pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

złotybitcoin96

złotybitcoin96

Ostatnie 10 wpisów
Szanowni Inwestorzy!

Od wielu lat interesuję się rynkiem kapitałowym i polityką i chciałbym poznać Wasze zdanie na temat rządowego programu Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Jestem bardzo ciekaw czy uważacie ten pomysł za szansę rozwoju i poprawy płynności polskiego rynku kapitałowego czy za zabieranie obywatelom części ich dochodów.
Jak wielu z Was uważam, że płynność polskiego rynku pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z rynkiem np. we Frankfurcie.
Czy waszym zdaniem PPK będą zdolne ją poprawić? Czy oczekujecie, że Giełda zachęcona napływem aktywów wprowadzi nowe instrumenty pochodne np. ETF-y?

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.

Złoty Bitcoin 96

Jestem początkującym, drobnym inwestorem, ale bardzo interesuję się rynkami kapitałowymi.
Niestety obecne otoczenie makroekonomiczne i polityczne nie sprzyja inwestowaniu w akcje, a WIG 20 pogłębia dołki. Do tego zagraża nam Brexit i amerykańsko-chiński konflikt handlowy. Chciałbym się więc dowiedzieć co sądzą Państwo o inwestycjach w opcje na WIG20, czy jest to w miarę bezpieczne i zyskowne. Podobno prowizja i spread są znacznie większe niż na akcjach i obligacjach. Czy wobec tego jest się czym interesować?blackeye
Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam!
Radziłbym Ci zacząć przygodę z obligacjami korporacyjnymi od sektora chemicznego. Jest to typowa defensywna branża, na której produkty jest popyt niezależnie od koniunktury gospodarczej. Ja osobiście zaczynałem od obligacji PKN Orlen i osiągnąłem 3,7% rocznie, a na obligacjach PCC Exol 4,24% w skali roku. Obie spółki oraz PCC Rokita notują dobre wyniki finansowe i nie martwię się o wykup.
Polecam także obligacje komunalne np. miasta Elbląg. Niska rentowność, ale gwarancja kapitału.Oprócz tego obligacje wyemitowała też np. GPW.
Życzę powodzenia i zysków.
Złoty Bitcoin 96

Co myślisz o dzisiejszej zwyżce?!
Ja jestem pozytywnie zaskoczony. Oby produkowali i sprzedawali jak najwięcej ekologicznych autobusów elektrycznych.
Kupiłem ich akcje po fatalnym kursie licząc na afrykańskie kontrakty. A nic z nich nie wyszło.
URSUS Powodzenia!!!

Dzień dobry.
Ma Pani rację, że obecny rząd nie pomaga w rozwoju rynku kapitałowego. Nowy BETA ETF WIG20TR kupiłem na debiucie i minimalnie zyskuję. Uważam jednak, że dalszy rozwój tego typu produktów jest niezbędny dla zbilansowanego rozwoju polskiego rynku kapitałowego.
Moim zdaniem GPW powinna być niezależna od polityków.
Złoty Bitcoin 96

Nareszcie jakiś postęp w tej kwestii! W Nowym Jorku i Frankfurcie ETF-ów są tysiące, a u nas dopiero czwarty. Między nami a Zachodem wciąż jest przepaść. Nie mamy jeszcze ETF-ów na waluty i obligacje, co w Niemczech jest standardem.
Może politycy zamiast wypłacać sobie premie i wozić się limuzynami powinni zatroszczyć się o naszą kochaną Giełdę i rynek kapitałowy.

Dzień dobry!

W gruncie rzeczy ma Pan rację, ale wadą produktów strukturyzowanych jest tzw. poziom bariery (w przypadku certyfikatów ING Turbo). Po jego osiągnięciu certyfikat jest wykupywany, a inwestor traci ok. 70% swojego kapitału. ETF-y zaś znajdują się w ciągłym obrocie giełdowym i nawet jeśli przejściowo tracą to w dłuższym terminie inwestor zarabia. Uważam, że jest to istotna ich cecha, szczególnie w przypadku inwestorów z ograniczonym kapitałem. W przypadku inwestowania przez ETF-y osiągamy dywersyfikację przy znacznie mniejszym ryzyku. Sam kiedyś straciłem na certyfikatach Turbo na EUR/USD, a gdybym miał do dyspozycji ETF na tę parę walutową, to przeczekałbym spadki i zarobił w dłuższym terminie.
Moim zdaniem wielu młodych inwestorów też chciałoby mieć takie fundusze do dyspozycji.

Złoty Bitcoin 96

Witam!
Chciałbym poruszyć temat ETF-ów w naszym kraju. Uważam, że jest to rynek ze znacznym potencjałem i dużo bezpieczniejszy niż Forex, dający drobnym inwestorom ekspozycję na rynki zagraniczne przy mniejszym ryzyku.
Niestety na naszej Giełdzie notowane są tylko trzy ETF-y: na WIG20, DAX i S&P500. Dla porównania na parkiecie we Frankfurcie jest ich ponad sto i dają ekspozycję nie tylko na indeksy lecz także na waluty, akcje, obligacje oraz surowce. Moim zdaniem przy Książęcej 4 powinien się pojawić np. ETF na USD/PLN lub polskie obligacje skarbowe. Umożliwiłoby to krajowym inwestorom łatwą dywersyfikację portfela, oraz przyspieszyło rozwój rynku kapitałowego w naszym kraju.
Chciałbym się dowiedzieć co Państwo o tym sądzą.
Z góry dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie tematem.

Złoty Bitcoin 96

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 17 listopada 2019 14:54:32
Liczba wpisów: 8
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,588 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d