pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Michal00

Michal00

Ostatnie 10 wpisów
Po co spółka mająca tyle pieniędzy w kasie i dostępne linie kredytowe emituje nagle obligacje za 700 mln, zaraz po tym jak spadające poniżej 80% nominału ceny na Catalyst zmusiły ją do ratunkowego wykupu obligów za 30 mln?

Zachowanie świadczy o co najmniej panice, albo jest ostatnia desperacką próbą ratowania się przed upadkiem w nadziei na finansowanie przez PFR... wygląda znajomo i coś mi to przypomina.

Technicznie ostatnie odbicie wygląda jak skok na główkę z trampoliny do basenu dużo poniżej ostatniego dna.

anty_teresa napisał(a):
Kruk przynajmniej według stanu na koniec roku nie posiadał luki płynności, i nie wisiało nad nim ryzyko konieczności rolowania długu:

Jak widać płatność kredytów przypada na lata 2022-2025. Zgodnie ze stosowną notą kredyty mają zapadalność w roku 2024.


kliknij, aby powiększyć


Co więcej, Kruk zgodnie z podpisanymi umowami kredytowymi ma ponad 560 mln do wzięcia z banków.


Pierwsza część tezy ("stanu na koniec roku nie posiadał luki płynności") prawdziwa, ale druga co najmniej dyskusyjna

1. obligacje zabezpieczone na majątku grupy, a na jakim majątku? Na samochodach, na komputerach? Nie! Na gwałtownie tracących na wartosci portfelach

2. umowy kredytowe mogą zostać wypowiedziane przez banki, linie kredytowe niewykorzystane mogą zniknąć, a wykorzystane mogą zostać postawione w stan natychmiastowej wymagalności.

Przypomnijcie sobie jak PKO SA w ciągu miesiąca pozbawił płynności MALMĘ.

Tak więc rynek zdaje się dyskontować:
- ryzyko płynności
- ryzyko utraty wartości majątku spółki
- ryzyko otoczenia prawnego

A cio to... 90%, 88% nominału, ale że jak, przecież odzyski rekordowe...

gpwcatalyst.pl/notowania-oblig...

Panowie, czas porozmawiać o trzech literach, dwie z nich to P

Jak obecnie można wycenić aktywa we Włoszech i Hiszpanii (zresztą dotyczy to wszystkich zagranicznych aktywów, w mniejszym lub większym stopniu)?

Czy jest ktoś, kto wierzy, że przy obecnej skali histerii jakikolwiek demokratyczny rząd (polskiego nie liczę, ten jako jedyny pozwoli) będzie biernie się przyglądał jak zagraniczna firma windykacyjna nęka i gnębi obywateli walczących z epidemią?

Jakakolwiek kryzys, ba jakikolwiek spowolnienie gospodarcze, skok bezrobocia, podwyżka stóp i można się spodziewać dalszych obostrzeń prawnych. Frankowiczów było mało i stanowili głownie elektorat opozycji, więc obecna władza ich olała, ale nie pozostanie głucha na płacz "suwerena" cierpiącego pod windykacyjnym butem.

Robi się ciekawie, Kondzio sypie małą "koronkę" to już pewnie ma, zobaczymy czy dużej nie dostanie

Cytat:
śledczy opierają na wyjaśnieniach, które złożył główny podejrzany w aferze, były prezes GetBacku Konrad K. Przebywa w areszcie od czerwca 2018 r. i składa obszerne wyjaśnienia. Z jego słów wynika, że transakcja od początku była ustawką. Strony umowy zaś zdecydowały się ją zawrzeć, bo miała być nieformalnym wynagrodzeniem za to, że fundusze zarządzane przez Trigona obejmą część akcji przy debiucie windykatora na GPW.

Skoro mamy kolejną falę luzowania ilościowego i o głębszej korekcie (pesymizm na Eurodolarze 32-67 dla niedźwiedzi i giełdach w Stanach 25-75 dla niedźwiedzi) możemy zapomnieć trzeba poszukać jakiejś pary walutowej, w której będzie można zając pozycję na dłużej niż kilka dni.

Ja widzę dopiero początkowa fazę wzrostu na Kiwi względem dolara i jena, przy czym ta ostania generuje nawet dodatni swap (to oczywiście wisienka na torcie).

Broker: xm.au

nzd/jpn

Wskazniki sentymentu


Wynik wyborów przesądza o tym, że całą branżę czekają kolejne chude lata (nawet gdyby rządzący nie wpadli już na żadne nowe pomysły jak ulżyć zadłużonemu suwerenowi, ale skoro oczekujemy jakiegoś spowolnienia i lekkiego, przynajmniej, wzrostu bezrobocia, to pewnie coś się pojawi)

Warto coś przypomnieć (panowie z KNF nie spać, warto przynajmniej przyjrzeć się tym Filutom...)

Cytat:

-Moja wiara, motywacja i zaangażowanie w Kruka są niezmienne, a niewielkie transakcje sprzedaży akcji – które wynikają z moich prywatnych potrzeb – tego nie zmienią – skomentował Krupa. – Ostatnie sprzedaże akcji wynikały również z prywatnych potrzeb, w tym z rozliczenia się z fiskusem, m.in. za wcześniejsze sprzedaże akcji – podkreślił.

– Wierzę w Kruka, a większość moich oszczędności, to właśnie akcje Kruka. Sprzedałem obligacje Kruka i część posiadanych akcji, aby kupić dom – poinformował z kolei członek zarządu Michał Zasępa, cytowany w komentarzu.


Na razie obligacje Kruka nie wykazują niepokojących objawów, więc pewnie GB to to nie jest, ale ten zjazd i sypanie jakby nie było jutra (przed prawdopodobnie dobrymi wynikami - skoro nie wydają na zakup portfeli) daje do myślenia. Ktoś fajnie porównał windykację z jazdą na rowerze: musisz cały czas pedałować (kupować portfele) by jechać do przodu inaczej się wywrócisz Dlatego wstrzymanie zakupu portfeli wraz ze zmianami w otoczeniu prawnym powodują, ze nie można już Kruka traktować jak spółki w fazie wzrostu.

Ponieważ nie wiemy nic, a Prezes przypomina Prezesa Ochódzkiego pod względem prawdomówności możemy jedynie pospekulować skąd nagłe wstrzymanie zakupów.

Nie mają za co kupować? Mało prawdopodobne.
Nie ma skąd kupować portfeli? Możliwe, bo i Best niewiele kupuje?
Nie mogą kupować, bo będą potrzebować płynności z powodu przyszłych (niekoniecznie pozytywnych zdarzeń)? Być może

Chętnie dowiedziałbym się jak i czy w ogóle audytor weryfikuje wyceny portfeli zagranicznych, tamtejsze "odzyski", czy przypadkiem nie wierzy na słowo. Moim zdaniem taki zjazd uzasadnia jedno z dwóch (wzajemnie się niewykluczających się zdarzeń):

A. wycofanie z giełdy, układ dominującego akcjonariatu z przyszłym inwestorem na dobicie kursu
B. inwestycje zagraniczne przypominają inwestycje Petrolinvestu w kazachskie pola naftowe i tak się skończą

Tak czy inaczej, akcjonariuszy nic dobrego w dającej się przewidzieć przyszłości nie czeka i nie mówcie, że nie ostrzegałem Shame on you

-


Z prawdziwych twierdzeń wyciągasz nieprawdziwe wnioski, a ponieważ nie chce mi się budować kontrściany tekstu powiedz co może zrobić MM, gdy klient:

- gra długoterminowo, z trendem, bez wykorzystywania maksymalnego lewara na dodatnich swapach. co każdemu ze szczerego serca doradzam.

salute

Dzisiejsza Gazeta Prawna przynosi artykuł przedstawiający identyczne wnioski z moimi, gdy idzie o zmiany w prawie. Trudno, żeby było inaczej wypowiadam się jako praktyk.

Polska, kraj dłużników

Proponuję, żeby każdy obecny lub potencjalny akcjonariusz Kruka przeczytał ten artykuł, ze 3x minimum (w tym raz ze zrozumieniem) Think

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 14 czerwca 2018
Ostatnia wizyta: 24 kwietnia 2020 05:21:13
Liczba wpisów: 56
[0,02% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,764 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +133,24% +26 648,82 zł 46 648,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d