pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

geronimo

geronimo

Ostatnie 10 wpisów
Whistle czytałem trzy razy, aż mnie w fotel wciska, jako żywo.

Trochę się przyczepię, nie jestem specjalistą ale zasadniczo węgiel służy pozyskaniu energi poprzez jego spalanie. W dużym uproszczeniu część węgla spalana jest w kotłowniach i ogrzewa domy a część w piecach chutniczych. Są również piece łukowe elektryczne i tu węgiel jaki by on nie był, nie jest potrzebny. Oczywiście pojawia się pytanie co się bardziej opłaca czy wyprodukowanie prądu czy wydobycie węgla i zrobienie z niego koksu.

Też uważam, że pojawia się paradoks na zasadzie, (tutaj hipotetycznie bo nie wiem czy jest tak naprawdę) żarówka ledowa zużywa mało prądu ale musimy zużyć dużo energi elektrycznej na jej wyprodukowanie i jeszcze więcej na jej utylizację i bilans zużytej energii wychodzi na niekorzyść.

Natomiast unijna narracja na dzisiaj jest taka, że koszt to jest sprawa drugorzędna liczy się środowisko. Nie potrafię określić jednoznacznie "dłuższej perspektywy", uważam że ten proces się rozpoczął i raczej będzie trwał.

Cytat:
Fundy zeszły z shortow. Zamykały pozycje czyli kupowały i to moim zdaniem pompuje kurs w ostatnich dniach. Ulica za bardzo się sparzyła, żeby tak szybko zapomnieć.

Jeżeli to zamykane krótkie pozycje przez Fundusze zrobiły ten wzrost to ja bym zarządzających tymi pozycjami przeniósł do innych działów (może na poczte) happy7

Cytat:
Wszystko spoko tylko obróć to o 180 stopni.

Zgadzam się z Tobą, zależy kto patrzy i z jakiej perspektywy, szklanka może być do połowy pełna lub w połowie pusta.

Natomiast jedna rzecz, przynajmniej narazie jest pewna (może w dobie kryzysu się to zmieni i przychylniej zacznie się patrzeć na najtańsze źródła energii) świat zachodni odchodzi od węgla i tu raczej w dłuższej perspektywie in minus.

Jest pewnie wiele czynników, które wpływają na wycenę wartości przedsiębiorstwa w danej chwili, ale cena na giełdzie pokazuje raczej przyszłość, przynajmniej tradycyjne podejście jest takie, że jak ktoś chce kupić akcje to myśli jak ta firma będzie wyglądała w przyszłości.

Przyszłość w przypadku JSW jest mocno niepewna ponieważ:
- być może czeka nas recesja i zmniejszenie zapotrzebowania na stal,
- być może czeka nas epoka eko-energii i zmniejszenie zapotrzebowania na węgiel
- być może Unia EU nałoży rozwiązania, które sprawią że JSW nie będzie wstanie konkurować z producentami węgla z poza unii i ich węgiel będzie poprostu drogi
- JSW jest wkońcu spółką skarbu Państwa i tu znowu niepewność co rząd wymyśli a politycy patrzą raczej na słupki poparcia nie na dobro firmy (jak PAD opowiadał o kredytach frankowych to kurs akcji banków straszył niemocą)

Biorąc te wszystkie niepewności pod uwagę i ostatnie wyniki finansowe strasznie jestem ciekawy co sprawia, że kurs tak ładnie wystrzelił. Może jakby udało się pokonać dzienne MA200 to i by zaatakował 25 zł.

Z rejestru krótkiej sprzedaży KNF znikneło CCC.

Ja widzę 55 zł do zamknięcia luki bessy. Trochę szkoda, że atakuje z dość niskich poziomów bo sam wzrost o 10% robi pewny opór, ale obroty potwierdzają chęć.

Mam wrażenie, że sporą część obrotów robią zamykający krótkie pozycje, podejrzwewam, że jak krótkie się skończą (o ile się skończą) to obroty zmaleją.

Pożyjemy zobaczymy,

po tym co papier zrobił w ostatnim czasie to jakaś zadyszka, korekta nie będzie niczym dziwnym. Zaznaczam, że nie jestem fanem JSW.

Cytat:
To przetasowanie jest po to by wygenerować księgową stratę na starych akcjach i nie płacić podatku od nabycia nowych?

Według mojej wiedzy podatku nie płaci się od nabycia akcji, tylko od dochodu. Jeżeli akcje które zostały sprzedane zostały nabyte drożej to pojawiła się strata, ale jeżeli ktoś objął je po cenie mniejszej to już dochód i możliwy podatek.

Co ciekawe niektórzy wczoraj otworzyli pozycje krótkie, nowy podmiot w rejestrze UKNF:
- Segantii Capital Management (UK) Limited na 0,56%

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 6 czerwca 2020 12:32:51
Liczba wpisów: 53
[0,02% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,329 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,64% +21 328,00 zł 41 328,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d