pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Masa

Masa

Ostatnie 10 wpisów
PEKAO


kliknij, aby powiększyć


Notowania na PEKAO niczym rozpędzony walec prą do przodu nie zważając na nic :)
Oczywiście to tylko tak obrazowo ale tak na poważnie na wczorajszej sesji ładnie wybiło nowy szczyt co pozwala mi na przesunięcie stop losa z 53zł na 54.40zł
Bardzo jestem ciekawy dzisiejszej sesji bo niby wczoraj Stany zakończyły na zielono ale ten rajd w górę na bankach wyniósł kurs od dołka już dość konkretnie w zasadzie po drodze tylko lekko się korekcąc :)
Oczywiście nie można narzekać na taki obrót sprawy i należy się cieszyć z zaistniałej sytuacji.
Cytat:
Business and business every day :)

Witam
O ile dobrze pamiętam była dawniej możliwość wykupienia dostępu jednorazowo do analizy interesującej kogoś spółki. Czy nie można by wrócić do tej praktyki ?
Cytat:
Business and business every day :)

To był nawet niezły tydzień dla mojego portfela zakładając ze mieliśmy korektę spółki w nim obecne nawet nie ucierpiały zbytnio.

AMREST +7,21%

kliknij, aby powiększyć

Mimo iż na piątkowej sesji akcje spadły o 1.02% to całościowo inwestycja po 9 dniach jest na plusie. Akcje Amrestu zachowuj się całkiem nieźle i nie widać zbytnio chęci wśród inwestorów do pozbycia się akcji. myśle że to ze względu na fakt że jesteśmy raczej bliżej końca pandemii jak dalej i mimo wysokiego stanu zachorowań na horyzoncie widać dla spółki zbliżające się lepsze czasy a ze kurs mocno w tym roku spadł jest olbrzymie pole do popisu jeżeli chodzi o wzrosty.

BUDIMEX -3.18%

kliknij, aby powiększyć

Na Budimexie mamy do czynienia z trendem wzrostowym już drugi rok . Nie jest to może taki piękny trend niemniej jednak ładnie cały czas rośnie i póki nie wybije mi stop lossa mam zamiar trzymać walor.
Budowlanka zbytnio nie ucierpiała z powodu Covida więc tym bardziej teraz nie powinno firmie zaszkodzić nawet chwilowe wprowadzenie jakiś ostrzejszych obostrzeń.

GRODNO -2,86%

kliknij, aby powiększyć

Moja inwestycja w Grodno nie miała nic wspólnego z techniką. Jest to inwestycja ponieważ chciałem miec spółkę w portfelu z sektora fotowoltaiki. Wybrałem tą spółkę i czy był to trafny wybór zobaczymy. Na razie mimo iż piątkowa sesja zakończyła się wzrostem kursu o 1.22% to całość jest na prawie 3 procentowym minusie. W zasadzie dobrze że mieliśmy tak mocną korektę na kursie bo zbliżył się od szczytu dużo do średniej 30 tygodniowej a to dużo lepiej z technicznego punktu widzenia.

NEWAG +0.93%

kliknij, aby powiększyć

Newag to najnowszy nabytek portfela. Inwestycja zaledwie od trzech dni ale kurs podobnie jak na Budimexie od dłuższego czasu w trendzie wzrostowym. ponadto Newag ma bardzo fajny portfel zamówień więc wyniki powinny być lepsze z kwartału na kwartał a to powinno przełożyć się na kurs na który korekta ogólnego rynku jakoś niezbyt miała wpływ.

PEKAO +13.56%

kliknij, aby powiększyć


Na koniec inwestycja w sektor bankowy który najbardziej ucierpiał w ostatnim czasie. Tutaj jak widać na wykresie odbicie jest najładniejsze i trzeba przyznać dość mocno się kurs zachowuje nie dajac przesłanek do jakiejś większej korekty. myślę że podobnie jak w przypadku Amrestu inwestorzy zdają sobie doskonale sprawę że w dłuższej perspektywie będzie można tutaj zarobić i nie wykazują checi do pozbycia się papieru :)

Ostatnią pozycją portfela jest fundusz
SKARBIEC SPÓŁEK WZROSTOWYCH +7.01%
Zainwestowałem w fundusz ponieważ bardzo podobają mi się ich historyczne wyniki. Wiem i zdaję sobie sprawę z tego ze nie zawsze takowe będą powtarzalne ale jak na razie nie wykazują zarządzający aby tak miało się wydarzyć i póki pozycja będzie zyskowna będzie w portfelu utrzymana.
Bardzo jestem ciekawy nadchodzącego tygodnia. Czy korekta będzie kontynuowana ? A może to już jej koniec i wzrosty będą kontynuowane czerpiąc paliwo z informacji o szczepionce ?
Tego wszystkiego dowiemy się juz jutro. Początek o 9.00 happy7
Cytat:
Business and business every day :)

Dzisiaj dokonałem lekkiej zmiany w portfelu. Z dwóch spółek z sektora fotowoltaicznego pozostało Grodno natomiast wyleciał Columbus. Na decyzję wpłynęła u mnie jednak bardziej zróżnicowana strategia Grodna cena akcji oraz w ostatnim czasie słabość na Columbusie.
Ten ostatni według mnie ma większe możliwości do agresywniejszych skoków kursu ale niestety w obie strony więc wolę "bardziej stabilną" spółkę Grodna :)
Kupiłem również Newag. Spółka od zeszłego roku w ładnym trendzie wzrostowym a że stop loss wypada tylko 4% poniżej zakupu jest to jak najbardziej akceptowalne.
Cytat:
Business and business every day :)

Właśnie i tutaj masz rację kolego. Ja postanowiłem nie dać się już "wyleszczać" bo choć tej ryby w zbiorniku najwięcej (czytaj GPW) to z czasem nabierając doświadczenia możemy stać się takim szczupakiem czyhającym na okazję żeby leszcza wyportkować :) Tutaj mamy taką przewagę że tam leszcz pozostanie leszczem do końca swoich dni a my poprzez szkolenia i nabieranie doświadczeń możemy stać się "rybą szlachetniejsza :) )
Dzisiaj kolejny dzień z rzędu mamy korektę. Oczywiście można się jej było spodziewać po tak gwałtownych wzrostach. miejmy nadzieję że nie dotknie ona zbytnio naszych portfeli :)
Cytat:
Business and business every day :)

Witam po półrocznej przerwie w kronice :)
Wprawdzie kronika "stała odłogiem" prawie pół roku to ja oczywiście nie próżnuję i i inwestuję cały czas. od lutego bodajże korzystam z kroniki prowadzonej przez Wojtka "Cztery Fazy Rynku" i muszę przyznać że wiele się człowiek nauczył. W zasadzie polecam każdemu taki udział. Wrzucane analizy techniczne przemyślenia odnośnie walorów. Naprawdę można dużo z tego dla siebie wyciągnąć. Ja dodatkowo skorzystałem ze szkolenia prowadzonego przez Wojtka i również i tu uważam że dało mi ono powiększyć swoją wiedzę z zakresu prowadzenia pozycji.
Rok nam się kończy powoli w zasadzie zostało półtora miesiąca. Rok można rzec nietypowy bo "nawiedzony" przez pandemię koronawirusa co skutkowało dwukrotnym potężnym spadkiem notowań na rynku akcji. Jakby nie patrzeć to spadki takie w przypadku tych "dobrych i mocnych spółek " tzn. takich którym by było ciężko upaść można potraktować jako "okazję" do kupna. Bo czy ktoś może sobie wyobrazić upadek banku PEKAO SA czy KGHM-u ? Raczej nie. Oczywiście wszystko jest możliwe ale też trzeba patrzeć realnie a realnie takie podmioty nie upadają co najwyżej mogą zostać przejęte.
Ja postanowiłem w tym wypadku pójść na ustępstwo i przeznaczyć niewielką kwotę na zakup "kilku sztuk" akcji spółek które niekoniecznie są zgodne z tym co wyniosłem z dotychczasowego uczestnictwa w grupie zamkniętej CFR. Kupiłem troszku akcji banku:
PEKAO SA po cenie 50,20zł
Postanowiłem także kupić "kilka" sztuk akcji :
AMREST po cenie 21,94zł
Zakup typowo spekulacyjny bo jak wiemy raczej słaby okres mamy teraz dla tego typu spółek ale tak jak piszę to są niewielkie ilości bardziej w ramach takiego sprawdzenia strategii według której powinniśmy za niedługo odbić się od dna.
Bardzo zainteresował mnie temat fotowoltaiki. Temat o tyle istotny że jest to swego rodzaju przyszłość. Wybór spółki nie jest jednak taką czystą oczywistością jak by się wydawało. Większość spółek urosła przez ostatni okres dość dużo więc cenowo nie są już tak atrakcyjne ale nie to jest uciążliwością do zakupu. Gdy poczytać wypowiedzi prezesów czy nawet ogólnie przedstawicieli tych spółek to wszyscy wypowiadają się w samych superlatywach. Każda ze spółek chce zostać wiodącą w dziedzinie fotowoltaiki (co nie może dziwić) każda rozwija się ponadprzeciętnie i wszyscy przewidują świetlaną przyszłość :)
"Rekreacyjnie" dokonałem zakupu na razie dwóch z nich tj.
GRODNO po cenie 12,95zł
COLUMBUS po cenie 60,61zł
Tak jak pisałem temat cały czas analizuję.
W portfelu posiadam także akcje BUDIMEXU. Spółka od lutego zeszłego roku w trendzie wzrostowym i widać Covid19 zbytnio jej krzywdy nie zrobił :)
Posiadam również spółki z portfela "CFR" ale z wiadomych względów o nich tutaj nie wspomnę.
Ostatnio nabyłem jednostki uczestnictwa funduszu "SKARBIEC SPÓŁEK WZROSTOWYCH. W zasadzie otworzyłem rejestr kwotą potrzebną do jego otwarcia ale nie wykluczam dalszego kupna. Podoba mi się sposób i efekty zarządzania funduszem.

Jaki jest ten rok dla moich inwestycji ?
Szczerze powiedziawszy niezbyt udany a to za sprawą początkowych decyzji które okazały się bardzo nietrafione ale też dzięki nim człowiek nabył nowe doświadczenia i wiedzę. W zasadzie inwestowanie stało się dla mnie oprócz wędkarstwa i chodzenia po górach takim trzecim hobby. Nie raz człowiek chciał sobie dać spokój ale z uporem maniaka powracał :)
Przypuszczam że tak mam nie tylko ja bo przecież inwestycja inwestycją pomnażanie kapitału pomnażaniem ale przecież trzeba też lubić to co się robi bo inaczej "zlecilibyśmy" to komuś innemu tzw fachowcowi a jednak zajmujemy się tym sami czyli to lubimy :)
Ech...rozpisałem się nieco :) Myślę ze może będę częściej zamieszczał jakieś przemyślenia choć nie zawsze człowiek ma na to czas choćby chciał :)
Cytat:
Business and business every day :)

No patrząc na same wyniki nie powinno być jutro żadnych niespodzianek bo:
Zysk netto +341%r/r
EBIT +342% r/r
Przychody opercyjne +129% r/r
Nowi kienci +110% r/r

Bardzo fajnie prezentuje sie pozycja z nowymi klientami. Ponad 100% przybyło nowych a więc idzie to w dobrą stronę bo wiadomo że nowy klient równa się z większym zyskiem dla spółki a że przybyło ich aż tylu to daje nadzieję że wyniki będą lepsze a co za tym idzie kurs będzie rósł :)
Cytat:
Business and business every day :)

Witam po dłuższej nieobecności.
Oczywiście tak jak pisałem pół roku temu nie będę nic pisał o kupnie i sprzedaży spółek od momentu dołączenia do CFR chciałem natomiast napisać coś co może się komuś w przyszłości przydać. Sprawa dotyczy inwestowania i stawiania stop lossów. To jest podstawowy element inwestycji i jeśli nie mamy czasu na niemalże ciągłą obserwację inwestycji takowy SL należy ustawić dla swojego dobra. Ja dawniej nie stosowałem tego typu zabezpieczenia i na szczęście skończyło się to dla mnie dobrze niemniej jednak nie polecam zjedzonych nerwów i męczenia psychiki jaką człowiek przechodzi gdy kurs spada i to bardzo ostro a człowiek będąc na stracie tylko patrzy i w zasadzie nie chcący tej straty zrealizować patrzy bezradnie na osuwanie się kursu.
Sytuacja takowa miała miejsce u mnie trzykrotnie. Pierwszy raz przy inwestycji w CDR. Kupiłem akcje ze średnią zakupu około 216zł po czym kurs potrafił spaść do 129zł !!! Wyobrażacie sobie odczucia na takiej wprawdzie wirtualnej ale stracie ? Tutaj nie powiem bo z pomocą przyszła mi ksiażka "Inteligentny Inwestor". Książka może niezbyt aktualna na obecne czasy jednakże jedna zawarta tam myśl pozwoliła mi przetrwać mianowicie "jeśli wiesz że spółka w którą zainwestowałeś jest dobra to wybroni się sama".
I faktycznie po roku inwestycji kurs urósł tak ze jeszcze na niej zarobiłem :)
Myli się ktoś kto pomyślał że mnie to czegoś nauczyło. Wcale nie.
Po jakimś czasie zacząłem inwestować w KBJ. Kupowałem kupowałem i nawet gdy tutaj bodajże Krewa zapytał czy nie mam zbyt dużego zaangażowania w jeden papier z New Conect i nawet ostrzegł mnie że mogę ze względu na płynność mieć problem z wyjściem bez dużej straty nic mi to nie dało do myślenia. Cena spadła z 16.50zł do 6zł !!! Strata olbrzymia. Postanowiłem robić coś czego się nie powinno i co jakiś czas dokupować akcje. Udało mi sie srednią zniżyć do 11zł i po 2 latach i 3 miesiącach kurs powrócił do poziomów 17zł i po raz drugi skończyło się to dla mnie dobrze. W między czasie gdy miałem nieudaną inwestycję na KBJ kupowałem i sprzedawałem PGNiG. robiłem tzw kółeczka aż nagle kurs gwałtownie poleciał a ja zostałem ze średnią zakupu 5,40zł. Kurs spadł do 2,22zł. Wyobrażacie sobie jakie straty wirtualne miałem. Tutaj KBJ a tutaj PGNiG ? Masakra. Strata w portfelu sięgająca połowy zainwestowanej kwoty !! Kurs po 783 dniach powrócił i wyszedłem na zero.
Dlaczego to wszystko piszę ?
Pamiętajcie. Zawsze stosujcie SL. Ja się już tego nauczyłem. Lepiej ciąć od razu stratę i nie naciągać tego że "a nóż odbije". Nie łudźcie się nadzieją bo raz odbije a raz nie. Mnie się udało ale nauczkę dostałem i to solidną.
Teraz po pół roku uczestnictwa w grupie zamkniętej CFR prowadzonej przez Wojeteka nauczyłem się więcej niż przez 10 lat samoistnego inwestowania. Jestem o niebo mądrzejszy a kurs który Wojtek prowadził uświadomił mi mnóstwo rzeczy bowiem sama analiza fundamentalna bez połączenia jej z analizą techniczną nieraz może tak jak w moim przypadku wymagać stracenia mnóstwa nerwów a można się tego ustrzec :)
Cytat:
Business and business every day :)

@micmak

Według mnie sytuacja wygląda tutaj całkiem inaczej niż widzisz ją Ty kolego :) A mianowicie:


kliknij, aby powiększyć


Na wykresie tygodniowym 8 czerwca świece utworzyły nam formację spadkową i faktycznie od tego momentu kurs cały czas nam się osuwa w dół. Do tego średnia 30 tygodniowa również opada co definitywnie wyznacza nam kierunek na PKNORLEN. Jakby tego było mało na domiar wszystkiego TSI również zaczyna nam opadać więc....
Oczywiście kurs nie może cały czas lecieć i są potrzebne takie dni sesyjne jak dzisiejszy ale to nie zmienia faktu że w tym momencie kurs spada jednak w dół.
Ja widzę wszystko na "nie" ale oczywiście każdy widzi inaczej i musi tak być bo inaczej giełda nie miała by sensu :)
Pozdrawiam.
Cytat:
Business and business every day :)

@Legs

Niestety nic Ci się nie należy jako odbiorcy końcowemu. Idac podpisywac umowę czy to z PGNiG czy Tauron czy innym dostawcą godzisz się na takie a takie warunki sam wybierasz taryfę i podpisując widzisz cenę i godzisz się z nią więc nie masz podstawy do roszczeń o zwrot.
Cytat:
Business and business every day :)

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 5 września 2010
Ostatnia wizyta: 27 listopada 2020 13:00:35
Liczba wpisów: 808
[0,22% wszystkich postów / 0,22 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,317 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d