pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

NeoCount

NeoCount

Ostatnie 10 wpisów
10-cio krotny wzrost zysku został wygenerowany na przychodach finansowych (jak sądzę z odsetek od kasy, którą pozyskali podczas ostatniej emisji, a której nie udało im się wydać zgodnie z planem). Wskazują wzrost sprzedaży o 32,87%, tylko szkoda że towarzyszu mu wzrost kosztów operacyjnych o 55,57%.

W I kw 2010 byli rentowni operacyjnie, niestety I kw 2011 z działalności operacyjnej są na minusie. IMO raport pokazuje, że jak na razie to dzieje się gorzej niż w 2010

Pytanie do doświadczonych graczy - czy aktualnie notowane pda atona są w chwili obecnej równoważne z akcjami tej spółki? Jest już zgoda na podwyższenie kapitału, a ponieważ jeszcze nie kupowałem pda, zastanawiam się, czy nie czekałyby mnie jakieś niespodzianki do asymilacji.

Ktoś się orientuje, co spowodowało wczorajszy skok?

franekka napisał(a):
Może ktoś mi napisać ile będzie kosztowała akcja po połączeniu banków...ewentualnie gdzie są infa na ten temat...salute

link do oficjalnych informacji o połączeniu
www.getin.pl/index.php?level=l...
link do artykułów w PB
www.pb.pl/Default2.aspx?search...
link do materiałów nt fuzji i przejęć ze strony BZWBK
dmbzwbk.pl/_items/dmbzwbk/twoj...

Faktycznie, 14.08 Q2. No to czekamy :)

Gackowaty napisał(a):

Wyniki będą b. dobre. Dlatego idzie tak w górę. Tak jak pisałem wcześniej. Przebije raz dwa 5 zł i pojedzie dalej.

Całkiem możliwe, o ile nie nadejdzie zapowiadana przez wszystkich korekta. W każdym razie dzisiaj Noble potwierdził siłę. Pomimo ostrej jazdy w dół pod koniec dnia, utrzymał spory wzrost. Zresztą dzisiaj do 5 brakło tylko 2 gr.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie skąd ta eksplozja radości na akcja NoblaThink ? Szczególnie na tle rynku, który w tym tygodniu nie jest jakiś szczególnie mocny. Jedyne co widzę, to marginalne transakcje na akcjach i ewentualnie obietnica wypłaty sporej (procentowo) dywidendy przez GetinNoble.

Getin Bank, czy Getin Holding w tej sytuacji chyba nie ma większej różnicy? W sumie jest też Noble bank i Noble grupa kapitałowa. Przy połączeniu jak rozumiem łączą się same banki, ale na GPW są notowane grupy, więc samo połączenie banków będzie miało wpływ na grupy? Nie wiem, czy czegoś nie zamotałem :)

pozdrawiam

A ja tak trochę z innej bajki. Jak sądzicie, czy planowane połączenie Getinu z Noblem zdołuje kurs Nobla i popchnie do góry Getin. Taką małą analizę sobie zrobiłem i wyszło mi, że:
poza wnoszonym kapitałem G 710mln Noble ok 200mln (tu faktycznie stosunek jest 1:2,8)
to wszystkie wskaźniki wskazują na mocne niedowartościowanie Nobla
G N
C/Wk 0,67 0,87
C/Zo 3,65 3,29
C/P 1,14 2,63
Stosunek G/N G/(2,85*N)
Kapitał wł/akcje 1,67 0,58
aktywa/akcje 1,88 0,66

Z drugiej strony nie mam pojęcia jak wycenić tego rodzaju fuzję. Będę wdzięczny za wskazówki od kogoś lepiej zorientowanego.

Pozdrawiam

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 13 maja 2011 22:06:40
Liczba wpisów: 9
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,367 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,60% +27 120,67 zł 47 120,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d