pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

quiris

quiris

Ostatnie 10 wpisów
Coś mi się zdaje, ze koledzy już nie pamiętają (albo jeszcze nie byli na rynku), jak zareagowała GPW na poprzednią wojnę w Donbasie. Historia lubi się powtarzać. Dla długoterminowych inwestorów nie widzę tu zagrożenia, gorzej mają grający na kontraktach, bo może zdrowo pobujać.

Mam wrażenie, że ostatnie niezdecydowanie handlujących PZU (i nie tylko) oraz dzisiejszy spadek wiążą się z przygotowaniami Ukrainy do rozpoczęcia wojny w Donbasie. Śledzę jednocześnie Donbas i PZU. Pokrywa mi się zachowanie kursu z wiadomościami o przygotowywanej wojnie (zanim przebiły się do naszych mediów). Jak sądzę duzi gracze maja jeszcze lepsze wiadomości (np. prosto z Pentagonu). Mamy piątek i dużo graczy nie chciało zostać z akcjami do poniedziałku. Ponieważ Ukraińcy zaczęli dziś po południu wycofywać się z wojennej retoryki (wykluczyli użycie siły), można mieć nadzieję, że albo zostali utemperowani, albo coś im obiecano (np. pożyczkę).

Trochę tendencyjnie dobrany wykres 1H, pod tezę o głębokiej korekcie. RSI w innych przedziałach wygląda inaczej. 29 pln było ostatnio na PZU bodajże w styczniu i nie udało się od tego czasu misią, pomimo uporczywych prób, do niego dojść. 19 marca jest rozliczenie kontraktów i nie sądzę, żeby byki oddały w końcówce przewagę. Nie ma do tego podstaw fundamentalnych a otoczenie wygląda dobrze. 25.03 wyniki PZU. Wątpię nawet, żeby misią udało się w marcu nawet domknąć ostatnią lukę hossy.

Jeśli ktoś przeoczył:
"prognozy NBP dotyczące tempa wzrostu gospodarczego i inflacji. Tutaj jednak zmiana była na tyle duża i zaskakująca, że uczestnicy rynku w Polsce natychmiast zaczęli mówić o zaostrzeniu polityki pieniężnej i możliwości podniesienia stóp w przyszłości."

businessinsider.com.pl/piec-na...

Zależy o jakiej perspektywie piszesz. Nie można wykluczyć, że gruby miś się zmobilzuje i jeszcze zepchnie przed 19 marca, kurs pod rozliczenie kontaktów. Od 1 marca jednak kurs prowadzony jest, jak mi się wydaje pewną, byczą ręką. 25 marca podadzą wyniki a w maju prawdopodobnie WZA i uchwalenie dywidendy. FED i EBC wciąż drukują pieniądze jak szalone. Raczej mało w tym czasie miejsca na obsunięcie się kursu. A banki PZU, tj. Alior i PEO nie są postrzegane jako frankowe.

Czyżby rozgrywka na kontraktach terminowych zakończy się polowaniem na misie?

Bez przesady z tym sentymentem. Ja się czuje z akcjami PZU "byczo".

Duże obroty po wynikach PEO. Jak się utrzymają "spychaczowi" może zabraknąć amunicji.

Wygląd na to, ze moje przeczycie co do rozgrywki pod kontrakty terminowe chyba się sprawdzi. Oczywiście nie przesądzam jak to zostanie rozegrane.Na razie wygląda, że "sychacz" boi się zejść na poziomy na których już może nie zdążyć odkupić akcji bez dużej straty, albo pilnuje satysfakcjonujących go poziomów.

le rom napisał(a):
angry3 Owszem, gdyby PZU chciał zachować się zgodnie z rachunkiem względem akcjonariuszy - to mając na względzie wypłacania 65% wypracowanego zysku, cofając się do 2019r mógłby wypłacić dywidendę zaległą ok. 2,48 zł za 2019r i jakieś 1,1-1,6zł za 2020r. Czyni to razem sutą kwotę Div=3,6 zł.
I owszem, akcjonariusze takiej kwoty w najbliższej wypłacie oczekują. Nie zmienia to faktu, że za rok 2021 dywidenda wypłacana w 2022r może wynosić ok. Dov=2,33 zł.


Czyli jeśli policzyć 3,6pln dywidendy daje to przy kursie 30pln stopę w wysokości 12%. Historycznie dywidendy PZU to 6-7%. Czy w takim PZU nie powinno kosztować 60 pln? Jeśli przyjąć 2,33 to przy 30 daje to 7,8%, czyli blisko maksymalnej stopy z 2016 r.

kokospl napisał(a):
Domyslam sie,ze autorowi chodzi o to,ze fundy otworzyly kontrakty na spadki w zwiazku z czym nie pozwola na wzrosty az do wygasniecia tych kontraktowblackeye


To prawdopodobny scenariusz, ale może być też odwrotnie. Duży gracz przytrzymuje i lekko spycha kurs, w tym czasie otwiera L, żeby w dogodnym dla siebie momencie (co ostatnio modne) wycisnąć szorty. Jak zwykle rynek pokaże. Możliwe też, że PZU jest jedynie częścią rozgrywki na kontrakty WIG20. Wariantów jest dużo i z pewnością nikt mam nie powie co planuje.

Mam wrażenie, że obecny mini tren boczny może mieć związek z kontraktami terminowymi, których zakończenie bliskie jest terminowi publikacji raportu (25.03.2021). Ciekawe, czy silny ruch zacznie się )jesli się zacznie) przed. czy po publikacji lub wygaśnięciem kontraktów.

To zawsze była (i jest) dobra spółka, ale o małej płynności. Kurs jest niestety uzależniony od tego, czy większy gracz (tzn. fundusz) chce zwiększyć lub zmniejszyć swój udział.Od pewnego czasu mamy skup, czyli zwiększa się cena i wolumen. Oby tak dalej.

"Z fundamentalnego punktu widzenia mocny debiut InPostu i sprzedaż akcji za 290 mln zł przez fundusz PZU oraz wycena pozostałych akcji na blisko 0,5 mld zł wraz z oczekiwaniem na aktualizację strategii czy pozytywne nastawienie do rynków wschodzących zdają się sprzyjać percepcji PZU."

www.parkiet.com/Portfel-techni...

Po nieudanej próbie przejścia z marszu luku marcowej, trzeba się do tego zadania lepiej przygotować. Korekta się należała. Bez korekt nie ma wzrostów. Wyniki spółki powinny ciągnąć kurs do góry.

Na 30.12 sesji dwie duże transakcje. Pierwszą 100000 x 25,20 PLN i kolejną na 200000 x 25.20 PLN. W sumie 300 tysięcy akcji stanowiących 4,40% wszystkich udziałów w kapitale spółki. Czyżby fundusz PKO BP Bankowy oddał resztę posiadanych przez siebie akcji SKARBCA? Mieli poniżej 5% więc nie muszą tego raportować.
Quercous kupił 260000 akcji, pytanie kto nabył pozostałe 40000. Mamy tu ciekawy układ, bo aktualny prezes Skarbca, pan Jarosław Jamka, 3 miesiące temu zrezygnował w Quercusie ze stanowiska wiceprezesa.
Pytanie, czy drobni na tym coś skorzystają? Nie wiemy co to za kombinacje. Za to wiadomo, że Quercus jest umoczony w Getback

businessinsider.com.pl/firmy/a...

Artykuł stary ale akcjonariusz ten sam. Poza tym chyba umknęło wszystkim to:

www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-c...

czyli o funduszu, który głosował razem z AORAM

Niestety ta uchwała nie została przyjęta.
Dobre spostrzeżenie "papierowe zyski".

Jakaś cisza. Zrobili przerwę w obradach?

Obiecywanie dywidendy i tydzień po ogłoszeniu wyników propozycja jej wstrzymania. Przeznaczenie zysku na kapitał zapasowy motywowane 3 falą pandemii a nie jak przypuszczano chęcią akwizycji. Propozycja podwyżki wynagrodzeń zarządu w części stałej o 25%. Plany dużych inwestycji w IT w firmie, bez dodatkowych wyjaśnień. Bardzo słaby napływ kapitału z PPK. "Tajemniczy" główny akcjonariusz w spółce.

Radzę się wstrzymać z zakupem do walnego. Na razie poczynania zarządu nie wyglądają dobrze.

Nie podzielam optymizmu. Może to być, działanie głównego udziałowca na szkodę udziałowców mniejszościowych i drobnych inwestorów. Przypominam o niejasnej sytuacji własnościowej Skarbca -
www.money.pl/gospodarka/kto-za...

Ja mawiają - czym skorupka za młodu nasiąknie...

Tylko domysły, np.
chcą kogoś przejąć?
skupić własne akcje?
Najprawdopodobniej jednak czekają jak się rozwinie sytuacja z CVIDem.

Dziękuje za odpowiedź. Wygląda to na jednorazowy wypadek.
pozdr.

quiris napisał(a):
Witam. Czy może ktoś przetłumaczyć ze skarbowego na ludzki: "W wyniku Kontroli zarzucono, że kwoty podatku VAT naliczonego, zawarte w fakturach zakupu wskazanych w protokole dotyczących zakupu towarów wrażliwych, nie stanowią podstawy do obniżenia podatku należnego." komunikat spółki


Chodziło mi o mechanizm jaki mogła zastosować spółka (odwrócony VAT?), który został zakwestionowany przez US.

Witam. Czy może ktoś przetłumaczyć ze skarbowego na ludzki: "W wyniku Kontroli zarzucono, że kwoty podatku VAT naliczonego, zawarte w fakturach zakupu wskazanych w protokole dotyczących zakupu towarów wrażliwych, nie stanowią podstawy do obniżenia podatku należnego." komunikat spółki

No i muszę sobie sam odpowiedzieć
Cytat:
"Sytuacja z GetBackiem nie ma negatywnego przełożenia na nastroje klientów Skarbca TFI. Nie widzimy „ucieczki" z funduszy obligacyjnych wśród szerokiego grona klientów. Wręcz odwrotnie. Nasze bezpieczne fundusze notują napływy – twierdzi Jacek Janiuk, członek zarządu. Zapewne dlatego, że strategia Skarbca w zakresie polskich papierów korporacyjnych tradycyjnie była i pozostaje konserwatywna. – Nie oferujemy rozwiązań z dominującym udziałem obligacji krajowych przedsiębiorstw – dodaje Janiuk."

www.parkiet.com/Fundusze-inwes...
Kod:
mod: dodawaj linki do cytatów

Witam.
Czy koś wie jakie jest zaangażowanie Skarbca w GetBack?

pozdr.

marcinbyko napisał(a):
Gdzie sprawdzacie ceny wegla koksowego
dajcie linka
dzieki


www.cmegroup.com/trading/energ...

pozdr.

Rząd się zmienił ale tradycja podawania, najchętniej w czasie sesji, złych newsów przez ministrów pozostała. Co ciekawe dzieje się to przeważnie jak JSW intensywnie rośnie. Think

Twoja wypowiedź nie przeczy mojej. Nie neguję tego, że spółka może działać lepiej. Jednak wątpliwości (przypominam news o emisji akcji przed wygaśnięciem kontraktów terminowych, dzięki któremu zarobili wszyscy na pozycjach krótkich) jest faktem.

jak czytam, niektórzy cięgle jeszcze wierzą w niewidzialną rękę rynku. Niestety ta ręka ma wyraźne odciski palców i po takich lekturach:
www.wiadomosci24.pl/artykul/pa...
trudno uwierzyć w przypadki. Jako zwolennik teorii spiskowych przypomnę też np. o ostatniej aferze z manipulacją liborem czy o naszych frankowiczach.

Rynek rynkiem, akcjonariat akcjonariatem, ale oni nie są wszystkiemu winni. Obserwuję JSW od początku i zauważyłem, że zawsze kiedy kurs ma ochotę się podnieść, pojawiają się newsy, które spychają kurs w otchłań. Najpierw było to przejęcie KHW. Ostatnio emisja akcji i to akurat przed wygaśnięciem kontraktów terminowych. Może przesadzam ale na innych obserwowanych przez mnie spółkach takich rzeczy nie zauważyłem. Mam wrażenie, że wokół spółki toczy się jakaś nieczysta gra.

Przeklejam znaleziony w sieci wpis, prawdopodobnie kogoś ze spółki. Dużo w nim ciekawych informacji:

"1. Mit o dopłatach do kopalń - kopalnie nie generują strat. Jedynie założona wysokość wpływów do Skarbu Państwa z tytułu wydobycia węgla nie została osiągnięta ZAPAMIĘTAJCIE TO RAZ NA ZAWSZE! Nikt z waszych szacownych podatków nie finasuje górników. Co innego górnicze emerytury... Ale tak samo płacicie za emerytury każdego innego w tym kraju. Z tą różnicą, że górnicy jeszcze coś produkują i przynajmniej częściowo się finasują. Cała reszta nie produkuje nic! Z dołu wyjeżdża żywa gotówka. Z fabryki produkt wyprodukowany za granicą zmontowany w Polsce przez montera za najniższą pensję! To nie jest produkt, który powoduje wzrost PKB. 30 milionów to nie strata, a jedynie nieosiągnięte z tego tytułu PRZYCHODY. To nie to samo!
2. Przywileje - proszę zauważyć, iż wszelkie przywileje w tym Państwie nadano w zamieszchłych czasach by uspokoić ludność zbuntowaną. To tyczy się każdej produktywnej lub nie produktywnej strefy gospodarki. Tą kwestię należy rozwiązać ustawowo w SEJMIE! Do dzisiaj nikt nawet nie podjął tematu. Zmarnowano lata dobrobytu i koninktury na igrzyska i wazeliniarstwo celem pozyskania lukratywnych stanowisk w Brukseli.
3. Prezes najlepszy i największy!
Szanowny Pan prezes wykształcenie zdobył i jest. Nigdy nie fedrował, bo pażył kawę i menadżerował. Nie potrafi mówić po angielsku, dlatego regularnie zmienia asystentki 90*60*90. Jest szwagrem byłego naczelnego rolnika kraju. Ma bardzo słabe kontakty handlowe na świecie, dlatego ogranicza się do kumpli z Arcellor Mittal i Voest Alpine. Znany jest przede wszystkim z tego, że ciężko pracuje na swój wizerunek. Z zamiłowaniem interesuje się nieruchomościami. Inwestuje w całej Polsce i posiada kilka kamienic między innymi w Krakowie. Jego sąsiadami są Tomasz Rząsa i Jerzy Dudek. Chciałby rozprawić się ze związkami zawodowymi, ale jest na nie za słaby. Głównie dlatego, iż uważa, że każdy górnik to związkowiec i każdy górnik to wróg lub emeryt.
Lubi otaczać się starszymi od siebie. Dlatego stworzył w Jastrzębiu oddział geriatryczny na przeciwko szpitala wojewódzkiego. Dba o blisko 400 emerytowanych pracowników JSW. Zapewnia dobre wyżywienie, służbowy samochód i średnią płacę dwukrotnie wyższą niż na ścianie. Dlatego można go nazywać prezesem ordynatorem!
Przekazał w ręce skarbu państwa 7 miliardów majątku jsw w zamian za utrzymywanie się na stanowisku ordynatora. Ma na koncie 500 milionów strat z tytułu opcji walutowych i 300 milionów strat z okazji budowy szybu, który po zakupie K-Sz najpewniej nie prędko zostanie ukończony. Ma tez w portfolio potężny konflikt z władzami Żor, który może doprowadzic do zamknięcia kopalni Borynia. Ponadto posiada największe ubezpieczenie, które fundują mu pracownicy, oraz Audi A8 na własny użytek wraz z kierowcą. Obsługa prawna, która kosztuje pracowników 20 milionów rocznie zapewnia mu doskonałe przemowy i obsługe medialną w telewizji. Specjaliści od PR mocno pracują na wizerunek silnego prezesa i złodziejskich związków zawodowych. Prezes jest też filantropem. Chętnie przekazuje 10 milionów rocznie na działalność klubów sportowych i opłaca w tym celu specjalistów od siatkówki z pensją porównywalną do swojej (1 milijon za gwiazdę plus infiniti)
4. Kadra zarządzająca
Nie generalizując i nie uśredniając do wszystkich, bo są tam też prawdziwi fachowcy. Wiele osób zarządzających kopalniami JSW nigdy nie słyszało pojęcia e-mail. Dzięki temu decyzyjność jest w kopalniach jsw na poziomach nieosiągal;nych w innych przedsiębiorstwach. Bywa, iż najprostsze dokumenty potrafią zniknąć na kupce nawet na kilka dni. Oczywiście znakomita większość tych osób już niebawem zasili oddział geriatryczny, gdyż posiada już ku temu od lat własciwe kwalifikacje. Największe sukcesy to 1,5miliona ton niewydobytego węgla w 2014roku.
5. Związki zawodowe - Często Powiązana kapitałowo z kopalniami grupa, która dba o interesy swoje, a czasem szeregowych pracowników o ile lezy to w interesie ich samych. Często posiada kwalifikacje do umieszczenia w oddziale geriatrycznym, jednakże nigdy tam nie wyląduje, gdyż jest na ostrzu noża z ordynatorem zagórowskim. To skutkuje tym, że nawzajme wykupują sobie wszystkie brudy, o których szeregowy pracownik nigdy by się nie dowiedział.
Absolutnie nie popieram w całosci Związków Zawodowych. Uważam jednak, że przy całej szkodliwości są jedyną formą obrony praw pracowników i muszą tą funkcję pełnić. Tak jak to ma miesjce w całej Europie. Kto widział strajki Belgów czy Francuzów wie co mam na mysli.
6. Zbyt na węgiel Z informacji jakie publikuje prezes wynika, iż jsw nie sprzedała w ciągu 6 dni strajku blisko 200 tyś ton węgla. W skali roku daje to blisko 12 milionów ton węgla. Oznacza to, że cała produkcja tegoroczna jest już sprzedana. Straszenie kumpli z Mitta Steel uważam za prowokację. Jakimś nikomu nieznanym zjawiskiem jest to, że prezes miast dać górnikom węgiel w naturze z kopalni krupiński 250 złoty tona. Woli wypłacić pracownikom 8 ton po 500 złotych za tonę i bezczelnie chwalić się tym w mediach.
Skala kilkudziesięciu milionów oszczędnosci.
Podsumowanie
Obecna sytuacja to wynik błędów popełnionych w ostatnich latach. W dobrych czasach nie rozwiązano problemów, które można było spokojnie negocjować. Wszyscy w najlepsze bawili się za cudze pieniądze. Zarówno Związki jak i Prezes. Wszyscy ciągnęli wózek w swoją stronę. Zapewne pat zakończy się dzisiaj lub jutro, ale nie zostaną rozwiązane najistoniejsze problemy.
1.Rozwiązanie oddziału geriatrtycznego (zarówno ordynatora prezesa, jak i odziałów pobocznych poza NFZ (czytaj związkowych)
2. Podpisanie w najbliższym czasie nowego układu zbiorowego, który zagwarantuje pracowników transparentność działań zarządu w zamian za zgodę na uwarunkowanie dodatkowych wypłat od wynków firmy."

Czy już wiadomo ile zapłacił Goodyear za akcje PZU?

Dzięki. Z odpowiedzi wnioskuję, że nie ma jeszcze żadnych "przypuszczeń dywidendowych". pozdrow.

Czy już pojawiły się jakieś informacje o dywidendzie za 2011 r?

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 29 stycznia 2011
Ostatnia wizyta: 9 kwietnia 2021 22:20:30
Liczba wpisów: 30
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,213 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +167,77% +33 553,13 zł 53 553,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło