pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kasmoodiah

kasmoodiah

Ostatnie 10 wpisów
head napisał(a):
Od strony technicznej spółka wygląda po wczorajszej sesji coraz lepiej:

kliknij, aby powiększyć


Wysokie obroty i wzrost kursu mogą być impulsem do wybicia.

We wrześniu było kilka istotnych komunikatów ze spółki:

1. Uruchomili dział spedycji krajowej w Tarnowie. W maju utworzyli oddział w Kielcach (głównie dla spedycji krajowej). Widać, że chcą mocniej wejść w ten rynek, bo widzą tutaj szansę na generowanie przychodów i zysków.

2. Zmienili plany wobec BVT. Teraz spółka ma się zajmować windykacją wierzytelności i chcą wprowadzić podmiot na NC. Jeśli im się uda to wycena BVT na rynku może mieć istotne znaczenie dla wartości księgowej Kupca.

Wyniki finansowe są cały czas stabilne. Spółka co kwartał wypracowuje zysk netto.Po dwóch latach stagnacji Kupiec pokazuje na co go stać. Ma ogromny potencjał do wzrostu wyceny i co niezmiernie ważne to nie musi już zbytnio rozbudowywać skali biznesu kosztem nowych inwestycji. Spółka może się rozwijać dzięki wypracowanej reputacji i w ten sposób jest gotowa do zwiększania biznesu. Wyniki za 2 kwartał są bardzo pozytywne, wzrost sprzedaży to nowe rekordy. Możliwe, że kolejne kwartały będą coraz lepsze przez długi czas jeśli tendencja się utrzyma. Spółka musi jedynie nie zepsuć tego co wypracowała i zwiększać ilość zlecanych transportów. Jest zbudowany kapitał ludzki, systemy do zarządzania, menadżerowie. Nic tylko rosnąć. Można to przyrównać do dobrze nasmarowanej maszyny. Ewidentnie biznes rozpędza się skokowo i na samej spedycji pewnie za rok będzie generował po 3 mln sprzedaży miesięcznie, a może więcej. Widzę, że sam Kupiec ma bardzo poukładany biznes i to bez problemu ze ściąganiem należności. Do tego doszła druga noga, czyli dzielność finansowa w windykacji.pl i w bvt sa. Uważam, że spółka jest w doskonałym momencie rozwoju. Jest jeszcze mała, a dynamicznie rozwija się na obu frontach. Spedycji i działalności inwestycyjnej. Biznes spedycyjny kupca bije rekordy sprzedaży, a spółka posiada solidną reputację i wraz ze wzrostem sprzedaży zmniejsza się udział kosztów i to świadczy o jej sile, czyli spółka zaczyna pokazywać efekt skali na swoją miarę. Jest to wyśmienita sytuacja i dowód na perfekcyjne zarządzenie. Przychody rosną mocniej niż koszty ich uzyskania, a decyzja o rozpoczęciu wypłacania dywidendy powinna być sygnałem dla inwestorów, że zarząd i właściciel poczuli się pewnie co do kondycji finansowej spółki. Do tego biznes nie jest kapitałochłonny, spółka nie musi tak jak firma transportowa modernizować taboru, kontrolować personelu czyli kierowców którzy mają sto sposobów jak samemu wypłacać sobie premię. Kupiec musi jedynie kontrolować czy transport jedzie na czas i na miejsce i może wielokrotnie zwiększać skalę biznesu robiąc to co pokazał że potrafi robić. Interesujące jest na ile debiut bvt odmieni jasny wizerunek spółki, a na ile rozmyje profil działalności. Myślę, że zarząd musi jasno i wyraźnie pokazać plany na to jak spółka chce wyglądać w przyszłości.

Niestety nie ma żadnej informacji od spółki o uprawomocnieniu się upadłości układowej. Jest tylko ogłoszenie, a to nie to samo.

OZE_analityk napisał(a):
Chyba nowa Ustawa o OZE jest coraz bliżej przyjęcia. Jutro na posiedzeniu Rady Ministrów ma zostać przyjęty projekt: www.tech.money.pl/energia-odna...

Cała branża powinna na tym skorzystać, że w końcu będą znane regulacje prawne.


Która to już wersja ustawy OZE ? Jakaś 10-ta, czy 15-ta? Trzeba zachować zimną krew do póki nie wejdzie w życie, a do niej przepisy wykonawcze, rozporządzenia, inteligentne sieci, wola korporacji (Tauron, PGE, Enea, Energa, itd.) do przyłączania tych biogazowni i cała masa walki z urzędami przy pozwoleniach, operatach, zgłoszeniach itd. Niby banał, ale w RP nawet zbudowanie garażu może być wyczynem jak pokazuje przypadek Pana Kluski.

anty_teresa napisał(a):
Branża może i perspektywiczna, ale nie łatwa...
Zerknij sobie co robi konkurencja i jakie ma wyniki
Na NC mamy BGE, a na GPW BBI zenerisa posiadającego spółkę zajmującą się dewelopmingiem biogazowni. Mają także swoją w Skrzetuszu


BGE nie powinno być porównywane do EEI. BGE nie grało fair i z ośmiu pokazywanych projektów wiele zwyczajnie nie istniało. EEI projekty posiada. BBI to zupełnie inna liga, ale co do zasady biznes super dochodowy przy jego dotowaniu. Bez dotowania zwroty inwestycji w 5 do 7 lat. Poczekajmy aż uruchomią jakiś projekt bo aby zbudować biogazowanię trzeba najpierw wydać środki, a później czekać na zwrot z dotacji.

Madkom S.A. stworzył system dla 3 tys. urzędów w kraju. Systemu informatyczny autorstwa gdyńskiej spółki Madkom SA swoim zasięgiem objął ponad 3 tys. jednostek administracji publicznej w samej tylko Małopolsce. Rozwiązanie to jest największym tego typu systemem w kraju. Podobny system spółka tworzy dla Urzędu Miasta w Gdyni. Madkom jest dostawcą i integratorem autorskich produktów do zarządzania dokumentami, archiwami elektronicznymi i budżetem. W sierpniu 2012 roku spółka zadebiutowała na NewConnect. mat.prasowe

Madkom jest dostawcą i integratorem autorskich produktów do zarządzania dokumentami, archiwami elektronicznymi i budżetem. W sierpniu 2012 roku spółka zadebiutowała na NewConnect.

W połowie 2012 Madkom SA, wygrał postępowanie przetargowe na stworzenie platformy dla Urzędu Marszałkowskiego w województwie małopolskim, w której skład wchodził system Biuletynów Informacji Publicznej i portal Cyfrowej Małopolski. W zamówieniu uczestniczyły największe spółki informatyczne z kraju, w tym Comarch SA, który przez ostatnie 11 lat był dostawcą poprzedniego rozwiązania.

- Zadanie, które przed nami postawiono było bardzo skomplikowane - mówi Grzegorz Szczechowiak, prezes zarządu Madkom SA. - Musieliśmy stworzyć narzędzie, które w inteligentny sposób umożliwiało przenoszenie informacji i łączenie ich z danymi znajdującymi się w różnych obszarach systemu.

Nowa platforma docelowo ma ułatwić zwykłym użytkownikom nawigację i orientację w skomplikowanych i przestarzałych stronach małopolskich urzędów w internecie. Jak twierdzi sam wykonawca, poza wykonaniem całej platformy największym wyzwaniem było przeniesienie danych archiwalnych. Co warto podkreślić, to jedyna tak wielka i złożona migracja danych z Biuletynu Informacji Publicznej w Polsce, którego podjęła się 40 osobowa trójmiejska firma.

Bardzo podobny projekt w zakresie portalu usług dla mieszkańców realizuje w tej chwili miasto Gdynia. - Na zlecenie Urzędu Miasta w Gdyni nasza spółka realizuje jedno z największych pojedynczych wdrożeń pod względem liczby formularzy - dodaje Szczechowiak. - Jeśli tylko na czas wszystkie ministerstwa opublikują swoje wzory dokumentów elektronicznych w Centralnym Repozytorium Dokumentów Elektronicznych platformy ePUAP, to od drugiej połowy roku będzie funkcjonował portal, w którym znajdować się będzie ponad 160 formularzy pism, które będzie można w pełni załatwić w UM w Gdyni droga elektroniczną.

Madkom jest dostawcą i integratorem autorskich produktów do zarządzania dokumentami, archiwami elektronicznymi i budżetem. Głównym źródłem przychodów Madkom SA jest sprzedaż własnego oprogramowania oraz świadczenie usług wdrożeniowych i szkoleń w zakresie oprogramowania. W sierpniu 2012 roku spółka zadebiutowała na NewConnect.

Czytaj więcej na:
www.trojmiasto.pl/wiadomosci/M...

Oto uzasadnienie.
1. Przy realizacji prognozy z grudnia 2013 przy średnim współczynniku c/z wycena spółki oscyluje w okolicy 40 do 45 mln zł
2. Przy przychodach ze sprzedaży oprogramowania "śmieciowego" zysk może być większy o kolejne środki, wg mnie w Polsce jest biała plama w tego typu oprogramowaniu i można założyć kolejny milion zysków z nowego produktu co może zwiększyć wycenę do 55 - 65 mln.
3. Wg mnie z programu pokl skorzysta więcej gmin niż pisze zachowawczo spółka, co tylko zwiększy wycenę.

P.S.
Korzystam z komputera kolegi, więc może być to samo IP.

Masz rację, ja od czasu ujawnienia prognoz śledzę losy spółki. Myślę, że to jaki potencjał ma spółka zobaczymy dopiero w 2014 roku. Mam na myśli w miarę pełną synergię z podmiotami powiązanymi już z MADKOM. Walter i Qumak to czarne konie pociągowe spółki. Jak wyjcie z oprogramowaniem śmieciowym emdesoft.pl i spółkami medycznymi cloud-medical.pl/oferta & medical-concepts.pl to mamy wycenę pod 50 - 70 mln tego biznesu. Tak wg mnie. Szkoda że zarząd nie podał informacji czy emisja jest już zamknięta. Trochę mnie to martwi - było by to znak jakby chociaż 50% nie zamknęli.

Kod:
mod: Użytkownicy dwaPLUSdwa i kasmoodiah proszeni są o wyjaśnienie okoliczności postowania z tego samego adresu IP

grum napisał(a):
dwaPLUSdwa napisał(a):
Co więcej kryzys w budownictwie powoli mija, w polskim rolnictwie mamy nadal boom - to główne sektory dla których produkuje i dostarcza towary Grupa Kapitałowa Dektra SA. Całkiem możliwe, że przed nami spore wzrosty notowań spółki w roku 2014. Wg mnie raport za IVQ2013 jest jeszcze o tyle ciekawy, że mowa w nim o tym iż wszystkie niespodzianki w spółce zależnej są już wg zarządu "za nami", tak więc czas na zwiększanie zysków i powrót do kursu ponad 16-17 zł.


Na czym ten boom w rolnictwie polega w kontekście tego co sprzedaje Spółka? Może całkiem możliwe, że przed nami spore spadki notowań w roku 2014???Think


Myślę, że raport Spółki za jakikolwiek kwartał Ci pomorze. Podpowiem - folie do sianokiszonek chociażby.

Faktycznie ciekawa spółka, tylko obroty paierka wyjątkowo marne. Jako dywidendowa w sam raz.

Kod:
mod: użytkownicy dwaPLUSdwa i kasmoodiah proszeni są o wyjaśnienie okoliczności postowania z tego samego adresu IP

ZWG SA coraz bardziej wygląda na balonik przed pęknięciem. Mało kto wierzy w wizje proformy, sens zakup bumechu. W mnie czas na wzmożoną ostrożność.

Kod:
mod: użytkownicy dwaPLUSdwa i kasmoodiah proszeni są o wyjaśnienie okoliczności postowania z tego samego adresu IP

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 11 marca 2014
Ostatnia wizyta: 13 września 2015 13:14:23
Liczba wpisów: 9
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,405 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,44% +27 688,68 zł 47 688,68 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d