pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

del-201504191

del-201504191

Ostatnie 10 wpisów
Ciekawa wydmuszka w takim razie skoro powódź w Tajlandii mogła doprowadzić do niewypłacalności hurtowni IT w Polsce. To znaczy, że firma stała na jednym dostawcy? Firma zachowywała płynność na styk odraczając płatności pracownikom/kontrahentom? Firma nie posiada żadnego majątku a tylko wynajęte sklepy i ludzi na umowach więc same koszty? Magazynu nie ma, budynku jakiegoś, nic? Szczerze, co sobie prezes myślał? To jest skandal (nawet jak na NC), że wpuszcza się podmioty, które nie powinny nawet dostawy z odroczonym terminem płatności dostać od szanującego się kontrahenta. Nikt tych firm nie sprawdza?
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: www.ampfutures.pl

Kolejne spekulacje nt. wrzucenia Polkomtelu do NFI Midas i wejścia tej firmy na GPW tą drogą, autor wyjaśnia dlaczego jest ona najbezpieczniejsza dla banków finansujących przejęcie Polkomtelu, 6:45 rano w Gazecie Prawnej:

Cytat:
Zdaniem niektórych analityków kolejne zmiany mogą prowadzić do wejścia operatora sieci Plus na giełdę, choć w prospekcie obligacji nie ma takiej obietnicy. Wejście na parkiet może odbyć się za pośrednictwem notowanego już na giełdzie NFI Midas. Polkomtel kontroluje spółkę Litenite Holdings SPV, która ma 49 proc. udziałów Litenite Limited. Ta ostatnia ma z kolei 66 proc. Midasa. Pozostałe 51 proc. udziałów w Litenite Limited mają Zygmunt Solorz-Żak i Heronim Ruta za pośrednictwem spółki LTEHoldCo (Ortholuck Limited). Te udziały są jednak zastawione na rzecz Polkomtelu jako zabezpieczenie zobowiązań ze strony Grupy LTE. Jej trzonem jest NFI Midas, który buduje sieć szybkiego internetu w technologii HSPA+ i LTE, pozwalającej na transmisję danych z prędkością do 150 Mbit/s., która ma być kołem napędowym rynkowego sukcesu Plusa w walce z Orange, T-Mobile i Playem.

Cytat:
Do końca 2014 roku usługi LTE Plusa docierać mają do blisko 70 proc. populacji Polski, a zasięg sieci HSPA+ już do końca marca tego roku obejmować ma 70 proc. populacji. Polkomtel liczy, że w 2020 roku z mobilnego internetu korzystać będzie w Polsce 6,8 mln klientów. I to byłaby najlepsza gwarancja dla pożyczkodawców, że dostaną swoje pieniądze, i to z niemałymi odsetkami.

Źródło: forsal.pl/artykuly/606072,spar...
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: www.ampfutures.pl

Szutnik napisał(a):
Otóż odniosłem się jedynie do tekstu Krzyśka, że "woda przykrywała gaz". To niestety jest niemożliwe, a jeśli nie wiesz dlaczego, to weź gumowy wężyk, połóż jeden jego koniec na dnie naczynia z wodą a w drugi koniec dmuchnij parę razy i zobacz, czy powietrze (także gaz) zostanie na dnie naczynia, "przykryte przez wodę", czy może stanie się coś innego?

Komunikat podawał wtedy, że to były osobne, izolowane strefy (warstwą nieprzepuszczalną). Problemem nigdy nie była obecność wody w tym odwiercie, problemem w tym odwiercie było zbyt wysokie ciśnienie gazu co uniemożliwiało bezpieczne dokończenie testów i produkcję (widać po flarze w porównaniu do O-18, na O-18 jest z 10x mniejsza niż w Lempuyang-1)! Te dwa fakty pamiętam dokładnie. Nie jestem geologiem i przyznaję, że się nie zrozumieliśmy w kwestii "woda przykrywała gaz". Woda i gaz były w osobnych strefach. Mam natomiast nowinę z Ukraińskich witryn newsowych:

Cytat:
Nieprzyjemna niespodzianka od sąsiadów: Rosja po raz kolejny planuje podnieść cenę gazu dla Ukrainy. O czym poinformowało wydanie Komersant Ukraina, powołując się na własne źródła w ukraińskiej spółce Naftogaz Ukrainy. Rosyjski gaz dla Ukrainy w drugim kwartale 2012 roku może zdrożeć jeszcze o 14 dolarów – strona ukraińska będzie płacić zamiast 416 dolarów - 430 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. „Cena gazu w dalszym ciągu będzie tylko wzrastać. Oczekujemy, że w drugim kwartale ona wzrośnie zamiast obecnych 416 dolarów do 430 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Dlatego warto zawczasu kupić około 1 mld metrów sześciennych gazu za dzisiejszą cenę i przechowywać go w ukraińskich podziemnych magazynach” - opowiedział rozmówca wydania.

Źródło: zik.ua/pl/news/2012/03/30/3417...

Co do samych odwiertów to one nadal tam są. Lempuyang-1 jest sprawa o odszkodowanie w związku z wadliwym materiałem, przepływ gazu był. Lukut-1 wykonany i zostawiony. Miało to związek z próba przejęcia udziału AED (wiemy teraz, że udaną) oraz faktem, że testowanie 3-4 odwiertów wychodziło chyba w tej samej cenie co 1-2 więc postanowiono poczekać na wykonanie kolejnych. Dla zainteresowanych faktami kolejne zdjęcia:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Co do wyceny giełdowej ... to na wszystko przyjdzie czas, przez doświadczenia z Petroinvest był ogromny dystans do KOV, m.in. na Ukrainie, ale jak widać robili swoje cały ten czas i dzisiaj są sporym producentem gazu z bardzo śmiałymi perspektywami rozwinięcia skrzydeł. Byłbym zapomniał, w Bloku M też są dwa odwierty, też jeszcze nie przetestowane z powodów kosztowych jak Lukut-1. Na zdjęciach są na zmianę Lukut-1 i Lempuyang-1, nie dawałem opisów bo za długi post by wyszedł, chodziło o wizualizację.

Szutnik: Wyjaśnij mi proszę co się tak pali? Od kiedy to woda daje taki płomień? Jeśli twierdzisz, że to niemożliwe i ktoś wprowadził nas w błąd to powinieneś iść do KNF i nadzoru w Australii bo zarówno KOV jak i AED puściły te zdjęcia oficjalnymi kanałami do inwestorów. Przepływ gazu był faktem na odwiercie Lempuyang-1, natomiast Lukut-1 nie testowano. Teraz wiemy, że nie było sensu go testować skoro KOV miał zamiar przejąć udziały AED, po co im zwiększać wycenę przed transakcją?

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

MT4 i ECN są jak oliwa i woda. Jeśli broker twierdzi, że jest ECN a pozwoli Ci używać MT4 to odejdź od niego. Stopień zaawansowania inwestora nie ma nic wspólnego z użytkowaniem ECN. Większość wymaga po prostu rozsądnych depozytów, jechanie na dźwigniach od 1:50 wzwyż to nie jest inwestowanie, nie jest to też nawet spekulacja, to już po prostu hazard.

Wszystkie wymieniona mają tą samą platformę, słownie TEN SAM PROGRAM, tak samo po polsku. Różnica polega na wstawieniu loga przez poszczególne firmy. Jest owszem różnica w ofercie i cenach, ale platforma identyczna.

wigtrader napisał(a):
Nie no bez jaj. MACD I RSI na kontraktach? Mi chodziło o to co faktycznie działa.

Działa dyscyplina, pewność siebie i opanowanie podstawowych instynktów.

LGOCapital napisał(a):
Chiny juz przerosly stany .... Stany to juz nie sa potega gospodarcza od jakis 10 lat, tylko dopiero teraz sie spoleczenstwo powoli o tym przekonuje.

Tylko, że potęgą gospodarczą trzeba być non stop przez minimum 50 lat aby wykreować faktyczną potęgę militarną. O kwestiach związanych z tzw. soft power nie wspomnę, jesteś szefem szefów póki większość Cię za takiego uważa (patrz dominacja USD i języka angielskiego) i kropka. Jakoś nie wydaje mi się aby świat zaczął zakuwać chiński, oglądać chińskie filmy ... podziwiać chińskie miasta czy drżeć na widok floty ponad 10 chińskich lotniskowców z grupami uderzeniowymi na wszystkich morzach na raz ... do tego to trzeba być na szczycie 5 dekad a oni ledwo się wdrapali.

l2011 napisał(a):
Co moglibyście taniego polecić do inwestycji w akcje spółek amerykańskich, na podstawie własnych doświadczeń? Nie musi być realtime. Chodzi mi o same akcje, nie instrumenty pochodne. Myślałem o krajowych domach maklerskich, ze względu na to, że dostałbym od nich jak zwykle PIT i nie byłoby większych problemów z rozliczeniem rocznym. Problem jest taki natomiast, że krajowe instytucje nakładają spore opłaty za przechowywanie zagranicznych instrumentów finansowych ... Obawiam się, że chyba nie da się tego pogodzić tzn. znaleźć takie biuro aby dostać PIT i nie płacić sporych stawek za przechowywanie.

Jeśli nie instrumenty pochodne, a same akcje to nie patrz na krajowe instytucje i w sprawie akcji uderzaj prosto do Interactive Brokers.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 17 kwietnia 2015 22:53:22
Liczba wpisów: 854
[0,26% wszystkich postów / 0,22 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,383 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d