pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

broker12

broker12

Ostatnie 10 wpisów
Racja, moje spisywane wartości są niepoprawne.

I jeszcze mam pytanko do bardziej obeznanych z tematem:

1. Jak szacujecie, jaka część z tych 250 000 sztuk sprzedała się na Steamie? A jaka przez inne kanały? Sprzedają przecież też np. na GOGu.

2. Ile mogło się sprzedać wersji pudełkowych? Czy to są takie ilości, że można je zaniedbać? W pierwszych dniach mogło być spore zainteresowanie w Empikach i innych tego typu sklepach.

kunoj napisał(a):
Frostpunk około 9-tej, czyli na moment osiągnięcia 250 tys. miał około 3550 recek czyli wychodzi na to że miał przelicznik idealnie x70. Jak w aptece ??

Jesteś pawny, że dobrze zanotowałeś? Ja nie mam zanotowanej ilości recenzji z godziny 9:00, ale notowałem później i mam tak:

16:00, 3322 recenzji, 86% pozytywnych
17:00, 3343 recenzji, ...

Więc coś za dużo ci wyszło. Czy ktoś ma notatki z godziny 9:00 z piątku?

"Czyli jeśli TWOM ma 70 komentarzy na jedną kopię, to Frostpunk w tej chwili teoretycznie powinien mieć dajmy na to 60."

Raczej "70 kopii na jeden komentarz". :-)

Pytanie o serwis SteamSpy.

Z jakim opóźnieniem są podawane dane na SteamSpy? I Jak często są aktualizowane? Szczególnie chodzi mi o te w lewej kolumnie, czyli np.:

Cytat:
Score rank: 53% Userscore: 85% Old userscore: 86% Metascore: 85%
Owners: 0 .. 20,000
Followers: 98,602
Peak concurrent players yesterday: 28,271
Peak on Twitch yesterday: 32,407 viewers, 545 channels

(Tutaj link do strony Frostpunka: https://steamspy.com/app/323190)

To jest wartośc z wczoraj:

- Peak concurrent players yesterday: 28,271

Ale z kolei to:

- Followers: 98,602

mi tu nie pasuje. Co to są ci followersi? Członkowie grupy Frostpunka na Steamie (których można zobaczyć tutaj: steamcommunity.com/search/grou... )? Jesli tak, to nie jest to aktualna wartość, bo jest ich już znacznie więcej. Czy może to coś zupełnie innego?

I raczej nie jest spersonalizowany. Wszyscy widzą drugie miejsce w globalnych bestsellerach.

007 napisał(a):
W rekomendacji BOŚ założono sprzedaż zbliżoną do TWOM, a już teraz ilość graczy w grze przekracza trzykrotnie maksymalną premierową wartość dla TWOM.

A jaka była ta rekomendacja BOŚ'a?

Ja tylko przypomnę, że Briju jest też w portfelu SII, a kilka funduszy wtopiło w Briju niemałą kasę (w tym jeden OFE niedawno).

Także nie ma sensu teraz wyrzucać kto polecał Briju, a kto ostrzegał. Teraz będą sami tacy, którzy już wcześniej "wiedzieli, że coś jest nie tak". :)

Dzięki za objaśnienia.
Ale czy to możliwe, żeby Briju mogło otrzymywać zwroty VAT (a otrzymywało) gdyby byli w coś umoczeni? Przecież to by zonaczało, że te kontrole ze strony skarbówki to fikcja. To mi się wydaje mało prawdopodobne. Przecież to trwało latami.

1. Sprawdzenie a odpowiedzialność to dwie różne rzeczy. Jeśli mój dostawca nie płaci VATu, to jak ja mogę za to odpowiadać? Przecież to sprawa między nim a Urzędem, ja nawet o tym nic nie wiem.

2. Teraz może i tak, ale ja pytam bardziej o to co było wcześniej. Bo nie wydaje mi się, żeby Briju tyle czasu mogło otrzymywać zwroty VAT gdyby byli w coś umoczeni.

@007

- Ale jak kupowali od dostawcy, to nawet jeśli on byłby nieuczciwy, to jak Briju może za to odpowiadać?
- I jakim cudem przez tyle czasu dostawałoby zwroty VAT i przechodziło kontrole skarbowe?

Cytat:
Jak dla mnie calkowite zerwanie z firmami handlujacymi metalami w PL z powodu ryzyka utraty plynnosci nie ejst wytlumaczeniem. Wolalbym prowadzic dalej dzialalnosc w tym zakresie i szukac innych firm zagranica w miedzyczasie.

Oni też by pewnie woleli, ale może te firmy się po prostu zwinęły tuż przed wprowadzeniem zmian w VAT.

Mam dwa pytanka do bardziej obeznanych z tematem:

1. Zakładając, że firmy, od których Briju skupowało metale, działały nieuczciwie (oszukiwały na VAT czy cokolwiek), to czy możliwe jest obiciążenie za to Briju przez Urząd Skarbowy? Oczywiście zakładając, że to były niezwiązane z nimi podmioty i że nie da się udowodnić żadnych powązań.

2. No i czy pomimo kontroli (musieli być kontrolowani nie raz gdy żądali zwrotów VATu) mogło tutaj dochodzić do oszustw na VAT-cie, o które wszyscy teraz podejrzewają Briju? Przecież (z tego co słyszałem, ale nie znam się) karuzele polegaja na tym, że firmy słupy wyłudzają zwrot VAT i znikają zanim w ogóle ktoś ich zacznie szukać. A Briju przecież nigdzie nie zniknęło, działa od lat.

3. Jak takie kontrole z Urzędu Skarbowego wyglądają?

Dwie recenzje ze Steama, które dobrze oddają aktualne problemy Realpolitiks i (póki co) zmarnowany potencjał:
Recenzja 1:
Cytat:
Zentinel
Current problems:
- The game is way too easy (won 1st try as the Netherlands)
- Project maintainence is broken
- War score is broken
- Having a problem of schrödinger's France (France has 1 province, but there is no province that belongs to France.)
- War mongerer points are broken (Got last warning from UN after 200 points, now have >10000)
- Taking over provvinces takes the ♥♥♥♥ (there should just be a simple drop down for this, instead of having to scavenge the globe to remember that the UK has the Falkland islands)
- Money is irrelevant
- War is boring, and it's never clear how I can improve my performance, as performance isn't listed
- You can only lead a bloc, not join one.
- There is no way to turn a bloc into a new country (not a problem, but so disappointing!)
- No other country ever builds an army big enough to fight yours, once you take off.

I'm currently living a powerfantasy I didn't want. The rest of the world is pathetic, and there is no coalition out to destroy me. After you take off a little, there is nothing stopping you. I can't recommend it for this reason.

Recenzja 2:
Cytat:
kmonsen
I have tried to like the game, and played it quite a bit. It is just too buggy right now, some being really obvious.

The most critical one is that GDP growth is calculated as an integer, so does not work for small provinces unless the growth is insanely high. Another thing is that GDP growth is insanely powerful which means if you use it correctly money becomes a non-issue in the second half of the game.

Another bug I found was that the game thought the country I was winning a war against had two provinces so I could not take it over, but in the province list it only had one. Which meant that I had a neighbour I could never win against.

The UI is also very clumsy, for example replenishing the units lost in war is hopelessy complicated and requires several clicks, it should be possible for the game to do that for you.

There is a good game in there, but for now stay away at any cost.

Ci co się zagalopowali w porównaniach do 11bit zapominają o jednej istotnej rzeczy.

TWoM miał rewelacyjne oceny, co pompowało sprzedaż (każdy zachwycony gracz to żywa reklama, poleca znajomym itd.), dzięki czemu gra o wiele dłużej okupowała wysokie pozycje w rankingu.

Realpolitiks ma niestety przeciętne oceny, więc "hajp" przeminie (i gra zleci w rankingu) o wiele szybciej.

Poza tym w recenzjach (czytam recenzje od samego początku, oglądałem też sporo video jeszcze przed premierą) pojawiają się bardzo konkretne uwagi o brakach jakie ta gra posiada. Nie są to jakieś druzgoczące błędy, raczej rzeczy łatwe to poprawienia/usprawnienia, ale niestety, moim zdaniem, nie pozwoli to długo utrzymać dobrej sprzedaży.

Wierzę w tę grę, bardzo mi się podoba, uważam, że jakiś update albo dodatki mogą ją znacznie polepszyć. Jeśli twórcy wezmą sobie do serca cenne uwagi z recenzji może to być nawet początek świetnej serii, która kiedyś będzie realną (choć osadzoną we współczesności) alternatywą dla Europa Universalis, ale póki co nie ma co popadać w zachwyt, bo droga do tego daleka, a przed JujuBee jeszcze kupa roboty.

kliknij, aby powiększyć

Przecież sensortower nie podaje ilości pobrań.

@anty_teresa
Zdecydowanie lepiej teraz, a potem update.

Napiszcie jakie były wasze przewidywania przed raportem. Bo po raporcie to każdy mądry. :)

Jak oceniacie wyniki za III kw.?
Jakie perspektywy na następne kwartały?

Może ktoś bardziej doświadczony objaśnić amatorowi o co może chodzić w ostatnim raporcie ze spółki? Tutaj link:

biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

MONNARI TRADE SA Zawiadomienie o transakcjach na akcjach MONNARI TRADE S.A.
Raport bieżący 40/2015

(...) A. W dniu 19.10.2015 r. wykonana została umowa pomiędzy Panem Mirosławem Misztalem oraz Modern Styles Sp. z o.o. S.K.A. pożyczki na rzecz tego podmiotu 5 000 000akcji zwykłych na okaziciela MONNARI TRADE S.A., co stanowi 16,36% wkapitale zakładowym oraz 13,95 % w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu. (...)

Dołączam się do pytań panterczaka.

A dodatkowo niemiecka wersja sklepu internetowego pomoże wypromować markę CCC na rynku niemieckim.

Jak oceniacie zakup przez CCC sklepu internetowego http://eobuwie.pl ?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 14 października 2020 12:30:32
Liczba wpisów: 23
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,333 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,55% +30 909,35 zł 50 909,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d