pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Internet Explorer

Internet Explorer

Ostatnie 10 wpisów
Jak oceniacie zmainę warunków dla obligacji? Dodanie zabezpieczenia na akcjach eObuwia, zapisu o dobrowolnym poddaniu się egzekucji (777 k.p.c), a z drugiej znaczne podsinienie oprocentowania i premia 3% od wartość w czerwcu mogą wskazać na słabą pozycję firmy w czasie negocjacji. Kurs na Catalyst wybił się ponad 100%, więc obligatariusze są chyba usatysfakcjonowani.

Dzięki za to że dzielisz się swoją wiedzą Szutnku.

Wiadomość nie wywołała dużej reakcji na kursie i obrotach. Może ten scenariusz był już brany pod uwagę przez większych graczy i jest już w dużej mierze wyceniony.

Kakarotto napisał(a):
A tutaj mamy świństwo z punktu widzenia akcjonariuszy mniejszościowych:

https://stooq.pl/n/?f=1410843

Na skupie akcji korzystają zwykle "duzi".

Dla lubiących teorie spiskowe: jest to sprytna droga do nacjonalizacji banku.


W pełni się zgadzam z oceną tego ruchu i nie zdziwię się gdy podobne zapisy pojawią się w polityce pozostałych "championów" (choć do nacjonalizacji raczej daleko).

Dla uspokojenia dodam, za Stockwatch-em, że skup własny ma być możliwy jedyne gdy cena rynkowa jest niższa od księgowej, a do tej się już zbliżamy. Obecnie wskaźnik wynosi 0,89.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

"–Według treści przyjętej polityki dywidendowej, dodatkowym narzędziem redystrybucji kapitałów jest skup akcji własnych w celu ich umorzenia, przy czym skup akcji może być realizowany w sytuacji, gdy wartość księgowa akcji jest wyższa niż ich aktualna cena rynkowa, po uzyskaniu wymaganej zgody Komisji Nadzoru Finansowego – czytamy dalej."

robertkk napisał(a):
toa napisał(a):
Debit słaby tak jak pisałem wyżej i zgadzam się, że to kompromitacja zarządu. [...]
Moim zdaniem jesteśmy bliscy przesilenia na Huuuge i raczej kurs powinien się stabilizować albo nawet odwaracać - ale poczekamy i zobaczymy.


Dlaczego uważasz, że kompromitacja zarządu?

Widełki były 40-50, zainteresowanie duże, zostawili cenę 50, jakby podnieśli na więcej, to pewnie też wszystko by się sprzedało.
Teraz kurs zbliża się do tych 40.

Debiut nie był taki słaby, akcje dały zarobić w granicach 5-8%. To co się dzieje w parę godzin po debiucie (i teraz) to już inna historia.


To jest ta sama historia - historia budowy relacji z inwestorami. Nie można na podstawie kilkudziesięciu minut, w czasie których kurs osiągał wspomniane przez Ciebie poziomy, oceniać dnia debiutu w czasie którego obrót przekroczył 13 milionów.

Z kalendarza GPW wynika że 19 marca 2021 nastąpi korekta kwartalna indeksu mWIG40. Sądzicie że jeśli wycena i obroty nie spadną dramatycznie i spółka awansuje to wymusi na to funduszach indeksowych posiadanie odpowiedniego pakietu i poprawi notowania?


"Prezes Ultimate Games mocno wierzy w inwestycję w amerykańskiego producenta gier. Mateusz Zawadzki zadeklarował, że jeśli spółka poniesie stratę na akcjach Huuuge, to pokryje ją z własnej kieszeni.
...
Spółka korzystając ze środków własnych złożyła zapis na kwotę 9 mln zł. Po 97-proc. redukcji Ultimate Games stało się właścicielem 5.478 akcji spółki, wartych 0,27 mln zł.
...
– Sytuacja rynkowa jest taka, że nie ma dostępnych lokat, a oferty obligacji czy funduszy nie są atrakcyjne, stąd decyzja w ulokowaniu nadwyżek gotówki w największe IPO gamingowe w historii GPW. Liczymy na kilkadziesiąt procent zysku z przyznanego pakietu akcji – mówił niedawno Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games."

www.stockwatch.pl/wiadomosci/p...

Ku pokrzepieniu serc.

@GRAF78 Fundują - jak sama nazwa wskazuje - fundusze. W 90 - 95 procentach. :)
Zobaczymy jakie ostatecznie będzie pokrycie powiększonej puli instytucjonalnej. Od tego, w większym stopniu, będzie zależał debiut.

Wygląda na to że instytucje chciały kupić za 25, ale MCI za tyle nie chciało więcej im sprzedać. Jeśli nie kupiły ile chciały od MCI, to za kilka złotych więcej kupią pewnie od indywidualnych.

Przy minimalnej prowizji od transakcji wynoszącej 5 zł, szczęśliwy posiadacz pojedynczej akcji, który zakładał rachunek pod tą ofertę, będzie musiał wystawić zlecenie sprzedaży za minimum 56 zł by wyjść na zero. Ci posiadający kilka, pewnie nie będą chcieli sprzedać, a co najwyżej dokupić. Duzi będą akumulować. Zapowiada się ciekawa sesja. Jestem ciekaw oferowanych po stronie popytowej cen, które mogłyby zaktywizować podaż.

Pytanie jak do IPO podchodzą instytucje. Oferujący wycenia akcje na 46,2 zł:

Cytat:
W czwartek kończą się zapisy na akcje People Can Fly w transzy dla inwestorów indywidualnych. Są przyjmowane po cenie maksymalnej wynoszącej 46 zł. Na niemal tyle samo (46,2 zł) wartość akcji studia oszacował Trigon DM, który jest oferującym. Implikuje to wycenę całej spółki w okolicach 1,3–1,4 mld zł. Dałoby to jej czwartą pozycję w zestawieniu producentów gier o najwyższej kapitalizacji na GPW: za CD Projektem, Ten Square Games i PlayWayem.


www.parkiet.com/Technologie/31...

Zastanawiam sie kto sprzedaje akcje po takiej cenie. Zupełnie nie rozumiem. Zaangażowania banków/PZU w COVID-owe obligacje bym tak bardzo nie potępiał (akcja kredytowa jest niemrawa, stopy niskie, ryzyko związane z niespłacalnością jest większe) a Państwo może kiedyś spłaci swój dług - po kilkukrotnym rolowaniu. Choć korozja inflacyjna i tak te środki dotknie, chyba lepiej by by poszły na ten cel niż na ratowanie innych, nierentownych państwowych spółek.

To akurat nie stanowi obecnie problemu, zabezpieczyli się długoterminową umową:

Cytat:

Na Allegro będzie dostawa tego samego dnia

Allegro właśnie przedłużyło i to aż o siedem lat współpracę z InPost w zakresie usług paczkomatowych dla Allegro Smart.

To z jednej strony zabezpieczenie. InPost – właściciela paczkomatów - kontroluje teraz międzynarodowy fundusz inwestycyjny Advent International, który prędzej czy później może firmę sprzedać. Pytanie komu i czy przypadkiem nie konkurencji.

Bez tej opcji dostawy – atrakcyjność Allegro nagle mocno by ucierpiała. A nikt na polskim rynku nie świadczy tej usługi w takiej skali.

Z drugiej strony, serwis chce, aby klienci mogli dostać swoje przesyłki jak najszybciej - pojawi się więc dostawa natychmiastowa, tego samego dnia oraz dostawy w weekendy.

Pierwsze testy trwają. Allegro właśnie prowadzi przedsprzedaż gry FIFA 21 - Edycja Mistrzowska. Kupujący będą mogli ją odebrać z Paczkomatów InPost tuż po północy w dniu premiery 6.10.2020.

wyborcza.pl/7,155287,26331604,...

Obligatariusz kontakt napisał(a):

4/ Dla osób rozumiejących ekonomikę PU to zasugeruję przyjrzenie się grupy 1a (to do niej przystąpi kurator) z 3% konwersją i umorzeniem pozostałej kwoty ponad kwotę do spłaty; w obecnej formule grupa ta nie będzie miała proporcjonalnego udziału w roszczeniach - wszystko poza spłatą z odzysków/ inwestora oraz 3% zostanie umorzone, aby mogły prowadzić indywidualne spory z dystrybutorami


Panie Radku, z tego co Pan napisał wynika że czekamy na propozycje układowe Nadzorcy Sądowego, które zostaną też zawarte w uchwale nad którą Państwo wraz z nim pracują.
Jak rozumiem zostaną w niej też zawarte szczegóły dotyczące konwersji i umorzeń w grupach 1 i 1a.
Czy mógłby Pan napisać do kiedy będzie można składać deklaracje przystąpienia do jednej z tych grup?
Czy mógłby Pan też nakreślić co stanie się gdy stanowisko NS wpłynie do sądu? Ile sąd ma czasu na ustosunkowanie się do propozycji układowych.

Do tej pory oberwałem ten temat z względnym spokojem, ale jeśli wspomniany podział obligatariuszy na 2 dni robocze na grupy z poziomem konwersji 5% i 49,5% i domyślne przypisywanie do grupy z niższym poziomem jest faktem, to uważam takie postępowanie za oburzające. Obecnie obowiązujące prawodawstwo nie daje możliwości rozliczenia straty z obrotu papierami wartościowymi przy rozliczeniu dochodu z innych źródeł (umowa o pracę). Jeśli ktoś uważa je teraz zostanie to zmienione to obawiam się że się pomyli. Nie można stworzyć specjalnego prawa dla obligatariuszy GetBack a umożliwienie takiego połączenia dla wszystkich uczestników rynku byłoby katastrofalne dla budżetu.

Doceniam zaangażowany czas RW, jest to z pewnością niewdzięczna praca ale to nie tłumaczy takich zmian tuż przed głosowaniem układu.

Jeśli taki układ zostanie przyjęty to pewnie wiele osób będzie się starało go zaskarżyć.

Moim zdaniem układ nie powinien dzielić obligatariuszy niezabezpieczonych. Pamiętajmy że część osób podważa zawarte umowy z bankami zasłaniając się nieznajomością rynku instrumentów finansowych. Jak więc takie osoby mogą podjąć świadomą decyzję o dołączeniu do jednej z grup?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 5 października 2018
Ostatnia wizyta: 18 maja 2021 13:42:47
Liczba wpisów: 15
[0,00% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,847 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +167,77% +33 553,13 zł 53 553,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło