Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Michal00

Michal00

Ostatnie 10 wpisów
Nie zostały uwzględnione:

1. program "antymotywacyjny" dla kadry, czyli czy się stoi, czy się leży warrant się należy (cena konwersji zdaje się 85 zł)

2. zmiany otoczenia prawnego

3. stały wzrost kosztów finansowania

4. zagrożenie wynikające z wyroku TSUE

PS. w poniedziałek prezydent podpisał liberalizację upadłości konsumenckiej, ale przecież to nie będzie miało wpływu na wyniki (bo gdyby było inaczej coś by spółka w komunikacie wspomniała....)

Drastyczne podniesienie pensji minimalnej to kolejny cios w branżę windykacyjną. Kwota wolna od zajęcia 4.000 zł brutto, czyli rodzina 2+2 z dochodem 7k netto będzie mogła sobie bimbać na swoje długi

link

Przyznam, że straciłem rachubę, która to "dobra zmiana" dla dłużników, każda z osobna ma niewielki wpływ na wyniki branży, ale razem są dewastujące.

Wyniki słabsze, ale nic to, zaraz wyjdzie Prezio i powie, że "odzyski" są rekordowe....

Apropos, 7.11.2019 r. wchodzi duża nowela kpc przewidująca m.in, że e-sąd nie będzie już zwracał wpisu w wypadku cofnięcia pozwu przez powoda po sprzeciwie, co oznacza wyższe koszty windykacji. I tak cegiełka do cegiełki, do kompletu brak podwyżki stóp procentowych, ale i tego się doczekamy

Scenariusz I: była zawarta ugoda i frankowicz spłacał po cesji wierzytelność do Kruka, po pozytywnym dla niego orzeczeniu TSUE występuje o zwrot

Scenariusz II: był wyrok, nakaz na korzyść Kruka teraz frankowicz występuje o pozbawienie tytułu egzekucyjnego klauzuli wykonalności (czy będzie mógł wystąpić o zwrot wyegzekwowanych kwot zależy od treści orzeczenia TSUE)

Plus na portfele frankowe trzeba tworzyć rezerwy

Więcej nie chce mi się tłumaczyć, bo za tłumaczenie kwestii prawnych zwykle wystawiam fv

Kolejny antywindykacyjny pomysł MS - nie będzie można licytować nieruchomości, gdy zadłużenie nie przekracza 5% jej wartości, to raz.

Podwyżka stóp procentowych możliwa po wyborach, to dwa.

Trzy, orzeczenie TSUE w sprawie frankowiczów, a KRUK onegdaj skupił trochę portfeli kredytów frankowych, nagle okaże się, że z wierzyciela stanie się dłużnikiem u kredytobiorców frankowych, to trzy.

wyborcza.biz/biznes/1,147582,1...

Podsumowując, czas na test dna.


21 sierpnia 2019 r. wchodzi w życie kolejna antywindykacyjna nowelizacja kpc.... komornik z urzędu sprawdzi przedawnienie (dotąd tego nie robił)

www.dochodzeniewierzytelnosci....

Od dłuższego czasu utrzymuje się zdecydowana przewaga longów na Edka wśród drobnicy i retailów plus para EUR/USD ma przy krótkiej GIGANTYCZNY DODATNI swap (przynajmniej w XM), póki jedno lub drugie się nie zmieni pozycja przypomina obligację hello1

https://www.dailyfx.com/sentiment

PS. krachu w US też nie będzie, póki tam taki pesymizm, a złoto ma przechlapane....

Skuteczność egzekucji komorniczej to 14,37 proc. w 2018 r., w tym spadnie (3 rok z rzędu), teraz komornik do dłużnika w gości może pójść tylko z kamerą, to domyśl się jak to wygląda... Wersal po prostu i wystarczy, że dłużnik jak Marcinkiewicz na rower pokaże kwit na os 3 i kornik grzecznie się oddala.

Czytał ktoś w ogóle projekt ustawy? Wątpię... stąd twierdzenia, że dotyczy on jedynie pożyczek na 30/60/90 dni... oczywiście, im krótsza pożyczka tym bardziej wpływa, ale Wonga też oberwie

Cytat:
Art. 720/2. § 1. Jeżeli przepisy szczególne nie stanowią inaczej, w umowie pożyczki pieniężnej zawieranej z osobą fizyczną i niezwiązanej bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową tej osoby łączna wysokość kosztów pozaodsetkowych nie może przekraczać maksymalnej wysokości kosztów pozaodsetkowych określonych wzorem:

MKP ≤K ×n/365 ×25%
w którym poszczególne symbole oznaczają:

MKP - maksymalną wysokość kosztów pozaodsetkowych,
K - całkowitą kwotę pożyczki,
n - okres spłaty wyrażony w dniach.


Ale jest i dobra wiadomość dla branży, projekt zmian w kpc znosi koszty adwokackie pozwanego przy sprzeciwie w esądzie i cofnięciu pozwu

By umieścić sprzedaż w odpowiednim kontekście... po 2 letnim trendzie spadkowym, który zabrał 50% kapitalizacji, sprzedaż akcji spółki płacącej dywidendę przez prezesa, który opowiada o świetlanych perspektywach wygląda jak wielki baner: "ratuj się kto może" i zdaje się, że tak właśnie zostało to odebrane. Ciekawe czego nie wiemy.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 14 czerwca 2018
Ostatnia wizyta: 12 września 2019 08:34:14
Liczba wpisów: 44
[0,01% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,038 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d