pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

geronimo

geronimo

Ostatnie 10 wpisów
"Coś się nie pogorszy" np. wybuch albo może bardziej wzmożenie działań wojennych w konflikcie z Rosją miałeś na myśli ? Dzisiejsze notowania chyba biorą to ryzyko na poważnie.

Nie sądzicie, że dziwnie to wygląda? tak jak by zamknięcie galerii handlowych dla CCC było pozytywną informacją, dzisiaj momentami kurs rośnie nawet o 5%.

hello1

Oczywiście spierać się co do zmian klimatycznych by można, ale trzeba przyjąć do wiadomości fakty, decyzje (nie ważne czy ludzie, którzy decydują mają rację czy nie. Podejmują takie decyzje a nie inne).

Być może aktualna wycena JSW jest atrakcyjna, sama tarcza od Państwa to już mnóstwo kasy, ale ja mam jedno jak dla mnie kluczowe pytanie:

skoro cały Świat nie może żyć bez polskiego koksu to dlaczego tyle go na chałdach leży?

Powtórzę za Panem Jackiem Rzeźniczakime Złoty Krzyż.

Natomiast:
Cytat:
Nowy raport dot. europejskiej energetyki pokazuje optymistyczny trend. W tym roku po raz pierwszy kraje Unii Europejskiej generują więcej prądu ze źródeł odnawialnych niż z paliw kopalnych. Zupełnie inaczej wygląda to jednak w Polsce. Wg raportu wyprzedziliśmy Niemcy i jesteśmy pierwszym krajem w UE pod względem produkcji energii z węgla

next.gazeta.pl/next/7,172392,2...

Tak wiem JSW to przede wszystkim węgiel koksujący ale jednak trend jest trend i powoli polska staje się węglową samotną wyspą.

Jest to jakiś scenariusz, że będzie dobrze, ale jest róweniż prawdopodobny scenariusz, że razem z jesienią nadejdzie jeszcze jeden lockdown.

Czy ktoś dostnie więcej 'ciastka z tarczy' czy mniej według mnie w tym przypadku ma znaczenie drugorzędne, ponieważ jest to rodzaj kroplówki, która nie wiele zmienia, tylko daje trochę czasu. Jeżeli zapotrzebowanie na stal nadal będzie spadać, albo inaczej nie zacznie rosnąć to problem będzie się pogłębiał.

Szwedzka firma hutnicza SSAB planuje wprowadzenia do sprzedaży stali wolnej od dwutlenku węgla do 2026 roku. Koncern zamierza zrezygnować z koksu i używać wodoru jako reduktora.

Wcześniej trochę poruszaliśmy wątek dotyczący 'dłuższej perspektywy' odchodzenia od węgla. Trochę wracam ale natknąłem się na informacje dotyczące niemieckiej gospodarki i oni planują do 2050 roku być uwolnieni od węgla w całości, inwestują teraz duże pieniądze w technologie oparte na wodorze, nawet piece do produkcji stali też mają wykorzystywać wodór jako paliwo.

Może, żeby już nie zaogniać, ciekawi mnie Wasze zdanie, dlaczego skoro nie ma chyba ani jednej pozytywnej rekomendacji dla JSW, mamy słabe informacje jak wyniki za 1Q2020, dużo chorych, wstrzymywane wydobycie ze względu na Covid w 2 kopalniach i pewnie jeszcze by się coś znalazło kurs w ostatnich tygodniach jest taki mocny, tylko nie mówcie że ulica kupuje :) ?

Cytat:
Szumowski: rekord zachorowań wynika z badań przesiewowych górników i innych ognisk

Nie wiem jak badania mogą mieć wpływ na ilość zachorowań, w takim razie proponuję zaprzestańcie badać ludzi i liczba oficjalnie chorych radykalnie spadnie, może nawet do zera a Polska wygra walkę z koronawirusem - polityka to dziwna logika i chyba głównie dlatego trzeba unikać spółek skarbu Państwa.

Whistle czytałem trzy razy, aż mnie w fotel wciska, jako żywo.

Trochę się przyczepię, nie jestem specjalistą ale zasadniczo węgiel służy pozyskaniu energi poprzez jego spalanie. W dużym uproszczeniu część węgla spalana jest w kotłowniach i ogrzewa domy a część w piecach chutniczych. Są również piece łukowe elektryczne i tu węgiel jaki by on nie był, nie jest potrzebny. Oczywiście pojawia się pytanie co się bardziej opłaca czy wyprodukowanie prądu czy wydobycie węgla i zrobienie z niego koksu.

Też uważam, że pojawia się paradoks na zasadzie, (tutaj hipotetycznie bo nie wiem czy jest tak naprawdę) żarówka ledowa zużywa mało prądu ale musimy zużyć dużo energi elektrycznej na jej wyprodukowanie i jeszcze więcej na jej utylizację i bilans zużytej energii wychodzi na niekorzyść.

Natomiast unijna narracja na dzisiaj jest taka, że koszt to jest sprawa drugorzędna liczy się środowisko. Nie potrafię określić jednoznacznie "dłuższej perspektywy", uważam że ten proces się rozpoczął i raczej będzie trwał.

Cytat:
Fundy zeszły z shortow. Zamykały pozycje czyli kupowały i to moim zdaniem pompuje kurs w ostatnich dniach. Ulica za bardzo się sparzyła, żeby tak szybko zapomnieć.

Jeżeli to zamykane krótkie pozycje przez Fundusze zrobiły ten wzrost to ja bym zarządzających tymi pozycjami przeniósł do innych działów (może na poczte) happy7

Cytat:
Wszystko spoko tylko obróć to o 180 stopni.

Zgadzam się z Tobą, zależy kto patrzy i z jakiej perspektywy, szklanka może być do połowy pełna lub w połowie pusta.

Natomiast jedna rzecz, przynajmniej narazie jest pewna (może w dobie kryzysu się to zmieni i przychylniej zacznie się patrzeć na najtańsze źródła energii) świat zachodni odchodzi od węgla i tu raczej w dłuższej perspektywie in minus.

Jest pewnie wiele czynników, które wpływają na wycenę wartości przedsiębiorstwa w danej chwili, ale cena na giełdzie pokazuje raczej przyszłość, przynajmniej tradycyjne podejście jest takie, że jak ktoś chce kupić akcje to myśli jak ta firma będzie wyglądała w przyszłości.

Przyszłość w przypadku JSW jest mocno niepewna ponieważ:
- być może czeka nas recesja i zmniejszenie zapotrzebowania na stal,
- być może czeka nas epoka eko-energii i zmniejszenie zapotrzebowania na węgiel
- być może Unia EU nałoży rozwiązania, które sprawią że JSW nie będzie wstanie konkurować z producentami węgla z poza unii i ich węgiel będzie poprostu drogi
- JSW jest wkońcu spółką skarbu Państwa i tu znowu niepewność co rząd wymyśli a politycy patrzą raczej na słupki poparcia nie na dobro firmy (jak PAD opowiadał o kredytach frankowych to kurs akcji banków straszył niemocą)

Biorąc te wszystkie niepewności pod uwagę i ostatnie wyniki finansowe strasznie jestem ciekawy co sprawia, że kurs tak ładnie wystrzelił. Może jakby udało się pokonać dzienne MA200 to i by zaatakował 25 zł.

Z rejestru krótkiej sprzedaży KNF znikneło CCC.

Ja widzę 55 zł do zamknięcia luki bessy. Trochę szkoda, że atakuje z dość niskich poziomów bo sam wzrost o 10% robi pewny opór, ale obroty potwierdzają chęć.

Mam wrażenie, że sporą część obrotów robią zamykający krótkie pozycje, podejrzwewam, że jak krótkie się skończą (o ile się skończą) to obroty zmaleją.

Pożyjemy zobaczymy,

po tym co papier zrobił w ostatnim czasie to jakaś zadyszka, korekta nie będzie niczym dziwnym. Zaznaczam, że nie jestem fanem JSW.

Cytat:
To przetasowanie jest po to by wygenerować księgową stratę na starych akcjach i nie płacić podatku od nabycia nowych?

Według mojej wiedzy podatku nie płaci się od nabycia akcji, tylko od dochodu. Jeżeli akcje które zostały sprzedane zostały nabyte drożej to pojawiła się strata, ale jeżeli ktoś objął je po cenie mniejszej to już dochód i możliwy podatek.

Co ciekawe niektórzy wczoraj otworzyli pozycje krótkie, nowy podmiot w rejestrze UKNF:
- Segantii Capital Management (UK) Limited na 0,56%

Przy okazji chciałem się podzielić.

Tak trochę o rekomendacjach biur maklerskich. W moim banku nie ważne którym, prezentowany jest raz na tydzień taki przekrój rynku z elementami co dodać do porfela co wyrzucić, głównie pod kątem analizy technicznej.
Do momentu historii z koronawirusem dla CCC pojawiały się rekomendacje KUPUJ wraz kolejnymi coraz niższymi poziomami obrony, jak CCC łamało kolejne poziomy i jakoś nie chciało rosnąć pojawił się COVID-19 i CCC poszybowało w dół jak kamień.
Teraz w atrakcjach dnia pojawia się już przynajmniej 2 rekomendacja na Sprzedaj z kolejnymi poziomami obrony, pierwszy poziom już padł, teraz jest kolejny oddalony o jakieś 32% od bieżącej ceny z rekomendacji.

Oczywiście jest wiele innych rekomendacji, które pewnie się sprawdziły ale ... niesmak pozostaje.

Nie zgadzam się co do teorii rajów podatkowych i powiązanej z nimi pomocy tzw tarczy antykryzysowej. Rozumie, że w Polsce tylko polski kapitał powinien zarabiać i płacić coraz większe podatki, ceny za energię oraz inne opłaty i oczywiście powinien jeszcze zdobywać rynki zagraniczne?

Co do VAT to firma jest tylko płatnikiem - pośrednikiem a płaci go tak naprawdę kupujący, można by napisać że firmy co najwyżej wyłudzają VAT a nie płacą bo płacą go konsumenci, firma jest swego rodzaju pośrednikiem i go rozlicza, może go nie wpłacać jak np dużo inwestuje bo jest nadwyżka podatku naliczonego nad należnym.

Dużym problemem dla Państwa jest również brak składek zus pracowniczych oraz koszty zwiększające rosnące bezrobocie.

Jak narazie AQR Capital Management, LLC zmniejszył zaangażowanie w shorcie do 0,69%, a kurs właśnie testuje wsparcie w okolicach 40 zł, zobaczymy czy się utrzyma (bo coś trzeszczy)?

CCC miało
- przychody ze sprzedaży za okres I-III 2020 r wyniosły 965,1 mln zł, co stanowiło spadek o 73,5 mln zł (-7,1%) w stosunku do porównywalnego okresu roku poprzedniego,
- w ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2020 r. wyniosła 14 mln zł wobec 9 mln zł straty rok wcześniej.

Jak mam rozumieć fakt, że przychody zmalały TYLKO o 7,1% a strata wzrosła AŻ o 55,5 %.

W pierwszym kwartale sklepy były nieczynne (nie pamiętam dokładnie) może z 3 tygodnie, czyli faktycznie spadek sprzedaży tylko o 7% to jest ekstra wynik ale co się stało z kosztami, co oni tam poksięgowali że aż tak mocno wzrosły?

Może ktoś wyjaśni w czym rzecz.

Cytat:
LPP miało bardzo mocne sklepy i dlatego eCommerce był niższy procentowo.

Nie mogę zgodzić się z powyższym. Przyczyn mniejszej sprzedaży w internecie, czy udziału w całości sprzedaży, nie można doszukiwać się w "mocnych" sklepach.

Cytat:
Podanie informacji w taki sposób skłania mnie do wniosku, że sprzedaż online w liczbach bezwzględnych zmniejszyła się, a wzrost jej udziału procentowego powiększył się w wyniku załamania sprzedaży stacjonarnej.

Sprzedaż stacjonarna w 1Q2019 - 750
Sprzedaż stacjonarna w 1Q2020 - 543 spadek o 27,5%
E-commerce w 1Q2019 - 289
E-commerce w 1Q2020 - 401 wzrost o 38,7%

Do momentu pojawienia się leku, szczepionki na koronawirusa ludzie zmienią swoje przyzwyczajenia, zachowania i nie będą tak chętnie odwiedzać galerii.

Porównując CCC do LPP to CCC ma lepiej rozwinięty e-commerce natomiast ma większe problemy z zadłużeniem i gotówką, jak się zastanowić to nie wiem co lepsze?

Ciekawe co na to zarządzający w Fiera Capital, rozumie (skoro otworzyli/powiększyli shorta 7 kwietnia), że zgodnie z ich analizami kurs powinien poruszać się w stronę 22 zł - narazie muszą cierpliwie czekać :) a im bliżej czerwca tym gorzej dla nich.

Zobaczymy jak dzisiaj kurs się zachowa przy cofającym się rynku.

Duże krótkie pozycje jak narazie bez zmian.

Po ostatnich wydarzeniach związanych z pandemią to chyba nie wiele rzeczy jest w stanie mnie wyprowadzić z równowagi.

Tak sobie patrzyłem na wykres na dniach i myślę jak mocno zadziałał opór w okolicach 37 zł, wtedy pomyślałem, że CCC to ryzykowna zabawa i stąd taka gwałtowna reakcja, a tu widać, że Fundusz trochę pomógł niedźwiedziom.

W rejestrze UKNF krótkiej sprzedaży pojawiła się nowa pozycja na CCC - Fiera Capital (IOM) - 0,52% z datą 07.04.2020.

Chyba kluczem jest odpowiedź na pytanie: kiedy zaczniemy wracać do normalności po epidemii. Miłek mówi o maju, że wtedy uruchomine zostaną centra handlowe. Ja w maj trochę wątpie (o bym się mylił).

Zresztą skoro już pomysł z emisją dodatkowych akcji pojawił się oficjalnie to pewnie po jakiś rozmowach z udziałowcami a nie tak w ciemno, tu można gdybać. Ja to widzę tak: akcje są przeznaczone dla tych którzy już mają duże udziały, czyli w skrócie, żeby nie stracić trzeba dofinansować spółkę, ale oczywiście nie za darmo, a jak CCC przetrzyma kryzys to cena 30 zł pewnie będzie atrakcyjna.

Oczywiście 30 zł wyznaczyło swego rodzaju wsparcie i może opór za razem.

Profil biznesowy CCC nie ogranicza się tylko do rzeczy tanich i kiepskich jakościowo, zresztą na czym się lepiej zarabia to też kwestia odrębnej dyskusji, można kupić bardzo drogi 80 calowy telewizor od markowego producenta, który po 3-4 latach psuje się tak że nie opłaca się go naprawiać. Kupujemy tv za kilkanaście tysięcy i po 3 latach na śmietnik to buty za 150/200 zł można chyba kupić co sezon i nie mieć żalu że nie dały rady. Zresztą zazwyczaj ludzie nie dbają o buty i nawet jak się nie rozpadną, to i tak się je wymienia a jeżeli kogoś nie stać na kupno nowych to napewno nie kupi drogich butów lepszych jakościowo. Tutaj liczy się ilość.
Jest jeszcze jedna grupa - dzieci, oraz druga ludzie młodzi, którym stopa rośnie właściwie co sezon trzeba nowe i ludzie młodzi to zupełnie inna bajka tam nie liczy się jakość :).

Moim zdaniem na dzisiaj 30 zł trzyma cenę, jeżeli wierzymy że CCC nie upadnie to akumulujemy (nie wiem czy to zgodne z regulaminem), @BearHand myślałem, że sprzedałeś w okolicach 38 zł.

Te duże krótkie też mnie nie pokoją, mieli szanse je zamknąć bez jakiegos podbijania ceny a tu odwrotnie, powiększyli.

Ciekawe :), jak się okazuje upadek CCC jest PRAWIE wszystkim nie na ręke.

Dobrze że kredyt we frankach nie za duży, bo Rubel to chyba akurat teraz słabnie razem ze złotówką.

Jak myślicie czy to cena 30 zł za nowo-emitowane akcje trzyma aktualny kurs w tej okolicy?

Trochę tak to wygląda, ale nie znamy ostatecznej ceny akcji w emisji, wiemy że ma być nie mniejsza niż 30 zł.

Z drugiej strony panika jak i opinie wygłaszane też tutaj, wieściły że jest bardzo źle, prawdopodobne widmo bankructwa, że banki, że czynsze, że podwyżki płac, że gumowe podeszwy, że recesja, że może tyle co JSW czyli po jakieś 10 zł powinno być wycenione to Miłek wyłożył swoją kasę jeżeli ma być po 10 zł to straci.

@BearHand gratuluje decyzji :)
Może ten tydzień uda się zakończyć fajnym młotkiem.

Czy należy przyjąć, że cena zakupu dla nowych akcji została już ustalona na 30zł, właściwie padło że będzie nie mniejsza niż 30 zł?

Rynek narazie dotarł do max 28,50 zł zastanawiałem się nad scenariuszem lawinowego zamykania pozycji krótkich, ale jeżeli założymy że docelowo ma być 30zł to takiego rozwoju sytuacji raczej nie będzie. Co innego jakby udało się dość pewnie pokonać wyznaczony niejako psychologiczny opór na 30 zł, może wtedy niepewność mogłaby doprowadzić do podejmowania szybkich decyzji.

Bardzo ciekawa sesja na CCC się zapowiada. Tylko jeżeli te ogromne obroty i zejście akurat do okolic 30 zł to nie przypadek to dlaczego duzi shortujacy zostali na swoich pozycjach?

Przy okazji przepraszam za fake z niedzielami handlowymi - businessinsider mnie zmylił.

Rząd planuje przywrócić handel w niedziele – wynika z wypracowanych założeń do tarczy antykryzysowej. Możliwość robienia zakupów siedem dni w tygodniu ma być jednak rozwiązaniem tymczasowym.

Proszę nie piszcie ze CCC do inwestycji nigdy się nie nadawało, bo to po prostu nie prawda.

Zgadzam się w 100% nikt nie chce podcinać gałęzi na której siedzi, to samo banki. Najwiekszy problem dla CCC to przerwa w sprzedaży stacjonarnej i oczekiwane spowolnienie, ale w butach ludzie raczej muszą chodzić szybciej zrezygnują z nowego auta na rzecz używanego, z wakacji na bali :), z jedzenia na mieście i kina na rzecz CDA, ale buty jakieś muszą mieć i raczej nie używane.

Zobaczymy co pojawi się w rządowej 'bazuce', bankom nie zależy na tym by pozostać z niezpłacanym kredytem, koszty z najmem pwierzchni i pracownicze pewnie pozostaną chociaż wg mojej oceny właściciele galerii chandlowych powinni też znaleźć kompromis z najemcami co do płatności za okres kiedy galerie nie działają, zresztą jestem ciekaw czy w umowach nie ma zapisów odnośnie sytuacji wyjątkowych.

Według mnie koszty oczywiście są, ale najważniejszy jest brak sprzedaży i zmniejszony przychód o dwa ważne miesiące i oczywiście ogólne nadchodzące spowolnienie.

Zaznacze że nie jestem specjalistą w wycenie, ale to co dzieje się z kursem jest nieadekwatne do sytuacji.
CCC ma 75% eObuwie, nawet sam ten fakt powinien dawać do myślenia i pozytywnie nastraja.

Wygląda na to że musi dobić do 23 zł.

Na jakiej podstawie sądzisz, że CCC upada? Masz jakąś informację, wiedzę czy wnioskujesz to z bieżącej wyceny kursu?

Przejrzałem analizy mBanku z 04 marca 2020, czyli jeszcze przed całym chaosem w Europie spowodowanym przez działania mające zatrzymać koronawirusa i jednocześnie gospodarkę i przy cenie 78,20 zł za akcję CCC analitycy piszą:
Cytat:
Zwracamy uwagę, że obecna wycena spółki jest zbliżona tylko do wartości 75% udziału CCC w eobuwie.pl (zarówno nasze wyliczenia, jak i wycena podana przez spółkę w lutym).
Piotr

Jeszcze jedna rzecz na temat koronawirusa w Szwecji (w sumie to nie daleko
www.sport.pl/sport/7,173950,25...

Podobno Szwedzi nawet testów nie robią a zarażona lekarka normalnie operuje.

Świat jest przedziwny, dlaczego nikt wcześniej tego nie mówił tylko cały dzień słucham o dramatycznej sytuacji we Włoszech.

Naprawdę uważacie że można zatrzymać w tydzień światową gospodarkę? Oczywiście jest problem, nie można go bagatelizować, pewnie I i II kwartał 2020 będzie kiepski w wielu branżach ale świat się nie zawali, rządy nie będą upadać, Europa poradzi sobie z koronawirusem, w maju sytuacja będzie opanowana.

Według mojej oceny dla CCC mamy przed nami 1 beznadziejny miesiąc (marzec) w 1 kwartale i jeden ciężki miesiąc (kwiecień) w 2 kwartale 2020 roku.

W Chinach w ciągu ostatniej doby stwierdzono tylko 19 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Nie wiem jak sprawa wygląda w Komputroniku, ale jeżeli chodzi o CCC to, to co dzieje się z kursem raczej dotyczy przyszłych konsekwencji i kiepskich przychodów ze sprzedaży kolekcji wiosna/lato.

Nie ma się co martwić realizacją dostaw bo towar już jest w magazynach i pytanie jest jak się sprzeda. Jeżeli ludzie będą siedzieć w domu na kwarantannie to nie dotrą do sklepów stacjonarnych i ich potrzeby również zmaleją.

Jeżeli chodzi o wyprodukowanie kolekcji jesień/zima też bym się nie martwił, jeżeli wierzyć w dane z Chin to wczoraj było tylko 26 nowych zakażeń koronawirusem i sytuacja będzie wracać do normy.

Odpowiedź na pytanie jak Europa poradzi sobie z koronawirusem odpowie nam również na pytanie, w którą stronę powinien podążyć kurs CCC. Najbliższe wsparciew to chyba granice 50 zł.

Wyniki za IV kwartał 2019 wg mnie dobre.

Oczywiście długoterminowo rynek zawsze ma rację, ale teraz mamy raczej strach i niepewność.

Według mojej opinii jeszcze nie wiadomo. Pisałem jakoś wcześniej, że sytuacja jest zależna od tego jak sobie świat poradzi z koronawirusem, wydaje się że sytuacja w Chinach się normuje i jest pod kontrolą, ale fabryki jeszcze stoją (podobno powietrze czyste teraz mają). Sprawa druga koronawirus w Europie, nikt nie wie jak się to potoczy i duża niepewność pozostaje.

10 zł jeszcze nie padło, ale druga taka paniczna wyprzedaż chyba się szybko nie powtórzy.

Skąd ta pewność?

ucofb napisał(a):
Nie ma się co emocjonować. ....
Dobre happy7

hotFinger napisał(a):
JSW jako pierwsze z duzych spolek na plusie pieknie

Jest takie giełdowe powiedzenie:
"nawet zdechły koń zrzucony z wieżowca się odbije", czy jakoś tak.
W tym tygodniu 10 zł raczej nie będzie Shame on you .

Moje zdanie jest dość proste, uważam że dopóki świat nie upora się z koronawirusem dopóty nie będzie zmiany sentymentu do JSW, aczkolwiek nie mogę sobie wyobrazić ceny poniżej 10 zł. Nie wiązałbym taniego węgla z rosji z problemami JSW.

MartinMix napisał(a):

Przecież to narazie tylko czyjeś typy, jakby mieli patrzeć na obroty to JSW raczej poza zasięgiem.

Biedota kupuje przez Internet hello1 (bez obrazy) i ja też, chociaż buty muszę przyznać raczej nie, wolę przymierzyć.

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie na temat nowej strategii, może to coś pomoże kursowi. Ogólnie czas obiecywania się kończy a nadchodzi czas efektów. Jeżeli wierzyć w zaangażowanie Funduszy to nie powinno być dramatycznie, ale pozycje krótkie niezmienione trwają, na pocieszenie te duże nie wzrosły.

Oddala się od 100 zł i na dodatek zaraz prześlizgnie się przez 90 zł a to jest mój stop. Chyba się zaraz pożegnam z CCC. Z mojej strony była to bardzo nieudana inwestycja.

Pewnie jak się odwróci to będzie bardzo spektakularne, tylko kiedy?

Słabo to wygląda, ogólnie wszędzie słabo, no może poza CDR. Zresztą ja czekam już od dłuższego czasu kiedy pęknie CDR .

Napewno pomógłby wzrost cen 'węgla wysokoenergetycznego'. Narazie mamy rosnące hałdy węgla i zewsząd informacje o problemach w polskim górnictwie oraz niepewność i możliwość dziwnych 'pomysłów' ze strony rządu. Przynajmniej zniknęły duże krótkie pozycje z wykazu :).

@krewa
Bardzo dziękuję, oczywiście z rynkiem nie ma co się kopać (w teorii to wiem w praktyce bywa różnie, jeszcze się nie nauczyłem), ale na wykresie można zauważyć również, że właśnie dotarliśmy do dolnej granicy kanału wzrostowego dłuuugoterminowego, oprócz tego dość dużą dywergencję na RSI, wiele zależy od tego co się chce widzieć.

Natomiast nie sposób się z Tobą nie zgodzić - niestety :).

pozdrawiam.

Ja również uważam przecenę za zbyt głęboką, ale jak narazie to rynek wygrywa, a ja tracę wiarę i cierpliwość. Sam zastanawiam się, ile jeszcze będę się upierał, że rynek nie ma racji.

Nie pamiętam gdzie ale gdzieś przeczytałem takie zdanie "jak bym kupował wtedy gdy sprzedaję a sprzedawał gdy kupuję to byłbym bogaczem". :)

Nie wiem, nie wiem, nie wiem.

Ja w każdym razie tracę cierpliwość, wachnięcie -15% w ciągu 1 godziny przypomina mi raczej notowania bitcoin'a a nie kurs spółki z WIG20.

Nie podoba mi się (in minus dla spółki), że przekazuje te informacje w trakcie sesji. Wyszedłem na obiad +5% wracam -7%.

Dziękuję, wszystko jasne. salute

cheron napisał(a):
Marshall Wace LLP, AQR Capital Management, LLC, Connor i Clark & Lunn Investment Management Ltd. też się pewnie butów nie doczekali i otworzyli pozycje krótkie na 2,38% Dancing

Czy możecie mi wyjaśnić, co oznacza 'na 2,38%'?

Przy okazji, buty przyszły?

A może zaskoczyła ich duża sprzedaż i nie nadążają z obsługą Think .

Kurs potrzebuje impulsu, i pewnie dzisiejsze wyniki takim będą, oczywiście pozostaje kluczowe pytanie w którą stronę :)? Technicznie wygląda fajnie (zaznaczam, że nie jestem premium i nie widziałem powyższej analizy na życzenie) ale technika będzie tu miała drugorzędne znaczenie moim zdaniem.

pozdrawiam.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 7 maja 2021 13:08:08
Liczba wpisów: 69
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,103 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło