pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Aladyn

Aladyn

Ostatnie 10 wpisów
Kreska tygodniowa.

kliknij, aby powiększyć

Zgodnie z planem kreślonym w poprzednich analizach z 14 i 17 sierpnia ( dostępne na trading view w moim profilu ). Padło wsparcie w czerwonej ramce 2,4-2,6zl, padło też wsparcie W3-2,328zl. Jakieś nadzieje można wiązać ze strefą 2-1,9zl w zielonej ramce. Na tym poziomie są górki z lipca i listopada 19'.

Jeszcze rzut oka na kreskę dzienną.

kliknij, aby powiększyć

Tsi od końca czerwca tworzyło negatywną dywergencję z wykresem TPE. Prawidłowo wskazało kierunek. Krzywa trendu nad wykresem wzmacnia opór w czerwonej ramce. Jeżeli wsparcie 1,9-2zl zostanie połamane, to kolejne jest na W5-1,754zl. Do wsparcia W5 pozostaje jakieś 14%. Wsparcie na zielonej ramce wygląda solidnie. Jeżeli zostało by wybronione, to mozna by było zaryzykować spekulacyjne zagranie z ubezpieczeniem pod wsparciem.

Jeżeli podobała ci się analiza, to kliknij w serduszko. Zrewanżuję się kolejną. Dziękuję.
Moje analizy na Trading View. Alladyn analizy
Mój Facebook. www.facebook.com/matthew.lewin...

PKN na pełnym dystansie notowań.

kliknij, aby powiększyć

Impuls wzrostowy na PKN po wirusowej panice okazał się tylko korektą. Dotarł do mocnego wsparcia w czerwonej ramce 72-75zl, które było bronione od początku 17" i skutecznie powstrzymywało niedźwiedzie. Od końca lutego 20' ten poziom jest oporem, który już potwierdził swoją ważność zatrzymując w czerwcu opisany wyżej impuls wzrostowy. Aktualnie PKN broni się na wsparciu w zielonej ramce 48-50zł. Jeżeli niedźwiedzie wyłamią ten poziom to można spodziewać się spadku do 45-44zł gdzie jest górka z lutego 13' i dołek z marca15'.

kliknij, aby powiększyć

Na interwale 1D widać że pkn porusza się w kanale spadkowym. Byki bronią wsparcia i wykres nie schodzi poniżej 50zl. Dużą rolę odgrywa tu psychologia - 50zł jest okrągłym poziomem. Dla inwestorów o profilu spekulacyjnym rodzi się okazja do zagrania długiej pozycji. Obstawiając wzrosty, trzeba pamiętać o ubezpieczeniu w postaci stop lossa.
Wyłamanie 54-55zł spowoduje powrót nad W5-54zł i przełamanie krzywej trendu = trend zmieni się na wzrostowy w krótkim terminie. Ponadto wykres wyjdzie z kanału spadkowego.

kliknij, aby powiększyć

Jeśli podobała ci się analiza, to prosze kliknij w serduszko. Zrewanżuję się kolejną. Dziękuję.

kliknij, aby powiększyć

Od grudania 15' ATT znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Potwierdzeniem siły podaży było przełamanie wsparcia 46,5-51zl w czerwonej ramce. Bezskuteczna, podwójna próba popwrotu nad ten poziom w marcu i lipcu 19' potwierdziła dominację niedźwiedzi na tym papierze. Aktualnie trwa testowania wsparcia w zielonej ramce na 24,5-22,5zl. Wyłamanie tego poziomu będzie zapowiadać kontynuację spadków w kierunku marcowyh minimów z tego roku.

kliknij, aby powiększyć

Na kresce dziennej krzywa trendu sygnalizuje trend spadkowy. Na piątkowej sesji wykes wszedł w zieloną ramkę, gdzie można już wypatrywać prób odwórcenia trendu. W ramce jest dzienne W5-23,35zl, wzmacnia ten obszar jako wsparcie. Tsi od początku czerwca porusza się pod swoją linią sygnałową, a od początku lipca pod poziomem zero, co dodatkowo potwierdza silny rynek niedźwiedzia.
Strona popytowa ma okazję do zatrzymania dalszych spadków, jeśli to się uda i zostanie wyprowadzony impuls wzrostowy, który złamie opór w niebieskiej ramce 27,8-28,8zl, to outlook tego rynku zmieni się na wzrostowy z zasięgoem do 35zł - górka z czerwca 20'.

Jeśli podobała ci się analiza, to kliknij w serduszko. Zrewanżuję się kolejną.

kliknij, aby powiększyć

Od marcowego dołka z 12 marca, TEN wzrósł ze 185 do 616 zł w dniu 7 lipca 20". Przyszedł czas na korektę. Byki bronią się jeszcze na wsparciu w zielonej ramce 520-540zl. Mocniejszym wsparciem jest W3-451zl w niebieskiej ramce 460-440zl. Na tym poziomie są dołki z maja i czerwca 20' co dodatkowo wzmacnia to wsparcie. Między tsi a wykresem tworzy się negatywna dywergencja, która wskazuje na kontynuację korekty do W3.

Jeżeli podobała ci się analiza - kliknij w serduszko. Zrewanżuję się kolejną analizą.

Interwał 1W. 3zl jest tu najważniejsze. Przełamanie tego poziomu dało sygnał do zmiany kierunku w długim terminie.

kliknij, aby powiększyć

Interwał 1D. 3,22zl dobrze podtrzymuje wykres od kilku dni. Trend wzrostowy na 1D jest zachowany, przełamanie dlugoterminowego oporu na 1W, wykres nad wsparciami poziomymi i linią trendu, tsi potwierdza trend, krzywa trendu, ta zielona, też wskazuje wzrosty.

kliknij, aby powiększyć

Co do potencjału wzrostu, to po tak długiej konsolidacji należy się spodziewać pokaźnych wzrostów. Może na którymś ze zniesień zewnętrznych z wykresu 1w?

Do tego wykresu pasuje cytat " Nie mogąc ściśle określić zysków, należy dokładnie ocenić potencjalne straty " Larry Hite. Dobrze określić dolny poziom wyjścia, aktualizować go po zwyżce ceny i pozwolić rosnąć zyskom.

Jeżeli podobała ci się analiza, to kliknij w serduszko. Zrewanżuję się kolejną. Dziękuję.

Interwał 1W. Na 5zl utworzył się podwójny szczyt, złamana zostaje linia trendu to ta niebieska. Z marcowego dołka popyt ponownie podszedł pod 5zł a potem przez 2 tygodnie ostro leciał w dół. Można na siłę wykreślić kolejną linię trendu, ta przerywana.

kliknij, aby powiększyć

Kreska 1D. Wariant pesymistyczny. Kontekst jest spadkowy, tworzy się korekcyjne ABC. Wsparcia można szukać w ramce na W5-2,5z i na dołku 2zł.

kliknij, aby powiększyć

Wersja optymistyczna. Tworzy się podwójne dno na wsparciu 2,9-3,1zl. Wariant aktualny do momentu połamania tego poziomu.

kliknij, aby powiększyć

Jeżeli podobała ci się analiza - kliknij w serduszko. Zrewanżuję się kolejną.

Tak źle jeszcze nigdy na PEO nie było. Na 1W wyłamany dołek z lutego 2009 i nieudane 2 próby powrotu nad wsparcie 62zl.

kliknij, aby powiększyć

Nie wiem co tam się kryje za kotarą dla wtajemniczonych. Mi na 1D wyszło coś takiego.

kliknij, aby powiększyć

Utworzył się trójkąt symetryczny. Taka formacja zapowiada najczęściej kontynuację trendu, tj. dalsze spadki.
Trójkąt musi mieć przynajmniej 2 górne i 2 dolne punkty styczne z liniami go tworzącymi . Zdarza się, że tych punktów łacznie jest 6. Formacja ma 216 słupków długości, wysokość trójkąta to 15,5zł i takiego minimalnego ruchu należy się spodziewać po wybiciu. Wybicie powinno nastapić pomiędzy 50 a 75% długości trójkąta tj. między 10 września a 26 listopada, w zielonej strefie. Wartość 15,5zl trzeba odłożyć od miejsca wyłamania trójkąta. W czasie tworzenia trójkąta obroty powinny maleć. Warunki trójkąta symetrycznego są spełnione. Brakuje ostatniego elementu tj. wybicia z trójkąta w obszarze zielonego prostokąta tj. miedzy 108 a 162 słupkiem

Jeżeli podobala ci się moja analiza, kliknij w serduszko. To nic nie kosztuje, a mnie na pewno mobilizuje do dalszej pracy.

Kreska tygodniowa. Dwa ważne miejsca. Niebieska ramka 7,6-7,3zl i linia trendu spadkowego. Linia spadkowa przetnie za 10 tygodni opór na niebieskiej ramce. Już teraz można je rozpatrywać jako jeden podwójny.

kliknij, aby powiększyć

Kreska dzienna. Tsi opada, nie ma popytu, nie ma próby odwrócenia kierunku. W3-6,655zl złamane, było bronione. Kolejne wsparcie 6,15zl na górce z kwietnia tego roku. Piątkowa świeca to Inverted Hammer - odwrócony młot ma pozytywną wymowę, ale akurat wkomponował się w nieudaną próbę powrotu nad przełamane W3. Jeden młot to za mało aby pod to grać. Krzywa sygnalizująca kontekst na rynku jest czerwona, czyli fala zmieniła kierunek na spadkowy. Albo postraszyło i wróci w przyszłym tygodniu nad W3, albo jest tak źle, że spadnie na 6,15zl. Na long term można budować pozycję po złamaniu fioletowej ramki 8,58zl na dziennym. Do tego czasu można spekulacyjnie zagrywać z W3, albo z niebieskiej w górę. Jak ktoś lubi i ma możliwości to można też w dół.

kliknij, aby powiększyć

MRC odpoczywa w boczniaku. Do czasu złamania wsparcia na 255zl kontekst wzrostowy jest zachowany.
O poważniejszych wzrostach będzie można myśleć po przełamaniu oporu na 365zl. Jak na razie, to linia trendu spycha wykres w kierunku wsparcia na 255zl. Tsi także wskazuje słabość na tym papierze.

kliknij, aby powiększyć

Cisza na Celinie od miesiąca, to może jakaś aktualizacja?

Kreska tygodniowa. Celon wrócił z dalekiej podróży do swojego kanału w którym porusza się od ponad roku. Wczoraj wykres trącił górnym wąsem linię trendu. Tsi pokazuje siłę popytu, to jest spora szansa, że linia zostanie złamana i wykres podąży do górnej części kanału aby sprawdzić wytrzymałość oporu na 50-51zł.

kliknij, aby powiększyć

To samo na interwale 1D. Wczorajszy odpał na Celonie zmusił Tsi do zawrócenia w kierunku wartości dodatnich. Linia trendu w ujęciu dziennym dobrze radziła sobie jako wsparcie na zielonej ramce i nadal spełnia tą funkcję. Języczkiem u wagi jest na wykresie aktualny poziom 44-45zl. Duży wzrost ceny, przy jednoczesnym wzroście obrotów daje spore szanse, że popyt podąży w kierunku górnego ograniczenia.

kliknij, aby powiększyć

W sierpniu Celon ma podać wyniki II fazy badań nad lekiem na bazie esketaminy, o ile tym razem dotrzymają terminu.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 27 września 2020 07:58:15
Liczba wpisów: 15
[0,00% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]
Punkty respektu: 67

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,478 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,64% +26 527,87 zł 46 527,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d