pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mardo

mardo

Ostatnie 10 wpisów
hello1 dzisiaj bylo pieknie ....jutro moze byc jeszcze piekniej , tylko na szerokim rynku dzieje sie nieciekawie a to moze powstrzymac ten pociag , ja osobiscie trzymam mci do 8 pln , co mam nadzieje nastapi jeszcze w tym roku

a może w końcu MCI ??

Boo hoo! kto czekał ......to doczekał blah5

Vox może zrobisz nowy wpis na swoim blogu odnosnie IDMSA ? (przestraniesz straszyc inwestorów ) Boo hoo!

i ja jade w tym pociagu hello1 moze ktoś wyłączył w końcu te hamulce ?

TomAl napisał(a):
mardo napisał(a):
Jest takie powiedzenie : nie kupuj akcji firm których dzialanosci nie rozumiesz " wiec jako przyszly potencjalny akcjonariusz zakupiłem zestaw konserw graala w celu degustacji . O doznaniach nie bede sie rozpisywal bo mi zrobicie jazde ze na spadki naganiam ;-) powiem tylko ze puszki ze znakim firmowym TIP to miód w gębie w porównaniu do graala !!!

Nie zamierzam Ci robic jazdy bo jeśli włożyłem kasę w kiepską firmę to mój problem, a nie tego kto mi ujawnia że firma jest kiepska. Podziel się bardziej szczegółową relacją z badań organoleptycznych read2 tzn. np. co próbowałeś i po jakiej cenie. Na tym forum raczje się nie zabija posłańców przynoszących złe wieści tylko ich docenia. Sam próbowałem parę puszeczek z półeczki "premium" jak były na promocji (marka black rose). Jak na konserwy rybne rzeczy przepyszne a bodajże łosoś w sosie koperkowym niebo w gębie zupełne jak dla mnie. Problem w tym że poza promocjami są drogie pierońsko i nie sądzę żeby schodziły im w dużych ilościach, chociaż marżowy produkt jest na pewno. Pytanie pozostaje jak ten produkt się sprzedaje i czy nie opłacałoby się obniżyc minimalnie ceny żeby była do zaakceptowania dla konsumenta z choc minimalnie chudszym portfelem. Ja potrafię czasem fundnąc sobie coś ekstra ale np. 7 zeta za 100 gram ryby to jednak lekka przesada. W połowie tej ceny jest sporo innych wypaśnych rzeczy którymi może się żywic potencjalny burżuj :D

i tu sie ocxzywiście z Toba zgodze produkty premium (tzw górna półka sa dobrej jakości ale strasznie drogie ) sa ok ja rozpisywalem sie o konserwach tych z półki sredniej i dolnej , te najpopularniejsze ...szprot w oleju , szprot w pomidorach ( te głodny zje ) sledz w oleju sledz w pomidorach (hmmmm ciezko mi sobie wyobrazic desperata co to zje ) o paprykarzu to juz nawet niewspominam wystarczy puszke otworzyc ...zapach ....ochyda (jako wedkarz mysle czy by lepiej nie sprzedawac tego jako zanete na wegorze ???? nie wegorz nie jada padliny i zepsutego miesa . powiem Wam ze naprawde graal zrobil straszny krok w tył jakościowy i smakowy ( kiedys jadałem duzo ich wyrobów ) Powiem wiecej jada po równi pochyłej a ze raport cyganiony jakoś mnie nie dziwi i jako konsument dla takich wyrobów niewidze miejsca na rynku , nawet w czasach pseudokryzysu pozdrawiam akcjonariuszy

nie naganiam na spadki bo niemam w tym zadnego interesu poprostu produkty sa fatalne (oczywiscie dlamnie kazdy moze miec inne zdanie )

Jest takie powiedzenie : nie kupuj akcji firm których dzialanosci nie rozumiesz " wiec jako przyszly potencjalny akcjonariusz zakupiłem zestaw konserw graala w celu degustacji . O doznaniach nie bede sie rozpisywal bo mi zrobicie jazde ze na spadki naganiam ;-) powiem tylko ze puszki ze znakim firmowym TIP to miód w gębie w porównaniu do graala !!!

a chinczyki szaleją Boo hoo!

biznes.onet.pl/0,1988910,wiado...

Ja w nastepnym tygodniu obstawiam MCI , IDMSA no i mysle ze nadchodzi pora na KOPEX

nieodwołalnego zobowiązania Funduszu do sprzedaży na rzecz MIH ALLEGRO B.V. wszystkich posiadanych przez Fundusz akcji spółki Bankier PL SA, w wyniku wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji spółki Bankier PL SA ogłoszonego przez MIH ALLEGRO B.V. po cenie nie niższej niż 8.7 PLN za jedną akcję

Cena skup akcji bankiera ma po cenie nie niższej niż 8.7 pln !!!!!!!
cena jaka bankier osiagnie zależy teraz od tego jak bardzo Allegro bedzie zdeterminowane i jak pozostali akcjonariusze do tej propozycji podejda , osobiscie nie sadze zeby ktos kto kupil bankiera po 9...10...12 pln zechcial oddac teraz po 8,7

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 30 / 2009
Data sporządzenia: 2009-06-09
Skrócona nazwa emitenta
MCI
Temat
Umowa poręczenia
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Dnia 9 czerwca 2009 roku MCI Management Spółka Akcyjna ("MCI") zawarł z MIH ALLEGRO B.V. umowę poręczenia wykonania niektórych zobowiązań zaciągniętych przez MCI. PRIVATE VENTURES Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Subfundusz MCI EuroVentures 1.0., zarządzany przez MCI CAPITAL Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna, z siedzibą we Wrocławiu, wpisany do Rejestru Funduszy Inwestycyjnych, prowadzonego przez VII Wydział Cywilny Rejestrowy Sądu Okręgowego w Warszawie pod nr RFi 347. ("Fundusz") na podstawie umowy zawartej w dniu 09.06.2009, pomiędzy Funduszem i MIH ALLEGRO B.V.

Przedmiotem poręczenia udzielonego przez MCI jest zobowiązanie Funduszu do naprawienia, stwierdzonej prawomocnym wyrokiem sądu, szkody poniesionej przez MIH ALLEGRO B.V. wskutek naruszenia przez Fundusz jednego poniższych zobowiązań zaciągniętych przez Fundusz na podstawie wskazanej powyżej umowy zawartej przez Fundusz z MIH ALLEGRO B.V.:

• nieodwołalnego zobowiązania Funduszu do sprzedaży na rzecz MIH ALLEGRO B.V. wszystkich posiadanych przez Fundusz akcji spółki Bankier PL SA, w wyniku wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji spółki Bankier PL SA ogłoszonego przez MIH ALLEGRO B.V. po cenie nie niższej niż 8.7 PLN za jedną akcję,

• zobowiązania Funduszu do nie sprzedawania akcji spółki Bankier PL SA na rzecz innego podmiotu niż MIH ALLEGRO B.V. chyba, że MIH ALLEGRO B.V. wyrazi na to zgodę, przy czym wskazane wyżej zobowiązanie Funduszu wygasa w 120 dniu po upływie okresu subskrypcji wynikającego z wezwana MIH ALLEGRO B.V. (w tym zmienionego wezwania lub nowego wezwania uzgodnionego z Funduszem).

Poręczenie udzielone zostało przez MCI Management SA na czas nieokreślony i może zostać odwołane w każdym czasie.
MESSAGE (ENGLISH VERSION)

MCI MANAGEMENT SA
(pełna nazwa emitenta)
MCI Informatyka (inf)
(skrócona nazwa emitenta) (sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
54-413 Wrocław
(kod pocztowy) (miejscowość)
Klecińska 125
(ulica) (numer)
(0-71) 7817380 (0-71) 7817383
(telefon) (fax)
biuro@mci.com.pl http://www.mci.com.pl
(e-mail) (www)
899-22-96-521 932038308
(NIP) (REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2009-06-09 Tomasz Czechowicz Prezes Zarządu
2009-06-09 Roman Cisek Członek Zarządu

MCI opylilo bankiera .........

Co tak janki jadą do góry na końcówce ??? jest jakies info ?znowu rzucaja nam kolo ratunkowe Boo hoo!

Ja mam na chwile obecna 1/2 kapitału w akcjach i tez na korekcie wejde na maxa , wielu tak mysli dlatego niespodziewam sie jakiejs duzej zwaly , poprostu spodziewam sie zwyklej korekty technicznej tak na w 20 okolo 200....300 p i tego w czerwcu sie bede trzymal

coś sie tu strasznie cicho zrobiło , wszyscy juz sie wysypali ? przestraszyli sie areczki ?końcówka w piątek była wyjątkowo niefajna ale to nie arka tak zjechała kursem , raczej drobni przestraszeni zaczeli sypac na lewo , szkoda ze nie zamknelismy na maxsimach sesji

Ale sie przez ostatnie dni ruch zrobił na tym wątku......cos w zdaje mi sie ze będzie wyjątkowo ciekawy tydzień na tej spółce ja w każdym razie spółke mam na longa i jak bedzie spadac bede dobierał , a jak bedzie rosną też bede dobierał wave tylko troszke mniej

Mam mały pakiecik tej spółki i jak zahary raczej dokupie jak sprzedam > Fundy sypia ? dobrze , znaczy ktos to kupuje >Niedawno ktoś mocno sypał na PQA kisiło sie i kisiło kupa drobnych sie wysypała , a ktoś to pieknie zbierał a jak uzbierał ....papier ruszył do góry , tu będzie podobnie tylko papier ruszy dużo mocniej Boo hoo!

lajkonik napisał(a):
~Vox, dzięki.
Czyli long ?

Psychologię hossy mamy z głowy. Może jednak by ktoś zorientowany coś o tych kontraktach na czerwiec skrobnął book
NA najbliższe tygodnie to może być główny wyznacznik.

Ktoś tu pisał o ropie po 150 USD. Białek namalował na swoim blogu analogie do zmian cen w jednym z poprzednich kryzysów i wyszło, że w przyszłym roku nawet 100 nie osiągniemy tylko poniżej.

I ostatnie, choć może najważniejsze. Fundamenty i dywidendy. Dopóki nie będzie regularnych dywidend to nie ma bazy do regularnych wzrostów. Szczególnie wśród MIŚów.

Słuchaj Białka , a będziesz zimą w sandałach chodziłwave prawda jest taka ze wielu userów z tago forum robi trafniejsze analizy , my to zraszta mozemy sobie gdybac i gdybac o pkb , o inflacji o slabym zlotym etc , a jak janki zrobia u siebie zwałe to my stac w miejscu nie bedziemy

www.tvn24.pl/12692,1603883,0,1...

taka mala ciekawostka

tomo napisał(a):
Dziwne dlaczego nie chcieli po wyższym kursie sprzedać.

Cos ostatnio fundy nie tylko na tej spolce bez zrozumienia sypia ...chyba im pociag odjechal i chca nam zrobic zwale na calym wigu ......

panowie obroty na tym papierku sa jak w kiosku ruchu .....nikt niechce sprzedawac ...nikt niechce kupowac ....sielanka trwa Anxious ja juz w podobnej spolce siedze EPL nuda i tyle

www.bankier.pl/wiadomosc/MCI-I...
chłopaki z arki jeszcze troszke papierow maja (coraz mniej ) , jutro juz powinno byc dobrze

Boo hoo! spółka na naszym forum troszke zapomniana a pieknie ostatnio idzie do góry bede szczery i powiem ze niespodziewalem sie takiego szybkiego wzrostu , ale spolke dalej mam na longa

Swierszczu napisał(a):
Liczycie na spadki.. a tu lipa.. opor zostal pokonany i jedziemy na polnoc radze wsiadac za nim pociag odjedzie na dobre

A kto tu liczy na spadki ?????

mysle ze 2..3 sesje bedziemy sie poruszac 4,40...4,70 a pozniej beda dalsze wzrosty , jesli o mnie chodzi mi wystarcza takie jak dzisiaj (codziennie ok 4% ) ale ta sa tylko moje hipotezy (czytaj wróżby ) i scenariusz pewnie bedzie inny .....

owner napisał(a):
zamknięcie na dziennym powyżej 4,60 powinno zaowocować trendem wzrostowym.

Zamknelismy powyzej 4,60 sa sygnaly , byl duzy obrot ....wszystko ok ale co do jutra jestem pesymista rynek jest troszke przegrzany , spodziewam sie drobnej realizacji zyskow no i chlopaki z arki jeszcze Anxious

majama napisał(a):
owner napisał(a):
obstawiam w tym tygodniu NWR, GRAAL i MCI

Odnosze wrazenie że twoja opinia steruje nasza giełdą love4 , wreszcie sie cos graal ruszył Dancing

moze owner to ten legendarny GRUBY ??????owner hello1 hello1 dla Ciebie za trafne typowanie

hello1 hello1 dlamnie za zmiane styrategi i ostatnie zakupy Boo hoo!

Czeski czeski ....ale kopia go polscy górnicy wave

SlawekW napisał(a):
Taurus80 napisał(a):

A w garbate Anioły wierzysz??

"jedzie mi tu czolg?" .

Sławek wywołałeś duchy przeszłości , tym jednym zdaniem przypomniałes mi moje dzieciństwo( chyba kazdego dnia człowiek kilka razy słyszał to zdanie ( jedzie mi tu czołg ) hello1 hello1 człowiek miał resorka w kieszeni i był szczęśliwy......

owner napisał(a):
mardo napisał(a):
hello1 owner wytypowales Boo hoo! moje zakupy z ubieglego tygodnia obys mial racje .......3some

spoko, w totka też często trafiam Anxious

to moze sie podzielisz numerkami na srode ? king
a tak na serio do twoich typów (MCI GRAAL NWR )dodam EPL

owner napisał(a):
obstawiam w tym tygodniu NWR, GRAAL i MCI

hello1 owner wytypowales Boo hoo! moje zakupy z ubieglego tygodnia obys mial racje .......3some

mageiros napisał(a):
Sławomir Lachowski w radzie nadzorczej! to raczej dobrze wróży! love4

Jak ktoś niewie kto to jest Sławomir Lachowski : www.bankier.pl/wiadomosc/Slawo...
Pytanie jest co taki manager z tak duzym doswiadczeniem bankowym (i z sukcesami ) robi w MCI ?????

owner napisał(a):
mardo napisał(a):
Własnie sie wczoraj i dzisiaj do was zapakowałem i mam nadzieje ze korekty juz koniec !!!Cos mi podpowiedzialo ze tutaj bede wzrosty i to niemale

głosy zza światów? Angel 3,90 to połowa całej fali wzrostowej. ma prawo się odbić dodatkowo przy sprzyjającym szerokim rynku

Jak MCI bylo ponad 5 pln ustawiem koszyk na mniej jak 4 i wczoraj wpadlo a dzisiaj dobralem (w zeszlym tygodniu wywalilem wszystko poza kopkiem i pqa (ale to mam na longa ) i wczoraj i dzisiaj ustawialem nowa strategie Dancing i oby dzisiejszy optymizm od jankow przywedrowal na nasza szulernie Boo hoo! Boo hoo!

Własnie sie wczoraj i dzisiaj do was zapakowałem i mam nadzieje ze korekty juz koniec !!!Cos mi podpowiedzialo ze tutaj bede wzrosty i to niemale

Vox napisał(a):
świeża kasiorka, nie ma siły, wzrosty przyśpieszą king

teoretycznie moze to wygladac tak :maj bawimy sie na w 20 1800.....1900 z koncem maja klient wplaca kase do tfi w czerwcu robimy zjazd na 1400 i czerwiec lipiec bawimy sie 1400...1500 ilu zostanie w w TFI tych z konca maja ? a ilu do konca roku da sie namowic na fundusze ?, ale TFI pewnie nie pozwola na taki scenariusz .....cos ostatnio jakis taki pesymista sie zrobilem ;-) Pewnie zjedziemy teraz w okolice 1600 i dopiero bedzie udany atak na 1900 i wiecej

Jarbas napisał(a):
mardo napisał(a):
Jarbas napisał(a):
Jakby co pierwsza twierdza na 18.50 stoi... ;)

Jarbas z dychy na 18,50 sie ustatwiles ? to chyba jutro z rana niewierni Ci nasypia do koszyków az sie bedzie wylewalo ;-) a po poludniu tylko do góry !!!

Nie :)
Ja nadal czekam no swoje 10 Dancing
Może naiwnie... jak już wspomniałem "najdzie mnie wezme i po 20..."
Były czasy że i po 40 czy 50 dawało zarobić a i wtedy czekałem na 20 ;)
Sam wiesz że się doczekałem ;) to gra...

Te 18.50 to taka jedna luka z listopada... się biedula na wykresie pałęta ;)

A pewnie ze sie doczekasz po 10 pln za 5...10 lat ale sie doczekamy ;-) tylko nie sztuka sprzedac np ganta za 8pln i kupic kopka za 10 ;-) sztuka sprzedac ganta za 60 i kupic i kopka za 10 i ganta za 8 tylko komu sie to uda ? tym samym co sprzedali swoje akcje w lipcu 2007 a kupili w lutym 2009 , moze ich ze 3 bylo.......

Jarbas napisał(a):
Jakby co pierwsza twierdza na 18.50 stoi... ;)

Jarbas z dychy na 18,50 sie ustatwiles ? to chyba jutro z rana niewierni Ci nasypia do koszyków az sie bedzie wylewalo ;-) a po poludniu tylko do góry !!!

guffy napisał(a):
666 napisał(a):
Ładnie dał zarobić, ale tylko na stracie. Tradycji stało się za dość.

To jest stara prawda o Kopex. On idzie w gore kiedy nikt sie nie spodziewa!!!!! ****** mnie czasami i w niego wątpiłem , ale caly czas ani 1 akcji mniej ( w myśl zasady CIERPLIWOŚĆ!!!!) tylko więcej. Dziś nawet mnnie "ubrali" po 19,80 :). Ale cóż życie. salute

owszem po dzisiejszej sesji mozna odniesc wrazenie ze ubierali w cieple kurtki a idzie lato , tylko ze maj ma to do siebie ze lubi chlodem zawiac , i oby ci co ubierali nie zostali w podkoszulkach jak przyjdzie przymrozek ;-)a zasada cierpliwosc jest do tej spolki niezwykle skuteczna i tak jestem przekonany ze w tym tygodniu 20 pln przekroczymy i wiecej

no ciekawy ciekawy ..moze jakis fachowiec rzuci na to okiem ? niesmiem juz WD prosic ostatnio ma kupe roboty na bardziej popularnych spolkach

23:00 a raport jeszcze brak ! maja cos do ukrycia ? ze tak w nocy ! Zdaje sie ze maja akcjonariuszy w d....e . p stefanski za dlugo chyba przebywa w towarzystwie p krauzego !!!coraz mniej mi sie to towarzystwo podoba , publikuja raport w nocy jak jakies smyki

Raport jest Ok Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo! bedzie sie działo
www.bankier.pl/wiadomosc/KOPEX...

wydaje sie ze w tym expresie ktos wylaczyl hamulce Boo hoo!

gornictwo.wnp.pl/rosna-inwesty...

Z tego torta kopex pewnie tez dostal kawałek , Wynik za 1 Q powinien byc OK

owner napisał(a):
zagranica banki kupuje salute widział ktoś może zlecenia kupna na millenium albo na noble albo jakimś innym? spora kasa na naszą giełde włazi hello1

A niech włazi w koncu na nich tu czekamy hello1 jak nasze fundy niby by chciały a nie wchodza , cos mi sie wydaje ze te magiczne 1900 na w20 przebijemy wczesniej niz nam sie wszystkim wydaje , Boo hoo! ktos w tym watku pisal kiedys ze bessa sie skonczy wtedy ja rynki przestana panicznie reagowac na "zle " wiadomosci (nagonki medialne , opinie pseudo analityków itp )
bardzo dobra okazja jak swinska grypa do kolejnej zwaly i co ? zobaczcie co sie u janków dzieje !!!!a u sasiada sie epidemia panoszy

buldi napisał(a):
Jarbas napisał(a):

Kto więc podciąga WIGi? Harcerze?Not talking
Z drugiej strony dobrze wiedzięć , że nie mają juz prawie czego upłynniać, pozostaje im już tylko łykać albo pomachać husteczką wave odjężdżającym wagonom. bootyshake

Fundy narazie czekaja na dworcu , harcerze zapakowali sie do pociagu na bocznicy ( tylko jeszcze niewiadomo czy do jadacego we wlasciwym kierunku ) fundy siedza sobie na dworcu i czekaja jak pociag podjedzie to wisiada i prawdziwy expres wtedy ruszy

buldi napisał(a):
mardo napisał(a):

uuu KOPEX zaczyna inwestowac w automatyke przemyslowa a to juz jest bardzo dochodowa branza Zdalne sterownie , zmiana oprogramowania sterownikow , drobne naprawy , w przemysle jest juz od kilku lat stosowane z powodzeniem natomiast sterowanie zdalne kombajnem gorniczym uuuu to niewatpliwie duze wyzwanie nawet bardzo duze czy mozliwe hmmm zobaczymy napewno produkcja takiego systemu bylaby bardzo ale to bardzo rentowna .Takiego systemu sprawnego i dzialajacego , prawdopodobnie niema !!!! coraz bardziej jestem do spolki przekonany dlugoterminowo

Dla Kopexu to gitarrrra, tylko te skutki uboczne......
Wróży to zmniejszenie zatrudnienia w górnictwie. Kolejne odprawy, wzrost bezrobocia, uliczne jasełka i palące się opony.

Jednak automatyzacji na dłuższą metę i tak nie dało by się uniknąć.

Az tak o zastapienie czynnika ludzkiego ( czytaj górników ) bym sie niemartwił obsada sciany górniczej , a wiec rejonu gdzie te kombajny pracuja to góra kilkanascie osób chyba chodzi bardziej o rejony w kopalni gdzie o wydobywaniu wegla niebylo mowy z przyczyn technologicznych (duze ryzyko utraty zdrowia czy zycia )no i oczywiscie o wydajnośc , błyskawiczne naprawy no i oczywiście serwis tych urzadzen ( kolejne wpływy dla akcjonariuszy )hello1 mysle ze prace nad takim projektem potrwaja rok ...dwa ale jeżeli kopeks ma sie rozwijac to własnie tutaj widze duze mozliwości Z moich informacji jakie posiadam polskie górnictwo jesli chodzi o automatyke jest " 100 lat za ........... "

m13czu napisał(a):
www.rp.pl/artykul/2,298365_Kop...

Cytat:
Kopex chce sterować zdalnie kopalniami
Karolina Baca 29-04-2009, ostatnia aktualizacja 29-04-2009 15:01

63,6 mln zł kosztowała Grupę Kopex hala Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych do produkcji kombajnów otwarta w środę w Zabrzu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

– Każdy pyta, jak to jest, że w obliczu kryzysu my stawiamy nową halę produkcyjną, przecież taka inwestycja ma długi okres zwrotu – mówi „Rz” Marian Kostempski, prezes Kopeksu. – Ale bez tej hali nie moglibyśmy brać udziału w przetargach za granicą, o których wiemy, że na pewno będą zainteresowane, bo są kraje, w których wciąż rośnie zapotrzebowanie na energię, np. RPA. Także w Australii planowane są nowe inwestycje górnicze, a bez tej hali nie moglibyśmy stratować w przetargach na tak specjalistyczne wyposażenie kopalń – tłumaczy.

Zwłaszcza, że w Zabrzu produkowane będą kombajny ścianowe najnowszej generacji – są przygrywką do powstania za 2-3 lata także w Polsce pierwszych ścian bezzałogowych w kopalniach, bo maszyny wydobywające węgiel będą sterowanie zdalnie. M.in. z dyspozytorni w nowej hali w Zabrzu.

– Pewne moduły systemu są gotowe, np. to, że maszyny mogą zapamiętać trasę, którą zrobiły, m.in. skręt czy cofanie, a potem ją powtórzyć – tłumaczy Kostempski. – System testowany jest w Australii, kupiliśmy licencje i na tej podstawie tworzymy swój. A Polska też zainteresowana jest wydobyciem bezzałogowym, bo to zwiększa bezpieczeństwo pracy w rejonach, które dla człowieka są zbyt ryzykowne – dodaje.

Zainteresowanie takimi wyposażeniem swoich kopalń wyraził już m.in. Katowicki Holding Węglowy, którego prezes Stanisław Gajos był na środowym otwarciu hali w Zabrzu.System zdalnego sterowania kombajnami oparty jest na nowoczesnych technologiach, używanych także m.in. w rakietach. Po jego przygotowaniu Kopex będzie mógł go odsprzedawać za granicę.

W hali, która ma powierzchnię ponad 6 tys. metrów kwadratowych, specjaliści ZZM będą mogli montować jednocześnie kilkanaście kombajnów. Sprowadzono najnowocześniejsze linie technologiczne oraz kilka specjalnych suwnic, w tym jedną z należącej do grupy Kopeksu serbskiej firmy Kopex MIN FITIP. Część zakupionego sprzętu zainstalowana będzie także w innych halach produkcyjnych. Kombajny wyjeżdżać będą do odbiorców z magazynu wyrobów gotowych. Transport ułatwi Drogowa Trasa Średnicowa, która powstaje tuż za ogrodzeniem ZZM.

Dzięki tej inwestycji Kopex zwiększy zatrudnienie w KSSE o 100 osób do 2011 r. (wtedy inwestycja zostanie zamknięta). Oznacza to zwiększenie liczby pracowników ZZM do 904 osób.

- Inwestowanie w specjalnej strefie pozwala nam na skorzystanie z ulgi w podatku dochodowym CIT do wysokości 40 proc. poniesionych nakładów - wylicza Ryszard Chroboczek, dyrektor ekonomiczny ZZM. – Według naszych szacunków, pełny benefit z tytułu działania na terenie KSSE osiągniemy w ciągu 2,5 roku od zakończenia procesu inwestycyjnego

uuu KOPEX zaczyna inwestowac w automatyke przemyslowa a to juz jest bardzo dochodowa branza Zdalne sterownie , zmiana oprogramowania sterownikow , drobne naprawy , w przemysle jest juz od kilku lat stosowane z powodzeniem natomiast sterowanie zdalne kombajnem gorniczym uuuu to niewatpliwie duze wyzwanie nawet bardzo duze czy mozliwe hmmm zobaczymy napewno produkcja takiego systemu bylaby bardzo ale to bardzo rentowna .Takiego systemu sprawnego i dzialajacego , prawdopodobnie niema !!!! coraz bardziej jestem do spolki przekonany dlugoterminowo

hello1 Cos sie na walorze dzieje ciekawego , hamulcowi odpuscili ( nachapali sie papierem ? ) o ile sytuacja na rynkach pozwoli ( jakies swinskie grypy ....itp ) jest szansa na dalsze duze wzrosty , zobaczymy tez czy jest to gra pod wynik za 1 q czy w koncu spolka zostala doceniona przez inwestorów , ja dalej mam nadzieje ze w dlugiej perspektywie społka da dobrze zarobic (ostatnio stefanski zapewniał ze kontrakt na most północny jest rentowny )Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo!

majama napisał(a):
Nie wiem czy wiecie skąd się wogóle wzięła sława leszczy? Ja tez tego nie wiem, ale moge napisać co wiem o leszczach z wieloletnich doświadczeń wędkarskich w młodości. Otóż każdy wędkarz najczęściej prędzej czy później łapie leszcze i wtedy odkrywa że łapie sie je nadzwyczajnie łatwo. I nie chodzi tu o brak specjalnych zabiegów w przygotowaniu łowiska, bo takich ryb co mozna stadami łowić w konkretnym okresie i wybranych miejscach jest wiecej, leszcze słyna z tego że praktycznie poddaja sie bez walki. I dlatego często łatwiej jest wyciągnąc z wody 2 kilowego leszcza niż 0,5 kilogramowa płotkę, okonia czy lina (że o pstrągu czy karpiu grubasie nie wspomnę). W opowieściach wędkarzy czesto zdarza sie usłyszec że złapany leszcz szedl "jak deska" czyli bez gwałtownych zrywów i emocjonującej walki, która jest w tym najcenniejsza.
Leszcz jest symbolem łatwego łupu jak na swoja wagę (w wedkarstwie).

Ale zeby stado leszczy weszlo w obszar naszego łowiska ....to trzeba nęcic ... i jeszcze raz necic czasem 3 dni a czasem i tydzien zalezy o jakie leszcze nam chodzi blackeye duze leszzce dlugo necimy małe leszcze czasem wystarczy jeden dzien (czytaj sesja )na jedny z portali na forum o kopexie fajnie to opisał ddn , a tak na serio to duzego leszcza dzisiaj zlapac coraz trudniej

majama napisał(a):
Fakty sa takie że przyszla korekta której wszyscy prawie sie juz dawno spodziewali, teraz pytanie na ilu sie to zatrzyma. Osobiscie juz dzisiaj napelnilem kosze papierami, pewnie troche za wcześnie, ale nie moglem sie powstrzymac widzac te wszystkie wyprzedaże blackeye

hello1 hello1 brawo za wstrzelenie sie

www.parkiet.com/artykul/7,8025... hello1
byla okazja napakowac , zobaczymy co z tych zapowiedzi stefanskiego wyjdzie ja dalej jestem optymista salute

majama napisał(a):
Tez naleze do tych fenomenów co posprzedawali wiele po pierwszym tygodniu wzrostów żeby po nastepnym tygodniu odkupic drozej i zrobic podobnie bandhead

Chyba długa bessa pozostawila nam trwałe ślady na psychice confused1
A tymczasem wzrosty szalone i reszte postanowiłem juz trzymac przynajmniej do zmiany pogody, pewnie mnie jakies za to teraz zwałki zaskoczą confused5

A tak poważnie: nie sadze abysmy powrócili juz do dołków z lutego, kursy złotówki juz na to nie pozwolą, a przynajmniej na nie patrząc zdązymy odpowiednio szybciej zareagować

długa bessa rzeczywiscie nam chyba psyche zaorała ciagle mi sie wydaje ze ktos nas ubiera Think urobie kilkanascie % i uciekam szczesliwy ze sie udalo Boo hoo! za 2 dni odkupuje to samo drozej ( bo ...jednak nie ubieraja love4 ) i znowu kilkanascie % i ucieczka znowu radosc Boo hoo! i znowu odkupuje az w koncu rzeczywiscie dam sie ubrac Anxious

morfeusz napisał(a):
TheBlackHorse napisał(a):
mardo napisał(a):

dwa razy juz z tego pociagu wysiadalem spodziewalem sie korekty i chcialem taniej odkupic , a odkupowałem drożej bandhead teraz rozum mowi sprzedaj skorekci director a ja na odwrót dobieram , przyjdzie korekta bede dalej dobierał poprostu kopex zmienił miejsce w moim portfelu z krotkiego i sredniego na bardzo dlugi......a teraz niebardzo mi sie chce siedziec przed kompem i liczyc i liczyc , wiosna sie zrobiła , bede necił karpie i je łowił Boo hoo!

I dobrze, najważniejsza jest logistykablackeye .

:) nie ty jeden, chociaż nie ukrywam sieci mam już pełne :P

blah5 morfeusz cholera jasna ....ja jestem wedkarz i bede łowił na wędki karpie ....Ty jestes spekulant i łowisz w sieci leszcze blah5

mardo napisał(a):
Coś sie tu cicho zrobilo blah5 wszyscy juz wywalili ? a ja dzisiaj dobierałem salute

Nie za szybko? Chyba trochę za mała ta korektabinky .

dwa razy juz z tego pociagu wysiadalem spodziewalem sie korekty i chcialem taniej odkupic , a odkupowałem drożej bandhead teraz rozum mowi sprzedaj skorekci director a ja na odwrót dobieram , przyjdzie korekta bede dalej dobierał poprostu kopex zmienił miejsce w moim portfelu z krotkiego i sredniego na bardzo dlugi......a teraz niebardzo mi sie chce siedziec przed kompem i liczyc i liczyc , wiosna sie zrobiła , bede necił karpie i je łowił Boo hoo!

Skorekcic niechce, isc do gory narazie tez nie za bardzo ...duze obroty i ktos łykał duże batony ( 50k , 30 k )
Albo stefanski zbiera na 51% albo jakis fundusz , co dalej z tym papierkiem sie bedzie dzialo ? ja dzisiaj dobieralem i dalej czekam salute

Coś sie tu cicho zrobilo blah5 wszyscy juz wywalili ? a ja dzisiaj dobierałem salute

majama napisał(a):

Co do formy finansowania... może pomyślcie nad wypuszczeniem pakietu akcji tego portalu?

rasowy inwestor hello1 juz zweszyl interes i chce zarobic hello1 to ma sens swietny portal z duzymi perspektywami w dlugim terminie dobra inwestycja Boo hoo! a na serio opcje platne moga ten serwis zabic ...ale moga tez wzmocnic decyzja nalezy do WD a jak widac ma chlopina zdrowe podejscie do sprawy , moze na poczatek wystarcza jakies drobne darowizny.... ?

Prawdopodobnie czeka nas we wtorek korekta wsparcie mamy na 16,10 mam nadzieje ze nie przebijemy , info o wygraniu przetargu na stadion narodowy dalo by impuls na wzrost niestety ...z biznesowego punktu widzenia wygranie tego przetargu nie przynioslo by firmie kolosalnych zyskow (bardzo niska marza )co dalej ...zobaczymy jestem przekonany ze spolka w srednim terminie da zarobic solidnie spolka startuje jeszcze w bardziej rentownych przetargach ,a i zamowien na ten rok maja sporo moze wynik za 1 q tego roku da silny impuls do wzrostow ? Ja poczekam blah5

fabularasa napisał(a):
Witam

... proszę nie róbcie z tego bankiera albo parkietu to ma być merytoryczna dyskusja przede wszystkim AT a jeśli ktoś pisze że ma rosnąć to proszę o rysunek jeśli ma spadać to też rysunek takie gadanie o niczym kto miał rację a kto nie do niczego nie prowadzi a tak w ogóle hello1

giełda to nie tylko AT i rysunki , wykresy i schematy ......giełda to tez emocje , cierpliwośc , stalowe nerwy , domysły i rózne hipotezy (czasem trafione a częściej nie ) giełda to radośc i bezradnośc i w watku Kopexa to wszystko mamy hello1 Owszem morfeusz troszke za bardzo dzis pojechał po bandzie (mam nadzieje ze owner i reszta sie nie obraziła )ale on na ten moment dluuuuugo czekał blackeye a dzieki tej merytorycznej i niemerytorycznej dyskusji wsiadłem wczoraj ponownie a i dzisiaj dopakowałem kolo 14 Boo hoo!

musi zleciec (trzeba odciac tego pseudo wisielca ) zeby mial sie od czegos odbic , a pozniej z wieksza sila przelamac ta "luke "hello1 chyba bez znaczacego newsa ze spolki nie odleci

Też jestem ciekaw tego przetargu ale raczej nic nie dokupię już bo środków brak... Tylko obserwujęcyclops .

jestem przekonany ze te ostatnie wzrosty byly wlasnie " pod ten przetarg " i pewnie odlecimy ...pytanie tylko na pólnoc czy na poludnie Shhh stop lossa ustawilem i z nadzieja czekam , moze mi choc ten papierek cos da bo wszedzie wzrosty a u mnie ni chu....chu

JAG napisał(a):
Istnieje duża szansa ze jutro Polaqua wygra przetarg na Stadion.

Licze na ten przetarg mam PQA i MSW ......jak odpadna to chyba mocno na poludnie ...ale jak wygraja ....Think

owner napisał(a):
w kopku podobają mi się jeszcze energetyczne zapowiedzi. dobrze że nie sam węgiel i działalność nieco zdywersyfikowana. wcale bym się nie zdziwił jakby ten papier za kilka lat po kilka stówek chodził. pzdr

Ja jednak bardziej jednak licze na wegiel , bardzo mi sie podoba ten pomysl z obligacjami wymienialnymi na akcje spólek weglowych , kopek przyszle kontrakty ze spolkami gorniczymi moze rozliczac czesciowo w weglem i obligacjami tylko ciekawe czy Jędrzejewski będzie zainteresowany ? a innej drogi ratunku dla polskiego gornictwa jak prywatyzacja niema

owner napisał(a):
mardo napisał(a):
Witaj w clubie Angel chyba trzeba dolaczyc do clubu Jarbasa i czekac na 10 pln

na 10 to wątpie ale po 12.xx to już prędzej

Ja wsiadalem ze srednia 12, wywalilem po 13,50 zarobek przyzwoity biorac pod uwage krotki okres hello1
ale i tak jestem przekonany ze w dlugiej perspektywie ten papier ma szanse byc krolem hossy ...dlaczego ?

polskie górnictwo jest mocno zaniedbane jezeli ma istniec iles tam lat musza sie znalesc srodki na inwestycje i to duze !!!a jak sie juz znajda to z tego torta duzy kawalek dla kopexa i famura sie znajdzie , Zarzady spółek węglowych zdaja sobie sprawe ze bez duzych inwestycji niemaja szans doczekac prywatyzacji (tort z ktorego i oni kawalek dostana )

www.bankier.pl/wiadomosc/W-dru...

czy to dobry pomysl na kase na inwestycje ? moim zdaniem papier trzeba mocno obserwowac !!
i mam nadzieje owner ze niewysiadasz na dlugo i dalej bedziemy mogli liczyc na Twoje analizy i optymizm hello1

DDN napisał(a):
Kurrrrrna, górne cienie coraz dłuższe.
Hmm... wisielcem tego nazwać nie można ale śmierdzi... jak wisielec salute

Ktos musi tego " wisielca " odciac Angel pytanie tylko kiedy ?

owner napisał(a):
wywaliłem po 13,50. jakaś lipa się robi. w usa zapowiada się czerwone zamknięcie więc jutro pewnie jeszcze taniej będzie Think przynajmniej z rana

Witaj w clubie Angel chyba trzeba dolaczyc do clubu Jarbasa i czekac na 10 pln

owner napisał(a):
niech spada. a wyniki już w maju Whistle

Liczysz ze Kopex zaskoczy rynek wynikami ?
naprawione blah5

A fundatorem tych karaibów ma byc Kopex ? obyhello1

Najlepszy jest ten " fundusz bezrobotnego murzyna .....blackeye

wiadomosci.onet.pl/1942320,11,...

Rzad znalazl forse na akcje kredytowa !!!!! , a moja propozycja by spolki surowcowe swoja dywidendy przeznaczyly na np OSP ?
nie zebym byl za wyplata dywidendy przez banki ale to troche mi smierdzi socjalizmem

owner napisał(a):
mardo napisał(a):
ale pewnie jutro zrobie zakupy

na górce? Angel

a jestes pewien ze jutro bedzie gorka ? zobaczymy co sie jutro bedzie dzialo Angel

niewiadomo czy jutro spodziewac sie korekty wzrostow czy te wzrosty to korekta spadkow nikt niewie w co te grubasy graja

tadekmazur napisał(a):
Każda hossa jest inna. Dna typu V też się zdarzają. W książkach piszą co innego, ale wystarczy pooglądać historyczne wykresy światowych indeksów aby dojść do własnej mądrości.
Nowi chcą na południe?
W krótkim terminie są na to spore szanse, bo ta dzisiejsza korekta to żadna korekta.
Natomiast w średnim terminie śmiem wątpić.
.

Nowy niechce na południeShame on you tylko widzi ze jakies grubasy kupuja i to mocno jak na dzisiejsze czasy i obawia sie ze to znowu piznie bez jakiegos powodu , jeszcze mi paznokcieAngel od jesieni nie odrosły , ale pewnie jutro zrobie zakupy

Witam serdecznie wszystkich

To i ja napisze pierwszy post :
Własnie wysiadłem z tego expresu na północ ( to nie na moje nerwy , juz w zeszłym roku dałem sie wyleszczyc )
cos mi sie wydaje ze pociąg rusza na poludnie !

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 23 marca 2010 21:00:23
Liczba wpisów: 72
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,925 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +167,77% +33 553,13 zł 53 553,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło