PARTNER SERWISU
kfbukznd

Polski Gaz

WatchDog
50
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 588
Wysłane: 5 czerwca 2011 18:30:17
Capital One przeszedł sam siebie. Jeśli szybko nie uzyska licencji domu maklerskiego, będzie wprowadzał na NC coraz większe spółki. Kolejna emisja to Polski Gaz SA, spółka o przychodach przekraczających 400 mln zł. Wg oficjalnej strony, debiut jeszcze w tym roku.

Cytat:
Polski Gaz – jeden z kluczowych ogólnopolskich dystrybutorów gazu płynnego (LPG), ekologicznego źródła energii – planuje upublicznienie w 2011 roku. Spółka zamierza przeprowadzić ofertę prywatną kierowaną głównie do inwestorów instytucjonalnych. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone między innymi na rozbudowę terminalu przeładunkowego Polskiego Gazu zlokalizowanego w Sosnowcu oraz rozwój segmentu gazu w butlach.


link

Spróbujemy dowiedzieć się coś więcej, bo takie spółki - w przeciwieństwie do większości z NC - mają historię, aktywa, kontrakty, więc łatwiej je analizować i wyceniać niż startupy.

Miszczu
0
Dołączył: 2011-05-29
Wpisów: 16
Wysłane: 5 czerwca 2011 18:43:32
Duuuża Spółka Angel

Nie za duża jak na możliwości NC?

Zarkan
0
Dołączył: 2011-04-05
Wpisów: 145
Wysłane: 5 czerwca 2011 19:47:43
No właśnie bardzo duża. Jakie największe mogą wchodzić spółki na NC?


Capital One Advisers
0
Dołączył: 2011-06-05
Wpisów: 50
Wysłane: 7 czerwca 2011 21:59:09
Informacja prasowa Warszawa, 31 maja 2011
Polski Gaz osiągnął pozycję wicelidera w segmencie butli LPG

Polski Gaz – jeden z kluczowych ogólnopolskich dystrybutorów gazu płynnego (LPG), ekologicznego źródła energii – osiągnął pozycję wicelidera w segmencie sprzedaży gazu płynnego w butlach. Spółka w kwietniu 2011 roku posiadała 10,43% tego rynku, co daje jej pozycję za liderem – Gaspolem1. Polski Gaz zamierza prowadzić dalszą ekspansję na rynku sprzedaży gazu w butlach, tak aby jego sprzedaż w ciągu najbliższych 3 lat wzrosła o 125%. Przychody z całego segmentu butli w 2010 roku stanowiły około 22% łącznych przychodów spółki (72,3 mln zł), oznacza to wzrost w stosunku do 2009 roku o 30%.

Spółka planuje debiut na NewConnect jeszcze w 2011 roku. Rozpoczęcie notowań w alternatywnym systemie obrotu poprzedzi oferta prywatna akcji kierowana głównie do inwestorów instytucjonalnych. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone między innymi na rozbudowę terminalu przeładunkowego Polskiego Gazu zlokalizowanego w Sosnowcu oraz rozwój segmentu gazu w butlach.

Polski Gaz posiada ponad 250 tys. własnych butli, które dostarcza do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. W asortymencie spółki znajdują się butle turystyczne, do celów komunalnych, grzewczych, przemysłowych oraz napędzania wózków widłowych. Polski Gaz świadczy również usługi napełniania butli. Sprzedaż hurtowa butli w 2010 roku wzrosła w stosunku do 2009 roku o 36%, natomiast sprzedaż detaliczna zwiększyła się w omawianym okresie o 16%.

Polski Gaz – w ramach segmentu gazu w butlach – specjalizuje się w obsłudze klienta detalicznego. Spółka sprzedaje gaz ze swoich składów lub dowozi butle bezpośrednio do miejsc wskazanych przez klienta.

„Wzrost sprzedaży o 30% w 2010 w stosunku do roku 2009 – w segmencie gazu w butlach – był możliwy dzięki dokonanym przez Polski Gaz inwestycjom w zakup butli, środki transportu oraz umacnianiu relacji z klientami. Planujemy podejmować kolejne działania związane z rozwojem w tym segmencie, tak aby w ciągu najbliższych lat istotnie zwiększyć wolumen sprzedaży oraz umocnić pozycję rynkową. Będzie to możliwe m.in. dzięki akwizycjom spółek zajmujących się dystrybucją gazu w butlach oraz utrwalaniu dobrych relacji z dotychczasowymi klientami” - powiedział Paweł Bielski, prezes Polskiego Gazu.

W marcu 2011 roku spółka uruchomiła nową linię napełniania butli gazem propan-butan, która jest częścią terminalu przeładunkowego Polskiego Gazu w Sosnowcu. Pozwoli ona spółce na zwiększenie mocy wytwórczych – z 300 do 600 butli na godzinę. Nowoczesne urządzenia linii napełniania butli po uruchomieniu osiągnęły maksymalne moce produkcyjne. Zapewniło to zmianę dotychczas wykorzystywanego ciągu produkcyjnego na nowo uruchomiony, zachowując ciągłość dostaw do klientów. Linia wyposażona jest w system pełnego elektronicznego kontrolingu napełnień, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa butli, a także jakości oferty handlowej spółki.

Polski Gaz aktywnie prowadzi działalność handlową w kluczowych elementach łańcucha wartości rynku LPG.

Kluczowym obszarem działalności spółki jest przeładunek gazu oparty przede wszystkim na możliwościach terminalu w Sosnowcu. Ma on status składu podatkowego oraz miejsca uznanego przez Urząd Celny, co pozwala na dokonywanie przeładunku gazu w tranzycie. Należący do spółki punkt przeładunkowy w Sosnowcu jest największym terminalem kolejowym w Europie Środkowo-Wschodniej, którego optymalne zdolności przeładunkowe wynoszą 1000 ton dziennie. Polski Gaz posiada drugi terminal przeładunkowy w Górze Kalwarii, który również ma status składu podatkowego. Ponadto, Polski Gaz oferuje gaz w butlach i zbiornikach. Spółka sprzedaje także gaz operatorom zagranicznym oraz dystrybuuje autogaz.

Polski Gaz współpracuje z kontrahentami z Niemiec, Czech i Słowacji, Austrii i Węgier. W maju 2011 firma rozpoczęła realizację długoterminowego kontraktu ze spółką z międzynarodowej grupy specjalizującej się w dystrybucji gazu płynnego. Umowa dotyczy tranzytowych przeładunków w terminalu Polskiego Gazu w Sosnowcu gazu płynnego przeznaczonego na eksport do Europy Zachodniej i Południowej. Spółka planuje zintensyfikowanie sprzedaży eksportowej i zwiększenie je udziału w przychodach ogółem. Rozmowy w tej sprawie są w toku. Spółka planuje zintensyfikowanie sprzedaży eksportowej, tak aby w 2013 roku stanowiła ona 14,06% przychodów ogółem.

Informacje o Polskim Gazie:

Polski Gaz jest jednym z kluczowych ogólnopolskich dystrybutorów gazu płynnego LPG – ekologicznego źródła energii. Spółka koncentruje się na trzech segmentach rynku:

- przeładunek – bazując przede wszystkim na możliwościach terminalu w Sosnowcu, spółka prowadzi usługi przeładunkowe na rzecz wiodących operatorów polskiego rynku LPG: Amerigas, Barter, Gaspol, Novatek, Orlen Gaz i Unimot Express (ze względu na świadczone usługi Polski Gaz działa również na rzecz spółek petrochemicznych w segmencie przeładunku autogazu). Przychody z segmentu przeładunku stanowią ok. 72% obrotów spółki.

- butle gazowe – spółka posiada 250 tys. własnych butli, które dostarcza przede wszystkim do klientów detalicznych. Polski Gaz działa także w segmencie butli syfonowych do wózków widłowych. Segment butli z gazem generuje ok. 22% przychodów spółki.

- zbiorniki z gazem – sprzedaż gazu do zbiorników w segmencie B2B oraz B2C (dla przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych). Ten segment stanowi 3% przychodów spółki.

Polski Gaz działa od 2001 roku, w obszarze hurtowej i detalicznej sprzedaży gazu płynnego jednak historia i doświadczenie firmy sięga 1929 roku. Spółka posiada terminal przeładunkowy w Sosnowcu – największy terminal kolejowy w Europie Środkowo-Wschodniej, którego optymalne zdolności przeładunkowe wynoszą 1000 ton dziennie. Terminal w Sosnowcu ma status składu podatkowego oraz miejsca uznanego przez Urząd Celny, co pozwala na dokonywanie przeładunku gazu w tranzycie.

Oddziały Polskiego Gazu (pomorski, centralny i południowy) – wraz z magazynami na terenie niemal całego kraju – umożliwiają dostawy paliwa do klientów w całej Polsce. Ponadto, oddziały w Sosnowcu i Górze Kalwarii mają status składów podatkowych. Polski Gaz posiada dwie rozlewnie gazu płynnego zlokalizowane w Sosnowcu oraz Górze Kalwarii.

Polski Gaz aktywnie prowadzi działalność handlową w kluczowych elementach łańcucha wartości rynku LPG.

Akcjonariuszami Polskiego Gazu są Petrochemical Holding GmbH (97%) oraz BNC Holland B.V. (3%).

LPG (Liquified Petroleum Gas) jest gazem płynnym stanowiącym skroploną mieszankę propanu i butanu. Wykorzystywany jest powszechnie jako paliwo do środków transportu, a także przyjazne środowisku źródło energii.
Szerokie możliwości zastosowania gazu płynnego obejmują:

- napędzanie silników w środkach transportu (tzw. autogaz),

- ogrzewanie i gotowanie w gospodarstwach domowych,

- źródło energii w procesach technologicznych w bardzo licznych gałęziach przemysłu i branżach, takich jak: metalowa, budowlana, ceramiczna, hutnictwo szkła, tekstylna, papiernicza, drukarska czy spożywcza,

- ogrzewanie i zasilanie urządzeń w rolnictwie.




Capital One Advisers
0
Dołączył: 2011-06-05
Wpisów: 50
Wysłane: 8 czerwca 2011 19:25:36
Zarkan napisał(a):
No właśnie bardzo duża. Jakie największe mogą wchodzić spółki na NC?


Nie ma formalnych ograniczeń w tym zakresie.

PolskiGaz
0
Dołączył: 2011-06-08
Wpisów: 3
Wysłane: 9 czerwca 2011 14:49:46
Dziś na portalu Rp.pl pojawił się ciekawy tekst o zużyciu energii - http://www.rp.pl/artykul/671267.html
W materiale podano: „Tak jak spada wykorzystanie ropy, tak rośnie węgla i gazu. Zużycie tego ostatniego było w minionym roku rekordowe”.
To brzmi bardzo obiecująco także dla branży polskiej LPG Angel
Polski Gaz

PolskiGaz
0
Dołączył: 2011-06-08
Wpisów: 3
Wysłane: 9 czerwca 2011 17:36:44
Dziś na stronie Polskiego Gazu pojawił się nowy wątek: Jak zapewnić najwyższą jakość LPG?

Rynek odbiorców gazu LPG w latach 1997-2005 bardzo dynamicznie się rozrastał. Jak wynika z raportu Polskiej Organizacji Gazu Płynnego od mniej więcej 4 lat znajduje się w fazie stabilizacji. Bez wątpienia zwiększyła się za to świadomość odbiorców w zakresie jakości tego surowca. Ich oczekiwania, połączone z możliwościami dostawców, są główną przyczyną zmian na rynku dystrybutorów gazu LPG w naszym kraju. Firmy nie potrafiące sprostać wymaganiom odbiorców bankrutują lub zmuszone są łączyć siły z konkurencją. Możemy obserwować wyraźną tendencję konsolidacji rynku – przetrwają najlepsi.
Zachęcamy do lektury - www.polskigaz.pl/informacje-pr...
Polski Gaz

PolskiGaz
0
Dołączył: 2011-06-08
Wpisów: 3
Wysłane: 16 czerwca 2011 14:29:13
W ślad za procesami zachodzącymi w całej Europie, rynek LPG w Polsce również będzie się konsolidować. W ciągu ostatnich 3 lat na polskim rynku miały miejsce trzy znaczące transakcje, dotyczące segmentu LPG Shella oraz Łukoila, a także nabycia przez Novatek spółki Intergaz System.
Konsolidacja może polegać nie tylko na fuzjach i przejęciach, ale także na specjalizacji w świadczeniu usług na wybranych szczeblach łańcucha logistycznego na rynku gazu płynnego, np. funkcji przeładunku w terminalach.

Jak mogłaby przebiegać ta konsolidacja?

michalmarchewka
0
Dołączył: 2010-05-16
Wpisów: 372
Wysłane: 16 czerwca 2011 14:34:50
Czekam z zapartym tchem na dokończenie opisu Jak mogłaby przebiegać ta konsolidacja? i ile będzie to kosztowało i jakie zyski przyniesie dla przyszłych akcjonariuszy

Zarkan
0
Dołączył: 2011-04-05
Wpisów: 145
Wysłane: 16 czerwca 2011 14:42:08
Capital One Advisers napisał(a):
Zarkan napisał(a):
No właśnie bardzo duża. Jakie największe mogą wchodzić spółki na NC?


Nie ma formalnych ograniczeń w tym zakresie.


Dziękuje za odpowiedź.

"Zysk netto Polskiego Gazu wzrósł w 2010 roku do 3 mln zł z ok. 380 tys. zł rok wcześniej, a przychody do 330 mln zł z 250 mln zł przed rokiem. 97 proc. obecnych udziałów w Polskim Gazie należy do Petrochemical Holding GmbH z Wiednia, a 3 proc. do BNC Holland B.V. z Amsterdamu."

Odnośnik

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość



Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,331 sek.

mkzcffjr
zpdyusqw
akilxied
Portfel StockWatch
Data startu Różnica Wartość
Portfel 4 fazy rynku
01-01-2017 +75 454,67 zł +377,27% 95 454,67 zł
Portfel Dywidendowy
03-04-2020 +60 637,62 zł 254,44% 125 556,00 zł
Portfel ETF
01-12-2023 +4 212,35 zł 20,98% 24 333,09 zł
geqvggbv
upncgqcl
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat