pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

czeko111

czeko111

Ostatnie 10 wpisów
nie wiem czy gra sie przyjmie ale są zarówno negatywne jak i pozytywne emocje wokół całej spółki dotyczące w 99% gry COVID 19, w związku z tym jedni zakupią grę z ciekawości, a inni bo na nią czekają.

Głównie pandemia stała się uciążliwa z powodu noszenia maseczek, co na szczeście juz w sobote zostanie zniesione, a tak naprawdę juz chyba z tydzień temu nie ma obowiązku noszenia maseczek a jedynie zalecenie. Więc ludzie zaczną się uśmiechać patrzeć na to wszystko spokojniejszym wzrokiem i bez negatywnych emocji, co dla mnie wydaje się pozytywnym aspektem dla gry i kursu spółki.

P.S. Sam jestem ciekawy jaka to będzie gra, może to będzie gniot a może to będzie hit na miarę .... uznajmy że po prostu spore pozytywne zaskoczenie.

Pozdrawiam akcjonariat

Miedź w Londynie drożeje


www.bankier.pl/wiadomosc/Miedz...

Widać wyraźny wpływa na kurs KGHM, dopóki nie będzie drugiej fali spadkowej.

Czy skup akcji własnych to w tym wypadku pozytywne info dla Mercatora ?

Cytat:
Zarząd INNO-GENE S.A. _Emitent_ informuje, że otrzymał w dniu 5 maja br. list intencyjny od spółki farmaceutycznej pragnącej zachować anonimowość, należącej do jednej z 10 największych firm farmaceutycznych na świecie według przychodów w 2019 r. _źródło: http://www.statista.com/ top 10 pharmaceutical companies worldwide by revenue in 2019_.

Intencją listu jest rozpoczęcie rozmów dotyczących:
- inwestycji kapitałowej w spółki z grupy INNO-GENE S.A
- licencjonowania testów genetycznych spółek z grupy INNO-GENE S.A i wprowadzenia ich na rynek USA
- odpłatnego dostępu do całogenomowych danych genetycznychbiznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Popyt na towar przy niższej podaży zawsze pociąga za sobą wzrost ceny za dany towar. hello1

Proste. king

Czyli wg mnie i Was koledzy i koleżanki ZYSK będzie na pewno, ale pojęcia nie mam jak duży czy przebije te 100 mln czy będzie 80 mln. Ale nie o tym chciałem napisać, ale napisałem.

Wracając do meritum, MERCATOR jeszcze nie dawno był czołową spółką giełdową pod względem wzrostów. Teraz trochę się uspokoiło i w maju przed wynikami oraz już po wynikach raportach i innych finansowych szacunkach - ponownie zabłyśnie i każdy będzie chciał mieć go w portfelu chociaż na chwilę.

Cytat:
Poznańskie Laboratorium Centrum Badań DNA jako pierwsze w Polsce rozpoczęło wykonywanie kompleksowych testów wykrywających obecność SARS-COV-2. Badanie składa się z szybkiego testu serologicznego oraz testu genetycznego. Te dwa badania wykonane w tym samym czasie w 100% potwierdzają chorobę COVID-19 lub informują o jej braku. W Częstochowie testy dostępne będą już w tym tygodniu.koronawirus.cbdna.pl/testy/tes...


Takie fajne info, moim zdaniem ciekawa spółka, szeroki zakres usług.

Zobaczymy co przyszłość przyniesie.

Cytat:
Zarząd INNO-GENE S.A. _Emitent_ informuje, że otrzymał 17 kwietnia br. informację od spółki zależnej tj. Centrum Badań DNA sp.zo.o. o zamówieniu nowej dostawy 20.000 sztuk testów z dostawą do dnia 22 kwietnia (...)


biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Cytat:
W nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 13/2020 z dnia 5 marca 2020 r., Zarząd spółki SimFabric S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako: Spółka, Emitent) przekazuje informację dotyczącą sprzedaży gry Lust for Darkness: Dawn Edition w wersji na konsolę Nintendo Switch (dalej jako: Gra).

Gra miała premierę w dniu 20 marca 2020 r. na rynkach: USA, Kanada i Meksyk. Według raportu otrzymanego od Nintendo e-Shop wszystkie koszty portowania i wydania Gry, które wyniosły 50.000,00 złotych, zwróciły się w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży i aktualnie Gra zarabia w podobnej skali jak wersja podstawowa Lust for Darkness sprzedawana w Europie.


infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Piękne info, tylko co z tym kursem?

Wszystko jest tu wyjaśnione co będzie robił biomed lublin - jego zadaniem będzie wyizolowanie z osocza immunoglobulin aby stężenie ich było większe i tym samym juz jako lekarstowo z tymi wyizolowanymi immunoglobulinami podawane było chorym. Samo osocze może nie mieć takiego stężenia immunoglobulin, więc może nie być skuteczne w walce z koronawirusem.

regiony.tvp.pl/12188736/echa-d...

6 min 56 secTroche o BIOMED'zie w Faktach TVN, a właściwie o leczeniu osoczem - jeśli to wypali to spółka jest żyłą złota.

www.youtube.com/watch?v=SqE21x...

Czyli najlepiej poczekać aż kurs akcji wrośnie do tego na wezwaniu i sprzedać po tym kursie na giełdzie.

Dzięki za pomoc.

a rosło pod to info

Biomed osocze :)

m.telewizjarepublika.pl/polacy...

Cytat:
PKN ORLEN S.A. _"Spółka"_ informuje, że w dniu 15 kwietnia 2020 roku Zarząd Spółki podjął decyzję o podwyższeniu ceny w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji wyemitowanych przez ENERGA S.A. z siedzibą w Gdańsku _"Akcje"_, ogłoszonym przez Spółkę w dniu 5 grudnia 2019 roku _"Wezwanie"_ z poziomu 7 PLN za jedną Akcję do wysokości 8,35 PLN za jedną Akcję.

Aktualna, podwyższona cena Akcji w Wezwaniu zostanie zapłacona za wszystkie akcje ENERGA S.A. objęte zapisami w całym okresie trwania Wezwania, czyli od 31 stycznia 2020 roku do 22 kwietnia 2020 roku.biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...


Pytanie techniczne z mojej strony - jak wygląda skup takich akcji, w zakładce mojego konta podpiętego pod DM pojawia się jakaś opcja sprzedaży po cenie wezwania czy w inny sposób akcje te są skupywane ?

Proszę bardziej doświadczonych traderów o wyjaśnienie krok po kroku jak to wygląda ?

Jutro będzie sufit, bo dziś TKO nie zostanie ustalone!

Info z TVN także nie z sufitu jak kurs, pewnie pojawi się za jakiś czas oficjalnie na różnych forach.

info z mediów - Biomedlub będzie dostarczał osocze dla Ministerstwa Zdrowia

Cytat:
Pod koniec marca Unimot zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 16,15 mln zł, czyli 30 proc. z 53,8 mln zł zysku osiągniętego w 2019 roku na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1,97 zł na akcję.


www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...


całkiem fajnie narazie daje to przy kursie 22,50 - 8,75 %

Cytat:
Zarząd Synektik SA _Spółka_ informuje, że w dniu 14 kwietnia 2020 r. Spółka powzięła informację o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie z siedzibą w Szczecinie 70-111, przy al. Powstańców Wielkopolskich nr 72 _Szpital_.


biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...


Kwota przetargu wynosi 12 496 500 zł, co przekracza 9 proc. wartości skumulowanych przychodów Grupy Kapitałowej ze sprzedaży za okres ostatnich czterech kwartałów, a więc przekracza poziom określony wewnętrznie przez Spółkę w indywidualnych standardach raportowania

Dzięki za wyjaśnienie @krewa :)

Czyżby wystrzał na północ ??

102 mln PLN to nie tak mało przy kapitalizacji spółki 25 mln

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

To już oficjalna informacja: Państwowy Zakład Higieny konwalidował polski test na koronawirusa jako 100-procentowo skuteczny! W przyszłym tygodniu wyprodukowanych zostanie pierwszych 150 tysięcy. Ten test uratuje życie wielu z nas i pozwoli szybciej uruchomić polską gospodarkę - napisał na Twitterze Jarosław Gowin.
Więcej: wiadomosci.radiozet.pl/Koronaw...

to już jest koniec ;////

"To już oficjalna informacja: Państwowy Zakład Higieny konwalidował polski test na koronawirusa jako 100-procentowo skuteczny! W przyszłym tygodniu wyprodukowanych zostanie pierwszych 150 tysięcy. Ten test uratuje życie wielu z nas i pozwoli szybciej uruchomić polską gospodarkę - napisał na Twitterze Jarosław Gowin."


wiadomosci.radiozet.pl/Koronaw...

Dziwne jest to że członek RN nabył tylko 311 akcji spółki w dniu wczorajszym tj. 08.04.2020.
Jest to kwota bardzo mala, poniewaz tylko 7 277,4 PLN.

Gdyby było tak kolorowo to wg mnie powinien ma być przynajmniej 3000 szt akcji.

Możliwe że raport jest już w cenie, dlatego rynek nie zareagował wzrostem kursu akcji.

czyli jednak nie jutro :)

Sam prezes się wypowiada:

Cytat:
Szczepienie przeciwko gruźlicy a koronawirus. Prezes Biomedu dla money.pl: to bomba immunologiczna
www.money.pl/gospodarka/szczep...

Jednak nie ulica windowała cenę, a JR HOLDING, który nabył około 5 mln akcji. Zobaczymy co będzie w pon. i wt., sprzedać raczej nie sprzeda, ale czy dokupi jeszcze trochę papieru?


www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Znalazłem z wczoraj wywiad z Łukaszem Urbanem - Prezesem Zarządu, brzmi obiecująco:


Czy jest jakaś nadzieja dla KANI ???
Czy już mo zna usunąć wątek i zapomnieć o tym papierze ?

.. i jeszcze fala samobójstw po utracie pracy w czasach korona wirusa

25 marzec 2020

Cytat:
Międzynarodowa Organizacja Pracy alarmuje, że nawet 25 mln osób na świecie może stracić pracę przez pandemię COVID-19


strefainwestorow.pl/artykuly/g...

jak to wszystko w końcu je*nie to nie bedzie co zbierać, chyba każdy rozumie że zjedziemy poniżej 1000 pkt odnosząc się do WIG20, nie wspominając o WIG'u. Dane są przerażające, co z gospodarką, co z życiem ludzi, co dalej .... ?

Mam nadzieje że skuteczne lekarstwo na wirusa juz zostało stworzone i przechodzi jedynie faze testów.


www.portalspozywczy.pl/technol...

Rząd i prezydent omawiali tarczę antykryzysową. Rząd przeznacza 212 mld zł na pakiet pomocowy


kliknij, aby powiększyć


WIG20 ----------> czyżby jutro wypełnienie luki czy tylko tak mi się wydaje zbyt optymistycznie ?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/n...

"Narodowy Bank Polski wykorzysta m.in. operacje repo, skup obligacji skarbowych "na dużą skalę" w ramach operacji otwartego rynku oraz kredyt wekslowy dla banków. Zarząd rekomenduje także Radzie Polityki Pieniężnej obniżenie stopy rezerwy obowiązkowej oraz popiera opcję obniżenia stóp procentowych."

dobre info na jutro :)

straszna nędza pod koniec sesji. Rozrzut max 5 pkt.

jak indeksy w USA ???

Nie sądzę by dodruk takich sum przez USA poprawił cokolwiek na dłuższą metę. To tylko chwilowe ratowanie płonącego wieżowca który niedługo runie. Co za tym idzie, giełdy nadal będą spadać chociaż miejsca juz wydaje się że jest mało, ale ja myśle że do spadków jeszcze sporo.

P.S. Sztuczne pompownie $$$$ nie uzdrowi gospodarki...

Poczytajcie sobie poniższy artykuł- lek na koronę to kwestia czasu, może już został opracowany, ale wymogi są takie że należy przeprowadzić testy, a to natomiast również wymaga czasu :
businessinsider.com.pl/rozwoj-...

Czy H.KANIA mówi prawdę czy tylko dba o swój własny interes ?

Moje pytania odnośnie przyszłości:
1. Co dalej z akcjami
2. Czy zawieszenie obrotu potrwa dluzej niż jeszcze miesiąc
3. Co oznacza umowa dzierżawy przez Cedrob


????

Nie rozpatruje tego pod kątem sensu inwestowania, a jedynie pod kątem możliwości wytworzenia zysku, jednakowoż uzyskania profitu w krótkim czasie i to poważnego, w stosunku do akcji spółek na parkiecie GPW dających możliwość uzyskania stopy zwrotu w zakresie 3 do 6 %.

Akcje spółek na warszawskim parkiecie nie zaskakują. Czasami trafi się perełka, której kierunek kursu jest możliwy do oszacowania lub po prostu zagranie/zainwestowanie zgodnie ze swoim sumieniem czyli tzw. intuicją da inwestorowi dodatnią stopę zwrotu.

Nie jest sztuką kupić akcje, sztuką jest je dobrze sprzedać.

Moim zdaniem można zainwestować tysiąc albo dwa i zobaczyć czy się opłaci. Jest ryzyko jest zabawa... w krótkim czasie można zarobić ładne pieniądze.

Jeżeli Cedrob postawił by markę KANIA na nogi to kupujac akcje przy obecnym kursie mozna będzie zarobić kilkukrotnosc wkładu początkowego.

Zastanawiam się tylko w jakim horyzoncie czasowym.

Czas pokaze, życie zweryfikuje.

Czy Cedrob w to wejdzie ?? Czy cena akcji podskoczy ??
Tyle czasu już czekam że moge i czekac do 2013r. az kurs sie podniesie a to jest pewne potrzeba tylko trochę czasu.

Pytanie do dywidendy: Czy będzie w tym roku i jakie 15-20% o co chodzi od czego ten zysk, lepiej podajcie ile na akcje przydzieli zarząd - będzie bardziej czytelnie i ze zrozumieniem.Spółki surowcowe odpadają, także finansowe - może spożywka ?!?! :/I właśnie co to oznacza??

Czy akcjonariusz moze ponieść starte z tego tytułu?

Dziś wszystko na czerwono dlatego nie można powiedzieć że nowa emisja jest przyczyną spadków... chyba ze mozna !!!

Czy mógłby ktoś będący w temacie szczegółowo napisać jak to może wpłynąć na kurs akcji i na akcjonariuszy?

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 11 grudnia 2010
Ostatnia wizyta: 5 czerwca 2020 17:07:19
Liczba wpisów: 48
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,836 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło