pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

złotybitcoin96

złotybitcoin96

Ostatnie 10 wpisów
Nie wiem czy już słyszeliście, ale w najbliższym czasie ma się nareszcie pojawić kolejny ETF firmy BetaSeciurites. Będzie odzwierciedlał indeks spółek technologicznych NASDAQ. Moim zdaniem to świetna perspektywa, bo nareszcie będzie można tanim kosztem zdywersyfikować swój portfel o nowoczesne amerykańskie firmy typu IBM, Microsoft czy Tesla. Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Ja nie ukrywam, że nie mogę się doczekać debiutu.

Złoty Bitcoin 96

Ja mam nadzieję, że szczepionka będzie jak najszybciej. Globalnej gospodarce, zdewastowanej przez pandemię, należy się czas na porządną regenerację. Obawiam się jednak, że wirus będzie mutował i co 2-3 lata mogą wybuchać lokalne epidemie, a szczepionka będzie musiała być stale udoskonalana.
Dla gospodarki jednak nawet krótki czas wytchnienia jest niezbędny. Koronawirusa wciąż widać na wykresach giełdowych indeksów, a nasz WIG20 z przyczyn m.in. politycznych, jest jednym z "najciężej przechodzących koronabessę" indeksów.
Liczę jednak na to, że koniec pandemii będzie dla gospodarki światowej i giełd wytchnieniem, a za ok. rok zobaczymy ok. 2350 na WIG20.

Złoty Bitcoin 96

Dzięki za informację. Czy świadectwo depozytowe można uzyskać przez Internet? Czy mając 4 akcje warto się w ogóle fatygować?

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jak dokładnie przebiega skup akcji. Kruk szykuje się do takiej operacji i oferuje atrakcyjną cenę. Czy jak mam akcje tej spółki to muszę gdzieś zapisać się na skup czy, tak jak dywidenda jest to przeprowadzane automatycznie? Może macie już z tym jakieś doświadczenie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Złoty Bitcoin 96

Moim zdaniem Biomed to fantastyczna spółka dla aktywnych inwestorów lubiących emocje i liczących na wysokie zyski. Należy do czołówki branży "COVIDowej" na GPW, a zmienność jest fantastyczna. Od kilku sesji nie ma także uciążliwego zawieszania notowań przez Giełdę. Sądzę, że będzie to jedna z najlepszych pod względem wyników w tym roku spółka z GPW.

GPW to, moim zdaniem, typowa "spółka w koronie". Wysoka zmienność wywołana niepewnością na globalnych rynkach i pandemią koronawirusa jest chyba najlepszą sytuacją jaka mogła się przydarzyć naszej Giełdzie jako przedsiębiorstwu. Gwałtownie wzrosła liczba rachunków maklerskich, a inwestorzy indywidualni nareszcie zalali rynek swoim kapitałem. Korzystny wpływ na Giełdę miały także 3 obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Trzymanie pieniędzy na kontach i lokatach stało się nieopłacalne, a obywatele w końcu zainteresowali się rynkiem kapitałowym.
Sądzę, że wyniki za II i III kwartał będą fenomenalne, przyszłoroczna dywidenda rekordowa.
Myślę, że jeszcze warto kupić akcje GPW.

Nie wiem czy już widzieliście ale GPW zawiesiła na chwilę notowania spółki. Chyba chcą uniknąć dzisiaj już takich szalonych wzrostów. Notowania wstrzymano o 12:09 przy kursie 23 zł i zwyżce +23%! Teoretyczny kurs otwarcia pokazuje na 24zł 50gr i przebicie +6,52%. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj będzie można handlować walorami Harper.
Jak widać COVID bardzo im służy.

Złoty Bitcoin 96

Szanowni Inwestorzy!

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat notowanych na Catalyst obligacji GNB. W pierwszych miesiącach roku, w związku z pandemią COVID19 gwałtownie straciły one na wartości. Obecnie odrobiły już większość strat. Czy uważacie, że nadał mogą drożeć? Czy, Waszym zdaniem, ich zakup to szansa na dobry zysk w horyzoncie powiedzmy 3-4 miesięcy, czy wystawianie się na ryzyko zarówno kredytowe, jak i spadku cen wywołanego realizacją obecnych zysków?

Pozdrawiam
Złoty Bitcoin 96

Czy, także Waszym zdaniem, branża cyfrowej rozrywki będzie jednym z kluczowych beneficjentów epidemii? Ja kupiłem Ultimate Games i zarobiłem prawie 10% w 5 sesji. CD Projekt także bije rekordy. Jak uważacie, czy koronawirus i związane z nim obostrzenia wpłyną pozytywnie na wyniki tego sektora?
Moim skromnym zdaniem, jest to jedna z najbardziej odpornych na "koronakryzys" branż na GPW.

Pozdrawiam
Złoty Bitcoin 96

Zastanawiam się też co myślicie o wpływie obecnej sytuacji w Polsce na rynek Catalyst. Tak jak obserwuję to przecena jest tam znacznie mniejsza niż na rynku akcyjnym. Czy, Waszym zdaniem, warto obecnie inwestować w obligacje korporacyjne lub hurtowe obligacje Skarbu Państwa? Zazwyczaj analitycy polecają takie instrumenty na wypadek bessy. Niektóre rentowności, moim zdaniem wyglądają dość atrakcyjnie, a wielu emitentów (np. PCC Exol, PCC Rokita, Kruk) to wiarygodne, dobrze prosperujące spółki. Jak uważacie czy obecne ceny "korporatów" są już atrakcyjne czy może jeszcze poczekać z ich zakupem?

Złoty Bitcoin 96

Moim zdaniem najważniejsze jest, aby nie ulegać panice, bo to naprawdę zaszkodzi światowej gospodarce. Należy zachować spokój, a gdy sytuacja nieco się ustabilizuje ruszyć do zakupów przecenionych walorów. Eksperci podpowiadają "cash in the King" w trudnych czasach.
Można także wykazać się sprytem i grać certyfikatami inwestycyjnymi obstawiając spadek wartości indeksów i niektórych surowców (głównie ropy). Polecam tą strategię podczas podwyższonej zmienności.

Inwestorzy!
Życzę powodzenia i zysków w niepewnych czasach.

Myślę, że można szukać okazji wśród spółek uznawanych za branże defensywne tj. ochrona zdrowia, żywność. Świetnym przykładem są Makarony Polskie i Mercator( ten drugi produkuje jednorazowe akcesoria medyczne). Sądzę, że ostrożne i selektywne inwestowanie uchroni nasze portfele przed skutkami podwyższonej zmienności na światowych parkietach.

PS. Popatrzcie na wykres Makaronów. Takiej hossy dawno nie widziałem.

Dzięki za odpowiedzi. Na razie się wstrzymam i pasywnie poobserwuję sytuację. Sądzę że w czwartek lub piątek dojdzie do realizacji zysków z wczoraj i dzisiaj. Sytuacja jest bardzo niepewna i trzeba bardzo uważać z podejmowaniem decyzji rynkowych. Wall Street otworzyła się 1% pod kreską.

Wydaje mi się jednak, że koronawirus to realne zagrożenie dla gospodarki. Owszem grupa spekulantów na tym skorzysta, ale światowa gospodarka mocno ucierpi. Adagio, moim zdaniem nie do końca masz rację. Popatrz sobie na wykres ropy naftowej. Taki spadek zaszkodziłby zbyt wielu krajom, więc nawet spekulanci sterowani przez polityków by się na to nie odważyli.
Uważam, że zagrożenie jest realne.

Szanowni Inwestorzy!
Chciałbym poznać Wasze zdanie o chaosie jaki w ostatnich dniach panuje na światowym rynku kapitałowym z powodu epidemii koronawirusa. Takiej dynamiki zmian na światowych parkietach (także tym w Warszawie) nie pamiętam od czasu referendum w sprawie Brexitu w 2016 roku. Czy jest to tylko niepotrzebna panika inwestorów, czy faktycznie realne zagrożenie dla światowej gospodarki.
S&P 500 stracił w ciągu tygodnia ponad 7%, a frankfurcki DAX ponad 4,5%. Waszym zdaniem: okazja na zakupy po promocyjnych cenach czy raczej sygnał na dalszą wyprzedaż?
Z góry dzięuję za odpowiedź

Złoty Bitcoin 96

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jak stworzyć ankietę w Portalu? Zamierzam zapytać Urzytkowników o pewne sprawy związane z rozwojem naszej Giełdy.
Złoty Bitcoin 96

Ja czytałem na bankier.pl, że wypłacą tylko 5 gr na akcję w 2020 roku. Inne serwisy giełdowe mówią, że 20 gr i sam już nie wiem co jest prawdą.
Mam nadzieję, że 20 gr na akcję.
Jak coś wiecie to powiedzcie.

Owszem, przyznaję rację, że PPK nie jest programem doskonałym, ale informacja o tym, że ponad 50% Polaków wypisało się z programu, bardzo mnie zaniepokoiła. Liczyłem na to, że dzięki kapitałowi jaki napłynie na GPW z PPK uda się zminimalizować skutki ewentualnego kryzysu gospodarczego, który przecież prędzej czy później dotknie nasz kraj.
Uważam, że nasi obywatele są niedoświadczeni w kwestiach rynku kapitałowego i nie zdają sobie sprawy z jego wagi dla rozwoju kraju. Nasz parkiet jest wyraźnie niedokapitalizowany, co pogłębia jeszcze i tak już nie najlepszą płynność.
Myślę, że jeszcze będą żałować decyzji gdy przyjdzie następna hossa, a PPK zyskają po 20% w skali roku.

Złoty Bitcoin 96

Dyskutujemy nie tylko o kwestii budżetu obywatela, ale także o wpływie PPK na Giełdę Papierów Wartościowych. Jak więc sądzicie czy ten program spowoduje hossę przynajmniej na WIG20? W skład tego indeksu wchodzą przecież głównie państwowe spółki, więc moim zdaniem powinno być to korzystne.
Być może spółki typu PZU, KGHM lub PKO BP zdecydują się na wypłatę wyższych dywidend, aby zwiększać wartość kapitału w PPK. Poza tym popyt na akcje ze strony instytucji zarządzających programem może częściowo zniwelować wpływ ewentualnego kryzysu gospodarczego na polską Giełdę.
Mam nadzieję, że program okaże się sukcesem dla polskiej gospodarki i rynku kapitałowego.

Złoty Bitcoin 96

Rafsty, nie do końca chyba dostrzegasz problemy naszego rynku kapitałowego. Jest ekstremalnie mało płynny, co jest naprawdę niekorzystne dla Polski.
Kwoty jakie będzie odkładał pracownik nie pogorszą istotnie jego standardu życia, a nasza Giełda naprawdę może dzięki temu zbliżyć się do zachodnich standardów instytucji rynku kapitałowego.
Oprócz tego spółki SP będą wspierane dodatkowym kapitałem, co pomoże drobnym akcjonariuszom takim jak użytkownicy portalu StockWatch.

Złoty Bitcoin 96

Koruptos, częściowo przyznaję Ci rację, że spółki Skarbu Państwa są obarczone wysokim ryzykiem politycznym, ale np. takie PZU i GPW to bardzo bezpieczne stabilne firmy. Wchodzą przecież w skład indeksu WIGdiv i regularnie płacą dywidendę. Np. GPW dała mi zarobić w tym roku 5,24%.
Akcje to także inwestycja typowo długoterminowa, a więc pracownik który zapisze się teraz do PPK, a przejdzie na emeryturę np. 2040 roku, przeżyje w programie ok. 2 cykle koniunkturalne, a w takim terminie na akcjach trudno stracić. Jako przykład podam Giełdę Papierów Wartościowych: w 3 lata na jej akcjach można było zarobić prawie 25%, a na PKO BP aż 56%. A do tego jeszcze doliczmy regularne dywidendy.
Moim zdaniem jest to program konieczny dla rozwoju polskiej gospodarki i rynku kapitałowego.

Złoty Bitcoin 96

Szanowni Inwestorzy!

Od wielu lat interesuję się rynkiem kapitałowym i polityką i chciałbym poznać Wasze zdanie na temat rządowego programu Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Jestem bardzo ciekaw czy uważacie ten pomysł za szansę rozwoju i poprawy płynności polskiego rynku kapitałowego czy za zabieranie obywatelom części ich dochodów.
Jak wielu z Was uważam, że płynność polskiego rynku pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z rynkiem np. we Frankfurcie.
Czy waszym zdaniem PPK będą zdolne ją poprawić? Czy oczekujecie, że Giełda zachęcona napływem aktywów wprowadzi nowe instrumenty pochodne np. ETF-y?

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.

Złoty Bitcoin 96

Jestem początkującym, drobnym inwestorem, ale bardzo interesuję się rynkami kapitałowymi.
Niestety obecne otoczenie makroekonomiczne i polityczne nie sprzyja inwestowaniu w akcje, a WIG 20 pogłębia dołki. Do tego zagraża nam Brexit i amerykańsko-chiński konflikt handlowy. Chciałbym się więc dowiedzieć co sądzą Państwo o inwestycjach w opcje na WIG20, czy jest to w miarę bezpieczne i zyskowne. Podobno prowizja i spread są znacznie większe niż na akcjach i obligacjach. Czy wobec tego jest się czym interesować?blackeye
Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam!
Radziłbym Ci zacząć przygodę z obligacjami korporacyjnymi od sektora chemicznego. Jest to typowa defensywna branża, na której produkty jest popyt niezależnie od koniunktury gospodarczej. Ja osobiście zaczynałem od obligacji PKN Orlen i osiągnąłem 3,7% rocznie, a na obligacjach PCC Exol 4,24% w skali roku. Obie spółki oraz PCC Rokita notują dobre wyniki finansowe i nie martwię się o wykup.
Polecam także obligacje komunalne np. miasta Elbląg. Niska rentowność, ale gwarancja kapitału.Oprócz tego obligacje wyemitowała też np. GPW.
Życzę powodzenia i zysków.
Złoty Bitcoin 96

Co myślisz o dzisiejszej zwyżce?!
Ja jestem pozytywnie zaskoczony. Oby produkowali i sprzedawali jak najwięcej ekologicznych autobusów elektrycznych.
Kupiłem ich akcje po fatalnym kursie licząc na afrykańskie kontrakty. A nic z nich nie wyszło.
URSUS Powodzenia!!!

Dzień dobry.
Ma Pani rację, że obecny rząd nie pomaga w rozwoju rynku kapitałowego. Nowy BETA ETF WIG20TR kupiłem na debiucie i minimalnie zyskuję. Uważam jednak, że dalszy rozwój tego typu produktów jest niezbędny dla zbilansowanego rozwoju polskiego rynku kapitałowego.
Moim zdaniem GPW powinna być niezależna od polityków.
Złoty Bitcoin 96

Nareszcie jakiś postęp w tej kwestii! W Nowym Jorku i Frankfurcie ETF-ów są tysiące, a u nas dopiero czwarty. Między nami a Zachodem wciąż jest przepaść. Nie mamy jeszcze ETF-ów na waluty i obligacje, co w Niemczech jest standardem.
Może politycy zamiast wypłacać sobie premie i wozić się limuzynami powinni zatroszczyć się o naszą kochaną Giełdę i rynek kapitałowy.

Dzień dobry!

W gruncie rzeczy ma Pan rację, ale wadą produktów strukturyzowanych jest tzw. poziom bariery (w przypadku certyfikatów ING Turbo). Po jego osiągnięciu certyfikat jest wykupywany, a inwestor traci ok. 70% swojego kapitału. ETF-y zaś znajdują się w ciągłym obrocie giełdowym i nawet jeśli przejściowo tracą to w dłuższym terminie inwestor zarabia. Uważam, że jest to istotna ich cecha, szczególnie w przypadku inwestorów z ograniczonym kapitałem. W przypadku inwestowania przez ETF-y osiągamy dywersyfikację przy znacznie mniejszym ryzyku. Sam kiedyś straciłem na certyfikatach Turbo na EUR/USD, a gdybym miał do dyspozycji ETF na tę parę walutową, to przeczekałbym spadki i zarobił w dłuższym terminie.
Moim zdaniem wielu młodych inwestorów też chciałoby mieć takie fundusze do dyspozycji.

Złoty Bitcoin 96

Witam!
Chciałbym poruszyć temat ETF-ów w naszym kraju. Uważam, że jest to rynek ze znacznym potencjałem i dużo bezpieczniejszy niż Forex, dający drobnym inwestorom ekspozycję na rynki zagraniczne przy mniejszym ryzyku.
Niestety na naszej Giełdzie notowane są tylko trzy ETF-y: na WIG20, DAX i S&P500. Dla porównania na parkiecie we Frankfurcie jest ich ponad sto i dają ekspozycję nie tylko na indeksy lecz także na waluty, akcje, obligacje oraz surowce. Moim zdaniem przy Książęcej 4 powinien się pojawić np. ETF na USD/PLN lub polskie obligacje skarbowe. Umożliwiłoby to krajowym inwestorom łatwą dywersyfikację portfela, oraz przyspieszyło rozwój rynku kapitałowego w naszym kraju.
Chciałbym się dowiedzieć co Państwo o tym sądzą.
Z góry dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie tematem.

Złoty Bitcoin 96

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 8 listopada 2017
Ostatnia wizyta: 25 maja 2021 21:45:35
Liczba wpisów: 29
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,894 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło