pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Walu-osp

Walu-osp

Ostatnie 10 wpisów
Wielkie dzieki za opinie Tomek, niezwykle merytoryczna. Brawo

Dziś badał się Pan Trump na koronę i reklamował jakieś urządzenie które daje wynik w 15min. Nie znam szczegółów, migawka tylko 2 minuty. Ktoś ma jakieś info ? Podobno PCRONE miał być pierwszy i jedyny w testach 15min...

Śliczne dzięki Tomasz. Wielki szacun dla Ciebie.

Można gdzieś sprawdzić jaki jest odsetek zaopatrzenia cyberatona w chinach ?

Śliczne dzięki

Tomasz, napiszesz dwa słowa o konferencji ?

Czy ja dobrze rozumiem ten list intencyjny...
Chcą wybudować elektrownie na 160MW. Niedawno oddali 3 elektrownie po 1MW każda. Skoro docelowo ma być 160MW to jest inwestycja prawie 50x większa. Czy to jest realne ? Nie ma tam daty i szczegóły 31marca natomiast brzmi to jak Star Wars jakiś ...

Ta spółka to w końcu Cybaton czy Cyberaton ? o co to chodzi ?

No to chyba sprawa jasna. Tylko jeśli wszyscy o tym wiedzą czy nie będzie odwrotnie... :) odwieczny dylemat...

Dobra sesja :) Jak sie zamknie wyżej 19 to można zbierać :)

Coś jakby sprężyna się naciągnęła, obrót się pojawił, trójkąt sie zamyka... :)

Ale klapa, nie śledzę tematu z braku czasu ale chyba gorzej na WW3 ?

Też liczyłem na troche więcej, sl na 21 jutro, chodź na flaszke będzie :)

Ja bym raczej widział spekułe, szybko na 26 i lecimy na 15

Ot to dno znowu coraz głębsze :)

Niestety ale scarry ma tutaj racje w mojej opini. Zepsują kolejny dobry projekt w ten sposób.
Widzę wiele podobieństw w tej grze do get even. To gra ostatniej szansy dla F51

Coś tam na gamescomie było z farmą ciekawo ? nic nie mogę znaleźć

Stoplossy połapały ? czy się coś dowiemy na dniach ?

Peak rośnie na WW3, wydali już ten przełomowy patch ?
MW4 F2P zabije WW3 w mojej opini

Wy naprawdę myślicie ze WW3 jeszcze da zarobić spółce ?
Peak trochę wzrósł od 16 maja ale dalej padaka !
Apropo 5fps, wstydziliby się to wypuszczać, nic się zarząd nie uczy, jak to spartolą to będzie bankrut i ktoś ich qpi za flaszkę.

Wygląda jak objęcie hossy przy odbiciu ze wsparcia. Tylko wolumen coś nie ten...

$206,671 na kickstarterze, EA przewidywany Nov 2019.
steamdb.info/app/674020/graphs... mówi sam za siebie.
Pół roku życia na kredycie...
Śmierdzi troche nicolasgames

Jest padaka, wig_energ zbliża się do minimów, jak nie zatrzyma dołek to zamykać oczy !

WW3 to już historia. Zastanawiam się o czym tu jeszcze dyskusja trwa. Ta gra już nic nie zarobi a tylko będzie generować koszty.
Na czarnobylu milinów nie będzie, chyba że pójdzie na konsole razem z PC, ale chyba takiego planu nie ma.
Bądźmy poważni....

Oferta roku to nie jest...
Jak wygląda prawdopodobieństwo obniżenia ceny ostatecznej ?
Kto o tym decyduje

Port portem, ale czytałem gdzieś ze certyfikacja trwa pol roku. Realnie premiera 2020 tylko kto to kupi skoro już nikt w to nie gra ?

na
www.gry-online.pl/gry/cyberpun...
data premiery 2020, ale raczej nie jest to oficjalna data

No gdzieś tak by było.
W tą grę gra nie więcej jak 200 osób, nie sądzę żeby na wersje finalną czekały tłumy. Raczej się chmurzy znów na tej spółce.

Czy ta spółka jeszcze na czymś zarabia ? Poza dotacją to do snipera chyba nie dociągnie...

Lepiej żeby wytrzymało bo jak stoplossy złapią to będzie zjeżdzalnia

Krew się leje od kilku dni.
Technika nic nie trzyma, no może chwilę na 36zl, 26zl poszło w drobny mak.
Generalnie ta gra wydaję się dobra, sprzedaż pokryła koszty tylko zarobek raczej mierny.
Może jak będzie już "gotowa" to podciągną banerami bo hajs na reklamę już będzie.

Witam,
Wydaje się że powoli można mówić o odwróceniu trendu.
W oczekiwaniu na korektę po wykupieniu rynku można spodziewać się marszu w góre zakładając że nie spadniemy poniżej linii trendu spadkowego. Najbliższe opory pokrywają sie z fibio co może wskazywać na istotę tych punktów.
Jakie są wasze odczucia ?
Pozdrawiam

Nie mogę tego znaleźć.. jakiś link ?

Pękło 200k ale ilość graczy spada. Ogólnie padaka na gamedev...

Tak, ja o nich pisałem na forum farmy jak mi pociąg odjechał :)
Na plus to spółka jest płynna, zaczyna sprzedawać produkty i do końca roku obiecała wejść na rynek USA.
Na minus - obiecała wejść na rynek usa w tamtym roku :), generuje straty i jest mało wiarygodna. Będzie emisja akcji która pierwotnie miała być za 7,5 teraz zeszli na 6zl. .
Liczę jednak że jak dostaną zgodę FDA na wejście na rynek to da trochę zarobić.

Kto ma fuksa... Frostpunk i 5 gier za 5 ojro
lowcygier.pl/bundle/martian-my...
Albo z biedry za 60pln
www.biedronka.pl/pl/news,id,12...

Może widać coś na kształt młota po dzisiejszej sesji ? Czy młotem to ten kurs jeszcze dostanie 😀

Nie wiem kolego i szukam powodów spadku, nic nie widzę poza mocnymi fundamentami. Na szczęście obrót niewielki. Myślę że do wyników trzeba poczekać.

Dopełniło się, ale to co się działo w grudniu (9gr) to mistrzostwo świata. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Oczywiście uważam to za hazard nie inwestowanie ale 900% mówi samo za siebie...

Raczej szał na gamedev - nawet nicogames 3 grosze :) po świętach kurz opadnie...

Udzielił pożyczki spółce :) to daje gwarantowany rozwój :)))

Tak sobie pomyślałem, że skoro Moska jest w akcjonariacie to raczej nie zrealizuje takiej straty jak dzisiejszy kurs, więc można liczyć na wzrost spekulacyjny. Co myślicie ??

Wiadomo co się dziś stało ??

Wiadomo, czy Moska dalej jest w akcjonariacie ??

Widziałem ten wywiad, i nie sądzę żeby Afterfall miał taką markę, żeby rysować komiksy w jego świecie. Wg kolejny bubel a jeśli chodzi o Xbox'a to jeeeeeeeeszcze poczekamy, o ile sie doczekamy

Ja sie kłanaim okrutnikom i dizekuje za wyczyszczenie portwela z zyskiem :) Kolejna fala wzrostow przy wydaniu - rzeczywistym o ile nastapi - na x360, podbieramy za 2-3 grosze i pchamy za 7 :) i w koło wojtek

Co z certyfikacja na x360 ??

Myślę ze więcej sprzedanych gier bedzie na cdp.pl niz na steam'ie. Udało się wyczyścić portfel z tych smieci, co ciekawe z zyskiem, chodz spisalem inwestycje na straty juz. Wydaje mi sie ze to szczyt mozliwosci kursowych i nastepne paczki po 2 grosze moga byc atrakcyjne przed premierą na x360. Spółka nigdy nie zarobi na Afterfall'u, pewnie nawet produkcja się nie zwróci wiec małe projekty moga ja 3mac na powierzchni.

No to kosmos... 10groszy :) coś nam krzykacze zamilkli... Kto to kupuje jak tam nic sie nie zmienia fundamentalnie. cpd.pl 7 pozycja w bestseller

No ladnie, prawie 300% mozna bylo juz na tym bomblu wyciagnac.

W bestsellerach przez 5 dni byl w top 5, teraz jest na drugiej stronie. Chyba pod to kurs rosnie, ale wydaje mi sie ze nabywcami sa akcjionariusze ktorzy chcha podniesc sprzedaz, a 9,99zl to symboliczna kwota.

Jaki są zasady przeniesienia na GPW, przecież ta spółka nie spełnia żadnych kryteriów. Jest możliwe jej przeniesienie ??

Gut, niech kupują... widział ktoś "raport kwartalny" ten z postępów w realizacji strategi firmy ??

Coś nowego się ukazało poza przenieiseniem premiery na 2013 ?? obrót prawie 400k

I po rozmowach... na zdrowy rozum 100mln USD ... sama kwota jest smieszna

Przypominam, że dziś powinien się pojawić "raport" z dzialania szpółki w q3.

Zaraz po walnym był wywiad z Moską w sprawie konfliktu z prezesem i podobno kupił paczkę akcji po 46 gr. Jeśli tego nie sprzedał po drodze to musi wierzyć w spółkę...

xbox trafil do tloczni czy dalej w telefonie ? cos wiadomo świeżego ?

Był prezes ? Coś wiadomo o certyfikacji ?

Przypominam, że sieć "Chłopskiego Jadła" już padła. Nie był to fast food, ale nie wyszło. Ja natomiast jem pierogi na głębokim oleju... tylko z makiem :)

Wreszcie ktoś kto ma coś do powiedzenia,a nie tylko nagonka... Czy coś wiadomo o certyfikacji na X360 ?

Wiadomo co z tą certyfikacją ?

Strzelanka on line musi być darmowa a zysk na ewentualnych mikropłatnościach... tylko jakich ?? Nie ma sensu konkurować z Battlefield'em, a nie wierzę w stworzenie gry jak Quake 2, na której do dziś rozgrywane są klanówki. Płynność na spółce jest już mizerna. Wiadomo już czy AI przeszedł cetyfikację MS ?

Przypominam, że zgodnie ze strategią poprawiania komunikacji z akcjonariuszami, ostatniego dnia czerwca powinien ukazać się raport z działania spółki. Ciekawe czy będzie, w marcu był...

Jeśli ta postać odpowiadała za marketing Afterfall'a to słusznie ze sie go pozbyli...

FV wystawiają bo pytałem. Wszem i wobec wiadomo, że firma ma problemy. Zostanie 3 osobowy zespół pewnie rodzinny i będą dłubać od nowa. Cała filozofia, po prostu im nie wyszło. Jeśli zostaną w branży, za 3-5 lat ze zdobytym doświadczeniem może coś większego się uda. Ważne żeby pospłacali wszystkie długi. Dzisiejszy obrót na spółce - 6zl :)

Podobnie było w dniu odciecia, -12% a zamkniecie ostatecznie chyba na plusie. Licze na wystrzelanie sie graczy pod dywidente i malymi kroczkami w gore. Chodz dzis przy takich wzrostach na zero :( Po odcieciu takiej dywidendy raczej jest potencjal wzrostowy ...

Zakładając ze Xbox i 2.0 PC jest zrobiony, zostanie 3-5 osob w firmie to zaczną wszystko od początku. To by sie zgadzało z wyprzedaniem sprzetu i redukcja zatrudnienia skoro maja robić male pipki, a nie duze projekty. Czy jest ktos z katowic zeby podjechać i zobaczyć czy ta fima jeszcze istnieje czy juz zaplombowany dopalacz z nich ??

Witam,
Skad takie spadki ?? Rozumiem odciecie dywidendy i wyjscie drobnych akcjonariuszy po zainkasowaniu premii, ale sytuacja spółki chyba nie jest taka tragiczna żeby 3 dni po 10% spadala ?

To już podejrzana sprawa... poza tym skąd maja tyle kompów, skoro tam pracuje 24 osoby... Może dorabiają importem z Niemiec.

Bankrut - chybe ze gra pojdzie w CDA za 10zl, naklad pewnie z pol miliona.

Wydaje mi się, że do czasu następnych wyników spółka będzie grana na grosz - czyli kupowana za 5 i sprzedawana za 6 i tak w kółko do kolejki będą się inwestorzy ustawiać. Perspektyw na wzrosty żadne, a możliwości zarobku jakieś istnieją... Czy spadnie niżej ?? jest dość płynna więc może się obroni :)

W mojej opinii, spółka bez SOLIDNEJ kampanii marketingowej, przed repremierą na x360 zbankrutuje na przestrzeni roku.
P.S. Jest co zlicytować ??

No właśnie chodzi mi o to czy na Walnym zmienili stopę dywidendy. Czytałem opinie, że wysoka dywidenda mogła być wabikiem na podbicie kursu. Ale pewnie newsy jutro.

Witam,
Czy wiadomo komuś czy zarząd zatwierdził dywidendę ??

Mniemam, że przychody w 95% pochodzą ze sprzedaży afterfall'a ? ale ogólnie gra przyniosła strate. Czy wersja konsolowa podniesie sprzedaż... raczej będzie historyczne minimunm.

Śmierdząca sprawa... 9 mln obrotu o godzinie 14 na tej spolce... a na boryszewie 4 mln...

W mojej opini te planszowki czy gry karciane to kiepski pomysl. NGS to maly zespol i powinni zrobic jeden solidny produkt zamiast sypać gniotami na wielu rynkach.

Na origin'ie gra kosztuje 49zl, czyli tyle ile powinna kosztowac w dniu premiery żeby odnieść sukces sprzedażowy. Z drugiej strony 99zl to troche prestiż, a ceniąc się 49zl straciliby zainteresowanie. Gra nie jest warta stówki, a za 20zl to sobie kup paczke czystych płyty. Jaka by gra nie byla to jednak ludzie nad nią pracowali i należy im się wynagrodzenie. Może nie 99zl jak się cenili na początku ale 49zl na stary byłoby optymalnie.

Teoretycznie KGHM też może kosztować 10zl... Od około 2 tyg kurs sie zawiesił na 6 gr. Od momentu wydania gry kurs co kilka sesji spada, teraz sie zatrzymal. Każdy spadek do 5 gr jest automatycznie wykorzystani do podbierania akcji, widać na wykresie i na założonych ofertach. Uważam, że historyczne dno 4 gr raczej nie będzie osiągnięte. Spółka poprawia relacje z inwestorami przedstawiając efekty pracy. Jeśli są one prawdziwe to jest szansa na wydanie wersji konsolowej na czas. Ponadto "ktoś" wypowiada się na bp.pl to też dobrze, bo większość spółek robi zlewke na takie pytania. Sukces gry zależy od rynku rosyjskiego, nie polskiego czy europejskiego. Majka zapewniał, że cel sprzedażowy został zrealizowany. Spółka jets troche gniotem, ale ja ich całkowicie nie skreślam i czekam na wyniki... Oczywiście ci co wierzą w spółkę szukają pozytywnych sygnałów, ci co nie wierzą negatywnych :)

Uważam, że przyszłość mają. Spadli tak nisko, że może byc tylko lepiej i niby wszsytko idze w dobym kierunku. Nawiązując do wypowiedzi Dr. to idąc tym tokiem myślenia, każdy kto interesuje się np. Wieltonem powinien mieć naczepę na parkingu ! :) Oczywiście liczą się cyferki, a nie to czy sięgra komuś podoba czy nie. To oceni rynek a nie pojedynczy gracz.

O ile sie nie myle to news z 31 marca i już do tego nawiązaliśmy kilka postów temu. Dr. Jak rozumiesz zakońcenie tej gry ??

Jak tlumaczycie zakończenie gry ?? Bo w mojej ocenie jest idiotyczne i całkowicie zepsuło całą zabawę. Że niby ten Tokaj ma rozdwojenie jaźni czy zamienili sie ciałami na sam koniec ??

Nie wiem jak sie to robią inni producenci, ale czy te wszystkie umowy nie powinny być zawarte przed premierą ?? Jak sie gra pojawia to chyba powinna być jednocześnie we na wszystkich rynkach i platformach. Poprawcie mnie jak się mylę.

Wyniki sprzedażowe producenta gry pojawiają sie na jego koncie najwcześniej po pól roku od premiery produktu. Chyba że producent jest również dystrybutorem to sprawa jest przyśpieszona (Wiedzmin CDRED). Od początku główny rynek AF to rynek Rosyjski, a tam, wierząc raportowi, cel sprzedażowy jest zadowalający. Sytuacja finansowa spółki nie zmieniła się drastycznie na przestrzeni roku, czyli produkcji AF, a jak wiadomo cały zespół był skupiony na grze i nie wydawali małych produktów na chociażby Nintendo. Sprzedaż 250tyś gier jest mało realne w mojej ocenie. Gdzieś mi w ucho wpadło, że Wiedźmin pierwszy przekroczył niedawno 300tys. Jeśli nowa strategia firmy, a głównie rzetelne relacje inwestorskie wejdą aktywnie w życie i z końcem roku pojawi się nowa gra, a po drodze AF wyjdzie na X360 to spółka ma szanse się podnieść - w mojej opini.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że raport finansowy nieaudytowany jest niewiarygodny ? Spółka powinna podawać prawdziwe dane, ale czy jest jakiś organ, który to kontroluje ? Zakładając, że te dane są prawdziwe to wydaje mi się, że połowie roku może nie być tragedii.

Co to znaczy, że dane są nieaudytowane ? Chyba sobie sami tego nie wpisali bo w przypadku tej spółki wiarygodność kuleje. Porównojąc Q3/Q4 to jest gorzej, ale nie jest tragicznie. Nie ma uwzględnionych zysków ze sprzedazy flagowego produktu więc dalej nic nie wiadomo. Jedno zdanie, jeśli jest prawdziwe, napawa optymizmem, a mianowicie że sprzedaż w Rosji jest zadowalająca. Trzeba czekać do wyników q1 bo spółka raczej nie zbankrutuje.

Gra ma swoją wartość :)
allegro.pl/afterfall-insanity-...

Czy dobrze rozumiem całą sytuację ??
NGS kupili Frontline w 2011 roku ale zapłacili tylko 1/3 kwoty. Dostali licencje na wydanie gier na konsole, technologie, sprzęt bla bla bla. Okazało sie ze to gniot wiec im nie zapłacili reszty pieniędzy, ale zatrzymali licencje. Frontline okazała się bezwartościowa wiec nie płacą reszty hajsu i 30.01.2012 piszą papier, że maja ich gdzieś i odstępują od umowy i nie chcą sprzęty, technologii i gier w produkcji (ale zatrzymują licencję). Ci w odwecie wnioskują o upadłość Nico. Ponadto NGS przysługuje prawo do zwrotu tej 1/3 poniesionych kosztów. A co z licencjami ?? Czy muszą je oddać bo bez tego AF nie wyjdzie na konsole. I podobno AF w Rosji został "bardzo dobrze przyjęty". Zna ktoś cyrylice ? :)

Rozumiem ze poraporcie Q4 2011 jeszcze nie bedzie komunikatow strategocznych firmy, tylko po q1 2012. Afterfall premiera listopad wiec po 9 miesiacach czyli wrzesien 2012 afterfall raktywacja... Malo prawdopodobne :) dlatego napisano OKOŁO. No i te bzdury o grach planszowych i karcianych... Inna sprawa ze obroty srdnie na spolce to ponad 50k dziennie.

No właśnie akurat kupiłem tą grę i nie uważam, żeby była totalnym gniotem. Nawet mogę powiedzieć ze jest dobra. Kilka bug'ów jest wiadomo, jak każda gra przed spatchowaniem, ale nie rozumiem kompletnie takich negatywnych opini. Nie można jej porównywać do hitów typu Battlefield czy Crysys. Miejmy na uwadze, że jest to gra debiutancka ! Posiada klimat, dobra oprawa dźwiękowa, zmienne alokacje, fabuła też niezła (poza zakończeniem). Może trochę łatwa, ale nie zawsze chodzi o to, żeby męczyć się tydzień nad pojedynczym przeciwnikiem. Podejmując temat czasu gry, uważam za prawidłowy. Nie jest przesadnie długa jak Gothic, gdzie można grać miesiącami, ani nie jest krótka jak Section 8, gdzie w jeden wieczór po pracy można ją skończyć. Oczywiście nie zgadzam się, że to kopia Dead Space bo idąc tym tokiem myślenia każdy shooter to kopia Wolfa, Dooma czy DukeNukem 3D, NFS to kopia Stunsa czy Test Drive'a tych z 386, a o kolejnych fifach juz nie wspominając. To z punktu widzenia gracza, natomiast z punktu inwestora to firma sama sobie naważyła piwa. Jest niewiarygodna, robi ciągłe emisje, a pozyskany kapitał wystarczyłby na 3 afterfall'e. Niby pierwsza gra jest zawsze najtrudniejsza i najdroższa, ale jakoś brak poważnego podejścia do inwestorów. 1 dolar game to nie był zly pomysł wg mnie. Dode tez znamy z cyckow a nie z talentu wokalnego. Problemem jest jeszcze cena gry. Na początku leżala na półce cenowej przy BF3, Fifa 12 i Wiedzmin 2. To zdecydowana przesada, naszczescie spada cena i w przedziale do 49,99 mysle ze odniosłaby sukces (najwyzej bedzie w CDA albo biedronce za jakiś czas :) Gry wciąż nie ma na Origin, a miała byc... No i to sztuczne podnoszenie statystyk na jednym z portali. Nie sadze ze to jakas osoba, ktora sie zachwycila grą postanowiła napisac taki skrypt... Podsumowując w mojej opini wydany produkt jest dobry, a q2 2012 to czas w którym się wszystko wyjasni.

11.02.2012 raport - ponowie pytanie, dlaczego uwazacie ze Afterfall to kopia dead space ??

Witam,
Ostatnio w środowisku graczy pojawiła się plotka że cdprojekt potajemnie wycofał się z polskiej dystrybucji afterfall'a. Czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć ?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 17 listopada 2020 08:16:19
Liczba wpisów: 105
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,593 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d