pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

złotybitcoin96

złotybitcoin96

Ostatnie 10 wpisów
GPW to, moim zdaniem, typowa "spółka w koronie". Wysoka zmienność wywołana niepewnością na globalnych rynkach i pandemią koronawirusa jest chyba najlepszą sytuacją jaka mogła się przydarzyć naszej Giełdzie jako przedsiębiorstwu. Gwałtownie wzrosła liczba rachunków maklerskich, a inwestorzy indywidualni nareszcie zalali rynek swoim kapitałem. Korzystny wpływ na Giełdę miały także 3 obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Trzymanie pieniędzy na kontach i lokatach stało się nieopłacalne, a obywatele w końcu zainteresowali się rynkiem kapitałowym.
Sądzę, że wyniki za II i III kwartał będą fenomenalne, przyszłoroczna dywidenda rekordowa.
Myślę, że jeszcze warto kupić akcje GPW.

Nie wiem czy już widzieliście ale GPW zawiesiła na chwilę notowania spółki. Chyba chcą uniknąć dzisiaj już takich szalonych wzrostów. Notowania wstrzymano o 12:09 przy kursie 23 zł i zwyżce +23%! Teoretyczny kurs otwarcia pokazuje na 24zł 50gr i przebicie +6,52%. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj będzie można handlować walorami Harper.
Jak widać COVID bardzo im służy.

Złoty Bitcoin 96

Szanowni Inwestorzy!

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat notowanych na Catalyst obligacji GNB. W pierwszych miesiącach roku, w związku z pandemią COVID19 gwałtownie straciły one na wartości. Obecnie odrobiły już większość strat. Czy uważacie, że nadał mogą drożeć? Czy, Waszym zdaniem, ich zakup to szansa na dobry zysk w horyzoncie powiedzmy 3-4 miesięcy, czy wystawianie się na ryzyko zarówno kredytowe, jak i spadku cen wywołanego realizacją obecnych zysków?

Pozdrawiam
Złoty Bitcoin 96

Czy, także Waszym zdaniem, branża cyfrowej rozrywki będzie jednym z kluczowych beneficjentów epidemii? Ja kupiłem Ultimate Games i zarobiłem prawie 10% w 5 sesji. CD Projekt także bije rekordy. Jak uważacie, czy koronawirus i związane z nim obostrzenia wpłyną pozytywnie na wyniki tego sektora?
Moim skromnym zdaniem, jest to jedna z najbardziej odpornych na "koronakryzys" branż na GPW.

Pozdrawiam
Złoty Bitcoin 96

Zastanawiam się też co myślicie o wpływie obecnej sytuacji w Polsce na rynek Catalyst. Tak jak obserwuję to przecena jest tam znacznie mniejsza niż na rynku akcyjnym. Czy, Waszym zdaniem, warto obecnie inwestować w obligacje korporacyjne lub hurtowe obligacje Skarbu Państwa? Zazwyczaj analitycy polecają takie instrumenty na wypadek bessy. Niektóre rentowności, moim zdaniem wyglądają dość atrakcyjnie, a wielu emitentów (np. PCC Exol, PCC Rokita, Kruk) to wiarygodne, dobrze prosperujące spółki. Jak uważacie czy obecne ceny "korporatów" są już atrakcyjne czy może jeszcze poczekać z ich zakupem?

Złoty Bitcoin 96

Moim zdaniem najważniejsze jest, aby nie ulegać panice, bo to naprawdę zaszkodzi światowej gospodarce. Należy zachować spokój, a gdy sytuacja nieco się ustabilizuje ruszyć do zakupów przecenionych walorów. Eksperci podpowiadają "cash in the King" w trudnych czasach.
Można także wykazać się sprytem i grać certyfikatami inwestycyjnymi obstawiając spadek wartości indeksów i niektórych surowców (głównie ropy). Polecam tą strategię podczas podwyższonej zmienności.

Inwestorzy!
Życzę powodzenia i zysków w niepewnych czasach.

Myślę, że można szukać okazji wśród spółek uznawanych za branże defensywne tj. ochrona zdrowia, żywność. Świetnym przykładem są Makarony Polskie i Mercator( ten drugi produkuje jednorazowe akcesoria medyczne). Sądzę, że ostrożne i selektywne inwestowanie uchroni nasze portfele przed skutkami podwyższonej zmienności na światowych parkietach.

PS. Popatrzcie na wykres Makaronów. Takiej hossy dawno nie widziałem.

Dzięki za odpowiedzi. Na razie się wstrzymam i pasywnie poobserwuję sytuację. Sądzę że w czwartek lub piątek dojdzie do realizacji zysków z wczoraj i dzisiaj. Sytuacja jest bardzo niepewna i trzeba bardzo uważać z podejmowaniem decyzji rynkowych. Wall Street otworzyła się 1% pod kreską.

Wydaje mi się jednak, że koronawirus to realne zagrożenie dla gospodarki. Owszem grupa spekulantów na tym skorzysta, ale światowa gospodarka mocno ucierpi. Adagio, moim zdaniem nie do końca masz rację. Popatrz sobie na wykres ropy naftowej. Taki spadek zaszkodziłby zbyt wielu krajom, więc nawet spekulanci sterowani przez polityków by się na to nie odważyli.
Uważam, że zagrożenie jest realne.

Szanowni Inwestorzy!
Chciałbym poznać Wasze zdanie o chaosie jaki w ostatnich dniach panuje na światowym rynku kapitałowym z powodu epidemii koronawirusa. Takiej dynamiki zmian na światowych parkietach (także tym w Warszawie) nie pamiętam od czasu referendum w sprawie Brexitu w 2016 roku. Czy jest to tylko niepotrzebna panika inwestorów, czy faktycznie realne zagrożenie dla światowej gospodarki.
S&P 500 stracił w ciągu tygodnia ponad 7%, a frankfurcki DAX ponad 4,5%. Waszym zdaniem: okazja na zakupy po promocyjnych cenach czy raczej sygnał na dalszą wyprzedaż?
Z góry dzięuję za odpowiedź

Złoty Bitcoin 96

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 8 listopada 2017
Ostatnia wizyta: 30 lipca 2020 18:17:17
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,433 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +144,14% +28 827,81 zł 48 827,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d