pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

glorjanek

glorjanek

Ostatnie 10 wpisów
Dzisiejsza rewizja MSCI POLAND INDEX:

Additions
LOTOS GROUP
MBANK
MERCATOR MEDICAL
PLAYWAY

Deletions:
FAMUR

Kolejne bardzo dobre wyniki, kolejne potwierdzenie iż w spółce dobrze się dzieje. Potwierdzili, że prognoze Ipopemy dotyczącą 90mln zysku w 2021 można wyrzucić do kosza, gra pod wyniki za Q4 zapowiada się ciekawie.

Zazwyczaj takie kampanie reklamowe planowane są z kilku miesięcznym wyprzedzeniem, negocjacje kontraktu z ambasadorem, nagrywanie spotów itp... Czapki z głów przed XTB, że od spłynięcia przeciętnych wyników za Q3 potrzebowali na to zaledwie jednego weekendu, i to przy wszystkich restykcjach związanych z pandemia!

Cytat:
Myślę, że z Mourinho sięgnęli trochę głębiej do kieszeni po tym jak Plus500 zaczął sponsorować Legię.


''Ile Mourinho zarobił na reklamie? To oczywiście wiadomość objęta tajemnicą. My jedynie usłyszeliśmy, że jest to kwota z sześcioma zerami. Liczona w funtach. '' meczyki.pl
Jeśli chodzi o Legie i Plus500 to jak narazie kompromitujące występy Legi robią im piękną anty reklame (Prezes XTB w którymś z wywiadów tłumaczył dlaczego nie planują sponsorowania klubów piłkarskich i to chyba słuszna droga, przynajmniej jeśli chodzi o naszą rodzimą lige).

Co do pozyskiwania klientów i budowania pozycji rynkowej to przy okazji startu nowej globalnej kampani reklamowej należy wspomnieć iż XTB od dzisiaj zrezygnowało z pobierania prowizji od akcji i ETFów od obrotu poniżej 100k euro miesięcznie.

Cytat:


XTB wprowadza handel akcjami i funduszami ETF bez prowizji

XTB, jako jeden z pierwszych globalnych brokerów notowanych na giełdzie, umożliwił swoim klientom bezprowizyjne inwestowanie w prawdziwe akcje i fundusze ETF. Oferta 0% prowizji obejmuje miesięczne wolumeny o wartości do 100 000 EUR i jest dostępna zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów XTB od 5 października.


- Jako XTB chcemy być pierwszym wyborem i kompleksowym rozwiązaniem dla każdego inwestora. W ciągu ostatnich kilku lat wykonaliśmy ogromną pracę - od stworzenia licznych szkoleń dla inwestorów niezależnie od ich poziomu doświadczenia, po ciągłe doskonalenie naszej wielokrotnie nagradzanej platformy xStation. Teraz, dzięki bezpłatnej ofercie, szeroko otwieramy drzwi każdemu, kto jest zainteresowany inwestowaniem zarówno w prawdziwe akcje, jak i fundusze ETF. - powiedział Omar Arnaout, CEO XTB.


link do wywiadu: www.fxmag.pl/artykul/jos-mouri...


Jakby ktoś miał zły dzień to ciekawa analiza XTB właśnie się pojawiła:
www.youtube.com/watch?v=2xWy7U...

Zgodnie z tym o czym się mówiło od ostatniej rewizji :Datawalk oraz XTB w MWIG40.

gpwbenchmark.pl/komunikaty-i-u...


Nie za bardzo rozumiem dlaczego mój post został usunięty. Zacytowanie dzisiejszych wyników GPW miało za zadanie podkreślić iż moim zdaniem Kapitalizacja XTB powinna być większa od kapitalizacji GPW, i że nie zgadzam się z pojawiającymi się opiniami iż należało traktować przewyższenie kapitalizacji przez XTB jako sygnał ostrzegawczy. A wspomniałem o tym gdyż ostatnio obie spółki były często do siebie porównywane www.bankier.pl/wiadomosc/XTB-w.... Zysk 72,8 mln zł vs 293,5 mln zł w pierwszym półroczu mówi wystarczająco. Nie było moją intencją wywoływanie dyskusji na temat dzisiejszych wyników GPW w tym wątku.

Pozdrawiam.

Moderator:
Właściwy wątek znajduje się tutaj
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...Niejaki Witold Konopko dla Comparic o perspektywach na III i IV kwartał 2020 roku. Moim zdaniem zbyt mocno optymistyczne tezy, z drugiej strony kto wie co przyniesie przyszłość.

comparic.pl/xtb-jedna-z-gorets...

Tutaj ciekawa wzmianka, czas pokaze czy to tylko ''przebicie balona'' jak to niektorzy sugeruja czy jednak rozgrywany jest ''grubszy'' scenariusz:

Cytat:
W gronie małych firm największe nadzieje eksperci wiążą z XTB – ta spółka znalazła się w trzech portfelach na sierpień. Broker jest jednym z największych beneficjentów nadzwyczajnej rynkowej zmienności wywołanej pandemią. Większa aktywność inwestorów oraz napływ nowych klientów przełożyły się na dużo wyższe wpływy. – Wyniki finansowe za I półrocze oceniamy jako bardzo dobre (inwestorzy mieli nierealistyczne oczekiwania co do sytuacji w II kwartale), a korektę po ich publikacji wykorzystujemy do nabycia akcji – argumentują eksperci BM BNP Paribas.


www.parkiet.com/Portfel-fundam...


Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 20 listopada 2018
Ostatnia wizyta: 28 listopada 2020 00:36:44
Liczba wpisów: 70
[0,02% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 14

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,425 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d