pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kosimski

kosimski

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Wynik finansowy netto EuCO za okres od 1 stycznia do 30 września 2015 r. wyniósł 16,43 mln zł, co oznaczało wzrost o 102% w porównaniu do osiągnięcia za 3 kwartały ub.r. (8,15 mln zł). Warto zwrócić uwagę, że w całym 2014 roku firma zarobiła „na czysto” 15,2 mln zł. Z kolei zysk operacyjny EuCO za 9 miesięcy 2015 r. wzrósł o 109% i wyniósł 19,09 mln zł (9,13 mln zł rok wcześniej). Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 66,31 mln zł – o 63% wyższy od ubiegłorocznego (40,7 mln zł). Rentowność netto grupy za 3 kwartały tego wyniosła 25% (20% przed rokiem). W samym tylko III kw. EuCO zanotowało 47% wzrost zysku netto do 4,77 mln zł (3,25 mln zł przed rokiem), zysk operacyjny poszedł w górę o 55%, do poziomu 5,83 mln zł (3,75 mln zł), natomiast przychody ze sprzedaży wielkości 21,58 mln zł były o 49% wyższe od ubiegłorocznych (14,51 mln zł).


Źródło: gu.com.pl

Cytat:

Wyniki EUCO powyżej oczekiwań

Zysk netto spółki za I kwartał wyniósł 5,2 mln zł i był o 15,6 proc. wyższy niż prognoza DM BZ WBK. W reakcji na wyniki kurs rósł przed południem o 2,8 proc. do 58,6 zł.

Spółka zajmująca się uzyskiwaniem odszkodowań na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych pokazała dziś rano raport za I kwartał 2015 r. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 5,2 mln zł i był o 125 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2014 r. Przychody wyniosły 20,6 mln zł i były o 70 proc. wyższe niż przed rokiem. - Wzrost przychodów ze sprzedaży wynika ze zwiększonej liczby prowadzonych spraw, rozwijającego się segmentu działalności zajmującej się cesjami wierzytelności oraz odszkodowań należnych na podstawie art. 24 kodeksu cywilnego, związanych z zadośćuczynieniem po śmierci bliskiej osoby płaconych przedsądowo przez towarzystwa ubezpieczeniowe – czytamy w komentarzu zarządu.


www.parkiet.com/artykul/7,1423...

Za niespełna godzinę czat z Prezesem:

www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Jest nowa rekomendacja DM BZ WBK:

www.parkiet.com/artykul/7,1382...

Cytat:
Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK zmienili zalecenie inwestycyjne dla akcji Europejskiego Centrum Odszkodowań, w skrócie EuCO, do „kupuj” z „trzymaj”.

Cenę docelową podwyższyli do 30,9 z 22 zł, wskazując w uzasadnieniu na wyższe od oczekiwań zyski firmy. Zdaniem specjalistów brokera w tym i przyszłym roku zyski spółki będą rosły jeszcze szybciej dzięki znacznemu wzrostowi liczby klientów w poprzednich dwóch latach. Dodatkowo EuCO zakończyło realizację programu optymalizacji kosztów, co powinno dać dodatkowe oszczędności w nadchodzących latach.


Nie wiem, czy trochę nie przesadzona...

Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

Cytat:
W dniu 24 czerwca 2014 r. odbyło się zwyczajne walne zgromadzenie spółki Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. Spółka istnieje już 10 lat i coraz odważniej wchodzi na zagraniczne rynki. W związku z powyższym podczas obrad SII pytało m.in. o kwestie związane z ekspansją zagraniczną.


W pierwszej kolejności SII pytało ile w 2013 r. wyniosły przychody z rynku rumuńskiego i słowackiego oraz jakiego rzędu przychodów można się spodziewać na koniec 2014 r. Jak wyjaśnił Zarząd działalność ta nie jest konsolidowana. Być może jednak Rumunia będzie konsolidowana w 2014 r. Przychody w Rumunii były minimalne, gdyż dopiero w kwietniu 2013 r. spółka dedykowana na obszar w Rumunii rozpoczęła swoją działalność, zaś okres inkubacji tego rodzaju działalności wynosi ok. 2 lata. Z tych też względów spółka rumuńska nie była objęta konsolidacją. Podobnie w przypadku spółki słowackiej, również na słowackim rynku przychody w 2013 r. nie były wysokie.


Więcej: ZWZ EuCO - SII pytało o ekspansję zagraniczną Grupy

Cytat:
Spółka zajmująca się pozyskiwaniem należnych odszkodowań i świadczeń z ubezpieczeń na przestrzeni ostatnich lat prowadziła coraz więcej spraw. W 2012 roku było to 19 tysięcy, w 2013 prawie 25 tysięcy. Za tym szedł wzrost przychodów i zysków z działalności operacyjnej. Niepokoić może jednak wynik netto. Na czysto EuCO zarobiło prawie milion złotych mniej niż w 2012 roku, a to oznacza spadek o ponad 8 procent. Tak przedstawia się sytuacja w ostatnim opublikowanym raporcie finansowym

- Chodzi o optymalizację podatkową wynikającą z amortyzacji znaku towarowego. Wynik netto za 2012 rok, po korekcie o dodatkowy zysk w wysokości 3,1 mln złotych związany z amortyzacją znaku towarowego, wyniósł 8 milionów złotych, a nie 11,1 - tłumaczy portalowi Money.pl prezes Lewandowski. Uwzględniając to okazuje się, że spółka poprawiła wynik netto o 28,5 procent.

Według zapowiedzi, również w 2014 spółka zarobi więcej. Do tej pory EuCO nie podawało oficjalnych prognoz, ale prezes zapowiada, że pierwszą tego typu informacja zostanie przekazana inwestorom między drugim a trzecim kwartałem. - W latach 2012/2013 wzrost zysku przekroczył 25 procent. Byłbym rozczarowany, gdybyśmy w tym roku nie poprawili tego osiągnięcia - zdradza Lewandowski.


Źródło: money.pl

Weekend zaczał się dla mnie bardzo miło, jak popatrzyłem na wykres :) Lewandowski powinien się cześciej wypowiadać, im więcej info o tym, co się dzieje w spółce, tym lepiej. Tak powinna właśnie wyglądać komunikacja z inwestorami, nie tylko tymi największymi. Inne firmy mielą jęzorem na okrągło, a EUCO długo siedziało cicho. Widać na akcje Kubacha szybko znaleźli się chętni :)

Z tego co widzę będzie kolejne spotkanie z władzami spółki:

www.ccgroup.com.pl/4th_Edition...

Zaczyna się robić interesująco, zważywszy na chęci wejścia na kolejny rynek. Rumunia najwyraźniej okazała się strzałem w dziesiątkę. interesująco brzmią również słowa o przejmowaniu mniejszych podmiotów.

Cytat:

Rynek ubezpieczeń: Ponad 8,5 tys. skarg do Rzecznika Ubezpieczonych

[...]
Najliczniejsza grupa skarg odnosiła się do ubezpieczeń komunikacyjnych – 4319 zgłoszeń (50,6%). W tej liczbie najwięcej wystąpień dotyczyło komunikacyjnych polis OC – 3427 skarg (40,1%) Ubezpieczający skarżyli się na: sposób likwidacji szkody, poprzez nieuprawnione kwalifikowanie jej jako całkowitej. Skarżący wskazywali, iż ubezpieczyciele często zaniżają wartość pojazdu w stanie sprzed szkody, a zawyżają wartość wraku/pozostałości, nie udzielając jednocześnie pomocy w ich zbyciu za ustaloną przez zakład ubezpieczeń cenę. [...]

W odniesieniu do szkód na osobie najczęściej pojawiały się zarzuty dotyczące ustalania na zbyt niskim poziomie świadczeń odszkodowawczych, dochodzonych w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawcy szkody oraz odmawiania przez ubezpieczycieli prawa do zadośćuczynienia za śmierć osoby najbliższej, jeśli doszło do niej przed dniem 3 sierpnia 2008 r.


Źródło: "Gazeta Ubezpieczeniowa"

Najwyraźniej Towarzystwa Ubezpieczeniowe same stymulują rynek dochodzenia odszkodowań... z czego klienci firm takich, jak ta omawiana w tym wątku skwapliwie korzystają.

Myślę, że zapotrzebowanie jak najbardziej będzie spore. Jeżeli dodatkowo wzmocnią za granicą sieć agentów i będą intensywnie promować firmę, to może się to okazać strzałem w dziesiątkę.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 9 grudnia 2012
Ostatnia wizyta: 16 listopada 2015 13:23:47
Liczba wpisów: 19
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,767 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d