pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

makary

makary

Ostatnie 10 wpisów
To po co to IPO robią ? Żeby był rozgłos i odbiór akcji na debiucie? 3 tygodnie zamrożone wszystkie środki...

Formularz może i aktywny , ale już po zapisie. Niedługo przydział. Wszystkich wolnych akcji w obrocie będziemy mieli ok 600 tys . Ciekawe jaki będzie kurs i wolumeny w pierwszym tygodniu. Debiut z premierą w tle to dla nich dobre posunięcie.

Mam nr 113 i to dość spory zapis. Rozmawiałem z panią od zapisów - mają masę roboty.

Arts Alliance. Ale aż tak źle z nimi chyba nie jest, mają coraz większy portfel małych spółek gameingowych. Póki co nic nie sprzedali a ostatnio dokupili Hyperion.

Tu raczej forma zapisów była nowatorska, pierwszy raz zapisałem się z pominięciem biura maklerskiego. To odstraszyło co niektórych.
Spółka jest mała i ma mały ff zakładając lockup zarządu tj. 60% akcji. Więc warunki do wzrostu będą, nawet przy niewielkim nakładzie. Daję im szansę i czekam na debiut.

No właśnie też się zastanawiam czy taka gra się dobrze sprzeda. Bardziej obiecująco wygląda City of Minds. Uragun to gra ewidentnie zrobiona pod młodego gracza i cena też odpowiednia. Pytanie : czy młodzi to kupią . Czy te 100 tys kopii sprzedanych przez pierwsze 12 miesięcy uważacie za realny cel?

Swoją drogą , jest okazja wzięcia udziału w IPO spółki z bardzo modnej branży. Rzadko tykam takie akcje , bo wskaźniki i wycena spółek gameingowych to temat rzeka.

Spółka jest na początku rozwoju, jestem ciekaw jak rynek ich przyjmie i czy od razu obdarzy dużym kredytem zaufania.

w ramach odświeżenia wątku ..

Cytat:
Raport bieżący 4/2013

Zarząd Spółki Krezus S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 11 lutego 2013 roku zawarł ze spółką Nickel Mining Indonesia Pte. Ltd. z siedzibą w Singapurze ("NMI") umowę współpracy...


żródło : gpwinfostrefa.pl


Cytat:
Raport bieżący 5/2013

Zarząd Spółki Krezus S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 11 lutego 2013 roku otrzymał podpisany i przetłumaczony na język polski akt notarialny, na podstawie którego Emitent stał się właścicielem 30.000 udziałów (słownie: trzydzieści tysięcy) co stanowi 60% udziałów w spółce PT. JEANETTE INDONESIA...


żródło : gpwinfostrefa.pl


Cytat:
Raport bieżący 6/2013

Zarząd Spółki Krezus S.A. z siedzibą w Toruniu ("Emitent") informuje, że w dniu 15 lutego 2013 roku zawarł ze spółką indonezyjską PT. MANUSELA PRIMA MINING z siedzibą w miejscowości Piru, na wyspie Seram, w Prowincji Maluku, w Indonezji ("Sprzedający") umowę kupna-sprzedaży ("Umowa")...


żródło : gpwinfostrefa.pl

Czy ktoś z Was przygląda się tej "kontrowersyjnej" spółce ?

Cytat:
Po przejęciu działalności operacyjnej Petra Systems Sp. z o.o. w zakresie tworzenia aplikacji mobilnych pod marką "petra: mobile systems", Weedo SA stanie się jednym z największych developerów aplikacji mobilnych w Europie Środkowo-Wschodniej.
WEEDO SA przejęcie działalności operacyjnej Petra Systems Sp. z o.o. w zakresie tworzenia aplikacji mobilnych


Zauważyliście te wolumeny ? Wzrosty duże ale ilość akcji potężna. link


FF skurczył się znacznie i wystarczy parę /naście/ baniek żeby ciągnąć kurs dwucyfrowo.

Kolejna rzecz , która mnie zaskakuje to brak 'wodospadów' i odpalanych stopów.Ciężko wielu odkupić taniej. Kto wchodzi z takim kapitałem i tak mocno trzyma papier? W dodatku bez wyleszczania, straszenia tylko mocne zakupy co jakiś czas.

Dziwna sprawa ale mi się podobaAngel


Bardzo mnie ciekawi jak to wszystko się rozwinie do walnego i po nim. Emisja będzie na pewno, pytanie jak duża. Czytaliśmy o możliwym dużym kredycie kupieckim - to może obniżyć wielkość emisji.

wg mnie to może być główny pozytyw ostatnich dni.


pozdrawiam Angel
Ciekawy artykuł w Parkiecie

Cytat:
Brakuje 6 mln akcji w rachunku Solorza

65,99 proc. akcji NFI Midas posiada pośrednio i bezpośrednio Zygmunt Solorz-Żak – podał fundusz. Inwestorom giełdowym bilans się nie zgadza

Na informację o tym, jaki jest poziom zaangażowania Zygmunta Solorza-Żaka w NFI Midas, mniejszościowi akcjonariusze funduszu czekali od dłuższego czasu. Po tym, jak Midas przekazał wczoraj na rynek komunikat na ten temat – coś im się nie zgadzało.

Zarząd NFI poinformował, że 18 lipca otrzymał od Solorza-Żaka zawiadomienie, z którego wynika, iż pośrednio i bezpośrednio (poprzez spółki Aero 2, Litenite i Karswella) posiada on 65,99 proc. walorów Midasa. Dokładnie tyle, ile firma Nova Capital po wiosennej emisji NFI: 195,29 mln sztuk.

Gdzie jest 6 mln akcji

Jeden z giełdowych inwestorów zwrócił uwagę, że stan posiadania biznesmena nie zgadza się z komunikatami podawanymi przez NFI oraz deklaracjami zarządu spółki. Faktycznie, Wojciech Pytel, prezes NFI, mówił dziennikarzom tuż po zamknięciu wiosennej emisji z prawem poboru, że objęcie nieco ponad 6 mln akcji spółki zaproponowano podmiotowi związanemu z Solorzem-Żakiem. – Kto w takim razie objął te akcje – dopytywał inwestor. Zwracał jednocześnie uwagę, że jeśli posiada je Solorz-Żak, to oznaczałoby to, że (w związku z przekroczeniem progu 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu) powinien ogłosić wezwanie na pozostałe akcje Midasa.

Tymczasem w komunikacie Midasa mowa jest jedynie o ewentualnym wezwaniu na akcje zapewniające osiągnięcie progu 66 proc.

Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Solorza-Żaka, obiecał nam odpowiedź na pytanie dotyczące „brakujących” 6 mln walorów. Do zamknięcia tego wydania „Parkietu”” nie nadeszła.linkczyżby słupy ?


Cytat:
Aero2 chce zainwestować ok. 1 mld zł w rozbudowę sieci szybkiego internetu

30.06. Warszawa (PAP) - Infrastrukturalny operator telekomunikacyjny Aero2 planuje zainwestować łącznie ok. 1 mld zł w rozbudowę sieci szybkiego internetu w trzech pasmach częstotliwości 900 MHz, 1800 MHz i 2500 MHz - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes Aero2 Adam Kuriański.

(PAP)


bas/ ana/


link

Zygmunt Solorz-Żak i jego partner biznesowy Hieronim Ruta zamierzają sprzedać część posiadanych akcji Cyfrowego Polsatu. Pieniędzy potrzebują na inwestycje w telekomunikacji.

Solorz i Ruta poszukają chętnych na akcje za pośrednictwem Deutsche Banku, Credit Agricole i Trigonu. Brokerzy mają wysondować zainteresowanie wśród inwestorów kwalifikowanych, w tym także zagranicznych.

W komunikacie nie podano, o sprzedaż jakiej wielkości pakietu chodzi. Podkreślono jedynie, że po transakcji Zygmunt Solorz zachowa większościowy udział w kapitale spółki.

Obecnie Polaris Finance, kontrolowany przez Solorza i Rutę, dysponuje 175 mln akcji spółki (50 proc. kapitału i 65 proc. głosów), ponadto Karswell Ltd., którego udziałowcem jest Solorz, ma 54 mln walorów, sanowiących 15,5 proc. kapitału i dających 10,2 proc. w głosach na WZA.

Kapitalizacja Cyfrowego Polsatu to 5,6 mld zł.

- Zarząd Spółki jest skłonny poprzeć powyższą potencjalną ofertę sprzedaży, ponieważ jej realizacja zwiększyłaby płynność rynkową Spółki i w najbliższych dniach będzie dostępny na spotkaniach z inwestorami - podano w komunikacie.

link

dokładnie doncarlos, to stara gwardia przyjaciół i pierwszych doradców.


Cytat:
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 28 / 2011
Data sporządzenia: 2011-03-29
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Zmiana struktury kapitału zakładowego Spółki
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd Boryszew S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację o dokonaniu w dniu 22 marca 2011 roku przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym zmiany § 6 ust. 1 Statutu Spółki.
Zmiana dotyczyła zniesienia uprzywilejowanie 224.550 akcji imiennych serii A w każdym zakresie, to jest co do głosu, dywidendy i w prawie pierwszeństwa przy podziale majątku Spółki w razie likwidacji. Akcje wymienione powyżej zostały zamienione na akcje zwykłe na okaziciela
link

osiągnięte (podwyższone)prognozy jutro miły dzień się szykuje.


masz rację . dokupił Angel

A Pioneer pewnie po prostu wszedł w emisję i utrzymał zaangażowanie ,bo już wcześniej miał 5% , choć stooq pkazuje co innego.


Z dzisiejszej prasy ciekawy jest fragment wypowiedzi prezesa Impexmetalu :

"Przy obecnej cenie akcji trzeba zastanowić się nad sensem kontynuowania pracesu buy-backu, a dodatkowo wydaje się, że z punktu widzenia Boryszewa i jego wielkich inwestycji pożądanym kierunkiem może być wypłata dywidendy. Jednak nawet gdyby wyniosła ona 100% zysku nie będziemy mieli kłopotu z jej zgromadzeniem, nie wpłynie to także na kondycję całej grupy" - podsumował prezes.

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 15 / 2011
Data sporządzenia: 2011-02-11
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Złożenie oferty wiążącej na zakup Grupy SaarGummi z branży automotive
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 5/2011 z dnia 18 stycznia 2011 roku oraz nr 6/2011
z dnia 19 stycznia 2011 roku, Zarząd Boryszew S.A. informuje, iż Spółka w dniu dzisiejszym złożyła ofertę wiążącą na zakup:
• aktywów przedsiębiorstwa SaarGummi GmbH w upadłości
• aktywów przedsiębiorstwa SaarGummi Deutschland GmbH w upadłości
• udziałów w spółkach zależnych oraz joint ventures należących do SaarGummi GmbH.
Spółka zalicza się do grona największych producentów systemów uszczelnień na świecie z około 20% udziałem w światowym rynku uszczelek dynamicznych i statycznych dla rynku samochodowego.
Największymi klientami są producenci marek Volkswagen, BMW, Mercedes, Ford oraz Opel / General Motors i Porsche.
Podstawowym rynkiem zbytu dla SaarGummi jest Europa. Niezależnie od tego, w ciągu ostatnich lat Spółka rozpoczęła działalność produkcyjną na rynkach rozwijających się, takich jak Brazylia, Rosja, Indie i Chiny (kraje BRIC) oraz w USA, Hiszpanii, Czechach i na Słowacji.
Udział dostaw poza rynkiem europejskim systematycznie rośnie, co jest związane z rozwojem rynku samochodowego krajów BRIC.
Przewaga technologiczna SaarGummi wynika zarówno z doskonałego zaplecza R&D oraz unikalnego na świecie systemu endless sealing, pozwalającego na podawanie uszczelek na linię produkcji samochodów w systemie ciągłym.
Produkty Grupy znajdują również zastosowania w nowoczesnym budownictwie i aeronautyce, w tym w elementach promów kosmicznych NASA.

Grupa posiada 12 zakładów produkcyjnych (w tym 3 joint-venture) w: Niemczech, Brazylii, Czechach, Hiszpanii, USA, Chinach, Indiach, Rosji i na Słowacji, zatrudniających łącznie ponad 4 300 osób.

Korzyści wynikające z synergii pomiędzy SaarGummi a Grupą Maflow, przejętą przez Boryszew SA w 2010 roku, związane będą z obniżeniem kosztów produkcji komponentów gumowych przez wykorzystanie własnych mikserów, scalenie funkcji centralnych oraz poprawę warunków cenowych przy wspólnych zakupach surowców..

Wartość przedsiębiorstwa SaarGummi i spółek z nim powiązanych przekracza 10% kapitałów własnych Boryszew S.A.

makary napisał(a):
podobno ma sie pojawić info o przejętej fabryce do adaptacji w indiach dla maflow.
widać mam dobre żródło ;)

Cyfrowy Polsat ustąpi miejsca Kernelowi w WIG 20 podczas marcowej rewizji - DM BZWBK
PAP - Biznes
24 Sty 2011, 15:02


24.01. Warszawa (PAP) - Według analityków DM BZWBK, podczas marcowej rewizji WIG20 Cyfrowy Polsat ustąpi miejsca Kernelowi. Indeks bluchipów może też opuścić Polimex-Mostostal, a jego miejsce prawdopodobnie zajmie Petrolinvest.

"O ile jesteśmy pewni, że Cyfrowy Polsat zostanie wyłączony z indeksu ustępując miejsca Kernelowi, o tyle sytuacja innych spółek może się zmienić do 31 stycznia. Polimex może pozostać w WIG 20, jeśli jego kurs wzrośnie o 15 proc. wobec ceny akcji Millennium, Boryszewa i ING BSK" - napisano w raporcie.

"Oceniamy, że Kernel może wejść do polskiego indeksu blue chipów z wagą 2,15 proc. i Petrolinvest z wagą 0,13 proc." - dodano.

Według DM BZWBK, szansę na wejście do WIG 20 ma też Enea.

Według analityków w marcowej rewizji zwiększyć się może waga m.in akcji PKO BP do 15 proc. z 13,42 proc., GTC do 2,09 proc.z 1,69 proc., Tauronu do 3,89 proc. z 3,69 proc.

Doroczna rewizja indeksu nastąpi 18 marca.(PAP)

epo/ pam/

BRS jest permanentnie "wyciągany" na dogrywce. ktoś ładnie pilnuje kursu.

dokładanie na fixingu po 10 i 5 k z lewej to nie przypadek.

W poszerzanej Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie Elany,
firma Nowoczesne Przewody Aluminiowe Skawina chce postawić zatrudniającą co najmniej 105 osób fabrykę przewodów napowietrznych i lin . Skawina jest oczywiście w grupie Boryszew:)


końcówka artykułu


Taurus80 napisał(a):
Czyzby szykowali sie na jednorazowy gigantyczny skok ??
Przynajmniej wiadomo po co pan Karkosik szykowal gotowke :)
3 przejecia w jednym czasie Anxious w tym przynajmniej jedno wieksze od Maflow cos czuje ze szykuje sie jakas mega emisja salute
Podchodząc do tego racjonalnie, wybiorą najlepszą opcję, jednak z paru wywiadów z RK czuć agresywną ekspansję->akwizycję. bardzo jestem ciekaw , jak wiele osób, kt.się zarzekają że nie wejdą w kolejną emisję jednak się skuszą Angel

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 4 / 2011
Data sporządzenia: 2011-01-11
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Przystąpienie do due diligence
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Spółka Boryszew S.A. informuje, że Zarząd przystąpił do badania due diligence kolejnej międzynarodowej grupy z branży komponentów automotive.
Po pełnym zakończeniu przejęcia Grupy Maflow, niniejsze due diligence staje się obecnie trzecim równolegle prowadzonym w odniesieniu do raportów bieżących nr 88/2010 i 3/2011.
Due diligence odnosi się do informacji i dokumentacji natury prawnej, księgowej i podatkowej.

Wartość przedsiębiorstwa spółki i jej spółek powiązanych może przekraczać 10% kapitałów własnych Boryszew S.A.

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 3 / 2011
Data sporządzenia: 2011-01-04
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Przystąpienie do due diligence
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:

Spółka Boryszew S.A. informuje, że Zarząd podpisał umowę o zachowaniu poufności i na tej podstawie został zaproszony do badania due diligence międzynarodowej Grupy z branży Automotive.
Due diligence odnosi się do informacji i dokumentacji natury prawnej, księgowej i podatkowej.

Wartość przedsiębiorstwa spółki i jej spółek powiązanych przekracza 10% kapitałów własnych Boryszew S.A.

link

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 89 / 2010
Data sporządzenia: 2010-12-29
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Rejestracja przez sąd zmiany wysokości kapitału zakładowego Boryszew S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Boryszew S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka powzięła informację o dokonaniu w dniu 29 grudnia 2010 roku przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisu o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji 752.238.564 sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii F.
Kapitał zakładowy Spółki po rejestracji ww. emisji wynosi 112.835.784,60 złotych i dzieli się na 1.128.357.846 sztuk akcji o wartości nominalnej 10 groszy każda, w tym 32.212.500 sztuk akcji serii A, z czego 224.550 sztuk akcji imiennych, uprzywilejowanych i 31.987.950 sztuk akcji zwykłych na okaziciela, 910.278 sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii B, 22.563.769 sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii C, 7.000.000 sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii D, 313.432.735 sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii E i 752.238.564 sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii F.
Ogólna liczba głosów, wynikająca ze wszystkich wyemitowanych akcji, wynosi 1.128.582.396.

Zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 9 Rozporządzenia

link

Duże pakietówki po cenie wyższej od rynkowej b. często wpływają pozytywnie na wielu akcjonariuszy ( na mnie po części też ). Widać że ktoś miał wygenerowaną niezłą stratę skoro sprzedaje pda już w tym roku.

Mam nadzieję że spółka poda pozytywne informacje ale w styczniu , teraz potrzebny jest spokój aby sprzedać i odkupić.

Dzisiejsze pakietówki /spore/

kurs / obrót w tys. / wolumen

BORYSZEW 2,11 / 15074,4 / 3572139
BORYSZEW-PDA 2,04 / 36720,0 / 9000000
BORYSZEW-PDA 2,04 / 13961,0 / 3421812
BORYSZEW-PDA 2,70 / 675,2 / 125028
BORYSZEW-PDA 1,60 / 688,0 / 215000

link

Cytat:
Boryszew może połknąć kolejną globalną grupę

Ruszył długo oczekiwany przetarg na aktywa grupy Cablelettra. Potencjalne przejęcie może kosztować 244 mln zł – dwa razy więcej, niż Boryszew zapłacił latem za Maflow
Roman Karkosik, właściciel 58 proc. akcji Boryszewa, wyrasta na globalnego gracza na rynku motoryzacyjnym. Jego ambicją jest, by Boryszew wskoczył w ciągu kilku lat do pierwszej setki dostawców komponentów do aut.
autor: Małgorzata Pstrągowska
źródło: GG Parkiet
Roman Karkosik, właściciel 58 proc. akcji Boryszewa, wyrasta na globalnego gracza na rynku motoryzacyjnym. Jego ambicją jest, by Boryszew wskoczył w ciągu kilku lat do pierwszej setki dostawców komponentów do aut...PARKIET


Kod:
[moderator] SW nie ma licencji na publikacje arykułów z parkiet.com. Prosze o zajawke tekstu wraz z linkiem do pełnej treści. W innym przypadku post bedzie usunięty.Proszę także o komentowanie tekstu. Forum nie jest zbiorem komuunikatów i artykułów. Jest taka funckjonalność na SW w innym miejscu

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 85 / 2010
Data sporządzenia: 2010-12-20
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Zmiana zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd Boryszew S.A. ("Spółka") informuje, że do Spółki wpłynęła decyzja Ministra Gospodarki Nr 233/IW/10 z dnia 13 grudnia 2010 roku w sprawie zmiany zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej udzielone przez Zarządzającego Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w części dotyczącej oznaczenia przedsiębiorcy, poprzez zmianę firmy "Manuli Auto Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością" (w 2006 roku spółka zmieniła nazwę na Maflow Polska Sp. z o.o.) na "Boryszew Spółka Akcyjna".
Spółka Boryszew S.A. zwróciła się z wnioskiem do Ministra Gospodarki o zmianę danych zawartych w zezwoleniu w związku z zakupem w dniu 10 sierpnia 2010 roku zorganizowana część przedsiębiorstwa Maflow Polska Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej.


link do info

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

pod ww linkiem są wszystkie raporty


a kalendarium spółki zawsze ustalają na początku roku .

poniżej link do kalendarium 2010

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...


najlepiej gpwinfostrefa.pl

2010-12-10
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Informacja osób zobowiązanych
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:

Spółka Boryszew S.A. informuje, że w dniu 10 grudnia 2010 roku otrzymała od Pani Małgorzaty Iwanejko, Prezesa Zarządu Boryszew S.A. zawiadomienie, że w wyniku przydziału dokonanego w dniu 8 i 9 grudnia 2010 roku stała się właścicielem 175.058 akcji zwykłych na okaziciela serii F Boryszew S.A., z czego 175.000 w trybie wykonania praw poboru i 58 w trybie zapisów dodatkowych.

Zapisy na akcje serii F Boryszew S.A. zostały dokonane za pośrednictwem Domu Maklerskiego, w którym były zdeponowane prawa poboru.

Jednocześnie w dniu dzisiejszym do spółki wpłynęło zawiadomienie osoby pełniącej w strukturze organizacyjnej emitenta funkcje kierownicze o przydziale w dniu 8 kwietnia 2010 roku 1.200 akcji serii F Boryszew S.A., w trybie wykonania prawa poboru.
Osoba zobowiązana do przekazania informacji nie wyraziła zgody na publikowanie danych osobowych.

skąd pojawia się dyskonto na pp?

czy dlatego że niska cena zakupu z emisji wygeneruje z czasem duży podatek?

nie mam innego pomysłu...

wyniki są już dawno w cenie. a sprzedają kuzyni i kuzynki insiderów. tzw. shortowcy

happy8


póki co , mnie zadowoli ubicie tego poziomu.

Boryszew ma zatwierdzony prospekt emisyjny
AR 08-11-2010, ostatnia aktualizacja 08-11-2010 10:54

Boryszew, holding Romana Karkosika, ze sprzedaży nowych akcji pozyska 75 mln zł. Wyda je na przejęcie grupy Maflow


Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt dotyczący emisji 752 mln akcji serii F, które przemysłowy koncern zaoferuje z zachowaniem prawa poboru (to 66,6 proc. podwyższonego kapitału). Cena emisyjna wynosi 10 gr, bieżący kurs Boryszewa to 2,4 zł.

Dziś w południe na konferencji zarząd Boryszewa przedstawi nową strategię w związku z przejęciem międzynarodowej grupy Maflow. W konferencji wezmą udział Roman Karkosik, największy udziałowiec Boryszewa, oraz Jarosław Zahel, nowy prezes Maflow.


z parkietu

makary napisał(a):
Ostatnio techniką Boryszewa zajął się sławny T.Jerzyk z DM WBK. Ci co mają tam rachunki mogą sobie ściągnąć najnowszego czata z centrum informacji po zalogowaniu.

W skrócie :

Pan Jerzyk jest w szoku że BRS odrobił już całą bessę. Wg niego wsparcie na 1,91 , niżej na 1,74 i 1,46 . Opór jest na 2,07 , jeżeli zostanie pokonany , to realny jest atak na 2,20 a potem test historycznych maksimów 2,31.czasm się nie myli ;)

podobno ma sie pojawić info o przejętej fabryce do adaptacji w indiach dla maflow.
Ostatnio techniką Boryszewa zajął się sławny T.Jerzyk z DM WBK. Ci co mają tam rachunki mogą sobie ściągnąć najnowszego czata z centrum informacji po zalogowaniu.

W skrócie :

Pan Jerzyk jest w szoku że BRS odrobił już całą bessę. Wg niego wsparcie na 1,91 , niżej na 1,74 i 1,46 . Opór jest na 2,07 , jeżeli zostanie pokonany , to realny jest atak na 2,20 a potem test historycznych maksimów 2,31.

Boryszew ma umowę zakupu hiszpańskiej spółki z grupy Maflow za 1,5 mln euro
ISB - Biznes
8 Paź 2010, 16:44


Warszawa, 08.10.2010 (ISB) - Boryszew podpisał umowę nabycia aktywów od spółki Maflow Components Ibérica S.L.U. w upadłości likwidacyjnej, podała spółka w piątkowym komunikacie. Łączna kwota transakcji wynosi 1,5 mln euro.

"Nabycia dokonała, wskazana przez Boryszew SA, spółka Maflow Spain Automotive S.L.U. z siedzibą w Polígono Industrial de Guarnizo (El Astillero), parcela nº 50. Cantabria. NIF B-39734579. Maflow Spain Automotive S.L.U. jest podmiotem w 100% zależnym od Boryszew SA, utworzonym we wrześniu 2010 roku" - podano w komunikacie.

W ramach umowy nabywane są m. in. środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, włącznie z własnością intelektualną, zapasy, wybrane umowy dotyczące działalności Maflow Components Iberia S.L.U., obowiązujące na dzień podpisania umowy, pracownicy oraz kontrakty, podano także.

"Strony umowy uzgodniły cenę sprzedaży zakładu Maflow Components Iberia S.L.U. w kwocie Euro 1.500.001,00" – czytamy dalej.

Wraz z nabyciem hiszpańskich zakładów, Grupa Boryszew kontynuuje integrację biznesów sektora automotive w celu osiągnięcia efektów synergii w europejskiej skali, wykorzystując własne centrum badawczo-rozwojowe. Nabycie aktywów zakładu Maflow w Hiszpanii pozwoli Grupie Boryszew na pełne wykorzystanie potencjału nabytego w sierpniu 2010r. Maflow Polska – zakładów w Tychach i Chełmku oraz nabytego w październiku zespołu przedsiębiorstw od Man Servizi S.r.l.i Maflow S.p.A. w administracji nadzwyczajnej we Włoszech.

"Zarząd spółki informuje dodatkowo, że finalizowany jest proces nabycia zagranicznych spółek należących do Grupy Maflow, na kluczowych dla przemysłu automotive rynkach wschodzących w Brazylii i Chinach" - czytamy dalej.

W połowie sierpnia Boryszew sfinalizował umowę dotyczącą nabycia przedsiębiorstwa Maflow Polska za 74 mln zł, z czego ponad połowę stanowiły zapasy i produkty gotowe do sprzedaży.

Wcześniej w czerwcu Małgorzata Iwanejko oszacowała, że obroty grupy spółek, którymi Boryszew jest zainteresowany, sięgają 900 mln zł, a więc ich zakup zwiększy przychody Boryszewa z 2,3 mld zł obecnie do 3,2 mln zł. Natomiast średnia rentowność tej branży na poziomie 4-5% pozwala oczekiwać zysku netto na poziomie 40 mln zł.

Boryszew miał 8,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,54 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 671,77 mln zł wobec 520,17 mln zł rok wcześniej. (ISB)

pakietówki na wyższych poziomach

http://stooq.pl/t/bt/?s=brs
ja poruszę inną kwestię: czy wchodzić w emisję?


Oczywiste jest , że każdy rozsądny inwestor sprzeda i odkupi akcje po odcięciu pp, ale może bardziej opłaci się kupić docelową ilość akcji po odcięciu?

Pytanie brzmi co możemy zyskać a co stracić. Jak wiemy z historii po odcięciu kurs spada proporcjonalnie ( w naszym przypadku 1/3 starej ceny )i ma b. dużą zmienność przez kilka sesji, co jest oczywiste ze względu na fakt że taką czynność(sprzedaż i odkupienie) wykonują prawie wszyscy.

Wchodząc w emisję mrozimy sobie kasę na parę tygodni zanim otrzymamy akcje.

Nie mam żadnego doświadczenia z emisjami groszowymi, ale zastanawia mnie fakt czy przy tej dużej zmienności kursu po odcięciu pp można podkupić taniej niżby to wyszło z emisji?


Mam nadzieję że napisałem to w jasny sposób rabbit

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 66 / 2010
Data sporządzenia: 2010-09-03
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Informacja osoby zobowiązanej
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
W dniu 03.09.2010 roku do Spółki Boryszew S.A. wpłynęło od Pani Małgorzaty Iwanejko – Prezesa Zarządu Boryszew S.A. zawiadomienie, na podstawie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. Nr 183 poz. 1538), o nabyciu w dniu 31.08.2010 roku 5.634 sztuk akcji Boryszew S.A., po średniej cenie 3,70 zł za jedną akcję.
Powyższa transakcja została dokonana na rynku regulowanym GPW.

Boryszew startuje po zakłady Cablelettra

SZYKUJE SIĘ KOLEJNY ZAKUP Po Maflow, dużej firmie z branży podzespołów motoryzacyjnych, polska spółka przymierza się do kupna majątku kolejnej upadłej włoskiej firmy posiadającej zakłady w kilku krajach. To może uczynić z Boryszewa potęgę na tym rynku
Zobacz także:

* Boryszew stanie się światową firmą motoryzacyjną

Maflow pomoże wynikom


Potwierdziły się nasze informacje z końca lipca. Spółka kontrolowana przez Romana Karkosika przygląda się kolejnej firmie operującej na rynku globalnym. Boryszew nie chce zdradzić nazwy spółki, w której właśnie zaczyna przeprowadzać due diligence. – To jeden z większych europejskich producentów m.in. wiązek do samochodów – mówi Michał Kujawski, rzecznik prasowy Boryszewa.

Jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”, chodzi o firmę Cablelettra. Przychody tego włoskiego przedsiębiorstwa w 2009 r. sięgały ok. 150 mln euro. Zajmuje się ono projektowaniem i produkcją komponentów elektrycznych i elektronicznych dla sektora motoryzacyjnego. Oferuje też elementy stalowe do silników, komór silnikowych, a także systemy kontroli jazdy i hamowania. Cablelettra ma 16 fabryk we Włoszech, w Brazylii, Chinach, Polsce (w Mikołowie) i Tunezji.

Cablelettra zbankrutowała. Przejechała się na inwestycjach w turystykę. Po nieudanej restrukturyzacji dostała się pod kuratelę syndyka, który 6 lipca tego roku zaprosił inwestorów do kupna wybranych części majątku. Oferty zostały złożone przez pięć podmiotów. Nie wiadomo, ile z nich zostało dopuszczonych do due diligence. Badanie, które jest niewiążące, potrwa najprawdopodobniej do końca września.

Jak się dowiedzieliśmy, Boryszew jest zainteresowany całym majątkiem włoskiej grupy.

W przypadku gdyby doszło do transakcji, polska spółka przychodowo powiększyłaby się o 600 mln zł. Jeżeli dodać do tego sprzedaż niedawno przejętego Maflow (jeden z liderów w produkcji przewodów gumowych, końcówek stalowych oraz przewodów giętkich do zastosowań w motoryzacji), które w ubiegłym roku przekroczyły 880 mln zł, to Boryszew wyrósłby na jedną z największych globalnych firm w branży automative ze sprzedażą w tym segmencie przekraczającą 1,5 mld zł. Cała grupa Boryszew miałaby ok. 4 mld zł przychodów rocznie.

– Transakcja z Maflow była bardzo korzystna dla akcjonariuszy Boryszewa, co widać po kursie. Kryzys, jaki przetoczył się po świecie, daje obecnie duże możliwości okazyjnych zakupów w tym sektorze. Co do potencjalnej nowej transakcji trudno mi się wypowiedzieć. Na razie wiemy bardzo niewiele – mówi Sebastian Buczek, prezes zarządu Quercus TFI.

Akcje Boryszewa tylko od 10 sierpnia zyskały ponad 30 proc. Wczoraj po wzroście o 4,8 proc. kosztowały 3,9 zł.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Artykuł z dnia: 2010-09-01, ostatnia aktualizacja: 2010-09-01 11:53

biznes.gazetaprawna.pl/artykul...kliknij, aby powiększyć

spekulacja na tak gigantycznych obrotach? hmm nie sądzę aby spekuła tak pchała papier, takie wzrosty mogą poprzedzać jakieś infa , ewentualnie to początek wzrostu pod pp .

Spekuła bawi się na mniejszych spółkach , bo tam łatwiej się ubiera.

Tak mi sie wydaje.


Co do SL , to można taniej nie odkupić , bo przecież większość siedzi tu przynajmniej do końca roku? Angelzauważcie że to może być jakaś kolejna spółka z filiami :

"...spółki z branży Automotive i jej spółek powiązanych..."KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 63 / 2010
Data sporządzenia: 2010-08-30
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Zamiar nabycia kolejnej spółki z branży Automotive
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd Boryszew S.A. informuje, że Spółka Boryszew została dopuszczona do badania due diligence przedsiębiorstwa spółki z branży Automotive i jej spółek powiązanych, na podstawie niewiążącej oferty.
Due diligence odnosi się do informacji i dokumentacji natury prawnej, księgowej i podatkowej spółki.
Wartość przedsiębiorstwa spółki i jej spółek powiązanych przekracza 10% kapitałów własnych Boryszew S.A.

happy7


Jestem ciekaw jaki jest realny FF .

Zabawne jest że jedni widzą dystrybucję a inni zbieranie.

Nawet wysoki wolumen jest argumentem dla jednych i drugich...


jeszcze jeden art jeszcze raz o tym samym .


Boryszew: przejęcie Maflow pozwala podnieść prognozy
Ewelina Wójcik 27-08-2010, ostatnia aktualizacja 27-08-2010 07:08

Chemiczno-metalurgiczna grupa zarobi w tym roku 40 proc. więcej, niż wynikało z majowych prognoz. Ta deklaracja wywołała wczoraj wzrost kursu o 8,75 proc.


Zarząd Boryszewa podniósł prognozę wyników grupy na 2010 r. Szacunki dotyczące zysku netto zwiększyły się o ponad 40 proc., do 121 mln zł. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację ma wzrosnąć na koniec roku z prognozowanych wcześniej 224 mln zł do 270 mln zł, a zysk operacyjny o 45 mln zł, do 189 mln zł. Podniesienie szacunków związane jest z przejęciem zakładów Maflow Polska.

– Rezultaty pierwszego półrocza są praktycznie w 100 proc. zgodne z majową prognozą. W pełni realizujemy zakładane poziomy sprzedaży oraz wyniki finansowe – mówi Małgorzata Iwanejko, prezes grupy Boryszew. – Projekcję naszych wyników istotnie zmienił zakup grupy Maflow. Będą one wyższe na każdym poziomie – dodaje.

Bez zaskoczenia

Wyższe prognozy nie są zaskoczeniem dla Łukasza Rosińskiego, analityka Domu Maklerskiego AmerBrokers. – Przejęcie przez Boryszew Maflow Polska miało miejsce na początku sierpnia, zatem konsolidowane będą wyniki dużej części roku – informuje, zauważając, że nawet bez uwzględnienia przejęcia Maflow widoczna jest poprawa prognoz na ten rok. – Efekty synergii wynikające z przejęcia będą widoczne w przyszłym roku – mówi Łukasz Rosiński.

Za trzy polskie zakłady produkcyjne Maflow zlokalizowane w Tychach oraz Chełmku Boryszew zapłacił prawie 74 mln zł. Spółka pokonała także konkurentów w wyścigu o zagraniczną część grupy Maflow: centralę we Włoszech oraz spółki w Brazylii, Chinach i Japonii. Zakończenie procesu akwizycji przewidywane jest na trzeci kwartał 2010 r.

Okres prosperity

Analityk AmerBrokers podkreśla, że grupa Boryszewa przeżywa najlepszy okres od lat. – Wyniki lepsze od prognozowanych na ten rok grupa notowała ostatnio w 2005 roku, kiedy to zysk netto wyniósł 124,8 mln zł. Spodziewam się, że taki wynik Boryszew może wypracować już w przyszłym roku – mówi Rosiński.

Analityka nie dziwi też wzrost kursu. Na koniec dnia akcje Boryszewa wyceniono na 3,48 zł po 8,75-proc. wzroście. – Nawet przy dzisiejszym wzroście wskaźnik cena/zysk (bez uwzględnienia planowanej emisji akcji) wyniesie na koniec roku poniżej 11, co nie jest poziomem wyjątkowo wysokim. Widzę więc jeszcze pole do zwyżek, zwłaszcza pod wyniki 2011 roku – twierdzi.

Analityk dobrze ocenia też rezultaty Impexmetalu. – Grupa Impexmetal nie powinna mieć problemów z wykonaniem tegorocznej prognozy. Przy podtrzymaniu obecnej koniunktury istnieje szansa na jej przekroczenie – twierdzi. Prognoza zarządu zakłada wypracowanie w tym roku 105 mln zł zysku operacyjnego, 169 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację i 68 mln zł zysku netto.

może w końcu ktoś przekroczy te 5% ? happy11

Boryszew chce na przełomie września i października przejąć zagraniczne spółki Maflow
PAP - Biznes
26 Sie 2010, 16:02


26.08. Warszawa (PAP) - Boryszew szacuje, że najpóźniej na przełomie września i października sfinalizuje zakup zagranicznych spółek z grupy Maflow, w tym firm we Włoszech, spółek z Chin, Brazylii i Japonii, a także zakładów Maflow we Francji i Hiszpanii. Spółka w przyszłym tygodniu planuje złożyć w KNF prospekt w związku z emisją akcji serii F - poinformowali na konferencji przedstawiciele Boryszewa.

Boryszew 6 lipca otrzymał zgodę na nabycie przedsiębiorstw należących do Grupy Maflow, w tym zakładów we Włoszech oraz spółek z Chin, Brazylii i Japonii.

"Liczymy, że zakup tych spółek nastąpi we wrześniu" - powiedziała na czwartkowej konferencji prezes Boryszewa, Małgorzata Iwanejko.

Wcześniej spółka informowała, że interesuje się także zakładami zlokalizowanymi w Hiszpanii i Francji.

"Złożyliśmy wiążące oferty na spółki w Hiszpanii i Francji. W Hiszpanii wszystko jest dogadane, jesteśmy też po podpisaniu porozumienia ze związkami. We Francji procedura jest bardziej skomplikowana, przed nami są jeszcze negocjacje ze związkami zawodowymi" - powiedział Piotr Wiśniewski, dyrektor zarządzający Elaną, oddziałem Boryszewa w Toruniu.

"Szacujemy, że powinniśmy dopiąć wszystko na przełomie września i października" - dodał.

Boryszew 10 sierpnia przejął, za niemal 74 mln zł, trzy polskie zakłady produkcyjne Maflow zlokalizowane w Tychach oraz Chełmku.

Spółka informowała wcześniej, że wartość przejęcia wszystkich zakładów Maflow, w tym zagranicznych, wyniesie około 100 mln zł.

Zagraniczne spółki Maflow nie były brane pod uwagę przy sporządzaniu nowej, wyższej prognozy wyników Boryszewa na 2010 rok.

"Zagraniczne podmioty są relatywnie małe w porównaniu do polskich. Oceniamy, że ich wyniki będą neutralne dla spółki" - powiedział Wiśniewski.

W czwartek Boryszew poinformował o podniesieniu prognozy na 2010 rok dla grupy. Prognoza zysku operacyjnego została podwyższona do 189 mln zł, ze 144 mln zł poprzednio, a prognozę zysku netto do 121 mln zł, z 84 mln zł.

Natomiast prognoza skonsolidowanego EBITDA została podniesiona do 270 mln zł, z 224 mln zł poprzednio.

Spółka podała, że zmiana prognozy wyników za 2010 rok to efekt akwizycji zakładów Maflow Polska.

"Jeśli chodzi o wyniki Boryszewa, na koniec pierwszego półrocza były one prawie w 100 proc. zgodne z budżetem" - powiedziała Iwanejko.

Prezes poinformowała także, że spółka w przyszłym tygodniu złoży w KNF prospekt emisyjny, w związku z planowaną emisją akcji serii F.

Akcjonariusze w połowie sierpnia przegłosowali emisję 752,2 mln akcji serii F z prawem poboru. Proponowany dzień prawa poboru to 8 października.

Dotychczasowym akcjonariuszom spółki, na każdą jedną akcję, będzie przysługiwało jedno prawo poboru. Jedno prawo poboru uprawnia do objęcia dwóch akcji serii F.

Cena emisyjna akcji serii F została ustalona na poziomie wartości nominalnej, czyli 0,10 zł.

W 2009 roku Boryszew osiągnął 140 mln zł zysku operacyjnego, 216 mln zł EBITDA oraz 52 mln zysku netto.

mamy raport

link


tradycja pokazuje że bywa z tym różnie


gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...
happy8

Taurus80 napisał(a):
Pewnie ze musza :) ale po przekroczeniu progow 5%,10% itd ponizej 5% nic nie musza jedyne co wiadomo to tyle co zarejestruja na walne!!!ale czy są zobligowani żeby na takim walnym ujawnić wszystkie akcje?


wydaje mi się że nie.

szkieletor11111 napisał(a):
czesc wszystkim. mam pewiem problem ze zrozumieniem czegos i prosilbym osoby bardziej doswiadczone o wyjasnienie mi tego.mam taki przypadek.
kupilem na gorce 1000 akcji po cenie 27zl w 2006 roku, trzymam do dzis. ostatnie prawa poboru ktore byly sprzedalem.za te pieniadze kupilem 2000 akcji po 3 zlote. i teraz mam problem. chcialem sprzedac 100 akcji tych kupionych po 3 zlote, i makler powiedzial ze nie moge ich sprzedac, tylko moge sprzedac te zakupione na gorce po 27 zloty. prosze o wylumaczenie mi o co chodzi. i druga sprawa to taka, ile wynosi obecnie cena zakupu tych akcji ktore kupilem na gorce po 27 zlotych, dowiedzialem sie ze kosztem teraz nie bedzie owo 27 zlotych, teraz podczas ich sprzedazy. pozdrawiam.szkoda że nie wchodziłeś w emisję :)

Spółka o kapitalizacji ok . 1 miliard robi emisję na 75 mln.


Więc nowe akcje będą kosztować tylko 10 gr. Nie myślcie że potroicie kapitał tylko na samej emisji...danek197 poczytaj sobie regulamin giełdy ***. sypac może tylko ze słupów a swoje 57 % zawsze musi informować aż do zejścia poniżej 5% Shhh

robią w jajo US ot co.

czyżby pionier z kimś się umówił na zbycie akcji w konkretnym przedziale cenowym? jeśli tak mogli to zrobić pakietówką.
bo wyglądało to jakby naprawdę im się spieszyło ( długi? ) . poza tym nie zasypali na dogrywce sypnęli z 50 kilo ale popyt ciągle był i czekał... mam nadzieję że się wysypali wszak od 16.09 (początek sypania) wolumeny były świetne .wyciągną go. zobaczycieAngel

oczywiście.

poparkują <5% za pomocą figurantów . jeżeli zaczęliby lege artis podając infa musieliby płacić dużo więcej. tak mi się wydaje, bo obroty mamy najwyższe od paru sesji ze wszyskich "karkosików" więc ktoś wciąga dużo akcji i to nie jest ulica

stanul napisał(a):
Kto to wszystko kupuje? Myślicie, że to ten skup, bo nic nie widać na pakietowych?

pozdr
może parkują po znajomych żeby nie podawać infa

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 19 września 2009
Ostatnia wizyta: 20 kwietnia 2021 20:59:41
Liczba wpisów: 81
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,934 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło