Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Michal00

Michal00

Ostatnie 10 wpisów
le rom napisał(a):
angry3
Tym razem opowiem ciekawą bajeczkę.
(...)
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Feluś miał setki przyjaciół i też swojego pryncypała, ale wszyscy się od niego odwrócili, chociaż sowicie z jego usług korzystali.Dziś Feluś siedzi w celi
I wspomina dobre dni
Napisał do papieża
Bardzo długi list

Świąteczną wysłał kartkę
Do samego prezydenta
Lecz nikt o nim już nie mówi
Nikt o nim nie pamięta


nowy dołek, przebicie oporów, prezes wyprzedający akcje, fundy otwierające shorty, pachnie tu jakimś truposzem w szafie

20 września 2018 r. TSUE wydał wyrok w sprawie EOS KSI Slovensko s.r.o. v Ján Danko and Margita Danková

oznaczający de facto uśmiercenie EPU. Tylko sędzia może wydać nakaz zapłaty przeciw konsumentowi i musi z urzędu zbadać czy umowa będąca źródłem jego zobowiązań (a wiec ta pierwotna np. kredytu, nie cesji) nie zawiera klauzul abuzywnych. Co oczywiste, żeby to zrobić powód musi ją załączyć.

Czy muszę rozwijać co to znaczy...?

Jeżeli masz wystrzał na 20% w ciągu kilku godzin, bez kontynuacji, a następnie papier oddaje cały zysk ciągiem 13 spadkowych sesji to coś jest bardzo, ale to bardzo nie halo.

W zasadzie to już wystarczy, by się trzymać z daleka, ale fundamenty się znajdą:

- liberalizacja upadłości konsumenckiej
- zmiany w podatkach związane z zakupem pakietów
- droższe pakiety = niższa marża (a są droższe, bo jedynie zakup nieprzedawnionych ma sens, przedawnione to teraz śmieć)
- orzecznictwo sądów stało się zdecydowanie prodłużnikowe, znów dziś GP pisze, że sad oddalił pozew z chwilówkl, bo umowa była przez internet, a windykacja nie wykazała wszystkich okoliczności

Są areszty, a kto zna temat wie, że teraz to kolesiom rodzina nawet paczek z ubraniami nie może wysłać bez zgody prokuratora (prokurator potrafi 2 miesiące myśleć czy można delikwentowi t-shirty i bieliznę przesłać). Znam przypadek, gdy taki delikwent przegarował prawie całe lato w garniaku w jakim go zawinęli


Pamiętaj, że karalny jest sam udział w zorganizowanej grupie przestępczej (nawet jak członkowi grupy nie udowodniono ŻADNEGO konkretnego przestępstwa) to raz, dwa kto siedzi od początku maja... nie bierzesz pod uwagę, że zaczął śpiewać niczym Luciano Pavarotti??

W jednym racja, poczekajmy na decyzję sądu, no i czy będzie wniosek o areszt, bo zatrzymanie w piątek raczej nietypowe (72 godziny upływają w poniedziałek rano, więc decyzja w niedzielę w nocy?), chyba że ktoś się właśnie pakował i musieli tak zadziałać

Ten czynnik ryzyka nazywa się "konfiskata rozszerzona" i "zarząd przymusowy"

Może pozwać, pewnie wygra i z czego wyegzekwuje?

Wy tez możecie pozwać Konrada i co?

Zapomniał jak zapomniał, ludzie uciekają, terenowym odebrali samochody, proponują przejście na działalność, poczytaj na gowork, to kto ma odzyskiwać długi - członkowie RN z wynagrodzeniem 20k na miesiąc?

Jeżeli spółka nie jest w stanie wygenerować dodatniego strumienia przepływów finansowych to lepiej sprzedać portfele niż odzyskiwać ponosząc koszty wyższe od odzysków. Osobną kwestią jest w jaki sposób wartość portfeli zmalała w kwartał o ok 400 mln (rozumiem, że przedawnienie z urzędu tyle zjadło)

Cytat:
GetBack szacuje, że łączna skonsolidowana wartość krajowych portfeli wierzytelności grupy, w oparciu o robocze wyceny przygotowane na potrzeby wyceny certyfikatów funduszy własnych na dzień 30 czerwca 2018 r. wynosi 1,27 mld zł wobec 1,66 mld zł ujętych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym na dzień 31 grudnia 2017 r.


400 mln przy 3,5 mld długów to sumie drobiazg, ale jakby nie patrzeć 25% wartości się spaliło

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 14 czerwca 2018
Ostatnia wizyta: 30 listopada 2018 13:15:59
Liczba wpisów: 23
[0,01% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,183 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d