Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Michal00

Michal00

Ostatnie 10 wpisów
Skuteczność egzekucji komorniczej to 14,37 proc. w 2018 r., w tym spadnie (3 rok z rzędu), teraz komornik do dłużnika w gości może pójść tylko z kamerą, to domyśl się jak to wygląda... Wersal po prostu i wystarczy, że dłużnik jak Marcinkiewicz na rower pokaże kwit na os 3 i kornik grzecznie się oddala.

Czytał ktoś w ogóle projekt ustawy? Wątpię... stąd twierdzenia, że dotyczy on jedynie pożyczek na 30/60/90 dni... oczywiście, im krótsza pożyczka tym bardziej wpływa, ale Wonga też oberwie

Cytat:
Art. 720/2. § 1. Jeżeli przepisy szczególne nie stanowią inaczej, w umowie pożyczki pieniężnej zawieranej z osobą fizyczną i niezwiązanej bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową tej osoby łączna wysokość kosztów pozaodsetkowych nie może przekraczać maksymalnej wysokości kosztów pozaodsetkowych określonych wzorem:

MKP ≤K ×n/365 ×25%
w którym poszczególne symbole oznaczają:

MKP - maksymalną wysokość kosztów pozaodsetkowych,
K - całkowitą kwotę pożyczki,
n - okres spłaty wyrażony w dniach.


Ale jest i dobra wiadomość dla branży, projekt zmian w kpc znosi koszty adwokackie pozwanego przy sprzeciwie w esądzie i cofnięciu pozwu

By umieścić sprzedaż w odpowiednim kontekście... po 2 letnim trendzie spadkowym, który zabrał 50% kapitalizacji, sprzedaż akcji spółki płacącej dywidendę przez prezesa, który opowiada o świetlanych perspektywach wygląda jak wielki baner: "ratuj się kto może" i zdaje się, że tak właśnie zostało to odebrane. Ciekawe czego nie wiemy.

@Koruptos - akurat to się mylisz fundamentalnie, dobra koniuktura nie ma wpływu na spłaty, z uwagi na zmiany w prawie

Cytat:
W 2018 r. dzięki egzekucji wierzyciele otrzymali ok. 9 z 62,5 mld zł, co stanowi tylko 14,37 proc. wszystkich odzyskiwanych długów. Odwrócenie trendu będzie trudne.

To drugi rok z rzędu, kiedy skuteczność kwotowa egzekucji spada. I to pomimo dobrej sytuacji ekonomicznej, niskiego bezrobocia i rosnących płac. Jednak jak wskazuje Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej, istotny wpływ na zmniejszenie odzyskanych przez komorników kwot miały zmiany prawne. Przede wszystkim chodzi o podniesienie od 1 lipca kwoty wolnej od zajęcia w przypadku rent i emerytur oraz ograniczenie możliwości prowadzenia egzekucji z gruntów rolnych.

– Ale nie tylko. Zwiększająca się co roku wysokość wynagrodzenia minimalnego, które, nie licząc świadczeń alimentacyjnych, jest wolne od zajęcia, również powoduje, że skuteczność egzekucji z wynagrodzenia za pracę co roku się zmniejsza. Te wszystkie drobne zmiany sumarycznie dają efekt w postaci niższych wyegzekwowanych kwot – tłumaczy Rafał Fronczek.


prawo.gazetaprawna.pl/artykuly...

Zmiany z 1.01.2019 r. jeszcze bardziej utrudniły pracę komorników, bo komornik może jedynie z kamerą odwiedzić dłużnika i MUSI odstąpić od zajęcia, gdy dłużnik okaże dokument, że rzecz stanowi wlasność os 3 (przed 1.01.2019 r. mógł uznać, że rzecz jest we władaniu dłużnika). Dodaj jeszcze zmiany w prawie utrudniające nękanie dłużników przez firmy windykacyjne i będziesz miał rekordowe odzyski hello1


Hoist ma stopę dywidendy przy obecnej wycenie: 4,92%, to tak w kwestii atrakcyjnych wskaźników (nawet po nowej emisji akcji to będzie pewnie z 3-4%). Tam był wodospad na gigantycznych obrotach, po zapowiedzi emisji.

Słabość windykatorów w całej Europie można wytłumaczyć chyba bardzo prosto: po kryzysie 2008 r. banki na gwałt czyściły bilanse tanio wyprzedając wierzytelności, co zaowocowało rekordowymi wynikami w latach 2011 - 2013 i ubraniem leszcza. Na to nałożyła się fala populizmu i zmian w prawie.
Teraz kilka lat czkawki dla branży, skrajne niedowartościowanie zbiegnie się pewnie z początkiem nowego kryzysu...

PS. Ciekawe, bo wczoraj po zamknięciu giełdy u nas HOIST skoczył o 3% na fali optymizmu w US, obserwując dzisiejsza reakcję KRUKA będzie widać co i jak, ale dla mnie jedyną twardą i absolutnie pewną wartością jest dywidenda ("dywidendy nie kłamią"), bo to kasa, która znika ze spółki. Zobaczymy, czy nie będzie jak z przeglądem opcji strategicznych, czy nie skończy się na nie wybraniu żadnej opcji.

Hoist


kliknij, aby powiększyć


PRA, Arrow nie wyglądają lepiej, ta branża dostaje łomot w całej Europie, stąd zaklęcia prezesa Liar nie zmienią twardej linii shortów, szortują cała branżę. Choć KRUK jest dla nich ryzykowny, bo stosunkowo mało płynny, chyba, że ryzykowny wcale nie jest....

Po co spółka, która chwaliła się nie wykorzystaniem linii kredytowych w bankach, ma (rzekomo) rekordowe odzyski, nie chce wykupu akcji, wypłatę dywidendy "rozważa", emituje tak drogie obligacje?

Przyjmijmy optymistycznie, że na zakup Wonga, co oznacza, że ta inwestycja musi być bardzo rentowna, żeby się opłaciło.

Technicznie to wygląda jakby chciało przetestować dno i 140, shorty nie wymiękają, używiom....

anty_teresa napisał(a):

albo nieprecyzyjne informacje jak w sprawie procesów legislacyjnych w Rumunii to na to nie ma zgody.


Teraz to już nie wiem, informacje były nieprecyzyjne, ale po uchyleniu przepisów (o których prezes mówił, że nie szkodzą) nagły wystrzał. Obowiązywanie przepisów nie szkodziło, ale ich uchylenie pomaga?


anty_teresa napisał(a):
Niekoniecznie. Wynik Kruka to:

Spłaty znamy - były rekordowe:Znacie? Jedyne co jest pewne, to to, że prezes tak twierdzi. Rynek mu nie wierzy, zajmuję się profesjonalnie antywindykacją i nie wierzę, bo po raz kolejny zmieniono (1.01.2019 r. ustawa o komornikach sadowych i kpc) ustawy na niekorzyść wierzycieli. Skuteczność egzekucji komorniczych spadła, zapytaj dowolnego komornika....

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 14 czerwca 2018
Ostatnia wizyta: 4 lipca 2019 18:57:36
Liczba wpisów: 37
[0,01% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,746 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d