzyma się z daleka od podejmowania decyzji mających na celu zacieśnienie polityki. Gertler broni Bernanke i mówi że to "Całkowicie niesprawiedliwe" ponieważ "On próbuje stabilizować gospodarkę a nie Wall Street. Ethan Harris ekonomista Bank of America Merrill Lynch w nocie do swoich klientów zaznaczył że istnieje wysokie ryzyko rozczarowania rynków piątkową wypowiedzią. Obserwatorzy Fed zgadzają się, że przemowa może być bardzo podobna do ubiegłorocznej. Nic więc dziwnego że presja na rynku złota jest co raz większa.

Wojna w Libii, obawy o ważność i skuteczność umowy zadłużenia USA, niepewność co do dalszego ograniczenia deficytu, słabość dolara oraz pogorszenie kryzysu zadłużenia w Europie na pewno będą windowały cenę złota. Zauważcie, że ilekroć mówi się że trend na złocie zaszedł już za wysoko, pojawiają się fundamentalne argumenty, które obalają wcześniejsze wątpliwości...

Wydaje mi się że poziom 2000 USD za uncję będzie dobrym momentem do rozpoczęcia gry na spadek.

Nihil est toto, quod perstet, in orbe - Franku Ty też.

Nie ma niczego na całym świecie, co trwałoby wiecznie.

Święta prawda. Kredytobiorco wiedz, że trend wzrostowy na parze frank szwajcarski/polski złoty też nie będzie trwał wiecznie. Co więcej, wydaje mi się, że został on w tym momencie zakończony. Na chłopski rozum - nie będziesz płacił za franka 4 zł tylko mniej. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i nie możesz jej traktować jako rekomendacji.

Skąd taka teza ? Szczerze, złożyło się na nią kilka czynników. Wymienię i opiszę trzy najważniejsze.

1. Panika
2. Sytuacja techniczna
3. Zdecydowane działania SNB (Narodowy Bank Szwajcarii)

Ad. 1

W ostatnim czasie odbyłem wiele rozmów z analitykami rynków finansowych. Praktycznie wszyscy zaznaczali, że za franka będziemy płacić 4 zł. Jednak żaden z nich nie spodziewał się, że nastąpi to tak szybko. Bardzo silne spadki z którymi mieliśmy do czynienia na światowych giełda i wzrost ryzyka były siłą napędową wzrostów na parze CHFPLN. W tym samym czasie co raz trudniej znaleźć bank, który zaproponuje kredytobiorcy kredyt we frankach. Zdolność kredytowa musi być dużo większa niż chociażby przy kredycie złotówkowym. Wydaje mi się, że jest to bardzo dobry sygnał przegrzania rynku. W trakcie ogólnoświatowej paniki rząd przegłosował ustawę o spredach walutowych. Teraz kredytobiorca może przynieść własne franki do banku bez konieczności przewalutowania. Tylko czy to coś zmienia ? Moim zdaniem jest to zabieg czysto pr'owy ponieważ z takiego rozwiązania skorzysta około 10% kredytobiorców. Chyba, że ludzie zainteresują się naprawdę swoimi finansami i dołączą do inicjatywy http://kupfranki.pl/ ale to już inna bajka. Reasumując tak gwałtowny wzrost ceny franka w połączeniu z paniką musi odbić się czkawką dla spekulantów. Możliwe, że za pół roku czy rok cena wróci do tego poziomu jednak najbliższe 3 miesiące powinny upłynąć pod znakiem umocnienia się złotówki względem franka.

Ad. 2

kliknij, aby powiększyć

Uploaded with ImageShack.us

Sytuacja techniczna wygląda bardzo interesująco. Na interwale dziennym doszło do wygenerowania sygnału sprzedaży pierwszego stopnia. Obserwując dzisiejszą sesję na rynku walutowym bardzo prawdopodobne jest wygenerowanie drugiego sygnału sprzedaży pierwszego stopnia ponieważ wsparcie na poziomie 3,70 zł wyznaczone przez linię kijun-sen jest w tym momencie testowane. Jeżeli cena spadnie poniżej 3,70 zł to następnego wsparcia spodziewam się na poziomie 3,40 zł i wydaje mi się, że prawdopodobieństwo ruchu do tego poziomu jest bardzo wysokie.

Na interwale tygodniowym została wygenerowana spadkowa formacja spadającej gwiazdy. Górny cień w tym przypadku jest ogromny. Formacja ta nie dostarcza informacji na temat zasięgu ewentualnych spadków jednak jest potwierdzeniem sygnału płynącego z analizy metodą Ichimoku Kinko Hyo. Reasumując obydwa interwały - prawdopodobieństwo umocnienia złotówki w stosunku do franka oceniam na bardzo wysokie.

Ad. 3
Szwajcarski Bank Centralny dwoi się i troi - po prostu robi wszystko i jeszcze więcej aby osłabić swoją walutę. Ostatnie stwierdzenia SNB powinny dać do myślenia. Bank stwierdził, że nie chce aby frank był bezpieczną przystanią w czasach niepewności i nie spocznie dopóki nieustanna presja na zakup franka nie zakończy się. Bank rozważa nawet obniżenie stóp procentowych poniżej 0% !!!! Rynek powoli zaczyna wierzyć w możliwość realizacji tzw. polityki kursu podłogowego.

Summa summarum, otwórzcie oczy i umysł. Zacznijcie analizować rynek i przestańcie czytać okładki gazet a na waszej głowie nie pojawią się więcej frankowe siwe włosy a może i nawet spadnie wam ciśnienie.

Głowa do góry bo nic nie trwa wiecznie !

oinwestycjach.blogspot.com/201...

Zgadzam się z Tobą jest to naturalna odpowiedź ale na pewno nie neutralna. Nie jestem do końca przekonany czy algorytm jest rzetelnie stosowany. Wydaje mi się, że taka decyzja powinna zostać podjęta wcześniej, np po sesji w dniu 5 sierpnia.

Co ciekawe zmienność wzrosła na wszystkich rynkach. Wystarczy popatrzeć na indeks zmienności aka indeks strachu dla indeksu S&P. Znajduje się na rekordowych poziomach, najwyższych od 2008 roku ! A mimo to nie słyszałem, żeby zostały podniesione depozyty na S&P. Z tego co wiem CME podniosła depozyty na surowcach, np dla złota o 22%.

Informacje o aktualnej wartości VIX-u znajdziesz tutuaj:
www.businessinsider.com/dow-up...

Pozdrawiam i dziękuję za opinię.

Nowy wpis na blogu :)

Zapraszam
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

@Kolega - tak. Wierzę w tą spółkę. Dla mnie cena 5 zł za akcję jest bardzo atrakcyjna :)

Pozdrawiam

I wiedz, że coś się dzieje...

Sobota. Dziś inwestorzy zaleją smutki dotkliwych strat. Dziś znowu sobie powiedzą, że zawsze sprzedają w dołku a kupują na górce. Ja w tym tygodniu nabrałem ogromnego doświadczenia. To było coś niesamowitego! Psychologia inwestowania kolejny raz dała mi twa przypominając o sobie.

Codziennie pracuje przy grupie maklerów i wiem że ten tydzień był dla nich koszmarem. Sprawa jest bardzo skomplikowana a za razem prosta jak kij. Maklerzy powinni zrealizować klientom zlecenie najszybciej i po najlepszej cenie - ale to też ludzie. Ludzie którzy codziennie rozmawiają ze swoimi klientami i przejmują jakieś ułamki ich emocji. W czwartek na ich widok zrobiło mi się po prostu smutno. Ci ludzie, mężczyźni byli skrajnie wyczerpani fizycznie i psychicznie. Sami nie mogli dowierzać w to co widzieli. I tutaj wcale nie chodzi o starty... (są w końcu kontrakty terminowe, z których trzeba korzystać do zabezpieczania portfela).

Ja sam byłem już bardzo przemęczony tymi spadkami. Ale dzięki nim udało mi się dostrzec wszystko co najpiękniejsze. W pewnym momencie przestali wierzyć w odbicie, gdy wartość indeksu wyznaczała nowe minima zaczęli tragizować. Najlepsza była ostatnia faza spadków, ponieważ wtedy pojawiła się u nich obojętność rozluźnienie i żarty. Wydaje mi się, że wielu inwestorów przechodziło te same fazy. Zapewne była też część która straty wetowała sobie dużą ilością alkoholu (dlatego po okresie tak silnych spadków warto inwestować w akcje producentów alkoholu) :)

W tym wpisie, chciałem poruszyć jeszcze jeden wątek do którego bezpośrednio nawiązuje tytuł.

Po czym można było poznać, że będziemy mieć do czynienia w czwartek z odbiciem ? Otóż proszę Państwa najlepszym wskaźnikiem w tym przypadku okazały się działania KDPW (Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych) które wygenerowały idealny sygnał kupna. Mam tu na myśli podniesienie depozytów zabezpieczających na kontrakty terminowe. Możliwe, że tworzę jakąś nową teorię spiskową dziejów ale już drugi raz spotykam się z taką sytuacją. Nie mam czasu na sprawdzanie przeszłości i robienia rzetelnych statystyk. Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją gdy Chicago Mercantile Exchange podniosła depozyty na srebro. Wtedy rynek był mocno wykupiony, po prostu przegrzany. Takie działanie dodało tylko oliwy do ognia i doprowadziło do rozpoczęcia żniw dla misiów. Oczywiście nie był to jedyny czynnik, było ich dużo więcej ,ale wydaje mi się, że takie zabiegi w takich fazach rynków (skrajne wykupienie, wyprzedanie) jest bardzo dobrym sygnałem inwestycyjnym.

Jaki wniosek z tego wpisu. Uważam, że inwestorzy powinni mieć oczy szeroko otwarte na działania instytucji rozliczających transakcje.

Miłego weekendu :)

Zapraszam na bloga :)

oinwestycjach.blogspot.com/201...

Witam serdecznie.

Po dłużej chwili nieobecności wracam na forum :)

Pierwsza odpowiedź na wasze pytanie. W portfelu średnioterminowym nie robiłem żadnych zmian. Krew lała się wszędzie. Wczoraj był moment krytyczny i zaznaczałem to w rozmowach z inwestorami.

Podczas nieobecności zmieniłem miejsce zamieszkania i pracę. Mam nadzieję że już niedługo zobaczycie tego skutki :)

Więc jeszcze raz. Witam wszystkich ponownie i zapraszam do czytania kroniki oraz bloga.

Blog jest nowiutki więc wpisy pojawią się już niedługo.

Link do bloga: www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Pozdrawiam :)

Cześć

Chciałbym w tym dziale prezentować blog, który prowadzę od miesiąca. Znajdziecie na nim moje opinie, komentarze i analizy. Staram się systematycznie przedstawiać swoje poglądy na wybrane przeze mnie kwestie. Jestem otwarty na wszelkie propozycje tematów, które Waszym zdaniem powinny zostać przedyskutowane czy też przeanalizowane. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie tam coś dla siebie.

Link do bloga: http://oinwestycjach.blogspot.com/

Pozdrawiam
Morfeusz

gembol napisał(a):
Witam,
wakacje...krew się leje....ogólny pesymizm....a jak u Ciebie Morfeuszu?
PDA właśnie się przekształciły w zwykłe akcje...szału nie ma...
OIL ciągle opada, a nowych wieści brak...
Twardo trzymasz akcje czy też planujesz jakieś ruchy?
Pozdrawiamsalute

U mnie spokojnie. Obserwuje rynek. Ostatnio zaspałem z kilkoma sprawami. W tym tygodniu przygotuję analizę techniczną moich spółek i umieszczę w kronice linki do analiz na indywidualnych forach tych spółek, oczywiście na portalu stockwatch.pl

Dziś ostatni dzień przedłużonych zapisów. Wydaje mi się że spółka podjęła jedyną racjonalną decyzję przedłużając zapisy. Rzeczywiście otoczenie rynkowe nie sprzyja a inwestorzy potrzebują więcej czasu do namysłu.

Trochę za późno się ogarnąłem... bo do 14 lipca są zapisy ale interesująco wygląda IPO Wittchena. Wiecie może czy można się zapisywać za należności ?

CCC ma C/Z 20,6
Gino Rossi C/Z 14,69

Tylko niewielu inwestorów pamięta że GRI jeszcze nie tak dawno było na skraju bankructwa.

Dlatego C/Z na tym poziomie co ma Wittchen wcale mnie nie zniechęca.

Hej,

chciałbym was zapytać jakich narzędzi brakuje wam w programach do notowań tylko NOL, Statica, Sidoma, SDIG itd...

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

siekoo napisał(a):
z ciekawoscia zajrzalem na podana przez Kamila strone i stwierdzam, ze za duzo informacji to na razie tam nie ma.
generalnie nasuwa mi sie wniosek, ze powinni zatrudnic morfeusza jako lacznika z akcjonariuszami - bez zbednego wodolejstwa w 4 zdaniach zmiescil to, co istotne thumbright
mam jednakze prosbe o pomoc w zrozumieniu zestawienia z 14 strony prezentacji - firmy Quazi nie znam (zgooglowalem i tyle tylko wiem), CCC, to jak rozumie jest 'to' CCC od obuwia. jaki ma sens porownywanie siebie do firmy co prawda z tej samej branzy, ale zupelnie innej polki? czy chcieli pokazac, ze sa jeszcze lepsi w zarabianiu niz sklep ktory z definicji ma przyciagac cena?
druga rzecz, to po porownaniu wlasnego detalu i detalu+B2B - prosty ogladacz prezentacji (taki jak ja) dochodzi do wniosku, ze skoro B2B daje takie zyski, to po co im w takim razie detal? wychodzi mi, ze w takim razie nastepny logiczny krok to rezygnacja z detalu i rozszerzenie B2B - wszak marke maja, a internet to potega (zalando na przyklad operuje tylko w sieci).

co do samej strony e-sklepu to faktycznie wyglada przyzwoicie i czytelnie (imho na plus to PayPal, na minus sprzedaz tylko w granicach kraju i ten rustykalny, mnie osobiscie odstraszajacy wyglad).

Z tego co wiem to spółka chce otworzyć e-sklepy na Ukrainie i w Rosji.

To nie jest tak że detal jest zbędny. Detal generuje zyski no a raczej w każdej firmie mile widziane jest zdywersyfikowane źródło przychodów :)

Szeroko firma nie jest znana ponieważ firm nie sprzedaje produktów FMCG. Jest liderem na polskim rynku luksusowych dodatków, głównie skórzanych w segmencie klasy wyższej i średniej.

Niestety nie znalazłem w necie badań na temat rozpoznawalności marki WITTCHEN, możliwe że spółka takie posiada i niedługo się podzieli.

Co do IPO to wcale nie jest tak jak piszesz. Oczywiście były wpadki np PBO ANIOŁA. Ale jeżeli dokładnie przejrzałeś prospekt tamtej spółki to jak na dłoni było widać że chodzi o zcaschowie projektu. Tutaj jest zupełnie inaczej, spółka potrzebuje kasy na otwarcie 6 nowych salonów swojej pierwotnej marki o aż 26 salonów marki przejętej pod koniec 2010 roku VIP Collection. Dodatkowo spółka zastanawia się nad przejęciem konkurencji, rozmawia na ten temat kilkoma przedmiotami.

Myślę że branża jest mocno perspektywiczna. Liczby nie kłamią, według szacunków KPMG w latach 2005-2010 średnioroczny wzrost liczby osób o dochodach powyżej 7,1 tys. zł brutto wyniósł 12%.

Sprzedaż ma m^2 Marki Wittchen (detal+ B2B) wynosi 11,3 tys zł podczas gdy CCC ma 7,2m^2 a Quazi 8,1m^2

Poza tym spółka chce otworzyć dwa sklepy internetowe na Ukrainie i w Rosji.

topfacet napisał(a):
morfeusz napisał(a):
binky nie ;) po prostu nie jestem przekonany do PREIPO :)

Możliwe że kupię po cenie dużo wyższej, zobaczymy co będzie po debiucie.

Ja wszedlem w Binary na Pre-IPO nie wiem skad sie biora twoje obawy?

Obawy biorą się z tego że trzeba zablokować gotówkę na kilka miesięcy. Oczywiście mógłbym wchodzić tymi minimalnymi kwotami po 20k - 30k ale jakoś brakuje mi odwagi i chyba chęci i czasu...

kliknij, aby powiększyć

Obiecana wycena portfela stan na 23.06.2011

binky nie ;) po prostu nie jestem przekonany do PREIPO :)

Możliwe że kupię po cenie dużo wyższej, zobaczymy co będzie po debiucie.

Nie wchodziłem... ale po debiucie jak najbardziej.

Nie tylko problemu na OIL ale i na Midasie.

Ale jeżeli chcesz wiedzieć skąd moja nieobecność na forum to przeczytaj cały wątek.

Jeżeli nie masz na to czasu to po prostu jeszcze raz napiszę że jestem pracownikiem domu maklerskiego. Teraz oferujemy JSW i mam urwanie głowy. W wolnym czasie jadę do Katowic na mecze Eurobasketu.

Proszę o wyrozumiałość.

Postaram się w czwartek zaktualizować portfel i wyrazić opinię dotyczącą swojego portfela.

Pozdrawiam serdecznie.

irfy napisał(a):
Hmm... Mam ich portfel i lubię go. Ale to wszystko, co mogę powiedzieć ma ten temat. Wiadomo coś bliżej? Kiedy zapisy i za ile, planowany debiut? Jakieś wyniki finansowe? Ten rozwój to w jakim kierunku? Chcą otworzyć więcej salonów, poszerzyć ofertę? Bo "budowa najsilniejszej grupy" jakoś do mnie nie przemawia, zwłaszcza w dziedzinie galanterii skórzanej.

Jeżeli chodzi o wyniki finansowe to spółka wypracowała w 2010 roku 66,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (według MSR). W 2009 roku przychody ze sprzedaży (według MSR) wyniosły 56,2 mln zł. Zysk na działalności operacyjnej GK WITTCHEN w 2010 roku wyniósł 7,5 mln zł, a zysk netto 4 mln zł.

Firma środki z emisji chce przeznaczyć na nowe salony i akwizycje. Jest to chyba najlepsze z możliwych posunięć ponieważ niedawno spółka uruchomiła swoje własne centrum logistyczne pod Warszawą. W ogóle jak się wchodzi na stronę to od razu widać profesjonalizm w każdym calu.

ok sprzedaję CEDC oraz GANT za to kupuję po 1,85 zł PDA MIDASA - rozliczenie po sesji

PDA MIDASA a nie PP, zamierzam sprzedawać CEDC. Ale na razie nie wykonuję żadnego ruchu.

Decyzja będzie spontaniczna.

Poważnie zastanawiam się nad wejściem w PDA MIDASA

Frog ma rację nie przeczytałem do końca :D

mrk ma rację :) ale też zgadzam się z jego interpretacją.

A daj namiary na tą ofertę bo to się odnosi chyba do szerszego kontekstu.

A mówiłem ! W trakcje konferencji Wall Street 15 pan Robert Kwiatkowski (Wicedyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW) zapewniał że Anti spłaci obligacje w terminie a ja mówiłem mu że tego nie zrobią. Współczuje kolesiowi no ale wykazał się ogromną niekompetencją...

Dni

Lekki to mało powiedziane ;) ale najważniejsze, że pozycja na PBG została zamknięta z zyskiem. Plan ws OIL jest skomplikowany i jeszcze nie czas żeby o tym pisać ;) czekam na pewnego rodzaju informację.

Info ale troszeczkę innebinky

Jedynie przekonanie o tym że na OIL w najbliższym czasie skasuje wyższą stopę zwrotu.

Kupione średnio po 9,42 zł

Za gotówkę kupuję OIL - zleceniem PCR

Sprzedaję w całości PBG po 140 zł.

Infosystem - emisja prywatna dla inwestora, kasa z emisji na dwa przejęcia w raz z jednoczesną restrukturyzacją więc nie wzrosną koszty zarządu. Inwestor w emisji będzie płacił 6,25 zł za akcje, na rynku jest po 4 zł. Spółki przejmowane zobowiązane są do odkupienia części akcji od inwestora.

PBG - w tym tygodniu pojawi się oświadczenie zarządu... NCS ma w tym momencie 200 mln zobowiązań wobec PBG a PBG może dostać maks 300 mln kary. Mówili że najgorszym rozwiazaniem dla obu stron będzie postępowanie sądowe więc zrobią wszystko żeby sprawę załatwić polubownie.

Binary Helix - to jest nic. Najlepsze jest urządzenie które pozwala Ci kierować np psem, żywym psem za pomocą jakiś fal. Zastosowanie ? np w ekipach ratunkowych albo dla policji czy wojska.

Wróciłem kilka godzin temu z konferencji Wall Street oraz NC.

Jeżeli uważacie że żałujecie bo nie było was na wykładzie Joe DiNapoliego - nie musicie - był fatalny

Jeżeli uważacie że żałujecie bo nie było was na szkoleniach - macie rację

Jeżeli uważacie że żałujecie bo nie było was na targach akcjonariatu zarówno GPW jak i NC - żałujcie cholernie ! :)

Nie sposób było porozmawiać ze wszystkimi. Chciałem jednak podzielić się refleksją.
Spółka kopex - osoba odpowiedzialna za Relacje Inwestorskie nie wiedziała że na forum Stockwatch Kopek rządzi !

PBG - dwójka przedstawicieli - bardzo bardzo kompetentnych. uzyskałem odpowiedź na każde pytanie.

Binary Helix - cudowny biznes, innowacyjny - po prostu rewelacja

Esotiq - będę uważnie obserwował ich poczynania szczególnie w kanale sprzedaży za pomocą social media

Info-systems - akcje tej spółki zamierzam nabyć w najbliższym tygodniu. Uwierzcie przekonali mnie

Sfinks - przed prezentacją S.C miałem dużo wątpliwości i pytań. Po prezentacji nie miałem żadnych wątpliwości pytań. Pełen profesjonalizm. Zamierzam zaangażować się finansowo.salute

kliknij, aby powiększyć

Portfel po zmianach

Ze sprzedaży akcji GPH 17000 zł OIL 18300 HWE 15754,2 zł razem = 51054,2 zł
akcje ganta kupione po 12,25 zł czyli w portfelu mam 4167 akcji.

Myślę że jest szansa na zamknięcie luki przy poziomie 15,50 zł

morfeusz napisał(a):
Sprzedaję akcje GPH w całości po 1,7 zł, w całości akcje OIL po 9,15 zł w całości akcje HWE po 3,74 zł

Za gotówkę kupuję akcje GANTA

GPH i OIL sprzedane. HAWE czeka

Jasne podsumowanie zostanie zrobione. Kurs na historyczną stopę zwrotu 200% został obrany ;)

Sprzedaję akcje GPH w całości po 1,7 zł, w całości akcje OIL po 9,15 zł w całości akcje HWE po 3,74 zł

Za gotówkę kupuję akcje GANTA

Oczekuje że kurs dotrze do poziomów 160-165 zł

kliknij, aby powiększyć

Stan na 31.05.2011

Kupione PBG średnio po 135 zł okazuje się złotym strzałem king

Wystawiam na sprzedaż 4 tys akcji hawe po 3,70 i 500 CEDC po 34,30 oraz jeden pakiet 10 tys GPH po 1,58 zł. Za uzyskaną gotówkę kupuję PBG po 134 zł

Sprzedaję też 1800 akcji OIL po 9,10 zł i gotówkę przeznaczam na PBG, po sesji umieszczę aktualną wycenę portfela i rozliczenie transakcji

Myślę że jest opcja na 38 - 40 zł

Samotność długodystansowca Shhh

Robi się gorąco w portfelu - póki co świetna sesja CEDC i wydaje mi się że w końcu oczekiwane silne wybicie, z drugiej strony obserwuje GPH która bliska jest pokonania oporu. Zastanawiam się nad nad sprzedażą Hawe na rzecz akcji które mogą osiągnąć wysoką stopę zwrotu w relatywnie krótkim czasie.

krystek napisał(a):
Witaj!!! Kiedyś pisałeś że EFH na wiosnę będzie perełką ,co myślisz o tej spółce teraz? Kurs jest już bliski historycznego minimum.Pozdrawiam

Cześć, rzeczywiście wtedy uwierzyłem w słowa zarządu, jednak jak pewnie zauważyłeś już dawno nie jestem w akcjonariacie. Uważam że moja decyzja była słuszna i nie chodzi mi tutaj o fakt że w tym czasie cena mocno spadła tylko o to ostatnie wyniki są fatalne. Szczególnie przeraża mnie cash flow oraz spadek przychodów. Na razie nie jestem zainteresowany w ogóle branżą budowlaną i deweloperską.

Jeżeli chodzi o petrolinvest to

Poziomy wsparcia:
8,80 zł – dolna krawędź chmury

Poziomy oporu:
10,35 zł – parabolic sar

I tego się trzymam. Jeżeli cena spadnie w cenach zamknięcia poniżej 8,80 zł sprzedam akcje PKC

Na razie obserwuję kurs i czytam ostatnie sprawozdanie... Jak będę kupował dam znać na wątku.

Analizę petrola robiłem wczoraj ale wrzucę ją dopiero dzisiaj w nocy i zaktualizuję o dzisiejszą sesję.

kliknij, aby powiększyć

Podoba mi się Ciech. Niewykluczone że jutro dojdzie do roszad w portfelu.

Wszystkim wielkie dzięki za życzenia. Dzisiaj już na 100% umieszczę aktualizację portfela.
Pozdrawiam

Dzięki za info o podsumowaniu i samo podsumowanie.

No ja mam dzisiaj urodziny i też czekam na info o ropie ;) AT petrola zrobię w poniedziałek.

Hej, mam skromną prośbę - czy mógłbyś zrobić jakąś wycenę portfela albo przynajmniej podać nazwy spółek bo kurcze pogubiłem się.

Pozdrawiam

Nie trzeba było długo czekać aż spółka z największym udziałem nabierze wiatru w żagle :) Dzisiaj również zapowiada się dobra sesja na NASDAQ cena przed otwarciem to póki co 12.60 +0.33 (2.69%) dlatego uważam że mimo wszystko akcje są jeszcze dzisiaj tanie :)

Zastanawiam się nad chwilowym wyjściem z Hawe na rzecz Petrolinvestu.

Jutro zrobię aktualizację portfela. Bardzo fajnie wyglądają wyniki i zachowanie Kopexu możliwe że niedługo zakupię tą spółkę.

Nie zamierz nabywać PP MIDASA

Wielkie dzięki za wsparcie, podchodzę do tego konkursu z ogromną pokorą więc powiem tak jak jest że do zwycięstwa jest bardzo daleka i żmudna droga...

Nię dziękuję Shhh

Morfeusz jest tylko jeden Angel

Od wyników bardziej istotne są dla mnie prognozy zysku, założenia mało elastyczne uwzględniające ceną zbóż na wysokim poziomie mogą zmienić końcowy wynik. Myślę, że warto obserwować ceny zboża...Póki co w USA cena akcji rośnie, tzn że zarząd przekonał inwestorów do swojej wizji. Jeżeli prognoza zysku to 1,05 - 1,25 $ na akcje zostanie przebita a myślę że można mieć cichą nadzieję to nic nie stoi na przeszkodzie żeby właśnie teraz akumulować akcje spółki. Jestem optymistą co do dalszego zachowania kursu.

Na razie odpoczywam od giełdy i zasuwam na forexie, słyszałem że cena 90 zł. Będę się zapisywał jeśli nie przeoczę zapisów.

www.videonewswire.com/event.as...

Link do konferencji prasowej - za tydzień spółka podaje wyniki

To jest kuszące że spodziewam się bardzo dobrych wyników. Sam kupiłem białą żubrówkę nie raz king at też mi się sprawdziło :) więc dlaczego mam nie zarobić skoro mogę i wszystko mam na tacy podane :) Ok pomyślałem że wpis ma mało wartości merytorycznej, więc trochę szczegółów się przyda...

Carey dostał w dupsko głównie dlatego że zignorował Stocka. CEDC zaczynał rok 2010 z udziałem 25,5 % a w listopadzie miał już tylko 20,2 % - efekt wejścia Czystej De Lux (Stock) i Krupnika(Belveder). Odpisali z tego tytułu 132 mln $ !. Sprzedaż dystrybucji CDC doprowadziła to braku możliwości promowania ich własnych marek. Żubrówka się sprzedaje dobrze ale na początku CEDC dopłacało do każdego litra, nie wiem jak teraz.

OIL Sprzedany po 10,17 x 5543 = 56372,31 zł
CEDC kupione po 32,72 - 1722 akcji

Na razie nie, ale dzisiaj się tym zajmę :)

Hossa napisał(a):
Witaj Morfeusz :)

Chciałem zapytać, co myślisz o BROADGATE ?

Nie znam spółki i nie mam zdania.

14:30 - konferencja prasowa i podanie wyników, silne wzrosty wcześniej i relatywnie duża aktywność popytu. Dodatkowo analiza którą robiłem jakiś czas temu i tam wyznaczyłem możliwość wzrostów do 50 zł.

Bardzo bardzo kusi mnie CEDC ...hmmm sprzedaję pakiet OIL kupiony po 9,50 z limitem PCR i kupuję PCR CEDC za tą kwotę.

kliknij, aby powiększyć

Wycena z 23.04.2011salute

Na razie trzymam i zastanawiam się nad akumulacją, muszę jednak więcej czasu poświęcić na analizę tej spółki.

Pierwszy pakiet fundamenty, drugi pakiet to wejście z AT

Nie, nie chce mi się i nie mam na to czasu.

kliknij, aby powiększyć

Wycena na 16.04.2011

Nie no Frog dałeś mi teraz strzała. Kilka razy się sprawdziło a kilka razy nie... Sława to za dużo...

Ja tu tylko sprzątam salute

No tak, ale robię to w tym samym dniu i na dodatek zaraz po fakcie salute

Chyba do końca nie zrozumiałem Twojego wpisu...

Jeżeli chodzi o petrol to tak, widzę potencjał do wzrostów.

A jeżeli chodzi o Ferrum to opóźnienie było na prawdę niewielkie...

Każda spółka jest godna zainteresowania :)

W monitorze spółki na sw wszystkie wskaźniki wyglądają na niedowartościowane...

Ja wolę impexmetal...

Nigdy nie skupiałem się na szczegółowej analizie Boryszewa, dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Ewentualnie mogę przeprowadzić analizę techniczną boryszewa. OD AF są lepsi ode mnie :)

Pozdrawiam

Jakie to spółeczki ?

Frog napisał(a):
morfeusz napisał(a):
owner napisał(a):
morfeusz trzymasz tego oila? bo widze ze to dosyc znaczaca pozycja w Twoim portfelu

Tak trzymam a nawet dokupuję :)

Anxious

Nie przestajesz zaskakiwać

Kupuj kiedy leje się krew :)

styku25 napisał(a):

To niby przymiarka do kolejnego przejęcia

Data sporządzenia: 2011-04-15

Zaproszenie do etapu due dilligence Meteor Group.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 21/2011 z dnia 9 marca 2011 roku i raportu bieżącego numer 35/2011 z dnia 11 kwietnia 2011 roku, Zarząd Boryszew S.A. ("Spółka") informuje, że Spółka została zaproszona, przez Lincoln International doradcę w procesie sprzedaży Meteor Group, do etapu due diligence.
Meteor Group jest producentem uszczelek i wyrobów gumowych dla przemysłu samochodowego, posiadającym
zakłady w Niemczech, Republice Czeskiej i USA, o obrotach w 2010 roku przekraczających 200 mln EUR i zatrudniających ponad 2000 osób.

Co o tym myślisz?

Jeszcze jedno pytanie będziesz gdzieś w okolicach łodzi z wykładem? Chętnie bym Cię posłuchał.

W takim razie niech zrobią emisję z której ściągną 400 mln zł na ewentualne przejęcia i prosta sprawa. A tak będą mieć ponad 100 baniek z emisji chociaż ponad 80 baniek mają gotówki w kasie. No ale możliwe że ewentualne wzięcie kredytu koliduje z ich polityką restrukturyzacji długu.

Kupuję 3800 akcji OIL z limitem 8,90 zł

EDIT 8,91 zł :[

Ok ostatecznie kupione po 8,95 zł salute

owner napisał(a):
morfeusz trzymasz tego oila? bo widze ze to dosyc znaczaca pozycja w Twoim portfelu

Tak trzymam a nawet dokupuję :)

styku25 napisał(a):
Witam wszystkich

Macie może jakieś przemyślenia na temat boryszewa?

Tak.

Nie rozumiem po co spółka robi tyle emisji i tak często... Powinni zrobić jedną a porządną dzięki czemu ograniczyli by koszty i mieliby większą moc nabywczą...

Ja pisałem o lock-upie

180 dni dla spółki (pracowników)
270 dni dla Enterprise Investors
360 dni dla Piotra Krupy (prezes)

Już spotkałem się z tym pytaniem. Tak będzie analiza ale dopiero na weekendzie. Niestety wcześniej nie dam rady.

Na stockwatch jest 30 tys userów.
Mój portfel ma 130 tys wejść !

Wielkie dzięki wszystkim czytelnikom, dajecie mi coś co jest chyba jednym z najlepszych uczuć na świecie czyli satysfakcja :)

Jeszcze raz dzięki !

www.inwestortv.pl/film/kruk/kr...
www.inwestortv.pl/film/kruk/kr...

Chwila szperania w necie i coś nowego :)

28 maja będę w Trójmieście na AT DAY SATRF... tylko tam szkolenie to jest płatne ale ile to dokładnie nie wiem, ale mogę się dowiedzieć :)

Masa niestety nie mam przy sobie laptopa na którym robię analizy więc teraz nie mogę się wypowiedzieć. Aktualizację analizy zrobię na weekendzie. Ja na razie obserwuje kurs, myślę że ilość akcji które posiadam jest dla mnie wystarczająca.

Pozdrawiam

Dzwoniłem do BRE no i jest smutek, żeby zapisać się na akcje trzeba otworzyć tam rachunek...

Hej, moim zdaniem warto wspomnieć o:

1. ROE - 27%
2. W okresie pierwszego kwartału 2011 roku KRUK odnotował także znaczący wzrost wartości uzyskiwanych spłat od dłużników. Wartość spłat wyniosła 66 mln zł i był wyższa o 61% niż w pierwszym kwartale 2010 roku.
3. W 2010 roku ponad 57% spłat w oparciu o ugody - kwota ponad 100 mln
4. Skumulowane spłaty z portfeli nabytych w 2007 roku 157 mln w 2010 roku to już 613 mln.
5. Portfele nabyte
2007 2008 2009 2010
Spłaty na portfelach 63 117 140 198
Nakłady na portfele 82 104 54 194

Myślę że te dane mogą dać delikatny obraz na sytuację o której piszesz wyżej. Pozdrawiam

Co do petrola. Obecną sytuację uważam za bardzo interesującą. Jak tylko zobaczyłem info o NWZA na 16 kwietnia to wiedziałem że jest ono nie realne. Przesunęli na 9 maja, udział ryśka spadł. Prawda jest taka że mali nie dadzą rady generować takich obrotów jak do tej pory, więc jakaś instytucja skupuje mocno akcje i to chyba po to żeby przegłosować te emisje które pewnie pójdą po cenie minimalnej. Zdecydowanie niepokoi mnie brak przebicia 11 zł ale nic od razu, czasami trzeba spokojnie. Struktura wzrostów na petrolu bardzo mi się podoba bo jest cicha. Sama zabawa z udziałami to tylko zabawa i dopóki komunikaty nie będą bardziej czytelne czyli osoby trzecie zmienią się przynajmniej w osoby fizyczne czy prawne to gdybanie zacznie mieć sens. A tak myślę że teraz lepiej patrzeć na OIL przez pryzmat AT

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 6 maja 2014 15:59:09
Liczba wpisów: 936
[0,25% wszystkich postów / 0,20 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,962 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,25% +33 649,63 zł 53 649,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło