Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Michal00

Michal00

Ostatnie 10 wpisów
20 września 2018 r. TSUE wydał wyrok w sprawie EOS KSI Slovensko s.r.o. v Ján Danko and Margita Danková

oznaczający de facto uśmiercenie EPU. Tylko sędzia może wydać nakaz zapłaty przeciw konsumentowi i musi z urzędu zbadać czy umowa będąca źródłem jego zobowiązań (a wiec ta pierwotna np. kredytu, nie cesji) nie zawiera klauzul abuzywnych. Co oczywiste, żeby to zrobić powód musi ją załączyć.

Czy muszę rozwijać co to znaczy...?

Jeżeli masz wystrzał na 20% w ciągu kilku godzin, bez kontynuacji, a następnie papier oddaje cały zysk ciągiem 13 spadkowych sesji to coś jest bardzo, ale to bardzo nie halo.

W zasadzie to już wystarczy, by się trzymać z daleka, ale fundamenty się znajdą:

- liberalizacja upadłości konsumenckiej
- zmiany w podatkach związane z zakupem pakietów
- droższe pakiety = niższa marża (a są droższe, bo jedynie zakup nieprzedawnionych ma sens, przedawnione to teraz śmieć)
- orzecznictwo sądów stało się zdecydowanie prodłużnikowe, znów dziś GP pisze, że sad oddalił pozew z chwilówkl, bo umowa była przez internet, a windykacja nie wykazała wszystkich okoliczności

Są areszty, a kto zna temat wie, że teraz to kolesiom rodzina nawet paczek z ubraniami nie może wysłać bez zgody prokuratora (prokurator potrafi 2 miesiące myśleć czy można delikwentowi t-shirty i bieliznę przesłać). Znam przypadek, gdy taki delikwent przegarował prawie całe lato w garniaku w jakim go zawinęli


Pamiętaj, że karalny jest sam udział w zorganizowanej grupie przestępczej (nawet jak członkowi grupy nie udowodniono ŻADNEGO konkretnego przestępstwa) to raz, dwa kto siedzi od początku maja... nie bierzesz pod uwagę, że zaczął śpiewać niczym Luciano Pavarotti??

W jednym racja, poczekajmy na decyzję sądu, no i czy będzie wniosek o areszt, bo zatrzymanie w piątek raczej nietypowe (72 godziny upływają w poniedziałek rano, więc decyzja w niedzielę w nocy?), chyba że ktoś się właśnie pakował i musieli tak zadziałać

Ten czynnik ryzyka nazywa się "konfiskata rozszerzona" i "zarząd przymusowy"

Może pozwać, pewnie wygra i z czego wyegzekwuje?

Wy tez możecie pozwać Konrada i co?

Zapomniał jak zapomniał, ludzie uciekają, terenowym odebrali samochody, proponują przejście na działalność, poczytaj na gowork, to kto ma odzyskiwać długi - członkowie RN z wynagrodzeniem 20k na miesiąc?

Jeżeli spółka nie jest w stanie wygenerować dodatniego strumienia przepływów finansowych to lepiej sprzedać portfele niż odzyskiwać ponosząc koszty wyższe od odzysków. Osobną kwestią jest w jaki sposób wartość portfeli zmalała w kwartał o ok 400 mln (rozumiem, że przedawnienie z urzędu tyle zjadło)

Cytat:
GetBack szacuje, że łączna skonsolidowana wartość krajowych portfeli wierzytelności grupy, w oparciu o robocze wyceny przygotowane na potrzeby wyceny certyfikatów funduszy własnych na dzień 30 czerwca 2018 r. wynosi 1,27 mld zł wobec 1,66 mld zł ujętych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym na dzień 31 grudnia 2017 r.


400 mln przy 3,5 mld długów to sumie drobiazg, ale jakby nie patrzeć 25% wartości się spaliło

Dane nie były wykradane OD komorników ale PRZEZ komornika Rafałą Wojtynę i jego pracowników.

Cytat:
a spółka może przejąć także tanio portfele tego podmiotu.


A za co? Na razie to niech systematycznie spłaca kolejne zapadające serie obligów, bo nowych nie wyemituje. Rynek obligacji dla Kruka jest zamknięty niczym Biedronka w ubiegłą niedzielę.

Panowie, jak po takim spadku jak w piątek, dziś na rosnącym rynku idzie dalsza wyprzedaż, to ja wiem jedno: raporty można wywalić do kubła i czekać aż wypadnie truposz z krukowej szafy, bo już tak cuchnie, że piękne słówka prezesa Krupy nie pomagają.

Masz rację, napisałem, choć był to skrót myślowy godzien byłego ministra MON

Na forum jestem krótko, a na giełdzie... cóż po maturze stałem w kolejce po swoje 3 akcje Banku Śląskiego i wiem z całą pewnością:

- "kupuj gdy leje się krew" dotyczy całego rynku
- "nie łapie się spadającego noża" dotyczy pojedynczych papierów

Proponuję wejść w wątek o GetBacku i poczytać wpisy z grudnia 2017 r. - wtedy też spadało bez powodu, proponuję również wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś mówi Ci w 2016 r.: "TW Ernest stworzył piramidę finansową pod pozorem firmy windykacyjnej, by wyczyścić bilans swojego, zagrożonego upadkiem banku"

Pozdrawiam!

PS. Nie mam, nie będę nigdy miał walorów żadnej z firm windykacyjnych (z przyczyn moralnych i konfliktu interesów, że się tak wyrażę) jak 1-2 osoba przeczyta i się zastanowi, co robić, będzie warto

PPS. KRUK idzie jak Tupolew w Smoleńsku i tak samo skończy, tylko tu mam wrażenie trochę subtelniej sprawa była rozgrywana, jednak zielone wdzianko i 3 osobowe mieszkanko to nic przyjemnego, nawet za miliony

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 14 czerwca 2018
Ostatnia wizyta: 26 września 2018 13:53:30
Liczba wpisów: 20
[0,01% wszystkich postów / 0,15 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,178 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d