pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

sitech83

sitech83

Ostatnie 10 wpisów
Ogólnie +/- kilka milionów już chyba różnicy nie robi na wyniku.

Jeśli tytuł jest pewnego rodzaju prowokacją, to słabo.

Z reszytą ja mam w pamięci jak Ty (anty_teresa) też przy Colianie na poziomie 2,15 negowałeś jego potencjał w 2012r po akwizycji Solidarności.

I pamiętny cytat:

"Ja też zawsze uważałem, że wszyscy są ode mnie głupsi."


Pozdrawiam

I co?

Rdza atakuje...?

Słabe kompetencje w powyżej przedstawionej analizie.

Zysk RDR +45% i wszystkie wskaźniki pozytywne.

Ludzie bez pojęcia....Witam

AutoDesk spada od miesięcy, moim zdaniem pomijając wyniki, wykres za korektą przemawia. I raczej na swoje wsparcie już dochodzi. Wogóle nie widzę jakiejkolwiek korelacji między tymi firmami jeśli chodzi o kurs. Procad jest u Nas w zupełnie innych realiach lokalnych.

Oczywiście dziękuję za powyższą analizę wyników, ale mam jedną uwagę odnośnie samej oceny (wyceny) trochę w tym szukania dziury w całym. Fakty są bezlitosne dla sceptyka, bo ja w tej chwili nie widzę drugiej tak taniej spółki i tak odpornej na zawirowania globalne. Z resztą FF 40% i tak małe obroty świadczą że Ekipa wysoko ceni papier który daje im żywą gotówkę w postaci dywidendy. Fundamenty moim zdaniem są bardzo OK i też technicznie wygląda obiecująco pomimo ostatniego spadku.

Na zdrowy rozsądek... wskaźnik c/wk - 0,87 przy takich wynikach jest conajmniej śmieszny.
Czas to ustawi do odpowiedniego poziomu.

Pozdrawiam

Widzę że wywiązała się dyskusja :)

AT to zarys jakiegoś rytmu. Proponuję czasem się odciąć i skupić na wykresie nieco inaczej... może głupie co napiszę... ale szukać jego związku z naturą lub z elementami otoczenia.

Colian od przełomu 07/08 zachowuje się jak piłeczka która spadła z 12cm na 2cm i się odbija do "uspokojenia". Linie które nakreśliłem to zarys tego co właśnie teraz następuje. Kurs osiągną poziom zero na amplitudzie wahań. Co nastąpi teraz, nie mam pojęcia, może wyniki lub akwizycja to taki sygnał do wystrzału piłeczki... lub rzutu niżej, albo inaczej ... poleci dalej po horyzoncie (ma do tego miejsce).

Doszukajcie się analogi .... z okresem 98/03.

Proszę nie przekreślać AT na na wieloletnich wykresach.

"...fuzje, zakupy, budowy zakładów, zmieniło się środowisko gospodarcze..."

Masz rację i nie będę zaprzeczał że to ma wpływ na kształtowanie się kursu.
Tyle że zachęcam do lektury "Psychologia rynków finansowych" T. Plummera i przypominam o istnieniu cykli. Bo z tego co napisałeś to tak jakbyś przeczył istnieniu ciągów Fibonacciego (w których wszystko to się zawiera). To że jest jakiś dobry news, wynik, zajście czyni zmianę ... ale jej wielkość zależy tylko i wyłącznie od zaistniałej proporcji w danym momencie na którą pozwala cykl.

Ok, uprościłem sprawę to interwału dziennego na rok.

Poniżej masz dosadnie przedstawiona konsolidację.
Cieszę się że się uparłeś tak na mnie, przynajmniej mam z kim dyskutować.


kliknij, aby powiększyć

Jak dla mnie AT wygląda następująco.
Dopiero w tym tyg. wyłamał się z rocznej konsolidacji.
I spodziewam się że opory na 2,35 są spore, ale do pokonania.
kliknij, aby powiększyć

anty_teresa napisał(a):
Cytat:
Wycena na poziomie 210mln zł moim zdaniem to dobry poziom. Zarząd podejmując decyzję o przejęciu „Solidarność” podejrzewam że wie więcej o podmiocie niż analitycy którzy wczoraj odebrali dyplomy.


Czy możesz jakkolwiek uzasadnić tę wypowiedź? Czy ten dobry poziom to wynika z czegoś, czy szklana kula tak mówi? Jeśli spółka zarabia 10M i zakładamy dyskontowanie tego do nieskończoności, to wycena na poziomie 100-110M jest jak najbardziej odpowiednia, przy założeniu stopy dyskontowej na poziomie 9-10% Jeśli zakładamy wzrost wzrost o 3% do końca świata, to mamy wycenę 142-166M. Jeśli założymy wzrost o 5% to dostaniemy 200-250M. Tylko czy można uwzględniać wzrost o 5% do końca świata?
Zwyczajnie uważam że wycena 100mln zł za przedsiębiorstwo generujące zysk 10 mln jest znacznie zaniżona. To byłoby idealne ... gdy firma w 10 lat zarabia tyle ile jest warta. Jestem realistą i uważam że, to by była kura znosząca złote jaja przy tej cenie.
Przedsiębiorstwo które nie ma nic wspólnego z GPW nie ma parcia na udokumentowanie zysku netto. I jeśli mam podać źródło mojej "wiedzy" - to tak ... szklana kula nim jest.

Chciałbym napisać moje odczucia związane z wyceną Coliana i wpływ na nią ewentualnej akwizycji FC „Solidarność”.

Na wstępie od razu piszę że nie znam się w stopniu złożonym na zagadnieniach związanych z analizą spółek, wyrażam tylko swój własny pogląd wyrażony prostym myśleniem. (Wszystkie dane oparte są na ostatnim raporcie i wzmiankach o wynikach Solidarności z 2010 roku)

Więc,

Ile warta jest Solidarność??

Wspomnę że analitycy wycenili ją na poziomie ….. 100 -110 mln zł (nie znając wyników za dwa ostatnie lata!).
Zacznijmy inaczej co to jest Solidarność? Firma…. Czyli co …. Wartości materialne i niematerialne. Co zawiera się w pojęciu materialne…. Zakład (nieruchomości), zapasy, materiały itd. Niematerialne….. Marka „Solidarność”, kanały dystrybucji, perspektywy.
Jak można wycenić firmę produkcyjną generującą 255 mln zł przychodu generującą zysk na ok. 10mln na 100 mln zł? Pojęcia nie mam. Sama Marka „Solidarność” wg. wyceny „Rzeczpospolitej” za 2011r to ponad 40mln zł. Proponuję wejść do jakiegokolwiek sklepu, market, mniejszy spożywczy i proszę rozglądnąć się po półkach …. Czy istnieje tam „Solidarność”. Nie wiem jak wy, ale optycznie oceniam że w pralinach ma taką samą obecność jak np. Mieszko. Moim zdaniem dystrybucja jest ok, skoro widzę produkty które wylewają się z półek np. w sieci Auchan jak i w małym wiejskim sklepie.

Wycena na poziomie 210mln zł moim zdaniem to dobry poziom. Zarząd podejmując decyzję o przejęciu „Solidarność” podejrzewam że wie więcej o podmiocie niż analitycy którzy wczoraj odebrali dyplomy.

Wracając do meritum - wpływ na spółkę Colian i jego wycenę.

Obecne aktywa to 821 mln zł a wart. księgowa 639 mln. Zobowiązania 181mln (12mln kredyt).
Biorąc 80 mln kredytu , posiadając ok. 25mln gotówki (+ 16 mln własny papier), emisja to ok. 50mln papiera (100mln zł). Daje nam kwotę 210mln.
Choć należy wspomnieć że emisja to nie konieczność. W obecnych warunkach stać Coliana na przejęcie posiłkując się tylko kredytem.

Jaki to ma wpływ na Coliana….
Otóż aktywa rosną do poziomu ok. 1 mld zł.
Zobowiązania zwiększają się do poziomu ok. 300 mln
Więc wartość księgowa po akwizycji to ok. 700 mln zł tj 3,60-4 zł na akcję (193mln akcji).

Jakie perspektywy po?
Mamy przedsiębiorstwo które jest największym graczem, posiadającym najmocniejsze Marki i w dobrym zarządzaniu generujące spore zyski. Przykładowo Wawel to też mocny podmiot tyle że tam jest inna polityka, nie mam pojęcia jak wpłynie ona w przyszłość na firmę np. dzielenie marki z Biedronką. Teraz są takie czasy jakie są, podejrzewam że pierwszocenowe produkty marketowe mogą być napędem tylko krótkoterminowo. Przecież wolę komuś podarować w upominku bombonierkę „Solidarności” niż jakiś produkt z serii MAGNETIC z biedronki. Nie mając uwag co do samych produktów bo i jeden i drugi jest wyśmienity. Niestety jest takie coś jak snobizm i prestiż który kształtuje ludzi tak a nie inaczej.

Pozdrawiam


Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 5 stycznia 2013
Ostatnia wizyta: 28 maja 2018 21:49:41
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,441 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d