pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Dersu132

Dersu132

Ostatnie 10 wpisów
Wydaje się, że jest od kilku sesji dobry czas na inwestowanie na NC, które w tym konkursowym wątku jest tak popularne. Liczyłem na jakieś dobre typy na przykład od ucofb, może znowu Braster, a tu... cisza.

W przypadku Trakcji i Hawe w zestawie z płynnością dostaje się zgraję oszołomów wypisujących na forach tych spółek. Cóż, zawsze można nie czytać...
Zerkasz może jeszcze na ABC Datę? O spółce było ostatnio dużo dobrego: zapowiedź nadzwyczajnych wyników, zakupy przez prezesów, była wysoka dywidenda, jest prowadzony skup własny, dokupujące fundusze, umowa na dystrybucję iPhonów Apple'a przez iSource, a teraz umowa na dystrybucję ZTE - też podobno dobra wiadomość. Najnowsza informacja: "Zysk netto ABC Data w II kw. 2014 r. może okazać się wyższy niż konsensus prognoz analityków. Lepszy od oczekiwań może być także zysk operacyjny i EBITDA - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Norberta Biedrzyckiego." (http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1028914,abc-data-moze-pozytywnie-zaskoczyc-rynek-wynikami-za-ii-kw-)
Z drugiej strony o spółce jest stosunkowo cicho na forach i portalach. Pewnie dopiero po przebiciu maksimum na 4,60 zł, gdy z boczniaka przejdzie we wzrostowy zrobi się więcej szumu. W piątek prawdopodobnie zaczęło się zdecydowane odbicie na kolejnej korekcie. Co sądzisz o ABC?

Też w zeszłym tygodniu wyrzuciłem za burtę te papiery, choć nie było w tym żadnej logiki, działałem emocjonalnie. W moim przypadku była to mniejsza część portfela. Jak oceniasz obecną sytuację? Czy spadki na maluchach się pogłębią? Czy nie lepiej się przestawić na wig20? Choćby chociaż na etfwig20 łapać małe zwyżki. Dziś siłę pokazał KGHM dzięki kitajcom. Albo w ogóle wyjść z rynku i lizać rany przez wakacje... Eko export dziś się obronił wcześniej (spadł na 30zł a nie 25zł). Cóż, dobrzy gracze w spadkach widzą okazję, a tacy durnie jak ja tylko straty.

W moim portfelu największą wartość ma teraz Action, który nie powinien zbytnio tracić. Jak myślisz? O dziwo dużo mam też Elementalu, bo dokupiłem po 2,50 i oczywiście zaraz spadło na 2,20. Tesgas - porażka. Wyszedłem z niego SL bez strat gdy MACD dawał sygnał sprzedaj i... w chwili optymizmu, który i Tobie się udzielił (a niezgodnie z moją strategią) odkupiłem taniej ale mniej i teraz siedzę na stracie. Już zapomniałem, że portfel może być aż taki czerwony.

Tej informacji na stronie komornika nie ma. Zniknęła koło 9:30. Ktoś na forum bankiera pisze: "Dostałem odpowiedź na maila ze spółki, że informacja o licytacji została już usunięta ze strony krajowej rady komorniczej". Dogadali się? Wygląda na to, że zaczynają przeważać kupujący...

No i znowu bingo. Kolejny świetny wybór spółki kolegi mrk! Tesgas prawdopodobnie wybija się dziś z trendu bocznego przy ładnych obrotach (rano +700% średnich obrotów dziennych). Spółkę umieściła w swoim portfelu (Milion w portfelu) Sylwia Jaśkiewicz, ale to akurat nic dziwnego, bo to przecież ten sam Dom Maklerski - IDM. 5% w tym nowym portfelu to Tesgas. Inne spółki też wyglądają zachęcająco np. Medicalgorithmics (MACD daje właśnie sygnał zakupu)...

Tesgas znalazł się na liście 19 spółek polecanych na kwiecień przez DM IDM. W ogóle kwiecień zapowiada się obiecująco. Może pora pójść na całość? Tak w ogóle to miałem zapytać o Atrem, bo spadł do wspomnianych przez Ciebie 7 złotych i rano na tle rynku wyglądał kiepsko, ale teraz wieczorem widzę, że już nie ma o co pytać - dzisiejsza świeczka mnie oświeciła. Pozdrawiam.

Dziś rano zrobiłem sobie podliczenie spółek i w ogóle stanu finansów. Chciałbym tak szybko zarobić tyle, ile w grudniu spadłem. Cóż, miejmy nadzieję, że to już przeszłość. Pierwsze reakcje są bardzo pozytywne. W związku z decyzją jakie masz zapatrywania na najbliższą przyszłość - koniec roku, styczeń?

Kończąc już ten asbisowy wątek dodam, że przekonującą przyczynę tych porannych spadków podał Parkiet: „Zarząd Asbisu podtrzymał prognozę finansową na cały rok. Rynek liczył, że zostanie podniesiona, stąd początkowa negatywna reakcja inwestorów (kurs akcji zaczął rosnąć dopiero wczoraj po południu).” Piszę, bo widziałem na innym forum, że wielu inwestorów było tym zdziwionych, ale mimo to mieli zimną krew, by kupować. Z mojej strony odkupiłem sobie wczoraj po 7,81 to, co wcześniej zrealizowałem po 7,89 więc mam przynajmniej tę satysfakcję, że na całym zamieszaniu nic nie straciłem.

W Asbis wchodziliśmy w tym samym okresie po 4,50. To, że wtedy umieściłeś tę spółkę w swoim portfelu utwierdziło mnie, że dokonałem dobrego wyboru. ABC też posiadałem i obecnie posiadam, ale mniej. Zniechęciła mnie ostatnia rekomendacja sprzedaj BZWBK. Jak pokazał wczorajszy dzień nie była to dobra decyzja.

Przy okazji chciałbym Cię zapytać co sądzisz o ogólnym kierunku rynku w najbliższym czasie, bo nic na ten temat nie piszesz. Ostatnio poszło mi kilka stop-lossów między innymi na „twoich” spółkach JWConstruction czy Decorze. Cześć też sam zredukowałem. Nastroje są nieciekawe...

Jak dla mnie nawet za "ciekawa". Z 7,05 rano na 8,05 na zamknięciu. Mam w Asbisie kilkanaście procent kapitału (czyli więcej niż podpowiada zdrowy rozsądek) stąd skupiłem się na posiadanych akcjach, a nie tych kilku procent, które chciałem odkupić. Kosztowało mnie to trochę nerwów. Nie postawiłem stop-lossa, ani nie oddałem akcji po -8% jak niektórzy - to już sukces. Maciej Zbiejcik tu, w stockwatchu próbował w południe tłumaczyć reakcję inwestorów na raport. Czy słusznie? Według mnie zagrała tu psychologia tłumu, a nie analiza raportu. Może jeszcze jutro będzie realizacja szybkich zysków przez niektórych, ale ogólnie Asbis powinien konsekwentnie, powoli iść do góry. Tego zdania jest też Sylwia Jaśkiewicz z Miliona w portfelu.

Jest pierwsza opinia o raporcie: www.parkiet.com/artykul/7,1346... . "Mimo przyzwoitych wyników za III kwartał początek czwartkowych notowań dla Asbisu był mało udany. Tuż po otwarciu kurs spadał nawet o ponad 6 proc. do 7,14 zł." Trochę zysków zrealizowałem przy 7,89 i zamierzałem odkupić niżej, ale zmroziła mnie ta "panika" z rana. Chyba jednak warto skorzystać z promocji. Myślę o Asbisie w perspektywie długodystansowej.

Co sądzisz o spadku na Asbisie? Kurs poszedł w techniczną korektę nie zważając zupełnie na raport? Czy też raport jest zły? Będę wdzięczny za opinię.

Ogólnie cena jest sterowana przez animatora, który rzecz jasna dostosowuje ją do wartości indeksu. Oferty kupna i sprzedaży pojawiają się, gdy znajdą się w widełkach cen animatora. Poza tym na otwarciu, gdzieś w około pierwszej minucie po dziewiątej, nie ma jeszcze cen animatora.

Na Asbisie ruch. Dobre wyniki, zapowiedź skupu (4-6zł), zapowiedź dywidendy, wczoraj wyjątkowo duże obroty, a dziś przebicie oporu i nowe max. Wygląda na to, że kurs idzie na 5zł w najbliższych dniach. Jak widzisz przyszłość kursu spółki? Z góry dziękuję.

To dobra strategia. Kilka lat temu też kierując się wyborem krajów zainwestowałem w HSBC rosyjski i brazylijski. Bez żadnej fatygi po roku miałem 40% zysku od całego kapitału, a po półtora roku miałem 50%. Potem niestety wszedłem na giełdę. W tej chwili pewnie warto włożyć w te kraje, które wymieniłeś. Mongolia to już nie tylko jurty i kumys. To najszybciej rozwijająca się gospodarka świata. Bogate złoża, choćby miedzi.

Co do giełdy też masz rację. Giełda wymaga zaangażowania. Do tego stres. Od dwóch lat próbuję, uczę się i ciągle płacę frycowe. Może po latach to mi się opłaci, taką mam jeszcze durną nadzieję.

Przy ETF-ie warto jednak kierować się oscylatorami. Było wiadome, że korekta przyjdzie na początku stycznia. Dopiero teraz przychodzi czas na zakupy na wig20.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych spada. Trzeba coś wymyślić. Turcja, Mongolia, Kazachstan i Wietnam - to mogą być dobre propozycje. Przydałoby się więcej szczegółów...

Również życzę powodzenia!

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 20 lipca 2017 08:10:31
Liczba wpisów: 14
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,426 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d