pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

panterczak

panterczak

Ostatnie 10 wpisów
Pare dni temu poznalismy prezentacje dot. synergii z połączenia KI i BEST. www.best.com.pl/files/230/RB_6...

Mam dwa pytania do osob obeznanych z procesami fuzji:

1. Na czym polegałaby emisja akcji połączeniowych, która zapowiada BEST? Z dokumentu wnioskuję, że byłaby to emisja tylko dla obecnych posiadaczy akcji KI. Jakiej można spodziewać się ceny, tzn niższej niż rynkowa? Jak to wygląda w praktyce?

2. Firma na konferencji powiedziała, że jeszcze w grudniu będzie znany parytet wymiany akcji, natomiast do faktycznej fuzji dojdzie ok 2 kw 2016 r. po zatwierdzeniu w 1 kw 2016 połączenia spółek przez walne zgromadzenie KI i BEST. Czy nie byłoby logiczne, aby podawać kwestie techniczne, takie jak parytet wymiany akcji po takim zatwierdzeniu, a nie przed? Bo chyba nie możemy uznać, że to zatwierdzenie będzie formalnością? Gdyby było, to myślę, że udałoby się to przeprowadzić w tym roku.

Nerwowe, a nawet mam wrażenie paniczne zdołowanie kursu KI to efekt tego, że informacja zderzyła się z wysokimi oczekiwaniami inwestorów, a ci bardzo liczyli, że KI kupi jakiś gigant pokroju PRA, który z racji potężnej gotówki, nie musiałby się czaić z kupowaniem KI kęs po kęsie.

Długofalowo jest to wiadomość dobra, bo BEST to atrakcyjna spółka o ROE 28% To, co psuje tą dobrą wiadomość, to brak jasnej komunikacji, kiedy zakończy się konsolidacja i jak dokładnie będzie przebiegać. Póki co mamy domniemania, a tymczasem przejrzysta i wiarygodna informacja należała się akcjonariuszom najpóźniej w dniu ogłoszenie tego przejęcia.

Informacja jest też dobra dlatego, że rynek polskich windykatorów potrzebuje takiej konsolidacji i połączenia sił, a polskie firmy są naprawdę dobrze zarządzane.

Trochę niepokoi fakt braku wypowiedzi prezesa KI, czy jakiegokolwiek komentarza ze strony KI do zaistniałej sytuacji, dlatego wygląda na to, że BEST po prostu przejmuje podmiot konkurencyjny i będzie chciał wprowadzić w KI swoje rządy, a to wywołuje zrozumiałą dezorientację inwestorów, szczególnie indywidualnych, którzy mają mniejszy dostęp do różnych informacji.
Zabawne w tej sytuacji jest to, że z miesiąc temu prezes Kruka mówił, że nie spodziewa się przejęć na rynku firm windykacyjnych w Polsce, a raczej naturalnego podziału na podmioty małe i grube ryby w stylu PRA.

Witam Wszystkich,

mam pytania do osób które analizowały raport Vivid Games za II kwartał. Konkretnie mam pytania do danych w RPP za okres 01.01.2015 - 30.06.2015 podanych w raporcie okresowym za II kwartał 2015 (strona 9 raportu)
UWAGA: poniższe nawiasy to oczywiście odpowiednik minusa.

1. Działalność operacyjna - raport kwartalny wskazuje przepływy netto z działalności operacyjnej jako kwotę (1 733 549,96), zaś zestawienie zbiorcze na stronie www (3 607) - link do zestawienia www.vividgames.pl/RI/index.php...

2. Działalność inwestycyjna - jak to możliwe, że wydatki na nabycie wartości niematerialnych i prawnych oraz rzeczowych aktywów trwałych w kwocie (371 881,88) oraz wydatki na aktywa finansowe w kwocie (371 881,88) dają sumę wydatków (430 281,8), by ostatecznie wskazać jako przepływy netto z działalności inwestycyjnej kwotę 430 281,88, ale z plusem? Dodatkowo wskazana tabela w linku powyżej wykazuje kwotę (777 839)

3. Działalność finansowa - jak to możliwe, że wpływy w kwocie 2 505 321,37 oraz wydatki w kwocie (260 910,80) dają przepływy netto z działalności finansowej w kwocie 2 766 232,17?

Podobne uwagi mam zresztą do okresu tylko za drugi kwartał.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 25 maja 2017 08:24:58
Liczba wpisów: 4
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,384 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +149,55% +29 910,11 zł 49 910,11 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d