pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

grzechu216

grzechu216

Ostatnie 10 wpisów
Panowie powiem wam szczerze mimo wszystko dział relacji inwestorskich spółka ma świetny. Jesli nurtuja was jakieś pytania można śmiało napisać.
A informacja o tym że licznik miesięczny jeszcze nie bije to jak waszym zdaniem wpłynie na kurs? Jak na moje popyt się wyczerpuje a podaż siedzi na 9.6

Cena za dzierżawę hoteli to 400 tys netto miesięcznie i 150 tys netto miesięcznie co daje 6.6mln rocznie.
Tak właściwie co stało się w spółce w tym roku?
Pomimo posiadanej gotówki spółka wypłaciła śmiesznie niską dywidendę. Gotówka poszła na zakup instrumentów dłużnych oprocentowanych na 5.5%. Od kogo tego nie podano ale jak ulał pasuje to do kwoty dzierżawy za hotele.

Zastanawia mnie też inna kwestia... Bo przecież uważa się że przepływy pieniężne są ważniejsze niż zysk... I tu na stockwatch też tak się uważa. Ale przecież przepływy są pochodną zysków... Dając tu przykład RLP przepływy operacyjne były duże ale przecież jest to tylko spływ gotówki wygenerowanej wcześniej. A jaki będzie spływ gotówki w przyszłości skoro wiadomo że koszty materiałów wzrosły ceny produktów nie co przejawia się w mniejszym zysku teraz? I jeszcze dodatkowo od nowego roku będzie presja na wynagrodzenia?

Tak apropo dyskontowania wszystkich informacji... Widzę addison się w wątku udzielił.
Adddison wie jak to jest z tym dyskontowaniem na przykładzie ELB. Jak wartość księgowa może topniec w oczach jak nawet wielka dywidenda nie rusza kursu. A obroty na RLP? Duże... Jak na ostatnie czasy... Na ELB przy 40 też pewnie były duże jak na ostatnie czasy...a dziś kurs 8

Inna sprawa to konkurencyjność ze strony polprzewodnikow. Przy wyższych cenach metali szlachetnych konkurencyjność polprzewodnikow będzie wzrastać.

Inwestycja na 13mln w rozbudowę i zwiększenie mocy produkcyjnych. Capex w tym roku to już 8mln więc przypuszczam że coś w tym temacie się dzieje. Inwestycja w segmencie przekaznikow miniaturowych. Jeśli w tym segmencie można uzyskać wyższe marże to spoko. Mogło by to zniwelować wzrost cen metali szlachetnych.
Mnie zastanawia na ile trwały może być wzrost cen metali szlachetnych?


Cytat:
imo wszystko juz zdyskontowane, co nie oznacza, ze jakis panikarz jeszcze nie wyskoczy z akcji, ale jest faktycznie popyt i to dosc duzy jak na relpol, czemu nie zaprzeczysz. wave

Chyba zgadzam się z każdym z tych stwierdzeń.
Q3 w cenie a q4? A przyszły rok? Te 5 baniek to zasługa pierwszego półrocza.
Nie znam się zbytnio na tych wszystkich księgowościach ale nadal sądzę że spadek zysku w dużej mierze przez wzrost cen metali szlachetnych. Do przyszłego roku dużo może się wydarzyć wiadomo... Tak w jedną jak i druga stronę. Ale przy tej cenie metali szlachetnych przyszły rok marnie widzę. Przy spadających przychodach chyba trudno będzie je sobie w cenniku odbić. Pocieszające są przepływy operacyjne i inwestycje które są z tych przepływów robione. Może tu coś da się wycisnąć? Jakieś produkty z wyższymi marzami ewentualnie spadek kosztów? Ale jak na razie to jest raczej niewiadoma.

Widzę będziemy się spierać... Starcie skrajnego optymizmu ze skrajnym pesymizmem wave
Ktoś to zbiera... Pewnie Adagio Whistle
4 kwartał pewnie będzie tak samo słaby jak 3. Ciekawe ile dywidendy w przyszłym roku będzie. Bo za chwilę może się okazać że mamy następna fale podaży tym razem z portfeli dywidendowych.

Cytat:
Teoretyzujac obecne oslabienie zlotego z nadwyzka rekompensuje wzrost cen surowcow, wiec w teorii wyniki powinny bac nawet lepsze od ostatnich.

Czy mi się wydaje czy zysk spadł prawie o połowę w q3?
EDIT
Faktycznie wydaje mi się bo o połowę zysk to spadł ale w skumulowanym okresie 3 kwartałów. W samym 3 kwartale zysku prawie nie było.
Gdzie te pozytywne wpływy zmiany kursów walut? Pewnie dzięki nim w polu zysk jest jeszcze znak + a nie -

No właśnie... Bo do tej pory Pan Podgórski mi się nie podobał ze względu na to że z orlenem jest powiązany ale przecież to pan przybył forsował emisję dla zarmenu. Pan przybył kupował akcje po 35zl potem forsował emisję dla zarmenu? Hmmm czyżby piękny blef?
Skąd tak apropo Pan Przybył się wziął w zarządzie? Bo pan Podgórski to wiemy że z ramienia akcjonariusza OFE PZU

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 28 września 2017
Ostatnia wizyta: 20 listopada 2019 18:52:50
Liczba wpisów: 56
[0,02% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,857 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d