pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

grzechu216

grzechu216

Ostatnie 10 wpisów
Nie no bez przesady podobno Fed miał być panaceum na wszystko... Bank banków... Bank ostatniej instancji... A teraz trzeba ratować Fed przed stratami?

Te całe kwarantanny... To co się wyprawia to szczyt wszystkiego. Jeśli ktoś mnie przymusowo wyśle na kwarantannę to dlaczego mój pracodawca ma ponosić tego koszty? Jeśli rząd mnie zmusza do tego bym mimo braku jakichkolwiek objawów nie pracował to ja się chce do rządu zwrócić o odszkodowanie. A najlepiej do każdego z posłów podpisujących takie ustawy z osobna. Łatwo zwalić koszty na innych bez brania jakiejkolwiek odpowiedzialności

Cytat:
a swoją drogą po co się męczyć na GPW jak w USA są gwarantowane zyski przez FED, a trend 10 letni w zasadzie od linijki

Swoją drogą jak to jest? Fed podnosi stopy s&p rośnie. Dochodzi do krytycznego momentu s&p spada więc obniżka stop i ath. Teraz znów drukarka z Fed i znów rośnie... A RPP ma ciągle nisko stopy i rosnąć nie chce...

MFW też spieszy z pomocą...

Ale chwila moment... Według Wikipedii:
Cytat:
Po upływie terminu, na jaki udzielono kredytu, państwo powinno wykupić swą walutę z MFW za walutę wymienialną lub złoto.

Czyli co to oznacza dla kursu złota lub waluty wymienialnej?

Ktoś tu podlinkował na końcu posta link do profilu na FB kobiety która w Krotoszynie w szpitalu była.
Chciałbym zwrócić uwagę że w 11:10 filmu ta pani wykonała gest Lichockiej Shame on you Dancing

Cytat:
LoL - wątek czyta się lepiej niż ogląda M jak Miłość

Ciekawe kiedy w m jak miłość pojawi się wątek koronawirusa Think

Edit 3
Obserwujac utrzymującą się tendencje śmiem twierdzić że Polska poraz kolejny ma szansę zostać zieloną wyspą na mapie świata... Tym razem pod względem braku zachorowań... Ja bym tu upatrywał szansy... Zamknąć granice wydzielić w Radomiu strefę kwarantanny i czekać aż wielmożni tego świata masowo będą ewakuować się do Polski wraz ze swoim kapitałem w strachu przed koronawirusem.

Cytat:
Jak dzieci we mgle, sami siejecie panikę i się nakręcacie nie znając faktów.
Właśnie tylko 25 %!

No właśnie też to chciałem powiedzieć... Ściśnięci w puszcze odległość niewielka tam praktycznie każdy musiał mieć kontakt z wirusem.

@vox jedna kobieta na 40000 wyzdrowień....

Chmmm w takich Chinach to by się chciało żyć.... Jakby u nas w sezonie grypowym taką opieką spoleczenstwo objęto... Ale no niestety w Polsce to zapierd.... Trzeba.
Ciekawe co jest bardziej opłacalne... Zamknąć na miesiąc całą produkcję czy pozwolić ludziom chorować na grypę Siedzieć na zwolnieniach płacić chorobowe podobno w Polsce w tym roku już było 1.5mln chorych na grypę. To chyba raczej duża strata ekonomiczna jak 1.5mln na zwolnieniu lekarskim siedzi nie produkuje i pobiera zasiłek chorobowy?

Cytat:
Umiera 3.8% wg WHO... Chyba lepiej wiedzą niż PAN, skoro pojechali do Chin

W cytowanym raporcie who stwierdza się ze: w wuhan umieralność wynosiła 5.8% podczas gdy na pozostałym terytorium Chin wynosiła 0.7%

Czyli tak naprawdę umieralność jest znacznie mniejsza. Być może w samym wuhan diagnozę stawiano tylko tym bardzo chorym a teraz gdy jest duża świadomość diagnozuje się także tych co tylko katar mają?
A gdy do tego dorzucimy tych którzy nawet nie mają objawów więc wogole nie zostali zdiagnozowani to statystyka umieralności jeszcze bardziej spadnie.

Sam statek Diamond Princes jest też ciekawym przypadkiem. 3700 pasażerów a zachorowało tylko 1000.

Jakby wrzucili do gara to by wirusa zabili. Musieli jeść na surowo Think

Statystyki mają to do siebie że są tylko statystykami. Moja babcia zachorowała dawno temu na grypę... Silny kaszel spowodował pęknięcie żyłki w mózgu, wylew i w konsekwencji śmierć.
I tu pytanie jak myślicie w statystykach odnotowano śmierć z powodu grypy czy wylew?

Kwestia 2... No skoro od zwierzęcia pochodzi ten wirus to co ma niby dać izolowanie całych miast? Wirus zostanie opanowany? Przecież rezerwuar wirusa będzie w zwierzynie cały czas!

Co niektórzy piszą o przerwaniu łańcucha dostaw, zmianie modelu gospodarczego, gdzie gospodarka nie będzie się koncentrować na imporcie półproduktów z jednego regionu na świecie i składaniu ich w produkt gotowy na miejscu. I wydawać by się mogło że zanim ten model się zmieni upłynie dużo czasu bo przecież postawić nową fabrykę w innym miejscu na świecie to trochę czasu zajmuje... Ale... Jest jeden przykład że tak wcale nie musi być
Do tej pory większość rowerów produkowana była w taki sposób że komponenty sprowadzane były z zagranicy. No wiadomo w Chinach tanio produkują... Ramy rowerowe też. Wszyscy sprowadzali ramy z Chin. Aż tu nagle w Polsce w sierpniu 2019 czyli jeszcze przed tym gdy wszyscy myślą otym że nastąpi zmiana modelu gospodarczego, otwierana jest fabryka ram rowerowych.
https://ag-motors.pl/">http:// https://ag-motors.pl/. Pierwszy wpis do KRS w 2009 roku jako właścicieli wymienia rodzinę Grzybów czyli właścicieli Romet.
No ale jak to? Fabrykę ram sobie w Polsce postawili? No przecież z Chin taniej sprowadzić.
Coś mi się wydaje że prawdziwy biznes może być bardziej przygotowany na obecną sytuację niż to się wszystkim wydaje.

I jeszcze jedna ciekawa informacja dotyczącą rezygnacji z udziału w targach że względu na koronawirusa...
www.rynekelektryczny.pl/lena-l...
Swoją drogą ciekawe jak wyglądają perspektywy dostaw. Toż to przecież spółka produkuje oprawy led. Natomiast same diody... Produkowane w Chinach.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 9 marca 2020 12:10:59
Liczba wpisów: 67
[0,02% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,485 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +82,88% +16 576,84 zł 36 576,84 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d