pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

stanul

stanul

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
ZWZ MCI Management zdecyduje 30 VI o niewypłacaniu dywidendy

stooq.pl/n/?f=469584&searc...

no to może teraz się kurs ruszy, po spadku spowodowanym konwersją :)

Hej,chyba nie ma jeszcze wątku na temat tej firmy. Wydaje mi się, że spółka jest ciekawa więc zapraszam do dyskusji :)

NWAI zajmuje się przede wszystkim doradztwem inwestycyjnym i oferuje pomoc przy pozyskiwaniu kapitału, głównie emisje obligacji. Emisje obligacji to ciekawy biznes, wydaje się dochodowy, szczególnie małe podmioty upodobały sobie tę nisze.

Akcjonariat jest aktualnie mocno skoncentrowany, Quercus ma 6,5%, 80,70% New World Holdnig, a patrząc na warunki emisji trzeba było wyłożyć 200k PLN, żeby kupić akcje w IPO. Dodatkowo jest opcja lock-up jeszcze przez jakieś 2 miesiące, więc obrót jest marny.

Na stronie NWAI widać, że są w trakcje kolejnej emistji obligacji dla OSHEE, wartość 10 mln. Jeśli będą na bieżąco podawać, jakie kolejne emisje przeprowadzają to będzie to pomocne przy estymowaniu wyniku, w porównaniu do roku poprzedniego.

Widać, że chcą też zacząć grać na własny bo szukają "Proprietary Trader", a propos ofert pracy widać, że szukają nowych osób do rozwoju planów, które podali w prospekcie, pewnie trochę to podniesie koszty, zanim nowe działy zaczną zarabiać.

Czy ktoś ma jakieś ciekawe opinie, analizy tej firmy??

no też się nad tym zastanawiam. jakieś przeparkowanie w grupie?? strasznie podejrzana ta cena??

doncarlos napisał(a):
fundusze omijaja Karkosika, powoli sie to zmienia, ale nieufnosc jest..
Chaos inwestycyjny w grupie nie pozwala tego w sposob rzeczowy analizowac....

Ja uważam, że fundusze powoli zaczną wchodzić w IPX. Dlaczego? Ile jeszcze mogą rosnąć spółki z WIG20? MWIG i SWIG underperformują w stosunku do WIG20, więc wydaje mi się, że w najbliższym czasie fundusze będę zwiększać udział w MISiach. Będzie to jeden ze sposobów na próbę pobicia benchmarków.
Dodatkowo coraz więcej brokerów zaczyna spoglądać przy rekomendacjach na IPX. Pełnych analiz nie ma dużo, ale przy artykułach z pytaniami o perspektywiczne spółki IPX pojawia się często, przykład to dzisiejszy artykuł w PB.

pb.pl/2/a/2011/01/21/Top_10_we...

Wiadomo, że tutaj na forum skupiamy się na fundamentach, ale nie można zapominać to tym, że hossa już trochę trwa i prędzej czy później, kapitał zacznie płynąć do funduszy akcyjnych szerszym strumieniem. Podwyżka stóp, czyli yieldy rosną ceny spadają wpłynie na NAV funduszy obligacji, więc ludzie pewnie zaczną wychodzić i szukać alternatywy. Pozostanie im do wyboru albo lokata (sic!) albo fundusze akcji.

Cytat:
Należący do grupy kapitałowej MCI Management fundusz MCI.Bioventures objął udziały w spółce Biotech Varsovia Pharma zajmującej się produkcją leków bez recepty

www.parkiet.com/artykul/995274...

ciekawe jak się kształtuje rynek leków dla kobiet, które mają problemy z nietrzymaniem moczu? 3 mln to sporo tylko ile jest alternatywnych środków, chyba że będą walczyć ceną?

Część,

Widzieliście nową ofertę rachunku ING? Oferują zlecenia specjalne, czy ktoś z was wie czy jakiś inny broker oferuje takie funkcje?

-Zlecenie ze stopem kroczącym – Trailing stop
-Jedno zlecenie uruchamia drugie – OTO (One Triggers the Other)
-Jedno zlecenie anuluje drugie – OCO (One Cancels the Other)

www.ingsecurities.pl/zlecenia-...

Dziwi mnie, że ETF dziś rośnie a WIG 20 spada. Rożnica to jakieś 1,82%???

ETFW20L ETFW20L 263.00 +0.16% 11:53
WIG20 WIG20 2582.12 -0.29% 12:08

Pani wczoraj w wywiadzie mówiła o +/- 1,5%

w sytuacji, gdy w krótkim czasie pojawi się dużo sprzedających ETF? Jak zachowywać się będzie cena ETF? Co Lyxor zrobi, żeby cena cały czas nie odbiegała od odniesienia do WIG20?

Cena ETF WIG20 jest aktualizowana podczas sesji co 15 sekund, tak aby jak najwierniej odzwierciedlać indeks bazowy. Natomiast rynkowa oferta kupna i sprzedaży ETF jest wystawiana podczas sesji przez animatorów, którzy mają określone przez giełdę widełki +/-1,5 proc. od kursu ETF. Cena ETF nie jest więc kierowana popytem i podażą, tak jak jest to w przypadku handlu akcjami.

Trochę większe obroty dzisiaj mamy :) Ja osobiście uważam, że przy takim tempie zdobywania aktywów jaki teraz Quercus prezentuje, dobrze, że nie zapłacili 90-100 mln za DWS. Organicznie się rozwiną i za rok bez kosztów konsolidowania firm też osiągną podobny poziom.

Buczek ogłosił, że na przełomie roku chcieliby wskoczyć do szeroki rynek i zakończyć przygodę z NC. Powinna się wtedy płynność poprawić, bo na razie jest słabiutko.

gospodarka.gazeta.pl/gospodark...

dzięki, głąbas ze mnie w ogóle pomyliłem dzielnik z liczbą praw poboru potrzebna do objęcia 1 nowej akcji.

jeszcze raz dzięki :)

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 13 stycznia 2013 10:32:26
Liczba wpisów: 38
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,209 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +105,97% +21 194,36 zł 41 194,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d