pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

KamiLPArsenal

KamiLPArsenal

Ostatnie 10 wpisów
Grę można mocno fabularnie pociągnąć do przodu. Kto czytał ten wie jaki był koniec....

Jeżeli w maju wychodzi na konsole Rust, Subnautica, a w czerwcu GH, to może coś jest korzystnego w tym okresie, że 3 survivale mają premierę jeden po drugim?
Poza tym, łączy je tylko gatunek i każda ma inny zarys fabuły. Gracze mają wybór. Jeden lubi walczyć o przetrwanie w dżungli, a inny nurkować na rafie koralowej czy pod lodowcem. Tytuły nie rywalizują bezpośrednio ze sobą aż tak bardzo, a nawet jeśli to sprzedaż przeciągnie się w czasie - w końcu to longseller.

kholat napisał(a):
kojo napisał(a):
Cytat:
a ja myślę, że będą przedłużać w nieskończoność, bo nie wydanie jakiejś tam gierki tu od początku chodziło

nie rozumiem co masz na myśli. Możesz rozwinąć?

chodziło tylko o podpięcie się pod trend i wykorzystanie bańki gamedev, przecież w Polsce mało kto czytał Lema a co dopiero na świecie, tu nie ma żadnej marki, pokazano parę slajdów i zrobiono PR oparty na inwestorach - weteranach z czasów 11bit... i tyle...

Podasz link do danych ile osób przeczytało książki Lema? Myślę, że znacznie więcej niż Sapkowskiego przed premierą gier o Wiedźminie.

Mnie ciekawi czy premiera miałaby miejsce w tym roku gdyby nie wejście Acion Partners? Wygląda na to, że zastrzyk gotówki z funduszu miał istotny wpływ na zmianę daty wydania gry.

Co do osób które odpowiadają za produkcję, to wciąż uważam ich za mocny punkt i nie martwię się o efekt końcowy. Na Linkedin można zaznajomić się co twórcy robili wcześniej.

Do października 2023 Spółka ma licencję na wyłączność do "Niezwyciężonego". Do tego czasu muszą wydać grę.

Uważam, że udostępnienie dema lub early access w tym roku mogłoby bardzo pomóc w dopieszczeniu gry i poprawić wizerunek firmy. Creepy Jar taka strategia mocno pomogła w tworzeniu gry, a przy okazji koszty produkcji zwróciły się przed premierą.

Liczyłem, że gra będzie mieć premię w Q4 2021, teraz jest gdzieś w 2022 i nie wiadomo czy Q1 czy Q4.
W tym roku doczekamy się co najwyżej plakatów od Astrography.

Z drugiej strony dobrze, że podano tą informację przed prezentacją i czatem inwestorskim.

Korzystanie z samego wskaźnika C/Z nie ma sensu. Co gdy Spółka osiąga 1mln zysku rocznie, a w kasie ma 100mln i minimalne zadłużenie?

Jakoś bym nie porównywał Vallheim do GH i Forest. Mitologia i magia w formie survivalu zawsze lepiej się sprzeda, bo graczy bardziej taki świat interesuje. Poza tym jakie zmiany rozgrywki byś widział aby GH porównywać do wspomnianego tytułu? Grałeś w którąś z tych gier?

GH jest w miarę wysoko i pozycja jest stabilna w rankingach sprzedaży, łatwiej prognozować sprzedaż. Tym bardziej, że nie jest to gra AAA.

Na to wygląda. Dziwne, że na profilu FB nawet nikt nie wrzuca treści, konto martwe. Tutaj nie trzeba zatrudniać speców od marketingu, żeby dodać wpis i przypomnieć się światu że tworzymy grę na podstawie książki autora. Chyba, że ktoś zapomniał hasło do profilu.... Think

Wszystkie liczące się Biura Maklerskie z wyjątkiem Santandera.....

Zatrudniają ludzi od marketingu, tak więc kampania powinna wystartować w Q2/Q3.

Podoba mi się informacja odnośnie budowania całego uniwersum. Widać, że jest pomysł na kolejne lata i wydania dodatków bądź kolejnych gier w krótkim odstępie czasu. Mają wyłączną licencję dla "Niezwyciężonego" do 5 października 2023.

"Spółka przyjęła strategię budowy wirtualnych światów pod markami parasolowymi, dzięki czemu nakłady promocyjne będą wspierać sprzedaż nie jednej, ale całej serii gier pod wspólną marką."

Dokładnie tak jak andy_dufrense wspomniał, dopóki Spółka nie zacznie podawać nowości związanych z grą, to będziemy tu debatować o dziwnych rzeczach.

We wrześniu właściwe obchody urodzin Lema, czyli za pół roku. Od kilku miesięcy brak jakichkolwiek informacji na temat projektu. Czyżby cisza przed burzą (w dobrym znaczeniu dla akcjonariuszy)?

Mała WL na dzisiaj mówi tylko tyle, że działania marketingowe jeszcze nie wystartowały pełną parą. Analogicznie można sprawdzić sobie jakie było zainteresowanie Ghostrunnerem przed opublikowaniem pierwszego zwiastuna w maju 2020 i jak rosło aż do premiery i jak przełożyło się to na ilość sprzedanych kopii.
Tutaj niewątpliwie jest większy potencjał biorąc tematykę, autora i zespół który tworzy grę.

anty_teresa napisał(a):
Ja także odbieram te zdarzenie negatywnie. Rynek zareagował przeceną co mnie właściwie nie dziwi.

Dzisiaj puściły lock-upy. Informacja o funduszu mogła nie wpłynąć aż tak bardzo na dzisiejsze spadki. Fakt zaanagażowania się zagranicznego funduszu na tym etapie uważam za pozytywny, ale forma i cena poniżej rynkowej już nie.

pandorinium napisał(a):
Roadmapa a rzeczywistość to często nie to samo. Osobiście obstawiam wrzesień, chyba że się uwiną i wypuszczą maj, czerwiec.

Powiedzieli 1H 2021, równie dobrze może być marzec albo czerwiec? Na czym opierasz termin wrześniowy?

aircanada15 napisał(a):
Powoli kończy się druga premierowa doba Green Hell na NS Japan (tym razem zastosowano preordery).
Debiut wypada dużo lepiej niż październikowy w USA. Właśnie wskoczyło 50 miejsce.

Warto dodać, że GH wskoczyło do TOP30 w Europie na Nintendo store. Jak ktoś ma konsole, to będzie miał możliwość sprawdzenia. Cena promocyjna zrobiła swoje.

W temacie konsol, dodam że jutro premiera GH na Nintendo Switch w Japonii. Ciekawi mnie jak rynek przyjmie grę.

Na Switcha FOR wydał limitowaną edycję pudełkową.

biznes.pap.pl/pl/news/listings...(5-2021)-rozpoczecie-sprzedazy-pudelkowej-wersji-gry-green-hell-w-sklepie-forever-limited

Dzisiaj premiera pierwszego dodatku SOA, a 10 lutego premiera GH na Switchu na rynku japońskim.

Ciekawe jak obie premiery przełożą się na sprzedaż i czy jedna podciągnie drugą?

Tak eBay jest globalny, ale wydaje mi się że jak startował na naszym rynku to był alternatywą allegro - platformy głównie aukcyjnej, działającą w naszym kraju.

Amazon wchodzi na rynek jako ten wielki i wyczekiwany.

cmc napisał(a):
Czyli w rejestrze KNF, z dnia wczorajszego na CDR, nie ma żadnych zmian. Zatem kto to kupuje i pod co?
Czy dzisiaj wychodzi Melvin? Dowiemy się jutro
Gamestop w notowaniach przed sesyjnych rośnie o 67%
Atak przeciwko Melvin również w Berlinie.
CDR jak na taki obrót to słabo dzisiaj.

Może zwyżka kursu pod dobranie shorta?
Gamestop dzisiaj też wysoko, ale ile to potrwa i kto w końcu jest rekinem?

Kiedyś ebay miał podobne plany na Polskę, ale coś chyba nie wyszło jak planowali. Platforma działa, ale nie słyszałem nigdy żeby ktoś ze znajomych tam kupował/sprzedawał.

Amazon trochę inna półka, no i wiadomo globalny rynek.

Mam wrażenie, że DM Santander omija prawie każde IPO na naszej giełdzie.

Celowe nie, ale premiera gry coraz bliżej i powinniśmy w niedalekiej przyszłości zobaczyć konkrety z projektu częściej niż dotychczas.
Obecnie są niskie obroty na Spółce. Każdy nowy news będzie wpływać na wzrost wolumenu i zmienność cen.

vilnouve napisał(a):
z uwagi na rychłe zdjęcie lockupów na 2,5 raz więcej akcji niż obecnie jest w obrocie zdania co do kierunku ruchu w krótkim terminie mogą być podzielone Think

Jeżeli pojawią się materiały promocyjne w podobnym czasie co zdjęcie lockupów, to na Spółce zrobi się szum.

Pod koniec marca jest rocznica śmierci Lema. Może przy tej okazji też ukażą się jakieś nowe informacje odnośnie gry?

Green Hell zwróciło się z nawiązką, budżet na kolejny projekt dopięty, pracownicy z atrakcyjnym programem motywacyjnym.
Dodatki go GH to budowanie wartości gry i marki, a także relacji z graczami. Dopracowany produkt nie zestarzeje się szybko i jest reklamą kolejnej produkcji. Zadowolony gracz chętnie sięgnie po nowy tytuł tego samego studia, nawet jeżeli tematyka go nie interesuje. Dzisiaj produkuje się mnóstwo gier i to jest wyzwanie dla studia by przypominać o sobie aż do kolejnej premiery.

Znam to uczucie. Kiedyś miałem spory pakiet Optimusa sprzedany z zyskiem 160%. Dziś wiem, że warto inwestować długoterminowo i staram się szukać takich perełek.

mrk napisał(a):
Koszt obecnego programu motywacyjnego będzie wykazywany co kwartał do końca 2022, tak jak wynika z jego horyzontu i warunków. Licząc bardzo pobieżnie to jego łączny koszt może wynieść około 37 mln zł (zakładając 37 tys. akcji i różnicę między ceną nabycia przez pracowników i ceną rynkową z dnia przyznania w wysokości 1000 zł).

Połowa wypłacona jeżeli pracownik będzie związany z firmą do końca 2022:

"pozostawanie przez pracownika lub współpracownika Spółki w relacji prawnej wynikającej z określonych umów (np. umowa o świadczenie usług, umowa o pracę), co najmniej od dnia zawarcia umowy uczestnictwa do 31 grudnia 2022 roku włącznie (Transza 1),"

a druga połowa gdy przez 3 lata Spółka wygeneruje zysk 60mln zł.

"osiągnięcia przez Spółkę średniorocznego zysku brutto w latach 2020-2022 w wysokości 20.000.000,- (dwadzieścia milionów) złotych (Transza 2), jako warunek pełnej alokacji Transzy 2."

Przy 23 etatach wychodzi sporo na osobę.

Długoterminowo, wygląda że budżet i ludzie do końca produkcji Chimery zapewnieni. Każdemu będzie zależało, by wartość Spółki rosła. Lojalność i zaangażowanie przełoży się na wyniki.

Zgodnie z komunikatem:

"W związku z faktem, że w pierwszym kroku nastąpi przekazanie i umorzenie akcji od wyżej wymienionych akcjonariuszy-założycieli, to w wyniku emisji nowych akcji nie dojdzie do istotnego rozwodnienia dotychczasowych akcjonariuszy Spółki, ponieważ potencjalne „saldo” dodatkowo wyemitowanych akcji w ramach tego działania wyniesie 30.000 akcji zamiast 100.000 akcji."

Spółka będzie robić emisję akcji w ramach programu motywacyjnego dla pracowników.

oncoarendi.com/informacja-doty...

Skąd takie przypuszczenia co do redukcji? Jakieś źródło możesz podać?

mroman napisał(a):
Dziwi trochę że przez 12 dni nie pojawiła się żadna recenzja na Metacritic, nie ma nawet Nintendolife.

Dzisiaj pojawiła się recenzja na Nintendolife - 8/10, a FOR dostarczył grę do recenzji.

Od siebie dodam, że gra na prawdę mnie wciągnęła. Nie grałem wcześniej na PC, bo czekałem na Switcha i jestem zadowolony z tego co otrzymałem. Czekam z niecierpliwością na dodatki i co-op'a.

Pytanie, na jaki region portal ten podaje dane? Często publikują dane z rynku japońskiego, na którym GH nie miał jeszcze premiery.

BTW Pojawiła się recenzja gry na polskim portalu Nintendo. Ocena 8/10, czyli mamy potwierdzenie że port jest udany.

Pojawiają się pierwsze recenzje na zagranicznych portalach. Ocena 9/10 oraz dziesiątki na metacritic.

Gra osiągnęła olbrzymi sukces na PC, a jaki miała marketing wcześniej?
Czytając komentarze niektórych osób mam wrażenie, że oczekujecie od portu na NS marketingu jak ma Cyberpunk?

Przy okazji premiery portu na NS, Spółka ogłosiła road map dla GH. Można się spodziewać, wraz z nowościami na inne platformy. Użytkownicy Switcha będą sobie przypominać, że ten tytuł jest na ich konsoli i będą sięgać po niego.

Niby bank, ale trzeba się zastanowić czy nie pod rolowanie poprzednich emisji?

Proszę o dopisanie mnie, gdy zwolni się miejsce :)

Bankrucik, nie wiem czy już gdzieś o tym pisałeś, ale zastanawia mnie czym zajmujesz się zawodowo? Masz bardzo olbrzymią wiedzę inwestycyjną i jestem ciekaw czy wynika to właśnie z Twojej profesji.

Gratulacje za udany rokthumbright

flesz napisał(a):
Przerzucę na zwykły rachunek maklerski. Zakładam nacjonalizację środków z III filara.

Do UFK przynajmniej nie mogą się dobrać. Więc jest to bezpieczne rozwiązanie.

Kiedyś Tauron oferował rabat pod warunkiem, że osoby które kupiły akcje podczas IPO posiadały je przez przynajmniej rok.
Jeżeli się nie mylę to było jakieś 10-15% rabatu.

vladinho napisał(a):
Co do sfinksa, to dość spora panika wybuchła po komunikacie o zejściu funduszu poniżej progu 5%:

www.bankier.pl/wiadomosc/SFINK...

Dlaczego informacja, która uwala kurs o 10% jest publikowana po dwóch tygodniach od zdarzenia?
Czy takie komunikaty nie powinny być przekazywane w przeciągu kilku dni?

Jakieś przemyślenia przed debiutem? Wskaźniki rentowności na przyzwoitych poziomach porównując do konkurencji. Planowane wejście na nowy rynek - krakowski.

Dzięki, zawsze brałem tego typu wypowiedzi za żart, ale jak zobaczyłem Twój komentarz, to zacząłem się zastanawiać nad tego typu działaniem. Chociaż, faktem jest że ktoś zleceniem ukrytym zasypuje rynek i nie pozwala rosnąć spółce.

anty_teresa napisał(a):
Grubasy zaniżają przed odpałem.

Jaki jest cel tego typu praktyk, by zaniżać cenę?

bankrucik napisał(a):
zestawienie opublikuję na dzień 31.12.2015,
co do K2 to spokojnie czekam najpierw na zapowiedziane bardzo dobre wyniki za 4 kwartał 2015 a potem na ogłoszenie planów co do OCTAWAVE, ogólnie kupiłem i czekam spokojnie
to może być w mojej ocenie jeden z hitów inwestycyjnych 2016r.binky thumbright

gpwmedia.pl/wiadomosci/17493/d...

"4Q zapisze się bardzo pozytywnie w historii firmy"

Czy wskaźnik C/Z nie zatrzyma wzrostu kursu, nawet jeżeli wyniki będą rekordowe?

Czy problemy Volkswagen'a aż taki mają wpływ na Spółkę?

Czy ktoś posiada wiedzę na temat obecnej wyceny spółki metodą DCF?

Wiadomo coś o ewentualnej redukcji przy zbyt dużym zainteresowaniu na akcje?

Coś wiadomo nowego z debiutem, czy czekają na lepszą koniunkturę?

Czy jest możliwość zdobycia za darmo starszej, ale oryginalnej wersji Metastock?

Zamiast stawiać SL to lepiej uśredniać Dancing

USA niewiele brakuje do zakończenia roku na zielono, więc będą próbowali wyjść na plus, a za tym idzie wyciąganie reszty w górę.

Za 2 tygodnie wygasa seria, więc wtedy na pewno spadnie LOP.

Jeżeli chodzi o obniżenie raitingu polskiego banku to jest nim PKO BP. Przynajmniej tak napisali na PB.
Wczoraj kupiłem Krezusa, jak na razie nie mam na co narzekać. Jeżeli rynki będą teraz stabilne, to na tej spółce powinien być spory wzrost w krótkim czasie.

Ja krótką trzymam już od ponad tygodnia i czekam na spadek w granicach 2220.

Po wczorajszym spadku raczej nie widzę sensu brania S. DAX spadał mocno 2 dni, my tylko 1, ale za to jak. Z rana może być jeszcze wyprzedaż, ale później będziemy wychodzić coraz wyżej.

Ja zamknąłem swoje S i czekam na lekkie odbicie żeby znowu otworzyć S.

A są jakieś fundamenty do wzrostów? Wig20 oddalił się od 2300 na koniec sesji, więc wyraźne przebicie go będzie trudne. Dzisiaj głównie drożały akcje banków, więc jutro mogą tanieć i pociągnąć za sobą resztę spółek. USA po wzrostowej sesji wyhamowały na koniec.

Już nawet nie chodzi o gospodarkę USA, a ogólnoświatową. Ogłoszą bankructwo grecji, a zaraz zrobią QE3. Taka kombinacja nie zachwieje za bardzo rynkami.

A co jeżeli będziemy mieli QE3? Nie będzie testowania niższych poziomów.

No i mamy Synthosa w MSCI Poland.

www.parkiet.com/artykul/7,1052...

Na jakim poziomie jest najbliższe wsparcie?

pb.pl/2/a/2011/05/14/Synthos_z...

Zamieszczam linka, bo nikt jeszcze nic nie napisał.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 13 kwietnia 2021 17:15:11
Liczba wpisów: 64
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 7

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,903 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,86% +31 371,74 zł 51 371,74 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d