pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ro6oo

ro6oo

Ostatnie 10 wpisów
Centrozap chce kupić od Skotanu wrota do Rosji
Adam Roguski 28-05-2009, ostatnia aktualizacja 28-05-2009 00:05
Nabycie działki z dostępem do terminalu przeładunkowego dałoby Centrozapowi bezpośrednie połączenie z rosyjską Komi, gdzie prowadzi biznes drzewny. Firma chce też handlować paliwami


źródło: Archiwum
Do terminalu w Sławkowie, do którego dostęp ma Skotan, prowadzi tzw. szeroki tor z Rosji. Tą drogą Centrozap chciałby przywozić drewno z Komi i wysyłać na Wschód paliwo.
+zobacz więcejCentrozap chce przejąć od Skotanu nieruchomość w Sławkowie, dzięki czemu uzyskałby bezpośredni dostęp kolejowy do swojej bazy logistycznej w rosyjskiej republice Komi – ustalił „Parkiet”. Z naszych informacji wynika, że przedstawiciele spółek rozmawiali o tym w ostatnich dniach, a w rozmowach udział brał Roman Karkosik, właściciel 31 proc. akcji Skotanu.


Skotanowi działka zbędna...
Z prezesem Centrozapu Ireneuszem Królem nie udało nam się wczoraj skontaktować. Prezes Skotanu Marek Pawełczak odmówił komentarza. Król sygnalizował we wtorek w TVN CNBC, że kończy negocjacje dotyczące zakupu gruntu w Sławkowie (objętego Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną), którego właścicielem jest spółka giełdowa. Sugerował, że działka ma dostęp do tzw. szerokiego toru, prowadzącego przez Rosję na Daleki Wschód.

Opis pasuje do Skotanu. Jego spółka córka, Skotan-Ester, kupiła nieruchomość w Sławkowie w lutym 2007 roku za 4,5 mln zł. Miała tam wybudować instalację do produkcji estrów metylowych. Plany pokrzyżował brak niezbędnych przepisów. Nie zanosi się, by biznes biopaliwowy wystartował szybko. Na razie Skotan-Ester handluje paliwami. W zeszłym roku miał 1,8 mln zł przychodów.

W czerwcu WZA Skotanu prawdopodobnie zadecyduje o porzuceniu biopaliwowych ambicji i zmianie profilu działalności (spółka miałaby się zająć m.in. produkcją drożdży paszowych). Jeśli tak się stanie, działka w Sławkowie nie będzie firmie potrzebna, a jej utrzymywanie w SSE kosztuje. Jak wynika ze sprawozdania rocznego, w swoich księgach Skotan wycenia udziały w Skotanie-Ester na 5,3 mln zł.


...a Centrozapowi przydatna
Działka, którą zainteresowany jest Centrozap, znajduje się na terenie międzynarodowego centrum logistycznego Euroterminal. To najdalej wysunięte na Zachód miejsce w Europie, do którego dociera wiodący z Rosji i Dalekiego Wschodu szeroki tor kolejowy, umożliwiający transport z i do Rosji bez uciążliwej zmiany rozstawu kół w pociągach. W Komi Centrozap dzierżawi i wycina lasy oraz buduje zakład przerobu drewna. 30 proc. produkcji będzie mógł bez cła eksportować z Federacji. Z kolei spodziewane przejęcie spółki córki od Statoilu Polska umożliwi Centrozapowi handel paliwami

===================================================================
===================================================================

Amerykański fundusz obejmie nową emisję Centrozapu o wartości 100 mln zł.


autor zdjęcia: Szymon Łaszewski
źródło: PARKIET
Ireneusz Król, prezes Centrozapu
+zobacz więcej
Za dwa tygodnie sąd wyda kluczowy dla spółki werdykt
Centrozap Szansa na 64 mln zł
Inwestycję Centrozapu w Rosji popiera polski rząd
– Uzgodniliśmy już warunki tzw. term sheet (rodzaj listu intencyjnego – red.) i liczymy na jego podpisanie do końca tego tygodnia – mówi Ireneusz Król, prezes Centrozapu.

Wpływy z emisji katowicki holding przeznaczy na dokapitalizowanie austriackiej spółki WoodinterKom, która zawiaduje budową zakładu przerobu drewna w rosyjskiej republice Komi – wartość projektu to 144 mln euro (640 mln zł). Centrozap musi ukończyć inwestycję w 2011 roku – w zamian za to zobowiązanie otrzymał bowiem w półwieczną dzierżawę 850 tys. ha lasów.

To kolejna już zmiana koncepcji finansowania projektu w Komi. Pierwotnie Centrozap chciał sprzedać własne akcje. Później amerykański bank inwestycyjny Nova Capital Partners doradził, by pieniądze – które stara się zebrać od międzynarodowych inwestorów – trafiły bezpośrednio do WoodinterKom. Umowa z Nova Capital Partners zakłada, że cała kwota niezbędna do realizacji inwestycji zostanie pozyskana do końca sierpnia.

Centrozap będzie sprzedawać akcje po cenie równej wartości nominalnej, czyli 1 zł. Wczoraj kurs holdingu wzrósł o 3,1 proc., do 1 zł. Oznacza to, że – zakładając, iż firma z sukcesem zakończy trwającą sprzedaż akcji serii K za 30 mln zł – amerykański fundusz będzie kontrolować 36 proc. podwyższonego kapitału. Można się spodziewać, że transakcja zostanie przeprowadzona tak, by uniknąć konieczności ogłoszenia wezwania w związku z przekroczeniem 33-proc. progu głosów. Udział dotychczasowego największego akcjonariusza, NFOŚiGW, zmniejszy się z 6,9 do 3,6 proc.

Według naszych informacji, Centrozap zabiega o przejęcie aktywów jednej ze spółek giełdowych. Poza tym, do 12 czerwca za 0,5 mln zł chce przejąć handlującą paliwami spółkę od Statoil Polska. Wcześniej, 5 czerwca, spodziewany jest wyrok w sprawie odszkodowania dla Centrozapu od Skarbu Państwa. Sąd pierwszej instancji przyznał firmie 64 mln zł, wliczając odsetki.


tutaj codziennie infa

czekamy na 100baniek
czekamy na statoil
czekamy na wyrok

a tu ciszad'oh!

Joker napisał(a):
Nie przypominam sobie aby była mowa o pierwszym kwartale.
Koniec kwietnia, wypowiedzi w TV. Na walnym była mowa o czerwcu.
Stormmowi już poluzowała się pętla. Co do wyników za I kwartał, proszę spojrzeć na ceny (Jago 1,44 Gant 15 Zremb 0,84 ADV.PL 1,36), zbyt wiele tego nie będzie. Kwiecień był ciekawy, wzrost aktywów i prawdziwa spekulacyjna gra, niestety rezultaty ocenimy dopiero na podstawie raportu półrocznego.
Stormm nie ma obligacji, wyemitował bony korporacyjne, które zapewne będą rolować

I jedno pytanie, jeżeli zakładasz że do połączenia dojdzie to jaki plus dla STM ma połączenie w grudniu niż np w czerwcu?
Bo ja żadnego nie dostrzegam, oczywiście poza spekulacyjnym zagrywkami na których najbliżsi zarobią krocie. Będzie przeskok na JAG, do tego jest potrzebny wysoki kurs STM, każdy musi sam ocenić czy lubi agresywnie grać. A na forach straszna nagonka na STM i podsycanie niepewności co do połączenia.

No chyba że połączenia nie będzie, ale wówczas poza SII sprawą zainteresowałaby się KNF a tego Niebrzydowski nie chcę.
Jeżeli do połączenie nie doszłoby, oczywiście w dłuższym terminie maleje atrakcyjność Jago.

Ale do połączenia dojdzie


pozyjemy zobaczymyWhistle

pewna jest tylko smiercsalute

bedzie gitShhh

czesc

co myslicie o tej spoleczce

duzo kontraktow

kurs 3 miesiace na 1.70

teraz moze cos urosnie

na wykresie sygnal kupna

do 2.26

OPTOPOL S.A. - Przychody skonsolidowane ze sprzedaży grupy OPTOPOL za miesiąc styczeń 2009 r. ( 10 / 2009 )

Treść raportu:
Zarząd OPTOPOL Technology S.A. (Emitent) informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy OPTOPOL w miesiącu styczniu 2009 roku wyniosły 4 736,00 tys. złotych i są wyższe od skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w analogicznym okresie roku ubiegłego o 46,80%.


OPTOPOL S.A. - Przychody skonsolidowane ze sprzedaży grupy OPTOPOL za miesiąc luty 2009 r. ( 14 / 2009 )

Treść raportu:
Zarząd OPTOPOL Technology S.A. (Emitent) informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy OPTOPOL w miesiącu lutym 2009 roku wyniosły 6 188,00 tys. złotych i są wyższe od skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w analogicznym okresie roku ubiegłego o 85,23%. Narastająco w okresie od stycznia do lutego 2009 roku, skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy OPTOPOL wyniosły 10 924,00 tys. złotych, co w porównaniu do roku 2008, w którym skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie analogicznym wyniosły 6 567,00 tys. złotych stanowi wzrost o 66,35%.


"W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 60/2008 z dnia 11 września 2008 r., Zarząd OPTOPOL Technology S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 25 marca 2009 r. Emitent podpisał umowę dystrybucyjną z Canon U.S.A., Inc. z siedzibą w Nowym Jorku, Stany Zjednoczone ("Canon USA") ("Umowa"). Umowa, zgodnie z klauzulą jej skuteczności, obowiązuje od dnia 23 marca 2009 r. po jej podpisaniu przez obie Strony. Na podstawie Umowy, Emitent ustanowił Canon USA wyłącznym dystrybutorem swoich produktów, to jest urządzeń tomografii spektralnej SPOCT (nazwa handlowa tego urządzenia stosowana przez Emitenta na innych rynkach to SOCT Copernicus) i SPOCT-HR (nazwa handlowa tego urządzenia stosowana przez Emitenta na innych rynkach to SOCT Copernicus HR) oraz najnowszego perymetru PTS-1000 (łącznie "Produkty"), na terytorium USA, Kanady i Meksyku."


OPTOPOL S.A. - Zawarcie znaczącej umowy przez spółkę zależną. ( 15 / 2009 )

Treść raportu:
Zarząd OPTOPOL Technology S.A. w Zawierciu (Emitent) informuje, że w dniu 30 marca 2009 roku został poinformowany przez spółkę zależną Emitenta - OPTOPOL Handlowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Zawierciu (OPTOPOL Handlowy) o podpisaniu umowy dystrybucyjnej („Umowa”) z Canon Europa N.V. w Amstelveen, Holandia („Canon Europa”). Umowa obowiązuje od dnia 1 kwietnia 2009 roku. Na podstawie Umowy, Canon Europa ustanowił OPTOPOL Handlowy autoryzowanym dystrybutorem na terytorium Polski urządzeń i aparatury diagnostycznej dla okulistyki oraz akcesoriów i dodatków do tych urządzeń produkowanych przez Canon Inc., Japonia, sprzedawanych przez Canon Europa ze znakiem towarowym „CANON” (Produkty). Umowa została zawarta na okres 1 roku i ulega automatycznemu przedłużeniu na rok następny, chyba że strona Umowy zawiadomi drugą o odstąpieniu od przedłużenia Umowy na kolejny rok. Umowa określa także warunki jej wypowiedzenia oraz zasady dostaw, gwarancji, szkolenia i promocji. Załącznikiem do umowy są Ogólne Warunki Sprzedaży Canon Europa N.V., które mają zastosowanie w sprawach nieuregulowanych Umową. Umowa została zawarta zgodnie z prawem holenderskim i podlega prawu holenderskiemu, z wyłączeniem Konwencji Narodów Zjednoczonych o Umowach Międzynarodowej Sprzedaży Towarów, a wszelkie spory wynikające z Umowy będą rozstrzygane przez sądy holenderskie. Pozostałe warunki Umowy nie odbiegają od warunków stosowanych powszechnie dla tego typu umów. Umowa została uznana za znaczącą, gdyż według szacunku Emitenta jej wartość w okresie 2 lat wykonywania Umowy przekroczy 10% wartości kapitałów własnych Emitenta. Jednocześnie Emitent informuje, że nie została przedłużona umowa dystrybucyjna OPTOPOL Handlowy z Nidek Japonia, która wygasa w dniu 31 marca 2009 roku.

zakopac i trzymac do konca marca

pasalute

Do końca lutego resort infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mają wybrać partnera, z którym podpiszą umowę na trasę A 2 ze Strykowa blisko Łodzi do węzła Konotopa pod Warszawą. W grze są Autostrada Mazowsze (związana ze Stalexportem Autostrady i jego włoskim inwestorem) oraz Autostrada Południe (Cintra, Ferrovial i Budimex).

Według informacji „PB”, Mazowsze może zbudować 92-kilometrową trasę za 3,9 mld zł, a Południe za 4,5 mld zł. W przypadku pierwszej z wymienionych firm koszt budowy kilometra drogi sięgnąłby – licząc przy obecnym kursie euro - 9,2 mln, a drugiej 10,7 mln EUR. To niedrogo, bo jeszcze w ubiegłym roku liczyliśmy koszty budowy autostrad na poziomie 12-15 mln EUR/km.

Zremb Chojnice Kontrakt z NATO najpóźniej w marcu
Piotr Gośliński 16-02-2009, ostatnia aktualizacja 16-02-2009 23:58
Zremb Chojnice, producent kontenerów, może w najbliższych tygodniach podpisać od dawna wyczekiwane zlecenie dla wojsk NATO.


źródło: GG Parkiet
+zobacz więcej– Ostateczne zawarcie kontraktu przesuwa się w czasie, niemniej wydaje się, że większość kluczowych rzeczy jest już uzgodniona.

Właściwie czekamy teraz tylko na ostateczną decyzję zamawiającego – mówi Krzysztof Kosiorek-Sobolewski, jeden z dwóch największych akcjonariuszy Stormmu, który ma 82 proc. akcji Zrembu Chojnice. Przyznaje, że ostatecznej decyzji należy się spodziewać najpóźniej w marcu.

Umowa, o czym zarząd wielokrotnie sygnalizował, ma dla spółki strategiczne znaczenie. Dzięki niej Zremb Chojnice mógłby istotnie poprawić wyniki. W 2006 roku realizacja analogicznego kontraktu umożliwiła wypracowanie 4,8 mln zł zysku netto.

Giełdowy Stormm cały czas podtrzymuje chęć sprzedaży udziałów w chojnickiej spółce. Na konkrety trzeba będzie jednak poczekać jeszcze kilka tygodni. – Potencjalni kupujący mają się określić do końca marca. Powtórzę, że aktualna wycena Zrembu (kapitalizacja nie przekracza 27 mln zł – red.) nie oddaje jego prawdziwej wartości – twierdzi akcjonariusz Stormmu.

Producent kontenerów, zgodnie z wcześniejszymi informacjami „Parkietu”, zakończył zarówno ostatni kwartał, jak i cały ubiegły rok na plusie. Zysk netto spółki wyniósł w 2008 r. 0,28 mln zł. Tymczasem jeszcze na koniec września 2008 r. Zremb miał 0,45 mln zł straty. Spółce pomaga aktualna sytuacja na rynku walutowym (słaby kurs złotego względem euro), dzięki której rosną marże zleceń eksportowych.

Chojnicka firma nie posiadała żadnych toksycznych opcji walutowych (gdyby Zremb Chojnice nie stosował transakcji zabezpieczających forward, wtedy jego zarobek byłby o ponad 0,4 mln zł wyższy). Spółka ma pracę na najbliższe dwa miesiące (ważnym klientem są skandynawskie podmioty z branży petrochemicznej). Później chce się skupić na obsłudze zlecenia dla NATO.

PARKIET18.02.2009 14:02
ZREMB-CHOJNICE SA zabezpieczenia należności


Raport bieżący 14/2009
Zarząd ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A. biorąc pod uwagę wysoki kurs EUR do PLN podjął decyzje o zabezpieczeniu części swych należności wynikających z podpisanych kontraktów i w dniu 17 lutego 2009r. zawarł z Bankiem BPH SA następujące transakcje typu FORWARD.
Przedmiotem transakcji jest:
1.sprzedaż przez Spółkę kwotę 300.000 EUR po kursie terminowym 4,9070 w dniu rozliczenia 16.03.2009r.
2.sprzedaż przez Spółkę kwoty 200.000 EUR po kursie terminowym 4,9150 w dniu rozliczenia 15.04.2009r.
3.sprzedaż przez Spółkę kwoty 200.000 EUR po kursie terminowym 4,9205 w dniu rozliczenia 11.05.2009r.
4.sprzedaż przez Spółkę kwoty 200.000 EUR po kursie terminowym 4,9230 w dniu rozliczenia 01.06.2009r.
Powyższe transakcje zostały zawarte na warunkach rynkowych powszechnie stosowanych dla tego typu operacji finansowych. Transakcje te nie mają charakteru spekulacyjnego a zabezpieczają rzeczywiste wpływy zakontraktowanych należności Spółki.
kom espi mra


Depesza pochodzi z Serwisu Ekonomicznego PAP z 18.02.2009 14:02ZREMB-CHOJNICE S.A.
Temat
Nabycie akcji
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd Zakładu Budowy Maszyn "ZREMB-CHOJNICE" S.A. informuje, że w dniu 05 lutego 2009r. otrzymał zawiadomienie od Pani E. Sjoblom o nabyciu przez Panią E. Sjoblom w dniu 02 lutego2009r. 2.262.200 akcji ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A.. Przed zajściem w/w czynności Pani E. Sjoblom posiadała 1.052.968 akcji, co stanowiło 3,34% kapitału zakładowego i uprawniało do 3,34% głosów na WZA ZREMB.
ObecniePani E. Sjoblom posiada 3.315.168 akcji ZREMB, co stanowi 10.52% kapitału zakładowego i uprawnia do 10,52% głosów na WZA ZREMB.
W okresie kolejnych 12 miesięcy od dnia złożenia powyższego zawiadomienia Pani E. Sjoblom rozważa zwiększenie jak i zmniejszenie zaangażowania w ogólnej liczbie głosów w ZREMB.

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 11 / 2009
Data sporządzenia: 2009-02-05
Skrócona nazwa emitenta
ZREMB-CHOJNICE S.A.
Temat
Zbycie akcji.
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd Zakładu Budowy Maszyn "ZREMB-CHOJNICE" S.A. informuje, że w dniu 05 lutego 2009r. otrzymał od Członków Rady Nadzorczej Spółki zawiadomienia o zbyciu akcji Spółki przez Park Bronisze Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienia zostały podpisane przez Członków Zarządu Park Bronisze Sp. z o.o., będących równocześnie Członkami Rady Nadzorczej ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A.
Zawiadomienie zawiera informacje o zbyciu akcji w transakcji na rynku regulowanym, zrealizowanej za pośrednictwem domu maklerskiego. Transakcja została zawarta w dniu 02 lutego 2009r. w ilości 2.262.200 akcji po cenie 0,85 zł


Zremb-Chojnice SA - Akcjonariat Ogółem - 100 %
liczba akcji: 31 500 000 | liczba głosów: 31 500 000
Stormm SA - 82,17 %
liczba akcji: 25 885 500 | liczba głosów: 25 885 500
Sjőblom Elżbieta - 10,52 %
liczba akcji: 3 315 168 | liczba głosów: 3 315 168

akcji 2,7mln w wolnym obrocie


Końcowe odliczanie Stalexportu

KAP
30.01.2009 11:13
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})

Jutro kończy się termin ważności ofert na budowę i eksploatację autostrady A 2 Stryków-Konotopa. W przetargu startują Autostrada Południe (Cintra, Ferrovial i Budimex) oraz Autostrada Mazowsze (powołana przez grupę Stalexportu Autostrady i jej włoskiego inwestora).
Pierwsza z wymienionych ma już kontrakt na A 1 Stryków-Pyrzowice, krążą więc informacje, że drogowa dyrekcja i resort infrastruktury, dla równowagi kontrakt na A 2 przydzieli Autostradzie Mazowsze. Czy tak się stanie? Wynik powinniśmy poznać jeszcze w ten weekend.

- Mamy nadzieję, że w poniedziałek będziemy mieli konkretne informacje do przekazania – mówi źródło zbliżone do spółki.

Czytaj poniżejReklama:
Pierwotnie planowano rozstrzygnąć przetarg już w październiku ubiegłego roku, ale wielokrotnie przekładano podjęcie decyzji. Jeśli jednak trasa ma powstać do EURO 2012, dłużej zwlekać nie można.

KAPTheBlackHorse napisał(a):
Chyba trzeba dorzucić JW do portfela w poniedziałek. Bardzo możliwe, że zapowiada się kilka dni wzrostówbom .
:-$

ale to ktos zbiera na ukrytym
bom

oby przebic te 5.75

to na 8zl droga otwarta8-[


media.stockwatch.pl/data/broke...

WatchDog napisał(a):
Drogi Kolego ro600:
Na tym forum cenimy sobie konkret i wypowiadamy się pełnymi zdaniami. Proszę dostosuj swoje zwyczaje do panujących zasad.


przepraszam i dostosuje sie:binky:

hmm

dariusz72 napisał(a):
Klejnot czy nie klejnot to spółka jest droga na obecną chwile,a jak wróci hossa/pytanie kiedy wróci/to spółki defensywne takie jak Trakcja nie muszą być liderami wzrostów,wystarczy popatrzeć o ile kurs oddalił się od szczytu.


trakcja zdrowa spolka,mocne fundamenty

ino to spolka nie spekulacyjna tylko kupujesz i zamast dac na lokate wchodzisz i wychodzisz dajmy za 5lat .

a nie grasz na 10groszy


trakcja ,cyfrowy polsat to klejnoty jak dla mnie

mam obie dlugoterminowo i chodz bessa nic nie stracilem na nich

a reszta kasy sobie skacze raz tu,raz tam:-"

chyba 14-15zl bedzie mozna brac co nie

jesli wroci hossa to bedzie klejnot

narazie trzeba czekac co przejmna

wtedy to ruszy tak mi sie wydaje

clock 2grudnia rozprawa czy optimusowi nalezy sie odszkodowanie czy nie

hmm ciekawe czy zagaja pod to ,czy poczekaja na werdykt

jesli sad uzna ze odszkodowanie sie nalezy optimusowi

wtedy dopiero ustala o jaka kwote beda sie ubiegac od skarbu panstwa

ciekawe

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 27 listopada 2008
Ostatnia wizyta: 28 maja 2009 15:12:49
Liczba wpisów: 29
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,719 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,29% +32 058,65 zł 52 058,65 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d