pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Michal00

Michal00

Ostatnie 10 wpisów
Jakakolwiek kryzys, ba jakikolwiek spowolnienie gospodarcze, skok bezrobocia, podwyżka stóp i można się spodziewać dalszych obostrzeń prawnych. Frankowiczów było mało i stanowili głownie elektorat opozycji, więc obecna władza ich olała, ale nie pozostanie głucha na płacz "suwerena" cierpiącego pod windykacyjnym butem.

Robi się ciekawie, Kondzio sypie małą "koronkę" to już pewnie ma, zobaczymy czy dużej nie dostanie

Cytat:
śledczy opierają na wyjaśnieniach, które złożył główny podejrzany w aferze, były prezes GetBacku Konrad K. Przebywa w areszcie od czerwca 2018 r. i składa obszerne wyjaśnienia. Z jego słów wynika, że transakcja od początku była ustawką. Strony umowy zaś zdecydowały się ją zawrzeć, bo miała być nieformalnym wynagrodzeniem za to, że fundusze zarządzane przez Trigona obejmą część akcji przy debiucie windykatora na GPW.

Skoro mamy kolejną falę luzowania ilościowego i o głębszej korekcie (pesymizm na Eurodolarze 32-67 dla niedźwiedzi i giełdach w Stanach 25-75 dla niedźwiedzi) możemy zapomnieć trzeba poszukać jakiejś pary walutowej, w której będzie można zając pozycję na dłużej niż kilka dni.

Ja widzę dopiero początkowa fazę wzrostu na Kiwi względem dolara i jena, przy czym ta ostania generuje nawet dodatni swap (to oczywiście wisienka na torcie).

Broker: xm.au

nzd/jpn

Wskazniki sentymentu


Wynik wyborów przesądza o tym, że całą branżę czekają kolejne chude lata (nawet gdyby rządzący nie wpadli już na żadne nowe pomysły jak ulżyć zadłużonemu suwerenowi, ale skoro oczekujemy jakiegoś spowolnienia i lekkiego, przynajmniej, wzrostu bezrobocia, to pewnie coś się pojawi)

Warto coś przypomnieć (panowie z KNF nie spać, warto przynajmniej przyjrzeć się tym Filutom...)

Cytat:

-Moja wiara, motywacja i zaangażowanie w Kruka są niezmienne, a niewielkie transakcje sprzedaży akcji – które wynikają z moich prywatnych potrzeb – tego nie zmienią – skomentował Krupa. – Ostatnie sprzedaże akcji wynikały również z prywatnych potrzeb, w tym z rozliczenia się z fiskusem, m.in. za wcześniejsze sprzedaże akcji – podkreślił.

– Wierzę w Kruka, a większość moich oszczędności, to właśnie akcje Kruka. Sprzedałem obligacje Kruka i część posiadanych akcji, aby kupić dom – poinformował z kolei członek zarządu Michał Zasępa, cytowany w komentarzu.


Na razie obligacje Kruka nie wykazują niepokojących objawów, więc pewnie GB to to nie jest, ale ten zjazd i sypanie jakby nie było jutra (przed prawdopodobnie dobrymi wynikami - skoro nie wydają na zakup portfeli) daje do myślenia. Ktoś fajnie porównał windykację z jazdą na rowerze: musisz cały czas pedałować (kupować portfele) by jechać do przodu inaczej się wywrócisz Dlatego wstrzymanie zakupu portfeli wraz ze zmianami w otoczeniu prawnym powodują, ze nie można już Kruka traktować jak spółki w fazie wzrostu.

Ponieważ nie wiemy nic, a Prezes przypomina Prezesa Ochódzkiego pod względem prawdomówności możemy jedynie pospekulować skąd nagłe wstrzymanie zakupów.

Nie mają za co kupować? Mało prawdopodobne.
Nie ma skąd kupować portfeli? Możliwe, bo i Best niewiele kupuje?
Nie mogą kupować, bo będą potrzebować płynności z powodu przyszłych (niekoniecznie pozytywnych zdarzeń)? Być może

Chętnie dowiedziałbym się jak i czy w ogóle audytor weryfikuje wyceny portfeli zagranicznych, tamtejsze "odzyski", czy przypadkiem nie wierzy na słowo. Moim zdaniem taki zjazd uzasadnia jedno z dwóch (wzajemnie się niewykluczających się zdarzeń):

A. wycofanie z giełdy, układ dominującego akcjonariatu z przyszłym inwestorem na dobicie kursu
B. inwestycje zagraniczne przypominają inwestycje Petrolinvestu w kazachskie pola naftowe i tak się skończą

Tak czy inaczej, akcjonariuszy nic dobrego w dającej się przewidzieć przyszłości nie czeka i nie mówcie, że nie ostrzegałem Shame on you

-


Z prawdziwych twierdzeń wyciągasz nieprawdziwe wnioski, a ponieważ nie chce mi się budować kontrściany tekstu powiedz co może zrobić MM, gdy klient:

- gra długoterminowo, z trendem, bez wykorzystywania maksymalnego lewara na dodatnich swapach. co każdemu ze szczerego serca doradzam.

salute

Dzisiejsza Gazeta Prawna przynosi artykuł przedstawiający identyczne wnioski z moimi, gdy idzie o zmiany w prawie. Trudno, żeby było inaczej wypowiadam się jako praktyk.

Polska, kraj dłużników

Proponuję, żeby każdy obecny lub potencjalny akcjonariusz Kruka przeczytał ten artykuł, ze 3x minimum (w tym raz ze zrozumieniem) Think

Przecież nie ma w tym sprzeczności: zmiany w prawie w Polsce uderzyły Kruka silniej niż Hoista, bo to dla tego pierwszego podstawowy rynek. Obrazek jaki wkleiłeś dowodzi, że zmiany w prawie są dewastujące dla całej branży. O ile nie zmieni się opcja polityczna to będzie dalej w ten deseń, w kolejnych latach dojdzie wpływ "upadłości na żądanie"

PS. Jakoś (zwykle gadatliwy) Prezio taktownie milczy nt. wpływu wyroku w sprawie "frankowiczów" na wyniki. Polepszy, pogorszy, będzie bez wpływu, bo onegdaj chwalił się zakupem portfeli hipotecznych. Może się okazać, ze będą musieli oddawać zwindykowane pieniądze...

prnews.pl/kruk-nabywa-kolejny-...

PPS. podobno na tym portalu preferujecie fundamentalne podejście do wyceny aktywów, czyż zmiana otoczenia prawnego to nie jest zmiana fundamentów? Nie rozumiem tylko dlaczego uparcie tak wielu zaprzecza temu, ze król jest nagi? Chyba jedynie dlatego, że jak w bajce dali się uwieść słodkim słowom Prezia o "odzyskach rekordowych"

Hoist

Warto zwrócić uwagę, że ostania przecena realizowana jest w oderwaniu od kursu Hoista, który z uwagi na działanie na podobnych rynkach zachowywał się podobnie. Co implikuje oczywisty wniosek, że przyczyny tkwią w spółce jako takiej, a nie są spowodowane jedynie przeceną branży.

Nie zostały uwzględnione:

1. program "antymotywacyjny" dla kadry, czyli czy się stoi, czy się leży warrant się należy (cena konwersji zdaje się 85 zł)

2. zmiany otoczenia prawnego

3. stały wzrost kosztów finansowania

4. zagrożenie wynikające z wyroku TSUE

PS. w poniedziałek prezydent podpisał liberalizację upadłości konsumenckiej, ale przecież to nie będzie miało wpływu na wyniki (bo gdyby było inaczej coś by spółka w komunikacie wspomniała....)

Drastyczne podniesienie pensji minimalnej to kolejny cios w branżę windykacyjną. Kwota wolna od zajęcia 4.000 zł brutto, czyli rodzina 2+2 z dochodem 7k netto będzie mogła sobie bimbać na swoje długi

link

Przyznam, że straciłem rachubę, która to "dobra zmiana" dla dłużników, każda z osobna ma niewielki wpływ na wyniki branży, ale razem są dewastujące.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 14 czerwca 2018
Ostatnia wizyta: 22 lutego 2020 15:51:21
Liczba wpisów: 52
[0,02% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,697 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d