pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Masa

Masa

Ostatnie 10 wpisów
CD PROJEKT sprzedany po 196.14zł
Zysk na pozycji +2% więc spekulacja udana. Nie chcę zostawiać pozycji spekulowanych na okres Świąteczny :)
Cytat:
Business and business every day :)

Wczoraj otwarłem pozycję krótką na EUROCASH-u. Kurs "chodzi" w przedziale 13zł-15zł z tym że "trzyma się" średniej 30 tygodniowej a ta opada. Pozycja otwarta na 1 kontrakt więc wartość nieduża w cenie 14.30zł.
Cytat:
Business and business every day :)

Dawno się tutaj nie meldowałem ale byłem poza miejscem zamieszkania i w dodatku mając mnóstwo spraw na głowie. Oczywiście nie przeszkadzało mi to w "pilnowaniu" inwestycji. Od czego ma się smartphona i dostęp do notowań poprzez aplikację :)
Generalnie odkupiłem kontrakt na Allegro i tym samym zamknąłem na razie definitywnie pozycję krótką i nie powiem bo z fajnym zyskiem, kupiłem akcje paru spółek:
HERKULES 1.63zł
HUUUGE 41.91zł
KGHM 180.70zł
Są to średnie ceny zakupu po doliczeniu prowizji. Posiadam też jedną spółkę z portfela CFR oraz na dzisiejszej sesji w ramach zabawy emocjonalnej kupiłem troszku CDPROJEKT ale to tylko i wyłącznie spekulacyjnie :)
Przez portfel przewinęły się także akcje STALPROFI na których udało mi się zarobić 12.98% a więc inwestycja udana :)

Cytat:
Business and business every day :)

Niezdecydowanie rynku na Allegro wykorzystałem wczoraj do odkupienia pozycji na Allegro po czym dzisiaj z rana otwarłem pozycje na nowo. Póki co zabawa z kupnem sprzedażą ale to raczej w ramach zabawy. Sprzedałem wczoraj również akcje Budimexu inkasując zysk z pozycji rzędu +22.68%
W portfelu pozostały spółki CFR i shrot na Allegro.
Cytat:
Business and business every day :)

Pozycja na shrota na Allegro ponownie otwarta. Nie ma "siły" na kursie przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Tym razem bez TS. Kurs będę pilnował osobiście :)
Cytat:
Business and business every day :)

Dokładnie jestem tego samego zdania i również go obserwuję. Miałem ustawiony TS na 2pkt i tu też może troszku mój błąd bo na zwykłym SLu zapewne by mi shrota nie wybiło. No cóż...nic się nie stało zagranie zapewne powtórzę przy odpowiednim otoczeniu.
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji zamknął mi się kontrakt na Allegro wybijając SLa.
Strata z transakcji -6,76%
Cytat:
Business and business every day :)

No i stało się. Grodno wybijając SL wyleciało z portfela znacznie niestety obniżając zysk z zakończonych pozycji ale cóż...taka jest kolej rzeczy. Są też pozytywne aspekty tego posunięcia. Walor wyleciał z portfela bez zmrużenia oka z czym jeszcze do niedawna miałem problemy i opory jak zresztą zapewne wielu inwestorów myśląc że "może odbije" itd przez co po coraz większych spadkach pozostawał w portfelu na długie lata :)
Zamknąłem też pozycję na PEKAO z zyskiem +26,01%
Na wczorajszej sesji otworzyłem spekulacyjnie -1 FALEH21 po 69,70zł licząc na spadek waloru a widząc że w drugim dniu odbicia jednak wzrosty sie zatrzymały i straciły że tak powiem moc. Żałuję tylko iż nie uczyniłem tego przy cenie trochę wyższej ale cały czas miałem opory. W zasadzie w decyzji pomógł mi też fakt że portfel ma się bardzo dobrze i to zarówno bieżący jak i zamknięte pozycje.
Poza tym wiele się działo w portfelu. Doszły kolejne spółki CFR ale ze względów lojalnościowych nie będę ich tutaj ujawniał. Napomknę jedynie że sytuacja zysku/straty na nich wygląda następująco:
CFR-1 +24,20%
CFR-2 +8,13%
CFR-3 +5,68%
Bardzo ważną informacja jest fakt że o ile pozycja pierwsza znajduje się w portfelu od 17 dni to już pozycja druga od 8 a pozycja trzecia od 3 dni.
To jest naprawdę bardzo dobry wynik i wielki szacunek dla prowadzącego portfel CFR bo robi kawał dobrej roboty i z mojej strony nie pozostaje nic innego jak tylko polecić każdemu członkostwo w grupie no chyba że ktoś woli trzymać środki w banku i cieszyć się z podobnych profitów po kilku latach Angel

No i na koniec pozostaje mi wspomnieć o jedynym funduszu który również znajduje się w portfelu a który to od 95 dni daje jak na razie stopę zwrotu na poziomie +33,65% a licząc od początku bieżącego roku to +10.07%
Mowa oczywiście o Skarbiec Spółek Wzrostowych.

Portfel od początku roku: +3,67%
Zamknięte pozycje: +2,10%
Cytat:
Business and business every day :)

Fajne spółki dobierasz do portfela. Też miałem swego czasu Neucę kupioną coś koło 500zł i sprzedaną potem z zyskiem a trzeba było trzymać bo w zasadzie SLa mi nie wybiło :) Walor w trendzie wzrostowym już trzeci rok z rzędu i ma się dobrze zresztą jak widać po wykresie na pewno dał zarobić nie jednemu inwestorowi :) podobną spółeczką tyle że może z większymi korektami jest Budimex. Tutaj już nie popełniłem błędu z Neuki i trzymam walor dopóki mi go nie wybije na SLu :)
Cytat:
Business and business every day :)

Minął pierwszy miesiąc Nowego Roku inwestycyjnego. W tym tygodniu nie zmieniłem nic z zawartości portfela natomiast pozmieniały się wartości procentowe. Korekta na akcjach Grodna pociągnęła portfel w dół aczkolwiek jestem dobrze nastawiony do spółki i póki nie wybije SLa nie mam zamiaru się jej pozbywać żeby nie powielić poprzedniego błędu.
Obecnie w portfelu:
BUDIMEX +5,04%
CFR +4,28%
GRODNO -6,63%
PEKAO +4,26%
SKARBIEC SPÓŁEK WZROSTOWYCH +0,94%

Portfel od początku roku: -0,07%
Zamknięte pozycje: +11,60%

Wartości procentowe podaję od początku roku natomiast zyski z pozycji są dużo większe ponieważ Budimex i PEKAO kupowane były 81 dni temu.
Cytat:
Business and business every day :)

Na wczorajszej sesji powróciłem do Grodna. Wyjście z tej spółki okazało się niepotrzebne bo teraz odkupiłem drożej ale to kolejna lekcja na przyszłość :) W portfelu 37% gotówki oczekującej na inwestycje.
Cytat:
Business and business every day :)

No początek roku bardzo obiecujący nie wolałeś natomiast aby wybiło Ci pozycje na SLach ? Zawsze to jest możliwość "wyciągnięcia" z pozycji jeszcze więcej zysku bo może okazać się że któryś z papierów jest "odporny" na ogólną korektę bądź w miarę odporny a wtedy szkoda pozbywać się tak zyskownych pozycji 😀
Cytat:
Business and business every day :)

Drugi tydzień nowego roku zakończony. Tydzień podsumowując generalnie dobry. Sprzedałem Toyę jak już pisałem bo najsłabiej sie zachowywała w portfelu oraz Amrest-a ponieważ wybił mojego SLa. Musze przyznać że SL mentalny ma dobre strony i złe zarazem. Złą stroną jest to że (na przykładzie Amrestu) gdy kurs spadł poniżej to człowiek jeszcze przytrzymuje z nadzieją ze jednak odbije a to może być zgubne bo jeśli na koniec dnia nie odbije a na drugi dzień na otwarciu poleci jeszcze bardziej to tylko powiększy nam stratę lub pomniejszy zysk a przecież tego nikt nie chce. Dobrą stroną natomiast jest to (i tu znowu na własnym przykładzie Budimexu) że mimo iż kurs na koniec notowań nie odbił a miałem SLa mentalnego na 300zł postanowiłem poczekać na kolejny dzień na otwarcie. Tutaj okazało się to bardzo dobrą decyzją bo kurs urósł o 41zł na sztuce !!! To bardzo dużo jak na jedną sesję.
Na dzień dzisiejszy portfel od początku roku urósł o +3,14%
Zamknięte pozycje to zysk rzędu: +11,60%
W portfelu pozostały:
Budimex
PEKAO
CFR
Skarbiec Spółek Wzrostowych
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji "wyleciał" z portfela AMREST. Kurs już wczoraj zszedł poniżej mojego SLa na 27,50zł ale jeszcze przytrzymałem walor bo SLe mam mentalne jednakże widząc dzisiaj po porannym odbiciu stopniowy zjazd postanowiłem na SLu sprzedać nie chcący powtarzać błędów z przeszłości. SL to SL i trzeba się twardo trzymać zasad a okazję do kupna zawsze sie znajdzie i to nie jedną :)

Portfel od początku roku: +2,70%
Zamknięte pozycje: +11,60%
Cytat:
Business and business every day :)

Na wczorajszej sesji dokonałem pierwszej transakcji w tym roku sprzedając Toyę z 3,52% zyskiem. Walor zachowywał się najsłabiej w moim portfelu więc z niego wyleciał w myśl zasady "Pozbywam się najsłabszego ogniwa" :)

Portfel od początku roku: +1,58%
Zamknięte pozycje: +3,52%
Cytat:
Business and business every day :)

Kolejny rok inwestycji mamy za sobą. Rok z dobrą końcówką ale zbyt słabym początkiem i suma sumarum zakończony na minusie -2.80% niemniej jednak przyniósł mi on nowe doświadczenia. Nabyłem nowych umiejętności i oczywiście poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu inwestycji i analizy technicznej oraz prowadzenia pozycji. Myślę że te wszystkie elementy złożą się na dodatni wynik w nadchodzącym roku czego sobie i wszystkim inwestorom życzę salute
Na ten moment wyniki z ubiegłych lat prezentują się następująco:

2018 - + 0.80%
2019 - + 3,14%
2020 - - 2.80%

W portfelu na Nowy Rok pozostają spółki:
AMREST + 22,72%
BUDIMEX + 19.09%
CFR + 9.66%
PEKAO + 21.73%
TOYA - 3,38%
SKARBIEC SPÓŁEK WZROSTOWYCH + 20,33%

Stopa zwrotu portfela: + 13,58%
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji zakupiłem akcje spółki Toya. Uważam że cena jest w tym momencie godna uwagi. Podczas dzisiejszej sesji cały praktycznie czas nie miałem możliwości zalogowania się na konto maklerskie z uwagi na jakiś błąd w DM MBanku. Mam nadzieję że jutro wszystko wróci do normy bo trochę człowiek czuje się dyskomfortowo nie mogąc nic zrobić podczas spadków na szerokim rynku :(
Cytat:
Business and business every day :)

Kolejny tydzień zakończony. Tydzień który można podsumować jako dobry. Troszku sobie pospekulowałem ale głównie cieszy mnie kurs na Budimex-ie. Z niepewnego SL-a na 260zł mogę śmiało przesunąć go pod 273zł (tak wychodzi z wykresu dziennego). Ze spółki napływają coraz to nowsze wiadomości o podpisanych nowych kontraktach a to wszystko suma sumarum przekłada się właśnie na trwający trend :)
Bardzo dobrze zachowuje się również kurs na spółce Amrest. Widać "moc" bo kurs nie spada i każda korekta jest na nowo windowana i mamy powrót do kanału gdzie dolną wartość można określić średnio na 24zł. Kurs utrzymuje się cały czas powyżej mojego wsparcia i jak na razie raz było ono testowane ale ładnie odbiło. Trzymam zatem akcje chcący wykorzystać trend do samego końca.
Również na akcjach PEKAO mieliśmy w tym tygodniu korektę i dobrze bo zbliżyły się one do średniej 30 tygodniowej i w niedługim czasie powinien kurs ruszyć do góry. Zawsze takie zbyt dalekie oddalenie od średniej lubi sprokurować spadki a tak będziemy mieli czystą sytuację. Kurs jeszcze sporo ma do mojego wsparcia na 56.60zł więc jestem spokojny.
Bardzo dobrze zachowuje się w portfelu moja jedyna inwestycja w fundusz. Skarbiec Spółek Wzrostowych daje mi po 40 dniach inwestycji już +22.97% zysku a zaznaczam że jest to średnia ponieważ juz od pierwszej wpłaty dokonałem dwukrotnego dokupienia jednostek uczestnictwa. W planach mam kolejne dokupienie bo skoro fundusz jest tak dobrze zarządzany to tylko z korzyścią dla mnie.
Na piątkowej sesji kupiłem również akcje spółki którą oznaczę jako CFR ze względu na fakt ze znajduje się w portfelu Czterech Faz Rynku prowadzonego przez Wojeteka.
Generalnie portfel w tym momencie ma +9,46% zysku co bardzo cieszy. Martwi natomiast ogólna strata z całego roku ale zrzucam to na poczet ciągłej nauki. Teraz jestem o niebo mądrzejszy co zresztą potwierdzają moje wyniki osiągane od listopada. Jedyną rzeczą jaką żałuje to to że nie zapisałem się wcześniej na kurs Wojeteka bo mogłem już wcześniej być "na wyższym poziomie" :)
W nadchodzącym tygodniu zakończymy rok rozliczeniowy bo o ile się nie mylę to transakcje zawarte od 28 grudnia będą już zapisywane na poczet 2021 roku.
Cytat:
Business and business every day :)

No ten SL faktycznie był ciasny przyznaję. Bardziej mnie wkurzył fakt że dopiero co pozbyłem się akcji Grodna które "stało w miejscu" i oczywiście dzisiaj kurs ładnie wystrzelił do góry. Mało tego od dłuższego czasu obserwuję akcje Herkulesa. Wahałem się wahałem z wejściem w okolicach 1.15zł bo konsolidacja no i dzisiaj w pewnym momencie kurs zanotował 1.60zł
Człowiek to się może sfrustrować czasami :) Oczywiście nic na siłę bo okazje jeszcze się trafią możliwe że ponowię inwestycję w Grodno ale to zależy jak kurs się zachowa w najbliższym czasie. Niemniej jednak obie spółki nadal obserwuję.
Cytat:
Business and business every day :)

Przed dzisiejszą sesją ustawiłem bardzo ciasno SLa na CD Projekcie i zamknęło mi pozycję. Czy stety czy niestety okaże się w najbliższym czasie. Na pozycji zarobiłem 7% względem zainwestowanej kwoty więc nawet nieźle biorąc pod uwagę że to tylko spekulacyjne wejście. mam jednakże mieszane uczucia bo z jednej strony myślami przewiduję jednak wzrost kursu i przyszłościowo bardzo dobrą sprzedaż CP2077 ale z drugiej strony trzy fundy grające na spadki powstrzymują mój zapał inwestycyjny...
Cytat:
Business and business every day :)

Spekulacji czas dalszy. Pozbyłem się nawet akcji Grodna ze względu na "martwy okres" na kursie. Coś mam przeczucie żeby kupić akcje CD Projektu. Częściowo już kupiłem. W zasadzie czytając komentarze ludzi którzy grę kupili dochodzę do wniosku że gra jest rewelacyjna tylko posiada dużo błędów. Z pkt widzenia inwestora błędy można poprawić a skoro gra jest bardzo dobra to będzie musiała dać zarobić. Możliwe że się mylę ale na tym polega właśnie inwestowanie że próbujemy znaleźć jak najbardziej optymalną i trafną decyzję która w przyszłości da nam zarobić :)
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji ujawniła się we mnie żyłka spekulanta :)
Kupiłem akcje CD Projektu po 315zł po czym na ustawionym SL sprzedało mi po 320zł.
Oczywiście nie poprzestałem na tym i ponownie kupiłem tym razem po 314zł :) i na razie trzymam ze stop losem podobnie jak za pierwszym razem na 320zł.
Kapitał wziąłem ze sprzedaży Newagu. Walor jako najsłabszy w portfelu wyleciał nie przejawiając "chęci" do wzrostów. Skoro wszystko jest w firmie oki a kursem mimo to nie rusza stwierdziłem ze nie ma sensu trzymać.
Cytat:
Business and business every day :)

Yaroman napisał(a):


P.S To moje pierwsze wykresy wklejone w Kronice, podziękowania dla "Masy" za wsparcie techniczne thumbright


Dzięki dzięki :) Teraz kronika wzbogacona wykresami będzie jeszcze ciekawsza :)
Pozdrawiam.
Cytat:
Business and business every day :)

Minął nawet niezły tydzień dla portfela. Generalnie urósł on do +4,93%
Kolega Yaroman miał rację i kurs faktycznie cofnął się na Budimex-ie ponizej 260zł ale mając "z tyłu głowy" to ostrzeżenie ze lubi tak zrobić nie ruszałem nic. Czasami taki stop los mentalny ma swoje plusy. Oczywiście trzeba pamiętać aby go nie naciągać za bardzo bo jednak to stop los i możemy później żałować że nie trzymaliśmy się strategii.
Bardzo mocno zachowuje się kurs PEKAO. Po spadku kursu do 56.60zł nastąpiło odreagowanie i obecnie mamy ładną pozycje wyjściową do dalszych wzrostów. W zasadzie rynek jest teraz bardzo zmienny a kursy akcji bardzo "szarpane".
W portfelu nadal zarówno akcje Grodna jak i Newagu notują straty. Zaskoczeniem jest dla mnie Newag bo mają naprawdę dobre wyniki i perspektywy na przyszłość a mimo tego kurs zachowuje się nie tak jak bym sobie tego życzył. Jeśli w tym tygodniu nie nastąpi odreagowanie pozbędę się spółki eliminując najsłabszy element portfela.
Cytat:
Business and business every day :)

Nowa kronika i jak piszesz trochę inna strategia. Z raczej długoterminowych inwestycji przechodzisz na model bardziej spekulacyjny Think hmm....ciekawy jestem jak będzie Ci szło. Będę bacznie obserwował Twoje inwestycje :)
Cytat:
Business and business every day :)

No tak...zawsze istnieje taka możliwość jednak po podpisaniu aneksu z GDDKiA mamy tutaj nowe paliwo napędowe dla kursu i zakładam że aż tak bardzo tym razem się nie cofnie a przynajmniej jeszcze nie teraz :) Stop los jest mentalny więc jeszcze do przemyślenia Think
W sumie szkoda było by się pozbywać spółki w tak ładnym trendzie.
Cytat:
Business and business every day :)

@Kakarotto
Masz racje korekta się należy i jest jak najbardziej wskazana zresztą chyba takowa się na PEKAO rozpoczęła. Zobaczymy jak duży zasięg będzie miała.
Myślę że większość ludzi chciała by już wrócić do normalności zresztą sam osobiście uważam że zachorowalność jest już tak duża że takie obostrzenia tylko przedłużają pandemię i nie dają pozytywnych efektów. Zarażamy się jak katarem i po prostu trzeba to przejść i się uodpornić. To tak jakby w letni wieczór siedzieć nad wodą i odganiać się od komarów a i tak w końcu któryś nas dopadnie :)
Niemniej jednak myślę ze już jesteśmy bliżej końca jak dalej co zresztą widać po notowaniach szerokiego rynku.

Ten tydzień patrząc ogólnie był dobry dla mojego portfela. Mimo iż kursy na Grodnie i Newagu spadły całość wzrosła o +0,67% a cały portfel notuje obecnie +4.65%
Oczywiście zamknięte pozycje są na minusie ale ich już nie będę w stanie prawdopodobnie odrobić z racji tego że nie planuję zamykać obecnych pozycji no chyba że któraś wyleci na stop losie.

AMREST +18.29%

kliknij, aby powiększyć


Bardzo ładnie zachował się w tym tygodniu kurs Amrestu.W zasadzie mamy kontynuację trendu wzrostowego rozpoczętego w tym miesiącu. Dzięki wybiciu nowych szczytów mogę śmiało przesunąć sobie stop losa na 23.30zł a więc biorąc pod uwagę wejście ze średnią 22.57zł pozycja będzie już na pewno zyskowna. Najbliższy opór przewiduję dopiero w granicach 29.30zł więc jest sporo miejsca do "niezaburzonego" wzrostu :)

BUDIMEX +4.57%

kliknij, aby powiększyć


Ładne zachowanie kursu w tym tygodniu również na Budimexie pozwoliło mi na przesunięcie stop losa pod podstawę świecy atakującej czyli 260zł. W tym wypadku podobnie jak i w przypadku Amrestu pozycja stała się już na pewno zyskowna ponieważ wejście było ze średnią 258,20zł.

Kolejną spółką z portfela jest PEKAO +18,22%
Tutaj widać rozpoczynającą sie korektę ale jak juz wspomniałem to dobrze ponieważ takowe są bardzo potrzebne aby można chociażby podnosić sobie linię obrony a poza tym wymiana akcjonariatu jest taką siłą napędową dla kursu akcji wiec jest jak najbardziej wskazana. Zobaczymy jak głęboka korekta będzie aczkolwiek obserwując notowania widać że nie ma zbytnich chęci do jakiejś głębszej :)

W minionym tygodniu dokupiłem troszku jednostek funduszu
SKARBIEC SPÓŁEK WZROSTOWYCH+8.26%
Jednostki dokupione z nadwyżek finansowych i tak jak wypowiadałem się wcześniej skoro przynosi to zysk więc częściowo będę lokował kapitał również i tutaj.

Ostatnimi dwoma spółkami są Newag i Grodno. Obie pozycje na minusie. Bardziej martwi mnie Newag gdzie przy dobrych wynikach dobrym portfelu zamówień i w zasadzie trendzie wzrostowym kurs zachowuje się bardzo słabo wręcz zbliża sie do mojego SLa i szkoda by mi było się spółki pozbywać ale jeśli zostanie on naruszony będę musiał to uczynić.

Cytat:
Business and business every day :)

PEKAO


kliknij, aby powiększyć


Notowania na PEKAO niczym rozpędzony walec prą do przodu nie zważając na nic :)
Oczywiście to tylko tak obrazowo ale tak na poważnie na wczorajszej sesji ładnie wybiło nowy szczyt co pozwala mi na przesunięcie stop losa z 53zł na 54.40zł
Bardzo jestem ciekawy dzisiejszej sesji bo niby wczoraj Stany zakończyły na zielono ale ten rajd w górę na bankach wyniósł kurs od dołka już dość konkretnie w zasadzie po drodze tylko lekko się korekcąc :)
Oczywiście nie można narzekać na taki obrót sprawy i należy się cieszyć z zaistniałej sytuacji.
Cytat:
Business and business every day :)

Witam
O ile dobrze pamiętam była dawniej możliwość wykupienia dostępu jednorazowo do analizy interesującej kogoś spółki. Czy nie można by wrócić do tej praktyki ?
Cytat:
Business and business every day :)

To był nawet niezły tydzień dla mojego portfela zakładając ze mieliśmy korektę spółki w nim obecne nawet nie ucierpiały zbytnio.

AMREST +7,21%

kliknij, aby powiększyć

Mimo iż na piątkowej sesji akcje spadły o 1.02% to całościowo inwestycja po 9 dniach jest na plusie. Akcje Amrestu zachowuj się całkiem nieźle i nie widać zbytnio chęci wśród inwestorów do pozbycia się akcji. myśle że to ze względu na fakt że jesteśmy raczej bliżej końca pandemii jak dalej i mimo wysokiego stanu zachorowań na horyzoncie widać dla spółki zbliżające się lepsze czasy a ze kurs mocno w tym roku spadł jest olbrzymie pole do popisu jeżeli chodzi o wzrosty.

BUDIMEX -3.18%

kliknij, aby powiększyć

Na Budimexie mamy do czynienia z trendem wzrostowym już drugi rok . Nie jest to może taki piękny trend niemniej jednak ładnie cały czas rośnie i póki nie wybije mi stop lossa mam zamiar trzymać walor.
Budowlanka zbytnio nie ucierpiała z powodu Covida więc tym bardziej teraz nie powinno firmie zaszkodzić nawet chwilowe wprowadzenie jakiś ostrzejszych obostrzeń.

GRODNO -2,86%

kliknij, aby powiększyć

Moja inwestycja w Grodno nie miała nic wspólnego z techniką. Jest to inwestycja ponieważ chciałem miec spółkę w portfelu z sektora fotowoltaiki. Wybrałem tą spółkę i czy był to trafny wybór zobaczymy. Na razie mimo iż piątkowa sesja zakończyła się wzrostem kursu o 1.22% to całość jest na prawie 3 procentowym minusie. W zasadzie dobrze że mieliśmy tak mocną korektę na kursie bo zbliżył się od szczytu dużo do średniej 30 tygodniowej a to dużo lepiej z technicznego punktu widzenia.

NEWAG +0.93%

kliknij, aby powiększyć

Newag to najnowszy nabytek portfela. Inwestycja zaledwie od trzech dni ale kurs podobnie jak na Budimexie od dłuższego czasu w trendzie wzrostowym. ponadto Newag ma bardzo fajny portfel zamówień więc wyniki powinny być lepsze z kwartału na kwartał a to powinno przełożyć się na kurs na który korekta ogólnego rynku jakoś niezbyt miała wpływ.

PEKAO +13.56%

kliknij, aby powiększyć


Na koniec inwestycja w sektor bankowy który najbardziej ucierpiał w ostatnim czasie. Tutaj jak widać na wykresie odbicie jest najładniejsze i trzeba przyznać dość mocno się kurs zachowuje nie dajac przesłanek do jakiejś większej korekty. myślę że podobnie jak w przypadku Amrestu inwestorzy zdają sobie doskonale sprawę że w dłuższej perspektywie będzie można tutaj zarobić i nie wykazują checi do pozbycia się papieru :)

Ostatnią pozycją portfela jest fundusz
SKARBIEC SPÓŁEK WZROSTOWYCH +7.01%
Zainwestowałem w fundusz ponieważ bardzo podobają mi się ich historyczne wyniki. Wiem i zdaję sobie sprawę z tego ze nie zawsze takowe będą powtarzalne ale jak na razie nie wykazują zarządzający aby tak miało się wydarzyć i póki pozycja będzie zyskowna będzie w portfelu utrzymana.
Bardzo jestem ciekawy nadchodzącego tygodnia. Czy korekta będzie kontynuowana ? A może to już jej koniec i wzrosty będą kontynuowane czerpiąc paliwo z informacji o szczepionce ?
Tego wszystkiego dowiemy się juz jutro. Początek o 9.00 happy7
Cytat:
Business and business every day :)

Dzisiaj dokonałem lekkiej zmiany w portfelu. Z dwóch spółek z sektora fotowoltaicznego pozostało Grodno natomiast wyleciał Columbus. Na decyzję wpłynęła u mnie jednak bardziej zróżnicowana strategia Grodna cena akcji oraz w ostatnim czasie słabość na Columbusie.
Ten ostatni według mnie ma większe możliwości do agresywniejszych skoków kursu ale niestety w obie strony więc wolę "bardziej stabilną" spółkę Grodna :)
Kupiłem również Newag. Spółka od zeszłego roku w ładnym trendzie wzrostowym a że stop loss wypada tylko 4% poniżej zakupu jest to jak najbardziej akceptowalne.
Cytat:
Business and business every day :)

Właśnie i tutaj masz rację kolego. Ja postanowiłem nie dać się już "wyleszczać" bo choć tej ryby w zbiorniku najwięcej (czytaj GPW) to z czasem nabierając doświadczenia możemy stać się takim szczupakiem czyhającym na okazję żeby leszcza wyportkować :) Tutaj mamy taką przewagę że tam leszcz pozostanie leszczem do końca swoich dni a my poprzez szkolenia i nabieranie doświadczeń możemy stać się "rybą szlachetniejsza :) )
Dzisiaj kolejny dzień z rzędu mamy korektę. Oczywiście można się jej było spodziewać po tak gwałtownych wzrostach. miejmy nadzieję że nie dotknie ona zbytnio naszych portfeli :)
Cytat:
Business and business every day :)

Witam po półrocznej przerwie w kronice :)
Wprawdzie kronika "stała odłogiem" prawie pół roku to ja oczywiście nie próżnuję i i inwestuję cały czas. od lutego bodajże korzystam z kroniki prowadzonej przez Wojtka "Cztery Fazy Rynku" i muszę przyznać że wiele się człowiek nauczył. W zasadzie polecam każdemu taki udział. Wrzucane analizy techniczne przemyślenia odnośnie walorów. Naprawdę można dużo z tego dla siebie wyciągnąć. Ja dodatkowo skorzystałem ze szkolenia prowadzonego przez Wojtka i również i tu uważam że dało mi ono powiększyć swoją wiedzę z zakresu prowadzenia pozycji.
Rok nam się kończy powoli w zasadzie zostało półtora miesiąca. Rok można rzec nietypowy bo "nawiedzony" przez pandemię koronawirusa co skutkowało dwukrotnym potężnym spadkiem notowań na rynku akcji. Jakby nie patrzeć to spadki takie w przypadku tych "dobrych i mocnych spółek " tzn. takich którym by było ciężko upaść można potraktować jako "okazję" do kupna. Bo czy ktoś może sobie wyobrazić upadek banku PEKAO SA czy KGHM-u ? Raczej nie. Oczywiście wszystko jest możliwe ale też trzeba patrzeć realnie a realnie takie podmioty nie upadają co najwyżej mogą zostać przejęte.
Ja postanowiłem w tym wypadku pójść na ustępstwo i przeznaczyć niewielką kwotę na zakup "kilku sztuk" akcji spółek które niekoniecznie są zgodne z tym co wyniosłem z dotychczasowego uczestnictwa w grupie zamkniętej CFR. Kupiłem troszku akcji banku:
PEKAO SA po cenie 50,20zł
Postanowiłem także kupić "kilka" sztuk akcji :
AMREST po cenie 21,94zł
Zakup typowo spekulacyjny bo jak wiemy raczej słaby okres mamy teraz dla tego typu spółek ale tak jak piszę to są niewielkie ilości bardziej w ramach takiego sprawdzenia strategii według której powinniśmy za niedługo odbić się od dna.
Bardzo zainteresował mnie temat fotowoltaiki. Temat o tyle istotny że jest to swego rodzaju przyszłość. Wybór spółki nie jest jednak taką czystą oczywistością jak by się wydawało. Większość spółek urosła przez ostatni okres dość dużo więc cenowo nie są już tak atrakcyjne ale nie to jest uciążliwością do zakupu. Gdy poczytać wypowiedzi prezesów czy nawet ogólnie przedstawicieli tych spółek to wszyscy wypowiadają się w samych superlatywach. Każda ze spółek chce zostać wiodącą w dziedzinie fotowoltaiki (co nie może dziwić) każda rozwija się ponadprzeciętnie i wszyscy przewidują świetlaną przyszłość :)
"Rekreacyjnie" dokonałem zakupu na razie dwóch z nich tj.
GRODNO po cenie 12,95zł
COLUMBUS po cenie 60,61zł
Tak jak pisałem temat cały czas analizuję.
W portfelu posiadam także akcje BUDIMEXU. Spółka od lutego zeszłego roku w trendzie wzrostowym i widać Covid19 zbytnio jej krzywdy nie zrobił :)
Posiadam również spółki z portfela "CFR" ale z wiadomych względów o nich tutaj nie wspomnę.
Ostatnio nabyłem jednostki uczestnictwa funduszu "SKARBIEC SPÓŁEK WZROSTOWYCH. W zasadzie otworzyłem rejestr kwotą potrzebną do jego otwarcia ale nie wykluczam dalszego kupna. Podoba mi się sposób i efekty zarządzania funduszem.

Jaki jest ten rok dla moich inwestycji ?
Szczerze powiedziawszy niezbyt udany a to za sprawą początkowych decyzji które okazały się bardzo nietrafione ale też dzięki nim człowiek nabył nowe doświadczenia i wiedzę. W zasadzie inwestowanie stało się dla mnie oprócz wędkarstwa i chodzenia po górach takim trzecim hobby. Nie raz człowiek chciał sobie dać spokój ale z uporem maniaka powracał :)
Przypuszczam że tak mam nie tylko ja bo przecież inwestycja inwestycją pomnażanie kapitału pomnażaniem ale przecież trzeba też lubić to co się robi bo inaczej "zlecilibyśmy" to komuś innemu tzw fachowcowi a jednak zajmujemy się tym sami czyli to lubimy :)
Ech...rozpisałem się nieco :) Myślę ze może będę częściej zamieszczał jakieś przemyślenia choć nie zawsze człowiek ma na to czas choćby chciał :)
Cytat:
Business and business every day :)

No patrząc na same wyniki nie powinno być jutro żadnych niespodzianek bo:
Zysk netto +341%r/r
EBIT +342% r/r
Przychody opercyjne +129% r/r
Nowi kienci +110% r/r

Bardzo fajnie prezentuje sie pozycja z nowymi klientami. Ponad 100% przybyło nowych a więc idzie to w dobrą stronę bo wiadomo że nowy klient równa się z większym zyskiem dla spółki a że przybyło ich aż tylu to daje nadzieję że wyniki będą lepsze a co za tym idzie kurs będzie rósł :)
Cytat:
Business and business every day :)

Witam po dłuższej nieobecności.
Oczywiście tak jak pisałem pół roku temu nie będę nic pisał o kupnie i sprzedaży spółek od momentu dołączenia do CFR chciałem natomiast napisać coś co może się komuś w przyszłości przydać. Sprawa dotyczy inwestowania i stawiania stop lossów. To jest podstawowy element inwestycji i jeśli nie mamy czasu na niemalże ciągłą obserwację inwestycji takowy SL należy ustawić dla swojego dobra. Ja dawniej nie stosowałem tego typu zabezpieczenia i na szczęście skończyło się to dla mnie dobrze niemniej jednak nie polecam zjedzonych nerwów i męczenia psychiki jaką człowiek przechodzi gdy kurs spada i to bardzo ostro a człowiek będąc na stracie tylko patrzy i w zasadzie nie chcący tej straty zrealizować patrzy bezradnie na osuwanie się kursu.
Sytuacja takowa miała miejsce u mnie trzykrotnie. Pierwszy raz przy inwestycji w CDR. Kupiłem akcje ze średnią zakupu około 216zł po czym kurs potrafił spaść do 129zł !!! Wyobrażacie sobie odczucia na takiej wprawdzie wirtualnej ale stracie ? Tutaj nie powiem bo z pomocą przyszła mi ksiażka "Inteligentny Inwestor". Książka może niezbyt aktualna na obecne czasy jednakże jedna zawarta tam myśl pozwoliła mi przetrwać mianowicie "jeśli wiesz że spółka w którą zainwestowałeś jest dobra to wybroni się sama".
I faktycznie po roku inwestycji kurs urósł tak ze jeszcze na niej zarobiłem :)
Myli się ktoś kto pomyślał że mnie to czegoś nauczyło. Wcale nie.
Po jakimś czasie zacząłem inwestować w KBJ. Kupowałem kupowałem i nawet gdy tutaj bodajże Krewa zapytał czy nie mam zbyt dużego zaangażowania w jeden papier z New Conect i nawet ostrzegł mnie że mogę ze względu na płynność mieć problem z wyjściem bez dużej straty nic mi to nie dało do myślenia. Cena spadła z 16.50zł do 6zł !!! Strata olbrzymia. Postanowiłem robić coś czego się nie powinno i co jakiś czas dokupować akcje. Udało mi sie srednią zniżyć do 11zł i po 2 latach i 3 miesiącach kurs powrócił do poziomów 17zł i po raz drugi skończyło się to dla mnie dobrze. W między czasie gdy miałem nieudaną inwestycję na KBJ kupowałem i sprzedawałem PGNiG. robiłem tzw kółeczka aż nagle kurs gwałtownie poleciał a ja zostałem ze średnią zakupu 5,40zł. Kurs spadł do 2,22zł. Wyobrażacie sobie jakie straty wirtualne miałem. Tutaj KBJ a tutaj PGNiG ? Masakra. Strata w portfelu sięgająca połowy zainwestowanej kwoty !! Kurs po 783 dniach powrócił i wyszedłem na zero.
Dlaczego to wszystko piszę ?
Pamiętajcie. Zawsze stosujcie SL. Ja się już tego nauczyłem. Lepiej ciąć od razu stratę i nie naciągać tego że "a nóż odbije". Nie łudźcie się nadzieją bo raz odbije a raz nie. Mnie się udało ale nauczkę dostałem i to solidną.
Teraz po pół roku uczestnictwa w grupie zamkniętej CFR prowadzonej przez Wojeteka nauczyłem się więcej niż przez 10 lat samoistnego inwestowania. Jestem o niebo mądrzejszy a kurs który Wojtek prowadził uświadomił mi mnóstwo rzeczy bowiem sama analiza fundamentalna bez połączenia jej z analizą techniczną nieraz może tak jak w moim przypadku wymagać stracenia mnóstwa nerwów a można się tego ustrzec :)
Cytat:
Business and business every day :)

@micmak

Według mnie sytuacja wygląda tutaj całkiem inaczej niż widzisz ją Ty kolego :) A mianowicie:


kliknij, aby powiększyć


Na wykresie tygodniowym 8 czerwca świece utworzyły nam formację spadkową i faktycznie od tego momentu kurs cały czas nam się osuwa w dół. Do tego średnia 30 tygodniowa również opada co definitywnie wyznacza nam kierunek na PKNORLEN. Jakby tego było mało na domiar wszystkiego TSI również zaczyna nam opadać więc....
Oczywiście kurs nie może cały czas lecieć i są potrzebne takie dni sesyjne jak dzisiejszy ale to nie zmienia faktu że w tym momencie kurs spada jednak w dół.
Ja widzę wszystko na "nie" ale oczywiście każdy widzi inaczej i musi tak być bo inaczej giełda nie miała by sensu :)
Pozdrawiam.
Cytat:
Business and business every day :)

@Legs

Niestety nic Ci się nie należy jako odbiorcy końcowemu. Idac podpisywac umowę czy to z PGNiG czy Tauron czy innym dostawcą godzisz się na takie a takie warunki sam wybierasz taryfę i podpisując widzisz cenę i godzisz się z nią więc nie masz podstawy do roszczeń o zwrot.
Cytat:
Business and business every day :)

Panowie ogólnie jest słaby sentyment do branży górniczej i stąd od dłuższego czasu spadki. Dodatkowo górnicy sami poprzez swoje działania osłabiają wizerunek firmy. To wszystko jest przyczyną spadków i zamiast życzeniowo myśleć o odbiciach i wzrostach trzeba tą sytuację wykorzystać do gry na spadki a jak się sentyment poprawi wtedy zainwrstować we wzrosty. Z rynkiem nie ma się co kopać :)
Cytat:
Business and business every day :)

Oki nie ma sprawy :)
Cytat:
Business and business every day :)

W związku z faktem iż dołączyłem do grona portfela "Cztery Fazy Rynku" zawieszam prowadzenie kroniki w sensie informacji odnośnie kupna i sprzedaży spółek było by to bowiem nieuczciwe względem Wojeteka który wkłada mnóstwo pracy i poświęca wiele godzin na swoja kronikę.
Cytat:
Business and business every day :)

Na wczorajszej sesji kupiłem Ambrę i Hydrotor. Portfel już prawie gotowy. Planuję kupić jeszcze jedną spółkę i niech się dzieje wola Boża :) Oczywiście żartuję portfel mam zamiar mocno pilnować i reagować zwłaszcza na spadki aby nie dopuścić do wcześniej popełnianych błędów. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce :)
Cytat:
Business and business every day :)

Dzisiaj dokonałem lekkich przetasowań w portfelu.
Sprzedałem CCC ze stratą. Trzeba robić postępy więc uciąłem stratną pozycję zwłaszcza że doczytałem się info o trzech dużych funduszach zagranicznych grających na spadki na CCC.
Nieudaną inwestycję zamieniłem na Skarbiec.
Cytat:
Business and business every day :)

Miło mi tjankow2 że zainteresowałeś się moją kroniką i skoro stwierdzasz że popełniałeś podobne błędy to znak dla mnie że podobnie może robić więcej inwestorów.
Ja cały czas staram się ewaluować i "być coraz lepszym" w dziedzinie inwestycji głównie poprzez poprawę własnych błędów choć nieraz zdarzy mi się gafa (patrz CCC). Najgorsze jest to że po nieudanym wejściu w inwestycję człowiek zaczyna szukać pozytywnych aspektów tejże inwestycji zamiast po prostu ją uciąć. I nie chodzi o to że kurs spada po wejściu bo wszedłem w pięć spółek z czego jedna spadła jedna utrzymuje się na poziomie kupna natomiast trzy z nich ładnie urosły a PEKAO nawet o 4.75%.
Chodzi o fakt niedopatrzenia bądź zasugerowania się analizami. Pozytywnymi analizami. Teraz będę musiał zaostrzyć jeszcze bardziej kryteria wyboru i jeśli jeden z aspektów będzie przeciwny wejściu w daną spółkę to po prostu sobie ją odpuścić.
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji kupiłem akcje PZU.
Jeszcze jedna spółka i powinien być komplet :)
Cytat:
Business and business every day :)

Cytat:
Pekao mam już w portfelu a na CCC tez się czaje :) może jeszcze troche spadnie


No i proszę jak na życzenie jest przecena :)
Cytat:
Business and business every day :)

Zakupów ciąg dalszy. Na dzisiejszej sesji kupiłem akcje PEKAO i CCC.
Cytat:
Business and business every day :)

Dzisiaj dokonałem zakupu pierwszej ze spółek które powiększą mój portfel i jest nią DOMDEV.
Mam nadzieję że inwestycja będzie udana :)
Cytat:
Business and business every day :)

Wszystkie funkcje o których piszesz posiada myfund
Można założyć sobie portfel na stronce i potem śledzić go poprzez aplikację.
Jest wersja darmowa i płatna. Znajdziesz tam wszystko i uśrednienia cen zakupu itp.
Cytat:
Business and business every day :)

bankrucik napisał(a):
@Masa może być jeszcze jeden powód, wielu ludzi jednak przerzuca środki ze zwykłych rachunków na #IKE, #IKZE opakowując całe rodziny z babciami czy dziadkami łącznie, a dzisiaj pierwsza sesja Think


Wiesz...dzisiaj panował w ogóle jakiś niesamowity hurraoptymizm. Ponieważ mam wolne do 7 stycznia cały dzień mogłem sobie pozwolić na obserwację notowań i to co się działo na praktycznie wszystkich obserwowanych przeze mnie spółkach przekraczało moje najśmielsze wyobrażenia. Kupujący dosłownie prześcigali się ze zleceniami kupna tak jakby kupić można było tylko dzisiaj.
Myślę że najbliższe dni pokażą nam przyczynę tych wzrostów :)
Cytat:
Business and business every day :)

Czy mógłbyś jeśli oczywiście to nie jest tajemnicą napisać z jakim wynikiem procentowym zakończyłeś poprzedni rok ? Widzę że pozycje zamykane w większości przypadków masz na plusie dlatego bardzo mnie ciekawi wynik całoroczny ?
Pozdrawiam.
Cytat:
Business and business every day :)

Ech te dzisiejsze wzrosty...człowiek nie wie czy cieszyć się czy płakać bo niby patrząc z punktu widzenia że mam akcje w portfelu pozostałe z minionego roku to wzrosty cieszą ale gdy popatrzę z punktu widzenia iż chcę portfel powiększyć o kilka spółek to już takiej radości wzrosty nie dają :)
Najbardziej optymalnym scenariuszem były by wzrosty spółek posiadanych a spadki tych które chcę kupić tylko że giełda to nie koncert życzeń Shame on you


Cytat:
Business and business every day :)

Hej :)
To ciekawe co napisałeś... ale osobiście uważam że początek roku i związane z nim wzrosty mają związek raczej jak to w dzisiejszym artykule Stockwatch można przeczytać:

Cytat:
Poprawa nastrojów obserwowana jest dziś na większości światowych giełd. Pomaga nie tylko noworoczny optymizm i wiara w efekt stycznia, ale również decyzja Ludowego Banku Chin o obcięciu stopy rezerw obowiązkowych o 50 punktów bazowych do 12,5 proc., począwszy od 6 stycznia, co jest już ósmą taką decyzją od początku 2018 roku. W jej efekcie gospodarka zostanie wsparta kwotą około 800 mld juanów, czyli około 115 mld dolarów.

Drugim czynnikiem wspierającym nastroje na rynkach globalnych jest oczekiwanie na podpisanie przez USA i Chiny tzw. porozumienia handlowego pierwszej fazy. Według zapowiedzi prezydenta Donalda Trumpa, ma do tego dojść 15 stycznia w Białym Domu.


Osobiście bardziej byłbym skłonny do zdania że to porozumienie między USA a Chinami te wzrosty wzbudziło ale oczywiście mogę się mylić. Zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzień. Jeśli wzrosty będą kontynuowane to raczej było by to pewne że porozumienie jest tym "motorem napędowym" ale jeśli nagłe wzrosty poprzestaną na dniu dzisiejszym można się będzie doszukiwać innych przyczyn :)
Cytat:
Business and business every day :)

No cóż szkoda bo również jak kolega byłem stałym bywalcem kroniki ale jeśli taka jest Twoja decyzja to będzie trzeba się z nią pogodzić :) salute
Cytat:
Business and business every day :)

Nic tylko pogratulować wspaniałego wyniku :) Naprawdę robi wrażenie. Muszę przyznać że utrafiłeś bardzo dobrą spółkę co dokładając do tego bardzo dobrą taktykę daje wspaniałe rezultaty.
Gratuluję i życzę przynajmniej powtórzenia w przyszłym roku :)
Cytat:
Business and business every day :)

Witam i gratuluję wyniku. Pobiłeś WIG i to znacznie pobiłeś również znacznie wszelakie lokaty terminowe i niejeden fundusz no i co tu dużo mówić pobiłeś i mnie i to dwukrotnie :)
Wynik 6,5% jest na razie w granicach moich marzeń może też ze względu na taktykę którą planuję troszku jeszcze zmodyfikować.
Gratuluje i czekam na kolejne wpisy :)
Cytat:
Business and business every day :)

Poproszę o spółkę KBJ.
Uparcie wierzę w tą spółkę a wiara moja poparta została w mijającym roku dość dużą poprawą wyników które myślę powinny być coraz lepsze o czym świadczy coraz to powiększający się stan zamówień. poza tym jeśli dojdzie do zapowiadanego przez zarząd skupu akcji powinny same w sobie zwiększyć swoją wartość. Spółka również ma zamiar opuścić rynek NewConect a to na pewno przyczyni się do wzrostu kursu.
Cytat:
Business and business every day :)

Czas na krótkie podsumowanie 2019 roku.
Przyniósł mi on dużo wyższy zysk niż rok poprzedni więc nic tylko się cieszyć :)
W zasadzie wszystkie transakcje z zakończonych przyniosły mi zysk oprócz ostatniej na PGNiG ale ta transakcja była wykonana specjalnie celem zniwelowania podatku :)
W portfelu na przyszły rok pozostają akcje PGNiG i KBJ które to są poniżej ceny zakupu.
Rok 2018 +0.80%
Rok 2019 +3.14%
Wynik może nie powala ale uważam za dobry jak na swoje możliwości a przede wszystkim czas poświęcony giełdzie. Mam nadzieję iż kolejny przyniesie jeszcze lepsze wyniki :)
Pozdrawiam Wszystkich czytelników Stockwatch życzę Wesołych Świąt i udanych transakcji w 2020 roku :)
Cytat:
Business and business every day :)

Kończy się nam rok powoli. Z zakończonych pozycji kolejny rok przyniósł zyski. Nie jest on może jakiś zbyt duży bo +3.34% ale mnie jak zwykle cieszy. Zysk będzie jeszcze większy po sprzedaży funduszy które w sumie na dzień dzisiejszy przynoszą mi +2.98% zysku.
Ponieważ nie kończę przygody z giełdą bo to moje jakoby hobby więc będę chciał że tak powiem ominąć zapłacenie podatku a że pozycje które obecnie posiadam w portfelu czyli KBJ i PGNiG mam na minusie będę chciał sprzedać trochę akcji jednej ze spółek do wysokości zysku żeby go wyzerować po czym po Nowym Roku odkupić te same akcje zaniżając sobie przez to średnią cenę zakupu. Upiekę w ten sposób dwie pieczenie na jednym ogniu bo uniknę zapłacenia podatku od zysku i obniżę cenę kupna.
Oczywiście to jest normalne posunięcie a pytanie moje do obserwujących mój portfel brzmi czy znają może jakiś ciekawszy sposób na uniknięcie podatku ? A jeżeli jest takowy czy go stosują ?
Cytat:
Business and business every day :)

Witam.
Czy portfel a zarazem inwestycje będzie kolega opierał tylko o spółki z branży gier czy dopuścisz również inne branże ?
Cytat:
Business and business every day :)

Witam.
No i jak Panowie ? Jakie są Wasze odczucia po spotkaniu na czacie inwestorskim z prezesem ?
Ja osobiście odebrałem je pozytywnie. Nie ma na razie w planach emisji akcji a wręcz przeciwnie będą w jakimś tam stopniu skupować z rynku co przy niskim free floacie odniesie dobry skutek no i co najważniejsze w przyszłości chęć przejścia na duży parkiet :)
Cytat:
Business and business every day :)

Odpowiem w ten sposób.
4 kwietnia napisałem iż zmieniam taktykę na bardziej agresywną. Zgodzę się z Tobą że transakcje nie są ani na długi termin ani na krótki a to dlatego ponieważ mają one przynosić zysk. I to jest główna idea mojej inwestycji. Czy portfelem buja ? Jak dobrze wiesz najważniejsze są transakcje zakończone to one pokazują nam jaki zysk lub stratę odnieśliśmy w danym roku. To co jest pomiędzy jest mało ważne. To tak jak z maratonem i maratończykami. Nieważne w którym miejscu stawki znajdujesz się biegnąc. Najważniejszy jest koniec i miejsce które zajmiesz na końcu biegu.
Z pozycji zakończonych wygląda to u mnie tak:

CD PROJEKT +2,79%
COGNOR +2,83%
PKN ORLEN +0,57%
TAURONPE +2.98%

Nie wiem gdzie tutaj widzisz bujanie ?
Bo rozumiem gdyby zakończone inwestycje były naprzemienne czyli raz pod wozem raz na wozie ale tutaj jak widzisz do tej pory (i dobrze) każda inwestycja przyniosła zysk a to jest główną ideą inwestycji :)
Przypuszczam że może pod nazwą "bujanie" chodzi Ci o to co dzieje się z kursem między kupnem a sprzedażą ? Jeżeli tak to naprawdę uwierz mi nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Najważniejsze aby cały czas monitorować inwestycje i ewentualnie podejmować jakieś działania.
Pozdrawiam.
Cytat:
Business and business every day :)

Żeby wszystko było jak się należy dzisiaj sprzedałem w całości Orlena i za uwolnioną gotówkę dokupiłem PGNiG.
Cytat:
Business and business every day :)

Wczoraj dokonałem lekkiej zmiany w portfelu. Sprzedałem akcje TAURONU i dokupiłem PKN ORLEN.
Jak na razie od początku roku na zamkniętych pozycjach mam +2.84%.
Nie jest to może wynik dobry ale dla mnie zadowalający :)
Obecnie w portfelu z akcji pozostały PGNIG oraz ORLEN. Posiadam też kilka funduszy inwestycyjnych. Szerszy opis z udziałem procentowym zaprezentuję w późniejszym czasie. Teraz niestety "gonitwa" i człowiek na nic nie ma czasu :(
Cytat:
Business and business every day :)

Przeczytałem Twoją kronikę w całości. Wprawdzie posty zamieszczasz dość rzadko ale to wynika jak widzę z Twojej strategii inwestycyjnej :)
Powiem tak...bo nasuwa mi się to na myśl. Strategia jak do tej pory wydaje się bardzo dobra. Można powiedzieć z całą pewnością że przynosi zyski a straty są ograniczone do minimum. Jest tylko jedno ale...
Trzeba dysponować przy takiej strategii bardzo dużą kwotą pieniędzy aby zysk zrealizowany po tak długim okresie po podzieleniu na ilość miesięcy dawał adekwatne zadowolenie :)
Cytat:
Business and business every day :)

To są bardzo pozytywne informacje. Od pewnego czasu można zauważyć iż rośnie stan zamówień. Myślę że w przyszłości to zaprocentuje dla posiadaczy akcji :) A tymczasem czekamy na zbliżający się czat z Prezesem :)
Cytat:
Business and business every day :)

Żeby być na bieżąco na wczorajszej sesji ponownie odkupiłem akcje Tauronu. Na razie ogólnie widać korektę ale to dobrze zwłaszcza dla kupującego :)
Cytat:
Business and business every day :)

Na wczorajszej sesji dokupiłem akcje PGNiG natomiast na dzisiejszej nabyłem akcje PKN Orlenu.
Spekulacja zaczyna rozwijać się na całego :)
Cytat:
Business and business every day :)

Zmiana taktyki a co za tym idzie zwiększony "ruch" w portfelu. Tauron sprzedany. Cognor sprzedany. Na czwartkowej sesji kupione PGNiG po 6zł.
Zysk od początku roku + 2,97% thumbright
Cytat:
Business and business every day :)

Wpadł wczoraj Tauron do portfela. Teraz czekamy na dalszy przebieg zdarzeń :)
Cytat:
Business and business every day :)

Zmiana taktyki to nowe wyzwania :)
Na wczorajszej sesji dokonałem zakupu spółki Cognor. Również ustawione mam zlecenie na zakup Tauronu po 1.80 oczywiście czysto spekulacyjnie.
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji sprzedałem CD Projekt. Akcje tej spółki gościły w moim portfelu dość długo. Sprzedaż z zyskiem +2,79% nie jest może zbyt okazała ale zmieniam taktykę inwestowania. Muszę spróbować czegoś innego a mianowicie troszeczkę agresywniej "pograć". Jak człowiek nie spróbuje to nie będzie wiedział który sposób lepszy :)
Cytat:
Business and business every day :)

To fakt. Wiadomość ta wcale mnie nie ucieszyła a wręcz zmartwiła. Uważam takie posunięcie patrząc ze swojego punktu widzenia jako akcjonariusza mniejszościowego za bardzo krzywdzące zwłaszcza ze akcje będą po nominale 1zł gdy cena rynkowa waha się w granicach 8zł.
Widać faktycznie po tym posunięciu że raczej na takich akcjonariuszach jak ja spółce nie zależy a szkoda :(
Cytat:
Business and business every day :)

Kolejna świetna wiadomość. KBJ podpisało kolejną umowę tym razem z KGHM na łączną wartość opiewającą na kwotę 2 mln zł netto :)
Oj czuję ze ten 2019 rok będzie bardzo udany dla spółki :)

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Moderator:
podmieniono link na rodzimy
Cytat:
Business and business every day :)

Minęły już ponad dwa miesiące od ostatniego wpisu w portfelu. Jest to inwestycja długoterminowa i jakiś szczególnych ruchów nie robię jednak warty odnotowania jest jest fakt iż inwestycje zaczynają odrabiać po dość dużych stratach bo przypomnę iż na CD Projekcie strata wynosiła 20 listopada ubiegłego roku już -39% !! a w tym samym czasie na KBJ-ocie -43,79% !!
Ktoś by powiedział dlaczego nie zastosowałeś stop lossów ? Przecież mogłeś ciąć stratę i poprostu odkupić taniej. Faktycznie mogłem aczkolwiek nigdy człowiek tak na prawdę nie ma pewności czy to juz koniec spadków ? Czy to już czas aby odkupić ?
Są to inwestycje na długi termin a ponieważ obie bardzo dobrze rokują jestem cały czas niezmiennie przekonany o poprawności tych inwestycji. Pisałem zresztą o tym podumowujac zeszły rok w styczniu

-"W portfelu na bieżący rok przeszły akcje CD Projektu i KBJ. Obie pozycje mam na dość dużych minusach jednakże nadal wierzę że jeszcze na tych pozycjach zarobię i jestem o nie spokojny."

Poza tym pokazywana strata jest stratą wirtualną bo zeszły rok zakończyłem na zakończonych pozycjach niewielkim ale zawsze to plusie :)

Na dany moment portfel prezentuje się następująco:

AKCJE:

CD PROJEKT(61,51%)= - 8,99%
KBJ(35,43%)= - 24,35%

FUNDUSZE:

INVESTOR NOWYCH TECHNOLOGII(0,98%)= - 4,70%
PKO PAPIERÓW DŁUŻNYCH USD(1,04%)=+ 0,78%
UNI OSZCZĘDNOŚCIOWY(1,03%)=+ 0,23%
Cytat:
Business and business every day :)

Proszę o sprzedaż akcji OPONEO i zakup KBJ.

"Dużym sukcesem spółki w ostatnich miesiącach był skokowy wzrost wartości backlogu, czyli portfela zamówień. Od października KBJ podpisał trzy kontrakty: z Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu, PSG oraz TVP. Ich łączna wartość opiewa na blisko 60 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej niż roczne przychody spółki."

Uważam że KBJ wykaże w tym roku ładne wyniki. Jak już wcześniej wypowiedziałem się na forum spółki widać że rozwijają się w dobrym kierunku i coraz lepsze wyniki to tylko kwestia czasu :)
Cytat:
Business and business every day :)

No to jest piękna wiadomość. A mówił prezes żeby z ocenami wstrzymać się na koniec roku ? Mówił :)
A tak na serio widać iż spółka rozwija się coraz bardziej. Nowe kontrakty i to nie tylko te duże znaczące ale i mniejsze suma sumarum wpływają na coraz to lepszy wizerunek firmy. Mam nadzieję że jak tak dalej pójdzie doczekam czasów wyjścia z New Connect na rynek regulowany :)
Cytat:
Business and business every day :)

Panowie czy Wy naprawdę myślicie że ktoś "wywala" grube miliony bo zobaczył rekomendację ? Powiem tak. Kluczem do sukcesu na giełdzie jest przede wszystkim informacja i ja osobiście uważam że skoro "ktoś" zainwestował wczoraj grube miliony to takową informację otrzymał. Może to info wypłynie niedługo może za jakiś czas ale ponieważ w spółce i grze nic istotnego się nie wydarzyło więc na pewno ktos coś wie. Może znana jest już data premiery ? Zobaczymy czas pokaże :)
Cytat:
Business and business every day :)

Dokładnie tak Sasky.
Wiedziałem o tym przetargu już wcześniej zresztą nie było to tajemnicą. Nie było tylko wiadome czy uda im się go wygrać. Jak widać będzie miał KBJ w nim swój udział i to jako akcjonariusza mnie cieszy :)
Cytat:
Business and business every day :)

Dzisaj na moim KBJ widać ewidentne przełamanie. Wydaje się że "hamulcowy" puścił. Może to początek odwrócenia trendu ? No zobaczymy z wnioskami trzeba jeszcze poczekać ale wygląda to dzisiaj fajnie.
Oprócz dokupienia akcji KBJ-tu nabyłem również jednostki uczestnictwa w funduszu UniOszczędnościowy.
Cytat:
Business and business every day :)

Chciałem dokonać zakupu akcji ELBUDOWY ale odjechała zbytnio niestety na początku roku więc poproszę o kupno na jutrzejszej sesji OPONEO.PL
Uważam że akcje tej spółki powinny dać zarobić w tym roku a spadki które były na walorze ostatnimi czasy raczej wyhamowały. Piszę raczej ponieważ na giełdzie nigdy niczego nie można być pewnym :)
Cytat:
Business and business every day :)

Chciałbym pokrótce podsumować zeszły rok.
Z zamkniętych pozycji wliczając otrzymaną dywidendę Rok 2018 zakończyłem z minimalnym +0.80%.
W portfelu na bieżący rok przeszły akcje CD Projektu i KBJ. Obie pozycje mam na dość dużych minusach jednakże nadal wierzę że jeszcze na tych pozycjach zarobię i jestem o nie spokojny. Spokój zachowuję chyba dzięki doświadczeniu jakie nabyłem przez te wszystkie lata bo inaczej chyba bym już dawno poległ :)
Nie wiem czy wcześniej pisałem ale dodałem też w międzyczasie parę jednostek funduszu Inwestor Nowych Technologii. Kupiłem je bardziej poglądowo chcący mieć w portfelu fundusz do celów porównawczych. Planuję też dokupić trochę jednostek funduszu pieniężnego i zapewne w najkrótszym czasie tego dokonam. W nadchodzącym Nowym Roku życzę Wszystkim jak najbardziej trafnych decyzji inwestycyjnych i jak najwyższych stóp zwrotu :)
Cytat:
Business and business every day :)

Ja również zgłaszam swój udzia.ł na 2019 rok jeśli można :)
Cytat:
Business and business every day :)

Już poznałem odpowiedź na zadane pytanie więc dziękuję jak by co :)
Cytat:
Business and business every day :)

Prawda jest taka że nie zareagowałem w porę na spadki więc teraz moja inwestycja będzie na pewno długoterminowa zarówno na KBJ jak i CD Projekt. Planuję na obu spółkach dokupić jeszcze troszku akcji i odstawić je na bocznicę. CD Projekt wcześniej czy później i tak zacznie rosnąć "pod naporem" zbliżającej się premiery a co do KBJ-tu moje nastawienie i ewentualna zmiana planu nastąpi po zapoznaniu się z najbliższymi wynikami.
Planuję również dokupić jednostki uczestnictwa w jakimś funduszu ponieważ mam coraz mniej czasu na giełdę.
Cytat:
Business and business every day :)

Dawno nie robiłem żadnych ruchów. W portfelu nadal CD Projekt i KBJ.
Z drugiej spółki otrzymałem dywidendę więc postanowiłem za nią (dokładając troszku) dokupić pakiecik akcji.
na razie nie planuję żadnych ruchów. Obserwuję bieg wydarzeń i z ewentualnymi zakupami wstrzymuję się do Nowego Roku.
Cytat:
Business and business every day :)

Witam :)
Chciałbym zapytać czy ktoś się orientuje ponieważ jestem zainteresowany nabyciem jednostek uczestnictwa funduszu UniDolar który to inwestuje środki przede wszystkim w obligacje i inne papiery dłużne emitowane przez rząd USA oraz obligacje korporacyjne firm, mających siedzibę na terenie USA lub w krajach OECD.
Na dany moment nie ma możliwości zakupu jednostek tego funduszu i moje pytanie czy znacie fundusz który podobnie lokuje aktywa ?
Cytat:
Business and business every day :)

No muszę Ci przyznać Mindek rację po tym co zauważyłem na dzisiejszych notowaniach. Opisany przez Ciebie proceder tylko mogę potwierdzić i dołożyć do tego tyle iż sprzedaż jest z ukrytą wartoscią a więc sprzedającym jest zapewne jakaś instytucja posiadająca bardzo duży pakiet akcji. Drobny inwestor nie może używać tej opcji do swoich transakcji.
Zastanawia mnie tylko czy KBJ wie o tym co się dzieje bo był wcześniej poinformowany o planie działania czy dzieje się to poza spółką. Jeśli bowiem tak ma wyglądać zwiększenie wolumenu na akcjach spółki (dołując kurs) to jest to marny sposób. Dla nas drobnych akcjonariuszy pozostaje tak jak piszesz stac z boku i obserwować.
Cytat:
Business and business every day :)

Ciekawa sprawa. Faktycznie ktoś usilnie próbuje pozbyć się akcji skutecznie obniżając kurs. Nie wiem tylko jaki w tym cel ? Czy nie berdziej opłacalnym było by wystawić w wyższej cenie i poczekać ? No chyba że komuś strasznie zależy na czasie.
Cytat:
Business and business every day :)

Widzisz kolego popatrz sam na swoją wypowiedź.
Początek wakacji....symbolika liczbowa....
To nadal wróżenie z fusów :) Oczywiście może się trafić że akurat data premiery pokryje się z Twoimi przewidywaniami i wtedy powiesz:
"- a nie mówiłem ?"
ale równie dobrze może to być każda inna data. Najlepiej poczekać jak będziemy mieli info z pierwszej ręki
wtedy będziemy pewni :)
Cytat:
Business and business every day :)

Blaze napisał(a):
Premiera Cyberpunk 2077 będzie 7 lipca 2020 roku, czyli 20.7.7.

witam na forum wave


Witaj Blaze na forum.
Widzisz jezeli podajesz informację i nie masz jej podpartej żadnym linkiem ani cytatem to wybacz ale uważam tą wiadomość jako wyssaną z palca. Jako pobożne życzenie.
To forum w odróżnieniu od innych charakteryzuje się tym że podaje sie konkretne informacje.
Twój post jest równoznaczny z wypowiedziami o końcu świata. Też miał być już niejednokrotnie a jednak jeszcze go nie mamy :)
Oczywiście możesz sobie pisać co chcesz ale w tym celu proponuję założyć kronikę. Tam jest możliwość pisania o wszystkim :)
Cytat:
Business and business every day :)

Wykorzystując dzisiejszą przecenę na akcjach CD Projektu zwiększyłem pakiet.
Obecnie w portfelu oprócz wyżej wymienionej jest KBJ.
Cytat:
Business and business every day :)

Wczoraj sprzedałem PlayWay. Niestety na papierze odnotowałem stratę 7% ale cóż...trzeba trzymać się twardo założeń i skoro spada trzeba się pozbyć. Ciekawi mnie natomiast jak zachowają się dzisiaj notowania ULTGAMES które obserwuję. Wczoraj późnym wieczorem podali informację iż prezes sprzedał 160tyś akcji a wiadomo rynek takie info przyjmuje raczej nie najlepiej. W razie większych spadków mógłbym ewentualnie wykorzystać do zakupu jakiegoś mniejszego pakieciku.
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji zwiększyłem zaangażowanie w CD Projekt i Play Way. W zeszły piątek nosiłem się z zamiarem kupna ULTGAMES ale za nisko się ustawiłem. Patrząc teraz na kurs który urósł 44% trochę mnie złość bierze ale cóż...pretensje mogę mieć tylko do siebie.
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji dokupiłem akcji CD Projektu i kupiłem mały pakiecik Play Way.
Jak na razie od dłuższego czasu można zaobserwować w większości obsuwanie się kursów większości spółek. Coraz częściej słyszy się i widzi w wypowiedziach inwestorów że mamy początek bessy. Rzeczywiście jeśli to nie większa korekta to można mówić o początku bessy a jeśli faktycznie mamy z nią do czynienia to według mnie jedynie spółki "growe" mogą dać zarobić ponieważ ta branża raczej na bessę i kryzys powinna być odporna. Na razie są to małe pakieciki. Zobaczę jak będzie się sytuacja przedstawiała i w zależności od niej będę dokonywał następnych posunięć.
Cytat:
Business and business every day :)

Widzę że zamknąłeś sporo pozycji w ostatnim czasie. W zasadzie też mam takie odczucie iż raczej ogólny trend spadkowy będzie kontynuowany a obecnie mamy tylko korektę wzrostową która w każdej chwili może się skończyć. Wnioskuję tak na podstawie spółek które obserwuję. Sam generalnie jestem w posiadaniu KBJ i CD Projektu. Uważam ze w tym czasie najpewniejszą inwestycją jest zaangażowanie w spółki gemingowe zwłaszcza wspomniany CD Projekt jak i Play Way. Ten drugi zresztą ma w zamiarze wydać kilka gier więc zawsze jeśli któraś będzie nieudana to jest szansa ze kolejna będzie lepsza a i tak suma sumarum zliczając na koniec roku wszystkie zyski ze sprzedaży powinni mieć wynik ponadprzeciętny. Oczywiście też trzeba szukać innych okazji bo giełda to nie tylko spółki tworzące gry i dlatego między innymi lubię czytać Twoją kronikę bo często masz strzały no jeśli nie w dziesiątkę to w dziewiątkę z inwestycjami :)
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji sprzedałem akcje PEKAO. Zysk z inwestycji łącznie z zainkasowaną dywidendą to +10,41%.
Zysk cieszy aczkolwiek doszedłem do wniosku że lepiej jest kupić akcje zaraz po dywidendzie i zadowolić się zyskiem ze wzrostu kursu niż czekać aż kurs odbije i odrobi stratę związaną z odcięciem. oczywiście dobra spółka a za taką uważam PEKAO zawsze się wybroni i kurs wcześniej czy później odrobi stratę spowodowaną odcięciem ale w ten sposób też ma się zablokowane fundusze i niekiedy "okazje inwestycyjne" uciekają :)
Na razie od początku roku w portfelu notuję zysk +1,59%.
Cytat:
Business and business every day :)

Dwa razy udało mi się obrócić akcjami CD Projekt. Raz w ubiegły czwartek i dzisiaj po raz drugi. Troszku szczęśliwie dzisiaj bo kupiłem rano i na zakończenie sesji w tej samej cenie :)
Obserwuję również SEKO. Na akcjach tej firmy mamy na razie jakiś bezruch dlatego jeszcze się wstrzymuję licząc iż uda się kupić poniżej 10zł :)
Cytat:
Business and business every day :)

Dokładnie jest Flesz tak jak piszesz ale w przypadku rachunku otwartego natomiast ja piszę o rachunku zamkniętym a w tym wypadku deweloper podjąć ich nie może.
Również piszę o deweloperze krakowskim spółce Bartla Development sp. z.o.o budującą osiedle Harmonia.

Cytat:
"Rachunek powierniczy zamknięty zmusza dewelopera do sfinansowania przedsięwzięcia ze środków własnych bądź z kredytu. Nie może on korzystać ze środków, wpłaconych przez klienta w trakcie realizacji inwestycji. W związku z tym, ponosi on nie tylko koszty prowadzenia rachunku powierniczego, ale także koszty finansowe kredytu – odsetki, prowizje, itp. Deweloper musi włożyć w inwestycję pokaźny kapitał własny, co zmniejsza jego efektywność ekonomiczną. Zwiększa się także ryzyko utraty płynności przez dewelopera, co może z kolei prowadzić do jego upadłości. Deweloper nie może skorzystać ze środków, zgromadzonych na zamkniętym rachunku powierniczym, gdy w trakcie realizacji przedsięwzięcia popadnie w opóźnienie w płaceniu bieżących zobowiązań."http://pzfd.pl/rachunek-powierniczy/
Cytat:
Business and business every day :)

bankrucik napisał(a):

mało która firma buduje za własny kapitał... a jak zniknie tani pieniądz od klientów za dziury w ziemi .


Nie wiem czy dobrze rozumuję Bankrucik Twój tok myślenia bo to że firmy nie budują za swoje to rzecz oczywista ale pieniądze klientów do momentu odbioru przez nich mieszkania nie są zagrożone w żadnym wypadku.
Sam jestem teraz na kupnie mieszkania i jest to drugi zakup w ciągu ostatnich sześciu lat i wygląda to w ten sposób iż wpłacam pieniążki na konto zamknięte i deweloper nie ma możliwości ich ruszyć az do momentu odbioru mieszkania. Na inwestycje finansują sie w banku więc jedyną insttucją ponoszącą ryzyko jest bank. Dlatego nawet jesli by ktos kupował przysłowiową dziurę w ziemi nie ponosi z tym żadnego ryzyka.
Cytat:
Business and business every day :)

Na dzisiejszej sesji dokonałem zakupu CD Projekt. Dawno nie byłem posiadaczem akcji producentów gier więc przyszedł i na nich czas a czy szczęśliwy to się okaże :)
Cytat:
Business and business every day :)

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 5 września 2010
Ostatnia wizyta: 16 czerwca 2021 22:00:20
Liczba wpisów: 843
[0,22% wszystkich postów / 0,21 postów dziennie]
Punkty respektu: 8

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,859 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło