Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

grzechu216

grzechu216

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Jak sie prowadzi jakiekolwiek planowane inwestycje, to juz w momencie planowania okresla sie sposob finansowania i zabezpiecza srodki na ten cel

A mi tosie wydaje że jednak zarząd przewidział jako finansowanie zyski ze sprzedaży. Teraz będą musieli wypłacić dywidendę a z następnych kwartałów przy tej cenie surowców zysków może nie być...

I szczerze to liczę że zarząd brał pod uwagę ewentualny wzrost tych kosztów i się zabezpieczył. W końcu są to specjaliści od zarządzania którym spółka płaci niemałe pieniądze. A skoro to specjaliści od zarządzania i znają się lepiej niż ja... I sowite wynagrodzenie się im za to należy to myślę że dobrze zadbali o interes spółki i akcjonariuszy... No chyba że nie... Chyba że to tacy sami specjaliści jak my wszyscy i wróżą z fusów jak większość

stooq.pl/q/?s=xagpln&c=1y&...srebro wzrost w ciągu roku o 15%
stooq.pl/q/?s=xaupln&c=1y&...złoto wzrost w ciągu roku o 30%
Koszty materiałów i energii to 60 mln z czego 19% stanowią materiały stykowe czyli złoto, srebro. Nie wkleje tu screena z raportu bo nie można prosto z telefonu czy kompa ale poszukać w raporcie rocznym zawsze można... Czyli materiały stykowe mieliśmy za 11 mln teraz mamy powiedzmy 22% drożej czyli jakieś 2.5mln więcej na materiały stykowe.

Próbuję oszacować jakie zmiany na wyniki mogą mieć ostatnie zmiany cen surowców. Miedź jak na razie cena podobna jak przed rokiem. Złoto i srebro wzrost ceny o 30% i 15% nie wiem w jakich proporcjach używają poszczególnych surowców powiedzmy że średnio jest to wzrost o 22%. Generalnie "materiały stykowe" to 19% kosztów materiałów. Czyli tak duży wzrost ceny przy założeniu niezmienionego zapotrzebowania przełoży się na wzrost kosztów o jakieś 2.5mln rocznie. Wzrost wynagrodzeń jeśli by przyjąć 7% jak to jest publikowane dla polski to następne 2.5 mln. Do tego wzrost ceny energii??? i dywidenda wyparowała... Ciekawe na ile spółka jest sobie w stanie poradzić z takimi wyzwaniami...
Przy spadających zamówieniach raczej trudno o podnoszenie cen... więc być może zmniejszenie zatrudnienia oraz bieżącej produkcji i upłynnianie zapasów.
Na plus może działać wzrost zainteresowania fotowoltaniką gdzie spółka upatrywała nadzieje na wzrost zapotrzebowania przekaźników do tego sektora, być może ładowarki do samochodów... ale to raczej przyszłość... No i można by się spodziewać spadku cen tworzyw sztucznych ze względu na spadki cen ropy

W tym tempie to za 2 miesiące okaże się że wycena jest po 3 złote... I dodatkowo okaże się pewnie, że ze względu na wzrost ceny złota i srebra oraz słabszy popyt spółka nie ma kasy na dokończenie inwestycji... Ciekawe w jaki sposób sfinansuje inwestycje w takiej sytuacji...

Cytat:
Cytat:
grzechu216 napisał(a):
Norges Bank głosował przeciwko powołaniu wszystkich członków rady nadzorczej... Tak przynajmniej wychodzi mi z analizy akcjonariatu

Nie pierwszy raz

Wczesniejszy zarzadzajacy zrobil z Norges idiotow,

Możesz wyjaśnić na czym to polegało, w jaki sposób zrobili z nich idiotów?
Cytat:
Nie swiadzy to dobrze o banku BNP Paribas jezeli zyskowna spolke, ktora placi 5% dywidendy rocznie sprzedaje sie PKC na nieplynnym rynku.
Kupujacy ustawiaja sie coraz nizej i maja racje, skoro Paribasa cisnie to niech oddaje po promocji.

To jest dla mnie potwierdzenie, zeby nigdy nie inwestowac w fundusze inwestycyjne. takie jak BNP Paribas TFI i tym podobne. Fundusze nie potrafia inwestowac, albo kupuja jak lemingi, albo sprzedaja jak lemingi.
Kolejne potwierdzenie, ze zarzadzajacy funduszami maja w w d... kase klientow

To, że spółka płaciła 5% dywidendy rocznie nie świadczy o tym, że będzie robić to w przyszłości. Niemcy są czołowym odbiorcą, a tam wskaźniki kuleją... w Q2 ceny ceny miedzi były niższe r/r w Q3 ceny miedzi mogą być podobne r/r , za to ceny srebra i złota wyższe. Myślę, że w takiej sytuacji ryzyko pogorszenia wyników w Q3 jest duże i BNP już z wyprzedzeniem akcje sprzedaje.

Ktoś tu zaczyna nieźle wyprzedawać. Pytanie dlaczego? W 2q miedź tańsza niż przed rokiem więc z tego powodu można by się spodziewać lepszych wyników w 2q

Norges Bank głosował przeciwko powołaniu wszystkich członków rady nadzorczej... Tak przynajmniej wychodzi mi z analizy akcjonariatu

Mhm no to już wszyscy wiedzą... I mimo tego kurs spadł z 7.6 na 7.3 i na 7.3 widać że ładna podaż siedzi co zostanie podskubane od razu pozycja 1000 sztuk jest odbudowywana
gazetalubuska.pl/polska-firma-...
Może to jest powodem?

No ale banki nietylko z bonów pieniężnych korzystają maja przecież depozyty. Gdy RPP podniesie stopy to oczywiście WIBOR podskoczy. Natomiast oprocentowanie depozytów utrzymywane przez klientów w bankach będzie rosło wolniej. Jak szybko będzie rosło oprocentowanie depozytów? To zależy od płynności banku. A Czarnecki dlaczego musi za depozyty dawać 4 procent? A PKO na lokacie standardowo ma chyba tylko 1.5 procent. Mając dużą płynność bank nie będzie musiał wspierać się pożyczkami miedzybankowymi opartymi na WIBOR lub tylko w małej części będzie musiał to robić. Kredyty pójdą do góry z dnia na dzień bo WIBOR maja wpisany w umowach tak jak kredyty we franku poszły w górę bo Franka miały w umowach. Ale lokaty nie mają wiboru w umowach... Więc na tyle na ile płynność banku będzie pozwalała tak długo banki będą zwlekać z podnoszeniem sobie kosztu depozytów i w ten sposób zwiększa zysk dzięki podwyżce stóp. Oczywiście chodzi o najbardziej płynne banki.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 12 sierpnia 2019 15:31:47
Liczba wpisów: 32
[0,01% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,365 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d