pixelg
INWAZJAPC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

INWAZJAPC [IPC]

AKTUALNY KURS: 0,01 zł (+0,00%) 11-12-2012 11:00
maxibox
0
Wpisów: 43
Wysłane: 6 marca 2012 14:13:22 przy kursie: 0,18 zł
Cóż,
Kod:
[mod: wycięto fragment nadający się do kroniki]
. A to z tej miłej przyczyny, że mam rzadką okazje znać kogoś kto doskonale wie, co dzieje się w sercu tej spółki.
Edytowany: 6 marca 2012 15:25

INWESTORQ
0
Wpisów: 130
Wysłane: 8 marca 2012 09:54:05 przy kursie: 0,16 zł
W zwiazku z zaistnialymi komunikatami obrazujacymi kłopoty w zarzadzaniu ta firma oraz nowa emisja ktora rozwodni kapital proponuje aby akcjonariusze ktorzy czuja sie pokrzywdzeni zaczeli cos robic w kierunku poprawienia wizerunku tej firmy :

Mozna sprawa zainteresowac Stowarzyszenie inwestorow indywidualnych oraz zapukac do innych instytucji nadzorujacych rynek

Uwazam ze firma jest w b trudnej sytuacji zagrozone sa przychody za 1 kw 2012 /serwis tej firmy na allegro nie dziala ktory generowal do 40% przychodow firmy/,a po forach mozna wyczytac iz firma ma roznorakie klopoty - ktore nie powinny miec miejsca z UWAGI iż:

-W minionym roku Spolka pozyskala z emisji akcji być moze takze Wasze pieniadze

- dokonala takze kolejnej emisji seria E

- w drodze jest jeszcze z tego co wiem kolejna emisja co wg mnie jest konwersja dlugu na akcje

Spolka moim zdaniem nie w pelni realizuje strategii zawartej w prospekcie emisyjnym w czwartym kwartale dokonala zakupu budynkow zamiast przeznaczyc uzyskane srodki
na cele wskazane w prospekcie oraz w celach zwiazanych z niedawna kolejna emisja

i cytat z raportu za 4 ty kwartal :

Ponadto, w analizowanym okresie Spółka dokonała zakupu trzech nieruchomości: lokalu w Staszowie, gdzie przeniesiono siedzibę firmy; budynku magazynowego w Staszowie, który do tej pory był dzierżawiony przez Emitenta; lokalu handlowego w Katowicach, gdzie obecnie znajduje się salon firmowy Spółki.
W analizowanym okresie Zarząd InwazjaPC S.A. nie zdołała także pozyskac finansowania na rozwój eksportu, które miała uzyskad z banku do konca września 2011 r., pod warunkiem uplasowania emisji akcji serii E do tego czasu. Na dzien sporządzenia niniejszego raportu, dwa banki wyrażają chęd udzielenia finansowania w postaci kredytu na rozwój eksportu."

dla przypomnienia
cele I szej emisji
W najbliższy wtorek, tj. 5 kwietnia br., na rynku NewConnect zadebiutuje firma InwazjaPC S.A. W ramach oferty prywatnej Spółka pozyskała kapitał na rozwój w wysokości 1,5 mln PLN. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na rozszerzenie oferty asortymentowej o nowe produkty, rozbudowę modelu sprzedaży, usprawnienie zarządzania przedsiębiorstwem oraz na intensyfikację działalności operacyjnej na zagranicznych rynkach, co przyczyni się do dalszego wzrostu przychodów Spółki

cele drugiej emisji -link
inwestor.inwazjapc.pl/index.ph...

/tekst powyzszy jest jedynie wyrazem mojej osobistej opinii,nie jest atakiem na firme a wskazaniem iz wiele spraw tu jest realizowanych nie do konca poprawnie
Oświadczam takze iz nigdy nie posiadalem ani nie zamierzam kupowac jakikolwiek akcji tej firmy oraz nie prowadze żadnych kontaktow handlowych ani nie mam nic wspolnego z ta firma /
Edytowany: 8 marca 2012 09:55

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 8 marca 2012 10:06:29 przy kursie: 0,16 zł
maxibox napisał(a):
mam rzadką okazje znać kogoś kto doskonale wie, co dzieje się w sercu tej spółki.

A co się dzieje...?Think
Wal śmiałosalute .
Edytowany: 8 marca 2012 10:07

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

maxibox
0
Wpisów: 43
Wysłane: 8 marca 2012 10:34:02 przy kursie: 0,16 zł
No właśnie mało... Z ula zrobił się paśnik. W centrali zarabia się marnie, na pensje czeka się miesiącami. Szef nie szanuje ludzi - to są tylko opinie zasłyszane.

pop
0
Wysłane: 8 marca 2012 10:50:59 przy kursie: 0,16 zł
Cytat:
na pensje czeka się miesiącami.

Takie sytuacje mają miejsce tylko wtedy, gdy w firmie są problemy z brakiem kasy...
Ale...to co oni zrobili z kasą zebraną ostatnio w ofercie prywatnej...???d'oh!

Obaj panowie zamieściliście ważne informacje, w zasadzie bezcenne, a co z tym zrobią inwestorzy to już ich sprawasalute

hcbass
0
Wpisów: 4
Wysłane: 8 marca 2012 21:26:54 przy kursie: 0,16 zł
A jak wyglada lockup na akcje IPC, kiedy prezio i spolka beda mogli sprzedac swoje akcje ?

INWESTORQ
0
Wysłane: 9 marca 2012 09:58:43 przy kursie: 0,17 zł
z dokumentow Spolki mozna takie cos wyczytac ...:

Oświadczenie Zarządu InwazjaPC S.A. w sprawie znaczącego spadku kursu akcji oraz PDA Spółki
Zarząd Spółki InwazjaPC S.A. z siedzibą w Staszowie ("Spółka", "Emitent") informuje, iż w sposób bezpośredni nie ma możliwości przeciwdziałania spadkowi kursu akcji oraz PDA w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect. Zarząd InwazjaPC S.A zapewnia także, iż w Spółce nie zaszły żadne zdarzenia, które mogłyby mieć negatywny wpływ na kurs akcji i PDA, nie widząc w związku z tym żadnych fundamentalnych przyczyn obserwowanego spadku ich kursu.

Według najlepszej wiedzy Zarządu InwazjaPC S.A., w zakresie jej działalności nie wystąpiły żadne zdarzenia, które mogłyby stanowić zagrożenie dla jej sytuacji finansowej, gospodarczej i majątkowej oraz perspektyw jej dalszego rozwoju. Tym niemniej, Zarząd Emitenta pragnie zwrócić uwagę, iż wbrew obecnemu spadkowi kursu akcji oraz PDA Spółki, w ostatnim czasie miały miejsce zdarzenia, które w przyszłości wpłyną pozytywnie na działalność Emitenta, a w szczególności na realizację celów strategicznych oraz zakładanych prognoz wyników finansowych na 2012 r., których opis zamieszcza w dalszych akapitach oświadczenia.
(...)
Osoby reprezentujące spółkę:

Krzysztof Seweryn - Prezes Zarządu[/quote]
link
inwestor.inwazjapc.pl/index.ph...">http://inwestor.inwazjapc.pl/index.ph...
to bylo w listopadzie ub roku

natomiast z opisow do raportu za 4 kwartal tej Spolki
zamieszczonych na stronie emitenta
inwestor.inwazjapc.pl/index.ph...
mozna wyczytac
cytat:
Jednocześnie Zarząd Emitenta wyraźnie podkreśla, iż w IV kwartale 2011 r. istotny negatywny wpływ na wynik na działalności operacyjnej miało ujęcie skutków kradzieży towarów handlowych na kwotę 548 tys. zł. Ze względu na długotrwałe wyjaśnienia zaistniałej sytuacji została ona ujęta dopiero w IV kwartale 2011 r. Sprawca , jako nieuczciwy pracownik na tę chwilę otrzymał oskarżenie z prokuratury o popełnianiu przestępstwa.

pytanie dla znajacych prawo
Czy mozemy tu mowic o poswiadczeniu nieprawdy ?

emitentowi przeciez znane byly fakty o kradziezy a mimo to wydal takie oswiadcznie w 4 tym kwartale -kradziez nastapila przed 4 tym kwartalem

INWESTORQ
0
Wysłane: 9 marca 2012 10:03:58 przy kursie: 0,17 zł
hcbass napisał(a):
A jak wyglada lockup na akcje IPC, kiedy prezio i spolka beda mogli sprzedac swoje akcje ?

notowanie akcji bylo 4 kwietnia ub roku
"
InwazjaPC zadebiutuje we wtorek na NewConnect
PAP - Biznes
4 Kwi 2011, 13:51

04.04. Warszawa (PAP) - We wtorek na rynku NewConnect zadebiutują prawa do akcji spółki InwazjaPC, zajmującej się sprzedażą notebooków - poinformował spółka w komunikacie prasowym.

lock up byl na okres 12 tu miesiecy

empel
0
Wpisów: 242
Wysłane: 28 marca 2012 11:12:46
I mamy zawieszenie notowań - spółka już na etapie IPO wyglądała podejrzanie - wystarczy przeczytać euforyczną reklamę -> www.stockwatch.pl/sponsoring/i...
Zawieszenie -> http://stooq.com/n/?f=588493

empel
0
Wysłane: 28 marca 2012 13:30:50
Tu lepszy kwiatek:
"Nasi partnerzy handlowi, w tym Asus czy Acer ograniczyli nam dostawy towarów co negatywnie odbiło się na obrotach. Banki nie chcą nam udzielać finansowania bo nie dysponujemy żadnym majątkiem – mówi prezes."

www.parkiet.com/artykul/7,1222...

Amol
0
Wpisów: 252
Wysłane: 29 marca 2012 21:45:56
empel napisał(a):
I mamy zawieszenie notowań - spółka już na etapie IPO wyglądała podejrzanie - wystarczy przeczytać euforyczną reklamę -> www.stockwatch.pl/sponsoring/i...
Zawieszenie -> http://stooq.com/n/?f=588493

To nie reklama,tylko naganianie w bankierowym wydaniu,same bzdury o gwarantowanych zyskach i darmowych laptopach, WSTYD...!
A kasa w firmie jak się okazuje nawet nie pusta,tylko pełna długów.
W dodatku pod adresem firmy mieszkają ponoć...starsi ludzie,a dowiedziałem się od znajomych z tego bloku...
Edytowany: 29 marca 2012 21:47

cad_man
0
Wpisów: 1 159
Wysłane: 31 marca 2012 18:54:14
Złożenie wniosku o upadłość Spółki z możliwością zawarcia układu

która to będzie upadłość na NC?
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj
Edytowany: 1 kwietnia 2012 07:42

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 304
Wysłane: 3 kwietnia 2012 00:41:49
Z tą powodzią w Tajlandii to jest poważna sprawa. Znam firmę, której konkurencja wstrzymała produkcję na pół roku, bo ich zalało. Mam natomiast problem z tym, co napisano o ryzykach w prospekcie emisyjnym. Odniosłem (najwyraźniej błędne wrażenie), że firma ma zdywersyfikowane źródła zaopatrzenia. Tymczasem wypadło dwóch dostawców (Asus i Acer) i klops. Wychodzi, że te dwie firmy odpowiadały za tak duży udział, że powaliło to firmę. Czytałem pobieżnie, ale jakoś w propekcie wyglądało to lepiej. Ot, standardowa opowiastka, jak to firma dywersyfikuje i panuje nad sytuacją.

del-201504191
0
Wpisów: 854
Wysłane: 3 kwietnia 2012 02:50:39
Ciekawa wydmuszka w takim razie skoro powódź w Tajlandii mogła doprowadzić do niewypłacalności hurtowni IT w Polsce. To znaczy, że firma stała na jednym dostawcy? Firma zachowywała płynność na styk odraczając płatności pracownikom/kontrahentom? Firma nie posiada żadnego majątku a tylko wynajęte sklepy i ludzi na umowach więc same koszty? Magazynu nie ma, budynku jakiegoś, nic? Szczerze, co sobie prezes myślał? To jest skandal (nawet jak na NC), że wpuszcza się podmioty, które nie powinny nawet dostawy z odroczonym terminem płatności dostać od szanującego się kontrahenta. Nikt tych firm nie sprawdza?
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: http://www.ampfutures.pl

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 3 kwietnia 2012 13:32:07 przy kursie: 0,08 zł
Kiedyś (kilka lub nawet 10 lat temu) faktycznie było tak, że po sprawdzeniu prospektu był odsyłany, jeśli spółka miała zbyt dużą ekspozycję na ryzyko/ryzyka nie były dobrze opisane lub inne tego typu nieścisłości. Obecnie prospekt sprawdzany jest praktycznie tylko pod kątem formalnym. Inwestorzy sami przeprowadzają analizę ryzyka. A giełda jest dla wszystkich.

Można mieć pretensje do spółki, że błędnie o ryzykach informowała. Może nawet istnieje możliwość zrobienia z tego sprawy sądowej. Ale trzeba pamiętać, że poza audytorem nikt za spółkę nie świadczy. Giełda ani KNF nie pilnują spółek.

wave

cad_man
0
Wpisów: 1 159
Wysłane: 3 kwietnia 2012 13:55:42 przy kursie: 0,08 zł
Mnie tylko dziwi to, że jakoś nie słychać o fali upadłości innych firm handlujących sprzętem po zalaniu Asusa i Acera... Mnie się wydaje, że może cała sytuacja z dostawcą jest wykorzystana w celu ni mniej ni więcej tylko pozbycia się "kłopotu" jakim jest spółka dla głównego udziałowca. Prezesowi też nic nie zrobią - bo z przyczyn od niego nie zależnych interes się położył. Idealny moment na upadłość bez konsekwencji.
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

pop
0
Wysłane: 3 kwietnia 2012 14:17:39 przy kursie: 0,08 zł
Trafiłeś w sedno...!!!3some
Bo jakoś innym spółkom z dystrybucji IT powódź aż tak nie przeszkodziła by upadadać, to jakaś mega-bzdura, ale każdy pretekst jest dobry...Speak to the hand
Edytowany: 3 kwietnia 2012 14:35

empel
0
Wysłane: 3 kwietnia 2012 14:19:55 przy kursie: 0,08 zł
Ja widzę, że Asus miał problemy z cenami twardych dysków w związku z powodzią. Dla mnie to żadne wytłumaczenie i szedłbym na początek do SII (lub pozew zbiorowy), a potem z ich pomocą do sądu. Dla mnie ewidentnie było to wyciąganie pieniędzy od poszukiwaczy pewnych inwestycji.

Podparłem się chociażby artykułami:

www.theverge.com/2011/11/1/252...

www.techspot.com/news/46128-fl...

Seagate nie miał zalanej fabryki, a WD miało przestój 1,5 miesiąca i przeniosło się z produkcją do hali zastępczej. Poza tym ceny dysków w Polsce wzrosły mocniej niż w USA, co mówi trochę o naszym rynku...

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 3 kwietnia 2012 15:43:18 przy kursie: 0,08 zł
Kasiu,
Zasadniczo nie jest tak, że poza audytorem nikt za spółke nie świadczy. Od tego niby mieli byc autoryzowali doradcy. Formalnie jest natomiast tak, że odpowiada podmiot odpowiedzialny za sporządzenie, danej, konkretnej informacji. I za to, by była ona prawdziwa, rzetelna i kompletna. Faktem jest, że nasz rynek jest jeszcze zacofany w takim sprawach. Nie było, albo jeśli były to nie słyszałem o sprawie, żeby ktoś jakieś pieniadze od AD wyrwał (może z avtechem sie uda...).

Mnie bardziej ciekawi ta cała sprawa z "Pewnym zyskiem w trudnych czasach". Ciekaw jestem czy znajdą sie śmiałkowie, by od pana seweryna rzeczywiscie domagac sie pieniedzy. Prawdą jest natomiast, że tą jego "ofertą" powinno sie zainteresowac np. SII. Bo jeszcze aż nóż ktoś podpatrzy, spodoba sie i zacznie inne rzeczy za złożenie zapisu w emisji obiecywac (hmm wycieczki przez urlopy.pl?blah5 )

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 29 maja 2012 15:18:39
cad_man napisał(a):
Mnie tylko dziwi to, że jakoś nie słychać o fali upadłości innych firm handlujących sprzętem po zalaniu Asusa i Acera... Mnie się wydaje, że może cała sytuacja z dostawcą jest wykorzystana w celu ni mniej ni więcej tylko pozbycia się "kłopotu" jakim jest spółka dla głównego udziałowca. Prezesowi też nic nie zrobią - bo z przyczyn od niego nie zależnych interes się położył. Idealny moment na upadłość bez konsekwencji.

Nie będzie upadłości układowej. Jest likwidacyjna.

Postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości Spółki

Cytat:
Sąd Rejonowy w Kielcach postanowił:
1. ogłosić upadłość dłużnika InwazjaPC S.A. z siedzibą w Staszowie,
2. określić, że upadłość prowadzona będzie przez likwidację majątku upadłego,
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4