Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pinw

pinw

Ostatnie 10 wpisów
alder74 napisał(a):
Cytat:
Śledczy twierdzą, że przez zwłokę w działaniach związanych ze SKOK Wołomin zatrzymani doprowadzili do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 miliarda złotych.

Czy po bliższym przyjrzeniu się nie wychodzi czasem, że KNF przez zwłokę w działaniu dotyczącym GetBack doprowadziła do powstania szkody ~3 mld?

Bardzo celna uwaga.

GetOblig napisał(a):
Jest dobrze.
"Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej J., a także inne zatrzymane z nim osoby, usłyszały zarzuty. Śledczy twierdzą, że przez zwłokę w działaniach związanych ze SKOK Wołomin zatrzymani doprowadzili do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 miliarda złotych.
Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24253307,andrzeja-j-byly-szef-knf-uslyszal-zarzuty-dopuszczenie.html#s=BoxOpImg2"
Ciekawe jakie zarzuty otrzyma Marek Ch po 22 stycznia?

Co w tym dobrego? To miał być sarkazm? Jest tragicznie!

Każdy kto nie urodził się wczoraj doskonale zna sprawę i wie, że odpowiedzialnym za gównianą sytuację w SKOK-ach była Kasa Krajowa, na czele której stał Bierecki. PIS zaczyna łapać się brzytwy, skoro w tak ordynarny sposób próbuje odwrócić uwagę od Glapińskiego i Chrzanowskiego. A skoro łapie się brzytwy, to liczenie na jakąkolwiek pomoc jest totalnym frajerstwem. Ja już nie mam złudzeń.

Czy jest jakiś szczególny powód, dla którego hasło Getback zniknęło z głównej strony SW?

Temat przestał być nośny, czy sprawa jest już tak beznadziejna, że szkoda na nią miejsca?

Jeśli było to wyjaśniane, to przepraszam za spam.

draconiss napisał(a):
Cytat:
Podstawą wpisania Idea Banku na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego są zarzuty dotyczące podejrzenia wykonywania przez bank od sierpnia 2016 r. do marca 2018 r. czynności związanych z dystrybucją obligacji GetBack bez posiadania odpowiednich zezwoleń KNF.

Tu napisane ze Idea Bank zajmowal sie dystrybucja bez zezwolen do marca 2018. Wczesniej byly komentarze ze nie mial takiej do pazdziernika 2017 roku? Czy moze ktos usciscic to?

Czy w Waszej opinii istnieje jakieś ryzyko, że podobne reperkusje spotkają pośrednika Gerda Broker? Z tego, co widać na ich stronie, zostali AFI PDM na początku roku 2018, a papiery w emisjach prywatnych oferowali dużo wcześniej. Co prawda linki do ich wcześniejszych poczynań oferują komunikat 404 not found, ale nie zmienia to faktu.

Czy fakt odebrania licencji PDM przechodzi z automatu na ich AFI? I oferowanie przez nich obligacji staje się teraz równie śliskie, jak miało to miejsce przed uzyskaniem AFI PDM?

Moje pytanie wynika z dwóch powodów.

Możliwości ustalenia szansy na dochodzenie praw w razie wywrotki robionych przez nich emisji i z chęci określenia ryzyka, czy Gerda Broker utraci możliwość pozyskiwania finansowania na firmowane przez siebie przedsięwzięcia, a tym samym zmaterializuje się ryzyko płynnościowej czkawki?

lajkonik napisał(a):
Joker napisał(a):
bukos4 przepraszam za brutalność. Ale o braku zdrowego rozsądku też warto wspomnieć. Państwo przed wszystkim nie uchroni.
Dzisiaj 90% osób świadomych stara się na garbie prawdziwie poszkodowanych odzyskać pieniądze rzucając na lewo i prawo oskarżenia. Przez to tylko tracicie wiarygodność, podobnie jak to stało się z frankowiczami.

Moim zdaniem to sprawy zupełnie różne. Za komuny indeksowanie kredytu kursem dolara, czasem marki było normalnie i nikt nie zarzucał ludziom, że tak robią. Przecież prawie nikt nie zarabiał w walucie.
Getback to zwykły przewal opakowany w bezpieczną nazwę - obligacje. Na dodatek obligacje firmy z giełdy. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że obligacje to jak pożyczenie pieniędzy rodzinie czy znajomym, tyle, że z procentem. Nikt się nie zastanawiał dlaczego Getback chciał tak wiele płacić za ich obsługę ? Dlaczego nie poszedł po kredyt do banku ? Przy tych stawkach nie wiadomo co by było tańsze. Ale banki sprawdzały dokładnie i ustanawiały zabezpieczenia. Obligatoryjne nie. Ludzie zawierzyli Deloitte i maklerom. Wg mnie to u nich należy , na drodze prawnej, szukać kasy. Równolegle walczyć z KNF , że brakowało nadzoru.

Chyba Jokerowi chodziło o to, że wiele osób zamiast dochodzić praw od faktycznych oszustów, idzie w historie, że sprzedawano im lokatę, choć wiedzieli, że to nie lokata.

A ponieważ dochodzenie praw w republice bananowej jest niewykonane, to ludzie chwytają się każdego sposobu.

Gdyby KK potwierdził, przyznałby tym samym, że jest przestępcą.

anty_teresa napisał(a):

(...)

Do kogo należał GBK w 2016 r.? No już nie do Idea Banku, ani LC, tylko do Abrisu...

OK. To może Abris jest w zmowie z LC i GNB? Może, ale jeśli wziąć pod uwagę, że na GBK wyłożył 800 mln zł to chyba coś jest nie tak z tą teorią... Bo nawet po IPO spółki jest do tyłu prawie 500 mln zł łącznie z pożyczkami...

Wykładając ponad 800 mln zł na nabycie spółki musiał przeprowadzać due dellingence. Nic nie wykrył? Wykrył i mimo tej wiedzy wyłożył 820 baniek?

Wyobraźmy sobie taką sytuację, by to wszystko dokładnie omówić przy obiedzie.

Zapraszamy wszystkich z tego forum. Ba, wszystkich obligatariuszy. Każdy zapłaci tylko za jeden posiłek, a reszta na koszt organizatora.

Raz się żyje. Nie jestem wprawdzie specem od kuchni i nie znam się na organizacji przyjęć, ale pytałem moich znajomych z Lądka Zdroju, że raut nie będzie kosztował więcej jak 900 mln PLN, ale skoro gości ma być tylu, to mi pomogą - podzielimy się kosztami, przygotujemy zaproszenia, ogarniemy catering i takie tam - sami Państwo rozumiecie.

Przy okazji zrobimy zbiórkę na kancelarię, która będzie nas reprezentować w wiadomej sprawie. Będzie się działo.

...

Impreza się odbyła. Kosztowała faktycznie 870 mln, choć okazała się totalną klapą, na szczęście nie wykładałem całości, bo na potrzeby organizacji zawiązałem fundusz, do którego wniosłem ok. 30% (261 mln), a resztę wyłożyli moi ziomkowie z Lądka. Z opłat zgromadzonych od uczestników i zrzuty na kancelarię wyszło jakieś 1,5 mld. Tak, że ten, tego, dziękuję za udział. Niestety w najbliższym czasie będę niedostępny, z uwagi na bezterminową delegację, ale niebawem się odezwę. Pamiętajcie tylko o trzech rzeczach:

A. To JA zapłaciłem za imprezę 870 mln PLN - nie WY.
B. Nie znałem się na organizacji imprez i kierowałem się poradami ekspertów z Lądka, więc nie miejcie do mnie pretensji, że na koniec zostaliście odchudzeni o małe kwoty - zobaczcie ile ja ryzykowałem.
C. Już raz kupiliście tę bajkę, więc o co c'mon?salute

Obligatariusz kontakt napisał(a):
pinw napisał(a):

2/ Część $ od KM została zwrócona
3/ DNLD zaproponował RW utworzenie funduszu roszczeń i pomocy w jego organizacji/ przeprowadzeniu do czasu kiedy pojawi się nowa RN; DNLD szacuje roszczenia wobec podmiotów trzecich na >500 mln zł (konserwatywne założenie) bez wliczania potencjalnego roszczenia wobec Deloitte (ponad umowny cap) oraz depozytariuszy, audytorów, TFI i biegłych funduszy, gdzie były "rolki"

Panie Radosławie, cenię ludzi z poczuciem humoru, ale szkoda, by takimi pozornie bezstronnymi ciekawostkami nt. Abrisu trwonił Pan swoją reputację. Fakt, że Abris ma wiele kontaktów i wiele może jest niczym, w porównaniu z tym, jaką rolę odegrał w całym tym oszustwie.

Przepalili 71 mln w kwietniu? Serio? Dlaczego? Skąd wzięła się taka konieczność?
Ken oddał część? Serio? Ile? 1 PLN? Nie wolno powiedzieć, prawda? Dlaczego? Bo wstyd, że od własnego zioma, nie potrafią wyegzekwować ukradzionych pieniędzy i się tym pochwalić?

KAŻDY ma większe moralne i kompetencyjne predyspozycje do powoływania takiego funduszu, niż Abris. KAŻDY.

1/ Wierzyciele są pozostawieni sami sobie i cokolwiek pan uważa to taka jest brutalna rzeczywistość.
2/ Nawet osoby z FB nie walczą o nic innego niż odkup własnych obligacji. Ich nie interesuje inwestor, operacje, roszczenia, itd. Szanuję to, ale pamiętajmy kto jakie ma cele. One mogą być a'la sofizmat
3/ Nawet z pana wypowiedzi wylewa się bezsilność, z którą się zgadzam. Ale na to właśnie liczą ci, którzy:
- traktowali GBK jak szambiarkę
- zarabiali na GBK wielomilionowe kwoty
- itd.

Panie Radosławie, w świetle ostatnich doniesień nt. propozycji zarządu GBK i propozycji RW pod kątem zaspokojenia Abrisu, to w pełni zgadzam się z Pańską tezą. Jesteśmy pozostawieni sami sobie. Jest to klasyczny sofizmat - wykręcenie kota ogonem i niestety stał się Pan częścią tej rozgrywki.

Jak nie patrzeć na poczynania "nowego" zarządu, to w sztuce przepalania aktywów GBK niepokojąco zbliżył się do "starego" zarządu (vide wycena, pod którą podpisał się w czerwcu vs. to, co mamy teraz). Pan Dąbrowski w swej skuteczności przypomina bardziej syndyka niż, prezesa. Takie są fakty.

Uczciwie informuję, że oddałem swój głos na Pana Kłoczko i choć mam żal o to, że złożył broń, to w świetle tego, co widzę, przestaję mu się dziwić. Niepotrzebnie uwikłał się Pan w relację z Abrisem.

2/ Część $ od KM została zwrócona
3/ DNLD zaproponował RW utworzenie funduszu roszczeń i pomocy w jego organizacji/ przeprowadzeniu do czasu kiedy pojawi się nowa RN; DNLD szacuje roszczenia wobec podmiotów trzecich na >500 mln zł (konserwatywne założenie) bez wliczania potencjalnego roszczenia wobec Deloitte (ponad umowny cap) oraz depozytariuszy, audytorów, TFI i biegłych funduszy, gdzie były "rolki"

Panie Radosławie, cenię ludzi z poczuciem humoru, ale szkoda, by takimi pozornie bezstronnymi ciekawostkami nt. Abrisu trwonił Pan swoją reputację. Fakt, że Abris ma wiele kontaktów i wiele może jest niczym, w porównaniu z tym, jaką rolę odegrał w całym tym oszustwie.

Przepalili 71 mln w kwietniu? Serio? Dlaczego? Skąd wzięła się taka konieczność?
Ken oddał część? Serio? Ile? 1 PLN? Nie wolno powiedzieć, prawda? Dlaczego? Bo wstyd, że od własnego zioma, nie potrafią wyegzekwować ukradzionych pieniędzy i się tym pochwalić?

KAŻDY ma większe moralne i kompetencyjne predyspozycje do powoływania takiego funduszu, niż Abris. KAŻDY.

sylwia16 napisał(a):
Co do Abrisu to wogóle szkoda dyskusji na tym forum. Tam są umoczeni politycy, z którymi nie mamy szans na jakiekolwiek ustępstwa. Tu nie wygramy, ale mam nadzieję, że będą próbowali zwrócić winę na banki - skarb Państwa nie może przecież stracić, a najłatiwiej zwalić winę na kogoś innego niż rząd, a więc nie na "dobrą zmianę"

Pozwolę się nie zgodzić. W czasach gdy o wynikach wyborów potrafi decydować liczba "lajków", żaden polityk nie ma prawa czuć się bezkarnie. Wystarczy odpowiednio ukierunkowana aktywność, odpowiednio dużej (czy 9k wyborców, to mało?) liczby niezadowolonych.

Pytanie, kto ze świecznika (poza nieudolnymi próbami łączenia Morawieckiego seniora z KK) jest umoczony w Abris? Świrski ze PFN, to też raczej ślepa uliczka? Inne typy?

Zrzucanie winny na kogokolwiek nie leży w moim katalogu dopuszczalnych zachowań. Nawet, jeśli to krwiopijczy bank. Winę ma ponieść winny, a nie kozioł ofiarny.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 8 grudnia 2018 10:22:12
Liczba wpisów: 35
[0,01% wszystkich postów / 0,15 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,196 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d