pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

michalmarchewka

michalmarchewka

Ostatnie 10 wpisów
pop napisał(a):
Przy okazji - oficjalna prognoza przychodów i zysków na przyszły rok wydaje się być dosyć ostrożna

a w jaki sposób spółka "doszła" do tej prognozy na 2011 r.? Oto jak ona powstała:
i3d na swoich stronach napisał(a):

• zestawienie projektów na podstawie już podpisanych umów ze wskazanym harmonogramem prac i budżetem, których realizacja nastąpi w 2011 roku,
• zestawienie potencjalnych zamówień opracowanych na podstawie rozmów z klientami i złożonych im ofert.

logiczne i to bardzo, ale jest coś jeszcze:

i3d na swoich stronach napisał(a):

Oprócz podpisanych umów Grupa prowadzi zaawansowane rozmowy z wieloma kontrahentami w Polsce i na świecie. Ich liczba i stopień zaawansowania jest znacznie wyższy od tych prowadzonych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na tej podstawie został opracowany plan potencjalnych projektów. Plan ten opiera się na złożonych ofertach i rozmowach prowadzonych w sprawie konkretnych projektów. W planie tym określono prawdopodobieństwo pozyskania poszczególnych projektów oraz wyliczono kwotę ważoną będącą iloczynem prawdopodobieństwa zdobycia kontraktu oraz jego wartości. Tak wyliczona kwota sumowana w poszczególnych miesiącach/kwartałach była podstawą do ujęcia w planowanych przychodach.

na ile takie wyliczenia prognozy okazały się niedokładne częściowo dowiemy się jutro...
Choć z tego co piszą, to wynika, że przy opracowywaniu prognozy (kilka dobrych miesięcy temu) nie brano pod uwagę projektów, które się pojawiły a o których nie mieli zielonego pojęcia...

Mnie osobiście takie podprogowe (ciut poniżej 5%) sprzedawanie/odstepowanie/przekazywanie akcji kojarzy się bardzo źle po doświadczeniach z Tromedia - co oczywiście w przypadku 11bit nie musi sie powtórzyć, ale tak czuje, że "rynek" będzie wyczekiwał co z tymi akcjami zamierza zrobić szczęśliwie obdarowany...

przeglądnąłem wątek i brakuje tutaj informacji, że spółka w I kwartale przejęła za 238500 zł przedsiębiorstwo TestBenfit Tomasz Watras, co po pierwsze ta kwota zubożyła wyniki (i tak najlepsze w historii spółki) za I kwartał 2011r. a po drugie przejęta firma "dołoży się" do wyników za II kwartał 2011r, po trzecie rentowność była wyższa niż wyliczana bezpośrednio z podanych tabel... Chyba, że koszt przejęcia (te 238,5 tyś zł) nie jest traktowany jako koszty w I kwartale? Nie jestem księgowym ani znawcą takich rozliczeń - więc gdyby ktoś kto się zna mógł wyrazić swoje zdanie ta ten temat...

cena za akcje nie może spaść poniżej 1gr...
Fajnie by było, żebyś uzasadnił bardziej szczegółowo swoją wycenę akcji spółki. Patrząc na wyniki z 1Q11 i szacunkowe przychody za 2Q11 oraz biorąc pod uwagę umowy zabezpieczające przed wahaniom kursu podpisane na kwotę ponad 5 mln zł z rozliczeniem w 3Q i 4Q tego roku to wydaje mi się, że zysk będzie oscylował wokół 3 mln zł i gdyby spółka wypłaciła dywidendę na poziomie podobnym do tegorocznego - tzn. kasa na dywidendę w podobnej procentowej relacji do osiągniętego zysku, czyli około 12gr na akację - to mnie to pasuje, bo większy procent niż na lokacie + ewentualny bonus od wzrostu kursu akcji

Percances napisał(a):
to znaczy, że Jak ktoś się pozbywa akcji po 3.4 to jest super. A Jak sprzeda po 2 to będzie jeszcze lepiej? Ciekawa logika niezależnie od tego co jest napisane w DI.

Otórz cały problem w tym czy te pakiety, które sprzedaje Secus są wywiązeniem się z umowy o której mówi DI? I tutaj pojawia się pytanie: jeśli nie, to dlaczego Secus sprzedaje akcje w pakietówkach po 3,40zł? Komu? Jeśli sprzedaje załóżmy akcje serii "B" ( w uproszczeniu), które nabył też po 3,40 zł to biorąc pod uwagę prowizję maklerską jest to bez sensu...Tym bardziej, że na chwilę obecną przez rynek NC przewinęło się ponad 600 000 akcji ze średnią ceną transakcji ~6,02 zł - czyli wychodzi na to, że gdyby chcieli się wyzbyc swoich akcji to puszczając na rynku otwartym prawdopodobnie sprzedaliby te akcje z pakietów (do dnia dzisiejszego sprzedali pakietami 133 000 akcji) po cenie wyższej niż 3,40zł. Jeśli Secus sprzedaje akcje serii "A" to dlaczego sprzedaje je po cenie 3,40 zł skoro prawie 260 000 akcji kupił po 3,40 zł... Ja sobie tego nie potrafię logicznie wytłumaczyć.
Wiele by wyjaśniło poznanie umowy zawartej w 2008 r. przy wchodzeniu Secusa w i3D... Tam własnie zawarte są ceny odsprzedaży akcji przez Secusa i3D, których nikt nie zna z akcjonariuszy (przynajmniej tych nowych od czasu notowań spółki na NC). Dlatego ja pisałem i pop wspomniał też o tym, że cena sprzedaży pakietów przez Secusa im niższa tym lepsza dla wszystkich akcjonariuszy (w przypadku odsprzedaży zwrotnej akcji do i3D) Tylko czy te pakiety to właśnie realizacja tej umowy?????
Ma ktoś jakieś propozycje wyjaśnienia dlaczego Secus sprzedaje akcje i3D w pakietach po 3,40zł?
Czy wie ktoś z forumowiczów jakie wyniki miało i3D w 2Q2010 r.? Byłbym wdzięczny!

pop napisał(a):

Powiem tylko w skrócie,że ustalenie ceny nastąpiło duuużo wcześniej i kompletnie żadnego nie ma tu znaczenia jaki jest w danym momencie kurs giełdowy-czy 4zł,czy 20zł.Secus i tak będzie musiał sprzedawać akcje po 3,40...salute

Prawdopodobnie (prawie pewne), że ustalenie ceny nastąpiło duuużo wcześniej i pewnym jest, że kurs giełdowy jest nieważny, natomiast nie jestem pewien czy cena po której Secus (z radością czy nie...Whistle ) bedzie oddawał posiadane akcje i3D nie będzie jeszcze niższy. Ale chyba najważniejsze jest to do kogo thumbright trafią te akcje (kłania się dokument informacyjny)

SteV napisał(a):
Też jestem akcjonariuszem i3D. Nikt nie będzie odpowiadał na każde wysłane pytanie. Jeżeli nie chcą wysyłać wcześniej to niech nie wysyłają. Niech robią swoją robote dobrze, a każdy na tym zyska.

Nie rozumiem Cie! Nie chodzi o udzielanie odpowiedzi na każde wysłane pytanie, chodzi o uzyskanie odpowiedzi na jakiekolwiek z zadanych pytań związanych z prowadzonym biznesem. Niestety spółka podejmując decyzję pozyskania kapitału w ofercie prywatnej i wchodząc na małą giełdę stała się spółką publiczną! Nie zapominaj o tym tak jak to zrobił zarząd! I przynajmniej ja czuję się nieswojo z powodu nie uzyskania odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące bieżącej działalności spółki (a także rozjaśnienia szczegółów przeszłości, które mogą mieć wpływ na spółkę w przyszłości) skoro powierzyłem im swoje pieniądze w ofercie pp... Ale cóż zrobić - głową muru nie przebijesz bandhead

Jedyne co bym chciał wiedzieć i dostać na to odpowiedź od spółki to kwestia wysokości podpisanych umów przewidzianych do realizacji w tym roku. To mi wystarczy, żeby wiedzieć, że działania spółki idą w dobrym kierunku.

Policaj napisał(a):
Ten film dla Paradyża pokazany kilka postów wyżej nie robi na mnie wielkiego wrażenia.

Oglądałeś go w kinie w 3D?
Tym, którzy dostali memorandum znana jest kwota jaką i3D otrzymało za ten filmik - wydaje mi się, że wykonanie takiej reklamy w sposób hmm "stary" i przerabiając go na 3D koszt byłby kilkukrotnie wyższy: wniosek nasuwa się prosty tzn otwiera się przed i3D nowy "kanał" zleceń i pieniędzy...

panie Marku nie chodziło mi o komercyjne wykrzystywanie softu tylko o jego komercjalizację (opisywaną jako jeden z celów emisyjnych) czyli wytworzenie czegoś co mozna sprzedać na rynku, i wg mojej oceny to nastąpiło, czyli zaistniał fakt conajmnie częsciowej realizacji celów emisyjnych i w związku z tym oczekiwałbym (teraz to musztarda po obiedzie) raportu miesięcznego...
Tak naprawdę chodzi o to, żeby spółka (prezesi v zarząd) zmienił zdanie odnosnie publikacji raportów miesięcznych... Chcę 9 i myślę, że wielu jest takich jak ja), którzy chcą wiedzieć co się dzieje w spółce właśnie przez raport miesięczny a nie szukać po necie wyników przetargów, dopytywać o szczegóły różnych rzeczy i wszystko ze sobą kojarzyć... Wydaje mi się, że również dla samej spółki powinno byc na rękę publikowanie raportów miesięcznych a nie ciągłe "użeranie" sie z inwestorami-akcjonariuszami (drobnymi)

Kod:
mod: fragment postu został usunięty na żądanie podmiotu, którego dobra osobiste zostały naruszone wypowiedzią użytkownika

Sytuację na plus ratuje dyrektor Pan Marek Koźlak udzielający się na tym forum. Za to przynajmniej ja jestem mu wdzięczny. Natomiast informacji biznesowych należy oczekiwać od prezesów i zarządu spółki, i wcale się nie dziwię że Pan Marek na pytania dotykające tej materii nie chce udzielać odpowiedzi...
Natomiast bardzo mnie zdziwiła argumentacja nie stosowania publikacji raportów miesięcznych! Przytoczę dwa cytaty z "Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na NewConnect" dotyczące publikacji raportów miesięcznych i tego co powinien zawierać:
- informacje na temat realizacji celów emisji, jeżeli taka realizacja, choćby w części, miała miejsce w okresie objętym raportem - i tutaj mam pytanie do przedstawicieli spółki: czy w czerwcu bieżącego roku nie zaszła taka okoliczność? Nawet w części? Poddaje to w wątpliwość z powodu informacji datowanej na dzień 8 lipca 2011r., która pojawiła się na stronach i3D (relacje inwestorskie):
Cytat:
Quazar 3D wygrywa przetarg - 8 licencji sprzedanych
8 licencji pudełkowej wersji autorskiego oprogramowania gliwickiego VRHouse`u już wkrótce powędruje do nowego laboratorium Politechniki Śląskiej.
Z dokumentu informacyjnego można wyczytać, ze jednym z celów emisji jest:
Cytat:
komercjalizację autorskiego oprogramowania Quazar 3D
. Więc ja mam pytanie jako totalny laik: czy sprzedaż 8 licencji pudełkowej wersji Quazara nie jest jego komercjalizacją? Jeśli tak to choćby częściowo (wg innych informacji z forum wersja edukacyjna) zrealizowano cele emisji raport miesięczny nam akcjonariuszom się NALEŻY!
kolejne pytanie: w tym samym dokumencie informacyjnym podana jest planowane zwiększenie zatrudnienia z 34 do 50 pracowników i co więcej jako m.in. cel emisji podano rozbudowę zespołu pracowników... Mam rozumieć, że brak raportu miesięcznego jest równoznaczny z brakiem (choćby częściowo) spełnienia tego celu emisji w miesiącu czerwcu?
Kolejny argument za publikowanie raportów miesięcznych: jeden z celów emisji to
Cytat:
intensywny rozwoju kompetencji w branży petrochemicznej, w tym zdobycie pozycji strategicznego partnera w zakresie dostawcy technologii VR dla koncernu Saudi Aramco,
i mam rozumieć, że w miesiącu czerwcu nie zaszło choćby częsciowe realizowanie tego celu emisyjnego...
Wielka szkoda, że ktoś stwierdził iż nie będzie spółka publikować raportów miesięcznych choć wg mnie są ku temu podstawy. Ale czy spółka, jeśli istnieją podstawy publikowania tego raportu wymienione powyżej, ma taki obowiązek czy też nie tego nie wiem, może ktoś bardziej obeznany z tym czy "Dobre praktyki spółek na NC" to jest obowiązek stosowania czy też dobrowolne wytyczne dla spółek?
Pomijam juz zupełnie fakt, że ideą raportów miesięcznych jest na bieżąco informowanie akcjonariuszy o tym co się dzieje w spółce ze względu na to, że m.in. wejście spółki na NC nie wiąże się z "rygorystycznymi" wymaganiami jak w przypadku GPW...

ach drogi pop'ie wydaje mi się, że IR spółki jest na bardzo niskim poziomie. Praktycznie brak jakichkolwiek komunikatów z bieżącej działalności spółki. Rozumiem, że zwiększając zatrudnienie do 50 osób są do tego powody i mają roboty szaloną ilość i być może realizują dużo mniejszych zleceń - ale inwestorzy nie mają o tym pojęcia! I dowiedzą się dopiero przy raporcie za 2Q11...Co zresztą widać po zachowaniu kursu. Nikt z nas nie lubi niepewności (tzn. pewność jest ale nie potwierdzona komunikatami).

Na naukę w 2012 r. ma trafić z budżetu ponad 7,2 mld zł, a w 2013 – 6,5 mld zł.
MNiSW wybrało 6 interdyscyplinarnych dziedzin:

● nowe technologie w zakresie energetyki,

● choroby cywilizacyjne, nowe leki oraz medycyna regeneracyjna,

zaawansowane technologie informacyjne, telekomunikacyjne i mechatroniczne,

● nowoczesne technologie materiałowe,

● działania na rzecz środowiska naturalnego i rolnictwa,

● badania społecznego i gospodarczego rozwoju Polski w warunkach globalizujących się rynków.

Czy myślicie, że część tych pieniędzy trafi do i3D przy realizacji podobnego zlecenia jak dla Politechniki Śląskiej tylko oczywiście dla innej polskiej uczelni?

Całość tutaj:

forsal.pl/artykuly/530015,ogni...

Przytaczana była już na forum niemiecka spółka RTT (REALTIME TECHNOLOGY) notowana we Frankfurcie jako spółka, z którą można chyba najbardziej porównywać i3D (co potwierdził swistak - pracownik i3D), więc czasami sobie patrzę na to co sie dzieje z notowaniami tej spółki i trzeba powiedzieć, że dzisiaj niemiecki konkurent i3D rośnie o 9% ( o ile dobrze widzę kurs dzisiaj sięga rocznego maksa!), podaje link do informacji o spółce RTT:

investing.businessweek.com/res...:GR

Jak już wejdziecie sobie na tę stonę, do której link jest powyżej, to porównajcie sobie tą spółkę z i3D...

Natomiast tutaj chyba pełniejsze dane (m.in. finansowe) o spółce RTT:

www.reuters.com/finance/stocks...

w roku 2010 w pierwszym półroczu spółka wypracowała 573 tyś zł zysku a drugiej połowie 676 tyś zł - czyli pierwsza połowa roku to ~ 46% zysków rocznych a druga połowa to ~54%. Więc mając na uwadze rok 2010 i przekłądając to na rok 2011r, to druga połowa roku powinna być lepsza: o 8% w ujęciu rocznym lub o około 18% lepsza względem pierwszego półrocza. Czyli druga połowa roku będzie jeszcze lepsza od pierwszej, dodatkowo potwierdza to wypowiedź prezesa o wzroście zatrudnienia w firmie (pomimo już stwierdzonego wzrostu do 130 osób).

bezpośrednio tutaj ci nikt nie odpowie, ale policz sobie zysk z ostatnich 4 kwartałów włącznie z II gdzie masz podane szacunkowe przychody... i zobacz na wykres jak się zachowywał kurs przed poprzednimi wynikami za 1Q11

Z podanych danych wynika, że obrót w I półroczu 2011 r. wynoszą 7,5 mln zł a cały zeszły rok to 8,81 mln zł, i prezes podał do wiadomości, że zwiększona została ilość pracowników do 130 (czy ktoś wie ilu było zatrudnionych w zeszłym roku?) a ponadto zapowiada dalsze zwiększenie zatrudnienia Dancing

www.parkiet.com/artykul/7,1071...

no cóż, wiele było mowy o tym, żeby podano ilość wersji jaką będą sprzedawali i i związane z nimi przedziały cenowe. Na razie bez odpowiedzi, choć można zrozumieć, że przedwczesne ujawnienie prawdziwych możliwości i ceny za Quazara nie jest na rękę firmie no i chyba nam - akcjonariuszom (choć ciekawość wielka).
Pozostaje mieć nadzieję, że po wykonaniu wersji alfa i testach, firma i3D przed przystąpieniem do sprzedaży tego produktu w pierwszym kwartale przyszłego roku jeszcze w tym roku uraczy inwestorów podaniem wszystkich prognoz biznesowych związanych z tym produktem: wersji, cen i ilości licencji przewidzianych do sprzedaży na rok 2012 i 2013r.
Gdyby z tej okazji zrobili taką prezentację, o której mówię wcześniej,w siedzibie w Gliwicach - to ja piszę się pierwszy!!!

oczywiście, że to nie ten przetarg: tam chodziło o jedno stanowisko - no chyba, że jedno stanowisko potrzebuje 8 Quazarów :) , choć przyznam, że być może na tym jednym zainstalowano Quazara a Politechnika domówiła (jak zobaczyła ten program w akcji) jeszcze 8 licencji...

Spółka podała wstępną informację o przychodach osiągniętych w II kwartale 2011 roku:

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

w skrócie przychody w 2Q11 4 mln zł - i szykuje się tutaj znowu najlepszy kwartał wg tego komunikatu w historii spółki...

ciekawy jestem jak się w związku z tym zmienią wsaźniki

informacja bardzo wymowna jeśli chodzi o Quazara3D - dobrze rokuje to la wersji pudełkowej (chyba nie trzeba poruszać kwestii zapoznania się i użytkowania tego programu przez przyszłych inżynierów - potencjalnych nabywców czy mogących mieć wpływ na zakup tego programu przez firmy, w których będą pracować!).
pop'ie masz rację z tymi pytaniami i nie tylko wave !

To o czym piszecie powyżej - odnośnie startu tv 3D w liczbie 4 kanałów - ma swoje odzwierciedlenie w prognozowanych wynikach tej spółki ( oczywiście chodzi teraz o Astro) : w tym roku strata 4,86 mln ale już w przyszłym spodziewają się zysku w wysokości 9,15 mln zł. Przy stracie ciężko ocenić jaki wzrost prognozują, ale podają również przychody i tutaj spodziewany jest prawie czterokrotny wzrost przychodów!!!

www.parkiet.com/artykul/7,1071...

Piszę o tym w kontekście wzrostu przychodów spółki również związanej z szeroko rozumianym 3D - myślicie, że i3D ma też szansę na tak znaczny skok przychodów (i równocześnie zysków) jak spółka zajmująca się telewizją 3D?
Spółek zajmujących się tematyką 3D zacznie przybywać w Polsce - oczywiście w różnych "specjalnościach": tv, reklama, marketing... coś musi być na rzeczy z rynkiem 3D!

i oto jest właśnie pytanie! W odpowiedzi na to, można przytoczyć wizję prezesa JSW:
"Parkiet: Kupiłem akcje, liczę na zwyżkę w debiucie
" napisał(a):
Chcemy się skupić na budowaniu pozycji JSW jako głównego producenta węgla koksowego w UE, bo na tym produkcie mamy największe marże

a odnosnie instytucjonalnych:

"Parkiet: Kupiłem akcje, liczę na zwyżkę w debiucie
napisał(a):
Rozmawialiśmy z największym kapitałem na świecie, niektóre fundusze mają niewyobrażalne aktywa.

Myślę, że jeśli rzeczywiście JSW będzie kiedyś głównym producentem to nie będzie chyba instytucji, która nie chciałaby mieć tych akcji...

polecam poczytać o tym jak Grecja na siłe chciała wejść do strefay euro:

gospodarka.gazeta.pl/gospodark...

i jaki intere4s mogły mieć w tym inne państwa:

wyborcza.biz/biznes/1,101716,9...

Tak naprawdę to Toshiba puszcza pierwsze tv w systemie 3d bez okularów (produkcja taśmowa) ale koszty spore. Magic Screen z tego co podane na ich stronach to współpracują z firmami z USA, do których dałem linki wcześniej...
Z tego co się orientuję to treść ma powstawać w Polsce, a także w krajach które wymieniłeś... I wytwarzanie treści ma być podstawowym biznesem spółki, natomiast handel ma umożliwić (przynajmniej w tym roku) popyt na podaż treści.
Podobno takie monitory od lipca zeszłego roku stoją w wybranych miltikinach w ilości łącznej 17 sztuk (chwila obecna, producentem ekranów jakaś niemiecka firma???) - w przypadku Magic Screen ilość ta ma być o wiele większa... Pytanie tylko z kim podpiszą umowę lub podpisali - czy też z siecią konkurencyjnych kin (np. Helios) czy np. z supermarketami Carrefour (mają w swoich sklepach sieć tv puszczającą reklamy...przynajmniej w tym, w którym kupuje.
Pozostaje czekać na oficjalne komunikaty spółki... i na debiut.

W dokumencie info jest napisane co będą robić i jeśli ekrany takie będą normą, to jeśli zaczną w tym roku z tworzeniem reklam 3D dla tej technologi to będą górą... chyba nie myślisz, że podstawową działalnością będzie handel za kilka lat takim sprzętem? To zostanie wtedy domeną tylko i wyłącznie koncernów takich jak Samsung, LG, Phillips... ale dostawa treści do wyświetlania (w przypadku Magic Screen reklam) to sprawa otwarta...

Działalność Spółki opiera się na wykorzystaniu technologii wielu innowacyjnych firm z ryku amerykańskiego tak jak m.in.:

http://www.magnetic3d.com/

czy

http://www.reach3d.net/

Podaję link do wywiadu z Pawłem Miechowskim (Communications Manager, 11 bit studios) zamieszczonym z dziale "Technologie" portalu gazeta.plk z dnia 29 czerwca:

technologie.gazeta.pl/internet...

@lajkonik
chyba masz rację - ale to tlko wierzchołek góry lodowej - mozna dojść do wniosku, że oprócz kasy z dużymi odsetkami wycisną z Grecji jeszcze więcej: doprowadzą do sprzedaży majątku, który normalnie nigdy nie byłby sprzedawany... chyba najlepiej opisuje cały mechanizm wymyślony przez białe kołnierzyki z niemiec i francji ten artykuł:

gospodarka.gazeta.pl/gospodark...

Był jeszcze jeden ale nie mogę go znaleźć (może został usunięty?), odnosił się też do tego, że bogate kraje UE oczywiście chcą (łaskawie) żeby te mniejsze (biedniejsze) dorównały im (finansowo, społecznie, technologicznie) i oczywiście dają na to kasę. Natomiast nie da się tego zrobić w jednym kroku i zaczynają się problemy takie jak w Grecji...

Niemieckie i francuskie banki zarobią, UE dopłaci, Grecja pozbedzie się prywatyzowanego majątku (bo chyba nie złożą sie na niego sami Grecy bo ich już "wypompowali") - niezły poligon sobie zrobili, ciekawe który kraj następny? Oby nie Polska i oby Polska nie znalazła się w strefie wspólnej waluty...

piotrch napisał(a):
Tylko że to równie dobrze może nic nie znaczyć - pamietam jak z tauronem było - miał początkowo zadebiutować za jakieś 7,xx, cena została obniżona a mimo to i tak wycena rynkowa nie dotarła jeszcze do tej początkowej wyceny skarbu państwa.

Nie interesowałem się ofertą i debiutem Taurona, natomiast przy JSW sytuacja wg mnie jest na tyle ciekawa, że:
1. Po podaniu ceny maksymalnej czyli 146 zł wszyscy (nie pamiętam, żeby ktoś był innego zdania) dziennikarze "finansowi" wypowiadali się, że cena jest "racjonalna" czy "godziwa" jednym słowem odpowiednia- i myślę, że wszyscy indywidualni, którzy zapisywali się na akcje akceptując cenę maksymalną też myśleli o zysku i wtedy też artykuły prasowe mówiły o zysku ~10%...
2. Kłopoty z Grecją i odgrzanie starego "kotleta" czyli kopalni Krupiński i być może inne argumenty nie znane nam małym spowodowały, że cenę ustalono o 10zł niższą...
3. Paradoks : sytuacja z Grecją poniekąd uspokoiła rynki, sprawa z Krupińskim była wiadoma dużo wcześniej, cena spadła o 10zł czyli prawie 0 7% a dalej mówi się o zarobku na debiucie ~10%...
4. Wszyscy wiedzą, że indywidualni będą sprzedawać i to szybko (choć niekoniecznie w pierwszym dniu) i wg mnie zaoszczędzone pieniądze przez fundy spowodują znaczne dźwignięcie kursu na debiucie, ale do takich poziomów żeby średnia zakupu przez instytucje nie przekroczyła magicznych 146zł. Wszyscy będą zadowoleni ja, Pan , Pani, minister (bo do SP wpłynie trochę gotówki po "nieudanej" ofercie BGŻ), fundusze (bo byc może ich średnia cena zakupu znajdzie się w okolicach 146zł, czyli chyba dobrej pod względem fundamentalnym).

faktycznie nie ma nigdzie napisane jakie warunki (oprócz czystej uznawalności prezesów) trzeba wypełnić żeby być objętym tym programemmotywacyjnym...
Natomiast ja mam do Was pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumuje: ten program motywacyjny związany jest z warrantami serii C o wilekości 265 000 szt i na tym koniec? Przez trzy lata ma to wystarczyć na wspominany program motywacyjny?

Cytat:

Według specjalistów z IBM Deep Computing Visualisations (DCV) w ciągu najbliższych kilku lat większość produktów w sieci będą stanowiły produkty w 3D, a w ciągu 7-10 lat cały Internet będzie trójwymiarowy, natomiast zamieszczane na stronach poszczególne treści interaktywne – mówi Arkadiusz Patryas, Wiceprezes Zarządu i3D.

Całość tutaj:
www.signs.pl/article.php?sid=1...

ahhhhhh faktycznie - zapomniałem, że w suplemencie podali takie rzeczy... dzięki za przypomnienie thumbright
Czy był już jakiś komunikat związany z harmonogramem przekazywania raportów?

pop'ie skąd wiesz, że i3D ma podpisane umowy z kilkoma muzeami? Ja wiem tylko o tym zleceniu dla muzeum w Kielcach... możesz powiedzieć coś więcej?
Jeśli chodzi o RTT, to skoro w świadczonych usługach i3D ma innych klientów niż RTT, to może jakaś współpraca z tą niemiecką firmą? Wyczytałem, że chyba pod koniec zeszłego roku RTT podpisało umowę o współpracy z jakąś amerykańską firmą...

swistak:
Nigdzie na stronach RTT AG nie można znaleźć cen ich oprogramowania - możesz (jeśli wiesz) podać przedziały cenowe ich produktów? Czy wiadomo jaki jest podział ich przychodów na sprzedaż oprogramowania a świadczone przez nich usługi?
Czy wiadomo już w jakich przedziałach cenowych będzie sprzedawany Quazar?

155,75 zł

Zgadzam się, że małym łatwiej o większą dynamikę - ale prawdziwa dynamika wzrostów zarówno przychodów jak i zysków dopiero przed nami: QUAZAR3D!!!
Co przemawia za i3D:
- niższy wskaźnik p/e,
- większa dynamika przychodów i zysków,
- wyższa rentowność (RTT<10% i3D=>30%)
- podatki (RTT płaci zdecydowanie większe niż i3D)

Minusem w chwili obecnej jest brak sprzedaży Quazara, ale to się zmieni...

no i sprawa sie wydała... RTT - niemiecka firma o profilu niemal identycznym jak i3D... oczywiście wskażnik p/e = 75 ale wg tego samego źródła dla i3d wynosi 48 (chyba to wyliczenia dla wyników za 2010r.), biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu zarówno przychodów jak i zysków to i3D względem RTT wydaje sie byc bardzo niedoszacowane. RTT - wzrost zysków o około 25-30% w skali roku, i3D sami wiecie ile... Polecam zapoznanie się ze stronami RTT - a w szczególności zakładką o spółce, jakie mają przychody (już sprzedają program zbliżony do Quazara) i jak jest spółka wyceniana przez rynek (~ 0,5 mld zł?). Spójrzcie też na akcjonariuszy...

Czekamy jak na szpilkach o jakiekolwiek dane finansowe i3D - to będą pierwsze jakie spółka zaprezentuje od debiutu na NC. Gdyby się zdecydowali choćby na wcześniejsze od pełnych wyników ujawnienie przychodów to super! Oczywiście chyba nikt nie oczekuje wyników za 2Q w takiej dynamice wzrostów względem analogiczne okresu roku ubiegłego jak miało to miejsce za pierwsze kwartały 2011 i 2010r. Natomiast ja osobiście liczę na wyniki podobne w 2Q11 do wyników za 1Q11, a im bardziej będziemy się zbliżać do końca roku tym wyniki powinny być jeszcze lepsze zarówno w odniesieniu do odpowiednich okresów z roku 2010 jak i do kwartałów wcześniejszych w 2011 r.

Zainteresowani tematem i3D wiedzieli o tych filmach dla JSW już trochę wcześniej niż informacje o tym pojawiły się na stronach i3D. Najszybszym źródłem takich informacji wydaje się być kanał użytkownika "freeyourdimensions" na youtube... Jestem bardzo ciekawy wyników za 2Q2011r.: kilka drobnych zleceń m.in. od JSW i Energomontażu, no i oczywiście Saudi Aramco... oj mogą być ciekawe wyniki za 2Q11, ciekawe czy lepsze niż w 1Q11... Czekamy na oficjalny komunikat przekazujący harmonogram przekazywania wyników kwartalnych - jeszcze tego nie podawano

Jak już podsuwamy pomysły na zlecenia to proponuję Katowice: przebudowa dworca i inne inwestycje miasta w centrum, plansze i reklamy z wizualizacjami juz się pojawiaja, dlaczego nie miałoby być "wirtualnego" spaceru po obecnym i planowanym centrum Katowic -Bielsko, Rybnik, Zabrze już robiliście - czas na miasto wojewódzkie, inwstycje opiewają o ile mnie pamięć nie myli kwotę około 1 miliarda złotch, z 0,5% można by uszczknąć... Oczywiście w grę mogą wchodzić zlecenia dla Wrocławia (Europejska Stolicy Kultury)

Widzę pop'ie, że Ty też zaczynasz szukać po necie ewentualnych zleceń dla i3D... może by nam dali jakąś prowizję czy akcje motywacyjne king
Fajnie zaczyna się dziać z muzeami w Polsce, projekt na dwa lata i 13 mln zł jak pisałeś, na razie są przetargi na sprzęt - ciekawe czy wezmą udział? Biorąc pod uwagę wygrany przetrag dla Politechniki Śląskiej ~ 5,5 mln zł z ogólnego budżetu wynoszącego ~ 14 mln zł można mniemać, że tutaj też dla i3D byłoby do zgarnięcia zlecenie na ok. 5 mln zł... Choć tak kwota jest tylko i wyłącznie na podstawie już wygranego przetargu dla polibudy.
Natomiast widać, że nagle w Polsce tworzy się niezły (jak na początki) rynek dla i3D, biorąc pod uwagę, że praktycznie nie mają konkurencji (muzeum w Kielcach jeden konkurent w przetargu, politechnika bez konkurencji...).

dziękuje za udzielenie odpowiedzi. Być może i3D zainteresuje się statkiem-rafinerią Shella... o ile mnie pamieć nie myli wykonaliście juz aplikację treningową obsługi tankowca, choć nie wiem dla jakiego to było armatora. WYdaję sie, że Shell może się pokusić również o taką aplikacje...
Pozdrawiam i owocnej realizacji kontraktów dla Aramco!

Ogromna prośba do przedstawicieli spółki i3D i jej pracowników: nie likwidujcie tej strony:

en.i3d.pl/index.php?page=about...

ta strona wydaje mi się o wiele ciekawsza niż i3d jako spółki akcyjnej. Pooglądajcie zdjęcia niektórych pracowników i dorobek i3d jako spółki z o.o. - jest na co popatrzeć.

swistak napisał(a):

więcej aplikacji pojawi się niebawem po moim powrocie z Arabii Saudyjskiej...
pozdrawiam i zapraszam na YouTube
thumbright

jedyną osoba z i3d, która może być w Arabii Saudyjskiej (domyślnie w Aramco) to Marek Koźlak... więc jeśli "swistak" to Pan to witamy na forum! Odnosnie Pana pobytu w Aramco niech Pan nie zapomni o comiesięcznym wyjeździe z Arabii i konsekwencjach ciągłości pobytu powyżej 1 miesiąca... Więc jeśli twórca Quazara jest w Aramco to myślę, że instaluje Pan tam stworzone przez i3d prezentacje i aplikacje, zgadza się? Chyba, że kończycie tam instalacje Cave i Quazara? Czy skończycie prace do końca czerwca? Mam do Pana jeszcze pytanie odnośnie Shell'a: czy wizualizację "pływającej rafinerii" to Wasze dzieło?(pojawiały się informacje o tym statku na portalach związanych z cadem)

Ogólnie rzecz ujmując mają solidne przyczółki u dużych koncernów petrochemicznych na świecie: Saudi Aramco, BP, Exxon, Shell. Utworzenie przedstawicielstwa w USA powinno przyspieszyć pozyskiwanie zleceń. Natomiast patrząc na Polskę widać, że też pozyskują klientów branzy energetycznej- chocby PGE, i to jest o tyle istotne, że w perspektywie budowy elektrowni atomowej, będą mieli szanse dostać zlecenia na opracowanie symulatorów szkoleniowych dla kadry obsługującej elektrownię (chyba nikt nie wyobraża sobie szkoleń w działającej elektrowni, choć rosjanie w Czernobylu tak robili...)- o wiele taniej wyjdzie wykonanie takiego symulatora (oczywiście w 3D) niż zrobienie dajmy na to "makiety". Dla potentatów petrochemicznych wykonują własnie takie symulatory szkoleniowe (dotyczące np obsługi szybu wiertniczego czy ropociągów i instalacji z nimi związanych) - i tutaj kolejne pole do popisu przy rozpoczęciu wydobywania gazu łupkowego w Polsce... Ale co wam będę pisał - doskonale wiecie o co chodzi...

jestem przekonany, że z jednej strony pozyskiwanie pieniędzy od inwestorów a z drugiej strony wypłacanie sobie w formie dywidendy pieniędzy z kasy spółki jest nieetyczne i wielkim nieporozumieniem. Wg mnie AD powinni na takie rzeczy reagować i być pierwszym sitem dla spółek chcących pozyskać pieniądze od inwestorów i przed wejściem na NC. Widać, że takie podejście jest im nie na rękę - dużo spółek wogóle nie trafiłoby na NC... Ale taka wg mnie powinna być rola AD. Natomiast jeśli znajdzie sie taki doradca, który określi dajmy na to na swojej stronie internetowej zaostrzone warunki wprowadzenia spółek na NC i pochwali się stosowaniem tych warunków w rzeczywistości, a dodatkowo spółki te będą conajmniej w 100% wypełniać strategię z memorandum czy dokumentu infor. osiągając zakładane wyniki byłbym gotowy ja jako inwestor takiemu AD zapłacić dodatkową prowizję za możliwość objęcia akcji takiej spółki... Ale cóż jest inaczej: spółki wchodzą na NC żeby dotychczasowi właściciele stali się jeszcze bogatszy i AD też wprowadzają spółki żeby być zarobić jeszcze trochę, a inwestorów ma się gdzieś... Wiadomo, że oferta prywatna objęcia akcji ma swoje prawa, ale czy ręczne sterowanie typu: tego inwestora skrócimy mniej bo chce więcej a tego skrócimy więcej bo chce mniej akcji a tamtemu nic nie damy bo za cienki dla nas... Przypomina mi to socjalistyczną regulację gospodarki czy rasową segregację.

Trochę stare ale o Bielsku-Białej nie wiedziałem i starym mieście w Katarze...

www.newsline.pl/news/zbranzy/a...

jakoś męczy mnie google..., kiedyś i3D (jeszcze kiedy była sp. z o.o.) współpracowała z google (Earth Google...)

tym bardziej, że w tvncnbc mówili, że o problemach Grecji było już wiadomo rok temu...

szczerze pisząc na taki sposób nie wpadłem. Dzięki!
Jeśli zostaną podane wyniki za 2Q11 i będą przyrównane do 2Q10 to sytuacja będzie podobna... I jeśli spółka tak zrobi co kwartał to przy okazji wyników kwartalnych w 2011 r poznamy wyniki kwartalne za 2010 r. - ukaże się dynamika wzrostu przychodów i zysków kwartalnych obejmująca dwa lata...
Więc wychodzi na to, że przy kursie 5,15 i podanym przez Ciebie zysku wskaźnik c/z wychodzi 26... więc biorąc to pod uwagę jesteśmy już niżej niż w ofercie prywatnej...

pop napisał(a):

Liczba akcji: 9,3mln
Zysk roczny z ostatnich 4 kwartałów: ok.1,85mln

Skąd wziąłeś ten zysk? Ja nie potrafię nigdzie znaleźć wyników za 2010 r podzielonych na kwartały...

Nie mogę juz edytować sowjego postu a chciałem usunąć rok 2012 - masz racje pop'ie chodziło o 3-4 lata do przodu (sprzedaż Quazara na pełnych obrotach). Odnosnie kwestii wyceny programu to byc może będzie kilka wersji cenowych uzależnionych od konfiguracji programu (pełna wersja dla Cave, wersja pro oraz medium a dla normalnych "ludzi" też jakaś bardzo okrojona wersja...) i kilka docelowych grup klientów. Miejmy nadzieję, że wymyślą dobrą strategię sprzedaży!

mathu napisał(a):
Tyle że taka firma 90% zysku wyda co roku na wzrost zatrudnienia i wzrost płac (płace w IT w Krakowie w tym roku poszły do góry o jakieś 20%).

Dla akcjonariuszy zostaje niewiele albo nic. Ja np. odszedłbym z firmy, gdyby wypracowany przeze mnie zysk poszedł na dywidendę zamiast na podwyżkę.
Oczywiście można inwestować w oparciu o same wskaźniki, ale to nie fabryka gwoździ.

Wiele mogę zrozumieć albo poprostu przyjąć do wiadomości, ale pogrubionego tekstu ani nie rozumiem ani nie przyjmuje do wiadomości. Żeby się nie zrobił wątek o pracownikach to tylko napiszę tak: gdyby do mnie zgłosił się kandydat na pracownika i powiedział mi, że cały zysk który wypracuje mam mu zwrócić i wypłacić pensję (która coroku ma rosnąć po 20%) to bym go *********** od razu za drzwi... Oddawanie pracownikom wypracowanego zysku jest chyba jakimś koszmarnym nieporozumieniem i myślę, że pracownika, który przychodzi do szefa i mówi : "w poprzednim kwartale ja i koledzy zrobiliśmy tak, że zysk wzrósł rdr o 32,5% wobec czego żadamy podwyżki o 30%" zwalnia się w pierwszej kolejności.

Cytat:
dzisiejszy wskaznik c/z i jego analiza nawet w najmniejszym stopniu nie odzwierciedla przyszłej wyceny spolki, a ta na dzien dzisiejszy zalezy od zyskow, których zrodlem będzie sprzedaz Quazara3D i usług z nim związanych glownie na rynku w US, które wlasnie teraz sa w fazie start-upa.

Więc dochodzimy jednak do tego o czym (mam nadzieję, że pop sie ze mną zgodzi) piszemy : prognozy na rok 2011 r i obecny wskaźnik c/z liczony dla tych prognoz wydaje się być atrakcyjny. Być może prognozy na 2011 r. zostaną pokonane przez faktycznie osiagnięty zysk. Na poparcie osiagnięcia prognozowanych wyników a nawet ich przekroczenie świadczą wyniki za 1Q2011. Nie rozważamy jeszcze wpływu sprzedaży Quazara3D i zysków z tego tytułu, które pojawią się w 2012 r. Bo jeśli zarządowi ciężko to zrobić to co dopiero my możemy (choć prezes coś przebąkiwał o tych 100mln w 2012 - tylko nie pamiętam czy w PLN czy USD Anxious ) .

Myśle, że nie chodziło o to żeby nie wyliczać wskaźników (bo do tego prawo ma każdy z nas) tylko o to, że wskaźnik c/z może prowadzić do niewłaściwej wyceny spółki...
Więc pozostaje pytanie do side w jaki sposób najbardziej racjonalny wycenić w chwili obecnej taką spółkę jaką jest i3D? W poście wyżej pop sugerował wycenę właśnie wskaźnikiem c/z. Natomiast chętnie poczytam w jaki inny sposób można ją wycenić? Oczywiście prównując przychody i zyski z roku 2010 r i osiągnięte w 1Q2011 daje jako-taki pogląd na dynamikę wzrostów tych wielkości jaka może mieć miejsce w 2011r.
Więc na koniec ponawiam pytanie: w jaki sposób można określić wycenę takiej spółki jak i3D posiłkując się wyłącznie informacjami dostępnymi dla wszystkich?

widzę, że dyskusja na temat spółki zeszła na "pole"... Uwidoczniła się odwieczna wojna między tymi którzy chcą taniej kupić i tymi którzy chcą drożej sprzedać. Każdy kij ma niestety dwa końce, bo role się w końcu odwracają. Przedstawiamy tutaj dane ogólnodostępne i próbujemy na ich podstawie ocenić przyszłe przychody i zyski spółki. W mniej lub bardziej udany sposób. A to czy ktoś czytając nasze wypociny kupi akcje czy je sprzeda to każdego inwestora indywidualna sprawa. Wszyscy domyślali się:
1. Na debiucie pójdzie w górę
2. Po debiucie spadnie
3. Każdy sobie ten punkt opisze jak chce...
Jeśli ktoś sprzedał na górce i dokupił na dołku to gratuluję. Pozostaje pytanie co dalej? Czy kurs 8 zł osiagnięte w drugim dniu po debiucie będący maksymalnym kursem spółki to jest maksimum na co stać akcje tej spółki? I czy osiagnięte 5,06 zł jako dotychczasowy kurs minimalny to dno którego już nie przekroczymy?
Wracając do transakcji Secus to powtórzę: pakietówka lekko powyżej 70 000 akcji po 3,40zł i tak jak pisał pop na rynku NC sprzedali ~10 k akcji. I był jeszcze sprzedaż w rynek akcji BHP coś około 6-7 k akcji jak również zakup 1-2 k akcji...

Co jest nieobiektywne? Ja napisałem o tym jaki zysk w 2011r widzę ja, opisałem jak go policzyłem... A jaki zysk ty widzisz? Podaj argumenty... Wyniki za 1Q11 podane w memorandum nie mogły być komentowane i przytaczane ze względów wszystkim znanych. Jeśli chodzi o Secus - napisałem na forum ale zostało wycięte. Ten kto się interesuje ten wie, że Secus sprzedał ponad 70 000 akcji w cenie za jaką zakupił (czyli 3,40zł akcje serii B) - jaki to miało sens nie mam pojęcia, biorąc tym bardziej pod uwage to, że redukcja dla indywidualnych wynosiła 78%. No chyba, że Secus jako insytucjonalny zakupił dla jakiegoś indywidualnego akcje i teraz mu oddał...
Cytat:
I ostatnie: wyniki polegają w dużej mierze na jednym odbiorcy - Politechnika Śląska- co się stanie kiedy skończą się wspólnie realizowane projekty?

Rozwiń myśl bardziej szczegółowo - o jaki projekt dla Politechniki chodzi (o ten który finansuje ministerstwo edukacji?), wielkość projektu i okres trwania i ile z tego projektu jest na 2011 r (jeśli jest dłuższy). Byłbym wdzięczny i myślę, że nie tylko ja...

Skoro dodruk akcji związany jest z projektem dofinansowanym przez UE a nie przejęciem "rozpoznawalnego" proejktu interentowego to dlaczego pozbawia się dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru akcji nowej serii? Nie dziwi was to? Bo jeśli chodziło (a ja tak to rozumiałem) o przejęcie projektu interentowego to sobie to jakoś tłumaczyłem (potrzebna szybka kasa żeby konkurencja nas nie uprzedziła), ale dodruk akcji dla wybranych, żeby sfinansować projekt dofinansowany z UE? To ja się pytam: kto im udzielił dotacji i jak udowodnili finasowanie projektu ze swojej strony w dokumentach aplikacyjnych o przyznanie dotacji?

Pozostaje za I kwartał pogratulować spółce osiągniętych wyników, natomiast ciekawa jest dosyć wysoka rentowność (~40%) i niewiadomą jest to, czy to będzie "normalna" rentowność czy chwilowa, myślę, że tak dużą rentowność zawdzięczają Quazarowi3D: sprzedaż i oczywiście wykonywanie (a chyba przede wszystkim) projektów za pomocą tego programu. Myślę, że w wywiadzie dla TVN CNBC, którego udzielił Patryas, na pytanie dziennikarza odnośnie rentowności prezes odpowiedział troche wymijająco ale nie to było najważniejsze, bowiem chyba najważniejsze było to, że prezes powiedział, iż większość kosztów powstania Quazara to lata 2009 i 2010 r. i teraz można domyślać się, że w tym roku koszty (związane z "pudełkowaniem" programu) nie będą juz tak duże. Więc jeśli zysk w latach poprzednich został "uszczuplony" o koszty związane z powstaniem Quazara więc można mniemać, że rentowność w 1Q11 to będzie "normalna" rentowność w przyszłości. Natomiast biorąc pod uwagę, że w tym roku skończą się wszystkie koszty związane z tym programem to przyszły rok (bez tych kosztów) może być wyśmienity i dojdzie przychód (myślę, że spory) ze sprzedaży samego Quazara3D. Oj będzie się działo!!!

Aż o takiej kwocie dotacji nie wiedziałem - oczekiwany zysk wyliczony wyżej oczywiście zostaje aktualny, natomiast nie mam pojęcia jak dotacje mogą się przełożyć na zysk firmy. Zapewne mogą zrobić zysk z dotacji mając tyle spółek powiązanych ze sobą... w każdym bądź razie końcówka roku powinna być "gorąca" jeśli chodzi o kurs właśnie ze względu na Quazara. Pozostaje pytanie na ile rynek będzie wyceniał zyski grupy do końca roku i kiedy rozpocznie się gra pod Quazara na papierze. W końcu do końca roku zostało 6 miesięcy (to nie tak długo) i kurs powinien reagować na wyniki kwartalne i informacje o "pudełkowaniu" Quazara, nie wspominając oczywiście o zawieraniu nowych kontraktów na usługi czy sprzęt. Myślę, że ci co będą mieli akcje na koniec bieżącego roku będą bardzo zadowoleni a ci co będą je mieć na koniec 2012 r będą zachwyceni...

Może nikt nie podjął się tego zadania bo ciężko jest wyłuskać ostatnie 4 kwartały... Natomiast zwróć uwagę na wyniki (nieaudytowane) za 1Q11 podane we wspomnianym przez Ciebie dokumencie: w wynikach skonsolidowanych grupy i3D mamy zysk na poziomie 597 tyś zł natomiast samej spółki i3D w wysokości 675 tyś zł i jeszcze jedno EBITDA dla samej i3D podano w wysokości 1 076 tyś zł natomiast skonsolidowane całej grupy na poziomie 1 208 tys zł... Skupiając się na samej spółce i3D wyczytać można, że zysk za 2010 r wynióśł 1,397 mln zł przy ilości pracowników równej 10. Więc jeśli pisałeś prawdę, że wykonali "plan" wzrostu zatrudnienia w całej grupie z 34 do 50 pracowników już w chwili obecnej, to znaczy to, że w i3D jest już 20 pracowników czyli dwa razy więcej niż w 2010 r i można liczyć na to, że poprostu zysk samej i3D zostanie podwojony, czyli wyniesie w 2011 r. ~ 2,80 mln zł. Oczywiście, w 2010 r nie było przychodów i zysków z Quazara3D więc ten wyliczony w banalny sposób zysk samej i3D w 2011 r tego też nie obejmuje, ale w 2011 r sprzedaż Quazara3D też nie ruszy (no może poza tym wyjątkiem dla Aramco...). Natomiast biorąc pod uwagę całą grupę i3D to w 2010 r. wykazano zysk 1,109 mln zł - czyli jakieś spółki z grupy nie przynoszą zysków tylko straty, co jest normalne bo były w fazie rozwoju (kosztowej a nie zyskowej), co zjadło prawie ćwierć miliona złotych (0,288 mln zł dokładnie) czyli 20% zysków samej i3D. Więc jeśli w tym roku spółki z grupy wyjdą chocby na zero to biorąc pod uwagę podwojenie pracowników w i3D można oczekiwać zysku na poziomie 2,80 mln zł i wtedy wskaźniki, o których pisze pop zrobią się (przy ostatnim kursie) historycznie najniższe (inna sprawa czy rynek do tego dopuści).
Patrząc na tabelę ze strony 100 i ostatni wiersz tej tabeli widać (nie wnikam skąd wziął się zysk czy strata), że oczywiście i3D oraz i3D Home i LWR przyniosły w 2010 r zysk. W 2011 r (oprócz i3D) jeszcze w spółce w i3D Home planowano zwiększenie zatrudnienia wprawdzie o jedna osobę ale to zawsze coś w spółce, która w 2010 r przynosiła zyski - można liczyć na zwiększenie zysku w tej spółce, biorąc pod uwagę, że deweloperka jakby ożywiała się i taka forma prezentacji mieszkań i domów może być bardzo ciekawa dla deweloperów... Niestety pozostałe spółki grupy czyli i3D Sience , i3D Network i i3D Med przynoszą straty. Jeśli chodzi o pierwsze dwie czyli Sience i Network to pozostaje mieć nadzieję, że w 2011 r wyjdą na "zero", natomiast wydaje się, że i3D Med przyniesie straty w 2011 r (w 2010 r zero pracowników a w 2011 r. 5 czyli mozna przewidywać koszty ale zysków raczej nie). Należy tutaj powiedzieć, że projekty realizowane przez LWR, Sience i Network posiadają dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1.
Reasumując moje wypociny: przy zwiększonym zatrudnieniu w 2011 r można liczyć przez proste analogie na zysk i3D (bez grupy) w wysokości ~ 2,80 mln zł. Biorąc pod uwagę, że reszta grupy w 2011 r przyniesie również straty na poziomie podobnym jak w 2010 r (~ 0,3 mln zł) to zysk całej grupy w 2011 r może wynieść ~ 2,5 mln zł. Biorąc pod uwagę to co napisał pop odnośnie wykonania planu wzrostu zatrudnienia już w marcu można sobie już samemu (każdy niech to zrobi sam) określić czy prognoza zysku podana przez spółkę (1,825 mln ł) ma szansę się wypełnić czy też zyski będą wyższe i osiągną poziom ~ 2,5 - 2,8 mln zł.

nowe "produkcje" i3D - prawdopodobnie z 2Q:
dla nowego (chyba) klienta czyli Energomontaż-Północ sp. z o.o.

i dla starego Saudi Aramco (myślę, że skoro wrzucono 12 czerwca to też jest nowe zlecenie dla tego giganta...)

Być może wykonają prezentację odnosnie wydobywania gazu łupkowego w Polsce - w sumie kilka firm do tego będzie wchodzić...

Czekam z zapartym tchem na dokończenie opisu Jak mogłaby przebiegać ta konsolidacja? i ile będzie to kosztowało i jakie zyski przyniesie dla przyszłych akcjonariuszy

Szkoda tylko, że na stronach Tro nie ma żadnej informacji o tym nowym przedsięwzięciu na polskim rynku medialnym. Czy to będzie jakaś konferencja prasowa czy w formie komunikatu? Może wywiad w TVN CNBC?
Zobaczymy co wymyślili, żeby to nie była zasłona dymna. Wracając jeszcze do drukowania akcji, to największe wrażenie na mnie (i chyba nie tylko) zrobiłaby informacja o wypuszczeniu 1 mln akcji po 2zł dla jakiejś instytucji przy kursie obecnym ( 1,6x zł)...

Jeśli chodzi (jeśli to kogoś interesuje) o uzupełnienie NCIndex'u o pakiet 1,47 mln akcji to wychodzi, że brane są pod uwagę następujące akcje: 795 000 serii A (określonych w akcjonariacie jako "pozostali"), 300 000 akcji indywidualnych serii B i 375 054 akcji serii B "III funduszu", co daje w sumie 1 470 054 akcji. Wg moich wyliczeń jeżeli wszystkie instytucje nie będą w najbliższym czasie sprzedawać akcji to rzeczywisty ff wyniesie na najbliższe 6 miesięcy 556 500 akcji, biorąc pod uwagę dotychczasowy obrót 405 000 pozostaje nam w grze około 150 000 akcji... źródełko z akcjami wydaje się, że będzie wysychać...

i jeszcze dzisiejsza "aktualność" ze stron i3D (pobieżnie podane było wcześniej przez pop'a):
Zlokalizowany w Arabii Saudyjskiej, najnowocześniejszy ośrodek szkoleniowy dla branży petrochemicznej UPDC (Upstream Professional Center, Saudi Aramco) wykorzystuje rozwiązania przygotowane przez VRHouse z Gliwic. Firma i3D zainstalowała w salach UPDC jaskinię typu CAVE oraz wykonała specjalne symulacje szkoleniowe.
W drugiej połowie maja 2011 roku w pomieszczeniach UPDC zainstalowano wykonany w ostatnim czasie projekt Wellhead oraz prezentowany w kwietniu przez Saudi Aramco na dwóch konferencjach branżowych w USA projekt Rockoutcrop. Obie aplikacje wykonane przez i3D w pierwszym kwartale 2011 roku, a także aplikacja FlowPerformance wykonana dla Aramco w roku poprzednim, wchodzą w skład programu szkoleniowego UPDC podnoszącego kwalifikacje pracowników firmy oraz przygotowujące studentów zachodnich szkół wyższych do pracy w Aramco.

Aplikacja Rockoutrcop stanowi niezwykle dokładną wizualizację przekroju przez roponośne formacje skalne w pobliżu miasta Rhiad w Arabii Saudyjskiej. Aplikacja przygotowana została przez i3D przy współpracy z uniwersytetem UTD w Dallas i wykorzystywana jest przez nauczycieli geologii oraz geofizyki. Z kolei symulacja Wellhead to wizualizacja standardowego zaworu produkcyjnego, dająca studentom możliwość zapoznania sie z jego budową oraz zasadą działania w skali rzeczywistej.

- Wyświetlając zawór w jaskini, użytkownik pracuje z modelem w skali rzeczywistej, który widzi koło siebie patrząc przez okulary trójwymiarowe z wbudowanym systemem śledzenia ruchu – mówi dr Marek Koźlak z i3D.

Aplikacja FlowPreformance, dostarczona została firmie Saudi Aramco w zeszłym roku. Obecnie uruchomiana jest w technologii 3D na zaawansowanych systemach projekcyjnych, jakie znajdują się w UPDC. Stanowi ona moduł wizualizacyjny inżynierskiego oprogramowania do kalkulacji natężenia przepływu w zależności od kombinacji wielu parametrów fizycznych i środowiskowych w trakcie procesu wydobycia ropy naftowej.

i chyba już wiemy skąd taka wysoka rentowność wyników za 1Q2011r. Wydaje mi się, że w Aramco zadomowili się już na stałe, instalując tam dodatkowo Quazara3D otworzyło się im stałe źródło zleceń: coraz to nowe narzędzia edukacyjne. Uruchomienie przedstawicielstwa w USA powinno przyspieszyć pozyskiwanie zleceń od Aramco i powinno byc ich więcej (dużo więcej), dojdą jeszcze zamówienia od firm amerykańskich, które kierowane są do tej pory tylko do firm zlokalizowanych w USA (np. zlecenia bezpośrednie od zbrojeniówki i bez pośrdników...)

w moich wyliczeniach powyżej akcje M.Koźlaka też potraktowałem w rozbiciu na 6 i 12 miesięcy, choc na jego akcje jest 12 miesięcy lock-up na wszystkie akcje (nie chciało mi się dochodzić ile ich ma...)

Nie wiem czy dokońca dobrze wyliczyłem ale ff wychodzi taki:
dla akcji serii A w ciągu 6 miesięcy od debiutu: 256 500 akcji
dla akcji serii A w ciągu 12 miesięcy od debiutu : 513 000 akcji

dla serii B brak lock'up czyli pełne 1,40 mln akcji,
ale biorąc pod uwagę to, że bzwbk nie sprzeda akcji w ciągu 3-4 lat (przyjmijmy za pewnik 12 miesięcy) i Secus i wg mnie trzeci fundusz, który nie przekroczył progu 5% też nie sprzedadzą akcji w ciągu 12 miesięcy to pozostaje z serii B akcje dla indywidualnych, czyli: 300 000 akcji...

Reasumując ff "minimalny":
6 m-c : min 556 000 akcji
12 m-c : min 813 000 akcji

ff "maksymalny":
6 m-c : 1 656 000 akcji
12 m-c : 1 913 000 akcji

Łącznie z dniem dzisiejszym obrót wyniósł: 405 697 akcji...

Czy ktoś może mi wyjaśnic dlaczego NCIndex zostanie uzupełniony o pakiet "tylko" 1 470 000 akcji i3D?

www.newconnect.pl/?page=inform...

skoro wszystkich jest 9,27 mln?

i dlaczego 1,47 mln? Nie pasuje mi ta liczba nijak... w pp było oferowanych 1,40 mln akcji...

czy ktoś orientuje się (policzył w rozbiciu na okresy, o któych mowa w dokumencie) jaka jest rzeczywista wielkość ff (przyjmując, że instytucje nie będą wywalały akcji przez okres 3-4 lat jak BZWBK)?

Masz całkowitą rację, a ja jestem wyjątkiem (z średnią 3,95zł) potwierdzającą twoją tezę...

jeśli spekulacją można nazwać inwestowanie w smoke shop (licząc nie wiadomo na co) to spekulacja w przypadku i3D zaczęła by się w chwili obecnej na poziomach kilkudziesięciu złotych za akcję (wg mnie).

Drugie widły Whistle , przez dłuższy czas ci co skupowali nie tykali górnych wideł...Widocznie uznali, że na tych poziomach już nie zbiorą (ale jak ktoś uważnie patrzył to znowu było sprawdzanie ile stoi akcji aż do poziomu 9zł...). Zgodzę się z pop'em, że ładnie to wygląda technicznie z każdej minikorekty wychodzimy coraz wyżej. Ciekawe jak to się skończy w dniu dzisiejszym? Puszczą drugie widły czy nie?

a ja jestem ciekaw czy domknie się luka na wykresie czy nie...
Ciekawa sprawa:
Cytat:
- Premier Rosji Władimir Putin we wtorek ponownie zaproponował Ukrainie, by przystąpiła do Unii Celnej i Wspólnego Obszaru Gospodarczego, dwóch struktur integracyjnych tworzonych przez Federację Rosyjską, Białoruś i Kazachstan.

gpwinfostrefa

michalmarchewka AGT zamiana AGO

Więc będzie na przejęcia co najmniej 133 mln zł w gotówce (~34 mln Euro)...Coś można za to nabyć?

dzisiejszy PB uważa, że ceny zbóż pójdą do góry o 20% (do końca roku)... Te wszystkie informacje spowodują zapewne podwyższenie prognoz spółek na 2011 r.

Jeśli chodzi o schody to z dużą dozą prawdopodobieństwa sytuacja wygląda tak: w projekcie pierwotnym były schody monolityczne (wykonywane na budowie) natomiast ze względu na skomplikowane "kształty" wykonawca zaproponował wykonać je jako prefabrykowane (powstają poza miejscem wbudowania w specjalistycznych firmach). Na 99% (wiem z doświadczenia) inwestor wyraża zgodę (cena i termin pozostają bez zmian), ale projekt "prefabrykatów" (zamiany z technologi monolitycznej na prefabrykowaną) pozostaje w gesti wykonawcy... I tutaj zaczynaja się problemy... Nie zawsze jest tak, że takie schody monolityczne "kroi" się na części (prefabrykaty) i po sprawie... Dochodzi dodatkowe zbrojenie wynikające z różnych faz wytworzenia takiego prefabrykatu (wyjęcie z formy, transport, montaż), jeśli dołożyć do tego schody "zakrzywione" w planie potrzeba naprawdę bardzo doświadczonego projektanta żeby wszystko było dobrze. Skoro producent prefabrykatów twierdzi, że były one dobre dopóki nie zostały zamontowane (byłem kiedyś świadkiem takiego czegoś w Niemczech na obiekcie niedaleko Bayer Arena w Monachium kary były niezłe...), natomiast dopiero po montażu "coś jest nie tak" to może być tak, że projektant prefabrykatów przewidział ich montaż w jeden sposób natomiast na budowie (jak to często u nas bywa: da radę!) wykonano montaż w inny sposób (np.: projekt: trawers, rzeczywisty montaż : bezpośrednio za haki w prefabrykacie...)
Jakie mogą być opóźnienia ze względu na schody? Przyjmując, najbardziej pesymistyczną wersję czyli nowe schody prefabrykowane to od dzisiaj teoretycznie co najmniej 1 miesiąc, choć bardziej liczyłbym na 2 miesiące : wyprodukowanie nowych prefabrykatów, w między czasie rozbiórka starych i montaż nowych...
Jakie mają kary dzienne tego nie pamiętam, wiem tylko, że są troche duże...

Owszem dokonuje się zmian w projekcie (zmiana lub uzupełnienie projektu wykonwaczego), jest możliwość zmiany kosztów (protokół konieczności), zmiana terminu - ostateczność... Nie wyobrażam sobie przy takich projektach tak grubej pomyłki projektanta (np. zmiana wysokości belek żelbetowych z 40 na 50 cm), która spowodowałby wstrzymanie prac na budowie celem przeprojektowania części obiektu/konstrukcji...
Oczywiście występują nieścisłości, które powinny być wyjaśniane w ekspresowym tempie przez projektanta (tzw. nadzór autorski, i na pewno przy takim projekcie nie jest to jedna osoba...) dochodzi (dochodzą) inżynierowie kontraktu i inne osoby techniczne ze strony inwestora nie mówiąc o inspektorach nadzoru inwestorskiego.

Nikt nie komentuje artykułu w Parkiecie o i3D?

www.parkiet.com/artykul/105808...

Padają tam liczby i nikt jak jest czarno na białym nie chce tego skomentować?

Czy przetrag był typu: zaprojektuj i buduj? Bo jeśli tak, to HB ma kłopoty i fundamenty moga być ruszone...
Natomiast jeśli projekt był inwestora to powinno być w umowie piękne z wykonawcą paragraf typu: WYkonawca zapoznał się z projektem realizacji inwestycji i nie wnosi do niego żadnych zastrzeżeń a przedmiot umowy zostanie wykonany zgodnie z projektem, który stanowi integralną część umowy...
Pozamiatane...
Nie będę wymieniał z nazwy firmy budującej odcinek autostrady w Polsce, której termin wykonania jest zagrożony i firma ta też próbowała zwalić niemożliwość wykonania obiektów ze względu na zły projekt... niestety nie udało się i jeśli nie zdążą to kary będą sowite (dla Skarbu Państwa)....
Niemalże pewnikiem w budownictwie jest, że to właśnie wykonawca jest winny nieukończenia inwestycji w terminie i jakości prac. Rzadko się zdarza, żeby udowodnić to projektantowi (suma błędów pracy "ludzkich" rąk jest większa niż błędu projektanta - choć przecież wykonawca zapoznał się z projektem i nie wnosi zastrzeżeń...

kurs powoli idzie na północ, powodów jest kilka (jeden z nich w wątku dla KSGAgro o zniesieniu embarga przez Ukrainę i Rosję ) mamy jeszcze to:

www.portalspozywczy.pl/zboza-o...

W skrócie:
Susza coraz bardziej zagraża Francji. Straty w produkcji pszenicy szacowane są na około 10 proc. Niestety synoptycy nie zapowiadają znaczniejszych opadów deszczu dla Francji w okresie najbliższych dziesięciu dni, co może oznaczać konieczność dalszych korekt prognoz.

Pomimo obniżenia prognoz zbiorów we Francji i w Niemczech, a także niepokojących doniesień z Chin i USA, autorzy raportu FAMMU/FAPA oceniają, że perspektywy dla światowej produkcji zbożowej nadal nie są dramatyczne.

Coraz bardziej optymistyczne doniesienia napływają z krajów basenu Morza Czarnego. Z tygodnia na tydzień dokonywane są dodatnie korekty dla Ukrainy. Wszystko wskazuje na to, że kraj ten odnotuje rekordowe zbiory zbóż - prognozowane nawet na 48 mln ton. Przy wysokich zapasach może oznaczać to znaczny potencjał eksportowy - oceniany przez niektórych analityków na nawet 20 - 22 mln ton - czytamy w raporcie.

A w Chinach susza:

wyborcza.biz/biznes/1,101562,9...

W skrócie:
Przedłużająca się susza jest poważnym zagrożeniem dla rolnictwa, szczególnie że w tym rejonie znajduje się połowa chińskich upraw ryżu. Według rządowych danych do tej pory ucierpiało 43 mln hektarów ziemi, w tym 21 mln hektarów upraw. Jak donoszą media, wielu rolników nie tylko straciło swoje zbiory, ale nawet nie planuje letnich zasiewów.

Niestety jest mowa tylko o uprawach ryżu, natomiast nie mam pojęcia czy w rejonie występowania suszy są też uprawy pszenicy, ale patrząc na rosnące ceny tego zboża chyba tak (Chiny są jednym z największych dostawców na świecie).

To samo odnosi się do spółki KSG Agro...

Samsung daje 15 mln $..:

www.hdtv.com.pl/forum/newsy/67...

link do poprzedniego postu:

Może Toshiba wzięła trochę akcji?
Toshiba: w ciągu roku wprowadzimy na rynek telewizory 3D bez okularów.Chodzi oczywiście o masową produkcję telewizorów 3D bez okularów, ponieważ prototypowe rozwiązanie tej technologii Toshiba zaprezentowała już na targach CES 2011.

Sascha Lange z Toshiby podczas prezentacji najnowszej linii produktów tej firmy zapowiedział, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy koncern wprowadzi na rynek konsumenckie telewizory 3D bez okularów. Przekątne ekranu mają wynosić 40 i więcej cali (na targach CES 2011 widzieliśmy telewizory 3D bez okularów o przekątnych ekranu 40, 56 i 65"). 3D TV bez okularów są już dostępne w Japonii. Cena modelu z 20-calowym wyświetlaczem wynosi ok. 2 500 USD.

W jaki sposób Toshiba chce osiągnąć efekt głębi bez okularów? Ma to zapewnić "silnik Cevo" oraz współpraca z wieloma firmami Research&Development.

i3d za zlecenia dla Muzeum w Kielcach dostanie 480 000 zł... co zrobią jest tu:

kielce.gazeta.pl/kielce/1,3525...

Ile zarobią na tej "robótce" przeliczcie sami...

michalmarchewka WAS 5 AGT 5

michalmarchewka - DUD zmiana KER

Nie ma co się czarować: konkurencja na rynku tego sprzętu będzie duża (wspominałem wcześniej o firmie Toshiba - seryjna produkcja, oraz Sony i specjalnie do tego celu stworzony oddział Philipsa. W chwili obecnej takich monitorów nie jest dużo (wg mojej widzy co najmniej 9 szt w Multikinie..). Jeśli chcą docelowo zająć się produkcją trójwymiarowego kontentu filmowo - reklamowego dla tej technologii to w chwili obecnej tych "odbiorników" - monitorów musi być znacznie więcej niż wspomniane wcześniej i to powinien byc ich pierwszy cel, a potem mogą się skupić na tworzeniu kontentu... Po jakimś czasie i tak sprzętowo będą górą duże koncerny, ale to co do tej pory "nauczą się" i stworzą zespół właśnie tworzący wspomniany przez prezesa kontent to będzie ich duży atut i powinien być spory zarobek...

vitto0 napisał(a):

- Naszym celem jest, by w niemal każdej galerii handlowej czy kawiarni pojawiły się ekrany 3D, na których bez konieczności zakładania specjalnych okularów klienci będą mogli oglądać np. reklamy. Jestem pewien, że choć dzisiaj jest to zupełna nowość na rynku, to za kilka lat takie ekrany będą normą - podkreśla Samborski.
parkiet.com

Gdzie ktoś porównywał na forum ta spółkę z i3D? Chyba tylko w zakresie technologi 3d i na tym koniec podobieństw. Jeśli wykonaja to co planują to będzie dobrze a nawet bardzo dobrze... Nie ma to jak samemu stworzyć sobie rynek i na nim działać, więc szybkość działania jest w przypadku tej spółki bardzo ważna.

Telewizor 52 cale 3d bez okularów:

techtrendy.pl/title,52-calowy-...

na końcu pada cena 20 000$, gdzieś czytałem, że 4ND oferuje monitor (tv) za cenę 12 000$ w USA (ale chyba przekątna 42 czy 46 cali...)

Informacje podane w pierwszym poście pochodzą z artykułu w parkiecie, oto link do niego :

www.parkiet.com/artykul/7,1055...

więc chyba są już "jawne"...

Czytając literalnie kilka tygodni to co najmniej 2 (lub 3 :) ) a do końca maja jeden tydzień... więc debiut w okolicach połowy czerwca?
Cóż to jest ten tydzień czy dwa w porównaniu z tym, że BZ WBK będzie trzymało akcje przez 2-4 lata...

i3D to najnowsza inwestycja BZ WBK
Wchodzimy na 2-4 lata w firmy, które mają dobrych menedżerów — mówi Anna Andrzejak, dyrektor ORK BZ WBK
Wczoraj fundusz pochwalił się kolejną inwestycją — kupił 5 proc. akcji i3D, które tworzy aplikacje do komputerowych wizualizacji.

www.pb.pl/2/a/2011/05/25/Fundu...

Ja tą spółkę postrzegam bardziej jaką "usługową" niż handlową, więc c/wk może być trzycyfrowy. Pomysł jest przedni, natomiast co do pierwszego postu na tym forum: nie jestem przekonany czy są pierwszą firmą w Polsce oferującą taki zakres usług i technologii:

http://3dbezokularow.pl/

ale patrząc z drugiej strony: jeśli "duzi" płacą jeszcze więcej to i tak to musi być opłacalne, więc tą branżę "duzi" postrzegają jako zyskowną, więc Boryszew na tej branży też powinien zarabiać jeszcze więcej...

Konkurencja w technologi 3d bez okularów dopiero będzie duża, na początek Toshiba, pisze się też o Sony. Będzie tak, że większość producentów tv będzie musiała pójść w tym kierunku. Oczywiście spowoduje to również powstawanie monitorów, laptopów, telefonów i innych urządzeń multimedialnych wyświetlających obraz 3d bez okularów. Oczywiście pociągnie to również konieczność zaprojektowania i produkcji szybkich i tanich procesorów przekładających obraz 2d na 3d w tej technologii (na dzień dzisiejszy ilość danych do przetworzenia jest taka, że tylko zapis i szybkość odczytu na blueray daje radę uzyskania jakości HD w tej technologii)... Gdzieś jeszcze czytałem o rozwoju internetu i wypowiadający się w tym artykule zgodnie twierdzili, że następny etap to właśnie 3d...
bodajże od dziś na appstore jest dostępna aplikacja na ipod'a pozwalająca uzyskać właśnie efekt 3d bez okularów (przy tej rozdzielczości tego urządzenia efekt może nie będzie powalający ale pierwszy krok został zrobiony... Czyżby nadchodziła era technologi 3d pod strzechy?

Krótkie wyjasnienie o co chodzi z ekranami do wyświetlania 3d bez okularów:

Tak jak napisałeś: 100mln przy spełnieniu pewnych warunków jest możliwa do osiągnięcia w średnim terminie, tylko co uważasz za średni termin? Jeśli koniec przyszłego roku to być może taka będzie kapitalizacja spółki (lub większa) więc kupując akcje w tym roku przy wycenie spółki na kwotę 100mln zł kupujesz cały przyszły rok w "ciemno" - a co jeśli koniunktura się popsuje? Dlatego z rozwagą przy wycenianiu spółki...
Odnosnie wypowiedzi SteV'a : o jakim programie piszesz? (wizualizacja 3D i cena > 20 tyś. zł). Jeśli chodzi o spiracenie Quasara to ciekawe jak to rozwiążą... ponoć jednym ze sposobów jest blokowanie działania programu co określony czas (np. 1 godzinę) i nie zapisywanie efektów pracy... nie mówiąc o efektach w czasie pokazu dla klientów...

MCI otrzymało od Skarbu Państwa łącznie 46.413.726,94 PLN tytułem odszkodowania ( z odsetkami i kosztami zastępstwa) za JTT... Zapłaci za to zaliczkę podatku CIT za maj w wysokości 7,144 mln PLN.

ale z drugiej strony chyba nie było w ostatnich latach debitów po których akcje kurs cały czas rósł... korekta po debiucie wg mnie musi być - ale czy będzie taka jak przy większości spółek z NC tego nie wiem... Natomiast uważam, że dla mnie strach będzie prowadzić gierki polegające na szukanie maksa w dniu debiutu i czekanie na korektę żeby odkupić, a strach polega na tym, że mogę nie zdążyć kupić lub nie trafić w maksa... Na poparcie tego choćby argumenty kolegi o kapitalizacji rzędu 100mln zł, a ja po wspomagaczach chmielowych twierdzę że 200 mln... Oczywiście jak kapitalizacja dojdzie do 1 miliarda to chyba wam odsprzedam... (znajdzie się taki "mądry" kto tyle da na debiucie?)
Więc moja rada dla chcących kupić na debiucie: spokojnie, jest trochę akcji starych akcjonariuszy, których nie obowiązuje lock'up a jak sobie podbijecie cenę do tych 100-200-1000 mln to sami przez siebie będziecie płakać...

Quasar mocno działa nie tylko na wyobraźnię inwestorów ale wszystkich, no może oprócz fachowców, którym jest dedykowany. Oczywiście każdy z nas ma jakieś "osobiste" wyobrażenie o tym programie, ale chyba nikt z nas go nie zakupi (jak choćby np. Wiedźmina 2)... chyba nie ta liga "cenowa". Powiadasz, że 100 mln kapitalizacji (powyżej 10zł/ akcje)... odnośnie tego stwierdzenia ja się nie wypowiem!

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 20 listopada 2011 17:41:24
Liczba wpisów: 372
[0,10% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,852 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło