pixelg
Wybory Parlamentarne 2011 - Ankiety i konkursy - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pytanie w Ankiecie : Na kogo będziesz głosować w Wyborach? (Ankieta zamknięta)
Wybór Głosy Statystyki
Platforma Obywatelska 38
27%
Prawo i Sprawiedliwość 13
9%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 4
2%
Polskie Stronnictwo Ludowe 4
2%
Polska Jest Najważniejsza 1
0%
Kongres Nowej Prawicy 50
36%
Inna partia 4
2%
Oddam nieważny głos 5
3%
Nie idę na wybory 19
13%

15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Wybory Parlamentarne 2011

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 8 września 2011 21:48:47
bankrucik napisał(a):

projekt budzetu na 2012 zakłada WZROST WPŁYWÓW z PODATKOW powyżej inflancji i przy zdecydowanie niższym wzroście gospodarczym..

VAT + 7%
PIT +10%
CIT +25%

jakim cudem? podniosą POdatki !

i to nie wystarczy jak widać poniżej

no to mamy potwierdzenie sciemy rzadu w budzecie na 2012 rok.... rząd czeka do wyborów a potem się zacznie podwyzszanie podatków i inne machlojki...

a takie obniżenie ratingu polski to bedzie idealnym powodem do zjazdu w dól,
kiedy zaczynamy pod to grac?

- Rządowe prognozy przychodów na przyszły rok są zbyt optymistyczne i plany premiera Donalda Tuska zmniejszenia luki budżetowej nie są wystarczające – powiedział Kowalski w wywiadzie dla agencji Bloomberg podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Szef Fitch Polska zaznaczył jednak, że od marca sytuacja w Europie zmieniła się znacznie i prognozy dla gospodarek kontynentu są gorsze niż były wówczas. - By osłabła negatywna presja na rating Polski musimy widzieć chęć podjęcia działań, które będą możliwe do wykonania, realizowane w rzeczywistości, a nie tylko na papierze oraz trwałe – podkreślił Kowalski.

www.parkiet.com/artykul/109388...

Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

mila
0
Wpisów: 716
Wysłane: 10 września 2011 19:54:18
noise napisał(a):
W 100% zgadzam się z mrk, kluczem jest uszczelnienie systemu, wprowadzenie różnych stawek i przede wszystkim weryfikacja tych wszystkich pseudo rolników którzy kilka lat temu kupili parę hektarów ziemi i korzystają z taniego krusu pracując na umowach zlecenie i o dzieło. Sam kilku takich delikwentów znam,wave którzy zarabiając po kilka tysięcy na umowie zleceniu płacą te chyba 250 zł/kwartał krusu. Wszystko było zgodnie z obowiązującym wtedy prawem więc nie mam im tego za złe, ale normalana sytuacja to to nie jest...

KRUS i ZUS trzeba likwidować a nie uszczelniać - tzn trzeba odejść od państowej przymusowej emerytury. Największy pożytek z utrzymywania tych instytucji ma rzesza kilkudziesięciu tysięcy urzędników tam pracujących. Emeryci "państwowi" na seniorskie lata swego życia dostaną ochłapy.
A każda nowa instytucja kontrolna ("uszczelniająca") to kolejni urzędnicy do wykarmenia i kolejni urzędnicy podatni na korupcję. A jak wiadomo teraz jest trend aby każdą instytucję państwową "kontrolować", więc powołuje się kolejne urzędy do kontroli podległych im urzędów, itd... taka samonakręcająca się spirala bizantyjskiej biurokracji. Nie mozna tego tolerować w nieskończoność.
Jedyna płaszczyzną, na której można rozmawiać to szybkość demontażu tych instytucji i znalezienie źródła finansowania dla obecnych emerytów - gdyby radykalnie zlikwidowac biurokrację (a co za tym idzie koszta utrzymania państwa) to moznaby spłacać zobowiązania emerytalne z funduszy pozyskanych m.inn. z prywatyzacji majątku pozostającego jeszcze w rękach państwa.

Na zrelaksowanie się polecam filmik mówiący jak inwestować w przyszłą emeryturę: Angel

Edytowany: 10 września 2011 19:58

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 10 września 2011 20:42:09
Cytat:
KRUS i ZUS trzeba likwidować a nie uszczelniać - tzn trzeba odejść od państowej przymusowej emerytury. Największy pożytek z utrzymywania tych instytucji ma rzesza kilkudziesięciu tysięcy urzędników tam pracujących. Emeryci "państwowi" na seniorskie lata swego życia dostaną ochłapy

Niby tak,tyle,że to...UTOPIA i bajeczka dla naiwnych...3some

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 10 września 2011 22:02:03
wiecie jaki jest szczyt bezczelności ???

Cytat:
Do priorytetów PO należy m.in. likwidacja formularzy podatkowych PIT, obniżenie zasadniczej stawki VAT do 22 proc. w 2014 roku

najlepsze jest to że znajdą się tacy co uwierzą....
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "
Edytowany: 10 września 2011 22:02

pop
0
Wysłane: 10 września 2011 22:09:23
A możesz podać jakieś inne założenie/obietnicę z jakiejkolwiek innej partii,która wg Ciebie ma szansę spełnienia...?Think
Tak tylko pytam w co mam uwierzyć...Eh?

sss56
0
Wysłane: 10 września 2011 22:22:26
pop mi naprawdę nie chodzi o szanse spełnienia tej obietnicy...

PS jak PIS obieca że obniżą składkę rentową to im uwierzę

pop
0
Wysłane: 10 września 2011 22:41:11
Aha,czyli trzeba wierzyć PIS-owi,a nie PO,jakby to PIS nie kłamał w wielu sprawach,podobnie SLD z PSL-em, a wcześniej Akcja Wyborcza Solidarność...3some
A zgadzasz się z takimi mędrkami jak Macierewicz,Sobecka,Fotyga,Rydzyk,Ewa Tomaszewska...? Pytam,bo nawet nie wdając się w szczegóły co mówią,tylko patrząc na ich gęby,to -delikatnie mówiąc- nic mądrego w tych gębach nie widać,a spiskowych idiotyzmów trudno słuchać,jak też tego cyrku pod Pałacem Prezydenckim...Think

P.S. W tej sytuacji budżetu akurat nie wiem,czy na pewno byłby powód do cieszenia się z obniżenia składki rentowej,widzisz co jest w Grecji i innych państwach,żeby nie była "skórka za wyprawkę"
Edytowany: 10 września 2011 22:43

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 10 września 2011 22:54:58
pop napisał(a):
A zgadzasz się z takimi mędrkami jak Macierewicz,Sobecka,Fotyga,Rydzyk,Ewa Tomaszewska...? Pytam,bo nawet nie wdając się w szczegóły co mówią,tylko patrząc na ich gęby,to -delikatnie mówiąc- nic mądrego w tych gębach nie widać

thumbright
Klika się i sprzedaje ;-)

mila
0
Wpisów: 716
Wysłane: 11 września 2011 04:36:18
pop napisał(a):
Cytat:
KRUS i ZUS trzeba likwidować a nie uszczelniać - tzn trzeba odejść od państowej przymusowej emerytury. Największy pożytek z utrzymywania tych instytucji ma rzesza kilkudziesięciu tysięcy urzędników tam pracujących. Emeryci "państwowi" na seniorskie lata swego życia dostaną ochłapy

utopia? dlaczego? przeciez o są podstawy wolnego rynku w który jak mniemam wierzysz?
Edytowany: 11 września 2011 04:36

sss56
0
Wysłane: 11 września 2011 05:49:46
Cytat:
Aha,czyli trzeba wierzyć PIS-owi,a nie PO,jakby to PIS nie kłamał w wielu sprawach,podobnie SLD z PSL-em, a wcześniej Akcja Wyborcza Solidarność...3some

po pierwsze: czy ja pisałem że komukolwiek trzeba wierzyć?
po drugie: bardziej wierze że coś obniży komuś kto już coś obniżył niż komuś kto mimo pięknych deklaracji tylko podwyższa.
Po trzecie bezczelne jest pisanie że się obniży VAT jak już się to obiecywało i (tutaj jest kluczowa sprawa) ale zrobiło się całkiem odwrotnie, tj podniosło. Jakby nie dotrzymali obietnicy i pozostawili go na tym samym poziomie to by było kłamstwo a tak to jest bezczelne kłamstwo.

Cytat:
P.S. W tej sytuacji budżetu akurat nie wiem,czy na pewno byłby powód do cieszenia się z obniżenia składki rentowej,widzisz co jest w Grecji i innych państwach,żeby nie była "skórka za wyprawkę"

Czyli mam rozumieć że ty będziesz się cieszył jak ci dźwigną podatki? Twoim zdaniem oddali to groźbę bankructwa? dobre
A które państwa są najbardziej narażone na bankructw? te co najmniej zdzierają z obywateli tak?
Czy to nie jest fanatyzm? zwolennik PO "liberalnej partii" która miała obniżać podatki ciąć wydatki itd. itp. pisze że nie ma powodów do cieszenia się z niższych podatków bo możemy zbankrutować.
A więc informuje cię że naprawdę jest sporo innych lepszych sposobów na uniknięcie bankructwa. Można np zwolnić 10% urzędników ha ha ha
Cytat:

A zgadzasz się z takimi mędrkami jak Macierewicz,Sobecka,Fotyga,Rydzyk,Ewa Tomaszewska...? Pytam,bo nawet nie wdając się w szczegóły co mówią,tylko patrząc na ich gęby,to -delikatnie mówiąc- nic mądrego w tych gębach nie widać,a spiskowych idiotyzmów trudno słuchać,jak też tego cyrku pod Pałacem Prezydenckim...Think

ale o co chodzi.. ja tu o bezczelności PO a tu taki tekst. Co to w ogóle ma do rzeczy? I co mają ich gęby do rzeczy?
No ale skoro piszesz to odpowiadam: wole ludzi z brzydszym gębami i niższe podatki niż "pięknych uśmiechniętych mężów stanu, fachowców itd" którzy myślą tylko o tym jak mi portfel wydrenować.

Pamiętaj mój portfel to kluczowa sprawa bo jak obywatel bogaty to państwo bogatewave
Edytowany: 11 września 2011 05:53

bldn
0
Wpisów: 211
Wysłane: 11 września 2011 09:34:38
ehehe dobre.

Od jakiegos czasu zastanawia mnie fenomen PO, robia wszystko na odwrot, z partia liberalna nie maja NIC wspolnego, a rzekomi zwolennicy wolnego rynku daliby sobie za swoich czerwonych kumpli z parti głowe uciac ;)

kto mi to wytlumaczy ? pop ? blackeye
Investment is most prudent when it is most businesslike. Benjamin Graham

pop
0
Wysłane: 11 września 2011 09:35:45
Cytat:
Czyli mam rozumieć że ty będziesz się cieszył jak ci dźwigną podatki? Twoim zdaniem oddali to groźbę bankructwa? dobre
A które państwa są najbardziej narażone na bankructw? te co najmniej zdzierają z obywateli tak?
Czy to nie jest fanatyzm? zwolennik PO "liberalnej partii" która miała obniżać podatki ciąć wydatki itd. itp. pisze że nie ma powodów do cieszenia się z niższych podatków bo możemy zbankrutować.
A więc informuje cię że naprawdę jest sporo innych lepszych sposobów na uniknięcie bankructwa. Można np zwolnić 10% urzędników ha ha ha

Powiem ci szczerze,kompletnie nic nie zrozumiałeś,stąd aż takie GŁUPOTY piszesz dokonując przy tym nadinterpretacji moich słów i przeinaczając ich sens,ale jak rozumiem wynika to z braku wiedzy, i to tej najbardziej podstawowej...
Ale trudno,muszę więc trochę wyjaśnić jak dziecku,by inni czytający nie podejrzewali mnie o poglądy,które mi tu narzucasz,bo masz klopoty ze zrozumieniem...

Ja ZAWSZE byłem,jestem i będę za jak najniższymi podatkami...!
Chodziło mi to,że jak rządził PIS , były inne możliwości,gdzyć obniżka podatków była możliwa bez uszczerbku dla budżetu,teraz jest dużo gorzej,stąd o coś takiego dużo trudniej. A owszem,obniżki podatków mogą mieć b.pozytywny wpływ na gospodarkę i sytuację budżetu,tyle,że w dłuższym terminie,krótkoterminowo powodują wyrwę,dlatego też nikomu nie uwierzyłbym,że teraz obniży podatki.
Musisz sam być wybitnym FANATYKIEM pis-owskich głupot,bo pewnie uwierzysz we wszelkie bajki nawet przy braku WYPRZEDAŻY polskich firm,jak to durnowato uważają te "brzydkie",jak też puste gęby. Nawet tutaj nie zrozumiałeś sensu,choć to banalnie proste...Tu chodziło o to , że inteligencją to te wymienione osoby nie grzeszą-zarówno po wyglądzie,a jeszcze bardziej jak otworzą te powykszywane ze złości usta...
A powiedz jeszcze,kiedy bierzesz udział w cyrku pod Pałacem Prezydenckimwave Jak tam modły w dzień i w nocy?
P.S. I kolego,jak ktoś pisze do ciebie używając określeń "Ci",Tobie itp.,to nie wypada potem odpowiadać z małej,ale nie łudzę się nadzieją,że zrozumiesz,bo najważniejsze dla ciebie jest to,że źle piszę o PIS-ie,choć o tobie już nie...
Edytowany: 11 września 2011 09:51

pop
0
Wysłane: 11 września 2011 09:39:20
bldn napisał(a):
ehehe dobre.

Od jakiegos czasu zastanawia mnie fenomen PO, robia wszystko na odwrot, z partia liberalna nie maja NIC wspolnego, a rzekomi zwolennicy wolnego rynku daliby sobie za swoich czerwonych kumpli z parti głowe uciac ;)

kto mi to wytlumaczy ? pop ? blackeye

Ja,a po co,jak masz problem ze zrozumieniem prostych rzeczy...?Angel
Ja wątpię czy zagłosuję na PO,na chwilę obecną mam inne preferencje,tam był post przeciwko czerwonym (i purpurowym) z PIS-u,a nie za PO...
Zaglosowanie na PO rozważam jedynie w sytuacji,gdyby notowania PIS-u były niebezpiecznie wysokie,jeśli nie,to zagłosuję tam,gdzie moje poglądy gospodarcze (nie ideowe) są najbardziej zbieżne i zapewniam,że to nie jest w tym momencie PO.
Edytowany: 11 września 2011 09:49

pop
0
Wysłane: 11 września 2011 09:44:12
mila napisał(a):
pop napisał(a):
Cytat:

utopia? dlaczego? przeciez o są podstawy wolnego rynku w który jak mniemam wierzysz?

Generalnie się zgadzam,ale dlatego uważam to za utopię,że ani nie ma w tym temacie większości w sejmie,ani w społeczeństwie,które jest przyzwyczajone do socjalizmu i tego się przez wieeele lat nie zmieni...

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 11 września 2011 10:49:24
mila napisał(a):
KRUS i ZUS trzeba likwidować a nie uszczelniać...

Mila jako plan długoterminowy zgadzam się z Tobą, ale moja wypowiedź odnosiła się do perspektywy kilkuletniej. a ciągu kilku lat to chyba nawet Ty przyznasz że to jest nie możliwe.
Poza tym takie tezy maja sens jak zaproponujesz konkretne rozwiązanie jak do tego dojść, bo jak ja napiszę, że podatek PIT powinien wynosić 5% to też większość się ze mną zgodzi... tylko co z tego wynika jak nie wiadomo jak to zrobić.

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 11 września 2011 11:16:14
PIT powinien wynosić 10%. I najlepiej to zrobić metodą obniżenia stawki do 10%. Cała filozofia.

Najpierw ustawiamy optymalny system podatkowy (nie patrząc na UE i na historyczne wydatki). Potem liczymy ile państwo będzie miało z tego pieniędzy, a następnie myślimy jak to wydać.

Niestety wygląda u nas to zupełnie odwrotnie. Najpierw patrzymy ile trzeba wydać, potem maksymalizujemy dochody zaciskając ludziom pętlę (ale tak żeby jeszcze mogli oddychać) a na końcu dopożyczamy ile brakuje. Żenua.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

sss56
0
Wysłane: 11 września 2011 11:28:29
Cytat:
Musisz sam być wybitnym FANATYKIEM pis-owskich głupot,bo pewnie uwierzysz we wszelkie bajki nawet przy braku WYPRZEDAŻY polskich firm,jak to durnowato uważają te "brzydkie",jak też puste gęby. Nawet tutaj nie zrozumiałeś sensu,choć to banalnie proste...Tu chodziło o to , że inteligencją to te wymienione osoby nie grzeszą-zarówno po wyglądzie,a jeszcze bardziej jak otworzą te powykszywane ze złości usta...

hej no spokojnie przecież już pisałem że nie głosowałem ani nie mam zamiaru głosować na PIS po prostu skrytykowałem PO i stwierdzam że jak bym miał wybierać między tymi dwoma partiami to wybrał bym tą za kadencji której płacę niższe podatki. To jest dla mnie kluczowa sprawa, nie obchodzą mnie inne sprawy i wymówki dlaczego i po co tak jest.
Druga sprawa: mam gdzieś że ktoś ma twarz wykrzywioną i ponoć jest nieinteligentny nic mnie takie rzeczy nie obchodzą. W ogóle to nie lubię jak ktoś naśmiewa z czyjegoś wyglądu.
A co do nadinterpretacji czyiś słów to przeczytaj posty moje a później Twoje.
A i dziwi mnie Twoja reakcja na krytykę PO pozwól że przytoczę:

Cytat:
A powiedz jeszcze,kiedy bierzesz udział w cyrku pod Pałacem Prezydenckimwave Jak tam modły w dzień i w nocy?
P.S. I kolego,jak ktoś pisze do ciebie używając określeń "Ci",Tobie itp.,to nie wypada potem odpowiadać z małej,ale nie łudzę się nadzieją,że zrozumiesz,bo najważniejsze dla ciebie jest to,że źle piszę o PIS-ie,choć o tobie już nie...

Teraz weź przeczytaj co napisałeś i nie ważne czy z dużej czy z małej i się porządnie zastanów nad sobą.
PS czyż to nie jest fanatyzm puke_l
PS2 więcej nie dyskutuje, nie lubię jak mnie ktoś w chamski sposób obraża i przy okazji inne osobyAnxious .

pop
0
Wysłane: 11 września 2011 11:36:38
Cytat:
Cytat:

Teraz weź przeczytaj co napisałeś i nie ważne czy z dużej czy z małej i się porządnie zastanów nad sobą.
PS czyż to nie jest fanatyzm
PS2 więcej nie dyskutuje, nie lubię jak mnie ktoś w chamski sposób obraża i przy okazji inne osoby .

No własnie taki styl pisania jest chamski i charakterystyczny dla ciebie,bo widzialem twoje pyskówki z innymi na wątku "kiedy szczyt hossy",choć to inni (mathu,Scarry,v3nom i jescze wielu innych) mieli rację,a u ciebie same głupoty...
A co do pisania z małej litery,to czyżbyś był aż tak slepy,czy bez rozumy,że nie widziałeś kiedy zacząłem pisać również z małej litery-dopiero po twoim używaniu z małej,wczesniej pisałem z dużej ,idź pod Pałac,tam takich jak ty jest wielu...Angel
Edytowany: 11 września 2011 11:37

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 11 września 2011 11:41:05
Myślę POP że powinieneś nieco wychamować z tym afiszowaniem się nienawiścią do obrońców krzyża i zwolenników PISu.
Gdziekolwiek tkwi racja, jezyk nienawiści to tylko język nienawiści i do niczego nie prowadzi.
O Smoleńsku i tzw obrońcach krzyża więcej słychać z ust osób popierających PO niz tych którzy niby ten temat wywołali. Nawet Rostowski wykorzystał ten argument by "merytorycznie" się odnieść do programu PISu dotyczącego uproszczenia systemu podatkowego.
Sss56 - jest bardziej stonowany w wypowiedziach, natomiast Ty uzywasz epitetów które mogą wkurzyc parę milionów ludzi w tym kraju.

sss56
0
Wysłane: 11 września 2011 11:49:46
pop ty musisz być zwolennikiem PISu - ten język nienawiści love4
Edytowany: 11 września 2011 11:50

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27