pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

perkmylife

perkmylife

Ostatnie 10 wpisów
Guma92: Sprawdź perkmylife.com/makler/perfect-... (kurs weekendowy, w cenie: 60h zajęć; dodatkowo, wszystkie materiały jeszcze na video; testy online, materiały drukowane, kalkulator prosty :) i podręcznik Jajugi "Inwestycje")

berds: z mojego doświadczenia znalezienie kursu gdzie zajęcia odbywać będą się w tygodniu będzie niemożliwe. Ew. lepiej jeśli masz relatywnie dużo czasu i motywacji - sprawdź czy odpowiadałby Ci taka forma nauki: perkmylife.com/makler/vod-mpw/...

Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi, wtrącę swoje trzy grosze :)

Z mojego punktu widzenia warto podkreślić że, licencja doradcy inwestycyjnego daje przede wszystkim dużo szersze możliwości niż jedynie praca w TFI. Co więcej, analizując kariery byłych kursantów PERK wiele z tych osób pracuje obecnie w konsultingu strategicznym (BGC, ATK, McKinsey, Bain, EY, Deloitte; zarówno w Polsce jak i za granicą), funduszach private equity jak Enterprise Investors, czy venture capital (tutaj lista przykładów może być b. długa - wystarczy zerknąć na listę funduszy dysponującymi środkami KFK).

Czy to są atrakcyjne kierunki? Według mnie zdecydowanie TAK - i nie mam tutaj na myśli jedynie aspektów finansowych. Za licencją idzie przeświadczenie pracodawców (słuszne zresztą), że osoby ją posiadające są niezwykle pracowite, wytrwałe, mają analityczny umysł i, oczywiście, niekwestionowaną wiedzę teoretyczną.

Dla młodych osób (studentów, świeżych absolwentów), to dobry sposób na dostanie prestiżowej pracy na juniorskim stanowisku - po prostu w lepszej firmie niż rekrutując się z podobnymi zainteresowaniami, ale bez licencji.

Teraz wracając do tematu wątku i dyskusji czy warto podczas przygotowania korzystać z "kursu" do doradcę - według mnie nie ma innej możliwości. :) Oczywiście zakładając, że ten kurs to dla jednej osoby zajęcia stacjonarne, a dla innej kurs online zawierający opracowania zadań z historycznych egzaminów w formie ebooków, testów online czy materiałów video. Jeszcze inna osoba, mimo wszelkich przeciwności losu, będzie starała się przygotować jedynie z dostępnych w księgarniach/bibliotekach książek. :) I tak, jedynie tej ostatniej opcji nie polecam - przygotowanie polegające na kompletowaniu informacji z kilkudziesięciu źródeł może zająć tak dużo czasu, że student prędzej się zniechęci niż dobrnie do końca.

Ostatecznie, tutaj wszystko zależy od indywidualnych preferencji, cech osobowości :), ilości czasu i pieniędzy. Na kursy stacjonarne (weekendowe) decydują się najczęściej osoby pracujące (zwykle już na rynku kapitałowym/finansowym) lub pracujące i studiujące jednocześnie. To również te osoby, najczęściej decydują się na pakiety obejmujące wszelkie możliwe materiały - gdyż dla nich największą wartością jest oszczędność czasu.

Ktoś kto ma dużo wolnego czasu i sporo motywacji do samodzielnej nauki powinien skorzystać z dedykowanych materiałów/opracowań (w naszym przypadku byłby to pakiet SELF-STUDY).

I oczywiście warto pytać, konsultować się z osobami które licencję już mają czy też się właśnie uczą. Takie właśnie osoby skupia perkmylife: perkmylife.com/board/5/members... i daje możliwość wysłania do nich prywatnej wiadomości lub zadania pytania na grupie Q&A.

Pozdrawiam i życzę każdemu kto podejmie się wyzwania nauki do DI - pracowitości i trochę szczęścia!

Mariusz Baciński
Doradca Inwestycyjny nr 461
http://perkmylife.com/doradca/pro-di

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 14 maja 2015
Ostatnia wizyta: 11 października 2017 03:54:00
Liczba wpisów: -11
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,492 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,93% +33 785,03 zł 53 785,03 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło