pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Ringil

Ringil

Ostatnie 10 wpisów
Więc o co się toczy? Allegro jest wyceniane na poziomie całego E-commerce w Polsce co jest absurdem i pokazuje jaki jest długoterminowy potecjał wzrostowy dla tej spółki.

Ciekawostka

Polski rynek e-commerce był warty w 2019 roku 51 mld PLN

www.magazyn-ecommerce.pl/artyk...

Wycena Allegro na chwilę obecną 91 mld PLN :)

Z racji chęci zdelisotowania Spółki i ubogiego corporate governance na GPW jestem w pewien sposób sceptycznie nastawiony do stwierdzenia o braku produkcji płynu.
Trzeba mieć natomiast świadomość, że na Krynicy formuje się bańka spekulacyjna i na ten moment zdrowy rozsądek oraz fakty przestają mieć znaczenie.

mackopl napisał(a):

Nr.2 Wyniki za Q3 będą jednak przeciętne. O tym wiedzą tylko pracujący w firmie.


Z tym akurat nie byłbym taki pewien. W przypadku maseczek niektórzy agenci są w stanie chodzić w nich po pół roku bez zmiany. Z płynem jest zupełnie inaczej, bo zużywasz go na bieżąco. Mało tego, aplikujesz go wszędzie gdzie są duże skupiska ludzi - przed wejściem do galerii handlowej, sklepu, zakładu fryzjerskiego, szkoły czy urzędu. Płyny Krynicy pojawiły się też w sklepach Biedronki, a biorąc pod uwagę ile Polaków robi w niej zakupy to wpływ na wyniki może być znaczący.

Cześć harry,

Marvipol
Idą ciężkie czasy dla budownictwa mieszkaniowego, a niestety Marvipol nie jest super spółką pod kątem efektywności operacyjnej. Oczekuję pogorszenia wyników w nadchodzących miesiącach.

KGL
Spółka ma netdebt/EBITDA powyżej 2.0x i i wydaje 30 mln PLN na zakład produkcyjny, który według KRS robi kilkadziesiąt-sto mln PLN reve (nie pamiętam już dokładnie ile) i wynikowo kręci się od jakiegoś czasu w okolicach breakeven. Z mojego punktu widzenia utopione pieniądze.

Z portfela zniknęły:

Arctic Paper po 3,64 zł (stopa zwrotu +7,06%)
KGL po 15,70 zł (stopa zwrotu +30,26%)
Marvipol po 5,08 zł (stopa zwrotu +11,70%)
Mabion po 30,30 zł (stopa zwrotu -61,69%)

bankrucik napisał(a):
ja w sumie rozumiem, że właściciele "grzeją dyszla" ale to, że są analitycy którzy te wyceny z kosmosu "kupują" i dalej podkręcają to już kpina.a ci którzy to kupią przy tych wycenach to już ..

zwróćcie uwagę, że po kwartale szaleństw zakupowych w internecie spowodowanych Koronawirusem, Allegro było w stanie wykazać raptem 290 mln zysku netto za 1 Półrocze 2020 i ma mieć wycenę sięgającą 44 mld złotych. Gratuluję Sprzedającym...


Akuarat wycenę na IPO przygotowywał analityk z... Santandera, więc trudno oczekiwać by była on niska. Ogólnie patrzenie na wyceny analityków to z reguły jakby pójść wyceniać Porsche Panamerę do handlarza aut używanych P.H.U Januszex - trzeba uważać :)

Co do zysku netto to sporo wydatków poszło na promowanie Smarta więc aż takiej uwagi do tej kategorii wynikowej bym nie przywiązywał.

Czekam spokojnie na raport półroczny i dopiero po tym co w nim będzie napisane podejmę decyzję co dalej. Zmienność mnie kompletnie nie boli, bo portfel ma na celu generowanie stopy zwrotu, a nie ochronę kapitału.

DonG napisał(a):
Zwolniłbym każdego zarządzającego, który zapisałby się na pakiet akcji w cenie maksymalnej w celu długoterminowego trzymania pozycji, zresztą zapisujących się w cenie minimalnej też bym zwolnił.


Wbrew pozorom zarządzający nie są głupimi istotami :) Po prostu istnieje takie cos jak benchmark i mając uzasadnione podejrzenia, że dana spółka wejdzie do danego benchmarku (jak np WIG20 lub mWIG40) to fundusze nabędą te walory niezależnie od ich ceny. Nikt nie chce być potem na szarym końcu w tabelkach na porównywarkach.

Zresztą też nie ma co się oszukiwać - to IPO leadują fundusze zagraniczne, dla których takie wyceny to chleb powszedni, a polscy inwestorzy (zarówno Ci instytucjonalni jak i detaliczni) robią tu tylko za przystawkę.

W portfelu pojawiły się nowe, amerykańskie spółki:

Biomerica (6,95 USD)
Zynex (16,30 USD)
Pro-Dex (31,00 USD)
Lantronix (4,80 USD)

Niedługo mojemu dziennikowi stuknie rocznica, więc na dniach pojawi się drobne podsumowanie.
PS. Pozdrowienia dla ubranych w Krynicę :)

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 30 listopada 2016
Ostatnia wizyta: 21 października 2020 14:48:49
Liczba wpisów: 50
[0,01% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,449 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,80% +27 160,25 zł 47 160,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d