Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

hektorek

hektorek

Ostatnie 10 wpisów
@maciej_61

[quote][- opinia w mojej sprawie wydana przez Prezesa UOKiK
- opinia w mojej sprawie wydana przez RF
- prejudykat mający charakter prawomocnej opinii wydany przez Prezesa UOKiK/quote]

W jakim trybie uzyskałeś opinie j.w.? Wystarczy załączyć zgłoszenie do prokuratury z załączonymi reklamacjami i odpowiedziami z IB?

Mam za sobą dwie reklamację do IB, oczywiście ze znanym efektem, a prokuratura milczy po zgłoszeniu wiele miesięcy temu.

Muszę sprawę pchnąć dalej.

W moim przypadku oczywiście wiedziałem też, że obligacje to nie lokata, ale próbując się dowiedzieć więcej nt parametrów emisji np o koszcie dystrybucji - zostałem chamsko oszukany na co mam dowody w mailu. Dodatkowo IB w swojej roli był szczególnie perifdny, bo nie czuł się odpowiedzialny w żaden sposób za jakość doradztwa. Mógł sprzedawać najgorsze śmieci, bo tylko informował, nie doradzał (bo nie mógł). Oszukiwali też wszystkich co do wielkości emisji nie objaśniając, że emisja na maks 60 mln dla maks 149 osób to jedna, z wielu, wielu podobnych emisji a nie żadna ekskluzywna, ograniczona oferta. W lutym /marcu 2018 to już była jazda bez trzymanki . Podejrzewam, że już wiedzieli że piramida się wali a że i tak mieli już prze..bane to Zarząd pchał dalej obligi.

Miałem też jeden fundusz o nazwie Debt and Equity oraz udział w mocno zdywersyfikowanym i płynnym funduszu obligacji. W kwietniu 2018 po wyjściu na jaw afery wycofałem się ze wszystkiego z ok 5-10% straty spodziewając się, że to podobny syf co Getback. Co do D&E miałem rację w 100%

Produkty IB tak naprawdę były tylko i wyłącznie marketingowe. Koszty dystrybucji i zarządzania sprawiały, że nawet sensowne inwestycje nie zarabiały na siebie. Wiele natomiast z inwestycji to zapewne kolejne mniejsze i większe piramidki, co zapewne z czasem wyjdzie.

maciej_61 napisał(a):
Pewnie film sponsorowany. Ktoś zadał sobie dużo trudu aby nadać mu dość profesjonalną formę.

Pośrednicy też się walnie przyłożyli do powstania piramidy i to najwięcej . Uprawiali działalność wręcz paserską. Duża część mogła wiedzieć o skali zadłużania się i w połączeniu z podejrzanie wysokimi prowizjami oraz dziwnymi układami z MIA oraz PDM mogli podejrzewać, że to oszustwo albo ostatnia chwila przed bankructwem . Cóż, niejeden szit sprzedawali wcześniej, więc pchali bez skrupułów licząc na bezkarność. Szczytem świństwa popisała się instytucja "banku" Pana Czarneckiego, ale o tym wszyscy wiemy.

Ja wiem co to obligacje i znam ryzyka inwestycyjne, ale ryzyko tak potężnego oszustwa nie wykrytego/podejrzewanego przez instytucjonalnego pośrednika na miesiąc przed bankructwem i bezprawnego działania banku w ogólności po prostu nie przychodziło mi do głowy. Do tego jawne oszustwa co do przedstawianych parametrów emisji... szkoda gadać. Dojrzałem do złożenia pozwu cywilnego. Prokuratura nie zrobiła do tej pory nic w mojej sprawie poza poinformowaniem o dołączeniu zawiadomienia do sprawy xyz.

Po ilości wyświetleń w krótkim czasie przy braku komentarzy pod filmem na Youtube można wnosić, że ktoś sporo zainwestował w kampanię odciągania uwagi od pośredników.

hektorek napisał(a):
Abdel napisał(a):
Cytat:

A jakie GetBack ma koszty miesięczne?

[quote]
Według członków zarządu firmy docelowo miesięczne koszty mają się ustabilizować na poziomie 5-7 mln zł.

(https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/plany-getbacku-na-2019-rok/mqf9jh4)

Jestem ciekaw jak układ ma się prawo spełnić skoro:

1. Zabezpieczonych było przed transakcją sprzedaży z Hoist 519 mln zł i to po 85 mln zł haircut.
2. Sprzedaż portfela do Hoist przyniosła 365 ml zł, ale 100 mln zł zostawił GB na "operacje i restrukturyzację". Większość z 100 mln zł zostanie przeżarta do końca tego roku.
3. 519-(365-100)= 254 mln zł trzeba będzie jeszcze bezwzględnie zwrócić zabezpieczonym.
4. Uśredniając odzyski kształtowały się na ok 25 mln zł na miesiąc przed a po transakcji z Hoist 13 mln zł. Różnica 12 mln zł miesięcznie.
5. 12 mln zł robiły aktywa o wycenie wynikającej ze sprzedaży do Hoist za 365 mln zł i to te lepsze, wyłuskane przez Hoista portfele.
6. Oznacza to, że pozostałe protfele są warte maksymalnie 13/12x365 mln zł=395mln zł
7. Z reszty portfeli też systematycznie trzeba upłynnić wspomniane w pkt 3 wyżej 254 mln zł.
8. 395-254 = 141 mln zł portfeli, które będą dawać maksymalnie tyle ile 12/365 mln zł w pkt 5. tj 4,6 mln zł odzysków miesięcznie
9. Koszty bieżące miesięcznie mają docelowo spaść do 5 mln zł, na razie są dużo wyższe i obciążone dodatkowo kosztami restrukturyzacji.
10. Jak 0,4 mln zł luki na minus w przepływach miesięcznie , w dłuższym okresie ma spłacić 25% z ponad 2 000 mln zł?

Proszę o korektę jeśli źle liczę.

Zweryfikowałem wyliczenia do 13 mln po transakcji z Hoist. Albo odzyski jakoś nagle wzrosną, albo Hoist dokonał bardzo dobrego zakupu za absolutną taniochę inaczej to układ nie ma sensu. Z drugiej strony Hoist wybrał najlepsze kąski. Zostały mniej atrakcyjne, tak czy inaczej nie spina się bez wysokich odzysków z fraudów a przecież to całkowita ruletka.

Lama tylko potwierdziła etykę pewnej paskudnej wolty za 5 minut godzina 12, zdradę wierzycieli , aby pozwolić Abrisowi jeszcze porządzić, spłacić w spokoju jako takim zabezpieczonych. Jak to się ma do próby kupna portfeli? Układ nie wyjdzie , ja osobiście nie wierzę, że cokolwiek zostanie dla niezabezpieczonych, Niby dlaczego Abris miałby się dokładać jak skończy się kasa. Więc niech się dzieje wola boska. Może układ uda się podważyć i będzie rozpierducha. Szybciej wyleje się szambo już do końca a nie mydlenie oczu o 25%.

Taki tok rozumowania, że Olaf nie był swój, więc nie udało mu się odzyskać cokolwiek a taki cel był zapewne tej propozycji z bułgarskimi portfelami. Oferta została odrzucona ze względu na cenę, ale już teraz doskonale wiemy jak rozminięte były wyceny księgowe do rynkowych. Ktoś inny kupił te bułgarskie aktywa? Nikt. Jak znam życie to podpisał NDA i nic nie może komentować.

Odzyski spadły do 13 mln/m-c a więc moje wcześniejsze wyliczenia i wyceny trzeba zweryfikować w dół. Oznacza to, że nawet 1 mln w przepływach miesięcznie nie będzie aby nas spłacić. Układ to żaden układ i wszyscy to wiedzą. Może nawet nie uda się spłacić zabezpieczonych bo wcześniej dojdzie do utraty płynności. Zdychanie będzie rozpisane może na lata, może na miesiące.

Jedyna nadzieja to fundusz defraudacyjny poza GB i ściąganie do niego kasy od TFI, banków, z ubezpieczenia Deloitte i cokolwiek się da. GB cokolwiek chwyci to przeżre.

Joker napisał(a):
Stowarzyszenie OSOG napisał(a):
Będzie cywilny proces Andrzej Gasidło (pośrednik number 1 GetBack, złoty medal KNF)
----- w czwartek 25 lipca g. 12:15, Sąd Okręgowy w Łodzi pl. Dąbrowskiego 5, sala 324, sygnatura akt X GC 1112/18 ----
Też będzie występować Karolina Pelc (Dyrektor Sprzedaży GetBack)!
To co odniosą się Panowie do artykułu w Pulsie Biznesu i Pana Olafa Gembarzewskiego, który zgodnie z informacjami zawartymi w artykule reprezentował bułgarską spółkę AGK Baltic, która w zeszłym roku próbowała odkupić bułgarskie aktywa GetgBacka?
Dla Przypomnienia Pan Ola jest członkiem zarządu OSOG i zastępcą Pana Marcina Bukowskiego w RW.

Czy będziemy się zasłaniać brakiem dostępu do internetu? puke_l

Ps. Cytuję za Pulsem Biznesu. Warto poczytać.

Próbował. No ale GB nie sprzedał. Biorąc pod uwagę jak sprzedawał różne swoje dobra GB (rolki) i kupował puste usługi lub przepłacane śmieci (czytaj defraudował), to to że GB nie sprzedał chyba tylko o Olafie dobrze świadczy ;))) Pod koniec swoich operacji GB podpisywał różne bardzo dziwne umowy i je skutecznie doprowadzał do końca, bo wielu wpływowych ludzi widocznie już wiedziało/zrozumiało, że to piramida. Niestety obligi dalej były opychane bez litości nieświadomym. Takim jak ja. Gdzieś trzeba było ukraść, żeby innym oddać.

Abdel napisał(a):
Cytat:

A jakie GetBack ma koszty miesięczne?

Cytat:

Według członków zarządu firmy docelowo miesięczne koszty mają się ustabilizować na poziomie 5-7 mln zł.

(https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/plany-getbacku-na-2019-rok/mqf9jh4)

Jestem ciekaw jak układ ma się prawo spełnić skoro:

1. Zabezpieczonych było przed transakcją sprzedaży z Hoist 519 mln zł i to po 85 mln zł haircut.
2. Sprzedaż portfela do Hoist przyniosła 365 ml zł, ale 100 mln zł zostawił GB na "operacje i restrukturyzację". Większość z 100 mln zł zostanie przeżarta do końca tego roku.
3. 519-(365-100)= 254 mln zł trzeba będzie jeszcze bezwzględnie zwrócić zabezpieczonym.
4. Uśredniając odzyski kształtowały się na ok 25 mln zł na miesiąc przed a po transakcji z Hoist 14 mln zł. Różnica 11 mln zł miesięcznie.
5. 11 mln zł robiły aktywa o wycenie wynikającej ze sprzedaży do Hoist za 365 mln zł i to te lepsze, wyłuskane przez Hoista portfele.
6. Oznacza to, że pozostałe protfele są warte maksymalnie 14/11x365 mln zł=464 mln zł
7. Z reszty portfeli też systematycznie trzeba upłynnić wspomniane w pkt 3 wyżej 254 mln zł.
8. 464-254 = 210 mln zł portfeli, które będą dawać maksymalnie tyle ile 11/365 mln zł w pkt 5. tj trochę ponad 6 mln zł odzysków miesięcznie
9. Koszty bieżące miesięcznie mają docelowo spaść do 5 mln zł, na razie są dużo wyższe i obciążone dodatkowo kosztami restrukturyzacji.
10. Jak 1 mln zł nadwyżki miesięcznie , w dłuższym okresie ma spłacić 25% z ponad 2 000 mln zł?

Proszę o korektę jeśli źle liczę.

Pytanie do prawników: jak się dobrać do Abris, który jako profesjonalny zarządzający inwestycją w GB a nie tylko gupi inwestor, najpewniej wiedział o planie Kondzia hiper emisji niepublicznych i szlifowaniu wyników rolkami co by rejtingi były fajowe i IPO się udało . Kornasiewicz-Osiecki ... to chyba nie jest zbieg okoliczności. Oj nie. Abris zatrudnia cały sztab analityków z dostępem do danych z ksiąg swoich spółek jakiego przeciętny analityk z rynku nie posiada karmiąc się tylko tym co opublikowane.Rolki były najpewniej znane Abrisowi i nawet przyklepane przez audytora (też z dostępem do danych wszystkich o jakie poprosi i krytycznie je ocenia), bo chyba nikomu nie przyszło do głowy, że to nielegalne.

Visit68 napisał(a):
To szok . Ktoś taki pracuje w spółce giełdowej. Ciekawe czy spółka i Abris wie o tym, jak znam życie to pewnie nikt nie wie i nikt go nie znał

chichot historii jest taki, że kasa zgarnięta nieuczciwie od emerytów za garnki i kołdry musiała być potężnie wtopiona przez RB na obligach GB. Koniec końców znowu oberwali emeryci. Jaka firma tacy ludzie w RN.

Na forum Bankiera jest kontratak na Wielebnego. Pewnie RB robi zasłonę dymną.

Vox napisał(a):
Altus ucieka z pieniadzem, prokuratura nic nie zabezpieczyla na poczet sledztwa transakcji z EGB

www.bankier.pl/wiadomosc/Querc...

i to jest prawdziwy skandal. Altus rozdaje akcjonariuszom efekt przestępstwa. EGB to jedno ... a drugie rolki.

Kolejne TFI się pozawijały wypłacając zyski i przenosząc aktywa. Prokuratura powinna zażądać sądowego zastawu na udziałach i blokować wszelkie dystrybucje pieniędzy.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 29 sierpnia 2019 18:14:02
Liczba wpisów: 67
[0,02% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,331 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d