Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Masa

Masa

Ostatnie 10 wpisów
To fakt. Wiadomość ta wcale mnie nie ucieszyła a wręcz zmartwiła. Uważam takie posunięcie patrząc ze swojego punktu widzenia jako akcjonariusza mniejszościowego za bardzo krzywdzące zwłaszcza ze akcje będą po nominale 1zł gdy cena rynkowa waha się w granicach 8zł.
Widać faktycznie po tym posunięciu że raczej na takich akcjonariuszach jak ja spółce nie zależy a szkoda :(
Cytat:
Business and business every day :)

Kolejna świetna wiadomość. KBJ podpisało kolejną umowę tym razem z KGHM na łączną wartość opiewającą na kwotę 2 mln zł netto :)
Oj czuję ze ten 2019 rok będzie bardzo udany dla spółki :)

https://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/KBJ,zawarcie-istotnej-umowy-z-kghm-polska-miedz-s-2019-03-07,ESPI,20190307_164322_0000154130

Moderator:
podmieniono link na rodzimy
Cytat:
Business and business every day :)

Minęły już ponad dwa miesiące od ostatniego wpisu w portfelu. Jest to inwestycja długoterminowa i jakiś szczególnych ruchów nie robię jednak warty odnotowania jest jest fakt iż inwestycje zaczynają odrabiać po dość dużych stratach bo przypomnę iż na CD Projekcie strata wynosiła 20 listopada ubiegłego roku już -39% !! a w tym samym czasie na KBJ-ocie -43,79% !!
Ktoś by powiedział dlaczego nie zastosowałeś stop lossów ? Przecież mogłeś ciąć stratę i poprostu odkupić taniej. Faktycznie mogłem aczkolwiek nigdy człowiek tak na prawdę nie ma pewności czy to juz koniec spadków ? Czy to już czas aby odkupić ?
Są to inwestycje na długi termin a ponieważ obie bardzo dobrze rokują jestem cały czas niezmiennie przekonany o poprawności tych inwestycji. Pisałem zresztą o tym podumowujac zeszły rok w styczniu

-"W portfelu na bieżący rok przeszły akcje CD Projektu i KBJ. Obie pozycje mam na dość dużych minusach jednakże nadal wierzę że jeszcze na tych pozycjach zarobię i jestem o nie spokojny."

Poza tym pokazywana strata jest stratą wirtualną bo zeszły rok zakończyłem na zakończonych pozycjach niewielkim ale zawsze to plusie :)

Na dany moment portfel prezentuje się następująco:

AKCJE:

CD PROJEKT(61,51%)= - 8,99%
KBJ(35,43%)= - 24,35%

FUNDUSZE:

INVESTOR NOWYCH TECHNOLOGII(0,98%)= - 4,70%
PKO PAPIERÓW DŁUŻNYCH USD(1,04%)=+ 0,78%
UNI OSZCZĘDNOŚCIOWY(1,03%)=+ 0,23%
Cytat:
Business and business every day :)

Proszę o sprzedaż akcji OPONEO i zakup KBJ.

"Dużym sukcesem spółki w ostatnich miesiącach był skokowy wzrost wartości backlogu, czyli portfela zamówień. Od października KBJ podpisał trzy kontrakty: z Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu, PSG oraz TVP. Ich łączna wartość opiewa na blisko 60 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej niż roczne przychody spółki."

Uważam że KBJ wykaże w tym roku ładne wyniki. Jak już wcześniej wypowiedziałem się na forum spółki widać że rozwijają się w dobrym kierunku i coraz lepsze wyniki to tylko kwestia czasu :)
Cytat:
Business and business every day :)

No to jest piękna wiadomość. A mówił prezes żeby z ocenami wstrzymać się na koniec roku ? Mówił :)
A tak na serio widać iż spółka rozwija się coraz bardziej. Nowe kontrakty i to nie tylko te duże znaczące ale i mniejsze suma sumarum wpływają na coraz to lepszy wizerunek firmy. Mam nadzieję że jak tak dalej pójdzie doczekam czasów wyjścia z New Connect na rynek regulowany :)
Cytat:
Business and business every day :)

Panowie czy Wy naprawdę myślicie że ktoś "wywala" grube miliony bo zobaczył rekomendację ? Powiem tak. Kluczem do sukcesu na giełdzie jest przede wszystkim informacja i ja osobiście uważam że skoro "ktoś" zainwestował wczoraj grube miliony to takową informację otrzymał. Może to info wypłynie niedługo może za jakiś czas ale ponieważ w spółce i grze nic istotnego się nie wydarzyło więc na pewno ktos coś wie. Może znana jest już data premiery ? Zobaczymy czas pokaże :)
Cytat:
Business and business every day :)

Dokładnie tak Sasky.
Wiedziałem o tym przetargu już wcześniej zresztą nie było to tajemnicą. Nie było tylko wiadome czy uda im się go wygrać. Jak widać będzie miał KBJ w nim swój udział i to jako akcjonariusza mnie cieszy :)
Cytat:
Business and business every day :)

Dzisaj na moim KBJ widać ewidentne przełamanie. Wydaje się że "hamulcowy" puścił. Może to początek odwrócenia trendu ? No zobaczymy z wnioskami trzeba jeszcze poczekać ale wygląda to dzisiaj fajnie.
Oprócz dokupienia akcji KBJ-tu nabyłem również jednostki uczestnictwa w funduszu UniOszczędnościowy.
Cytat:
Business and business every day :)

Chciałem dokonać zakupu akcji ELBUDOWY ale odjechała zbytnio niestety na początku roku więc poproszę o kupno na jutrzejszej sesji OPONEO.PL
Uważam że akcje tej spółki powinny dać zarobić w tym roku a spadki które były na walorze ostatnimi czasy raczej wyhamowały. Piszę raczej ponieważ na giełdzie nigdy niczego nie można być pewnym :)
Cytat:
Business and business every day :)

Chciałbym pokrótce podsumować zeszły rok.
Z zamkniętych pozycji wliczając otrzymaną dywidendę Rok 2018 zakończyłem z minimalnym +0.80%.
W portfelu na bieżący rok przeszły akcje CD Projektu i KBJ. Obie pozycje mam na dość dużych minusach jednakże nadal wierzę że jeszcze na tych pozycjach zarobię i jestem o nie spokojny. Spokój zachowuję chyba dzięki doświadczeniu jakie nabyłem przez te wszystkie lata bo inaczej chyba bym już dawno poległ :)
Nie wiem czy wcześniej pisałem ale dodałem też w międzyczasie parę jednostek funduszu Inwestor Nowych Technologii. Kupiłem je bardziej poglądowo chcący mieć w portfelu fundusz do celów porównawczych. Planuję też dokupić trochę jednostek funduszu pieniężnego i zapewne w najkrótszym czasie tego dokonam. W nadchodzącym Nowym Roku życzę Wszystkim jak najbardziej trafnych decyzji inwestycyjnych i jak najwyższych stóp zwrotu :)
Cytat:
Business and business every day :)

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 5 września 2010
Ostatnia wizyta: 25 marca 2019 19:30:49
Liczba wpisów: 709
[0,22% wszystkich postów / 0,23 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,221 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d