pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Jasio

Jasio

Ostatnie 10 wpisów
maxboast napisał(a):
Obserwując spółkę od paru dni trzeba przyznać że imponująca jest jej siła na tle szerokiego rynku. Codziennie zbierane są większe pakiety za każdym razem drożej o 1 grosz podczas gdy wszystko leci na głowę. Zastanawiające jest to tym bardziej ze względu na fakt iż wskaźnikowo faktycznie nie wygląda ona rewelacyjnie. Zobaczymy teraz co z oporem na 0,50 zł. Gratulacje dla posiadaczy

Tez to zauwazylem.
I tez zwrocila moja uwage absurdalnosc sytuacji - wskazniki nie najlepsze, a na tle szerokiego beefsan to perła 3 ostatnich sesji.
Jak to wytlumaczyc??
Jakis fund się ładuje??

Gorbashow napisał(a):
Dokladnie thumbright
Mnie pozytywnie zaskoczylo rowniez, tak znaczne uciecie kosztow, w szczegolnosci zarzadu z tego co pamietam (nie chce mi sie zagladac do raportu).

Obniżka kosztów zarządu wynika z pozbycia się EUROTECHu który był kulą u nogi.
Pozwolę sobie zacytować raport:
"Było to możliwe dzięki wzrostowi marży handlowej o 9,9% oraz redukcji aż o 42% kosztów ogólnego zarządu, głównie z powodu zbycia udziałów Eurotechu, który w poprzednim roku wykazywał 1,8 mln zł kosztów ogólnego zarządu (po ich odjęciu wystąpiłby 6% wzrost kosztów zarządu)"

Z tego samego powodu (pozbycia się EUROTECHu) spadł poziom zapasów na koniec roku.

I to jest rzetelna i pełna informacja.

Z takim stawianiem sprawy się zgadzam i podpisuję
:)

Ogólnie, po prostu jestem przeciwny "podbijaniu bębenka" kiedy każdy tutaj sobie zdaje sprawę z tego że większość firm odziezowych ma straty na początku roku.
I pewnie nie inaczej będzie z EMK.

To o niczym nie świadczy.

1. Obrót w okresie styczeń-kwiecień jest odniesiony do roku poprzedniego który był kiepski z powodu kryzysu (czego dowodem są już nie tak dobre odchylenia do grudnia)

2. Powinno się te wyniki odnieść do otwartych powierzchni, żeby były porównywalne z tymi z roku poprzedniego (bo zdaje się w listopadzie w krakowie otworzyli 2 nowe sklepy które pewnie teraz zwiększają obrót)

3. To tylko obrót.. chciałbym zobaczyć zysk netto w okresie styczeń - kwiecień

Właśnie.. IV Kwartał na EMK był ok za sprawą grudnia. Styczeń i luty nie był już tak kolorowy, podobnie jak marzec i kwiecień.

Dlatego pewnie od 2-3 m-cy mamy to bujanie się w okolicach 3,7-4,2 zł. I tak pewnie będzie jeszcze jakiś czas, choć może nie.. nie wiem. Wiadomo jak to jest - na dwoje babka wróżyła :)

A ja przewrotnie myślę że większość po dobrym raporcie (za IV kwartał 2009) powywalała.
Raport za I kwartał już nie będzie tak dobry.
Skąd wnoszę?
LPP SA za I kwartał ma prawie 5 mln straty (raport z przedwczoraj).

Skoro lider rynku trzepnął taką stratę, tu będzie pewnie też i to większa (zachowując oczywiście proporcję obu firm).

Swiadczy to o tym że rynek odzieży jeszcze się nie ruszył i pewnie sie nie rozkręci w tym roku.

Większość pewnie zacznie wchodzić w to pod koniec roku - wrzesień i później.
A póki co pieniądzę mogą popracować z powodzeniem gdzie indziej :))

Silenced

Redwatch napisał(a):
Jasio napisał(a):
Miałem kiedyś POLRESTa..
Mysle ze koniec tej firmy jest juz blisko. Definitywnie.
W sumie spodziewalem sie tego o Deutsche Banku. Podobno zadnej polskiej firmie nie odpuszczają.
Regularna jatka - wykonczyli szereg podmiotow z polskim "rodowodem".
Z dala od tego banku Panie i Panowie. Z Polakami nie idą na ŻADNE kompromisy.

Akurat dla mnie to żaden zarzut,jeśli chodzi o bank. Podpisując umowę kredytową należy brać pod uwagę to,że wszytko trzeba będzie spłacić, tak jak stanowi umowa. Jeśli ktoś podpisuje umowę na zasadzie, a jakoś to będzie to wykazuje się wyjątkową nieodpowiedzialnością. Rynek tak postępujących powinien kosić równo. Nawiązując do Twego zdania, zadam pytanie. Zostali wykończeni czy sami się wykończyli?To,że większość banków poszła na rękę zadłużonym firmom, nie znaczy,że każdy musi tak robić. Umowa jest umową, należy jej dotrzymywać. Absolutnie nie widzę tutaj winy banku. W żadnym aspekcie. Poza tym to czy Polrest miałby czym spłacić kredyt, nawet gdyby go rozłożyć na raty? na tym chorym rynku chodź jeden zachowuj się normalnie. No ale to wątek na inną rozmowę.

Oczywiście, zarzut zaden. Ich zbójeckie prawo. Po prostu stwierdzenie faktu.
Fakt jest taki że wykończyli parę polskich firm i robią miejsce dla niemieckich podmiotów.
Faktem jest też że kompromis często jest bardziej opłacalny dla obu stron niż wykończenie podmiotu gospodarczego.
W przypadku kompromisu podmiot sukcesywnie spłaca zadłużenie rozłożone bardziej w czasie np. W przypadku śmierci nie spłaca nic i bank dostaje tyle ile zdoła wyciągnąć z trupa.
I w tym wypadku raczej ogół stanowi normę (reszta banków) a nie margines (deutsche).
Nie uważam żeby polski rynek był zdrowy czy chory. Rynek jak każdy, rządzi pieniądz, popyt, podaż i determinuje go konkurencja.

Pzdr,

Miałem kiedyś POLRESTa..
Mysle ze koniec tej firmy jest juz blisko. Definitywnie.
W sumie spodziewalem sie tego o Deutsche Banku. Podobno zadnej polskiej firmie nie odpuszczają.
Regularna jatka - wykonczyli szereg podmiotow z polskim "rodowodem".
Z dala od tego banku Panie i Panowie. Z Polakami nie idą na ŻADNE kompromisy.

I nie chciałbym być posadzany o naganianie.
Po prostu wykonalem jeden telefon i pytalem m innymi o umowe poreczenia i slaby wrzesien.
Na co dostalem odpowiedz o poreczeniu jak powyzej. Co sie zas tyczy wrzesnia "nie byl najlepszy ale w pazdzierniku zdazyli zanotowac juz znaczace odbicie".

pozdrawiam salute

noise napisał(a):
WD mógłbyś się odnieść do tych kilku postów wyżej. Możesz wywnioskować z raportów wartość Eurotechu a konkretnie jej brak w następnym raporcie i co z tym poręczeniem...?

Jak pisałem - EUROTECH był kulą u nogi.

Poręczenie:
Po 3 latach mogą wypowiedzieć umowę płacąc niewielkie kary (czyli w lipcu 2010).
Wartość poręczenia 200 tys funciaków, czyli 1 mln zł.
Biorąc pod uwagę wielkość obrotów EMK, to raczej obciążenie niewielkie.

Poza tym z tego co zdolalem sie jeszcze dowiedziec, październik będzie niezly.
Pierwsza polowa przynajmniej taka jest.

I jeszcze jedno.
Chłopaki starają się i tną koszty wlasne (spadek o 26 % z tego co pamietam), co prawda wzrosly koszty wynajmu ze wzgledu na oslabienie sie ZŁ, no ale widac ze im zalezy.

addison napisał(a):
Hmmm,

Nie znam spółki zbyt dokładnie, przeczytałem na szybko ostatnie wyniki i roczny i wychodzi mi bardziej, że spółka zagrożona. BOŚ obciął finansowanie i co miesiąc trzeba oddać trochę kasy. Do tego z rocznego, EMK kiedyś tam poręczyło dzierżawę w UK dla eurotecha na najbliższe kilka lat, którego oddali za grosze(trup?), czy ta umowa poręczenia pomimo sprzedaży spółki dalej obowiązuje?

Może ktoś kto lepiej śledzi spółkę rozwieje te wątpliwości i oceni spółkę fundamentalnie? aż do korzeni :-)

Poza tym myślę ze osad chyba nie do konca miarodajny. Choc nie bede twierdzil ze mam racje, bo tez moge sie mylic.
Widze nastepujace plusy:
- sprzedali EUROTECHa, moim zdaniem to raczej plus niz minus. W poprzednich raportach była to spółka która im ciażyła i przynosila straty. Do tego kolega się dokopał? ;)
- zadłużenie spółki na poziomie 50 % to chyba nie jest tak zle biorac pod uwage ze to odziezowka; pododne zadłużenie ma LPP i funkcjonują (po I polroczu maja zysk 30 mln zł). Duzo wieksze zadluzenie maja Redan czy Vistula.
- przed nami IV kwartal w ktorym spolki odziezowe zwykle zarabiaja najwiecej (czasem nawet wiecej niz we wszystkich poprzednich kwartalach roku).
To plusy.

Minusy:
- slaby wrzesien,
- jesli to poreczenie o ktorym mowi kolega jest aktualne no to kolejny minus.
Natomiast szczerze mowiac musieliby byc skonczonymi frajerami zeby poreczac cos spolce ktora sprzedali (napisze dosadnie - albo frajerstwo albo przekret albo.. niedopatrzenie (choc w takie "niedopatrzenia" nie wierze)).

Kazdy musi rozwazyc wszystkie "za" i "przeciw".
Pozdrawiam tez wszystkich bedacych "za" i "przeciw" 3some

Gdyby EMK miało C/WK taki jak LPP to akcje byłyby po około 20 zł.
Tylko że oczywiście ta wycena jest zmienna w czasie bo zmienia się wraz z otwarciami nowych salonów i wraz ze wzrostem obrotów.
Poza tym myślę że nie bez kozery LPP jest lepiej wycenianą spółką. Panowie którzy nią zarządzają mają zdecydowanie większą wiedzę o biznesie. Dlatego LPP jest liderem na rynku Europy śr-wsch.
Ci z EMK dopiero się uczą.
Moim zdaniem realna wycena dla EMK to 5-8 zł.
Może będzie tyle za rok?
Pray

i kolejny lokal, tym razem w Płocku, otwierany w listopadzie..
:)))))

Dla zainteresowanych, spółka dostała dodatkowy zastrzyk gotówki:

Zarząd INTERSPORT Polska S.A. informuje, iż w dniu wczorajszym podpisał z Polską Agencją
Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie, aneks do umowy o dofinansowanie projektu pod nazwą
"Wdrożenie Innowacyjnej Technologii EPC/RFID w Logistycznym Centrum Nowej Generacji"
realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, Działanie
4.4. Umowa opisana została w raporcie bieżącym nr 3/2009 z dnia 29 stycznia 2009 roku.

Zgodnie z aneksem, kwota dofinansowania przeznaczona na realizację projektu, została
powiększona z uwagi na znaczne różnice kursowe. Spółka INTERSPORT Polska S.A. po prawidłowym
rozliczeniu projektu do dnia 30 września br., otrzyma zwrot połowy poniesionych wydatków
kwalifikowanych w maksymalnej wysokości 9.337.933,37 zł (dziewięć milionów trzysta trzydzieści
siedem tysięcy dziewięćset trzydzieści trzy złote trzydzieści siedem groszy). Do dnia 14
września br. na konto Spółki wpłynęły II transze dotacji w łącznej kwocie 4.942.080,62 zł.

Zdaniem Zarządu INTERSPORT Polska S.A., przyznana dotacja unijna wpłynie pozytywnie na
płynność finansową Spółki a w konsekwencji na wyniki osiągnięte w najbliższych okresach
rozliczeniowych.

tomekdz88 napisał(a):
Jeśli ktoś pakuje prawie milion polskich zielonych (za pakiet tylko) to znaczy że chyba nie musimy się bać o tą spółkę? :)

Ja pikole, co się dziś dzieje..
Grube ryby łowią Silvano. Think
Czyżby duży gracz czy jakiś fund, a moze konkurencja..?

koszyk napisał(a):
Widzicie to?

Oj, Jasiu, chyba nie trafiłeś...Angel

Hehe, oby tak dalej.
Ja tu siedzę od 2,69, wskoczyłem po raz 3ci (jak napisałem wyżej) i trzymam kciuki.
Oby tylko cięli koszty bo z tego co widziałem w raporcie ostatnim (pisałem o tym jakiś czas temu) to koszty mają const..
Z drugiej strony dużym plusem firmy jest niskie zadłużenie. Wystarczy porównać z zadłużeniem lidera w branży w tej częsci Europy - LPP :)

tomekdz88 napisał(a):
Jasio napisał(a):
ja trzymałem od 1,60 sprzedalem za 1,8 zł. Potem kupiłem po 1,7 sprzedałem za 2,85, teraz znów kupiłem za 2,69 i czekam..
C/WK niski, zadłużenie firmy minimalne..
Oby tylko zarząd dobrze tym kierował.
Swoją drogą - forum cos ucichło.

Straszny centuś z Ciebie :) po odliczeniu prowizji i podatku zarobiłeś na tych transakcjach ( sprzedaży i odkupienia) okolo2-3%. Ja też kupiłem w granicach 1,60 ale myślę że akurat ten walor lepiej zakopać na dłużej.
Zastanawia mnie tylko co odstrasza stronę popytową od tej spółki.

E tam, żaden centuś, po prostu nie chciało dalej rosnąć więc stwierdziłem że mam dość. Jak zaczęło rosnąć ponownie, wskoczyłem jeszcze raz. A tak w ogóle to nie uwazam sie za autorytet w dziedzinie inwestowania i uwazam że pewne rzeczy mogłem zrobić lepiej w przeszłości (rzeczywiscie nie wyskakiwać z silvano), jednak niczego nie zaluje..
Mogłem zarobić więcej, ale z drugiej strony mogłem też zarobić mniej ;)
Grunt to cieszyć sie z tego co sie ma i czerpać radość z tej zabawy :)

ja trzymałem od 1,60 sprzedalem za 1,8 zł. Potem kupiłem po 1,7 sprzedałem za 2,85, teraz znów kupiłem za 2,69 i czekam..
C/WK niski, zadłużenie firmy minimalne..
Oby tylko zarząd dobrze tym kierował.
Swoją drogą - forum cos ucichło.

krewa napisał(a):
Jarbas napisał(a):
....i jako wilebiciel spadających noży łapałem po 14.50 - 14.00 troche

...jako wielbiciel kol. Jarbasa poczyniłem podobnie

widocznie kol. Jarbas ma wielu wielbicieli bo też trochę złapałem hello1

uwielbiam paniczne wyprzedaże
szczególnie te które nie poparte sa oficjalnym sprawozdaniem finansowym

takiego dolka na sygni najstarsi akcjonariusze nie pamietaja, wiec kupuje i spokojnie czekam :)
ewentualnie dośredniać bede w dol w kolejnych dniach

Spokojnie spokojnie.
Firma mocno powiązana z zapotrzebowaniem w branży stalowej.
Dla mnie ważne jest to że robią co mogą z tym na co mają wpływ - tną koszty (pensje, redukują zatrudnienie), inwestują w nowoczesny (tańszy) park maszynowy.
Czyli zmieniają firmę, bo na realia zewnętrzne wpływu nie mają.
Myślę że przy zmianie trendów i czynników rynkowych, firma wróci do równowagi.
Każdy musi rozwazyć co mu się bardziej opłaca.. wyskakiwac/czekac/jaki czas na inwestycję w NWRa przewiduje.
Średnio- długoterminowo będzie tu dobrze.

cicho na forum.. a spółka rośnie wraz z wynikami, przychody styczeń-lipiec + 26 % r/r

No to jedziemy panowie ;))))

Wielki_Szu napisał(a):
gospodarki jeszcze przez wiele lat nie wyjda z kryzysu,to co sie dzieje to chwilowa poprawa dzieki działaniu pakietów stymulacyjnych, które prawdopodobnie zostały juz przejedzone, plus efekt prac sezonowych,to tylko korekta w trendzie. Wprzyszłym tygodniu zobaczymy duże minusy na indeksach.

A ja myślę że do EURO (czyli 2012) będzie tylko lepiej..
To najlepszy pakiet stymulacyjny.
+ turyści + kibice
dodatkowi potencjalni klienci
;))

W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi oraz informacją przekazaną na rynek New Connect przez Spółkę Hydrapress S.A., Zarząd MAKRUM S.A. z siedzibą w Bydgoszczy (Spółka) informuje, że Pan Rafał Jerzy, główny akcjonariusz i zarazem Prezes Zarządu Spółki, dokonał we własnym imieniu i na swój rachunek zakupu jednego udziału stanowiącego 51% w kapitale zakładowym spółki Heilbronn Pressen GmbH z siedzibą w Heilbronn za cenę 1 EUR.

MAKRUM S.A. przystąpiło obecnie do prowadzenia prac analitycznych i oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej tej spółki, w tym weryfikacji potencjalnych czynników ryzyka. W przypadku otrzymania pozytywnych wyników, Spółka będzie rozważała i nie wyklucza przejęcia tego jednego udziału od Pana Rafała Jerzego lub innych form współpracy.

Heilbronn Pressen jest producentem pras mechanicznych i elementów linii technologicznych dla różnych branż przemysłu.

o to chodzi?

pod co te wzrosty????

cóż, jak spadnie to się dokupi ;)

Jeszcze trochę poczekamy zanim to odpali..
odpala i odpala..
;)
Jedna z bardziej nieruchawych spółek

Brawo Maciek,

W końcu ktoś napisał o co tu chodzi..
Wyleszczyć, odleszczyć i wioooo..

Nie dajcie się chłopaki.
Giełda uczy cierpliwości... i w sumie nie chciałem używac tego słowa, ale.. wyrachowania też.

a chcialem dokupic...
co prawda mam troche w portfelu ale zawsze mogloby byc lepiej

Przed EURO2012 to spolka ideal. Podobnie jak cała branża konstrukcji stalowych :)
Makrum, Projprzem i inne..
Zapewniam że nikomu nie będzie się chciało/opłacało wozić takiego sprzętu z krajów ościennych

tak jak lubię
wolę kiedy spółka szuka realnej wyceny małymi kroczkami niż jazdą na + 25 % a potem - 15 % dnia kolejnego

Iktorn bracie, i Ty tu też?
;)

nie powiem "a nie mówiłem"..
zaczyna się..

No pewnie.
Zgadzam się.
Są -, ale są też +.
Ponad połowa długu (160 mln) zamieniona na akcje z opcją buy-back.
No a reszta rozłożona na 7 lat, zaczynają spłacać w 2010.
W dłuższej perspektywie będzie ok..
Zaznaczam - w dłuższej..

ja też nie wysiadam.. jadę dalej.
tu sie dopiero zacznie robić kolorowo.
skup akcji wlasnych + przejecia + kumaty prezes = zysk
panowie, cierpliwosci

co z tym cognorem jest..
buja się w okolicach tej 4ki od dobrych kilku m-cy, raz mniej, raz więcej..
łykało się i po 3,6 nawet, ale jakiegos odpalu wciaz tu nie ma

Zgadzam się, fundamenty spóła ma solidne..
W dłuższej perspektywie będzie jeszcze pięknie :)

Tak, wyglada mi na to że kurs tu zakotwiczy..
Poza tym nie rozumiem jednego. Dlaczego ta &$%^%$^ firma 10 baniek przeznacza na zmianę wyglądu salonów?
W czasach prosperity TAKI wygląd salonów im nie przeszkadzał?
Co o tym sądzicie?
Mi to pachnie lekkim marnotrawieniem kasy..
Jeśli już cokolwiek zmieniać to produkt

Aic71, poczekaj jeszcze 2 tygodnie do ogłoszenia wyników za IIQ.
Liczby liczby.. akurat TE liczby będą dobre. Dopiero wtedy zacznie się wyrabiać.

Ośmielę się nie zgodzić.
Wólczanka i Próchno to żadne brandy. Mają polsko brzmiące nazwy i tak też się kojarzą.
Gino i Monnari, i owszem. Tyle że pierwsi produkują (kupują w chinach) buty które pozycjonują cenowo bardzo wysoko, co na czas kryzysu chyba raczej jest lekką wtopą.. a Monia.. źle zarządzana. o Moni już tyle napisali..
Rodzinka która sobie wypłaca premie gdy firma plajtuje. Bosh..

Dobre brandy to potworzyli panowie z LPP...
A przede wszystkim pilnują biznesu.
Co znajduje z resztą odbicie w cenie akcji.

nie pytaj tylko kupuj ;)

warto było czekać.. ;)

brandy mają solidne. a odzieżówka brandem stoi.
jak przetrwają tę zawieruchę to może być kolorowo i to bardzo kolorowo :)

Dokładnie, jeśli jeszcze dojdzie do tej fuzji tej jesieni.. to w dłuższej perspektywie może być bardzo bardzo ciekawie ;)
A jeśli nie to.. cóż.. spółka zysk regularnie wykazuje więc jej wartość będzie rosła.

Dodam jeszcze tylko że w IQ 2009 przychody spadły im o ponad 30 % (32,7 %) QtQ, natomiast koszty pozostały na takim samym poziomie jak w IQ 2008.

Tak, staje się to irytujące.
Dopóki nie wykażą choć odrobiny zysku pewnie będziemy się objać jak grucha w tej okolicy.
Pytanie tylko czy/i kiedy się to stanie...?
Póki co na + tej spółki przemawiają 2 fakty - niski stopień zadłużenia i próby zbudowania właśnej sieci sprzedaży detalicznej.
Niestety jest też parę -
Wiadomo, odzieżówka przeżywa kryzys bardziej niż inne branże no i na rynkach na których sprzedają teraz gacie było dość mocne tąpnięcie..

W dłuższej perspektywie pewnie tak.
Ale podejrzewam że dziś więcej już nie będzie - wprost przeciwnie..

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 9 maja 2020 01:25:06
Liczba wpisów: 71
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,999 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d