Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Arsimos

Arsimos

Ostatnie 10 wpisów
No, nieciekawie to wygląda. Anty_teresa zwięźle podsumował to mówiąc o kupnie NADZIEI na sukces gry. Pokazałem bratu (gierkomaniak od wielu już lat) ów grę i stwierdził, że w tych czasach to nawet średniak nie jest i potencjału żadnego nie widać. Zdaje się więc, że jedyny (potencjalnie) pozytywny aspekt nie wchodzi w rachubę. Shame on you

Z kolei ciekawi mnie, dlaczego spółka decyduje się na IPO przed premierą gry, która ma odbyć się w tym roku. Miesiąc lub dwa chyba już mogli zaczekać, prawda? Jeśli są pewni swego produktu (a powinni skoro oferują udziały) to raczej oczekują dobrego debiutu gry, co z kolei przyciągnęłoby inwestorów. Ewidentnie coś tu śmierdzi. d'oh!

Dzięki za informację. Czy zbyt naiwnym będzie myślenie, że chłopcy z HBGames, biorąc pod uwagę rodzaj prowadzonej przez nich działalności, mieli problem ze znalezieniem inwestora i udało im się to dopiero w przypadku Erne, którzy konserwatywnością przy wyborze inwestycji nie grzeszą? Czy może powiązanie Erne z HBGames nie jest wcale takie niewinne? Ponadto, czy inwestor o niechlubnej opinii musi zaważyć na sukcesie spółki, której udziały posiada? Wreszcie, czy omawiane IPO to oczywiste nabijanie w butelkę i niezbyt doświadczony inwestor, w tym ja, gotów byłby się na to nabrać?

Z tego, co wyczytałem to spółka chce stworzyć ponadto dwie inne gry, z czego jedna ma być dostępna na konsole. Jednak gra Edengrad jest oczkiem w głowie spółki i na jej rozwoju obecnie skupiają swoje działania. Jak stwierdza prezes firmy: "chcą stworzyć grę, w którą sami będą chcieli grać". Idea gry wydaje się być ciekawa, natomiast kluczowym pytaniem pozostaje to, jak się przyjmie. Debiut przewidziany jest jeszcze na ten rok.

Z chęcią poznałbym opinię fachowców na temat warunków emisji, czyli czy są w porządku oraz czy udziały oferowane są po słusznej cenie, o ile można to, choćby w przybliżeniu, określić. Na koniec chciałbym podkreślić pytanie poprzednika: jaką opinią cieszy się obecny inwestor, którego przytoczył AntyTeresa?

Napisałem maila do spółki z zapytaniem, czy dla posiadaczy akcji istnieją jakiekolwiek bonusy, zniżki na asortyment firmy. Niestety nie doczekałem się odpowiedzi. Czy jest tu zatem ktoś, kto posiada informacje na ten temat i zechciałby się nimi podzielić? Ewentualnie ciekaw jestem, z jakim działem należałoby się kontaktować w tej kwestii, bo być może w tym aspekcie popełniłem błąd.

EDIT: Jednak otrzymałem odpowiedź. Niestety nie posiadają żadnego programu rabatowego dla akcjonariuszy.

Przegapiłem wezwanie na akcje. Z tego co wyczytałem to przejmującemu udało się skupić ok. 80% wszystkich akcji DTP. Jestem ciekaw co się stanie, jeśli nie sprzedam mojego pakietu ani w wezwaniu ani bezpośrednio na ryku, oczywiście w tej konkretnej sytuacji. Natomiast najważniejsze pytanie brzmi: co jest bardziej opłacalne dla małego indywidualnego inwestora- trzymanie czy sprzedaż akcji?

Cena oferowana przez przejmującego wynosiła 4,90 zł za akcję i właśnie na tę kwotę rynek wycenia na dzień dzisiejszy papier DTP.

Serwis Stockwatch.pl służył mi pomocą, gdy borykałem się z nie lada problemem pisząc pracę magisterską. Cieszę się, że mogę odpłacić się pomocą.

Przed chwilą zakupiłem abonament i podobnie jak kolega nie zaznaczyłem opcji do faktury. Czy istnieje szansa, abym mógł ją jeszcze otrzymać?

Nie do końca zrozumiałe dla mnie rzeczy dzieją się w spółce. Najpierw dostajemy komunikat o sprzedaży części akcji posiadanych przez głównego inwestora, którym jest Polmot. Tydzień później pojawia się komunikat informujący o podwyższeniu kapitału zakładowego, które wynika z objęcia przez Polmot emitowanych przez Ursus warrantów subskrypcyjnych.

Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby w prosty sposób opisać o co w tym wszystkim chodzi?

Wybaczcie mi w takim razie brak wiedzy. Teraz nurtuje mnie tylko jedno pytanie: na ile takie niebadanego przez biegłego sprawozdania są rzetelne?

Przeglądam sprawozdanie i myślę sobie, że jest nieźle. W pewnym momencie rzuca mi się w oczy tekst umieszczony na dole każdej strony:
Cytat:
Uwaga: Dane za 2015rok to dane wstępne, przed badaniem spr.finansowego przez biegłego rewidenta.

Cudownie. Kiedy można spodziewać się, że spółka opublikuje sprawozdanie zbadane i zatwierdzone przez biegłego?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 30 czerwca 2019 10:22:53
Liczba wpisów: 21
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,624 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d