pixelg
Portfel średnioterminowy mrk - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Portfel średnioterminowy mrk

mrk
10
Wpisów: 1 917
Wysłane: 11 grudnia 2012 12:48:45
Zdecydowałem się założyć oddzielny portfel na dłuższy termin, czyli przynajmniej najbliższy rok. Oczywiści nie porzucam swojego zamiłowania do łapania górek, dołków, spadających noży i tak dalej, ale chcę sprawdzić jak spiszę się taka strategia, poza tym wiąże się to też z tym, że otrzymałem nowe środki.

Portfel docelowo będzie składał się z 8-9 spółek. W tej chwili mam już 5:
Action
Debica
Mercor
Mieszko
PKOBP

Niektórych mam już tyle co planowałem, innych zamierzam jeszcze troszkę dobrać. Założenie jest takie, że każda spółka będzie mieć jednakowy udział w portfelu.

Mam też kilku kandydatów do zajęcia pozostałych 3-4 miejsc: Police, Monnari, Vistula, 11bit, Ciech, Relpol, ACE. Kandydatów było, więcej ale w tej chwili nie pamiętam gdzie sobie ich wypisywałem. Lista nie jest zamknięta cały czas poszukuje nowych.

Starałem się, żeby spółki były w miarę płynne, czyli odrzuciłem z góry NC. Zdrowe fundamentalnie, a ponadto nie były w trendzie spadkowym, czyli w najgorszym wypadku boczniak :).
Portfel będę starał się skompletować na dniach i zamierzam umieścić wówczas odpowiednie zestawienie. A i w portfelu będzie też prawdopodobnie jedna pozycja walutowa, ale o tym później :).

Oczywiście będę wdzięczny za wszelkie sugestie, porady, opinie.

mrk
10
Wysłane: 11 grudnia 2012 13:13:03
Przypomniała mi się jeszcze jedna spółka, która mi się podoba i nieco intryguje.
Chodzi o Magellana. Nie licząc tego V z lat 2008-2009 to jest tam długoterminowy trend boczny, a średnio terminowo to nawet lekko spadkowy. Spółka w zasadzie co kwartał poprawia wyniki, rynek też jest wciąż perspektywiczny. W każdym razie wskaźnik C/Z regularnie spada. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że rynek dyskontuje wzrastające ryzyko finansowe. Moim zdaniem jednak mimo dużego lewara spółka jest bezpieczna. Większość należności to należności jednostek bez zdolności upadłościowej, więc pytanie nie brzmi "czy Magellan otrzyma kasę", ale "kiedy Magellan otrzyma kasę". Zarząd przeprowadził spółkę suchą nogą przez kryzys. Bardzo zdywersyfikowane źródła finansowania. Spółka utrzymuje spore rezerwy płynnościowe czy to w formie niewykorzystanych kredytów, czy otwartych programów emisji obligacji. Tak więc zawsze w przypadku jakiegoś zatoru jest skąd awaryjnie pozyskać kapitał.
Na pewno dorzuciłbym ją do portfela tylko powstrzymuje mnie ten lekko spadkowy trend. Na razie pozostawiam ją pod czujną obserwacją.

Scarry
77
Wpisów: 4 728
Wysłane: 11 grudnia 2012 13:49:37
jeśli szukasz firm na długo, zdrowych i mimo wzrostów wciąż z potencjałem ze swojej strony mogę Ci zaproponować spojrzenie na Grala.

btw: 11bit to jest NC, w każdym razie jeszcze na pewno jakiś czas ;)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD

mrk
10
Wysłane: 11 grudnia 2012 17:50:26
A fakt, zapomniałem dodać, że 11bit jest jedynym wyjątkiem od zasady. Z tym że jego ewentualny zakup uzależniony jest od wybicia się ponad 10 zł. Jest to w tej chwili możliwe, choćby ze względu na nowe Anomaly, ale musi stać się w miarę szybko, żebym nie zapełnił miejsca innym papierkiemAngel

Co do Graala to znam go i spełnia wszystkie moje warunki, tylko jeden aż za bardzo. Boję się kupować teraz po takim wzroście, niemalże nieprzerwanym z 8 na 14 zł. Sama cena jest jeszcze akceptowalna, spółka wciąż nie jest droga, ale wolałbym żeby sobie trochę na tych poziomach odpoczęła jeśli miałbym ją kupować. Na razie w obserwowanych.

lb85
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 187
Wysłane: 11 grudnia 2012 18:43:04
Powodzenia życzę salute

Od siebie mogę zaproponować spojrzenie w pakiecie na:

- Fasing,
- MCI,
- Graal (o którym wspomniał Scarry),
- Relpol (na który Ty sam już zwróciłeś uwagę),

Pozdrawiam.

mrk
10
Wysłane: 12 grudnia 2012 09:35:27
@lb85
Dzięki. Co Graala to tak jak wspomniałem, wciąż tania spółka, ale kurs mógłby trochę odpocząć na tych poziomach. W tej chwili po prostu boję się korekty.
Relpol podobnie. Koło 8 bardzo chętnie bym go dorzucił. Na obydwu nie spodziewam się w żadnym wypadku głębszych spadków, ale jakich boczniaczek by nie zaszkodził.
Fasingu nie znam, muszę się przyjrzeć. Z Mci sprawa jest bardziej skomplikowana. Kiedyś można rzec byłem Mci-fanem teraz jestem bardziej sceptyczny. Niektóre ich spółki mi się podobają, inne mniej. Najmniej podoba mi się ten fundusz nieruchomości. Chętnie natomiast zobaczyłbym w swoim portfelu jedną z ich spółek - Frisco.pl, e-grocery to teraz bardzo perspektywiczny rynek w większych miastach a Frisco ma wciąż gdzie rosnąć. Niestety na razie można je kupić tylko w pakiecie.
Wracając do samego Mci, to technicznie dla mnie wygląda na prawdę dobrze. No cóż muszę to jeszcze przemyśleć.

A tymczasem do portfela trafiają dwie nowe spółki. Wczoraj popołudniu wpadł Paged, a dziś z rana sypnęli mi Monnari. Właśnie na taki sygnał jak wczoraj czekałem na tej spółce, tak więc staje się spółką nr siedem w portfelu. W tej chwili wygląda to następująco:

Action
Debica
Mercor
Mieszko
Monnari
Paged
PKOBP

Każda spółka ma jednakową wagę, z wyjątkiem:
Mieszko - tu czekam na ruch w górę zanim dobiorę resztę. Monnari - jeszcze ociupinkę skubnę do założonej ilości, Action - ten ostro ucieka w górę, a ja mam dopiero połowę założonej ilości.
Do portfela trafią jeszcze najprawdopodobniej dwie spółki.

ps. jak już kupię to co będę chciał postaram się wyliczyć oraz podać średnie ceny zakupu. Najłatwiej będzie z PKOBP inne już niestety kupowałem partiami.

edit2. w tamacie korekty na graalu już widzę, że się rozstrzygnęło - przebił na spokojnie ostatnie szczyty. No coż na razie pozostaje mi tylko patrzeć na niego z boku.

Edytowany: 12 grudnia 2012 09:48

mrk
10
Wysłane: 12 grudnia 2012 17:56:42
Dziś portfel zasiliły dwie spółki - Monnari, o której wspominałem rano oraz zdecydowałem się również na Relpol. Aktualnie w portfelu:

Action
Debica
Mercor
Mieszko
Monnari
Paged
PKOBP
Relpol

Jak wspominałem dobrać muszę jeszcze Action i Mieszko, a za dużo sypnęli mi pod koniec sesji Monanri, bo przez pomyłkę wstawiłem za dużo zleceń. Jutro się to skorygujeAngel .
Do portfela trafi jeszcze jedna spółka ale z mniejszym udziałem niż pozostałe 8, o dokładnie 1/3.
Kandydatów mam w tej chwili kilku: Police, Ciech, Ace, 11bit, Vistula, Sygnity.
Przy czym najbardziej skłaniam się w tym momencie ku Sygnity, bo wygląda bardzo solidnie pod względem technicznym. Gorzej chyba z fundamentami, no ale to może byłby taki krótkoterminowy wyjątek.

mrk
10
Wysłane: 14 grudnia 2012 09:59:15
Dokoptowałem dziś z rana dziewiątą spółkę do portfela - Police. Wspominałem przedwczoraj, że skłaniam się ku Sygnity, ale po wczorajszej sesji mi przeszło. Zerkałem też na Atrem, ale ostatecznie postawiłem na PCE z uwagi na lepszą płynność. Trochę uprzedzam fakty, ale liczę na wybicie z konsolidacji na Policach. Obecnie portfel prezentuje się następująco:
Action
Debica
Mercor
Mieszko
Monnari
Paged
Police
PKOBP
Relpol

Zostało jeszcze trochę wolnej gotówki, gdyż nie mam zakładanej wcześniej ilości Mieszka i Actiona. Na razie czekam na tych spółkach na rozwój wydarzeń. Tak nawiasem to Miszko dziś dostał reko od PKOBP z ceną docelową 4,59 zł. Nie żeby miało to jakieś szczególne znaczenie, ale lepiej tak niż w drugą stronę.
Całkiem nieźle zachowuje się Paged, ale wzrasta też tam potencjał do korekty. Mercor wczoraj podjął nieśmiałą próbę podejścia pod górne ograniczenie konsoli, ale to chyba nie jest jeszcze jego czas. Troszkę rozczarowuje mnie Monnari, myślałem że będzie bardziej wyrywne.
Jako, że ostatnimi czasy kurs PKOBP nieco laguje, to stwierdziłem, że jak wpadnie mi w oko jakaś ciekawa mniejsza spółka to bez żalu się go pozbędę.

mrk
10
Wysłane: 17 grudnia 2012 11:11:38
Rzuciły mi się w oczy jeszcze 2 spółki, które być może warto obserwować. Są to Wojas i Grajewo. Obydwie mają bardzo wysokie koszty odsetkowe w stosunku do zysku netto. Jest więc potencjał do wzrostu zysku netto poprzez zmniejszenie zadłużenia. Dodatkowo dotychczasowe obniżki stóp procentowych o 0,5% oraz kolejne o prognozowane 0,75%-1% mogą przyczynić się do wyraźnego spadku kosztów odsetkowych.
W przypadku Grajewa dochodzi dodatkowo sprzedaż aktywów w Rosji za 182,5 mln euro. Spółka deklaruje, że całość kwoty ma pójść na inwestycje i zmniejszenie zadłużenia. Przeliczając to po kursie 4,1 zł mamy prawie 750 mln zł. Odliczając od tego koszty transakcyjne, jakieś podatki i szacowane przez zarząd na 100 mln zł inwestycje zostaje konserwatywnie licząc 500 mln zł na spłatę oprocentowanego zadłużenia, które wynosi około 970 mln zł. Redukcja o połowę tego zadłużenia i co za tym idzie kosztów odsetkowych (mniejsze zadłużenie plus obniżka stóp plus mniejsza marża z uwagi na niższe ryzyko finansowe) mogłaby podwoić dotychczasowy wynik netto. Obliczenia są oczywiście mniej więcej, ale pokazują skalę potencjalnej poprawy. Nie wiem na ile sprzedaż tych aktywów jest już w cenie, ale wydaje mi się że zdecydowanie jeszcze nie w całości. Na razie kurs jest w szerokim trendzie bocznym między 10,50 a 14 zł. Z ewentualnym wejściem zaczekam na wybicie lub test okolic dolnej bandy, na razie w obserwowanych.

ps. w temacie portfela widzę, że uprzedzanie faktów w postaci zakupu Polic pod ewentualne wybicie na razie się nie opłaciło i kurs odbił się od górnej bandy. Naiwnie jednak liczę, że po krótkim odpoczynku podejmiemy kolejną próbę.

mrk
10
Wysłane: 19 grudnia 2012 10:43:59
Tak jak wspominałem wcześniej wyliczyłem średnie ważone ceny nabycia poszczególnych papierów. Podaję je bez uwzględniania prowizji. Zasadniczo nie powinny się już zmienić, z wyjątkiem Actionu i Polic, których być może jeszcze trochę dokupię, ale będą to zmiany kosmetyczne.

Średnie ceny nabycia:
Action 22,96
Debica 54,93
Mercor 14,00
Mieszko 4,02
Monnari 1,18
Paged 13,99
Police 12,10
PKOBP 35,85
Relpol 8,90

Wciąż szukam czegoś za PKOBP, które mocno odstaje od reszty wig20. Przyglądałem się Komputronikowi, ale odleciał trochę wyżej.

edit. potencjalnym kandydatem jest Boryszew. Dopiero godzina jedenasta, a wolumen całkiem przyzwoity. Chłopaki walczą dzielnie na oporze 0,55 zł.
Edytowany: 19 grudnia 2012 10:58

Masa
5
Wpisów: 810
Wysłane: 19 grudnia 2012 17:23:03
Właśnie o tej spółce sobie pomyślałem zeby Ci podsunąć. Sam obserwuję Boryszewa lecz przydało by się żeby cena troszku spadła. Będzie oczywiście o to trudno bo raczej stopniowo wzrasta ale...niekiedy cierpliwosć się opłaca. Generalnie gdybym miał wybrac z WIG20 to Boryszew lub TVN z tym że tą druga ewentualnie po głębszej korekcie.
Cytat:
Business and business every day :)

mrk
10
Wysłane: 19 grudnia 2012 21:43:53
TVNu też bym nie wziął teraz po tak dynamicznym wzroście, ale skoro już jesteśmy w temacie wig20, to powiem szczerze, że początkowo ten portfel planowałem skomponować tylko ze spółek z tego indeksu. Jak się jednak bliżej przyjrzałem, to stwierdziłem że niema tu nic ciekawego w rozsądnej cenie. Tylko energetyka obecnie stosunkowo tania, ale niedoinwestowana i w dodatku od przyszłego roku będzie musiała kupować zezwolenia na CO2, co zaciąży na zyskach. Z uwagi na płynność spółki z wig20 są droższe od tych mniejszych, dlatego koniec końców zdecydowałem się na małe i średnie. Na prawdę nie wyobrażam sobie w tej chwili, co mogłoby wyciągnąć wig20 na powiedzmy 3000 pkt.

Wracając do Boryszewa, to no cóż na razie fakty są takie, że trendu wzrostowego tam nie widać. Zdecydowałem się jednak dodać go dziś do portfela kosztem PKOBP. Sprzedałem je za 36 zł czyli w słabym momencie patrząc na cenę close, ale specjalnie nie żałuję. Uwzględniając prowizje strata wyszła około 0,3% czyli pomijalna. Paradoksalnie nie zdziwiłbym się jakby PKO rozpoczęło teraz nową falę wzrostową w okolice 40 zł.
Na Boryszewie liczę na przebicie 55 groszy. Ta spółka jak już wejdzie do trendu to się go trzyma tzn wzrosty jak na jej kapitalizację są dosyć dynamiczne. Pytanie czy mechanizm zaskoczy, bo na razie kupując przed przebiciem 55 groszy troszkę uprzedzam fakty. Z drugiej strony portfel jest zdywersyfikowany, co ogranicza ryzyko i nie wydaje mi się żeby 50 groszy miało zostać przebite.

Action 22,96
Boryszew 0,55
Debica 54,93
Mercor 14,00
Mieszko 4,02
Monnari 1,18
Paged 13,99
Police 12,10
Relpol 8,90

Dobrałem dziś resztkę Polic, co nie zmieniło mi średniej ceny zakupu. W każdą spółkę zainwestowałem jednakową sumę pieniędzy. Jedynym wyjątkiem jest Action, którego kupiłem za nieco mniejszą kwotę.
Na razie najlepiej wypada Mieszko i Dębica, która chyba dojrzewa do korekty. Rozczarowaniem natomiast jest Monnari.

mrk
10
Wysłane: 22 grudnia 2012 17:25:24
Od ostatniego wpisu udało mi się uzupełnić Action do zakładanej wartości przez co nieco spadła cena zakupu.
Sprzedałem też większą część Dębicy. Mimo, że zakup miał być przynajmniej średnioterminowy to skłoniła mnie do tego poprzednio przeoczona informacja. Dębica jako stosunkowo mało płynny papier służyła już wcześniej instytucjonalnym (np. OFE Polsat) do sztucznego zawyżania wartości jednostek uczestnictwa. Nie wiem czy tak też było obecnie, ale ten 20% wzrost w przeciągu ostatniego miesiąca kwartału i roku oraz jego charakter (spokojny wzrost, czasem wyciąganie na koniec sesji) każe się nad tym poważnie zastanowić. Jeżeli by tak faktycznie było, to od nowego roku popyt na te akcje powinien się obniżyć, czyli możliwa korekta. Z tego powodu sprzedałem większość Dębicy średnio po 61,44 ale na ostatecznie podsumowanie czas przyjdzie jak sprzedam resztę, bo ostatecznie chyba zastąpię tę spółkę inną.
W tej chwili w portfelu znajdują się następujące papiery + gotówka ze sprzedaży części Dębicy. W nawiasach wzorem Bankrucika podałem średnią cenę zakupu:

Nazwa [śr. cena zakupu]
Action [22,63]
Boryszew [0,55]
Debica [54,93]
Mercor [14,00]
Mieszko [4,02]
Monnari [1,18]
Paged [13,99]
Police [12,10]
Relpol [8,90]

Zamiana PKO na Boryszewa okazała się całkiem opłacalna. Perspektywicznie wygląda też Mercor. Najsłabiej wypada na razie Relpol, ale akurat o tę spółkę się nie boję. Najbardziej obawiam się o Police, gdyż jeśli nie uda się przebić 12,20-12,40 kurs może czekać zbieranie sił i głębsza cofka.
Edytowany: 22 grudnia 2012 17:26

gucio
0
Wpisów: 314
Wysłane: 22 grudnia 2012 18:26:24
Czy możesz wytłumaczyć co rozumiesz pod pojęciem portfel długoterminowy?

mrk
10
Wysłane: 22 grudnia 2012 20:34:29
Tak masz rację, jest tu pewna niekonsekwencja. Pewnie bardziej pasowałoby średnioterminowy, ale nazwa już zapisana i zmieniać nie mogę.
Na usprawiedliwienie dodam, że obecnie portfel jest jeszcze w procesie ostatecznego formowania. To PKO które wywaliłem było od samego początku tymczasową zapchajdziurą, a w przypadku Dębicy doszły nieprzewidziane okoliczności, które skłoniły mnie do wywalenia. Teraz zmiany nie powinny być już tak częste, a podsumowania będę robił miesięczne.
W każdym razie faktycznie średnioterminowy mogłoby być bardziej adekwatnym określeniem tego portfela.

Masa
5
Wpisów: 810
Wysłane: 22 grudnia 2012 22:22:11
Myślę MRK że niekoniecznie. Portfel długoterminowy może być ale to nie znaczy że nie mozna z niego usunąć bądź zmienić spółki o której się nagle dowiadujemy rzeczy której przedtem nie znaliśmy bądź po jakimś czasie nagle spółka zaczyna działania których nie pochwalamy i widzimy w nich nieprzemyślane i błędne decyzje. Moim zdaniem to że dokonujessz zmian nie dyskfalifikuje z miana portfela długoterminowego byle oczywiście nie były dokonywane zbyt często :)
Cytat:
Business and business every day :)

mrk
10
Wysłane: 30 grudnia 2012 11:30:21
Na koniec miesiąca i roku pokusiłem się o małe podsumowanie. Dla porządku będę starał się zamieszczać krótkie podsumowania na koniec każdego miesiąca. Grudzień był niepełny, portfel założyłem 3 tygodnie temu, niektóre spółki są jednak krócej. Przedstawia się to następująco:
Zamknięte transakcje:
nazwa [wynik w procentach]
PKOBP [-0,3%]
Dębica [11,87%]

Otwarte pozycje:
nazwa (śr. cena zakupu) [zysk/strata w procentach]
Action (22,63) [-1,02%]
Boryszew (0,55) [12,73%]
Mercor (14,00) [5,71%]
Mieszko (4,02) [8,46%]
Monnari (1,18) [-2,54%]
Paged (13,99) [8,22%]
Police (12,1) [2,40%]
Relpol (8,9) [-9,44%]

Sprzedałem resztkę Dębicy, ostatecznie średnia sprzedaży wyszła 61,45. O powodach pisałem kilka postów wyżej.
Jako, że liczba spółek w portfelu będzie stała przyjąłem taktykę, że taką sumę jaką uzyskam ze sprzedaży danej spółki inwestuję w kolejną. Początkowo udziały w portfelu były jednakowe z wyjątkiem Action (nieco mniejszy), później pewnie się to trochę rozjedzie, ale nie przewiduję podawać udziałów procentowych każdej pozycji, bo nie wyliczam tego dokładnie nawet na własny użytek.
Z posiadanych spółek jestem w miarę zadowolony, no może z wyjątkiem Relpolu. Trochę pospieszyłem się z zakupem, ale cóż tak czasem bywa. Obecny ruch traktuję jako korektę w długoterminowym trendzie i na razie nie planuję się tej spółki pozbywać.
W portfelu znajduje się gotówka ze sprzedaży Dębicy. Jeszcze nie zdecydowałem, w co ją zainwestuję. Obserwuję kilka spółek, ale na razie brak mi konkretnego faworyta. Na rynku robi się trochę korekcyjnie, dlatego z tym zakupem zaczekam być może kilka dni/tygodni, w zależności od rozwoju wypadków.

mrk
10
Wysłane: 2 stycznia 2013 20:53:12
Dziś cała wolna gotówka poszła w Skotana. Uwagę na niego zwróciłem wczoraj. Pierwszy pakiet kupiłem przed południem po 4,20 zł, ten raptowny wzrost mnie całkowicie zaskoczył i pozostałą część nabyłem za 4,53. Dało to średnią cenę zakupu 4,36 zł.
Pobieżna analiza dała mi nadzieję na ruch wzrostowy na tym walorze. Skotan jest w długoterminowym trendzie wzrostowym i średnioterminowej konsolidacji dlatego nada się do portfela.

Taka ciekawostka. Spojrzałem na stopę wzrostu rynku w ubiegłym roku - WIG zyskał 26% całkiem ładnie, ale taki KGHM zyskał 113% (razem z dywidendą), a jako że ma udział w WIG na poziomie 10% to sam miedziak dodał do indeksu 11,3% Anxious PZU dołożył kolejne 5%.
A taki WIG PLUS (150 małych spółek) urósł raptem 7,5% chociaż trzeba przyznać, że po rajdzie w początku 2012 roku też przez chwilę zyskiwał 26%.

mrk
10
Wysłane: 21 stycznia 2013 21:55:00
Na razie portfel bez zmian. Cała kasa w akcjach. Cały czas jednak staram się rozglądać za jakąś odpowiednią spółką. Jeżeli znalazłbym coś ciekawego to prawdopodobnie weszłoby to na miejsce Monnari albo Boryszewa, bardziej prawdopodobne że Monnari.
Przyglądam się w tej chwili kilku spółkom: Astarta (na razie za wcześnie ale warto obserwować), Graal (w końcu zasłużona korekta, wciąż bardzo tani), Puławy (szkoda, że Azoty pewnie wycofają tę spółkę z giełdy, bo wydaje się b. atrakcyjna, a tak to potencjalne wezwanie może ciążyć), Ciech (stabilny trend, myślę że jeszcze będzie miał swoje 5 minut), Ursus, ABC Data.
Wspominałem w pierwszym poście o pozycji walutowej. A więc przeznaczyłem na początku tworzenia portfela kilka k na pozycję na forexie, a konkretnie na EURCHF. Chciałem kupić ze 2 loty średnioterminowo. Niestety za długo się czaiłem i zamiast brać kiedy chodził po 1,2080 to czekałem. W końcu wyszedł Draghi, oddalił nadzieję na recesję i obniżki stóp i EURCHF wystrzelił. Udało mi się ostatecznie złapać jednego lota i zamknąć go 200 pipsów wyżej. Trochę żałuje że tak mało, bo oczywiści łatwo gadać po fakcie, ale taka okazja jak była na EURCHF między 1,20 - 1,21 długo się nie powtórzy. Zdziebko sobie z tego wypłaciłem, ale większość zamierzam obecnie reinwestować, również na forex i również średnioterminowo (przynajmniej takie jest założenie) - tym razem mam na oku bawełnę. Obecnie ta kasa jest na rachunku forex ale docelowo trafi ona również na ten akcyjny i wtedy będę ją uwzględniał w liczeniu ewentualnej straty/zysku, bo traktuję ją jako część tego portfela.

mrk
10
Wysłane: 23 stycznia 2013 23:43:59
Zamknąłem pozycję na Monnari. Trochę poszło dziś, trochę wczoraj.
Średnia cena sprzedaży: 1,12
Średnia cena zakupu: 1,18
zysk/strata: -5,1%.
Na miejsce Monnari wziąłem delikatnie, kontrolnie Astartę. W zależności od tego jak się dalej zachowa to dobiorę ją za resztę gotówki lub wywalę.
Na wylocie jest też Boryszew, a najbliżej wskoczenia na jego miejsce Graal. Będę obserwował go w najbliższych dniach i jak zakończy korektę to pewnie kupię.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7