pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dupsia

dupsia

Ostatnie 10 wpisów
Investcare, spółka powiązana z Dariuszem Kucowiczem, członkiem rady nadzorczej Biomedu-Lublin, kupiła na sesji 10 listopada 50 tys. akcji spółki.

Akcje kupiono po 14,5 zł

link: biznes.pap.pl/pl/news/listings...

Oprócz wielu pytań pozostaje jeszcze te: Czy Biomed wejdzie do WIG20?

Szutnik, bardzo dziękuję za opinię opartą na mocnych faktach. Tak mało rzeczowego podejścia w politycznym, proekologicznym bełkocie, że ciężko dowiedzieć się czegoś sensownego. Pozdrawiam

le rom napisał(a):
angry3 Mogą wymyślić coś z 5 generacją, albo coś ze szczepionką itp.
Szkoda, że wodzireje czynią, że rynek jest "brudną grą" i wielce "niesprawiedliwą" dla większości.

Zastanawiam się dlaczego 4 miesiące po zanotowaniu dołka związanego z covid mamy sytuację że spółki z wig20 poza bankami i PZU odrobiły kilkudziesięcio procentowe straty, niektóre że sporą nawiązką. Czy można założyć że banki teraz nadrobią stracony czas? Czy przy zwiększeniu marży i kumulacji kredytów (nic nie ginie, przecież kredyty zostały tylko przesunięte w czasie) jest to zasadne myślenie? Czy jednak czekamy na drugi lockdown i późniejsze ratowanie banków? Chyba teraz nie będą dofinansowywane.
PS. Trochę z innej beczki, czy wiadomo ile kasy zostało wpłaconej od marca do tetaz na rachunki maklerskie? Jak to wygląda w stosunku do poprzednich miesięcy?

Czy kapitalizacja powinna być o 2 mld czy o 8 mld wyższa nie ma przecież znaczenia. Popatrzmy na CDR, gdzie kapitalizacja jest podobna (34 mld), a zyski 40 razy mniejsze, podobnie przychody bodajże 50 razy mniejsze.
Nie interesują mnie slogany o wycenie przyszłości przez giełdę w spółkach gamingowych, przecież to czysta spekulacja oderwana całkowicie od rzeczywistości. Nie ma realnych szans, żeby spółka CDR zwielokrotniła (bardzo dobre swoją drogą) wyniki jeszcze 40 razy. Nie ma też szans żeby PZU z roku na rok wykazał zysk 2-3 razy mniejszy, sprzedając ubezpieczenie obowiązkowe i podstawowe. Chyba że mają kupić kopalnię ;)
Aktualnie moim zdaniem mamy:
a) bańkę na spółkach gamingowych,
b) chore zaniżenie wycen spółek o solidnych fundamentach ze względu na wyolbrzymioną zarazę pod nazwą koronawirus,
c) coraz większy owczy pęd na rynku
Spokojnego weekendu.

Witam, w aktualnych niepewnych czasach rynek ubezpieczeń komunikacyjnych wydaje się być idealnym biznesem. Składki OC i AC każdy i tak opłaca w perspektywie mając powrót do normalności. Ruch samochodowy aktualnie jest kilkukrotnie mniejszy, liczba zdarzeń drogowych tym samym spada.
Poniżej szacunkowo o 60% ale wydaje się więcej:
gorzow.tvp.pl/47239698/koronaw...
www.rdc.pl/informacje/warszawa...

Każdy dzień kwarantanny itp jest dla zakładu ubezpieczeń dniem w którym notuje zmniejszenie wydatków przy założeniu wpływów na tym samym poziomie. Z tego co sprawdziłem portfel grupy PZU to w znaczącej mierze ubezpieczenia komunikacyjne.
Może ma ktoś dokładne dane, które pozwalają na oszacowanie tych wartości?
Pozdrawiam serdecznie

A ja się zastanawiam - cena akcji w ciągu ostatnich 6 miesięcy to rzeczywiście coś ok. 6,50zł ale cytując za artykułem:

"...Otóż cena nie może również poniżej najwyższej ceny, jaką za akcje będące przedmiotem wezwania zapłaciliśmy (my lub podmioty kontrolujące nas lub kontrolowane przez nas) rok przed wezwaniem."

www.finweb.pl/edukacja/gielda/...
Najważniejsza nadal jest kwota transakcji sprzedaży akcji przez MS.
Idąc dalej wezwanie jest w moim (może błędnym) mniemaniu sytuacją pozytywną.

1 ECHO PLECHPS00019 6,93 45477880 315 161,71
www.gpw.pl/kursy_transakcje_pa...

@ RMAT-79
czyli już sprzedane

1 ECHO PLECHPS00019 6,85 42000000 287 700,00
www.gpw.pl/kursy_transakcje_pa...

Nie chce żeby zabrzmiało to jak spekulacja, ale moim zdaniem w transakcjach pakietowych powinno pozostać jeszcze ok. 63 361 930 lub ok 53 mln akcji, których sprzedaż zostanie dokonana prawdopodobnie jutro i w piątek i wtedy też pojawi się informacja o zmianie właściciela...

Dalej brnąc w bezpodstawne (póki co) wróżby - jeśli ktoś płaci za akcję ok. 6,8zł znaczy że spółka jest warta znacznie więcej.

@anty_teresa
Proszę wytłumacz o co chodzi z premią za przekazanie kontroli (może jakiś link do wyjaśnienia tych spraw) - nie znam się na tym po prostu.

anty_teresa napisał(a):
Bardzo wątpię, aby MS wychodził ze spółki małymi paczkami. Po co? Co by to dało? Sprzeda pakiet za jednym razem jak sądzę.

Jeśli 15% akcji to mała paczka - to ok, bez sensu tak się rozdrabniać.

Cytat:
Tylko, że ta ilość....to tylko albo MS albo prawdopodobnie OFE Aviva BZ WBK.

Tak, pewnie Aviva OFE Aviva BZ WBK mająca 41 269 050 akcji bawi się w przerzucanie 42 mln akcji.

Ale nie ma się czego bać, przynajmniej te transakcje podniosły kurs o ponad 10% w ostatnim czasie...
Jako, że nikt nie wierzy w sprzedaż spółki, czysto teoretyczne pytanie: Jak to może wyglądać w najbliższej perspektywie, czy uciekać z kapitałem, póki kurs jest trzymany na określonym poziomie, czy może jednak poczekać?

Cytat:
Poszedł dzisiaj duży pakiet poza sesją....

W takim razie możliwe, że znalazł się jednak kupiec...

Wydaje się, że jest coraz bliżej do sprzedaży firmy, dokładniejsze chodź wciąż niepotwierdzone informacje:
Amerykanie chętni na akcje Sołowowa w Echo Investment

RMAT-79 napisał(a):
Interesująco wyglądają ruchy w akcjonariacie Rovese. We wtorek i wczoraj poza sesja poszło bardzo dużo akcji (3 transakcje) po 1,00 zł przy cenie na rynku około 1,26 zł.
Na Echo wczoraj poszły pakiety na sesji (po 5,91) i wykręcili obrót prawie 6 mln. Dzisiaj kolejne 150k jak na razie po 5,92.
Co do Rovese jestem pewny, że w ciągu kilku dni będzie info o przetasowaniu - wtedy będzie można w jakimś stopniu przełożyć to do sytuacji Echo, głownie odnośnie pana MS.
U nas ciężko się spodziewać informacji o akcjonariacie...ale widać, że rozciągają w czasie te "duże zlecenia" na sesji poniżej 6,00 zł. Wolałbym aby sprawy wymiany były załatwione dość szybko.... jednak aktualna cena "IM" pasuje (...co wpadnie dodatkowo to tym lepiej - CHYBA).
\

Kolejny dzień z dużymi transakcjami w przedziale 5,8-6,1 zł.
Spółka w najlepszej kondycji od lat, dodatkowo same dobre rekomendacje, a kurs trzymany na uwięzi.
Moim zdaniem to przetasowanie będzie na Echo, tylko po co? Po co coś zmieniać w dobrze prosperującej spółce?

Plany zacne, tereny zakupione, jeśli dołek w budownictwie ma się zakończyć w tym roku, to budowlanka staje się ciekawą branżą. Spółka realizuje głównie projekty w dużych miastach, a jej konikiem są biurowce w najwyższej klasie. Póki co jest na to zbyt.
www.propertynews.pl/biura/echo...

Echo Investment kupił nieruchomość w Warszawie o pow. 30.804 m kw. za 60 mln zł

Tylko czemu spółka podskoczyła do 4,7 z 3,5 bez nadzwyczajnego obrotu i tylko z kilkoma wielomilionowymi transakcjami pomiędzy spółkami zależnymi od członka Rady Nadzorczej?

stooq.pl/n/?f=658444&searc...

Mostostal Export

Spółka Mostostal Export (MOSTALEXP) miała 4,56 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2010 roku wobec 3,65 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna na poziomie grupy wyniosła 2,42 mln zł wobec 2,31 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 15,50 mln zł wobec 23,50 mln zł rok wcześniej.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 15,92 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 8,71 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 43,52 mln zł wobec 57,27 mln zł.

W ujęciu jednostkowym, w I-III kw. 2010 roku spółka miała 14,96 mln zł straty netto wobec 7,34 mln zł straty rok wcześniej.
źródło:
forsal.pl/artykuly/464486,prze...

Witam,
ciekawe ile takich uniesień jest w stanie zaproponować nam ta spółka. Przyznam że interesuje mnie to tylko dlatego, że mam akcje polrestu już jakiś czas i nie sprzedałem ich przed spadkami. Zbyt często okazuje się że może być gorzej niż jest. Teraz dylemat, czy sprzedać ze stratą 50% na którą sobie pozwoliłem z własnej głupoty czy czekać na lepsze czasy?

I jak zwykle, wracam z wakacji a spółki które mam spadają. Super!!!
Jak myślicie, jak nisko pójdzie Polrest, nie wiem czy sprzedać go czym prędzej, czy trzymać i czekać na jakiś cud?
Czy wyniki były aż tak słabe, żeby akcje spadły poniżej 3 zł??

Zacząłem grać na giełdzie latem 2006 roku po ukończeniu liceum, przedtem obserwowałem gdzieś przez 3-4 miesiące notowania, wiadomości itd. Po roku na giełdzie potroiłem swój majątek i jestem pewny że czułem się jak dziecko hossy. Potem przyszedł krach i bessa prawie wyczyściła moje konto. Myślę że od tej pory nauczyłem się samodyscypliny i w tym roku zacząłem inwestować z większą wiedzą i pokorą. Cały czas się uczę i próbuję zdobywać wiedzę, na to forum trafiłem jakieś dwa miesiące temu i życzę wszystkim użytkownikom, aby grono ludzi udzielających się na nim nie poszerzało się lawinowo, aby dyskusje nie spadły do poziomu reprezentowanego na forum parkietu. Wracając do dzieci hossy to zjawisko będzie zawsze, sam zaczynam się od niedawna udzielać w dyskusjach, ale mam nadzieję że moje posty nie są odbierane jako naganianie itp. Gdy nauczę się odpowiednio analizować wykresy i opisywać zdarzenia jakie mają miejsce, będę samodzielnie tworzył analizy, na których może ktoś skorzysta, póki co to ja posługuję się waszymi wnioskami i interpretacjami wykresów. Pozdrawiamwave

Zastanawiam się jaki wpływ na ostatnie wzrosty ma artykuł w PB o pięciu spółkach które mają wielkie możliwości wzrostu notowań, a jaki ma zbliżające się opublikowanie wyników za II półrocze. Kurs odbija się obecnie w okolicach 5zł i ciekaw jestem jak długo tak pozostanie. Wracając do PB to czy nie wydaje się wam, że od czasu założenia portfela PB, czarnecki, krauze itp. zaczęło się publikowanie wiadomości o spółkach które "nadają się na wzrosty"?

Morfeusz, mam pytanie, jak wyglądał Twój portfel przed lutym 2009, tzn. w okresie, kiedy trwała bessa? Posiadałeś wtedy jakieś akcje, czy szczęśliwie wyzbyłeś się ich prędzej? Osobiście muszę przyznać się do porażki jaka przytrafiła mi się z akcjami fona, kupiłem je z myślą o kolejnym splicie i bardzo się przejechałem, sprzedając ostatecznie po słynnym resplicie za 72gr. Inne moje inwestycje były na szczęście dużo bardziej udane. Obecnie siedzę głównie w polrest i idmsa. Zastanawiam się też nad zrembem, ale również nad tym kiedy sprzedać akcje i przeczekać ewentualną korektę... W końcu kiedyś będzie :)

Siedzę na papierze od 4,20. Liczę na konkretne wybicie i przebicie oporów na 5 i 6 zł. Przecież spółka ma się bardzo dobrze, nie było kryzysu w jej sektorze, powinna się za tym rozwijać. Nędzne są obroty, poza ich zwyżką na początku sierpnia. Jak dla mnie jest to znak że niedługo sytuacja rozwinie się bardzo pozytywnie. Pozdrawiam

Gratulacje dla tych, którzy przewidzieli taki rozwój sytuacji. thumbright Obserwuję spółkę od 18zł, prędzej nie wiedziałem o niej za wiele. Zapakowałem się w inne spółki, ale widzę że newworldr kroczy dzielnie do góry. Powodzenia

Kupiłem akcje w okolicach 2zł po wybiciu, zastanawiam się, jak wysoko może dojść cena tych akcji. Cały rynek ma się ostatnio doskonale, więc raport powinien być bardzo pozytywny, istnieje jakaś inna możliwość? Na wykresie dalej jesteśmy w dołku, bliżej nam do dna niż do tak uklepywanego poziomu 8zł. Osobiście czekam na konkretne wybicie, podobne do tego 1,6 -2,1 zobaczymy, może się nie spieprzy

Spółka mocno straciła i nie kwapi się do odrabiania strat, po dzisiejszym wzroście będzie pewnie kilkudniowy spadek do 40gr tak jak to miało miejsce już kilkakrotnie. Skąd z dnia na dzień biorą się tutaj takie obroty, a później wszystko milknie? Mam troszkę akcji tej spółki już bardzo długo, kupowałem znacznie drożej i "przespałem" spadki, teraz nie warto tego sprzedawać. Chociaż mam mieszane uczucia, co do tego, jaki sukces może osiągnąć spółka obracająca luksusowymi apartamentami.

Jest to jednorazowy zryw, czy jakieś większe poruszenie pod długotrwały (wreszcie) trend wzrostowy? Póki co akcje wędrują od 4 do 5 i tyle, może ostatnie obroty, znacznie przewyższające średnią i obroty przed poprzednimi podskokami kursu, są sygnałem, że może stanie się coś dobrego i spółka wróci wreszcie na swoje normalne poziomy. Ja osobiście tak uważam.

I znowu krąży przy 4,20 i zainteresowanie spada, ale ta cisza jest dobraShhh

Przy jakiej cenie masz zamiar sprzedać? Kilka razy od kwietnia pokazało się 5zł a nawet 6zł.

Czy ta spółka jest warta uwagi? Przez ostatnie miesiące, po spadku z 29zł odbijała się pomiędzy 19-22 teraz lekkie wybicie do 23-23,50, co dalej? Ilość mieszkań na sprzedaż drastycznie się skurczyła, czy na pewno akcje spółki są niedowartościowane? Ilość sprzedanych mieszkań w drugim kwartale nie będzie różniła się od tej z pierwszego, a kurs już jest wyższy o kilkadziesiąt procent.

Kolejny "przekręt" który zostanie wyjaśniony niebawem, ponieważ pewnie wszystko było przeprowadzone zgodnie z prawem. Wahania kursu i odbicia, zamiast plusowych sesji. Czemu takie reakcje wywołują jakieś plotki, a nie fakty?

4,20 pozostało niewzruszone. Ciekawe czy w najbliższym czasie uda się przebić, spółka od dłuższego czasu nie może się podnieść i wraca w okolice 4zł. Jakieś prognozy ze strony stałych akcjonariuszy? Może coś się zbliża? Chociaż WZA już było.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 7 marca 2021 12:24:47
Liczba wpisów: 31
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,612 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d