pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

michalmarchewka

michalmarchewka

Ostatnie 10 wpisów
pop napisał(a):
Przy okazji - oficjalna prognoza przychodów i zysków na przyszły rok wydaje się być dosyć ostrożna

a w jaki sposób spółka "doszła" do tej prognozy na 2011 r.? Oto jak ona powstała:
i3d na swoich stronach napisał(a):

• zestawienie projektów na podstawie już podpisanych umów ze wskazanym harmonogramem prac i budżetem, których realizacja nastąpi w 2011 roku,
• zestawienie potencjalnych zamówień opracowanych na podstawie rozmów z klientami i złożonych im ofert.

logiczne i to bardzo, ale jest coś jeszcze:

i3d na swoich stronach napisał(a):

Oprócz podpisanych umów Grupa prowadzi zaawansowane rozmowy z wieloma kontrahentami w Polsce i na świecie. Ich liczba i stopień zaawansowania jest znacznie wyższy od tych prowadzonych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na tej podstawie został opracowany plan potencjalnych projektów. Plan ten opiera się na złożonych ofertach i rozmowach prowadzonych w sprawie konkretnych projektów. W planie tym określono prawdopodobieństwo pozyskania poszczególnych projektów oraz wyliczono kwotę ważoną będącą iloczynem prawdopodobieństwa zdobycia kontraktu oraz jego wartości. Tak wyliczona kwota sumowana w poszczególnych miesiącach/kwartałach była podstawą do ujęcia w planowanych przychodach.

na ile takie wyliczenia prognozy okazały się niedokładne częściowo dowiemy się jutro...
Choć z tego co piszą, to wynika, że przy opracowywaniu prognozy (kilka dobrych miesięcy temu) nie brano pod uwagę projektów, które się pojawiły a o których nie mieli zielonego pojęcia...

Mnie osobiście takie podprogowe (ciut poniżej 5%) sprzedawanie/odstepowanie/przekazywanie akcji kojarzy się bardzo źle po doświadczeniach z Tromedia - co oczywiście w przypadku 11bit nie musi sie powtórzyć, ale tak czuje, że "rynek" będzie wyczekiwał co z tymi akcjami zamierza zrobić szczęśliwie obdarowany...

przeglądnąłem wątek i brakuje tutaj informacji, że spółka w I kwartale przejęła za 238500 zł przedsiębiorstwo TestBenfit Tomasz Watras, co po pierwsze ta kwota zubożyła wyniki (i tak najlepsze w historii spółki) za I kwartał 2011r. a po drugie przejęta firma "dołoży się" do wyników za II kwartał 2011r, po trzecie rentowność była wyższa niż wyliczana bezpośrednio z podanych tabel... Chyba, że koszt przejęcia (te 238,5 tyś zł) nie jest traktowany jako koszty w I kwartale? Nie jestem księgowym ani znawcą takich rozliczeń - więc gdyby ktoś kto się zna mógł wyrazić swoje zdanie ta ten temat...

cena za akcje nie może spaść poniżej 1gr...
Fajnie by było, żebyś uzasadnił bardziej szczegółowo swoją wycenę akcji spółki. Patrząc na wyniki z 1Q11 i szacunkowe przychody za 2Q11 oraz biorąc pod uwagę umowy zabezpieczające przed wahaniom kursu podpisane na kwotę ponad 5 mln zł z rozliczeniem w 3Q i 4Q tego roku to wydaje mi się, że zysk będzie oscylował wokół 3 mln zł i gdyby spółka wypłaciła dywidendę na poziomie podobnym do tegorocznego - tzn. kasa na dywidendę w podobnej procentowej relacji do osiągniętego zysku, czyli około 12gr na akację - to mnie to pasuje, bo większy procent niż na lokacie + ewentualny bonus od wzrostu kursu akcji

Percances napisał(a):
to znaczy, że Jak ktoś się pozbywa akcji po 3.4 to jest super. A Jak sprzeda po 2 to będzie jeszcze lepiej? Ciekawa logika niezależnie od tego co jest napisane w DI.

Otórz cały problem w tym czy te pakiety, które sprzedaje Secus są wywiązeniem się z umowy o której mówi DI? I tutaj pojawia się pytanie: jeśli nie, to dlaczego Secus sprzedaje akcje w pakietówkach po 3,40zł? Komu? Jeśli sprzedaje załóżmy akcje serii "B" ( w uproszczeniu), które nabył też po 3,40 zł to biorąc pod uwagę prowizję maklerską jest to bez sensu...Tym bardziej, że na chwilę obecną przez rynek NC przewinęło się ponad 600 000 akcji ze średnią ceną transakcji ~6,02 zł - czyli wychodzi na to, że gdyby chcieli się wyzbyc swoich akcji to puszczając na rynku otwartym prawdopodobnie sprzedaliby te akcje z pakietów (do dnia dzisiejszego sprzedali pakietami 133 000 akcji) po cenie wyższej niż 3,40zł. Jeśli Secus sprzedaje akcje serii "A" to dlaczego sprzedaje je po cenie 3,40 zł skoro prawie 260 000 akcji kupił po 3,40 zł... Ja sobie tego nie potrafię logicznie wytłumaczyć.
Wiele by wyjaśniło poznanie umowy zawartej w 2008 r. przy wchodzeniu Secusa w i3D... Tam własnie zawarte są ceny odsprzedaży akcji przez Secusa i3D, których nikt nie zna z akcjonariuszy (przynajmniej tych nowych od czasu notowań spółki na NC). Dlatego ja pisałem i pop wspomniał też o tym, że cena sprzedaży pakietów przez Secusa im niższa tym lepsza dla wszystkich akcjonariuszy (w przypadku odsprzedaży zwrotnej akcji do i3D) Tylko czy te pakiety to właśnie realizacja tej umowy?????
Ma ktoś jakieś propozycje wyjaśnienia dlaczego Secus sprzedaje akcje i3D w pakietach po 3,40zł?
Czy wie ktoś z forumowiczów jakie wyniki miało i3D w 2Q2010 r.? Byłbym wdzięczny!

pop napisał(a):

Powiem tylko w skrócie,że ustalenie ceny nastąpiło duuużo wcześniej i kompletnie żadnego nie ma tu znaczenia jaki jest w danym momencie kurs giełdowy-czy 4zł,czy 20zł.Secus i tak będzie musiał sprzedawać akcje po 3,40...salute

Prawdopodobnie (prawie pewne), że ustalenie ceny nastąpiło duuużo wcześniej i pewnym jest, że kurs giełdowy jest nieważny, natomiast nie jestem pewien czy cena po której Secus (z radością czy nie...Whistle ) bedzie oddawał posiadane akcje i3D nie będzie jeszcze niższy. Ale chyba najważniejsze jest to do kogo thumbright trafią te akcje (kłania się dokument informacyjny)

SteV napisał(a):
Też jestem akcjonariuszem i3D. Nikt nie będzie odpowiadał na każde wysłane pytanie. Jeżeli nie chcą wysyłać wcześniej to niech nie wysyłają. Niech robią swoją robote dobrze, a każdy na tym zyska.

Nie rozumiem Cie! Nie chodzi o udzielanie odpowiedzi na każde wysłane pytanie, chodzi o uzyskanie odpowiedzi na jakiekolwiek z zadanych pytań związanych z prowadzonym biznesem. Niestety spółka podejmując decyzję pozyskania kapitału w ofercie prywatnej i wchodząc na małą giełdę stała się spółką publiczną! Nie zapominaj o tym tak jak to zrobił zarząd! I przynajmniej ja czuję się nieswojo z powodu nie uzyskania odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące bieżącej działalności spółki (a także rozjaśnienia szczegółów przeszłości, które mogą mieć wpływ na spółkę w przyszłości) skoro powierzyłem im swoje pieniądze w ofercie pp... Ale cóż zrobić - głową muru nie przebijesz bandhead

Jedyne co bym chciał wiedzieć i dostać na to odpowiedź od spółki to kwestia wysokości podpisanych umów przewidzianych do realizacji w tym roku. To mi wystarczy, żeby wiedzieć, że działania spółki idą w dobrym kierunku.

Policaj napisał(a):
Ten film dla Paradyża pokazany kilka postów wyżej nie robi na mnie wielkiego wrażenia.

Oglądałeś go w kinie w 3D?
Tym, którzy dostali memorandum znana jest kwota jaką i3D otrzymało za ten filmik - wydaje mi się, że wykonanie takiej reklamy w sposób hmm "stary" i przerabiając go na 3D koszt byłby kilkukrotnie wyższy: wniosek nasuwa się prosty tzn otwiera się przed i3D nowy "kanał" zleceń i pieniędzy...

panie Marku nie chodziło mi o komercyjne wykrzystywanie softu tylko o jego komercjalizację (opisywaną jako jeden z celów emisyjnych) czyli wytworzenie czegoś co mozna sprzedać na rynku, i wg mojej oceny to nastąpiło, czyli zaistniał fakt conajmnie częsciowej realizacji celów emisyjnych i w związku z tym oczekiwałbym (teraz to musztarda po obiedzie) raportu miesięcznego...
Tak naprawdę chodzi o to, żeby spółka (prezesi v zarząd) zmienił zdanie odnosnie publikacji raportów miesięcznych... Chcę 9 i myślę, że wielu jest takich jak ja), którzy chcą wiedzieć co się dzieje w spółce właśnie przez raport miesięczny a nie szukać po necie wyników przetargów, dopytywać o szczegóły różnych rzeczy i wszystko ze sobą kojarzyć... Wydaje mi się, że również dla samej spółki powinno byc na rękę publikowanie raportów miesięcznych a nie ciągłe "użeranie" sie z inwestorami-akcjonariuszami (drobnymi)

Kod:
mod: fragment postu został usunięty na żądanie podmiotu, którego dobra osobiste zostały naruszone wypowiedzią użytkownika

Sytuację na plus ratuje dyrektor Pan Marek Koźlak udzielający się na tym forum. Za to przynajmniej ja jestem mu wdzięczny. Natomiast informacji biznesowych należy oczekiwać od prezesów i zarządu spółki, i wcale się nie dziwię że Pan Marek na pytania dotykające tej materii nie chce udzielać odpowiedzi...
Natomiast bardzo mnie zdziwiła argumentacja nie stosowania publikacji raportów miesięcznych! Przytoczę dwa cytaty z "Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na NewConnect" dotyczące publikacji raportów miesięcznych i tego co powinien zawierać:
- informacje na temat realizacji celów emisji, jeżeli taka realizacja, choćby w części, miała miejsce w okresie objętym raportem - i tutaj mam pytanie do przedstawicieli spółki: czy w czerwcu bieżącego roku nie zaszła taka okoliczność? Nawet w części? Poddaje to w wątpliwość z powodu informacji datowanej na dzień 8 lipca 2011r., która pojawiła się na stronach i3D (relacje inwestorskie):
Cytat:
Quazar 3D wygrywa przetarg - 8 licencji sprzedanych
8 licencji pudełkowej wersji autorskiego oprogramowania gliwickiego VRHouse`u już wkrótce powędruje do nowego laboratorium Politechniki Śląskiej.
Z dokumentu informacyjnego można wyczytać, ze jednym z celów emisji jest:
Cytat:
komercjalizację autorskiego oprogramowania Quazar 3D
. Więc ja mam pytanie jako totalny laik: czy sprzedaż 8 licencji pudełkowej wersji Quazara nie jest jego komercjalizacją? Jeśli tak to choćby częściowo (wg innych informacji z forum wersja edukacyjna) zrealizowano cele emisji raport miesięczny nam akcjonariuszom się NALEŻY!
kolejne pytanie: w tym samym dokumencie informacyjnym podana jest planowane zwiększenie zatrudnienia z 34 do 50 pracowników i co więcej jako m.in. cel emisji podano rozbudowę zespołu pracowników... Mam rozumieć, że brak raportu miesięcznego jest równoznaczny z brakiem (choćby częściowo) spełnienia tego celu emisji w miesiącu czerwcu?
Kolejny argument za publikowanie raportów miesięcznych: jeden z celów emisji to
Cytat:
intensywny rozwoju kompetencji w branży petrochemicznej, w tym zdobycie pozycji strategicznego partnera w zakresie dostawcy technologii VR dla koncernu Saudi Aramco,
i mam rozumieć, że w miesiącu czerwcu nie zaszło choćby częsciowe realizowanie tego celu emisyjnego...
Wielka szkoda, że ktoś stwierdził iż nie będzie spółka publikować raportów miesięcznych choć wg mnie są ku temu podstawy. Ale czy spółka, jeśli istnieją podstawy publikowania tego raportu wymienione powyżej, ma taki obowiązek czy też nie tego nie wiem, może ktoś bardziej obeznany z tym czy "Dobre praktyki spółek na NC" to jest obowiązek stosowania czy też dobrowolne wytyczne dla spółek?
Pomijam juz zupełnie fakt, że ideą raportów miesięcznych jest na bieżąco informowanie akcjonariuszy o tym co się dzieje w spółce ze względu na to, że m.in. wejście spółki na NC nie wiąże się z "rygorystycznymi" wymaganiami jak w przypadku GPW...

ach drogi pop'ie wydaje mi się, że IR spółki jest na bardzo niskim poziomie. Praktycznie brak jakichkolwiek komunikatów z bieżącej działalności spółki. Rozumiem, że zwiększając zatrudnienie do 50 osób są do tego powody i mają roboty szaloną ilość i być może realizują dużo mniejszych zleceń - ale inwestorzy nie mają o tym pojęcia! I dowiedzą się dopiero przy raporcie za 2Q11...Co zresztą widać po zachowaniu kursu. Nikt z nas nie lubi niepewności (tzn. pewność jest ale nie potwierdzona komunikatami).

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 20 listopada 2011 17:41:24
Liczba wpisów: 372
[0,11% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,358 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d