pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

UkrainianAntonov

UkrainianAntonov

Ostatnie 10 wpisów
Jeśli faktycznie zależy Ci na prowizji 0,19% to ING Securities taką oferuje przy pakiecie aktywnym (cena za usługę 10zł miesięcznie więc to ma sens przy obrocie 10k+). Do tego apka mobilna i Notowania 4Max, ale to ostatnie i DB udostępniał.

ING udostępnia za darmo aplikację "Makler Mobile".

Cytat:
Nie bez wpływu na ocenę pozostają transakcje kapitałowe. W pierwszym kwartale spółka zależna Collect point zbyła na rzecz zależnego Syntomu udziały w PGM, a potem została sprzedana. Problem w tym, że sprzedaż udziałów została obwarowana umową earn-out, czyli zobowiązaniem do dodatkowej zapłaty około 24 mln zł na rzecz zbywanej spółki. W efekcie Elemental Holding pokazał jeszcze większą wartość firmy dla PGM Group:

Gdzie znalazłeś szczegóły transakcji sprzedaży (earn-out) spółki?

Rynek (obecny kurs giełdowy) wycenia Pekao na około 8mld USD, a pakiet 30% akcji na 2.4mld USD.
Nie skupiał bym się na wycenie względem Unicredit. Problemów Unicredit i Pekao też się nie da porównać.

To i ja się dołączę do prośby o analizę raportu. Dużo się w spółce ostatnio dzieje. Kurs akcji na wieść o fiasku przejęcia Gorenje Surovina zaliczył korektę, ponad to w ciągu ostatnich kilku sesji pojawiły się informacje o dwóch przejęciach które maja to zrekompensować.

W dosłownym tego słowa znaczeniu ;)
Wyskoczył z górnych wideł na dolne.

Podpisuję sie pod petycją o dodanie Stockwatch do tapatalk ;)

Anty_teresa dziękuję za analizę.

Addi, Kurs wzrostowy w krótkim terminie? Eh?

Ciekaw jestem wyników za Q3. Na plus przemawia potencjalna (w końcu?) konsolidacja spółek i dodanie wynikow przejętych podmiotów gospodarczych za granicą, jednak na minus kolejny kwartał spadku cen surowców co jednorazowo obniża marżę.

Szybki review operacji z ostatniego miesiąca wygląda następująco. Zrealizowałem stratę na PZU (-10%), Symbio (-15%), PKP cargo (-10%), Ferro (-4%), Polna (-22%) oraz zysk na Monnari (+10%) i Bogdance (+5%). Bogdanka to była szybka zagrywka gdy się pojawiło info o skupie. Środki ze sprzedanych akcji przerzuciłem na:

Elemental Holding po kursie: 4.01, 4.36, 4.35, 4.43, 4.42, 4.43
Colian po kursie: 4.6, 4.72, 4.53
Selvita po kursie: 19.01

kliknij, aby powiększyć

Mam niewielką ilość środów wolnych w portfelu, planuję powiększyć pozycję na dwóch spółkach które posiadam w portfelu.
Benchmark wynosi -0.34% w stosunku do WIG -1.04%

W Elemental Holding ostatnio dużo się dzieje. Spółka przejęła Gorenje Surovina, dużą spółkę ze Słowenii która działa na bałkanach co zwiększa skalę dzialalności. Ponad to, walne zgromadzenie akcjonariuszy zaakceptowało prywatną emisję (dodatkowe 7% akcji) w celu uzyskania 50mln złotych na inwestycję w linię technologiczną do odzysku rodu i platyny z katalizatorów, linię do odzysku metali szlachetnych z płytek drukowanych oraz przejęcie jednego z liderów krajowego rynku recyklingu katalizatorów samochodowych. Wejście w rynek katalizatorów niejako wynika z podpisaniem strategicznego partnerstwa ze spółką córką Toyoty odpowiedzialną za recykling samochodów, jednym z elementów współpracy ma być wymiana know-how. Nowe linie do odzysku metali spowodują że krajowa i regionalna konkurencja Elementalu stanie się jednocześnie jej klientem, ponieważ firma będzie w stanie zaoferować lepsze ceny skupu niż konkurenci na zachodzie. Wygląda na to że efekt skali zaczyna działać, tym półroczu zysk operacyjny jest wyższy o 1/3 niż w poprzednim mimo że spadki cen surowców powinny jednorazowo obniżyć marżę.

Czy mogę prosić o analizę raportu finansowego? Spółka wkrótce ma ogłosić nową strategię, wraz z analizą raportu finansowego może to pomóc podjąć decyzję o wejściu lub wyjściu z inwestycji.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 12 października 2019 08:38:56
Liczba wpisów: 34
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,687 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d