pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

grar1

grar1

Ostatnie 10 wpisów
Tak naprawdę nic nie wiemy, jak długo będzie trwać ta pandemia, jak długo będą działały szczepionki, czy nie będzie nowych mutacji itd. Świat jest tak rozedrgany, że co najmniej przez kilka kolejnych lat będzie strach i zwiększone środki ostrożności. W międzyczasie Mercator zarobi 3 miliardy i mamy to pominąć ? 90 procent spółek z GPW nie zarobi takich pieniędzy przez 20 lat. Mamy zrobić wycenę udając, że tych pieniędzy nie ma ? A może Prezes zapakuje je w worki i ucieknie ?
JSW rośnie jak na drożdżach a przecież kopalnie będziemy sukcesywnie likwidować więc już dziś rynek powinien dążyć z wyceną do zera ?
BOS strzela wycenami jak rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie i nikogo to nie dziwi.
Ceny rękawic nadal rosną, a Mercator spadł prawie 50 procent od szczytu. Czytając niektórych to wycena powinna być niższa niż ilość kasy w gotówce bo przecież niedługo będą musieli dokładać do produkcji.
Czytam i nie wierzę.
Co do aktualnej wyceny to na naszej GPW nic mnie nie zdziwi, nawet jak wrócą na 50 zł. Tylko czy to ma coś wspólnego z wyceną czy raczej z manipulacją i kasynem.

Coraz dziwniejsze rzeczy można tutaj przeczytać. Jak nie daj Boże Top Glove zamknie wszystkie fabryki to akcje Mercatora spadną do 200 zł. Bo przecież wtedy ludzie przestaną kupować rękawice.

Ja się w ogóle nie wypowiadałem ani o aktualnym kursie spółki ani o kursie za pół roku. Co do Twojego posta to po pierwsze 50 procent ludzi się nie zaszczepi, liczba chorych pewnie i bez szczepionki spadnie i co z tego ? W szpitalach przestaną używać rękawiczek, w hotelach itp ?
Skoro piszesz, że Twoje i moje zdanie nie na znaczenia to po co tu w ogóle piszesz ? Ja chcę przekazać właśnie moje zdanie a Ty ?
Dziś rynek myśli tak a za tydzień gdy pojawią się pierwsze wątpliwości będzie uważał coś innego. Tylko co to ma do mojego postu o używaniu rękawiczek ?
Ty starasz się przekonać, że kurs będzie spadał bo koniec epidemii. Ja uważam, że do końca epidemii bardzo daleko a obostrzenia co do higieny będą trwały lata, natomiast kompletnie nie wiem i nawet nie staram się przewidywać jak wpłynie to na kurs 10 listopada, 10 grudnia czy 10 marca.

Zabawne jest jak niektórzy twierdzą, że wszyscy się zaszczepią, nie będzie epidemii i nie trzeba rękawiczek. Jestem ciekawy kto da się zaszczepić szczepionką, która zamiast testów 3-letnich przejdzie testy 3-tygodniowe. Ja nie, być może 1ketjoW i Vox. A rękawiczek dziś i tak nie używa się przecież powszechnie tylko w konkretnych miejscach i tam będą potrzebne nadal niezależnie czy część ludzi się zaszczepi czy nie.

Oprócz naszego forum czytam też inne i nie widziałem żeby ktoś zakładał większy zysk w tym kwartale niż podany w szacunkach. Za to od miesięcy czytam jak to spółka za chwilę będzie zarabiać grosze więc była przeszacowana po 50 zł, po 270 zł a teraz po 600 zł.
Kto kierował się własnym rozumem ten zarobił.

Skoro dziś dzień spowiedzi, to dorzucę swoje trzy grosze. Popełniłem chyba ten sam błąd co Mr Blue2. To znaczy wyznaczyłem swoje przewidywania zysku za II kwartał pomiędzy 110 - 150 mln. Faktycznie zysk był w dolnej granicy moich przewidywań więc liczyłem się z kilkuprocentowym spadkiem. Nie wziąłem jednak pod uwagę tego, że na forach latały jakieś fantastyczne prognozy o 400-500 mln. Niektórzy być może w to uwierzyli i kupili akcje w ostatnim czasie, teraz się zawiedli i patrząc na pikujące notowania sprzedawali swoje akcje coraz niżej. Oczywiste jest jednak, że to nie oni zrobili obrót i to nie oni spowodowali ponad 30-procentowy spadek. Sam doradzałem znajomym nie inwestowanie w bio..... i inne koronawirusowe wynalazki z zyskiem rzędu miliona (albo nawet ze stratą), które rosną setki czy tysiące procent. Tymczasem to tam można było zarobić krocie a dziś ludzie przejechali się na wydawało się solidnej spółce, gdzie spadki na jednej sesji ("normalnej" a nie ekstremalnie spadkowej) 15-20 procent wydawały się niemożliwe. Szkoda, bo znam kilka osób, które dostały dziś bolesną nauczkę, sprzedali akcje ze stratą kilkunastu tysięcy i ciekawe czy jeszcze wrócą na giełdę. Mam wyrzuty sumienia bo pewnie także swoim "doradztwem" przyczyniłem się do ich straty.

Na humble frostpunk w preorderach jest obecnie drugi a nie jedenasty.
Kod:
usunięto treść niezgodną z regulaminem forum

Dziś jesteśmy w przededniu premiery, która może być kolejnym kamieniem milowym w historii 11 bit. Przed tamtą premierą większość ludzi nie słyszało o 11 bit (ja usłyszałem w trzecim dniu po premierze). Dziś to już uznana marka i prognozy sprzedażowe są optymistyczne, być może nawet za bardzo. Jestem wierny 11 bit i moja wiara jest prawdopodobnie skażona subiektywizmem, ale wszystko wskazuje na kolejny duży sukces, a co z tym się wiąże dopływ gotówki. Skupiam się już jednak teraz bardziej na analizie tego co może być w kolejnych latach bo wydaje mi się, że to może mieć nawet większy wpływ na postrzeganie 11 bit niż obecny sukces sprzedażowy. Ludzie 11 bit choć mieli swoje wpadki w ostatnich 3 latach to ich strategia wydaje się słuszna. Mam nadzieję, że nawet jeśli frostpunk okaże się większym sukcesem niż This war... to jej nie zmienią i będą przygotowywać gry w tej samej klasie i lidze zamiast porywać się z motyką na słońce bo wtedy można spaść z wysoka na tyłek.
Mam nadzieję, że tym razem nikogo nie wkurzyłem. Kolejny mój wpis chyba dopiero za 3 lata, więc życzę akcjonariuszom (a więc i sobie), aby firma nadal rozwijała się w pożądanym kierunku.

Trochę się zdziwiłem, że te moje wtrącone 2 grosze do dyskusji doczekały się reakcji takich tuzów tego forum jak krewa i Szutnik. Albo więc napisałem takie durnoty, że nie wytrzymali albo miałem trochę racji.
Nie mam zamiaru toczyć tu dłuższej polemiki, bo mam trochę zajęć w życiu i wolę poczytać to co inni piszą niż pisać samemu. Moim zamiarem nie było też nakłanianie kogokolwiek ani do sprzedaży ani do kupna papieru. To raczej takie luźne przemyślenia, że trochę dziwnie brzmiał dla mnie ten jednobrzmiący ton wypowiedzi pewnej grupy forumowiczów. Tylko tyle i aż tyle.
Ustosunkuję się jeszcze tylko do wpisu Szutnika i znikam (może znowu na 3 lata Think ).

Cytat:
Czyli najlepiej będzie, gdy wszyscy tu będą pisać wyłącznie teksty w stylu:
-Mam 3 lampy na suficie więc 11B wzrośnie do 300 zł!
-Nieprawda, wuj Kazik 4 razy kichnął, więc to będzie 400 zł?

To wyczytałeś z moich dwóch postów czy to Twoje ogólne przemyślenia ? Przeczytałem raz jeszcze to co sam napisałem i nie znajduje fragmentów, które pasowałyby do Twojej odpowiedzi. Może jednak nie wiem co sam piszę ?

Cytat:
Są rynki Byka i są rynki Niedźwiedzia. To zwierzęta o gwałtownym charakterze i nieprzypadkowo są symbolami hossy i bessy. Niestety nie ma i nigdy nie było rynków Dojnej Krowy - uważasz, że przypominanie o tym ludziom jest wykroczeniem?

Dzięki, że mnie oświeciłeś. Nie brak Ci weny twórczej . Choć po tak uznanym forumowiczu oczekiwałbym złośliwości trochę wyższych lotów. Te zdanie są tak merytoryczne, że aż zęby bolą.

Cytat:
Wątpisz w istnienie insajderki? Dość odważne podejście do sprawy...

Widać albo nieuważnie przeczytałeś to co napisałem, albo celowo manipulujesz przytaczając jedno zdanie i nie "zauważając" kolejnego. Może to niegrzeczne, ale muszę zacytować samego siebie "Ktoś z nich napisał, że pewnie są tacy, którzy wiedzą więcej. Więc zastanawiam się czy oni wiedzą "więcej" i przestrzegają nas , że nie jest tak dobrze jak część osób myśli, czy też odwrotnie ?"

Cytat:
Najwyraźniej nie potrafisz odróżnić studzenia rozpalonych głów od celowego wprowadzania w błąd. A dlaczego doświadczeni chcą studzić te głowy? Bo wiedzą jak się zazwyczaj kończy działanie na rynkach w oparciu o rozpaloną głowę...nie brałeś takiej możliwości pod uwagę?

O jakich rozpalonych głowach piszesz ? Przecież kurs stoi praktycznie w miejscu od kilkudziesięciu dni. Nie ma żadnych histerycznych wzrostów, więc gdzie są te rozpalone głowy, które trzeba studzić ? Tutaj na forum też jakoś ich nie widzę. A Ci tzw. "doświadczeni" niestety też potrafią celowo wprowadzać w błąd i to też mówię z własnego doświadczenia. I żeby od razu wyjaśnić nie piszę tu o nikim z tego forum bo nikogo z Was nie znam osobiście.

Cytat:
Proponowałbym mimo wszystko więcej ostrożności w sugerowaniu rynkowi, co może zrobić, a co nie. Rynek to bardzo złośliwa bestia....

Sam napisałeś, że opinie wygłaszane na tym forum mają coś wspólnego ze śniegiem w Australii. Napisałem "moim zdaniem". I tak jak niektórzy piszą o ty, że kurs jest zbyt wysoki tak ja mogę mieć zdanie odmienne.
A jaki ten kurs będzie tego nie wiem i Ty pewnie też (choć może co do Ciebie się mylę).

I to by było na tyle. Więcej polemiki z mojej strony nie będzie.
Życzę wszystkim Dobrego 2015 roku na giełdzie i poza nią.

Na giełdzie gram od 5 lat, jestem tu zarejestrowanym użytkownikiem od listopada 2011, ale głównie czytam poszczególne wątki. Moim zdaniem wbrew opinii wielu osób czytając posty użytkowników można się wiele dowiedzieć, oczywiście nie przyjmując ich treści wprost, ale "czytając" między wierszami. Do napisania paru słów skłonił mnie "jednokierunkowy" ton wypowiedzi tych tzw. zasłużonych użytkowników (mam na myśli staż i ilość postów). Wszyscy oni w mniej lub bardziej zawoalowany sposób zniechęcają od dłuższego czasu do zakupu akcji. Ktoś z nich napisał, że pewnie są tacy, którzy wiedzą więcej. Więc zastanawiam się czy oni wiedzą "więcej" i przestrzegają nas , że nie jest tak dobrze jak część osób myśli, czy też odwrotnie ?
Sukces 11 bit zaskoczył pewnie wszystkich, myślę, że nawet twórców gry. To bezprecedensowa sytuacja kiedy gra stworzona za bardzo małe pieniądze robi taką światową karierę i w dodatku jest to gra polska. Uważam, że nasz rynek wyjątkowo słabo zareagował na tę sytuację. Gdybyśmy byli na rynku amerykańskim to dziś mielibyśmy kurs powyżej 200 zł. Jak widać jednak "straszenie" zrobiło swoje. Wydaje się, że obecnie jesteśmy w sytuacji takiej, że większość czeka na rozwój sytuacji, czekając na ruch tych właśnie "lepiej" poinformowanych. Ja zakładam, że niezależnie od tego czy mamy niesamowity sukces sprzedażowy w 2014r czy też tylko sukces sprzedażowy kurs przed wynikami znacząco wzrośnie. Po wynikach, w przypadku drugim będzie jednorazowy pik w górę i gwałtowna korekta, albo jeśli będzie to niesamowity sukces będzie pik i utrzymywanie się kursu na wysokich poziomach. Tak czy inaczej moim zdaniem nie jest obecnie możliwe zejście poniżej 58,59 zł bo pojawia się wtedy zbyt duży popyt.

Cytat:
Mam gorącą prośbę - nie wypowiadaj się w tematach, które Tobie są całkowicie obce, bo tym samym robisz z siebie pośmiewisko a przy okazji zabierasz czas innym.

Powiem tyle, że czasami warto poczytać różne opinie, nawet te, które mnie wydają się dziwne bo one też reprezentują część opinii inwestorów o których dobrze wiedzieć. Dlatego uważam, że dyskredytowanie w taki sposób kogokolwiek na forum jest nie na na miejscu i nie najlepiej świadczy o autorze tych słów.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 7 czerwca 2021 09:28:53
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,426 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło