Prezes Ultimate Games ręczy za inwestycję w akcje Huuuge

Omawiane walory: ,

Prezes Ultimate Games mocno wierzy w inwestycję w amerykańskiego producenta gier. Mateusz Zawadzki zadeklarował, że jeśli spółka poniesie stratę na akcjach Huuuge, to pokryje ją z własnej kieszeni.

ultimate,games,huuuge,ipo

Mateusz Zawadzki, CEO Ultimate Games. (Fot. GPW)

W IPO Huuuge udział wzięło ponad 20,3 tys. inwestorów indywidualnych oraz 125 inwestorów instytucjonalnych. W tym gronie znalazł się także notowany na GPW Ultimate Games. Spółka korzystając ze środków własnych złożyła zapis na kwotę 9 mln zł. Po 97-proc. redukcji Ultimate Games stało się właścicielem 5.478 akcji spółki, wartych 0,27 mln zł.

– Sytuacja rynkowa jest taka, że nie ma dostępnych lokat, a oferty obligacji czy funduszy nie są atrakcyjne, stąd decyzja w ulokowaniu nadwyżek gotówki w największe IPO gamingowe w historii GPW. Liczymy na kilkadziesiąt procent zysku z przyznanego pakietu akcji – mówił niedawno Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.

Po tej decyzji na spółkę spadła krytyka ze strony inwestorów, którym nie spodobało się, że firma podejmuje takie ryzyko. Prezes Ultimate Games zadeklarował, że jeśli spółka na tej inwestycji straci, to pokryje różnicę z własnej kieszeni.

Potwierdzam, że jeśli będzie strata na inwestycji w akcje Huuuge, to pokryję ją w całości z własnej kieszeni. Proszę śledzić komunikaty ESPI, w przypadku sprzedaży akcji, na pewno pojawi się komunikat ze szczegółami transakcji – poinformował StockWatch.pl Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

Piątkowy debiut Huuuge wypadł skromnie. Pierwsze transakcje zawarto po kursie odniesienia, czyli 50 zł. W kolejnych minutach notowania świeciły na czerwono, ale skala spadków była relatywnie niewielka. Ciekawiej zrobiło się kwadrans po starcie notowań. Jeszcze przed 10:00 kurs akcji zaczął dynamicznie rosnąć. W szczycie za jeden walor płacono 54,94 zł – zwyżka sięgała prawie 10 proc. Prezes Ultimate Games odmówił odpowiedni na pytanie, czy spółka sprzedała już akcje Huuuge.

>> Huuuge debiutuje na GPW [TRANSMISJA]

Warto przypomnieć, że Huuuge jeszcze przed debiutem zawarł z IPOPEMA Securities umowę o tzw. stabilizację. Zgodnie z nią firma może nabywać akcje producenta gier, jeśli jego kurs akcji będzie mocniej spadał.

W piątek o 12:30 kurs akcji Huuuge trzyma się poziomu 50 zł, z kolei notowania Ultimate Games spadają o 1,8 proc. do 30,35 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Huuuge, ULTGAMES)

 • Zielona środa na GPW, w grze Huuuge, Celon Pharma i Mercator

  Jerome Powell uratował dzisiejszą sesję na giełdzie w Warszawie. Indeksy rosną, a w centrum uwagi są średnie spółki z Mercatorem, Bankiem Śląskim i Celon Pharma na czele. Po serii spadków drożeją akcje gamingowej spółki HUUUGE.

 • Trigon DM widzi Mercator w indeksie WIG20

  Akcje Mercator Medical powinny zastąpić akcje Alior Banku w składzie indeksu największych spółek WIG20 podczas najbliższej rewizji indeksów GPW, oceniają analitycy Trigon Domu Maklerskiego.

 • Strach przed inflacją pretekstem do realizacji zysków, w grze Huuuge i Kool2Play

  Narastające obawy przed wybuchem inflacji, czego emanacją są szybujące w ostatnim czasie rentowności długu, psują nastroje na europejskich giełdach. W tym również na GPW. W poniedziałek wszystkie warszawskie indeksy są pod kreską.

 • Średnio udany debiut Huuuge i problemy WIG20 z 2.000 pkt.

  Nie wszyscy debiutanci na "dzień dobry" dają dużo zarobić. Nawet jeżeli reprezentują branżę gamingową, a redukcja zapisów w ofercie jest ogromna. Dzisiejszy HUUUGE jest tego najlepszym przykładem.

 • Huuuge debiutuje na GPW [TRANSMISJA]

  Dziś w centrum uwagi na GPW jest debiut HUUUGE, który został okrzyknięty największą ofertą publiczną w sektorze gamingowym w Polsce. Wartość spółki przy cenie 50 zł za akcję ustalonej w IPO wynosi 4,2 mld zł. Start notowań zaplanowano na godzinę 9:30.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR