Bitcoin i inne kryptowaluty - dyskusja ogólna - Kryptowaluty - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

Bitcoin i inne kryptowaluty - dyskusja ogólna

darkshibe10
Wpisów: 11
Wysłane: 12 lutego 2017 19:08:46
Cześć, czy tutaj ktoś z inwestorów z rynku akcji lub innych zainteresował się tematem btc lub innych altcoinów i obraca nimi regularnie?

Edytowany: 8 stycznia 2018 10:47

leniuch
Wpisów: 881

darkshibe10
Wysłane: 13 lutego 2017 10:59:08
Od jak dawna inwestujesz? Tylko Bitcoin czy inne kryptowaluty też? Czym sie sugerujesz przy ich doborze?

leniuch
Wysłane: 13 lutego 2017 11:03:31
Od dawna (2011 – aż dziwne, że nie mam prywatnego samolotu i tropikalnej wyspy na własnosć, kiedy pierwszy raz dowiedziałem się o BTC kosztował < $1). Głównie BTC, mam też w portfelu ETH i FCT (proporcje mniej więcej 80/17/3). Czym się kieruję? Głównie "analizą fundamentalną". Wiadomo, że nr 1. to BTC, ETH to nr 2. FCT wybrałem ze względu na ciekawą value proposition i fakt, że stoi za tym firma.

darkshibe10
Wysłane: 13 lutego 2017 11:12:36
Rozumiem że na bieżąco sprzedawałeś? :) Dlatego nie ma tej wyspy i samolotu. Czyli wnioskuje że długoterminowym inwestorem jesteś skoro analiza fundamentalna w przewadze nad at. Kryptowaluty to Twoje główne zajęcie teraz czy dodatkowe? Przesiadujesz gdzieś jakiś teamspeak czy fora?

leniuch
Wysłane: 13 lutego 2017 12:07:32
Raczej problemem było to, że nie sprzedawałem, kiedy kilka lat temu były po 1100 :)

Staram się, żeby to nie było w ogóle "zajęcie" – zaglądam raz/dwa razy dziennie, transakcje robię rzadko, unikam daytradingu – nie jestem w tym dobry. Aczkolwiek zgłębiam całą branżę, bardziej pod kontem zastosowań blockchaina niż tradingu.

Fundamentalna przy zakupie – staram się wiedzieć, co kupuję, nie wchodzić w różne scamy, a potem kieruję się prostą strategią techniczną. Czytam reddita, ale unikam forów/chatów dla traderów. Niewiele tam się można dowiedzieć.

leniuch
Wysłane: 11 marca 2017 15:51:13
Jak pewnie zainteresowani wiedzą wczoraj SEC nie wyraził zgody na uruchomienie pierwszego ETF opartego o cenę Bitcoina, założonego przez znanych skądinąd braci Vinkelvoss. Uzasadnienie jest dość jasne:

Cytat:
As discussed further below, the Commission is disapproving this proposed rule change
because it does not find the proposal to be consistent with Section 6(b)(5) of the Exchange Act,
which requires, among other things, that the rules of a national securities exchange be designed
to prevent fraudulent and manipulative acts and practices and to protect investors and the public
interest.

The Commission believes that, in order to meet this standard, an exchange that lists and
trades shares of commodity-trust exchange-traded products (“ETPs”) must, in addition to other
applicable requirements, satisfy two requirements that are dispositive in this matter. First, the
exchange must have surveillance-sharing agreements with significant markets for trading the
underlying commodity or derivatives on that commodity. And second, those markets must be
regulated.

Based on the record before it, the Commission believes that the significant markets for
bitcoin are unregulated. Therefore, as the Exchange has not entered into, and would currently be
unable to enter into, the type of surveillance-sharing agreement that has been in place with
respect to all previously approved commodity-trust ETPs—agreements that help address
concerns about the potential for fraudulent or manipulative acts and practices in this market—the
Commission does not find the proposed rule change to be consistent with the Exchange Act.

Wygląda też na to, że z wyżej wymienionych przyczyn także inne ETF oparte na kryptowalutach nie mają w tym momencie szans na zatwierdzenie.

Kurs BTC oczywiście spadł po decyzji komisji, ale spadek był mniejszy niż się spodziewano. Zapewne względnie niewielki zasięg spadków spowodował jego szybką odbudowę, aczkolwiek należy przypuszczać, że w średnim terminie decyzja SEC będzie na nim ciążyć. Warto odnotować wzrost kursów alternatywnych dla Bitcoina kryptowalut. Możliwość handlu za pomocą ETF byłaby dużą przewagę tej waluty nad konkurencją.

leniuch
Wysłane: 12 czerwca 2017 11:13:44

sierakoszczak
Wpisów: 5
Wysłane: 28 września 2017 14:49:44
Czy ktoś z forumowiczów uczestniczył w jakichś konferencjach organizowanych przez xtb? Ja do tej pory miałem kontakt tylko z materiałami, które udostępniają i one są dość rzeczowe, ale znalazłem info o konferencji online na temat krypto 6.10 i się zastanawiam, czy ktoś mi powie czego mogę się spodziewać?

matusiak952
Wpisów: 2
Wysłane: 12 października 2017 16:13:03
Słuchajcie - zauważyłem, że wartość LISK spada: https://pl.tradingview.com/chart/LSKBTC/aOvOFgw/ - czy to dobry moment na zakup waluty? Myślę, że za pewien czas znów zacznie rosnąć - chciałbym jednak poradzić się kogoś z większym doświadczeniem (sam, tematyką inwestowania w kryptowaluty interesuję się od niedawna).
Edytowany: 12 października 2017 16:43

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 4 987
Wysłane: 12 października 2017 16:39:02
Matusiak,
a co właściwie jest na tym wykresie? W jakim celu go zamieściłeś? Bo ja nie bardzo wiem jak do tego podejść - notowania kończą się 04 września

GPW-trader
Wysłane: 13 października 2017 11:06:53
Notowania kończą się 4 września, bo analiza była wtedy zrobiona.

Musisz kliknąć przycisk "play", to odtworzy się to co się zdarzyłao po opublikowaniu analizy.

krewa
krewa PREMIUM
Wpisów: 4 987
Wysłane: 13 października 2017 11:38:12
Tym bardziej nie rozumiem sensu linkowania do w/w analizy.
Wypromować analityka? Wypromować narzędzie? Nie tędy droga.

matusiak952
Wysłane: 13 października 2017 15:25:29
krewa napisał(a):
Matusiak,
a co właściwie jest na tym wykresie? W jakim celu go zamieściłeś? Bo ja nie bardzo wiem jak do tego podejść - notowania kończą się 04 września

Chciałem poprosić o radę - dopiero zaczynam interesować się kryptowalutami - proszę się niczego tutaj nie doszukiwać... Nie chciałem po prostu zakładać nowego wątku...

tratata
Wpisów: 641
Wysłane: 21 października 2017 12:25:14
Gdzie i jak mogę tanio kupić Bitcoin Cash za USD. Chcę kupić antminery, ale płatność jest tylko w BCC
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

sasky
sasky PREMIUM
Wpisów: 2 336
Wysłane: 8 stycznia 2018 12:53:47
Bardzo ciekawa informacja. Zuckerberg bierze się za kryptowaluty.

Cytat:
Mark Zuckerberg ogłosił, że zamierza wykorzystać technologię blockchain w usługach Facebooka. Plany amerykańskiego miliardera mogą okazać się kolejnym milowym krokiem dla rynku kryptowalut i samego serwisu społecznościowego.

https://wiadomosci.stockwatch.pl/zuckerberg-bierze-sie-za-kryptowaluty-kurs-facebooka-srubuje-nowe-rekordy,akcje,207901

leniuch
Wysłane: 8 stycznia 2018 12:59:39
Nie ogłosił, że zamierza. Ogłosił, że się przyjrzy, ogólnie technologiom zdecentralizowanym, blockchainowi i kryptowalutom.

Migotkaa
Wpisów: 4
Wysłane: 8 stycznia 2018 15:14:52
zaczyna się robić naprawdę ciekawie... z jednej strony mamy już rynkowe wariactwo związane z Bitcoin'em i Blockchain'em

Cytat:
As the value of Bitcoin has skyrocketed in recent months, companies previously focused on making fitness apparel, cigars and beverages, among other things, have rebranded themselves as virtual currency or blockchain companies of one sort or another. And investors have cheered them on, pushing their stock prices up.

https://www.nytimes.com/2017/12/21/technology/bitcoin-blockchain-stock-market.html

z drugiej pomysły/zakazy jak rynek przed tym uchronić

Cytat:
Last week, Israel’s markets regulator proposed regulations that would ban from trading on the Tel Aviv Stock Exchange companies whose main business revolves around bitcoin and other cryptocurrencies.

https://www.reuters.com/article/uk-bitcoin-israel/bitcoin-is-an-asset-not-a-currency-israels-central-bank-idUSKBN1EX18E

ciekawe do czego ostatecznie posunie sie nasz nadzór Think Think Think ?

Lukasz Konopko
Grupa: Bus Driver, SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 434
Wysłane: 8 stycznia 2018 21:01:20
Za rosnącą popularnością inwestycji w kryptowaluty nie idzie często świadomość i wiedza. Przygotowaliśmy wywiad z ekspertem, który tłumaczy m.in. jak działa blockchain, w jaki sposób ktoś może ukraść właścicielowi wirtualną walutę, jak rozpoznać oszustów, czy jakie czynniki decydują o zmianie ich wartości.

Cytat:
Krzysztof Piech, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, rozmawia z redakcją StockWatch.pl o technologii blockchain i jej zastosowaniu na rynku kryptowalut.

>> Bitcoin to stara technologia. Nowych i ciekawych kryptowalut jest dużo więcej
Edytowany: 8 stycznia 2018 21:12

leniuch
Wysłane: 8 stycznia 2018 23:19:35
Wywiad bardzo skupiony na Bitcoinie, a to już tylko 1/3 kapitalizacji kryptowalut z tendencją spadkową...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4