pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

andrzejstrzelba

andrzejstrzelba

Ostatnie 10 wpisów
Spółka wypłaci z zysku za 2015 0,65 zł na 1 akcję co daje około 5% stopę zwrotu. Pomimo tego, że nie ma jeszcze wyników za 4Q2015 (wyniki będą w piętek za tydzień 04.03.2016) to liczyłem na więcej. Zobaczymy jak się jutro kurs zachowa.

Pozdrawiam.

Dziś pojawiły się wyniki na 3 kwartał. Zysk netto wygląda bardzo dobrze, rosną przychody ze sprzedaży. Pozostaje mieć nadzieję na dywidendę, ale to dopiero co najwyżej w przyszłym roku.
Wasze uwagi dotyczące raportu?
Pozdrawiam.

anty_teresa napisał(a):
Przecież to normalne, że Państwo pobiera opłaty od eksplatowanych złóż. Royalities obowiązują na całym świecie.

Pozwolę się wtrącić do tematu. A możesz mi powiedzieć dlaczego takie opłaty nie są pobierane od wydobywanego w Polsce węgla czy innych złóż ? Dlaczego taka opłata została nałożona w istocie tylko na jedną spółkę ?

Witam.
Zadałem to samo pytanie bezpośrednio spółce i uzyskałem odpowiedź od Pana Krzysztofa Wachowskiego, że "Spółka złożyła do ARiMR wniosek o płatność zgodnie z zawartą umową. Przed złożeniem wniosku uzyskaliśmy pozwolenia na użytkowanie nowej hali produkcyjnej. "
Liczę, że jeżeli nie wydarzy się żaden kataklizm czeka nas kolejne kilka miesięcy powolnych wzrostów.
Dodam, że termin publikacji wyników za 4Q2014 przełożony o 2 tygodnie wcześniej już na najbliższą środę.

Pozdrawiam,
Andrzej

Do dziś tj. 25.02.2015 spółka miała czas na złożenie wniosku o płatność po zakonczeniu drugiego etapu inwestycji polegajacej na rozbudowie zakładu produkcyjnego w Ujeźdźcu Małym.
Czy wiadomo coś na ten temat? Czy rozbudowa zakładu została zakończona ? Czy spółka złożyła ten wniosek w terminie ?

Przeglądam ostatni raport finansowy i mam do Was w związku z nim pytanie.

"Dnia 23 pazdziernika 2013 roku Spółka Tarczynski S.A. złożyła do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa („ARiMR”) wniosek o płatnosc w kwocie 3.504 tys. zł w zakresie realizacji I Etapu rozbudowy zakładu. Wniosek o płatnosc został złożony zgodnie z umowa podpisana w dniu 18 listopada 2011 roku z ARiMR o przyznaniu pomocy finansowej w zakresie rozbudowy zakładu, do kwoty 14,9 mln zł. Przyznane przez ARiMR srodki z tytułu zakonczenia pierwszego etapu rozbudowy w wysokosci 3 304 608,50 zł wpłyneły do Spółki 3 pazdziernika 2014 roku.

W dniu 29 wrzesnia 2014 roku Spółka Tarczynski S.A. podpisała z Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedziba w Warszawie aneks nr 3 do umowy przyznania pomocy nr 01610-69040-OR0100020/10 z dnia 18 listopada 2011 roku w którym zmieniono termin składania wniosku o płatnosc po zakonczeniu drugiego etapu inwestycji polegajacej na rozbudowie zakładu produkcyjnego w Ujezdzcu Małym. Pierwotnie Spółka Tarczynski S.A. zobowiazana była do złożenia wniosku o płatnosc wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 15 pazdziernika 2014 roku do 25 pazdziernika 2014 roku, a obecnie termin ten ustalono od dnia 15 lutego 2015 roku do dnia 25 lutego 2015 roku."

Czy te 3,304 mln zł, które wpłynęły do spółki 3 października 2014 powiększą zysk netto za 4Q 2014 ? Czy pozostała kwota (11,6 mln zł), które spółka ma otrzymać w drugiej połowie lutego powiększy zysk netto za 1Q 2015 ?

Pozdrawiam,
Andrzej

Jest nowa rekomendacja z ceną 14,60 zł. W omówieniu raportu można przeczytać same bardzo ładne słowa - link.

wiadomosci.stockwatch.pl/tarcz...

Mam prośbę do kolegi anty_teresa, żeby w swoim stylu ochłodził trochę głowę napalonych inwestorów i wymienił elementy, które mogą negatywnie mogą wpłynąć na samą spółkę.

Czy ktoś z szanownego grona jest w stanie odpowiedzieć czy spadająca cena ropy pomaga czy może szkodzi odbiorcom Ekoexport'u ?

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 24 lutego 2016 20:43:44
Liczba wpisów: 8
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,504 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,90% +31 979,49 zł 51 979,49 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło