pixelg
FOJUD [Catalyst] - Notowane instrumenty - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

FOJUD [Catalyst]

Minion
0
Wpisów: 41
Wysłane: 23 stycznia 2012 17:09:23
No to ładne kwiatki...
Wniosek o upadłość został zgłoszony po cichu, za plecami inwestorów, w październiku.
My tu sobie dyskutowaliśmy o pierdołach, które i tak już żadnego znaczenia nie miały.

Najbardziej denerwuje mnie ten SECUS. Jak mogli do tego dopuścić? Jak mogli nie informować inwestorów? Nie wieżę, że niczego nie wiedzieli. A newet jeśli, to co z nich za firma co nie może dopilnować swojej pracy. Ich obowiązkiem było kontrolować Fojud i trzymać łapę na zabezpieczeniu.
Osobiście nie kupię już żadnych obligacji gdzie będzie choćby wzmianka o SECUS. Dla mnie ta firma kompletnie się zdyskredytowała!

srebrnyptak
0
Wpisów: 361
Wysłane: 23 stycznia 2012 17:25:42
wyglada to tak ze w czasie notowania obligacji zlozyli sami wniosek o postepowanie ukladowe z wierzycielami - a gdzie jest obowiazek informacyjny?

co do secusa to uwazam ze oni niedopelnili nalezycie obowaizaku wykonania cesji - a teraz metne tlumaczenia telefoniczne ktore maja na celu wymiksowanie sie z odpowiedzialnosci.
Prokurent z secusa ktory sie podpisywal na prospekcie wogole nie chce rozmawiac.

Pytania sa nastepujace:
- w ukladzie jako obligatoriusze jestesmy za podatkami, skladkami zus i wynagrodzeniami, kosztami syndyka, czy firma ma taki majatek aby pokryc wszystkie rozczenia? watpie
- jest jeszcze cos takiego ze wykup moze nastapic bez wyplaty odsetki - cytuje grupa ostatnia pokrycia wierzycieli to IV-odsetki, które nie należą do wyższych kategorii w kolejności, w jakiej podlega zaspokojeniu kapitał, a także sądowe i administracyjne kary grzywny oraz należności z tytułu darowizn i zapisów.
firma dziala, i miejmy nadzieje ze wyjasni sie to pozytywnie

pytanie jaka wielkosc kontaktu z zdm zostala juz wyplacona? i jak sie dobrac do spie... roboty Secusa?

ps. tymczasem prezesik w social dzila preznie:
pl-pl.facebook.com/people/Artu...

soonny
0
Wpisów: 179
Wysłane: 24 stycznia 2012 05:57:13
Moim skromnym zdaniem na żale i trwogi to już za późno, trzeba działać:
Po pierwsze, to jeszcze nie likwidacja firmy;
Po drugie, skoro obligacje były w jakiś tam sposób zabaspieczone to jeszcze długo możemy blokować ewentualnego syndyka;
Po trzecie, secus miała w naszy imieniu sprawować kontrolę nad tym i za to brał pieniądze, musimy znaleść kancelarię która podejmie się reprezentowania nas przeciwko secusowi w sprawie odszkodowania za nie wywiązanie się z obowiązku.

Osobiście myślę że dużą część kasy odzyskamy ale nie będzie to dziś, jutro, czy za tydzień to kwestia paru dobrych miesięcy !!!

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Wilk
0
Wpisów: 2
Wysłane: 24 stycznia 2012 13:18:14
Witam, jestem jak najbardziej za pozwem zbiorowym.

wacek123
0
Wpisów: 61
Wysłane: 26 stycznia 2012 14:07:24
czyli jednym słowem jesteśmy ostatni w możliwości odzyskania pozostałych resztek z obligacji z kapitału podstawowego nie mówiąc o odsetkach i odsetkach karnych na to niezbyt pocieszająca perspektywa a jak kolega pisze spółka sama dobrowolnie się poddała każe i jak na razie nie ma komunikatu co do dalszych perspektyw a SEKUS przygotował taki prządny prospekt co prawda w czynnikach ryzyka zostało wymienione to co zaszło lecz jak popatrzyłem na zabezpieczenie i perspektywe zysków w kolejnych pięciu latach to się wydawało że można tylko rolowac obligacje i życ sobie spokojnie z odsetek a swoją drogą to czy poznań wypłacił juz wszystkie transze za wykonane roboty czy to cośmy otrzymali było ostatecznym rozliczeniem

wacek123
0
Wysłane: 2 lutego 2012 14:56:30
nadchodzi trzeci tydzień i żadnej informacji od spółki pewnie poczekamy sobie z wykupem reszty tak jak na anti ale z czego fojud wypłaci a może by jednak pozwać sekus to przecież oni są wszystkiemu winni

obligatariusz
0
Wpisów: 15
Wysłane: 2 lutego 2012 17:22:57
wg informacji z otoczenia ZDM, to w ogóle jest jakaś gruba sprawa... gros kwoty przetargowej była przeznaczona na podwykonawców, którzy mają zawarte z Fojud umowy. Podwykonawcy szturmują teraz ZDM, bo podobno urząd wypłacił sporą część kasy Fojud SA.
I sytuacja jest taka, że podwykonawcy walą w ZDM, my się szykujemy na Secusa, a Fojud tylnymi drzwiami spokojnie wyjdzie na swoje. Mnie zastanawia dlaczego portal Stockwatch nie zareagował? Dlaczego Budostal funkcjonuje jako pierwsza upadłość na Catalyscie i są o nim artykuły, skoro to Fojud cichcem jako pierwsza firma na catalyst złożył wniosek 26 października. Jak tak dalej będzie cicho i miło, to my się tu pozabijamy a zarząd Fojud prześle nam pocztówkę z pozdrowieniami z ciepłych krajów.
A o Secusie też można znaleźć sporo ciekawych artykułów w necie... pewnie w tych ciepłych krajach będą mieli z Fojudem sąsiadujące pokoje angry3

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 2 lutego 2012 17:55:06
O FOJUD były artykuły na portalu. Nie widzieliśmy nigdzie wniosku o upadłość spółki FOJUD... Co do rozliczeń z podwykonawcami to czekamy na rzetelne źródło informacji i na pewno zajmiemy sie sprawą. Prosze o kontakt na kamil.gemra@gmail.com

Pragnę również zauważyć, że to u nas pojawiła się jako pierwsza informacja o problemach ze spłatą FOJUD. Proszę o wyrozumiałość ponieważ obligacjami zajmuje się praktycznie już tylko ja i nie jestem w stanie wszystkiego kontrolować. Podaje mail do siebie aby zwracać uwagę na istotne sprawy.

taakum
0
Wpisów: 85
Wysłane: 2 lutego 2012 22:13:14
Mnie się wydaje, że Secus - jako Autoryzowany Doradca dał ciała na tej transakcji (taką funkcję pełni w dokumencie informacyjnym). Po pierwsze nie było w EBI raportu Emitenta o złożeniu wniosku o upadłość. Secus mógł nie wiedzieć i tym się może zasłaniać, że spółka nie informowała ale jednak taka informacja powinna być w EBI - a nie ma.... chyba, że ja jej nie widzę - zobaczcie na drugie oko.

Jak był AD - a jeszcze jak wiedział to ciążą na nim pewne obowiązki i GPW pewnie zareaguje - teraz ze spółki z NewConnecta trochę nieprzyjemnych rzeczy się dzieje i raczej będą konsekwencje wyciągnięte.

Szkoda, że KNF ich nie dosięgnie bo tu karę pieniężną dostaliby od razu.

Zawsze jest pytanie - skoro ZDM płaci, płacił (jakże by inaczej) to co spółka zrobiła z kasą? Może spłaciła pożyczkę Secus Private Equity, który był (jest) ich wspólnikiem...

Maciej1974
0
Wpisów: 8
Wysłane: 3 lutego 2012 13:41:10
Z informacji jakie mam z otoczenia konsorcjanta i podwykonawców to że kwota z ZDM (nie wiem jaka część)jest zdeponowana w depozycie sądowym i podwykonawcy walczą o swoje pieniądze. Ponoć Fojud zalega im sporo kasy za ten kontrakt. Prawdopodobnie sąd będzie decydował jak to rozdysponować chociaż na kontrakcie jest przecież cesja i powinna iść na spłatę obligacji. Może są jakieś podstawy prawne, żeby cesję obalić ale to już rozstrzygną pewnie prawnicy i sąd.
Cały czas nurtuje mnie pytanie co stało się z wcześniejszą kasą wypłacaną Fojud. Zgodnie z umową powinna być w depozycie sądowym a tu wychodzi na to, że została przejedzona.
5 marca jest spotkanie w sprawie układu i pewnie dopiero wtedy dowiemy się co będzie dalej.
Wiem też że w spółce jest nadzorca sądowy, który ma tego wszystkiego pilnować. Ale wiadomo jak to jest. Spółka mocno zadłużona, praktycznie brak majątku więc nie wiadomo jak to się potoczy.
Ktoś wcześniej napisał, że w lipcu ktoś wyprzedawał obligacje, może już miał info że się tam źle dzieje, poza tym brak raportu półrocznego w EBI, brak informacji o zgłoszeniu wniosku o upadłość, opinie pracowników i podwykonawców, czyli totalne olewanie inwestorów. Brak słów

Kamil Gemra
0
Wysłane: 3 lutego 2012 13:53:24
Czy ma ktoś jakieś potwierdzone źródło informacji o tym wniosku o upadałość?

Kamil Gemra
0
Wysłane: 3 lutego 2012 15:05:11
Na razie mogliśmy napisać tyle: wiadomosci.stockwatch.pl/5-mar...

Potrzebujemy dokumentów potwierdzających złożenie wniosku o upadłość przez spółkę.

obligatariusz
0
Wysłane: 7 lutego 2012 13:59:38
W październiku 2011 powołano fundację Świat Możliwości, której założycielem jest małżonka prezesa Fojud S.A., będąca równoczesnie prezesem firmy Fojud Development Sp. z o.o., w której większościowym właścicielem jest Fojud S.A. W zakresie działalności fundacji jest niemal cały PKD pokrywający się z zakresem dzałalności Fojud S.A.
Z forum pracowników wynika, że jeszcze parę dni temu na stronie fundacji w zakładce "partnerzy" dumnie znajdował się FOJUD S.A. Obecnie ten partner nie jest ujawniany, natomiast wśród ekspertów znajduje się Prezes Fojud S.A.
Pewnie powołanie fundacji w tym samym czasie co złożenie wniosku o upadłość to zbieg okoliczności i chęć czynienia dobra i służenia społeczeństwu...

Minion
0
Wpisów: 41
Wysłane: 13 lutego 2012 20:12:22
Właśnie Fojud przysłał mi pismo odnośnie obligacji.
Ogólnie pismo można by streścić; "Chcielibyśmy, ale nie możemy."
Z ważniejszych dat:
- 20.2.2012 zostanie podane info o kolejnej transzy rozliczenia obligacji
- 5.3.2012 głosowanie nad układem z wierzycielami

Pozytywem jest to, że w ogóle podają jakieś info. Choć wolałbym by odpowiadano na bieżąco, na moje maile.

Kamil Gemra
0
Wysłane: 13 lutego 2012 21:12:43
Minion dziękuję za przesłanie pisma. Jeżeli ktoś nie widział to tutaj są szczegóły:
wiadomosci.stockwatch.pl/zarza...

Boscorelli
0
Wpisów: 31
Wysłane: 13 lutego 2012 22:53:09
Czy wiadomo kiedy został złożony wniosek o upadłość?

Kamil Gemra
0
Wysłane: 14 lutego 2012 08:23:32
Właśnie tez byśmy chcieli to wiedzieć...

obligatariusz
0
Wysłane: 15 lutego 2012 15:25:08
Z rozmowy telefonicznej z sekretariatem sądu wynika że 26 października. Dokumentu nie widziałem.

wacek123
0
Wysłane: 17 lutego 2012 15:43:51
ciekawe czy otrzymamy kolejną transze żeby chociaz wypłacili podstawowy kapitał
stock jedyna wytryną na której cokolwiek można się dowiedzieć

wacek123
0
Wysłane: 20 lutego 2012 10:31:58
sprawdzilem stonkę fojuda lecz jeszcze nic nie zamieścili może tym razem przestaną być anonimowi

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11